„n Zondag in New York" vervelend maagzuur? „Centrum" verlevendigt theater seizoen met premièreweken TONEEL IN HAARLEM Pu fol breng l- neem natuur-grijze JAL/U vs Propaganda onder jeugd voor amateurtoneel Eerste voorstellingen steeds op vrijdag, toneeluurtjes zaterdag Cultureel akkoord met Rusland NEGEN MUZEN Drukker weer voorj VARA-klavier Drie balletgroepen één voorstelling Liz Taylor redster in de nood voor Joséphine Baker reinigt niet alleen snel i maar ook veilig al uw wol nijlon, perion, draion, en alles wat de uiterste zorg eist! DINSDAG 24 MEI 1966 13 Vermakelijke voorstelling onder regie van Jules Royaards Dertig nieuwe leden voor de „Maatschappij der Nederlandse Letterkunde" Prins Bernhardfonds- prijzen voor compositieconcours Muggen? Das Kom( mjoacnen begon festival, ongeveer 250, maar de grote tournee in Nijmegen Motten? De radio geeft woensdag T elevisie pro gr anima NEDERLAND I VOOR WOENSDAG Vliegen? „Bijbel en tegel" in het Bijbelhuis te Amsterdam NORMAN KRASNA, de auteur van ,,'n Zondag in New York", is een Amerikaans* schrijver, wiens tiende toneelstuk dit is. Wie zich de titels van de andere negen niet herinnert, hoeft zich daar bepaald niet voor te schamen, want Krasna is geen auteur die voor de eeuwigheid schrijft. Hij schrijft zelfs niet voor morgen, maar alleen voor het ogenblik. HU is namelijk een van die steeds zeldzamer wordende toneelschrijvers wier uitsluitende bedoeling het is, het schouwburgpubliek wat luchtig en vluchtig amusement te verschaffen, en die daarin nog slagen ook. Men moge dit geen hoog gestemde artistieke taak noemen; een nuttige bijdrage tot de verbetering van ons aller humeur is het toch wel. IN ,,'N ZONDAG IN NEW YORK" steekt Krasna een beetje de draak met het zeer hedendaagse „probleem" of een fatsoenlijk, maar toch ook levenslustig meisje in de omgang met jongemannen althans met de éne jongeman met wie zij hoopt te trouwen haar maagdelijkheid dient te bewaren, en zo ja, hoe lang. Met dit moeilijke vraagstuk tobt Peggy Taylor, dochter van keurige mensen uit de Amerikaanse stad Albany, want Russ Wilson, de atletische en schatrijke jongen van haar keuze, dringt zo lang tever geefs aan op enig voorschot op het huwelijksgeluk dat zij hem tenslotte de bons geeft. Zij vlucht naar New York om de raad in te winnen van haar ervaren broer Bill, piloot bij een luchtvaartmaat schappij. Zij krijgt de raad die oudere broers in zulke gevallen dienen te geven, maar de theorie helpt haar weinig als zij even later in een bus tegenover de aan trekkelijke Mike Mitchell komt te staan en zij zich letterlijk en figuurlijk niet meer van hem kan los maken. Na tuurlijk worden Peggy en Mike op slag Advertentie Stop met slikken van middelen die u geen blijvende verlichting geven. Vraag de apotheker of drogist NORAC. Niets anders. NORAC brengt het maagzuur in gezond evenwicht. IGffi verliefd op elkaar, en het verhaaltje zou nu uit zijn als Norman Krasna geen ge routineerd blijspelschrijver was, die de kunst verstaat oude verwikkelingen en si tuaties op te poetsen tot ze glimmen als nieuw, zodat we - ook al voorvoelen we telkens wat er gaat komen toch geamu seerd blijven kijken en luisteren. Vooral luisteren, want Krasna schrijft een gees tige, oorspronkelijke dialoog die ons vlot over heel wat onwaarschijnlijkheden heen helpt. BIJ EEN STUK als dit, dat in wezen heel weinig om het lijf heeft maar wel alle ingrediënten bezit waarmee een ver makelijke schouwburgavond kan worden toebereid, is de presentatie, dus regie en spel, van het grootste belang. De directie van de Haagse Comedie had de regie, bij wijze van debuut, toevertrouwd aan Jules Royaards, waarschijnlijk in de verwach ting dat een kleinzoon van de grote Wil lem Royaards daarvoor wel aangeboren talent zou bezitten. In die verwachting is zij dan niet teleurgesteld, want Jules Ro yaards heeft een