Vereniging Volksonderwijs viert eeuwfeest in Leeuwarden Bedrijfsleven „Loonbeleid niet aantasten" Inrichting in Arasterdam voor 49 geestelijk gehandicapte kinderen wêê h| il en bondig VOLVO Grote belangstelling voor receptie Auto rijdt een huis binnen Ook pand gekocht in Haarlem Huwelijkszegel wordt geveild Minister Suurhoff uit ziekenhuis Oecumenisch huweljik Mr. Lamers president Militair gerechtshof Bogaers wil strijden tegen olieverontreiniging HEBT U HET NIEUWE GASFORNUIS AL BEWONDERD BIJ UW HANDELAAR? Rijkspolitie in Eibergen moet bureau uit Doden in het verkeer Truck keerde op rijbaan: twee gewonden ezlbzd: Weinig of geen regen ZATERDAG 21 MEI 1966 2 Dure import Ortho-pedagogisch centrum Noord-Holland: Vragen over anti-semitische uitingen in Den Haag -x. Haarlem I elsen-IJmuiden Beverwijk if is ia wzw wzw zw zzw z zw zw wzw z zzw zw zw wzw zzw zzw De vereniging Volksonderijs, die hon derd jaar geleden in Friesland werd op gericht, viert het eeuwfeest. Op een re ceptie van het bestuur van de jubilerende vereniging kwamen gisteren velen hun ge lukwensen aanbieden. Prof. dr. J. P. van Praag, voorzitter van het Humanistische Verbond, noemde Volksonderwijs een strijdbare en constructieve beweging, die ten doel heeft om voor alle rangen, klas sen en standen goed onderwijs te geven met ontplooiingsmogelijkheden voor iede re gezindte. Hij plaatste het jubileum van Volkson derwijs in het teken van de ontmoeting van mensen met verschillende levens overtuiging, die eikaars overtuiging eer biedigen. In een wereld vol oorlog, geweld en rassenhaat heeft Volksonderwijs de grote taak om de jeugd te vormen voor een betere toekomst. Het is een hoopvol teken, zo werd tijdens de receptie opgemerkt, dat artikel 42 van de onderwijswet (het Vijf Amsterdammers, die een ritje maakten met een gloednieuwe auto langs de Amstel, hebben gisteravond een onple zierig avontuur beleefd. De bestuurder die niet in het bezit was van een rijbewijs, schrok van een over stekende kat, ramde de voorgevel van een huis en reed halverwege naar binnen. De auto werd zwaar beschadigd, de vijf Inzittenden werden allen min of meer ern stig gewond. De bewoners van het huis kwamen met de schrik vrij. De gevel werd zo zwaar beschadigd, dat de auto niet mocht worden weggehaald omdat dan de muur zou instorten. (Vervolg van pag. 1) Het bedrijfsleven is unaniem van mening dat het loonbeleid, zoals dat vorig jaar november voor de huidige overgangsfase is afgesproken, niet moet worden aangetast. De vakcen trales hebben de regering laten weten, dat zij niet voor een loonmaatregel te vinden zijn omdat verschillende con tracten al zijn gepasseerd en er dus discriminatie zou ontstaan. De effec tiviteit van een loonplafond wordt door hen sterk in twijfel getrokken Als in bepaalde bedrijfstakken meer dan 7 percent is overeengekomen, dan is dat om achterstand in beloning in te halen of zwart loon te „witten", al dus de vakcentrales. De regering doet er verstandig aan, menen zij, de aan dacht te richten op 1967 en nu reeds maatregelen te nemen om volgend jaar een meer evenwichtige conjunc turele situatie te bereiken. De industriële werkgeversbonden heb ben de regering meegedeeld dat welis waar getracht moet worden de loonkos tenstijging onder de 7,4 percent (gemid delde op dit moment) te houden, maar dat dit zo mogelijk binnen de thans gel dende procedure moet geschieden. Dat is volgens hen mogelijk mits de beslissingen over de ingediende contracten snel en ef fectief worden genomen. Gaat dat niet dan lijkt de werkgevers een loonpauze, gevolgd door een loonplafond noodzake lijk. Ook de middenstand wil de huidige procedure niet verlaten. Overigens menen de werkgevers dat de regering de moeilijkheden, waarin zij