Stormvogels vierde feest ...onze man .....uw man KOLKMAN F0T0L0EK ANDERSON DOS-voetballers veroordeeld voor mishandeling van twee Telstar-spelers in Velsen Geen ingrijpende wijzigingen in busdiensten van NACO Verkeersonderzoek in IJmond naar wens verlopen Strawberries en Myra de sterksten in toernooi van Scheybeeck Kinheim familiedag in Velsen-Noord Vissersvaartuig kreeg een mijn in het net Voorwaardelijke straf en boetes Henny Oorthuis had opnieuw succes Kort IJmondnieuws Minder belangstelling dan verwacht voor burgeravond in Velsen In de vishal en op zee Socialist Joustra contra Heemskerkse agrariërs Havenberichten foto- of filmcamera VRIJDAG 2 0 MEI 1966 11 Uw nieuwe vanaf 150.— GRATIS VERZEKERD KENNEMERLAAN 85-87 Telefoon 5962 - IJmuiden ZONDAGSRUST lijst c.h.u. Christelijk ARP. Politieke w. de jong s.g.p. Groepering Nr. 8 van lijst 3 Bloemen voor Ton Peters Harde wedstrijd V (Van onze hockeymedewerker) Voor de derde maal in successie heeft hockeyclub Scheybeeck in Beverwijk het seizoen besloten met het Laurens Joos- ten Baeck-toernooi, vernoemd naar een Amsterdams koopman die het tot voor kort Beverwijkse stadhuis, het buitenver blijf „Scheybeeck", tot zijn eigendom mocht rekenen. Opnieuw heeft hockey club Scheybeeck met een zeer geslaagd toernooi deze naam uit de Gouden Eeuw en de eigen club uiteraard, luister bijge zet. Van elf tot half zeven zijn gisteren in vier poules halve competities afge werkt met wedstrijden van een half uur. Bij de dames plaatsten zich Myra de bekerwinnaars van vorig jaar en Ever Swift in de finale, terwijl zich uit de twee herenpoules respectievelijk Strawberries en Randwijck als finalisten opwierpen. Onder grote belangstelling werden om 6 uur de finales gespeeld die bij de heren met een 1-0 overwinning de beker bracht bij Strawberries en bij de dames aan My ra dat met 2-0 van het Haarlemse Ever Swift won. Aan het toernooi met elftallen ter sterk te van 2e/3e klasse namen dames- en he renteams deel van Hurley, Myra. Eech- trop, Strawberries, Ever Swift, Zandvoort, Scheybeeck en Randwijck. Stormvogels heeft in volle hevig heid feest gevierd. Dat gebeurde vooral 's avonds in het HIN gebouw in IJmuiden, waar de IJmuider, sinds gisteren tweede klas amateur- club het kampioensfeest vierde. Voor af gaande daaraan maakte Stormvo gels een rijtoer door IJmuiden met als startplaats het paviljoen Schoo- nenberg. Tijdens de tocht ondervon den de spelers (zie foto boven) grote bijval van het publiek, dat in belang rijke mate langs de route stond. 's Middags was het kampioensfeest overigens al begonnen in Broek op Langendijk. Daar weliswaar nog schuchter met al wel verheugde ge zichten en hossen bloemen als felici tatie (zie foto onder met baarddra- gende Jaap de Vries en Van Maarle- veld). De voetbalvereniging Kinheim, die don derdag haar jaarlijkse „familiedag" in het sportpark Rooswijk in Velsen-Noord hield, kan terugzien op een uitstekend geslaagd sportevenement. Voorzitter E. Sanders begroette 's mor gens een grote schare van deelnemers aan de verschillende vijf- en zevenkampen. Er was ook een door velen bijgewoonde voetbalwedstrijd tussen twee voetbal teams, samengesteld uit dames, die voor veel hilariteit zorgden. Bij de senioren- strijd om de Feike Cnossen-wisselbeker zag Wim Huider, die vorig jaar winnaar was, de beker overgaan naar H. Muskee met 3779,5 pt; 2. W. Huider 3712 pt; 3. R. Brouwer 3326 pt. De aspiranten Jan de Graaf-wisselbe- ker kwam in het bezit van 1. E. Prinssen 5125 pt; 2. H. Muskee 410 pt; 3. G. v. d. Lageweg 3775 pt. Van de dames verwierf mevrouw A. Geerlofs-Wigman de beker met 3485 pt; 2. Joukje de Boer 3465 pt; 3. Nanda v. d. Star 