opvoering tot stand ge bracht die er in elk opzicht mag zijn: in ventief van opzet, prettig van toon en goed van tempo. Zelf neemt Royaards deel aan de voorstelling door, met assistentie van Nanni Vermeer, bij open doek als een vreemdsoortige toneelmeester belichting Wees goed voor uzelf (en uw maag) Norac is 'n NORIT produkt DE IN 1965 GEVORMDE Jeugdsectie van de Nederlandse Amateur Toneel Unie (N.A.T.U.) houdt van 4 tot en met juli in Arnhem een toneelstudieweek voor jongeren van 16 tot 25 jaar. De bedoeling ervan is jongeren te interesseren voor het amateurtoneel. De toneellessen worden tijdens de toneelstudieweek gegeven door Herman Sternheim en Ad van Noort, het creatief spel door Hanna van der Linden en Marjo Hamel, bewegingsleer door Frits Vogels en maskerspelen door Eef van Maanen. Ook gaat de NATU onder de jongeren een wedstrijd houden in het schrijven van toneelstukken (collectief of individueel) VORIG JAAR november is het jongeren werk van de NATU begonnen met een jeugdtoneeldag in Amsterdam. Daarvoor was zoveel belangstelling, dat de deelne mers in twee groepen moesten worden ge splitst. Dit jaar worden zes jeugdtoneel- dagen gehouden, plaatselijk en regionaal Modern toneel is het onderwerp van deze dagen. De eerste wordt gehouden op 28 en 29 oktober in Hilversum. Daarna volgen onder meer Enschede, Arnhem en Rotter dam. Het Nederlands Toneel Verbond en de toneelgezelschappen verlenen medewer king. Toneelstudieweekends voor jongeren worden gehouden in Bergen, Doorn, Rijs wijk en Scheemda. Inmiddels zijn jeugd toneel-werkgroepen van de NATU actief in Den Haag, Delft, Gouda, Amersfoort en Groningen. In september volgen Haar lem, Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Eindhoven en Rotterdam. Elk groepje telt ongeveer 30 deelnemers, die tijdens 25 cursusavonden aandacht besteden aan ele mentair toneel, creatief spel, bewegings leer e.d. Dit jongerenwerk heeft al aan was opgeleverd voor de bestaande ama teurtoneelschappen, die men hiermee een meer hechte basis wil geven. Advertentie in de huid gezondheid en zuiverheid Tot lid van de „Maatschappij der Ne derlandse Letterdkunde" zijn benoemd Ernst van Altena, professor dr. R. Bak ker, dr. F. A. Brekelmans, Piet Calis, professor dr. B. M. J. Delfgaauw, drs Seth Gaaikema, mr. dr. H. Gerlach, dr G. J. Harmsen, dr. Beatrice Jansen, Gus taaf M. Leonhardt, dr. A. F. Meilink, Willem Noske, dr. H. Th. Oostendorp, Ankie Peijpers, J. B. W. Polak, drs. R. A. D. Renting, Nico Scheepmaker, dr. H. M. Schenkeveld, dr. mr. C. A. van Swig chem, Willem van Toorn, dr. P. L. M, Tummers, dr. K. de Clerck, Hans Com- becher (West-Duitsland), dr. Oscar Dam bre, dr. Ada v. Deprez, dr. G. Geerts, A Manteau, professor dr. C. J. M. Nienaber dr. W. Schrickx en Paul de Wispelaerde. en geluid te regelen en „changementen" uit te voeren waarmee het meubilair van een Newyorkse flat nu eens een autobus of een restaurant, dan weer een bioscoop of een race-auto suggereert. Men moet het natuurlijk allemaal met een korreltje zout nemen, maar het heeft telkens weer de charme van het onverwachte en de grap pigheid wordt nog verhoogd door de lako- nieke manier waarop Royaards de werk zaamheden regelt en bovendien, evenals Nanni Vermeer, een paar aardige achter grondtypetjes neerzet. MAAR op de voorgrond staan intussen Do van Stek en Guido de Moor als de in steeds dollere complicaties verstrikte Peg gy en Mike. Do van Stek bewijst opnieuw haar zeer groot talent als comédienne met een vertolking die niet alleen bijzon der charmant en vermakelijk maar ook steeds psychologisch raak is. Guido de Moor, wiens noodlot het schijnt te zijn in vele van zijn rollen half-naakt te moeten rondlopen, gaf haar voortreffelijk en op de vereiste kluchtige manier partij als de we reldwijze journalist voor wie er toch ook fatsoensgrenzen zijn. Manfred de Graaf, als