I Claudius", Alexander Korda's onvoltooide, en „Kolberg", Harlans propagandastunt i RAIFFEISENBANK IJMUIDEN ...onze man uw man KOLKMAN Verenigingsnieuws uit de IJmond Verkiezingsstrijd om lippenstift Zondag atletiek op Adrichem Chris Tonbreeker exposeert Ambtenaar ontslagen wegens plichtsverzuim ZATERDAG 21 MEI 1966 Films die niet in roulatie hwamen TWEE FILMS DIE nooit (of nauwelijks) in openbare vertoning zijn gekomen, hebben de laatste tijd in het nieuws gestaan, nadat zij door min of meer toevallige omstandigheden uit de vergetelheid gehaald waren. Een ervan was de Duitse film „Kolberg" van Veit Harlan die in januari '45 gereed kwam, toen het Derde Rijk dus op zijn laatste benen liep, in die tijd slechts door enkelen gezien werd en pas onlangs voor de dag is gehaald om voor het eerst in Duitsland te circuleren. De tweede nooit vertoonde film was een Engelse produktie die in '36 begonnen is, om onverklaarbare redenen werd stop gezet en voor altijd in de vergetelheid zou zijn geraakt, als niet een team van de BBC-televisie op speurtocht was gegaan naar de oorzaken van deze toch ook niet alledaagse gang van zaken en onder de titel „The epic that never was" de merkwaardige gebeurtenissen rond de vervaardiging van „I, Claudius" uit de doeken had gedaan. Het resultaat van zijn navorsingen heeft het team onder leiding van Bill Duncalf vastgelegd in een compilatiefilm die behalve fragmenten uit de myste rieuze produktie ook interviews bevat met nog levende acteurs, (Merle Oberon, Emlyn Williams, Flora Robson) met regisseur Von Sternberg, met de schrijver van de roman, Robert Graves, en met de scriptgirl die inmid dels een vrouw van middelbare leeftijd is geworden, maar zich nog uitstekend enkele typerende bijzonder heden uit de totstandkoming van de film herinert. Een en ander wordt voortreffelijk aan elkaar gepraat door Dirk Bogarde die zijn herinneringen aan „I. Claudius te danken heeft aan een bezoek toentertijd aan de Denham Studio's, waar hij als een jong student in de toneel- architectuur geïmponeerd was door de geweldige studio bouwwerken die Korda voor deze prestige-produktie had laten ontwerpen. wmm Charles Boost Schipper werd onwel Bromfietser lette niet op Chauffeur gevallen bij de Raiffeisenbank krijgt u 3* rente! Uw dagelijks opvraagbaar spaargeld staat goed bij ons. Want wij vergoeden u 3'/j rente! Dat maakt voor u het sparen aantrekkelijk. Zo groeit uw bezit snel, want rente-op-rente loopt op. Komt u eens langs, vandaag of morgen. spaarbank en alle bankzaken Kennemerlaan 57 SPORT lijst H. A. DE BOER Nr. 9 van lijst 3 Christelijk Politieke Groepering V elsen-IJ muiden TAXI 6200 C. J. RADEMAKERS WANT HET HELE DRAMA van de nooit beëindigde film begint met Alexan der Korda, de Hongaarse immigrant die in 1933 nar Engeland kwam en het tijd perk van de grote kostbare Britse pro- dukties inluidde, waarmee behalve de lauwe eigen markt ook het Amerikaanse afzetgebied zou moeten worden veroverd. The private life of Henry VIII" (met Charles Laughton). „Catherine the Great" met Elizabeth Bergner), „The scar let Pimpernel" (met Leslie Howrad), „Rembrandt" (met Charles Laughton), „The thief of Bagdad" (met Douglas Fairbanks) behoorden tot de paradestok- ken van Korda, waarmee hij dan wel niet de Amerikaanse markt veroverde, maar wel het buitenlandse prestige van de Engelse film vergrootte. In deze reeks pastte een grootscheepse verfil ming van Robert Graves „I Cladius", een als autobiografie geschreven roman, uit '35 over de lichamelijk zwakke Ro