Succes voor „The Shepherds in IJmuiden Dronken man onder auto Rustiek Spaarndam groeit uit tot belangrijk recreatiedorp Vlindervormige uitbreiding brengt inwonertal op 4000 Suède- en Nappa kleding VELDHUIS ..onze man uw man KOLKMAN IJmuider Courant 10 jaar de ruyter marktplein wat een feest! de ruyter Marktplein 13 weken IJmuider Couranti Elsje Smit werd Miss Maninette Kerkdiensten op Hemelvaartsdag Wethouder Happé (Haarlem) op verkiezingsbijeenkomst Vijftig reizigers voor Engeland overnachtten in Hoek van Holland Medische verzorging op Hemelvaartsdag Expositie in De Kastanjeloot Komst van „Canberra" weer onzeker CHEQUE WOENSDAG 18 MEI 1966 7 mmm.wmm®m Examens Zo maar een SALONTAFEL cadeau bij uw bankstel Zo maar 'n prachtig TAFELKLEED bij elke 4 stoelen Zo maar GRATIS ONDERVILT bij uw vast tapijt Samenwerking ONDERWIJS lijst Christelijk Politieke Groepering Kort nieuws Drukkerij P. W. Nijssen BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN Langgerekte groenstrook Winkelkern De prille Elsje Smit uit Velsen werd dinsdagmiddag door een jury, be staande uit de dames J. Huyer, Helen Shepherd en Henny Zwanen burg-de Weers aangewezen als de plaatselijke „Miss Maminette", welke onderscheiding haar trotse moeder een voaardebon van vijftig gulden heeft opgeleverd. Zij is hiermee te vens toegelaten tot de landelijke competitie, met de mogelijkheid de titel „Miss Maminette" voor Neder land te veroveren. Deze wedstrijd is uitgeschreven door een firma in baby- en kinderkleding, welke op deze wijze heeft ingehaakt op de moderne rage van misses voor bril len, kaas, fruit en andere attributen. De mogelijkheid tot mededingen naar de titel werd opengesteld via een foto, welke door de moeders van haar spruiten kon worden inge zonden. Voor Velsen was dit met tweehonderd gegadigden het geval, terwijl uit het gehele land vele dui zenden foto's zijn ingezonden. Op de foto Elsje Smit, temidden van de foto's van haar concurrenten, met achter haar de jury. Enkele honderden invaliden, min- dervaliden en gehandicapten uit ge heel de IJmond werden dinsdagavond in het Patronaatsgebouw aan de Zee weg in IJmuiden feestelijk onthaald op een amusante ontspanningsavond. De „Stichting Ontspanning Invaliden en Gehandicapten", die deze avonden van tijd tot tijd verzorgt, had kenne lijk kosten noch moeite gespaard om het een ieder naar de zin te maken; zij is daarin ook volledig geslaagd. Het is bijna onvoorstelbaar hoeveel vrije tijd de mensen van deze stich ting, geheel belangeloos, aan dit mooie werk spenderen. Namens de ge meente Velsen woonde de echtgenote van de burgemeester, mevrouw A. A. M. Bührmann-Klopper en wethouder J. van Leeuwen de avond bij, terwijl pastoor W. Westerhoven en dokter T. Th. P. Ferwerda namens het Co mité Autotochten Invaliden waren vertegenwoordigd. Tal van artisten, amateurs en ook se- mi-beroeps lieten zich van hun beste zijde zien. Het bestuur van O.I.G. was er zelfs in geslaagd enkele beroepsartisten voor het voetlicht te plaatsen; de avond werd namelijk geopend door niemand minder dan „The Shepherds", die zich evenals alle anderen, belangeloos bereid hadden verklaard in het programma vóór de pau ze hun bijdrage te leveren. Met hun fris se welluidende stemmen hadden zij wel dra de hele zaal veroverd en zong men enthousiast de liedjes mee. Imitator Henk Out uit Beverwijk boekte met zijn ver schillende imitaties veel succes, vooral zijn parodie op de „.Bruiloft van Figaro" viel bij het publiek zeer in de smaak. Het komische duo Gerry en Ferry, oude be kenden in de IJmond, hadden er ook niet veel moeite mee om de lachers op hun hand te krijgen. Een vijftal zangeresjes, zichzelf begeleidend op de gitaar, wisten zich bijzonder smaakvol te presenteren; dit vlotte vijftal zal zeker in de toekomst nog wel van zich laten horen. De con férence kwam voor rekening van Ko van der Wel wiens grollen soms wat aan de flauwe kant waren. DONDERDAG 19 MEI IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 u.: ds. H. van Niel. Geref. Kerk, Petrakerk, 9.30 u.: ds. J. A. Tiemens. Chr. Geref. Kerk, Marconistraat 7, 10 u-: ds. M. Vlietstra. R.K. Kerk, Gregoriuskerk. 