broer Bill, bereikte niet hetzelfde ni veau, maar gaf toch wel een aardige en sympathieke vertolking van de piloot die in zijn eigen flatje vreemde dingen be leeft. Dolf de Vries zag kans, aanneme lijk te maken dat een zo protserige kracht patser als Russ toch, zij het tijdelijk, het hart van een zo aardig meisje als Peggy had kunnen stelen. Het frisse decor van Roger Chailloux voldeed uitstekend aan de extra-eisen die er in verband met de quasi-changementen aan werden gesteld. Het vrij talrijke publiek, dat gisteravond naar de Haarlemse schouwburg was ge komen, heeft zich best vermaakt en daar van aan het slot heel duidelijk blijk gege ven. Simon Koster DE RELATIE TUSSEN de Toneelgroep Centrum en Haarlem gaat meer inhoud krijgen. De contacten tussen de schouwburgdirectie en de toneelgroep zijn inten siever geworden en gericht op een verlevendiging van het theaterleven. „Centrum' brengt z\jn premières voortaan op vrijdagavonden en speelt het betreffende stuk dan voorzover mogelijk op de zaterdag- en zondagavonden door. Dit kan voor een deel worden gezien als een proef met seriebespeling, maar het beoogt toch vooral te bereiken dat het publiek nog tijdens het weekeinde middels de kranten zjjn infor matie over het stuk krijgt. De première-zelf wordt een nog feestelijker gebeurtenis dan voorheen het geval was: allereerst hoopt men via première-abonnementen (voor alle, naar waarschijnlijkheid acht, eerste voorstellingen door Centrum) een echt pre mière-publiek te bereiken; en voorts zullen na het einde der première de lichtjes in de schouwburg blijven branden en de buffetten geopend zqn. Het publiek en allen, die rechtstreeks of indirect by de voorstelling betrokken zqn geweest, kunnen dan in foyers, zaal en wandelgangen gezamenlijk de bijzondere sfeer van de eerste voor stelling nagenieten. OMDAT HET STUK de volgende twee avonden wordt doorgespeeld is ook het euvel vermeden van een herhaling die maanden op zich laat wachten. De pre mières zullen steeds plaats hebben in een week dat de schouwburg alle avonden door Centrum wordt bespeeld. Men stelt het zich als volgt voor: maandag en dins dag: repertoire-voorstellingen woensdag: besloten generale; donderdag: vóórpre mière; vrijdag: première; zaterdag en zondag: herhaling. Op zaterdag hoopt men onder meer via uitnodigingen aan bedrij ven en gemeentediensten, een nieuw thea terpubliek aan te trekken. Door vaste to neeluurtjes op de zaterdagmiddag van de premièreweek wil men dit publiek nauwer bij de schouwburg en de voorstelling betrekken HET NIEUWE SEIZOEN wordt op za terdag 3 september geopend met een nieuw stuk van Dimitri Frenkel Frank. „Het moeizame liefdesleven van Attila Galop", een blijspel waarin een onbekommerde aardse vrouw, omringd door een aantal mannen met een minimum aan tekst een maximum aan handeling mogelijk maakt. Ook de daarop volgende week is premiè reweek, omdat daarin (op 10 september) de eerste voorstelling gegeven wordt van De Draak" van de onlangs overleden Russische auteur Jevgeni Schwarz. De tekst van het stuk werd in 1943 in Le ningrad met lof ontvangen, de eerste voor stelling had pas tien jaar later plaats, in Warschau nog wel, omdat het stuk ideo logische interpretaties mogelijk bleek te maken die het elders beter deden dan in het moederland zelf. Het thema, Joris en de draak, is omsponnen met verwijzingen naar de Europese mythologie (de hoofd figuur wordt ook Lancelot genoemd). Het stuk tendeert naar de gedachte dat Joris, de drakenbestrijder, de kiem van terroris me en nieuwe draken in zich draagt. De regisseurs van de beide eerste voorstellin gen zijn respectievelijk Guus Hermus en Peter Oosthoek. DE OVERIGE STUKKEN van het nieu we repertoire zijn „Mann ist Mann van Brecht, „Ride a cock horse" van de jeug dige Britse auteur David Mercer; „Say who you are" van Keith Waterhouse en Willis Hall; „De