thans verkeert, aan zichzelf te danken heeft. De moeilijkheden zijn volgens de werkgevers voor een belangrijk deel het gevolg van het feit dat de regering vorig jaar no vember het advies van de meerderheid van de SER in de wind heeft geslagen. Met de middenstand menen zij dat een maatregel op loongebied geen enkel ef fect sorteert als het kabinet zichzelf geen bestedingsbeperking oplegt door een be langrijke wijziging van het uitgavenbe leid. Volgens werkgevers en middenstand is niet aangetoond dat de sterke prijsont wikkeling van dit ogenblik, het gevolg is van niet-naleving der prijsgedragsregels door het bedrijfsleven. De industriebonden schrijven de hoge prijzen toe aan de dure importgoederen en het hoge prijspeil van agrarische produkten, terwijl de loonont wikkeling volgens hen verder is uitgelo pen dan was verwacht. Van een zelfstan dige inflatoire prijsontwikkeling kan dan ook niet worden gesproken. De werkge vers zien de ingreep in de prijsvorming als een inbreuk op het overleg dat steeds met de regering is gevoerd. Ook de middenstand wees gisteren elke prijsmaatregel volstrekt van de hand en zocht de oorzaak van de stijgende prijzen bij het kabinet zelf. Het is een gevolg van de bestedingsdrang der overheid, gecom bineerd met het gevoerde loonbeleid, al dus de vier centrale middenstandsbon den. „Een prijsmaatregel zou een onver diende blaam leggen op het bedrijfsleven, omdat de huidige prijsbeweging voorna melijk het gevolg is van externe facto ren". De bonden wezen erop, dat het midden- en kleinbedrijf door een prijsin- greep altijd het zwaarst wordt getrof fen. bekende artikel over de opvoeding van de kinderen tot alle christelijke deugden) in het kader van de mammoetwet zal wor den gewijzigd in die zin, dat ook christe nen in het openbaar onderwijs hun plaats krijgen. Een meer moderne formulering van artikel 42 was een reeds lang gekoes terde wens in de kringen van het open baar onderwijs. De jubilerende vereniging mocht tijdens de receptie enkele vorstelijke giften in ontvangst nemen, 2000 van de algemene personeelsbond van het openbaar onder wijs en 1000 van de opgeheven Stich ting Kleuterscholen die in Volksonderwijs is opgenomen. De heer Boas sprak namens de ver eniging van christelijke onderwijzers in overheidsscholen. Hij schonk met name aandacht aan de plaats van de belijdende christen in de openbare school, die thans een geaccepteerde figuur is geworden en die meestrijdt voor het ideaal, een natio nale school voor alle overtuigingen. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De stichting „ortho-pe dagogisch centrum Noord-Holland" neemt binnenkort in Amsterdam haar eerste in richting voor geestelijk gehandicapte kin deren in gebruik. De inrichting omvat een internaat voor 21 en een dagverblijf voor 28 kinderen. Zij is gevestigd in een oud herenhuis aan de Vondelstraat, dat een ingrijpende verbouwing heeft ondergaan. De inrich- is bedoeld als observatie-inrichting. De waarneming zal plaatsvinden onder su pervisie van hoogleraren, onder meer prof. dr. F. Grewel, die sinds kort aan de universiteit van Amsterdam de nieuwe leerstoel in de ortho-pedagogie vervult. In Noord-Holland bestaat een ernstig te kort aan verpleegruimte voor geestelijk gehandicapte kinderen. Het aantal gees telijk gehandicapte kinderen neemt toe. Van alle nieuw-geborenen is twee tot vier percent geestelijk gehandicapt. De ver- De enige zegel van de „Republica Ven- ray", die is gestempeld en bezorgd, zal zondagavond ter gelegenheid van het zo merfeest ten bate van de Vredeskerk te Venray worden geveild op het John F Kennedyplein te Venray. Het zilveren paar J. F. M. Janssen en Dora Jacobs had ter gelegenheid van zijn zilveren huwelijksfeest een postzegel la