meinse keizer Tiberius Claudius die in de eerste halve eeuw na Chr. leefde en Caligula opvolgde in het jaar '41. Voor de regie van dit nieuwe, ambitieuze pro ject engageerde Korda niemand minder dan Josef von Sternberg die wereldver maard was geworden door zijn films met Mariene Dietrich en die juist zijn sa menwerking met deze capricieuze actrice beëindigd had met hun beider laatste film, „The devil is a woman", de rol van Claudius was natuurlijk gereser veerd voor de altijd weer imponerende Charles Laughton en een zeer jeugdige Emlyn Williams werd aangezocht om Caligula te spelen. WAT IS ER NU MISGEGAAN bij de produktie van „I, Claudius"? De fragmen ten die we van de half afgemaakte film te zien krijgen, geven brokstukken van een boeiend, maar niet overweldigend schouwspel uit het antieke Rome te zien met een breed uitgespeelde Claudius en een perverse Caligula en enige massa scènes die weinig overtuigend aandoen. Toch is in die fragmenten geen aanwijs bare reden tè ontdekken om de produk tie stop te zetten. Uit de interviews blijkt dat Merle Oberon tijdens de opnamen door een auto-ongeluk tijdelijk uitgescha keld werd en dat dit ongeval aangegre pen was als motief om een toch al bo ven zijn budget gestegen film te beëindi gen. Een niet sterk motief omdat de wei nig betekenende rol van miss Oberon gemakkelijk door een „doublé" afge maakt had kunnen worden. Maar het kan zijn dat miss Oberon die inmiddels mrs. Korda was geworden, zich hiertegen energiek en met succes verzet heeft. Hoe wel de samenstellers van „The epic that never was" zich niet (kunnen) uitspre ken over de ware oorzaak, schemert er in de interviews met Von Sternberg en Emlyn Williams iets door van een laten te controverse tussen de regisseur en zijn topacteur Laughton, van wie de laatste zich kennelijk moeilijk heeft kunnen schik ken in de autoritaire regiemethodes van de Hollywood-dictator, terwijl deze op zijn beurt weer moeite moet gehad hebben te acclamatiseren in de kille Londense Itudio's. Het fascinerende van „The epic that never was", tegelijk een voorbeeld van een model tv-produktie, is wel dat de toe schouwer mét regisseur Bill Duncalf lang zaam doordringt in het mysterie van de onafgemaakte film en daarbij een ver rukkelijk kijkje achter de schermen van •en grote filmproduktie mag nemen, waar de tegenstellingen en de onderlinge moeilijkheden zo groot schijnen te zijn geweest dat dertig jaar na datum in de gesprekken met de medewerkenden nog voortdurend iets van de vroegere animo siteit doorbreekt. EEN HEEL WAT TRIESTERE wor dingsgeschiedenis ligt ten grondslag aan de Duitse film „Kolberg" die tussen '43 en '45 gemaakt werd door Veit Harlan en op 30 januari '45 twee vertoningen be leefde een in de door de Duitsers nog bezet gehouden Franse havenstad La Ro- ehelle en 1 in de vrijwel ingesloten Duit- te hoofdstad. In beide gevallen moest de film dienen om de toeschouwers ervan te overtuigen dat zelfs in de meest desperate toestand de eensgezinde houding van be volking en leger voor een gunstige omme keer kan zorgen. Die hoopvolle verwach ting moest dan geput worden uit de gang van zaken, zoals die in „Kolberg" ver beeld werd, waarbij de Pruisische stad Kolberg, in 1806 omsingeld door Napo leontische troepen, dank zij de heldhaf tige houding van de burgerij onder aan voering van de volksgeneraal Gneisenau tn geïnspireerd door haar patriottische burgemeester Nettelbeck, bevrijd werd tiit een ogenschijnlijk hopeloze situatie. (Van onze correspondent) BARNEVELD De S.G.P.