dobbelaar", een anonie me achttiende eeuwse bewerking van Reg- nards „Le Joueur" (zij is in de Groning se Universiteits Bibliotheek ontdekt door Centrum-medewerker Dick Leutscher Dit stuk wordt de nieuwjaarspremière die gevolgd zal worden door een wens op tekst van D. Frenkel Frank. De avond wordt besloten met een bal. Voorts staan Molières „Tartuffe" en het geruchtma kende Britse toneelstuk „Saved" van Ed ward Bond op de premièrelij st. EEN KEUS zal worden gemaakt uit De reis om de wereld in tachtig dagen," een bewerking door de Tsjech Pavel Ko hout van het boek van Verne; „The Bal lad of the sad Café" van Edward Albee naar de roman van Carson MacCullers „De Witters" van Hans Andreus en nog in voorbereiding zijnde stukken van Mies Bouhuys, Lodewijk de Boer en Rex Bri co. Gehandhaafd blijven „De thuiskomst' van Pinter, „Tchin-Tchin" van Billetdoux en „Liefdes loze les" van Shakespeare. Nederland 1; Tussen zeven, en acht uur ziet men o.a. het Journaal voor Gehoor gestoorden en de Engelse lessen. Na het nieuws een aflevering van Huwelijksvoor waarden met Max en Mieke. Hierna volgt een Russische documentaire over Konstantin Stanislawski, de grote toneel- vernieuwer. De dokumentaire werd in 1963 gemaakt door J. Miromov en W. Morgenstern. Na Attentie en het laatste Nieuws volgt nog een les van de Teleac- cursus over de Logica. Nederland 2: Het avondprogramma be gint met een aflevering van „Cox aangenaam", getiteld: „Moord in de pis te". Na een scherpschuttersnummer in een circus blijft een clown dood in de piste achter. Cox moet op pad om deze mystrieuze moord op te lossen. Na Ach ter het Nieuws een aflevering van de Z- cars. Een net ontslagen gevangene neemt wraak op een „vriend", die gedurende zijn gevangenschap zijn vrouw gezel schap hield. Als er een rechtzaak van komt blijkt zijn vrouw nergens te vin den. Hierna een Engelse produktie: Adventure. Harold Eastwood maakte een BBC-film over een tocht naar Alaska. Tenslotte de eerste uitzending van twee programma's over de verhouding tussen christendom en communisme in Tsjecho- slowakije. Men ziet o.m. een interview met kardinaal Beran. De Nederlandse ambassadeur in de Sovjet-Unie en de vice-voorzitter van het Russisch Comité voor Cultu rele Betrekkingen, M. Pesliak (rechts) hebben vorige week in Mos kou een overeenkomst voor cultu rele en wetenschappelijke samen werking tussen beide landen onder tekend. Het Prins Bernhardfonds heeft drie aan moedigingsprijzen groot 1.000, 800 en 700 beschikbaar gesteld voor het nationaal compositie-concours dat „Jeugd en muziek Nederland" heeft uitgeschre ven. Het doel van dit concours is het ver kiezen van een muziekwerk dat Neder land zal vertegenwoordigen op het wereld congres 1967 in Canada van de Fédération Internationale des Jeunesses Musicales. De finale van het internationale con cours zal plaats hebben in juli '67 te Mont real. Behalve de hoofdprijs 5000 dol lar en een minimum van de 500 uitvoe ringen in de hele wereld zijn nog vier geldprijzen uitgeloofd. Koningin naar Bolsward. Koningin Juliana is voornemens op maandag 27 juni te Bolsward de officiële onthulling van het standbeeld van de Friese dichter Gys- bert Japicx te verrichten. Dr. L. Gans. Het Fonds van de Verenigde Naties voor Hulp aan Kinderen heeft dr. L. Gans te Amsterdam per 1 juni 1966 benoemd tot artistiek adviseur in Euro pa. In deze functie is hij belast met de keuze van kunstwerken die door schil ders, tekenaars en grafische kunstenaars beschikbaar worden gesteld voor repro- duktie op de kerst- en nieuwjaarskaar ten en in de kalenders die ten behoeve van het fonds jaarlijks worden uitgege ven en over de gehele wereld worden verspreid. Tevens zal hij UNICEF advi seren over Europese ontwerpers die be trokken zullen worden bij de vervaardi ging van brochures, affiches en ander drukwerk dat door het Fonds wordt