8.30 en 19.30 u.; Petruskerk 7, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur vroegmis; 10 u. hoogmis. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.: ds- J. Gerritsen jr. R.K. Kerk, H. Laurentius van Brindi- sië, Willemsbeekweg, heilige mis 7.15, 8.30, 9.45, 11.15, 12.30 en 18 u. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 9 u.: ds. H. P. Huis man. Geref. Kerk, 930 u.: ds. J. Knol. R.K. Kerk, St. Jozef, heilige missen om 7.30, 9 (hoogmis) 10.15, 12 en 18 uur. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 8.45 u.: ds. L. Brink. DRIEHUIS: R.K. Kerk, St. Engelmundus, heilige missen om 8.15, 9-45 en 11.30 u.; 18 u. avondmis. SANTPOORT: Hervormde Gemeente, De Hoeksteen, 10 u.: ds. D. J. Spijkerboer en ds. J. C. Remijn. BEVERWIJK: Ned. Herv. Kerk, 10 u.: ds. G. W. IJzer man; Irenekapel, 10 u.: ds. G- van Schuppen; De Opgang, 10 u.: ds. Th. van Sprang; Oosterwijk, 10 u.: ds. J. A. Don, Chr. L.T.S. De R.K. diensten zijn als op zondag. HEEMSKERK Ned. Herv. Kerk, 9 u.: dr. M. E. Duy- verman; Kantine Chr. L.T.S. Meere- stein, 10 u.: ds. J. A. Don. De R.K. diensten zijn als op zondag. WIJK AAN ZEE Ned. Herv. Kerk, 10 u.: ds. J. Borghardt. De R.K. diensten zijn als op zondag. XXXXXXJOOOOtXXKKXKX»OOOOC)OOCOOOOOCOOOOOOOOOC)OOOOOOOOOOOqt WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE raXXXXXXXXXXXXWOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXÜOCXXJOOOOOOOOUC Gisteravond omstreeks half elf vond er in Beverwijk een aanrijding plaats tussen een personenauto en een voetganger, die dronken bleek te zijn. Een Haarlemse automobilist reed over de Spoorsingel richting Stationsplein, toen de voetganger onverhoeds de rijweg overstak. Het slacht offer, zonder vaste woon- of verblijf plaats, liep enkele hoofdwonden op, ter wijl voorts zijn linkerarm uit de kom schoot. Hij werd per ambulance naar het Roode-Kruis-ziekenhuis vervoerd en na behandeling ter ontnuchtering in het po litiebureau opgesloten. De auto werd licht beschadigd. In het gedeelte na de pauze traden di verse bestuursleden voor het voetlicht in enkele aardige schetsjes, ook zij wisten de talrijke aanwezigen te vermaken. Onder grote hilariteit vond ook weer de traditionele verloting plaats, waardoor tal van mensen mooie prijzen trokken. In de pauze werd elke genodigde voerzien van een kopje geurige koffie met gebak, terwijl elke patiënt aan het einde Van de feestavond nog een fikse fruitbak werd overhandigd, een bijzonder leuk gebaar, dat bijzonder op prijs werd gesteld. Het was in alle opzichten een on bezorgde avond voor de gehandicapten, zelfs een complete eerste-hulp uitrusting was aanwezig, aangevoerd door de „St. Damiate" uit IJmuiden-Oost. Een ieder keerde na afloop met een vol daan gevoel huiswaarts, niet in het minst de organisatoren, die over deze succesvol le avond buitengewoon tevreden kunnen zijn Amsterdam (V.U.). Kandidaatsexamen rechten mej. H. F. P. Ietswaart (Haarlem). Advertentie Velen profiteerden reeds van onze JUBILEUMAANBIEDINGEN enz., enz. 3 Wij vieren feest, doet uw voordeel ZIE ONZE SPECIALE JUBILEUMETALAGE Het dorp Spaarndam zal binnen enkele jaren een geheel nieuwe functie krijgen zonder dat zijn landelijk karakter zal wor den aangetast. Het rustieke dorpje zal en kele honderden inwoners moeten groeien naar een volwassen dorp van 4000 inge zetenen, die in het centrum komen te wo nen van het recreatiegebied Spaarnwou- de, dat