-kiesvereni ging Barneveld dreigt in twee groepen van stemmers uiteen te vallen sinds er deining is ontstaan rond de persoon van de heer W. Verwey, die als nummer vijf op de kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen staat. De heer Verwey is namelijk drogist en hij ver koopt cosmetica en allerlei make-up arti kelen, hetgeen de meeste S.G.P.-ers die lid zijn van de gereformeerde gemeente te werelds vinden. Intussen is de drogist al bij het bestuur van de plaatselijke S.G.P.-kiesvereniging „De Banier" op het matje geroepen, maar Verwey houdt het been stijf en ver koopt lippenstift, rouge en wenkbrauwen- zwart en andere zondige artikelen. Hij maakt alleen een uitzondering voor voor behoedsmiddelen. De drogist heeft nu een groep hoogst moderne lieden achter zich geschaard wat wel blijkt uit de propaganda van een ac tiecomité in het plaatselijk nieuwsblad: „Kies partij, stem Verwey" en „Onze man is onbetwist W. Verwey, de drogist.' De meeste S.G.P.-stemmers hebben het echter niet zo erg op 's mans „dubieuze" handel. In dezelfde plaatselijke krant kaatsten zij de bal onmiddellijk terug met het volgende rijm: „Houdt de zondag nog in ere en doe niet aan alle dingen mee, stem daarom W. v. d. Zwaag, nummer drie van lijst twee." HANNS ECKELKAMP, directeur van Atlas Film die de twintig jaar oude film van Veit Harlan opnieuw in West-Duits- iand in roulatie heeft gebracht, heeft een door Erwin Leiser gemaakte introduktie aan „Kolberg" laten voorafgaan, waarin de toestand in Duitsland op het ogenblik dat „Kolberg" in première ging, aan de hand van journaalfragmenten belicht wordt. En tegelijk heeft hij in de film zelf op de momenten dat historie en reali teit sterke overeenkomsten vertoonden, journaal-opnamen van omstreeks januari 45 ingelast, teneinde daarmee ook de pro pagandistische bedoelingen van Goebbels met deze film nog eens duidelijk te accen tueren. Deze „behandeling" van een ove rigens slecht gemaakte film, maakt het onbelangrijke „Kolberg" interessant als tijdsdocument en als een van de vele wa penen in de propagandistische eenmans- oorlog van dr. Joseph Goebbels. Terecht heeft het Nederlands Filmmuseum de film op zijn mei-programma genomen dat evenzo als vorige jaren verband wil leg gen tussen film en nazisme. Als illustra tie van dit „Leimotiv" kan „Kolberg" uitstekend dienen en tegelijk is hij ont hullend voor het talent van Veit Harlan die zich na „Jud Süsz" als eerste filmer van het Derde Rijk kon beschouwen, maar die eretitel minder dankte aan zijn cine astische kwaliteit dan aan zijn lakeien- natuur van gewetenloos dienaar van een misdadig regiem. En een soortgelijke aantekening verdienen de grote Duitse acteurs van theater en film als Paul We gener, Heinrich George, Werner Krauss Advertentie GARAGE L v. d. LEDEN K. CLAEZENSTR. 1 DAG en NA£H* („Jud Süsz"), Emil Jannings en de fami lie Hörbiger (met Paula Wessely) die zich zo gemakkelijk en laf voor het propa- gandakarretje van Goebbels hebben laten spannen. Als Atlas Film doorgaat met het opnieuw uitbrengen van notoire nazi films zullen deze namen bij herhaling compareren in de lijst van medewerkers Tijdens zijn werkzaamheden aan de vishal te IJmuiden is de 34-jarige schip per van de WR 50 vrijdagmorgen om half zes plotseling onwel geworden. Men riep voor hem de hulp in van de plaatselij ke ongevallendienst, welke de patient di rect daarop naar zijn woning in Leiden heeft overgebracht. Een 60-jarige inwoner van Santpoort, die vrijdagmiddag omstreeks twaalf uur met zijn bromfiets in