uit gegeven. Groot concert Met een zeer gevan eerd programma gaan alle muziek- en zangverenigingen van Lisse dinsdagavond 8 uur een gezamenlijk concert geven in de Bloemlusthal van H.B.G. Tot slot van deze avond, waarin vele mooie nummers zullen worden gebracht, zal men geza menlijk het „Slavenkoor" uitvoeren. Advertentie OMYL f3.65- f4.95 HEN ORGANON PRODUKT (Van onze rtv-medewerkster) HILVERSUM Organist-arts Bernard I Drukker is terug in Nederland, na een ja renlang verblijf in Australië, in welks artistieke klimaat hij niet blijvend kon aarden. De VARA heeft Drukker uitgeno- -p. - digd zijn eerste officiële optreden in Ne- I geven in Kotterdam derland bij haar te houden op 27 mei. Drukker zal het radio-concertorgel en het hammondorgel bespelen. Na dit eerste optreden zal Drukker nog een aantal an dere concerten geven voor de VARA. Het is niet de bedoeling Drukker de opvolger te maken van de gepensio neerde organist Johan Jong en de over leden Cor Steyn. De VARA blijft zijn populaire radio-orgelconcerten laten ver zorgen door losse organisten, waarbij vooral de jongeren een grote kans gege ven zal worden. Rotterdam zal op zaterdag 4 juni een unieke ballet-presentatie beleven. Dan zullen voor het eerst het Nationaal bal let, het Nederlands Danstheater en de groep Eigentijdse dans van Koert Struyf gezamenlijk een programma verzorgen. Zij brengen in het kader van het Rot terdamse festival voor de werkende jeugd balletten van Rudi van Dantzig, Hans van Manen en Koert Struyf. De voorstelling onder de titel „Werk van Nederlandse choreografen" is in de rw v j i I eerste plaats voor de deelnemers aan het zaal van de Rotterdamse schouwburg (ruim 1000 plaatsen) zal ook ruimschoots ruimte bieden voor andere balletliefheb bers, die op één dag en in één voor stelling de drie balletgroepen met elkaar willen vergelijken. De voorstelling begint 's middags om twee uur. (Van onze correspondent) NIJMEGEN Het vermaarde groepje Westduitse cabaretiers dat zich verenig de in das Kom(m)ödchen is maandag avond in de Nijmeegse stadsschouwburg met een toernee door Nederland begon nen. Het was een briljante voorstelling geworden, ook al heeft de satire in het programma plaats moeten maken voor milde ironie, toegespitst op figuren en toestanden, die karakteristiek zijn voor het hedendaagse Duitsland. Het openingslied, waarin het voltallige gezelschap Lore Lorentz, Karl-Heinz Ger- desmann. Ernst H. Hilbich en Werner Vielhaber is gewijd aan de vraag waar aan Duitsland het toch verdiend heeft dat niemand het mag lijden, terwijl de Duitse moraal de laatste twintig jaar zo ongelooflijk is gestegen. Het verleden wordt een christelijke begrafenis bereid en vooral minister Seebohm met zijn beroepsvluchtelingen en professionele ontheemden-activisten moet het ontgel den. Niettemin moet men behoorlijk op de hoogte zijn met de toestanden in Duits land, wil men alles in het sterk gevarieer de programma op de voet kunnen volgen. Advertentie f3.65- f4.95 EEN ORGANON PRODUKT HILVERSUM 1. 402 m. 7.00 Nws, ochtendgymnastiek en soc. strijd lied. 7.23 Gram .muziek en reportages. 8.00 Nws 8 10 Gram.muziek. 9.00 Van alle mark ten thuis. 9.05 Klassieke gewijde muziek 9 40 Schoolradio. 10.00 Gram.muziek. 10 45 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Week van de Nederlandse mu ziek 12.00 Instrumentaal kwintet. 12.22 Voor het platteland. 12.27 Mededelingen land- en tuinbouw. 12.30 Metropole-orkest. 13.00 Nws. 13.10 Actualiteiten en kalender. 13.30 Gram. muziek. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Week van de Nederlandse muziek. 14.35 Kerkorgel- concert. 15.00 Voor de jeugd. (Om 16.00-16.02 Nws). 17.00 Voor de zieken. 17.30 Dansor- kest 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Uit zending G.P.V. 18.30 Klanken uit Portugal. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Meisjeskoor. 