Gemeenteraad besloot tot fusie van Beverwijk met Heemskerk SOLEX COR OLY COR OLY Verenigingsnieuws uit de IJmond de ruyter Marktplein Twee maanden geëist voor veroorzaken van aanrijding onder invloed van alcohol Medische verzorging tijdens het weekeinde COR OLY COROLY 10 jaar de ruyter marktplein wat een feest! A.R.de Boer BEVERWIJK TEGEN „PLAN WESTERHOUT" Tussenvoorstel en amendement verworpen ƒ75.- terug ƒ50.- terug '0 Faillissementen Carillonklanken over Velsen VRIJDAG 20 MEI 1966 5 I Te dure tunnel Vóór Heemskerk Amendement verworpen V elsen-IJ muiden Beverwijk STOFZUIGERS DE VILDER Zo maar een SALONTAFEL cadeau bij uw bankstel Zo maar 'n prachtig TAFELKLEED bij elke 4 stoelen Zo maar GRATIS ONDERVILT bij uw vast tapijt HAARLEMSE RECHTBANK Bekkenfractuur Aanrijding op zebra CONSTANT verlovingsringen Voor de Sociale Zaken De gemeenteraad van Beverwijk heeft woensdagavond met grote meerderheid van stemmen besloten, dat samenvoeging van de gemeenten Beverwijk, Heemskerk en Velsen on aanvaardbaar is. Zo ook de vorming van een districtsbestuur alleen voor de IJmond met daarin de drie eerder genoemde gemeenten. Tevens besloot de raad, dat voor de gemeentelijke in deling van de IJmond, het Noordzee kanaal en de industriestrook aan de noordoever van het kanaal, van be tekenis zijn en dat de grens tussen de gemeenten Velsen en Beverwijk langs de noordelijke oever van dit kanaal behoort te worden gelegd, zodat een nieuwe gemeente ontstaat door sa menvoeging van Velsen-Noord, Be verwijk en Heemskerk. In dit besluit is tevens opgenomen, dat de fusie van Beverwijk en Heemskerk, alsmede de wijziging van de grens tussen Velsen en Beverwijk ingevolge een des tijds bij de Staten-Generaal ingediend wetsontwerp eventueel als een aanvaardbare oplossing wordt gezien. Voorafgaande aan dit besluit heeft woensdagavond een ruim viereneenhalf uur durende raadsbijeenkomst plaatsge had onder voorzitterschap van de loco A. Klomp (VVD) burgemeester wethouder W. J. Vessies Gedurende deze raadsbijeenkomst zijn aan de orde gekomen een voorstel van een minderheidsgroep in het college van B. en W. om een districtsbestuur in te stellen voor de gemeenten Beverwijk. Heemskerk en enkele meer noordelijk gelegen gemeenten; alsmede een amen dement van het raadslid de heer J. H van der Schoor (prot.-chr.) behelsende het samenvoegen van Velsen-Noord met Beverwijk; het zelfstandig laten van Heemskerk en het vormen van een agglo meratiebestuur voor het gebied gelegen tussen wat men zou kunnen noemen de agglomeraties Beverwijk, Alkmaar en Zaanstreek. Dit laatste echter kwam eerst tegen het einde van de raadsbijeenkomst aan de orde. Tevoren werd dus over het pre-advies Advertentie Voor uw OUDE geeft en voor een OUDE FIETS i bij aankoop van een NIEUWE SOLEX uw SOLEX-DEALER BREESTRAAT 108, BEVERWIJK Wethouder W. J. Vessies (KVP) van de gemeente Beverwijk en het stand punt van de minderheid in B. en W., ge vormd door de loco-burgemeester en wet houder A. J. Hermes, gediscussieerd. De fractievoorzitter van de K.V.P. de heer Jac. de Weyer verklaarde volko men achter het standpunt van Beverwijk te staan. Hij kon zich voorstellen, dat de directie van Hoogovens bezwaar heeft tegen het zich bevinden in drie verschil lende gemeenten en deze directie daarom zich heeft uitgesproken voor het zoge noemde „plan-Westerhout" (de samen voeging van de gemeenten Velsen, Be verwijk en Heemskerk), doch vond het jammer, dat deze directie haar stand punt niet heeft gemotiveerd. Het telefoonverkeer, het weg- en spoor wegvervoer zo vervolgde hij heeft zich volkomen geconcentreerd op Bever wijk. Dit alles bezien tegen de achter grond van de woningbouw en de daarme de gepaard gaande voorzieningen, maakt dat het standpunt van staatssecretaris Westerhout vreemd aandoet. Deze be windsman geeft zich daarmede een bre vet van onbekend zijn met de plaatselij ke situatie. Spreker kon akkoord gaan met het I standpunt van de beide wethouders en zou aan het onderzoek naar de moge-1 lijkheden daarvan prioriteit willen geven. De woordvoerder van de P.v.d.A.