3110 pt. De oudste deelneemster mevrouw Ramakers (55) ontving voor haar prestatie een medaille. De overige uitslagen waren als volgt: Meisjes 10-12 jaar: 1. L. Kremer 3485; 2. I Bax 3340; 3. I. Reekers 2900 pt. Meis jes 7-9 jaar: 1. D. Dubbis 2875; 2. M. Boere- ma 2850; 3. I. Aspers 2845 pt. Veteranen: 1. J. Bax 3149,5; 2. R. Boer- koel 2687,5; 3. W. Mol 2637,5 pt. Jongens 10-11 jaar: 1. G. Koops 2925; 2. K. Beijen 2660; 3. Boerkoel 2345 pt. Jon gens 7-9 jaar: 1. M. Mensonides 2425; 2. P. Prinssen 2300: 3. R. de Bot 2300 pt. Voorzitter Sanders reikte na het ge slaagde festijn donderdagavond de prijzen uit. Advertentie FIA De kustmijnenveger „Waalwijk" van de Koninklijke Marine heeft een mijn, on schadelijk gemaakt, die zich op een af stand van een tot anderhalve mijl dwars voor de haven van Scheveningen in zee bevond. De mijn, een oude contactmijn, was ge vonden door een vissersvaartuig. Advertentie daarom moet elke niet strikt noodzakelijke arbeid op zon dag vermeden worden. 3 U vraagt onze wethouder en fractieleden antwoorden op de forumavond op dinsdag 24 mei a.s., aanvang 8 uur in het Gem. Vergaderlokaal, Smidt van Gelderstraat 4 te Velsen-Noord. ledereen is welkom Het gemeentebestuur van Beverwijk heeft een bloemstukje gezonden aan Tom Peters, de chauffeur, die zondagavond op de terugreis van Neuwied bij Arnhem plotseling door een acute maag-darmont steking werd getroffen. Uiteraard was dit bloemstukje vergezeld van de beste wensen voor een spoedig herstel. Met uitgestoken hand en lachend ge zicht kwam op 10 oktober van het vorig jaar de Telstar-voetballer Carlos naar de kleedkamer van het sportpark Schoonen- berg in Velsen om zijn collega Aarts van DOS uit Utrecht na de wedstrijd de hand te drukken. Maar het lachende gezicht was de 25-jarige Bennie Aarts op dat mo ment te veel, hij had tijdens de wed strijd moeilijkheden met de Braziliaan Carlos gehad. Hij verloor zijn zelfbeheer sing en sloeg Carlos in het gezicht. Hier mee begon een vechtpartij waarin ook Hoogeveen de 24-jarige reserve-keeper van DOS en de Telstar-speler Rob de Vries betrokken raakten. De KNVB heeft Aarts wegens de mishandeling inmiddels al tien wedstrijden geschorst. Woensdag moesten de beide DOS-spelers terecht staan voor de Haarlemse politierechter. Aan het einde van de zitting zei de po litierechter, mr. J. D. Vink. de eerlijke en correcte houding'van de beide voet ballers ten zitting te kunnen waarderen. Hij hield er ook rekening mee dat het feit al lang geleden had plaatsgehad en veroordeelde Aarts tot een boete van 250 en twee weken voorwaardelijke gevange nisstraf met drie jaar proeftijd. Hooge veen kwam er af met een boete van 150 (Van onze atletiekmedewerker) In Amsterdam nam een groep jeugdle den van DEM deel aan wedstrijden op de sintelbaan aan het Olympiaplein. Een dub bele zege boekte Henny Oorthuis. Zij won het kogelstoten voor meisjes, waarbij zij voor het eerst de 13 meter passeerde. Zij won met een worp van 13,10 m. Het discus werpen ging iets minder goed. Toch was een worp van 33,22 m. voldoende voor de eerste plaats. Henny Zwart won de 80 m. horden in 12,7 sec. Voor een verrassing zorgde Ans Vereschildt op het nummer hoogspringen. Zij deelde met M. Kram mer van Atmodes de eerste plaats met 1,50 m. Henny Zwart moest zich met 1,45 m. met een derde plaats tevreden stellen. Corrie Teselaar en Mies Lagrand maak ten het succes voor DEM compleet door met 1,40 m. eveneens bij de eersten te eindigen. Bijzonder snel was Marietje Valkenberg op de 80 m B. Zij plaatste zich in de halve finale, die door haar in 10,6 sec. (tegenwind) werd gewonnen. In de finale werd zij vierde in 11,1 sec. Ook