de Lange Nieuw- straat te IJmuiden reed, heeft daarbij waarschijnlijk niet voldoende voor zich uit gekeken, zodat hij in aanraking kwam met een geparkeerde vrachtauto. Hij viel en moest door de ongevallendienst naar het Antoniusziekenhuis worden ver voerd, waar hij werd behandeld aan een gebroken neusbeentje. Bij het schoonmaken van een dragline aan de Haringhaven te IJmuiden is vrij dagmorgen om tien uur de 49-jarige be stuurder daarvan, die uit Marken afkom stig is, van de laadbak gevallen en met zijn hoofd op de grond terecht gekomen Door de ongevallendienst werd hij aan een hoofdwond verbonden en vervolgens naar zijn woning op Marken overge bracht Veit Harlan regisseert „Der grosse Konig". Een jaar later begon hij in opdracht van Goebbels aan de pro pagandafilm „Kolberg". (Van onze atletiekmedewerker) De afdeling Kennemerland van KNAU houdt zondag op de sintelbaan van het Beverwijkse sportpark atletiek wedstrijden voor senioren. Deze ontmoe ting is opengesteld voor b, c, en d-klas sers en er bestaat een grote belangstel ling. Vele leden van de plaatselijke ver enigingen DEM en Suomi nemen aan de diverse nummers deel. Voor de A- en B-jeugd worden zondag de eerste competitiewedstrijden gehouden. In Zaandam komen meisjes- en jongens ploegen van DEM en Suomi in de strijd De meisjes hebben Sagitta, Estafette en Amstel als tegenstandsters, terwijl jongens het krijgen op te nemen met Lycurgus, Estafette, AAC I en AAC II. Advertentie 66-128 KERKDIENSTEN de ZONDAG 22 MEI IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 u. en 19 u. ds. H. van Niel; Bethlehemkerk, 9.30 u- ds. G. Waardenburg; 19 u. oecu menische dienst, ds. J. M. van den Brink en ds. J. van den Berg; Jeugdkapel, 9.30 u. ds. J. van den Berg. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 u. ds. J. M van den Brink; 17 u. ds. W. Dieper- sloot; Petrakerk, 19.30 u. ds. W. Dieper- sloot; 17 u. ds. J. A. Tiemens. Chr. Geref. Kerk, Marconistraat 7, 10.30 en 17 u- ds. M. Vlietstra. Geref. Kerk (vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 u. ds. Nieuwenhuis. R.k. Kerk, Gregoriuskerk. 8.30 en 19.30 u.; Petruskerk 7, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur vroegmis; 10 u. hoogmis; 11.45 u. kinderdienst; 19 u. vespers; woensdag 9 u- heilige mis. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 uur: heiligingssamenkomst; 12 uur zondags school; 19.30 uur evangelisatiebijeen komst. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10 uur bijeenkomst. Geref. Gem., Cultureel Centrum, 10 en 17 u„ leesdienst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u. ds. Dickhout, 19 u. ds. Gerritsen, Geref. Kerk, Bethelkerk. 9.30 u- ds. J. A. Tiemens; 17 u. ds. J. M. van den Brink. Baptistengem. IJmond, Elonkapel, Va- reniusstraat 1, 10 u. ds. G. van 't Wout; 11.45 u. zondagsschool; 19 u. ds. G. van 't Wout; 20 u. Jeugddienst. R.-k. Kerk, H. Laurentius van Brindi- sië. Willemsbeekweg, heilige mis 7.15 8.30, 9.45, 11.15, 12.30 en 18 u. Antonius Ziekenhuis, 15.45 uur ds. W. Diepersloot. Jehova's Getuige, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, 18.30 uur openbare le zing; 19.30 u. Wachttorenstudie. Vrijdag 19.45 u. theocratische school; 20.15 u. dienstvergadering. Vergadering van Geloven, De Ruyter straat 73, 10 uur verkondiging van de dood des Heren. Woensdag 19.30 uur bijbelbespreking. Ver. van Vrijzinnig Herv., ,,'t Braam- bos"-kerk. Zeeweg 264, 10.30 u. ds. W. J. de Hoest Onafhankelijke Baptistengem-, Gemeen telijk Vergaderlokaal, Abeelenstraat, 17 u. ds. J. A. Visser. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 u. ds. G. W. IJzer man; 19 u. ds. G. van Schutten. Geref. Kerk, 9.30 en 17 u. R.-k. Kerk, St. Jozeph, heilige missen om 7.30, 9 (hoogmis), 10.15, 12 en 18 u. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk 8.45 en 10 u. ds. L. Brink. DRIEHUIS: R.-k. Kerk, St. Engelmundus, heilige missen om 8.15, 9.45 en 11.30 u.; 18 u. avondmis. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 u. ds. J C. Remijn en ds. K. J. F. Keuning( be vestiging); 19 u. ds. H. L. Goudt; De Hoeksteen, 10 u. ds. D. J. Spijkerboer; Jeugdkapel 10 u. J. Starre; Advents- kerk (Prov. Ziekenhuis) 15 u. ds. K. J. F. Keuning (intrede). Chr. Geref. Kerk, Pniëlkerk, Pastorie- weg, 10 u. ds. J. C. Maris; 15 u. ds. J. P. Geels. Volle Evangelie Gem.. Gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort-N., 10 u. J. J. Bronsveld, tevens kindersamenkomst; 16 u. doopdienst (in Velserbad) en 19.30 u. ds. K. Twillert. BEVERWIJK: R.-k. Kerk, St. Agatha, heilige missen om 1.15, 8, 9.15, 10.30 (hoogmis) en 12 u.; avondmis om 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, heilige missen om 7-45, 9 (hoogmis), 10.30 en 11.45 u.; avondmis om 18.30 u.; Apostelkerk, heilige missen om 7, 8. 9.15, 11 en 12 u.; avondmis om 17 u.; Regina Caeli, heilige missen om 7.30, 9 (hoogmis), 10.30 en 11.45 u.; avondmis om 19.30 u.; St. Jozef, heili ge missen om 7.30, 9, 10.30 en 11.45 u.; avondmis om 19 u. Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, 10 u. ds. J. Borghardt; Irenekapel, 10 u.ds. J. A. Don; De Opgang, 10 u. ds. Th. van Sprang; 19.15 u. ds. Th. van Sprang; Jeugdkapel, 10 u. M. de Rooy. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsessenlaan, 10 u. ds. J. Arth Mulder. Geref. Kerk, Middelaarskerk. Moens- plein, 9.30 u. ds. C. Meijer; 10.30 u. ds. C. Meijer; 17 u. ds. J. Knol; Verenigings gebouw, Parmentierstraat, 10 u. ds. J. Knol. Geref. Kerk, (vrijgemaakt), Prinsessen- laankerk, dienst om 8.30 en 17 u.; De Schans, dienst om 9 en 17 u. Chr. Geref. Kerk, Koningstraat, 9 u. ds. M. Vlietstra; 18.30 u. ds. D. Biesman. Vrije Evang. Gemeente, Van Riemsdijk laan, hoek Hoogdorperweg, dienst om 10 en 18 u. Maranatha, Baanstraat 74, 10 u. L. J. Sussenback. Evang. Lutherse Gemeente, Koningstr. 119, 10.30 u. ds. J- J. W. Gunning. Nieuw Apostolische Gemeente, Groene- laan 74, dienst om 10 en 17 u.; woens dags om 20 u. Leger des Heils, Geyssendorfferstraat, dienst om 10 en 16 u. Baptistengemeente IJmond, Plesman- weg hoek Van Riemsdijklaan, 10 u. zon dagsschool; 17 u. ds. G. van 't Wout. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 9en 10.30 u. ds. H. P- Huisman; 19 u. ds. P. L. Schoonheim; Opendeur dienst, kantine Chr L.T.S., Luxemburglaan. diensten om 10 en 19 u.; Oosterwijk-Meerestein, Chr. L.T.S., 10 u. ds. G. van Schuppen; 19 u. ds. G. Borghardt- Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsessenlaan 10 u. ds. Arth Mulder; jeugddienst in de Opgang, 10 u. H. de Rooy. Geref. Kerk, Constantijn Huygenstraat dienst om 9 en 17 u. Vrijz. Chr. Kerk, Ingenhouszstraat, Advertentie uitbreiding van sportaccom modatie voor onze actieve sportbeoefenaars 3 C.H.U. A.R.P. S.G.P. U vraagt onze wethouders en fractieleden antwoorden op de forumavond op dinsdag 24 mei a.s., aanvang 8 uur in het Gem. Vergaderlokaal, Smidt v. Gelderstraat 4 te Velsen-N. dienst om 15 u.; Bloemlust, dienst om 10 en 16 u. Nieuw Apostolische Kerk, Gounodstraat dienst om 9.30 en 16 u. R.