EUROPA-MEUBEL GRENZELOOS MOOI NEDERLAND DE VILDER Duitse boeren willen de E-36 gaan versperren REHftUUR Optisch kijken is nuttiger dan observeren van radarscherm Hersenschudding ii val met bromfiets bij Onteigende grond nog niet betaald Nieuwe boten voor dienst Harwich- Hoek van Holland FILM EN FILMWERELD BESCHAAFDE DAME ELEGTRISGH KOKEN VRIJDAG 20 MEI 1966 9 EUROPA MEUBEL0 Bankstel f1650.- 5g||| Salonkast f1350.- Salontafel f 220.- Hoekkastje f 370.- Een weelderige 2-zits bank en 2 fauteuils met gezellige koordfranje, losse zitkussens en zui vere mohair bekleding. Om u zó in neer te vleien. En daarbij het allure van het interieur in de klassieke-Engelse Queen Anne-stijlfraai notehouten kast met glas in lood, salontafel en hoekkastje. Dit alles is meer dan een woon stijl - het is een levensstijlEén van die stijlen die u bij de Europa Meubel-organisatie kunt realiseren. Marktplein 29 - IJmuiden - Tel. 7541 Beddenspeciaalzaak: Marktplein 21 stiOLTtenbeek limit* BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK Voorlichting en installatie Velserbeek N.V. (City). De persoon, van wie in de titel „De mand met de blinddoek" spra ke is, heer dr. Snow en wordt gespeeld door Rock Hudson, die scheen gespe cialiseerd in huiselijke komedies met aan zijn zijde Doris Day, maar nu raakt betrokken bij een spionage-affaire, waarin de verwikkelingen en ge vaarlijke gebeurtenissen elkaar in een adembenemend tempo afwisselen. Als een gerennommeerde psychiater met een rijke clientele wordt hij tijdens een ochtendrit te paard in het New Yorkse Central Park aange sproken door een geheimzinnige generaal, die hem verzoekt een vroegere patiënt, de briljante geleerde Arthur Vincente, opnieuw onder behande ling te nemen. Daar Vincente op dat ogenblik werkt aan een regerings opdracht, welke als „top secret" moet worden geschouwd, wordt dr. Snow geblinddoekt naar diens verborgen werkkamer overgebracht en van dit ogenblik af komt een reeks uiterst spannende avonturen op gang, waarbij ook Claudia Cardinale als Vicky Vincenti raakt betrokken. EEN EN ANDER leidt tot een opwin dende spionagefilm, die nog voor heeft op de vele gangbare produkten in dit genre, dat deze historie door Philip Dun ne vaardig werd geregisseerd en boven dien vrij geloofwaardig is, waardoor de toeschouwer zich meer bij de verwikke lingen betrokken voelt.Met uitzondering van zondagmiddag, wanneer de roman tische indianenfilm „De laatste der Sioux" wordt vertoond en maandagavond, draait „De man met de blinddoek" tot en met woensdag. DONDERDAGAVOND kan men dan weer eens naar Hitchcock's „De vrouw die tweemaal leefde" (Vertigo) gaan kijken, een werkstuk dat nog uit 1957 dateert en het verhaal bevat van de ex-politieman Scottie Ferguson (James Stewart) die wegens hoogtevrees ontslag uit de dienst heeft moeten nemen en nu een particu liere opdracht accepteert om de vrouw van een vroegere schoolkameraad (Kim Novak) te schaduwen. Deze historie be vat nog voldoende mysterieuze en ver warrende elementen, sensationele sita- ties en meeslepende stukken film, om een reprise volledig te rechtvaardigen. (Stadsschouwburg) Opnieuw is de wei nig benijdenswaardige positie van Ameri kaanse militiaren in Japanse krijgsge vangenschap het onderwerp van een boeiende film geworden, waarvoor regis seur Bryan Forbes de roman „King Rat" als uitgangspunt heeft genomen. Het re sultaat werd „De heerser van kamp Sin gapore" genoemd, welke film tot en met zondagavond in de Stadsschouwburg wordt vertoond. Zondagmiddag draait men „Het oerwoud roept", een interessan te documentaire over leven en geheimen van de Afrikaanse jungle, waarvoor de bekende ontdekkingsreizigers Armand en Michaela Denis verantwoordelijk zijn. Zij maakten hiervoor een expeditie van 19.000 km. dwars door Afrika, met als uit gangspunt hun woonplaats Nairobi, de hoofdstad van Kenya. (Luxor). De eerste helft van het week- programma voor dit theater wordt tot en met zaterdag verzorgd door de dol drieste Eddie