de groene buffer zal vormen tus sen de stedelijke agglomeratie van Haar lem en het naar het westen uitgroeiende industriegebied van Amsterdam. Stede bouwkundigen en economen zijn bezig met het opstellen van een plan voor het uit dijen van het oude vissers- en landbou wersdorp, hetgeen volgens een vlinderpa troon zal geschieden. Dit deelde de Haarlemse wethouder van stadsontwikkeling en openbare werken, de heer W. F. Happé, in aanwezigheid van zijn collega-wethouder van Haarlem- merliede en Spaarnwoude, de heer W. F. Gijzel en verscheidene raadsleden van Haarlem en Haarlemmerliede gister avond mee tijdens een verkiezingsbijeen komst van de federatie Haarlem van le P.v.d.A. in het gebouw van de speeltuin Nieuw-Leven in Spaarndam. De heer Happé wees er tevens op, dat men er niet in geslaagd was de recreatiestrook over al op de gewenste vier kilometer breedte te houden. Met name ter hoogte van Spaarndam zou deze strook slechts drie kilometer breed kunnen zijn. Uitvoerig ging de heer Happé in op de veranderingen die er voor de omgeving van Spaarndam te wachten staan. „Een weiland met koeien houdt de industrie niet tegen en voorziet bovendien niet in de recreatiebehoefte van de bevolking", aldus de wethouder. Toch zal er een groot ont- spanningsgebied moeten worden aange legd, dat een duidelijke barrière moet vormen tegen de vanuit Amsterdam op dringende industrie, voorlopig nog in de gedaante van Mobil Oil. Niet alleen het aantal meters is van invloed voor de kracht van een dergelij ke groengordel zei de wethouder. Ook het Advertentie voor dames en heren B reestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 De drie internationale treinen, die gis teravond in Hoek van Holland arriveer den. hadden samen slechts vijftig passa giers voor Engeland aan boord. Van hen hadden tien personen nog niets gehoord van de moeilijkheden door de staking der Britse zeelieden. Daar men voorzorgsmaatregelen had genomen ontstond er mede door het geringe aantal van de alsnog gekomen reizigers geen probleem voor wat be treft de overnachting. Op de dagboot „Prinses Beatrix" van de stoomvaart maatschappij Zeeland, die normaal niet op slaapgelegenheid is ingericht, waren honderd bedden in gereedheid gebracht, hetgeen dus ruim voldoende bleek te zijn. De dagboot vaart vandaag wel. Vele reizigers, die daarom besloten hadden van daag af te varen, waren tevens zo ver standig geweest buiten Hoek van Holland de nacht in hotels door te brengen en pas vandaag naar deze havenplaats te reizen. Ook is een groot deel van de reizigers per vliegtuig naar Engeland vertrokken. Het postvervoer en het vervoer van groenten en fruit heeft door de staking nog geen verontrustende vertraging on dervonden. Men noemde de toestand wat dit betreft bevredigend. Advertentie de christelijke school, meer dan kennis alleen. Godsdienstonderwijs op de openbare school. 3 A. ROOSENDAAL Nr. 10 van lijst 3 C.H.U. A.R.P. S.G.P. Valse dollars. Een 41-jarige franse crou pier en zijn 40-jarige Israëlische colle ga zijn door de Amsterdamse rechtbank wegens het opzettelijk uitgeven van val se Amerikaanse dollarbiljetten ieder veroordeeld tot drie maanden gevan genisstraf. De een had in januari tien twintigdollarbiljetten bij een Amster damse taxichauffeur in Nederlands geld omgewisseld, de ander had met een vals biljet een portefeuille gekocht en enkele publieke vrouwen met valse dol lars betaald. Beide croupiers hadden enige tijd bij een casino in Muiderberg gewerkt. Advertentie GEBOORTE- VERLOVINGS- HUWELIJKSKAARTEN VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ „NIJKO" OOSTERDUINWEG 31. IJMUIDEN - TEL 2029 Da drukker die er teven, yvoont, ook 'savonds geopend Bevallen: J. L. Wempe-Hartendorp, z„ Visserseinde 51, Spaarndam; I. W. J. Aardema-v. d. Kraats, d„ Vrouwehek- straat 45, Haarlem; N. van Duin-Ame- lunxen, d., Salonwagen a/d Eenhoorn straat, IJmuiden; T. Smits-Hekelaar, d„ de Ruijterstraat 174, IJmuiden; D. I. A. Vrij hof-Ackermann, z„ Braamstraat 7, IJmuiden; M. E. Pirovano-Onstenk, d., Ir. Kr ij gerstraat 20, Velsen (Noord); M. M. Metten-Admiraal, z. v. d. Bergh van Eysingaplantsoen 85, Santpoort; J. C. van ter Beek-Alink, z„ Dickmansstraat 48, Haarlem; Z. van Duijvenbode-Windhorst, z„ Homburgstraat 48, Haarlem; M. M. van Huffel-Half, z„ Wijkeroogstraat 92, Vel sen (Noord); M. v. d. Pijl-van Beelen, z„ Velserduinweg 310, IJmuiden;E. A. Met- tes-Ruiter, z„ Bloemstraat 84 rd„ IJmui den; E. E. Wittebrood-Pels, z., Midden- duinerweg 72, Santpoort; L. M. Jonck- bloedt-van Riel, z., Frans Netscherlaan 11, Santpoort; E. A. M. Kampinga-Edses, d., Raafstraat 24, Haarlem; M. Meijer- v. d. Laan, z., Eenhoornstraat 61, IJmuiden; E. J. v. d. Heijden-Stoute, z„ Duinoordstraat 47, Haarlem. Overleden: J. H. Broeren, 77 j., echtgenoot van A. van Meerendonk, Wil lemsbeekweg 58, IJmuiden; A. Blok, 71 j., echtgenoot van C. Rike, Kon. Wilhelmina- kade 92, IJmuiden. IJMUIDEN: Artsen. Donderdag (Hemelvaart) van 0 tot vrijdag 0 8 uur: A. J. van Leusen, Van Tuyllweg 34, tel. 4328; P. H. J. de Weerdt, Oosterduinweg 8, tel. 6158. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80. Verloskundigen, mevr. M. Bakker, Snel- liusstraat 53,tel. 5053; mevr. E. Kuijk- Engelhardt, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949; mej. A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969; mej. C. v. Zandvoort, Poolster straat 18, tel. 2070. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen W. v. Willigen, Graaf Willem Il-laan 21, Heemskerk, tel. 02510-32797. Wijkverpleging, voor het Groene Kruis, voor IJmuiden en IJmuiden-Oost, zuster A. N. Enklaar, Bonekampstraat 6, IJ muiden, tel. 02550-8163; voor Velsen-N. en Velsen-Z zuster I. C. Bovenkerk, Sta tionsweg 5, Velsen-Zuid, tel. 02550-2338; voor Driehuis en Santpoort zuster K. Langejan, Irissenstraat 14, Santpoort, tel. 02560-7477. Voor het Wit-Gele Kruis zuster T. van der Laan, Verbindingsstraat 17, Velsen- Noord, tel. 02510-26443. Dierenarts: de dienst voor zieke huisdie ren in de IJmond wordt op Hemel vaartsdag waargenomen door de dieren arts Th. Winkel, Van Tuyllweg 17, Vel sen-Zuid, tel. 02550-8236. SANTPOORT: Arts: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-Dorp, tel. 02560-8570. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560-8284. BEVERWIJK Artsen: G. K. Fierstra, Wijkerstraatweg 194, tel. 24987; J. Zijlmans, Van der Hoopstraat 187, tel. 25666. Tandarts: W. van Willigen, Graaf Wil lem II laan 21, Heemskerk, tel. 02510- 32797. tussen 17 en 17.30 uur. Apotheek: Apotheek Donker, Breestr. 61, tel. 27955. Vrijdag 20 mei, 's avonds om acht uur, wordt in galerie „De Kastanjeloot" aan de Wüstelaan in Santpoort een expositie geopend van gouaches, etsen en tekenin gen van Chris Tonbreeker. De opening wordt verricht door de heer Hans van Wouw die, zich begeleidend op zijn luit, enige liederen ten gehore zal brengen. De expositie is dagelijks geopend van 10 tot 18 uur, 's avonds van 19 tot 21 uur. 's zondags van 13 tot 17 uur en duurt tot 13 juni. De reeds voor vrijdag 27 mei aangekon digde komst van de „Canberra", het grootste passagiersschip dat ooit een Ne derlandse haven bezocht, is door de En gelse zeeliedenstaking in het onzekere ge komen. Het grootste deel van de uit 960 leden bestaande bemanning is namelijk lid van de Engelse vakbond en omdat de rederij de staking niet door het aanwer ven van ander personeel wil breken, zal over de komst in IJmuiden dinsdag 24 mei voor tien uur worden beslist. Dit betekent dan uitstel voor een vier daagse cruise naar Le Havre en Amster