Corrie Tesselaar deed het met 10,9 sec. in de halve finale uitstkend. Ook zij kwam in de finale. Mieke Ackermans toonde op nieuw haar aanleg voor het nummer 600 m. Zij werd achter W. Wokke van ADA en de veldloopkampioene Joke van der Stelt derde op dit nummer in 1 min. 46,1 sec. M. Valkenberg werd voorts derde bij het verspringen voor b-meisjes met een sprong van 4,71 m. Voortreffelijk werk deed ook Herman Thomas. Hij won zijn serie bij de b-jongens in 12,2 sec. In de finale was hij nog sneller. Met een tijd van 12,- sec. werd hij hierin tweede. Hen ny Martens, eveneens in de eindstrijd, eindigde als zesde in 12,3 sec. Ted Nijs sen bezette bij het verspringen de derde plaats met 5,92 m. Aan het eind van de middag zorgde de estafetteploeg van DEM nog voor een ver rassing. De meisjes op de 4 x 80 m. won nen, voor ploegen als ADA, Sagitta en Zaanland, in 42,- sec. Doch wegens een foutieve wissel moest de Beverwijkse ploeg worden gediskwalificeerd. Geen spreekuur. De burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bührmann houdt op maandag 23 mei 1966 geen spreekuur. Orgelbespeling. Op vrijdag 27 mei 's avonds 8 uur zal het orgel in de Her vormde Kerk „De Hoeksteen" te Sant poort-Zuid worden bespeeld door de orga nist Wim Sevinga, die onder meer eigen composities ten gehore zal brengen. Geen spreekuur. De heer A. J. Her mes, wethouder van onderwijs te Bever wijk, is woensdag 25 mei verhinderd zijn wekelijks spreekuur te houden. Zondag 22 mei a.s. treedt de nieuwe dienstregeling 1966/67 van de bus onderneming NACO in werking. In afwachting van de resultaten van een uitgebreide enquête op het Noordhollands lqnennet, werden geen ingrij pende wijzigingen aangebracht. Indien er al verschuivingen in vertrek en aankomsttijden ontstonden, was dat het gevolg van de nogal sterk ge wijzigde treinaansluitingen bij de NS. Om aan de wensen van het publiek tegemoet te komen, werden latere verbindingen toegevoegd of ritten voor speciale bestemmingen (ziekenhuizen en scholen) ingelast. Op de lijn Alkmaar-Uitgeest-Beverwijk wordt ten behoeve van ziekenhuisbezoe kers en scholieren alleen op werkdagen een midden-middagrit ingelegd van Alk maar naar Akersloot. De bus vertrekt om 15.08 uur uit Alkmaar en gaat om 15.31 uur terug uit Akersloot. Ook de late avondverbindingen worden verbeterd. Zo wordt rit X 35 uit Alkmaar een half uurtje later gesteld: namelijk 22.37 uur. De aan komst te Uitgeest is vastgesteld op 23.10 uur, zodat de bewoners van Akersloot en hun bezoekers een latere trein naar Ani- sterdam kunnen halen. Deze dienst rijdt echter niet door naar Beverwijk, maar gaat om 23.28 uur (na aankomst van de trein uit Amsterdam) uit Uitgeest terug naar Alkmaar. De eerste rit van Bergen/Egmonden wordt vijf minuten vervroegd, waardoor vaste en seizoenforensen in Castricum de sneltrein van 7.34 uur naar Amsterdam kunnen halen. Dit is gebeurd op verzoek van de Castricumse Forensen Vereniging. De „Duinenbos"-dienst rijdt (alleen op be zoekdagen) om half één van het Castri cumse station weg, omdat de aansluitende trein uit Amsterdam eveneens een paar minuten is vervroegd. Op de lijn Haarlem-Purmerend-Monni- kendam werden over de gehele linie ver vroegde vertrektijden ingesteld, in ver band met gewijzigde treinaansluitingen te Wormerveer en Krommenie. Dankzij de volle medewerking van Rijkswaterstaat zal de pont te Buitenhui zen zich aanpassen bij de verschuivingen van de NACO-busdiensten. De service van Rijkswaterstaat gaat zelfs zo ver, dat de NACO-bussen een voorrangsrecht op de pont verwierven. De door de Velser Gemeenschap geor ganiseerde burgeravonden op maandag 23 en woensdag 25 mei