Constantine, die de titel van de te vertonen film „Even afrekenen, heren!" waar maakt, door op de van hem bekende wijze een stelletje vuige schur ken een gepeperde nota te presenteren. Voor de matinee van zondagmiddag werd opnieuw een oorlogsfilm uitverkoren en wel „Zelfmoordcommando Japan" waar van de handeling zich afspeelt op een der Philippijnse eilanden, hetgeen dus gaat gepaard met de nodige bloedige oorlogs taferelen. DE TITEL en de blote juffrouw op de affiches van de film „Sex a la minute", zullen menige adspirant-bezoeker onwil lekeurig de indruk geven, dat hier weer het striptease, bordeel- of taboebestrij dingsgenre betreft. Men verwachte ech ter geen (s)excessen, want deze Deense kleurenfilm is als een komedie bedoeld een rommelige, langdradige en vrij on- •chuldige komedie overigens, waarin het enige „gepeperde" uit een banaal thema bestaat: de eieren vgn het eiland Trang hebben op mannen en vrouwen die ze consumeren zo'n onmiddellijk stimulerend effect, dat ze elkaar, waar dan ook, di rect in de armen vallen. Rondom deze farce heeft de regisseur een politiek plot je, wat simpele „vrede, vriendschap en naastenliefde"-filosofie en anti-militaris tische satire gerangschikt, waar men het dan voor de rest van de week mee zal moe ten stellen. (W.B.-theater) Een der lievelingen van het Duitse bioscooppubliek: Peter Kraus kan men hier zingend tegenkomen in „lm Schwarzen Rössl", een pendant dus op de operette „Het Witte Paard", omdat het verhaal zich eveneens afspeelt aan de bekende oevers van de Wolfgangsee. Zelfs het failliete hotel is weer in de handeling opgenomen, dat met vereende krachten van de lieftallige Eva Lanz en de uit „Het Witte Paard" geleende orkestleider Gustl (Peter Kraus) uiter aard tot nieuwe bloei wordt gebracht. Dit zwarte paard wordt dan weer geflankeerd door twee sensatiefilms: eerst de wes tern „Misdaad uit zelfverdediging" en vervolgens door de thriller „Dief in het graf" waarbij de naam Edgar Allen Poe borg staat voor de nodige spanning en griezeleffecten, omdat een van zijn ro mans voor deze film de intrige leverde. (Kennemer theater). Regisseur Paget is voor zijn film „Een dollar met een gaatje" gedoken in de historie over de Amerikaanse Burgeroorlog, welke bloedi ge episode aldus opnieuw als basis voor een keiharde en boeiende speelfilm heeft gediend. Het in de titel genoemde geld stuk is het eigendom van de oud-strijder Gary, wiens leven door deze zilveren dol lar wordt gered, omdat het sterker bleek dan de op hem afgeschoten kogel. Welis waar raakt hij toch bewusteloos en waant men hem verder dood, waardoor hij in de gelegenheid wordt gesteld een sheriff als schurk te ontmaskeren en met hem het ganse dievenpak uit te roeien. Men kan van dit spannende verhaal genieten tot en met woensdag. GORDON SCOTT, de man die reeds ver schillende kranige klassieke oorlogshel den gestalte heeft mogen geven, is zon dagmiddag opnieuw van de partij. Thans als Muzio Scevola „De held van Rome" die niet voor niets de bijnaam „De man met de ijzeren arm" werd verleend. Het verhaal speelt zich af in het Rome van omstreeks 500, zodat er weer alle aanlei ding is geweest voor spectaculaire tafe relen over gevechten tussen twee, of dui zenden mannen. En dit alles bovendien in Spesvision en Eastmancolor. Waar schijnlijk omdat de film voor de nacht voorstelling van zaterdag bij voorkeur uit het „realistische" genre moet worden be trokken, wordt deze week „De dokter en de callgirl" vertoond. Volgens de rekla me gaat het verhaal over „Sex, geweld pleging en schandalen", waarmee wordt gesuggereerd dat de liefhebber van dit genre met deze 'film volledig aan zijn trekken komt. Advertentie Kies een doel en spaar er voor I Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen Advertentie •■V aa&z Filialen: WIJKERBAAN 1 en PLANTAGE 152 - BEVERWIJK WONINGINRICHTING Marktplein 29 IJmuiden 02550-7541 EUROPA MEUBEL' (Er is bij ons altijd plaats voor uw auto) 'f-i ■- i .iv v. .,,.r i -'V v-VVi'y -'IrT; v „De moderne elektronische navigatie hulpmiddelen oefenen een aantrekkings kracht uit, die niet zonder bedenking is. De neiging om bij de naviatie onnodig op die hulpmiddelen te leunen en het doen van optische waarnemingen te verwaar lozen, is gevaarlijk. Bedacht dient te worden, dat behoudens bij slecht zicht het optisch uitkijk houden en nemen van op tische peiling een prioriteit heeft boven het observeren van, respectievelijk het peilen op het radarscherm." Deze waarschuwing knoopt de Raad voor de Scheepvaart vast aan zijn Uit spraak inzake de aanvaring en tengevol ge daarvan het zinken van het Nederland se m.s. „Spolanda" met het Belgische motorschip „Bruges" in het Kanaal nabij Cap de La Hague op 25 augustus vorig jaar. Wegens ernstige schuld aan deze ramp straft de raad een 28-jarige stuurman uit Zwijndrecht door hem de bevoegdheid om als stuurman op zeeschepen te varen voor de tijd van zes maanden te ontne men. Alle opvarenden van de Spolanda, die terstond zonk, werden gered. Hierbij heeft volgens de raad het reddingvlot weer zijn grote nut bewezen. De stuurman heeft, aldus de uitspraak, ernstig gefaald door onvoldoende waak- Ook in buitenlandse havens liggen Britse schepen stil als gevolg van de staking van de Britse zeelieden. Deze foto werd gemaakt in Calais: de koopvaarders St. Patrick en de Maid of Orleans werkeloos in deze Franse haven. zaam te zijn. Hij heeft niet beseft dat optisch uitkijk houden behalve bij slecht zicht prioriteit heeft. Hij is langdurig bij de radar geweest, maar heeft deze on nauwkeurig geobserveerd. Hij heeft ook te veel vertrouwd op de zestienjarige ma troos, die zelfs niet op de hoogte was met de navigatielichten van schepen. In dit verband wijst de raad op het voorschrift dat in een geval als op de Spolanda de uitkijk achttien jaar oud moet zijn en tenminste een jaar diensttijd moeten heb ben aan boord van schepen. Advertentie Voor de zaterdagmiddag van 14.00 18.00 uur zoeken wij een beschaafde dame, niet beneden de 30 jaar. Haar taak zal zijn onze klanten prettig te ontvangen en naar de verkopers te begeleiden. Verkoop-ervaring is dus niet vereist. WONINGINRICHTING BEVERWIJK BREESTRAAT 74 - 84 TELEFOON 0 2510 - 23641 GEBOREN: Erwin J. J. G., z. v. J. J. van der Slik en A. Spiering; Abraham J., z. v. H. M. Slaager en F. J. Folmer; Mo nique M., d. v. H. J. F. Dijcks en D. T. M. van Lint; Marcellus, z. v. T. J. H. Fre- driks en F. L. Sibrandi; Anita, d. v. R. Huisman en G. Vaalburg; Ronald, z. v. F. Remmers en C. A. M. Sanders; Gijsbert G„ z. v. R. Pluim en A. B. Voerman; Catharina J. H. M., d. v. L. Weckseler en P. J. Vink; Jeannette, d. v. G. Tromp en A. M. Sinnige; Marinus C. M., z. v. T. van der Reep en A. A. Bosch; Werner B., z. v. H. J. P. Visser en J. M. de Koene; Johannes A., z. v. J. P. Duin en G. Krom; Francisca A E„ d. v. J. G. Tesselaar en E. M. Hof; Ingrid J. G. M„ d. v. J. H. van Tunen en M. C. van Noort; René F. M„ z. v. A. A. F. M. Mulder en G. C. van Vuuren; Monique, d. v. D. van Brumme- len en G. Hollander; Alexander C. M„ z. v. J. van de Molen en A. C. M. Hack- foort; Linda M., d. v. J. van Gennep en M. Stikfort; Angel, z. v. Pascual Chiner en J. Rakhorst; Rudolf M., z. v. M. P. Bakkum en C. M. Buur; Maria E., d. v. E. J. van Roon en C. M. J. Peters; Gra- ziella L., d. v. N. Mongeluzzi en W. C. M. Kops; Frans J., z. v. P. de Vries en M. C. G. Admiraal. ONDERTROUWD: J. de Vlugt en M. J. Rijk; G. J. Brantjes en H. M. M. Voor- meer; G. Henze en M. Hatzman; C. Mol en H. G. Kiers; H. C. Nijman en C. Kuil; A. A. Raversbergen en L. C. Hündling. GETROUWD: G. Sanna en C. B. J. Ro- zenhart; L. J. C. Wassenaar en M. A. Looijenga. OVERLEDEN: D. C. C. Roeien, 64 j„ J. M. de Jong, 66 j. Advertentie Velserduinweg 173 - Tel. 4402 In de Kennemerlaan heeft een 50-jarige IJmuidenaar woensdagmiddag een hersen schudding en hoofdwonden opgelopen toen hij daar met zijn bromfiets viel. De man is naar het Antonius-ziekenhuis gebracht. Waarschijnlijk heeft hij