-frac tie de heer M. F. Menist stond eveneens achter het standpunt van de meerder heid in B. en W. Hij merkte op, dat voor I een goed onderling verkeer tussen Vel sen en Beverwijk een tunnel gemaakt dient te worden tussen Velsen-Noord en Velsen-Zuid. De vele tientallen miljoen guldens daaraan verbonden zou hij liever besteed willen zien aan de verbetering van het wegenstramien ter weerszijden van het Noordzeekanaal. Verder refe reerde hij aan de woorden van de vorige spreker ten aanzien van het standpunt van de Hoogovens-directie en het niet aanwezig zijn van een motivering van dit standpunt. De fractievoorzitter van de prot.-chr. I partij, de heer D. Koger ging uitvoering in op de steeds wisselende houding van de zuiderburen. Hij staafde zijn woorden aan de hand van tal van voorbeelden. Velsen wil vooruitzien. Maar als men l goed wenst vooruit te zien, dan dient Velsen met IJmuiden bij Amsterdam te worden samengevoegd en Velsen-Zuid bij Haarlem te komen. Dat echter is tè ver I vooruitzien. In de fusie van de drie ge-1 meenten zag hij geen heil. Een Velsen- se en een Heemskerkse wethouder den ken er net zo over. Afgezien van het standpunt van de di rectie van Hoogovens, snijdt het voorstel I van de staatssecretaris Westerhout toch geen hout. De problemen namelijk liggen niet aan de zuidzijde van het Noordzeekanaal, doch aan de noordzijde. aandacht voor de rechtspositie van de gemeenteambtenaren. De heer A. Klomp, fractievoorzitter van de V.V.D. betoogde in zijn spreekbeurt, dat de zelfstandigheid van Heemskerk hem boven alles stond. Hij bepleitte een samenwerking in intergemeentelijk ver band, doch wel met het Noordzeekanaal I als grenslijn. Een fusie in welke vorm dan ook, wees hij van de hand. Zijn fractiegenoot de heer J. P. Schoos zei echter als enige mogelijkheid een samen voeging te zien van Beverwijk met Heemskerk. Weer een ander geluid liet de woord- voerder van de PSP-fractie de heer N. F H. Bolte horen. Hij verklaarde te zijn te gen het Beverwijkse standpunt, bezien vanuit de onwil om samen te werken in voorgaande jaren en de onmacht om I thans samen te werken. Hij zei het voor- stel van staatssecretaris Westerhout te steunen. De C.P.N.-fractie in de gemeenteraad de heer C. Berghuis noemde het voorstel I van Beverwijk een wezenlijke bijdrage in de huidige problematiek, reden waarom hij toezegde dit te zullen steunen. In aansluiting hierop kwam de heer J H. v.d. Schoor (prot.-chr.) met zijn reeds eerder genoemd amendement. Nadat het college van (loco)burgemees ter en wethouders het Beverwijkse stand punt hadden verdedigd en de minderheid in dit college naar voren had gebracht, waarom dit een districtsbestuur samen met de noordelijk gelegen gemeenten voorstond de belangen van de burge rij gaan voor de economische belangen - diende de heer Van der Schoor zijn eerder genoemd amendement in. Dit werd naderhand met 20 tegen vier stemmen verworpen. Na diverse stemmingen over de ver scheidene onderdelen van het voorgestel de besluit werd dit met vier stemmen te gen aanvaard. Op dat moment was het middernachte lijk uur reeds overschreden en had de Beverwijkse gemeenteraad dus meer dan viereneenhalf uur van discussies nodig gehad om tot een besluit te komen. J. H. van der Schoor (Prot.Chr.) VRIJDAG 20 MEI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden-Oost, geopend van 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-N., Wijker- straatweg 77: van 19 tot 21.15 u.; filiaal „Spaarnberg", Wüstelaan 79, Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek) van 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost. ge opend van 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-N„ Banjaertstraat 13, van 19 tot 21 uur. ZATERDAG 21 MEI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 u.; filiaal Velsen-N: 10-12.30 u.; filiaal „Spaarnberg", Sant poort (ook voor r.k- bibliotheek): 10-12.30 uur. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10-12.30 uur: filiaal Velsen-Noord: 10-12.30. Voorlichtingscentrum, Stichting Rijn mond Noordzeekanaal, Semaphoreduin, IJmuiden, open voor individuele bezoe ken woensdagmiddag van 13.30-14.30 uur en zaterdagmorgen van 11.30 tot 12.30 uur. Na telefonische of schriftelijke afspraak is het Voorlichtingscentrum voor groepen steeds te bezichtigen. Men kan zich hier voor richten tot het bureau van de Stich ting: Havengebouw 2e verd., Amsterdam, tel. 020-220665. VRIJDAG 20 MEI Verenigingsgebouw, Plesmanweg-Van Riemsdijklaan, 19.30 u.: Cursus handenar beid door de Stichting voor Huishoude lijke en Gezinsvoorlichting. Kennemer Oudheidskamer, Romerkerk- weg/Stumphiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21- Sportfondsenbad, Kuikenweg 84, ge opend van 7-17.30 u. en van 20.15-21.30 u Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70. 20.15-21.30 uur. R.K. Leeszaal, Arendsweg 61, 19-21.30 u, Gezamenlijke filialen: Wijk aan Zee, De Zwaanstraat, 19-21 uur; Oosterwijk, Am stelstraat 44, 19-21 uur en Meerestein Parmentierstraat 2, 19-21 uur. ZATERDAG 21 MEI De Opgang, Florisstraat 20.30 u.: Jon- gerensociëteit filmavond. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 20 u. Dansavond m.m.v. „The Moondogs". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 uur: Schilder- en tekenlessen door het St. Lucasgilde. o.l.v. J. C. Heeck. Kennemer Oudheidkamer ingang Stum phiusstraat/Romerkerkweg. te bezichti gen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Sportfondsenbad, Kuikenweg 84, ge opend van 9-10.15 u.; 10.45-12.00 u.; 12.30 13.45 u. en van 14.15-15.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr 70. geopend van 10-12.30 u. R.K. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 u. Gezamenlijke filialen: Wijk aan Zee. De Zwaanstraat 4, geopend van 10-12.30 u. Oosterwijk, Amstelstraat 44, geopend van 10-12 u. Advertentie Electrolux - H.E. - Excelsior vanaf 63.50 Betaling in overleg. Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 Advertentie Velen profiteerden reeds van onze JUBILEUMAANBIEDINGEN enz., enz. Wij vieren feest, doet uw voordeel ZIE ONZE SPECIALE JUBILEUMETALAGE Twee maanden gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid heeft de officier van justitie bij de Haar lemse rechtbank woensdag geëist tegen een 28-jarige kelner uit Beverwijk. De kelner zou onder invloed hebben gereden in de nacht van 6 februari in een auto over het Spaarne in Haarlem. Hij reed tijdens een slip tegen een lantaarnpaal op het trottoir. Een inzittende van zijn auto, een schilder, raakte tengevolge van de botsing gewond. Bij een bloedproef bij de verdachte werd een alcoholpromillage van 1.85 geconstateerd. Een maand gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid was de eis tegen een 21-jarige automonteur uit Haarlem die op 26 november een motor aanreed in de Van Nesstraat in Haarlem. „Ik heb de motor niet gezien", was het enige verweer van de verdachte. Hij was linksaf geslagen en had een hem tege moetkomende motorrijder niet opge merkt. De bestuurder van de motor, een 19-jarige machine-bankwerker, kreeg een gebroken been. Zijn duo-passagier was er slechter aan toe, deze kreeg tengevolge van de aanrijding ondermeer een frac tuur van het schedeldak. De rechtbank nam het de verdachte kwalijk dat hij zich later nauwelijks om zijn slachtoffers bekommerd