gaan, wegens gebrek aan belangstelling, niet door. De burger avond op donderdag 26 mei, die om acht uur in Velsens stadhuis begint, zal wel doorgang vinden. Voor sommige trajecten geldt m.i.v zondag ook een nieuw tarief: soms lager, doch veelal hoger. Deze tariefschomme lingen zijn het gevolg van het hermeten van de lijnen, die door een uitbreiding van het wegennet vaak in het nadeel van de reizigers zijn. Voorts wordt eveneens m.i.v. zondag het minimum-tarief voor de kortste af stand twee kilometer op de inter lokale NACO-lijnen met vijf cent tot een kwartje verhoogd. De lokale zomerlijn Castricum station-Castricum strand wordt met vijf cent verhoogd tot dertig cent voor een enkele rit op dat traject. gulden voor mishandeling van Rob de Vries. De officier van justitie had een min der milde eis gesteld; tegen Aarts één week onvoorwaardelijke en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en tegen Hoogeveen behalve een boete van 150 ook twee weken voorwaardelijke gevange nisstraf. Uit het getuigenverhoor woensdagmid dag kwam een indruk van de bewuste wedstrijd TelstarDOS naar voren die niet zo gunstig was. Het zou een ruwe. rumoerige en harde wedstrijd zijn geweest waarbij de scheidsrechter niet voldoende was opgetreden. Na de rust raakten Car los en Aarts al slaags. Toen de scheids rechter niet keek en de bal aan de an dere kant was liep Carlos zo maar tegen Aarts op. De Utrechtenaar had hem toen, zoals hij ook toegaf, volgens de getuigen een trap in zijn knieholte gegeven, Carlos sloeg Aarts daarop in het gezicht. Een van de getuigen vond dat men on sportief tegen de Braziliaanse voetballer was opgetreden en de laatste getuige meende dat er sprake was van „Carlos het veld uit trappen". Aarts verklaarde dat hij zich getreiterd voelde door Carlos, hij noemde hem een „zuiger". Telstar won op 10 oktober de harde wedstrijd en voor de DOS-voetballers was de beloning 25, inplaats van de 150 voor een overwinning of 100 voor gelijk spel. De spelers begaven zich naar de kleedkamer, elke club naar een kant. In het voorportaal had even later het treffen tussen Carlos en Aarts plaats. Ogenblikkelijk stormden van beide kanten de andere spelers toe. Hoogeveen zag zijn vriend Aarts met een bloedneus op de grond liggen en gaf Telstar-speler Rob de Vries, die over Aarts stond gebogen, een harde klap op zijn rug zodat deze zich la ter onder doktersbehandeling moest stel len. „Ik wilde mijn vriend redden," zei Hoogeveen. Hij had niet zo gauw gezien dat De Vries juist trachtte Aarts en Car los te scheiden. Een als getuige gehoorde terreinknecht verklaarde dat hij had geprobeerd Hooge veen tegen te houden maar dat hij los moest laten omdat DOS-spelers hem op zijn handen sloegen. Al met al is er van sportiviteit die zondagmiddag weinig ge bleken, zo werd woensdag voor de politie rechter duidelijk. Aarts en Hoogeveen maakten voor de politierechter een zeer rustige indruk. Zij gaven ook de hun ten laste gelegde feiten direct toe. De raadsman van beide Utrechtenaars vroeg zich af waarom er geen onderzoek is ingesteld op welke wij ze Aarts tijdens de vechtpartij is mishan deld. Hij vond verder dat Aarts al duch tig op de vingers was getikt door de KNVB en maakte ook melding van een verzoek van Telstar aan de politierechter om clementie voor de DOS-spelers. Aanvoer van vrijdag Vrijdagmorgen werden te IJmuiden aangevoerd: 4280 kisten vis, 45.000 ki logram tong en 330 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 210 kisten schelvis, 160 wijting, 40 gul en kabeljauw, 820 tor gul, 1950 makreel, 520 kleine kisten ma kreel, 1300 schol, 25 tarbot en 175 vara. De aanvoer werd verzorgd door 45 vaar tuigen. Prijzen van vrijdag Per kilogram, in guldens: heilbot 4.60, tarbot 4.60-4.20, grote tong 5.37-5.31, groot middel tong 5.37-5.29. kleinmiddel tong 5.03-4.98, tong een 3.11-2.89, tong twee 2.13 1.84, zalm 7.10-3.30. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 116- 84, middel kabeljauw 112-92, grote leng 76-67. Per tien stuks: grote kabeljauw 116-78, middel kabeljauw 64-52. Per 50 kilogram: schelvis 53-39, gul een 54-31, gul twee 42-29, gul drie 37-28, grote en middel schol 42-28, kleinmiddel en schol een 41-20, schol twee 38-23, schol drie 24- 15, schar 15-10, gestripte wijting 43-30, dichte wijting 36-34, makreel 30-11.50, tar bot 266-94, griet 116-65, tongschar 71-57, kleine rode poon 28-17. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 100 kisten schelvis, 200 wijting, 200 gul en kabeljauw, 170 kleine kisten haring, 1950 makreel, 2050 kleine kisten makreel, 100 schol, 200 varia, 300 stijve kabeljauwen, 25.000 kilogram tong. Woensdag is in de gemeenten Vel sen, Beverwijk en Heemskerk het grootscheepse verkeersonderzoek be ëindigd, waar donderdag 5 mei een aanvang mee was gemaakt. Zoals be kend geschiedde dit onder supervisie van prof. ir. J. Volmuller, met de be doeling de verkeersintensiteit in de IJmond vast te stellen, welke verza melde gegevens door hem zullen wor den verwerkt in een ontwerp-wegen- plan voor de verkeersbehoefte tot om streeks 1980-1990. Dit onderzoek is geheel naar wens ver lopen en omdat over het algemeen ook de weersomstandigheden bijzonder gun stig zijn geweest, konden meer weggebrui kers worden ondervraagd dan bij de or ganisatie van deze enquête was voorzien. Vandaar dat reeds na enkele dagen ijlings formulieren moesten worden bijbesteld, waarvan er door de enquêteurs in totaal ongeveer 16.000 zijn verwerkt. Ook het enquêteren geschiedde in een onverwacht snel tempo, waarbij het be antwoorden van de gestelde vragen in de meeste gevallen nauwelijks langer dan twintig sekonden heeft geduurd. De poli tie zorgde daarbij voor een zo vlot moge lijke doorstroming van het verkeer en ook de medewerking van de diverse wegge bruikers is over het algemeen voorbeeldig geweest. Slechts bij hoge uitzondering hield een automobilist het portierraampje gesloten, of beriep hij zich op zijn demo cratische rechten. Twee matrozen hielden daarbij vol, dat hun bestemming als een „militair geheim" diende te worden be schouwd. Bij dit alles zijn nog afzonderlijke en quêtes gehouden onder de 1200 leerlingen van het Pius X-college in Beverwijk en het personeel van Hoogovens en Van Gelder Zonen, waarvan de resultaten zullen wor den gevoegd bij de uitkomsten van de 14.000 formulieren, die daarnaast nog bij het lokaal verkeer werden verzameld. De ze papierwinkel wordt voorlopig onderge bracht op het Stadskantoor in Beverwijk, waar een aantal ambtenaren zich met de eerste bewerking zal belasten, daarna worden zij doorgezonden naar prof. Vol muller en zijn staf voor de definitieve samenstelling van het rapport, waar op zijn vroegst in 1967 nadere bijzonderheden over kunnen worden verwacht. De afdeling Heemskerk van de K.V.P. belegde woensdagavond in zaal Flora een bijeenkomst, waar ook het woord door vertegenwoordigers van de P.v.d.A. werd gevoerd. K.V.P.-voorzitter mr. drs. H. G. van Beek stelde o.a., dat de katho lieken vaak wordt verweten dat zij in zoveel verenigingen zitting hebben. „Wij zorgen ervoor dat er iets gebeurt ook voor de niet-katholieken. Wij zijn geen kliekjesvormers, maar werken voor ieder een", aldus spreker. Een opmerking van een van de P.v.d.A.