met het stuur van de bromfiets de elleboog geraakt van een in dezelfde richting rijdende wiel- rijdster. Degenen, die nadere inlichtingen kunnen verschaffen omtrent de juiste toedracht van dit ongeval, wordt verzocht zich in verbinding stellen met het hoofd bureau van politie. (Van onze correspondent) EMMERICH. Als tweede pink sterdag het toeristenverkeer voetje voor voetje over de E-36 schuifelt, zou er vlak bij de grens op Duits gebied wel eens iets kunnen gebeuren, dat een verkeerschaos veroorzaakt. Vijf entwintig zeer boze Duitse boeren, uit de omgeving van Emmerich, hebben aangekondigd dat zij op de autoweg versperringen zullen opwerpen. Zij willen daarmee uiting geven aan hun ongenoegen over de gang van zaken bij de grondaankoop voor deze weg en vooral over het feit, dat zij nog geen mark ontvangen hebben voor de grond, die ze verkochten. Het begon al onder Adolf Hitler. Toen werd de autoweg geprojecteerd en de boeren raakten zonder vorm van proces en zonder dat zij konden rekenen op een schadevergoeding, hun land kwijt. Na de oorlog nam de Bondsregering het plan over. Dezelfde grond was dus nodig en spoedig werd met de betrokken boeren onderhandeld over de schadeloosstelling. De onderhandelingen hadden weinig suc ces. Toen met de aanleg van de weg werd begonnen, was er nog niets betaald. Aanvankelijk bood de regering 1.60 mark per vierkante meter. Deze prijs liep la ter op tot 2,20 mark. Maar de boze boe ren menen dat hun land zeker drie mark per vierkante meter waard is. Zo lang dat niet betaald wordt, zijn zij niet bereid tot enige regeling. Dan is er nog iets anders. De auto's van de wegenbouwers hebben het land en de drainagebuizen kapotgèreden. Het re sultaat is nu, dat de weilanden en akkers veranderd zijn in modderpoelen. Tracto ren en wagens zakken tot aan de assen in de modder en de graslanden zijn niets meer waard. Ook hieraan zal, zo menen de eigenaren, de regering iets moeten doen. De boze boeren hebben al eerder het plan gehad de autoweg te blokkeren. Dat was toen vorig jaar het nieuwste gedeel te, tussen Hamminkeln en Emmerich, ge opend werd. Er werd wel gedemonstreerd, maar nadat de minister van Verkeer, Seebohm, vrolijk had verklaard, dat het geld binnen drie maanden betaald zou worden, bleven de versperringen uit. Ondanks de optimistische woorden van de minister is er echter nog steeds niets betaald. De boeren zijn het nu meer dan beu. Ze zijn vastbesloten hun actie nu wel door te zetten. Dezer dagen wordt er in Wesel een bespreking gehouden tussen de gedupeerde landeigenaren en de re gering. Maar als het resultaat gelijk is aan dat van al die besprekingen in het verleden Intussen hebben de Duitse dagbladen, de televisie en het weekblad „der Spie gel" zich van de zaak meester gemaakt. De „Neue Ruhrzeiting" gooide het over de politieke boeg en viel CDU-minister Seebohm aan. Dat zit niet lekker, want de leider van de boeren is Ortslandwirt, Karl Eising uit Prast, die voor de CDU zitting heeft in de gemeenteraad. Hoe zal het tweede pinksterdag verlo pen? Natuurlijk zal de politie trachten d« boeren te bewegen van de weg af te gaan. Als dat niet helpt, zal er een brandspuit aan te pas moeten komen. Maar Ober- kommissar Antkoviac van de verkeerspo litie meent, dat het zo ver niet zal ko men. De boze boeren blijven protesteren. Dat is zijn overtuiging. Advertentie HOOFDAGENT AUTONIOBIELBEDR. Groeneweg 69 - IJmuiden - Tel. 7271 Beverwijk - Tel. 26259 s zaterdags van 1018 uur SHOW van inruilautomobieien De twee nieuwe veerboten, die de Britse spoorwegen en de Stoomvaartmaatschap pij Zeeland in 1968 in dienst willen stellen op de lijn Hoek van Holland-Harwich, zullen plaats bieden aan 205 auto's, of 90 auto's en 34 trucks en 1200 passagiers. Dit heeft de president-directeur mr. Stan ley Raymond op een persconferentie in Harwich meegedeeld. Elk der partijen zal zo'n nieuw schip van het rij-op/rij-af type in de vaart brengen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 9