had. De officier van justitie achtte het bijzonder roekeloos en onvoor zichtig rijden bewezen, en kwam tot bo vengenoemde eis. Op 5 december van het vorig jaar reed een 38-jarige Haarlemse ingenieur van de Parnassiakade in Haarlem de Weste lijke Randweg op en botste tegen een an dere auto. Een verkoopster, die in deze wagen zat, liep een bekkenfractuur op. De officier van justitie vond niet dat hij de verdachte kon verwijten de Randweg „opgestormd" te zijn. Hij eiste daarom geen onvoorwaardelijke gevangenisstraf, maar een boete van vijfhonderd gulden, veertien dagen voorwaardelijke gevan genisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Een boete van 250 en een ontzegging 7.50: W. Hartenberg, Broekbergenlaan 37, Santpoort-Noord. ƒ5,00: Mevrouw van Zutphen, Van Speijkstraat 49, IJmuiden. ƒ2,50: A. W. Volmer, Kerkplein 2A, Velsen-Zuid. IJMUIDEN: Artsen. Van zaterdag 13 u. tot zondag 24 uur J. H. van Ginkel, Kennemer- laan 141, tel. 4058; F. van Venetiën, Ken- nemerlaan 214, tel. 7035. Apotheek. Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Verloskundigen. Mevr. M. Bakker, Snel- liusstraat 53, tel. 5053; mevr. E. Kuijk- Engelhardt, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949; mej. A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969; mej. C. v. Zandvoort, Poolster straat 18, tel. 2070. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen G. Vink, Wüstelaan 39, Sant poort, tel. 02510-8451. Wijkverpleging, voor het Groene Kruis, voor IJmuiden en IJmuiden-Oost, zuster M. v. d. Meulen, Kanaaldijk 229, IJmui den, tel. 02550-4378; voor Velsen-Zuid Velsen-Noord zuster C. Gomes, Leeuwe riklaan 39, IJmuiden, tel. 02550-8915; voor Driehuis en Santpoort zuster R. Langejan, Irissenstraat 14, Santpoort, tel. 02560-7477. Voor het Wit-Gele Kruis zuster G. Advertentie Wethouder A. J. Hermes (KVP) Daarom geen fusie van drie gemeenten. Twee is al erg genoeg. Een minderheid in sprekers fractie hee'ft daarover een ander standpunt. Tot slot vroeg spreker Autorijders Breestraat 108 - Beverwijk heeft alles tegen pech onderweg Vriend, Zeeweg 12, boven het Wijk- gebouw, IJmuiden-Oost, tel. 7807. Dierenarts: de dienst voor zieke huis dieren in de IJmond wordt dit week einde waargenomen door de dierenarts G. Verhagen, Anth. Fokkerlaan 31, Haarlem, tel. 02500-63070. SANTPOORT: E. Hirschfeld, Wyn. Daniëls- Santpoort-Station, tel. 02560- Arts: A laan 14, 8410. Apotheek: Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, Haarlem-Noord, tel. 02500- 52956. BEVERWIJK: Artsen. Voor de artsen Fierstra Sr., Fierstra Jr., Lange Plantinga, Reddin- gius, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur De rechtbank in Haarlem heeft dinsdag 17 mei in staat van faillissement ver klaard: Johannes Jozef Noordermeer, han delende onder de naam Krommenieër Vloerbedrijf, wonende in Koog aan de Zaan, Kruisstraat 77, thans verblijvende te Assendelft, Dorpsstraat 865 A. Rechter commissaris: mr. J. Spreij. Curator: mr. C. J. Doorenbos, advocaat en procureur in Wormerveer. Jan van Ispelen, wonende in Haarlem, Staalstraat no- 1 handelende onder de naam Technisch Bureau J. van Ispelen. Rechter-Commissaris: mr. J. Spreij. Cu rator: mr. J. H. van Wijk, advocaat en procureur in Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd dinsdag 17 mei opgeheven het faillissement van: Christiaan Henderikus Reiber, wonende te Haarlem, Noorwegenstraat 85, uitgespro ken op 29 maart 1966. Rechter-Commis saris: mr. B. Swanenburg. Curator: mr. E. L. van Hoogstraten, advocaat en pro cureur in Haarlem. M. A. de Ruiter, Dr. Schuitstraat 44, Beverwijk, tel. 02510-23553; zondag van 9 tot 24 uur M. Plantinga, Noorder wijkweg 1, Beverwijk, tel. 02510-23340 Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Hommes, Pe'eters, Swaab, Vos en Zijlmans