-leden als zou het openbaar on derwijs in Oosterwijk achter gesteld wor den bij het bijzonder onderwijs werd zo wel door wethouder Van Herpen als door de fractie-voorzitter van de P.v.d.A. de heer J. Nijdeken ten stelligste ont kend. De heer Verduin gaf desgevraagd een uiteenzetting over de ruilverkaveling en de bevriezing van de bedrijven. De so cialist Joustra trok de deskundigheid van de heer Verduin echter in twijfel, terwijl hij zich voorts laatdunkend uitliet over de agrarische belangen. Voorzitter Van Beek reageerde fel op die uitspraken. Hij stelde dat de agrariërs behalve voor zich zelf ook van grote betekenis zijn voor de gehele streek, ja zelfs voor het land. Een verdere discussie wilde hij pas toestaan, als de heer Joustra ooit gekomen zou zijn op het in geheel Noordholland erken de niveau van de heer Verduin. Woensdag aangekomen: Vela, van Rotterdam; Memnon, Antwerpen: Marata Progress, Monro via, voor IJmuiden; Dorthe Oldendorff, Ant werpen; Morild. Oxelosund, voor Zaandam; Irene, Par; Bern, Dagenham; Navigare, Goole; Hoogland, Stettin, voor IJmuiden; Olwe, Lon den: Emsland, Londen; Jans, Londen; Mar# Liberum, Dagenham: Maas. terug uit zee naar IJmuiden; Ranhav, Rotterdam; Hedwig, Luen- stedt, Rotterdam: Zaanstroom. Goole; Wilpo, Rotterdam, voor IJmuiden; Katwijk, Rotterdam, voor Velsen. Donderdag aangekomen: Archimedes, van Rot terdam: Herm. Norwich; Nerlandia. Gothen burg; Rheinland. Antwerpen; Hanna Skou, Ant werpen; Sinoutskerk, Rotterdam; Steady, Ter- neuzen; Armin, Gravelines; Sont, Kingslynn, voor Zaandam; Bandama, Le Havre; Waterland, Hamburg; Ingrid, Delfzijl, voor IJmuiden; Wo- landa. Londen; Stevnsland, Oxelosund; Herold, Rotterdam, voor IJmuiden; Vliestroom, Huil; Fossum, Halifax, voor Velsen; Germania, Ham burg; Tuskar, Antwerpen; Pallas, Cadiz; Ga zelle, Rochester, voor Koog a. d. Zaan; Vecht- borg, Karlstad, voor Beverwijk; Hera, Weymouth (N.S.), voor Velsen; Southshore, Noordzee (be voorradingsvaartuig); Johannes Schupp, Se- villa; Ilse Wulff, Karlshamn. Vrijdag aangekomen: Nordholm, van Antwer pen; Shropshire. Antwerpen; Novel, Noordzee, IJmuiden; Wiking. Dagenham: Novel, Great Yar mouth, voor IJmuiden; Wiking, Dagenham; Andros, Londen; Gruno, Lowestoft. Woensdag vertrokken: Frans van Seumeren, naar Westhartlepool; Arvo, Goole, van IJmui den: Dollard, Belfast; Esso Emden, Hamburg; Martje, Londen, van IJmuiden; Dania, Kopen hagen; Hinrich Ahrens, Hull: Vera, Domsjoe, van IJmuiden: Darmstadt, Hamburg; Bertz, Lon den; Bure. Delfzijl; Willy Huber, Avilez, van IJmuiden; Trito, Le Havre: Res Nova, Rochester, van Koog a. d. Zaan: Militence, Esbjerg, van IJmuiden; Emanuel, Esbjerg; Ozean, Bremen: Wedlooper. Hamina; Fivelborg. Palnachi, van IJmuiden: Lauwersborg, Helsingborg, van IJmui den; Rijnborg. Delfzijl: Hangete, Wismar, van Zaandam: Finnbirch. Antwerpen: Wiebold Boh- mer, Rotterdam; Sloughy, Hamburg; Shoreham, Dublin; Alberta. Londen; Yewarch. Antwerpen; Proton. Hull: Marie Luise Bolten, Emden, van IJmuiden: Skaumor, Gravesend. van IJmuiden. Donderdag vertrokken: Hondsbosch, naar Lon den: Diligentia. Le Havre, van Zaandam; Spika, Dundee; Skagatind, Rotterdam; Menje, Huil; Bern, Fowey: Camerounkust, Hamburg; Areas, Rotterdam: Nestor, Rotterdam: Atlas, Hamburg; Plato, Stockholm, IJmuiden; Thea. Londen, IJ muiden; Balmung, Gothenburg: Herold, Gefle, IJmuiden: Draco, Bilbao; Willemstad, South ampton: Mandourah, Sete; Gesine H.. Svend- borg; Memnon, Funchal. Vrijdag vertrokken: Texelstroom, naar Huil; Sinoutskerk. Hamburg. De Loodsdienst IJmuiden werd te 00.15 uur (19/5) gestaakt voor kleine schepen en 01.30 uur (19/5) geheel gestaakt. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.)

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11