ten ontwerpen door hun schoonzoon, de Osse lithograaf J. Vemooij, die duizend exemplaren vervaardigde. De Nederlandse PTT had bezwaren te gen de zegel omdat zij de echtheid zo zui ver benaderde, dat dit in strijd was met het postbesluit. Zij is maar éénmaal ge bruikt, op een kaart uit Londen, waar ze naast een gewone zegel was geplakt. Minister J. G. Suurhoff van Verkeer en Waterstaat, die op 30 maart wegens een aandoening aan de dikke darm in het cen traal Israëlitisch ziekenhuis te Amster dam was opgenomen, is dezer dagen uit dit ziekenhuis ontslagen. wachting is dat dit percentage groter zal worden. Behalve de nu te openen inrichting heeft de stichting een flink aantal ande re projecten op het programma staan. Zij heeft onder meer reeds een pand in Haarlem aangekocht, dat bestemd is voor geestelijk gehandicapte meisjes en vrouwen. Op het ogenblik onderhandelt de stichting over de aankoop van een vi- la in de omgeving van Haarlem, waar zij een opvangcentrum wil inrichten voor jongens die in de puberteitsjaren psychi sche en a-sociale moeilijkheden ondervin den, waardoor zij op school dreigen te mislukken. Tot nu toe heeft de stichting ongeveer een miljoen gulden geïnves teerd. Het Tweede Kamerlid Van der Goes van Naters (PvdA) signaleert in schrifte lijke vragen aan de ministers van On derwijs en Wetenschappen en van Justi tie „dat onlangs te 's-Gravenhage in het Institute of Social Studies" voor de ver eniging van Araoische studenten uiterst beledigende antisemitische uitingen zijn gedaan door mevrouw W. wier activi teit volgens de vragensteller op dit terrein als bekend mag worden verondersteld en dat er bij die gelegenheid kennelijk uit neo-nazikring stammende kaarten zijn uitgereikt, waarop de bevriende staat Is- reael is aangeduid als gebied „Besetzt von Israelis". De heer Van der Goes van Naters meent dat de leiding van dit door de staat gesteunde en gesanctioneerde instituut door haar medewerking aan de organisa tie van deze bijeenkomst van laakbare onvoorzichtigheid heeft blijk gegeven. Hij vraagt zich af of de ministers kunnen to lereren dat een althans ten dele uit bui tenlanders bestaande vereniging zich in Nederland aan dergelijke demonstraties schuldig maakt. Vragensteller verzoekt de ministers tenslotte een onderzoek in te stellen naar de herkomst van de geïncri mineerde kaarten. v- ^rc In de r.k. kerk te Drachten heeft pastoor A. J. Ros uit Drachten het huwelijk ingezegend van Aukje Reitsma en Martien Hesseling. Ds. J. Riemstra, Nederlands Hervormd predikant uit Ureterp, hield de predikatie. Mr. E. A. M. Lamers is benoemd tot pre sident van het hoog militair gerechtshof en zal heengaan als directeur-generaal van het gevangeniswezen. Sedert 1954 staat mr. Lamers aan het hoofd van het gevangenis wezen in Nederland. De minister van Verkeer en Waterstaat a.i. de heer Bogaers heeft in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Ka merlid Vermooten (P.v.d.A.) geantwoord bereid te zijn het initiatief te nemen tot het in de toekomst tot stand brengen van een organisatie van Noordzee-oeverstaten om te komen tot een gemeenschappelijk signalërings- en bestrijdingssysteem van olieverontreiniging op de Noordzee. Daartoe zullen bij de overige Noordzee- staten. die alle evenals Nederland partij zijn bij het internationaal verdrag ter voorkoming van verontreiniging van de zee door olie, inlichtingen worden onge wonnen hoe over medewerking aan een dergelijke organisatie wordt gedacht. Advertentie (Van onze correspondent) EIBERGEN De gemeenteraad van Eibergen is akkoord gegaan met het voor stel van B. en W. de huur van het plaat selijke politiebureau met ingang van 1 ja nuari op te zeggen. De raad heeft eerder al allerlei maatregelen aangewend