van zaterdag 12 uur tot zon dag 24 uur H. J. F. Peeters, Dommel- singel 2, Beverwijk, tel. 02510-25300. Tandarts. Voor Beverwijk, Heemskerk, Velsen en Santpoort (uitsluitend voor spoedgevallen) zaterdag en zondag tus sen 17-17.30 uur G. Vink. Wüstelaan 39 Santpoort, tel. 02560-8451. Apotheek. Voor Beverwijk, Velsen Noord en Heemskerk vanaf zaterdag 12.30 tot zaterdag 28 mei 12.30 uur (ook nachtdienst) Apotheek Huisman, Wij- kerstraatweg 164, Velsen-Noord, tel. 02510-23883. Voor Heemskerk is Apo theek De Heemskerkse, Kerkweg 11 tel. 02510-32490, niet de weekends, wel alle avonden in de week geopend. van vier maanden was de eis tegen een 29-jarige huisvrouw uit IJmuiden die op 20 januari op een voetgangersoversteek plaats in haar woonplaats een vijfjarig meisje aanreed met haar auto. Het kind was van achter een andere auto gekomen die stond te wachten voor het zebrapad in de Lange Nieuwstraat. De vrouw had gedacht dat deze auto, die juist van een parkeerplaats was ge komen, op haar wachtte en zij was door gereden zonder het kind te hebben be merkt. Het meisje heeft geen blijvends nadelige gevolgen van het ongeluk over gehouden. Uitspraak in deze zaken op dinsdag 31 mei om half tien 's morgens. Advertentie De zuinigste bromfiets is HONDA (geen mengsmering) Unieke garantie bij Breestraat 108 Beverwijk Het programma dat beiaardier Hein de Ligt zaterdag a.s. van 4 tot 5 uur op h»t stadhuiscarillon van Velsen zal verzorgen, is als volgt samengesteld: Preludium VII, Matthias van den Gheijn; Heer Halewijn, Het viel eens hemels dou- we, twee oud-Nederlandse volksliedjes; Andante, J. H. Fiocco, en Marche, Duyts- meester, uit De Gruytters Beiaardboek; 's Nachts rusten meest de dieren, oud-Ne- derl. volkslied; Sonatine voor beiaard I. Allegro espressivo, II. Adagio, III. Rondo, Willem Vogel; Die nachtegaal die zong een lied ,oud-Nederl. lied; Prayer, Lullaby, Dancing Bells uit: 5 short pieces for caril lon, Leen 't Hart; Wel Annemarieke. Een kalemander rok, twee Nederl. liedjes; Pre ludium quasi una fantasia, Jef van Hoof. Advertentie ALLE MODELLEN GjTTta Tl LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 Een 62-jarige grondwerker is woensdag door de Haarlemse politierechter conform de eis van de officier van Justitie ver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk en met aftrek van voorarrest. In maart en april had hij een boekje met vakantiezegels, dat hij voor iemand zou verzilveren verduisterd en een leren jack dat hij te leen had eveneens ver duisterd. Voorts had hij uit een directie keet, waar hij was ingeklommen een wa terpas van 700 gestolen en verder nog een regenpak en leren jas. Goederen, die aan hem waren geleverd, waren door de verdachte nooit betaald. De inklimpartij had hij onder invloed van sterke drank verricht. En drank was ook het motief geweest, waarom hij tot deze daden was gekomen. „U had er veel geld voor nodig", aldus de officier. „Ik moet er wel af zien te komen," zei de verdachte, aan wie de politierech ter aanraadde zich onder toezicht te stel len van een consultatiebureau voor alco holisten. „Zij heeft de gemeenschap voor bijna 1000 benadeeld", aldus de officier van Justitie over een 25-jarige Haarlemse. Zij had in de periode van september tot de cember van het vorige jaar aan de so ciale dienst opgegeven zonder inkomsten te zijn, hoewel dit niet het geval was. In het verleden waren er nogal huwe lijksmoeilijkheden geweest. Haar man was zelfs een tijdje van huis geweest. „Denk erom dat uw kinderen hier op het spel staan", vermaande de politie rechter. Conform de eis veroordeelde hij de vrouw tot twee maanden voorwaar delijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar en 50 boete subsidiair tien dagen hechtenis.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5