-k. Kerk, Mariakerk, heilige missen om 7.30, 8.45 (hoogmis), 10, 11 en 12 u.; avondmis om 17 u.; St. Laurentiuskerk, heilige missen om 7, 8, 9.15 (hoogmis), 10.45 en 12 u.; avondmis om 17.15 u. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Oude Dorpskerk, 10 u. F. H- Geursen. R.-k. Kerk, St. Odulphus. heilige missen om 8, 9.30 (hoogmis) en 11 u.; avondmis om 18.30 u. ZATERDAG 21 MEI Hotel Kennemerhof, Kennemerlaan, IJmuiden, 15-17 uur: Receptie IJ.V.V. Stormvogels, ter gelegenheid van het door haar eerste elftal behaalde kampioen schap. ZONDAG 22 MEI Zaal „De Griffioen", hoek Trompstraat, IJmuiden, 20 uur: Dansavond van D# Smurf, met medewerking van „The Canyons". Dorpskerk. Santpoort, 10 uur: Bevesti ging ds. K. J. F. Keuning. Adventskerk (Prov. Ziekenhuis), 15 u.: Intrede ds. K. J. F. Keuning. MAANDAG 23 MEI De Rank, 19.30 uur: Operette en zang spel door meisjesclub „Kleine Kracht". Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 77, 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Santpoort Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.k. bibliotheek): 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u. R.k. bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Banjaertstraat 13, Velsen-noord, 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; Venusstraat 1, IJmuiden, 15 tot 18 en 19 tot 21 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingen centrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. Vrijdagavond is de expositie van gou aches, etsen en tekeningen van de heer Chris Tonbreeker in galerie „de Kastanje- loot" te Santpoort op sfeervolle wijze ge opend. In tegenstelling tot de vorige ten toonstellingen, welke werden geopend door een spreker, had men thans de heer H. van Wouw, bijgenaamd „de minstreel met de luit", bereid gevonden de avond in te leiden. Het repertoire van deze „minstreel" die een opleiding aan het conservatorium heeft gevolgd, bestaat uit volksliederen en chansons uit de 15e en 16e eeuw, waar van hij er gisteravond enkele ten gehore bracht. De 32-jarige heer Van Wouw, ge boren en getogen in Leiden, heeft onlangs uit Amerika een uitnodiging ontvangen om daar op te treden. De 38-jarige exposant de heer Chris Tonbreeker, die uit Amsterdam afkomstig is en tegenwoordig in Zandvoort woont vindt dat zijn werken sterk afhankelijk zijn van de omgeving, waarin hij zich be vindt. Gedurende de periode dat de kun stenaar nog in Amsterdam-Noord woon de, waren zijn werken dan ook beïnvloed door de vuilverbranding aldaar; thans vereeuwigt de heer Tonbreeker het duin landschap van Zandvoort, waarin hij vol ledig tot rust is gekomen. De expositie, die dagelijks van 10-18 uur 's avonds van 19-21 uur en 's zondags van 13-17 uur is geopend duurt tot en met 12 juni 1966. Advertentie DAG en NACHT Verhuur met en zonder chauf feur voor geheel Europa. Ook uw adres voor trouwauto's, toer ritten en zittend ziekenvervoer. RIJNSTRAAT 91 - TEL. 6200-6285 De Centrale Raad van Beroep te Utrecht heeft beslist dat een 57-jarige adjunctcommies bij het Rijksinkoopbu- reau terecht wegens plichtsverzuim is ontslagen. De Centrale Raad overwoog dat de ambtenaar door het vragen en aannemen van gunsten, het onderhouden van privé- relaties met leveranciers, en het bij deze uitlokken van een bevoorrechte behande ling schromelijk in de uitoefening van zijn functie is tekort geschoten. De raad con stateerde dat hij de ernst van de door hem gepleegde handelingen niet wenst in te zien en ze als onbeduidend kwalifi ceert

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7