om te bevorderen dat de staat der Nederlanden voor de plaatselijke groep van de rijks politie een nieuw kantoor zou bouwen. Men kreeg evenwel steeds nul op het re kest. De negentienjarige B. C. van de B. uit Bornebroek is in het Overijsselskanaal ge reden ter hoogte van de Snippeling in Deventer. Hij nam een bocht met grote vaart en verloor de macht over zijn stuur. De bestuurder, die geen rijbewijs had, raakte beklemd tussen het stuur en bleek nadat de auto uit het water was gehaald, te zijn overleden. De auto was in Borne broek gestolen. De negenjarige Frans Vink is op de randweg in zijn woonplaats Rotterdam on der een vrachtwagen gekomen en kort daarna overleden. Een Belgische chauffeur van een uit Brugge afkomstige truck heeft gisteren op de rijksweg Amsterdam-Utrecht een on geluk veroorzaakt. Hij keerde zijn truck bij Abcoude op de rijbaan. Drie perso nenauto's schoven onder de laadbak Twee personen werden gewond. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Haagse Comedie met „Professor Bemhardi" van Schnitzler. Regie: Paul Steenbergen en Eric van Ingen. Zondag 22 mei: Haagse Comedie met „Cactusbloem" van Barilet en Grédy. Regie: Paul Steenbergen. Maandag 20 u.: Haagse Comedie met „Een zondag in New York" van Krasna. Regie: Jules Roy- aards. Lingezaal (Haarlem-Noord), vandaag 20 u.: Toneelvereniging De Oosthoek met „De Liester" van Toon van Vuren. Frans Halsmuseum, zondag 14.20 u.: Mo- zart-concert door Maria Stroo. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Het pronkstuk van de familie", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „De triomf van Hercules", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Lady L", 14 j.; zondag 11 u.: „On sterfelijk Griekenland", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Gelieve niet te storen", a.l. Minerva, vandaag 14.30 en zondag 14 en 16.15 u.: „Sjors en Sjimmie", a.l.; vandaag en zondag 19 en 21.15 u. en maandag 20.15 u.: „Nog wat nieuws Pussycat", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „X-117, Vrouwenjacht in Bei roet", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Geheim agenten in de Harem", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vrouwenkliniek", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Hercule Poirot en het ABC-mysterie", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. 's Avonds dagelijks van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelyks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Expositie „Bijbel Zwart/Wit": Houtsneden van Flip van der Burgt. Tot 13 juni. Teylers Museum, (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag van 13 tot 16 uur. Waag (hoek Spaarne/Damstraat): Expo sitie van werk van Leo de Winter en Leen Spierenburg. Dagelijks van 13 tot 17 u. en op vrijdag ook van 20 tot 22.30 u. Tot 22 mei. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van werk van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13 tot 17 u. Tot 23 mei. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassieke grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Expositie van werk van Kolja Kljajitch. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van werk van Jan Honcoop en Herman Stoel. Dagelijks van 10 tot 18 u. en van 20.30 tot 21.30 u. Op zondag van 14 tot 18 uur. Tot 23 mei. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Poppe Da- mave, Wim Steyn, Cor Hak, Kees Hak, Kees Okx, Willem Snitker, Rob Clous, Bob Buys, Piet v. Heerden, Kees Verkade, Liesbeth Sayers, Arturo Varela, Remco v. d. Gugten, Anneke Höfte, Otto Heuvelink en Hubert van Lith. Dagelijks van 9.30 tot 18 uur. Tot 1 juni. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Aquarellen en tekeningen van Jacob Kuy- per. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot 1 juni. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Gemaal en oude machines. Maandag tot zaterdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 12 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand mei expositie van werk van Rob Clous. DIVERSEN Stadskwekerij Haarlem (Kleverlaan): Vooxjaarsapenstelliag, Dagelijks van 10- 12 u., 14-17 u. en 18.30 tot 20.30 u. Tot 31 mei. Waagtaveerne, vandaag en zondag 21 tot 2 u.: „Café Chantant Mascara". Poppentheater Merljjn, vandaag 14.30 u.: „Het blauwe water". ZATERDAG 21 MEI City, 19 en 21.15 u.: „De man met de blinddoek". Stadsschouwburg, 20 u-: „De heerser van Singapore". „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Sant poort-zuid, 19-21 u.: Expositie gouaches, etsen en tekeningen, vervaardigd door Chris Tonbreeker. Tot 13 juni. ZONDAG 22 MEI City, 14.30 u.: „De laatste der Sioux- Indianen"; 19 en 21.15 u.: „De man met de blinddoek". Stadsschouwburg, 15 u.: „Het oerwoud roept"; 20 u.: „De heerser van kamp Singapore". De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant- poort-zuid, 13-17 u.: Expositie gouaches, tekeningen, vervaardigd door Chris Ton breeker. Tot 13 juni. MAANDAG 23 MEI Heden geen filmvoorstellingen in de bioscopen. De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-zuid, 10-18 en 19-21 uur: Expositie van gouaches, etsen en tekeningen, ver vaardigd door Chris Tonbreeker. Tot 13 juni. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 21 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Een dollar met een gaatje"; 23.30 uur: „De dokter en de Callgirls". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Even W.B. Theater, 20 u.: „In het zwarte paard". De Opgang, Florisstraat 20.30 u.: Jon gerensociëteit filmavond. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 20 u. Dansavond m.m.v. „The Moondogs". Kennemer Oudheidkamer ingang Stum phiusstraat/Romerkerkweg, te bezichti gen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. ZONDAG 22 MEI Kennemer Theater, 14.30 uur: „De held van Rome"; 16.30 uur, 19 en 21.15 uur: „Een dollar met een gaatje". Luxor Theater. 14.15 uur: „Zelfmoord- commando Japan"; 16.30 uur, 19 en 21.15 uur: „Sex a la minuut". W.B.-Theater, 14.30 uur: „Misdaad uit zelfverdediging"; 16.30 uur: „In het zwarte paard"; 20 uur: „Diep in het graf". Sportveld Groenelaan, 13.30 uur: Mu ziekconcours. MAANDAG 23 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: ,Een dollar met een gaatje". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Sex a la minuut". W.B. Theater, 20 uur: „Diep in het graf". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ten toonstelling Van der Nahmer, plastieken, Aart v. d. Eyssel, Plastieken en Ru van Rossum, grafiek, geopend van 918 uur. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, tekencursus o.l.v. Jan van der Schoor, door Kennemerstaten. Kennemer Oudheidskamer, Romerkerk- weg/Stumphiusstraat, geopend van 19.30 21.30 uur; anders na aanvraag Moens plein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Sportfondsenbad, Kuikenweg 84, ge opend van 717.30 uur; 18.3019.45 uur en van 20.1521.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 1517.30 uur en van 19 21 uur. R.K. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1518 uur en 1921 uur. Gezamenlijke filialen: Oosterwijk, Am- stelstraat 44, geopend van 1417 uur. Meerestein, Parmentierstraat 2, geopend van 1921 uur. Kleuter verdronken. In het Mannewijt, een meertje bij Oude Haske, is de vierjarige Antonius Vorspel verdronken. Het jon getje verbleef met zijn ouders in een va kantiehuisje. Ongeval in Leiden. Op het terrein van een bouwmaterialenbedrijf in Leiden is de veertigjarige voorman-betonvormer W. schouten bij het schoonmaken van een elektrische tegelpers bekneld geraakt tussen de vulbak van deze pers en de stalen bint van een beton-silo. De man wiens borstkas werd ingedrukt, over leed ter plaatse. Man viel van balkon. De Rotterdamse re cherche heeft het onderzoek afgesloten dat was ingesteld naar aanleiding van het overlijden van een 32-jarige man, die dood op het trottoir van de Dier gaardesingel te Rotterdam is gevondsjj. De reconstructie van het gebeuren en de gevonden sporen op het balkon en de schoenen van het slachtoffer beves tigen het vermoeden dat hij door over matig drankgebruik van het balkon is gevallen. Wetenschapsbeleid. De Eerste Kamer heeft zonder hoofdelijke stemming het wetsontwerp aanvaard dat de instel ling van een raad van advies voor het wetenschapsbeleid beoogt. Deze raad, die de coördinatie van het wetenschaps beleid zal moeten bevorderen, zal ten hoogste negen leden tellen. De opdracht aan de raad is zodanig dat niet alleen met de belangen van de wetenschap maar ook met andere belangen rekening zal worden gehouden. Advertentie IN NIEUW BERKENRODE Herenweg 101 - Heemstede TWEEHUIJSEN - OVERVEEN Het K.N.M.I. deelt mee: In de nacht van vrijdag op zaterdag passeerde, vergezeld van opklaringen, een rug van hoge luchtdruk ons land. De rug van hoge luchtdruk is een uitloper van een hogedrukgebied dat zich over Frankrijk naar het Alpengebied verplaatste. Tegelij kertijd trekt een depressie van het zee gebied ten westen van Ierland naar het noordoosten. Zuidwestelijke winden voe ren daarbij vochtige oceaanlucht aan waarin veel bewolking voorkomt. Ver wacht moet worden dat de aanvoer van deze lucht ook morgen blijft voortduren, bij matige, in de kust gebieden af en toe vrij krachtige zuidwestelijke winden. De komende nacht zal het daarbij minder koud zijn dan de afgelopen nacht maar de temperaturen overdag zullen slechts weinig veranderen: alleen in het zuidoos ten van het land, waar er wat meer kans op opklaringen is, zullen de temperaturen ook overdag wat hoger kunnen worden. De kans op regen is klein. WERKRAPPORTEN Maximum •n mlnlmum- oa c tempcratumi binnen- *n bulttnland 1 BS Den Helder zw. bew. 13 0 Ypenburg licht bew. 15 0 Vlissingen zw. bew. 14 0 Eelde zw. bew. 14 0 De Bilt onbewolkt 16 0 Twente licht bew. 15 0 Eindhoven zw. bew. 16 0 Z.-Limburg geh. bew. 16 0 Helsinki regen 21 1 Stockholm zw. bew. 17 0 Oslo zw. bew. 11 30 Kopenhagen halfbew. 13 2 Aberdeen licht bew. 17 0 Londen motregen 16 0.1 Amsterdam onbewolkt 15 0 Brussel geh. bew. windst. 18 0 Parijs motregen W 17 2 Bordeaux onbewolkt NO 20 0 Grenoble zw. bew. windst. 21 0 Nice zw. bew. NW 20 0 Berlijn zw. bew. Z 17 1 Frankfort zw. bew. ZW 18 0 München regen NNO 15 13 Ziirich regen Z 5 Genève zw. bew. windst. 20 12 Locarno licht bew. ONO 23 0 Wenen licht bew. WNW 21 0.1 Innsbruck regen windst. 16 0.5 Belgrado zw. bew. WZW 23 2 Athene zw. bew. windst. 0 Rome zw. bew. windst. 20 0 Barcelona onbewolkt NW 20 0 Madrid onbewolkt windst. 26 0 Mallorca mist windst. 22 0 Lissabon onbewolkt ONO 30 0 Zaterdag 21 mei Zon op 4.38 uur; onder 20.36 uur. Maan op 5.05 uur; onder 22.21 uur. Zondag 22 mei Zon op 4.37 uur; onder 20.37 uur. Maan op 5.41 uur; onder 23.33 uur. Maandag 23 mei Zon op 4.36 uur; onder 20.38 uur. Maan op 6.32 uur; onder uur. Maanstanden Eerste kwartier 27 mei 9.51 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 21 mei Hoog water 4.11 uur en 16.32 uur. Laag water 0.00 uur en 12.18 uur. Zondag 22 mei Hoog water 4.45 uur en 17.10 uur. Laag water 0.35 uur en 12.54 uur. Maandag 23 mei Hoog water 5.22 uur en 17.48 uur. Laag water 1.11 uur en 13.30 uur. Het hoog en laag water te Zand voort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2