dam, waarvoor de passagiers reeds aan boord met instructiefilms over de beziens waardigheden zouden worden voorgelicht. Wat Nederland betreft zijn de hoofdstad. Marken, Volendam, Scheveningen en Arn hem de voornaamste onderwerpen, ter wijl met de politie in Amsterdam en rijkshavenmeester C. O. H. Hindriks al overleg werd gepleegd voor embarkeren en vervoer van de toeristen. Voor het geval de zeeliedenstaking voor deze cruise geen stagnatie zal opleveren, arriveert de „Canberra" vrijdag 27 mei, des morgens tussen tien en elf uur bij de Noordersluizen in IJmuiden. karakter van het groen is van belang. Om voor een goede verdeling te zorgen is er een samenwerking ontstaan tussen Haarlem, Velsen en Haarlemmerliede, waarbij zich later ook Amsterdam en Haarlemmermeer hebben gevoegd. Ook het departement en de provincie zijn in het overleg betrokken en er heeft zich een werkgroep gevormd die moet zorgen dat de groene zone er komt. Wethouder Happé lichtte zijn lezing toe aan de hand van een kaart die door de acht samenwerkende gemeenten in Zuid- Kennemerland is opgesteld. Op deze kaart, zo verklaarde hij, zijn de wensen van alle acht ingebracht en aan elkaar aangepast. Hij deelde mee, dat dit nog niet de uiteindelijke kaart zal zijn, maar dat men toch al een flink eind is gevor derd. Hij wees uitdrukkelijk op de groene zo ne tussen het Amsterdamse industriege bied en Haarlem en liet zien dat deze strook zich naar het noorden voortzet tussen Beverwijk en de Zaanse agglome ratie door en naar het zuiden tot in de Haarlemmermeer. De wethouder lichtte toen ook een tipje van de sluier op van de verwachte nota van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening, die zou voorzien in een langgerek te groenstrook van Haarlem in de rich ting Utrecht en dan doorlopend tot in de Peel toe. Nadrukkelijk memoreerde de wethou der de sterke verzetspogingen tegen de uitbreidingen van Amsterdam naar het westen toe die niet geheel zonder resul taat zijn gebleven. Aanvankelijk lagen er plannen in Amsterdam om de industrie langs het Noordzeekanaal tot IJmuiden uit te breiden, terwijl ook Velsen plan nen had tussen de zijkanalen B en C. Deze plannen zijn echter door Velsen te ruggetrokken, aldus de heer Happé en ook aan Amsterdam had men gezamenlijk tijdig een halt kunnen toeroepen. Wethouder Happé meende dat tussen 1970 en 1975 het merendeel van de indu strieplannen verwezenlijkt zal zijn en dat het derhalve noodzakelijk is spoed te be trachten met het recreatiegebied Spaarn woude. Spaarndam zal in dit gebied de belangrijkste plaats worden. Om het dorp cachet te geven zal het moeten uitdijen aldus de wethouder, zowel aan de ooste lijke als aan de westelijke kant. In verband hiermee zal er een uitbrei ding aan worden gegeven in de vorm van de vleugels van een vlinder. In het Haar lemse deel kunnen dan Spaarndammers worden gehuisvest die nu noodgedwongen elders in de gemeente Haarlem wonen. In het deel van Haarlemmerliede zou een plaats gevonden kunnen worden voor de agrariërs die hun bestaan in het recrea tiegebied weggenomen zullen zien en niet elders een bedrijf willen stichten, maar toch ook niet direct in de stad willen gaan wonen. Het nieuwe Spaarndam moet een behoorlijke winkelkern krijgen, die in de dagelijkse behoefte van 4000 inwoners kan voorzien. Na de pauze ontstond een breedspraki ge discussie waarbij vooral de woning bouw in Spaarndam in behandeling kwam. veruit het meest gelezen dagblad in IJmuiden en omgeving voor de prijs van 1 WEEK85 cent. Naam Adres Gemeente Deze cheque is alleen geldig voor hen, die nog niet op de IJmuider Courant zijn geabonneerd. JVWIMVIIIMWWIMIMIAMWIlWWWIlWIMIIIfIMMIIMWIMIfWVIfVWWIIVWWIIIIVWIAAIVWVWIlWVIAAAAAAAIIIWWWWIAAIIR

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7