19.30 Artistieke staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 Disco-festival. 20.45 Socialistisch stadsbe stuur. 22.55 Tango-rumba-orkest. 21.25 Pro gramma over het oude Drente. 22.00 Orkest muziek. 22.25 Sport. 22.30 Nws. 22.40 Actua liteiten. 22.55 Moderne kamermuziek. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.20 Oude mu ziek. (Om 7.30 Nws). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.10 Gewijde muziek. 8.30 Nws. 8.32 Gram.muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Nederlandse Muziekweek. 1966. 10.30 Studiodienst. 11.00 Oude orgelmu ziek. 11.15 Schoolradio. 11.45 Gram.muziek. 12.27 Mededelingen land- en tuinbouw. 1.30 Nws. 12.40 Hervormde kerkdienst. 13.00 In strumentaal en vocaal programma. 14.00 Droom op Edsin-Gol, hoorspel. 14.30 Neder landse Muziekweek 1966. 14.45 Nederlrndse Muziekweek 1966. 15.55 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Gram muziek. 17.15 Zuidamerikaanse klanken, praatje. 22.00 Nws. 17.50 Overheidsvoorlichting: Spaarzinnighe- den. 18.00 Meisjeskoor. 18.20 Gram.muziek. 18.30 Nieuws uit de prot.-chr. organisaties. 18.50 Gram.muziek. 19.00 Nws. 19.10 Radio krant. 19.30 Op de man af. 19.35 Muziek Le ger des Heils. 19.50 Wekelijkse beschouwing vanuit Afrika. 20.00 Licht orkest. 20.20 Ne derlandse Muziekweek 1966. 21.20 Dichters van het nieuwe geestelijke lied. 21.45 Gram - muziek. 22.00 Sport in 't kort. 22.10 Gram. muziek. 22.15 Avondoverdenking. 22.30 vs. 22.40 Klassiek pianospel. 22.50 Rondom het kind. 23.20 Nederlandse Muziekweek 1966. 23.55 Nws. Hilversum III. 240 m. en FM-kanalen 9.00 Nws. 9.02 Platenprogramma. 10.00 Nws. 10.02 Actualiteiten. 10.05 Platenpro gramma. 11.00 Nws. 11.02 Actualiteiten. 11.05 Koffie met Kees: licht platenprogramma en praatje. 12.00 Nws. 12.02 Actualiteiten. 12.05 Hollandse plaatjes. 13.00 Nws. 13.02 Actua liteiten. 13.05 Gevarieerd platenprogramma. 14.00 Nws. 14.02 Actualiteiten. 14.05 Geva rieerd muziekprogramma. 15.00 Nws. 15.02 Gram.muziek. 16.00 Nws. 16.02 Volksliedjes. 16.30 Rhythm and blues. 17.00 Nws. 17.02- 18.00 Gevarieerd platenprogramma. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weer bericht. 12.48 Gram.muziek. 12.55 Buiten lands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Klas sieke gram.muziek. 14.00 Nws. 14.03 School radio. 14.20 Wedstrijd Radioschoolkoor 1966. (14.30 Voor de jeugd). 15.00 Nws. 15.03 Wed strijd Radioschoolkoor 1966. 15.15 Voor de kinderen. 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Engelse les. 16.24 Jazzmuziek voor de jeugd. 17.00 Nws. 17.15 Tophits. 18.00 Nws 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 18.50 Sportkroniek. 18.55 Gram.mu ziek. 19.00 Nws. 19.40 Spirituals en gospel songs. 12.00 Openbaar kunstbezit. 20.25 Bal letmuziek. 20.30 Muziek voor blazers. 2.135 Klavecimbelmuziek. 21.50 Pedagogisch DINSDAG 24 MEI- NEDERLAND I 11.10-12.00 Schooltelevisie. 19.00 Nws. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Journaal voor gehoorge stoorden. 19.32 Engelse les. (Les 34 en herha ling les 33). 20.00 Journaal. 20.20 Huwelijks voorwaarden. 20.50 Konstantin Stanislav, sky: documentaire over de grote Russische to neelvernieuwer. 22.10 Attentie. 22.30 Jour naal. 22.35 Teleac. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Cox.Aangenaam! Moord in de Piste. 20.30 Achter het nieuws. I 20.55 Z-Cars. 21.45 Filmreportage over A as- ka. 22.10 Er is geen weg terug, religieus programma. 22.40 Journaal. 13.00-17.00 Loondebat Tweede Kamer. I 17.00-17.35 Voor de kinderen. 18.30 Tele ac. 19.00 Nieuws. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Franse les (les 33 en herhaling les 32). 19.35 Tienershow Shindig. 20.00 Journaal. I 20.20 Televizier. 21.00 The Saint. 21.50 Gals and Pais. 22.25 Journaal. 22.30 Sa menvatting loondebat Tweede Kamer. NEDERLAND II 17.00 Voortzetting loondebat Tweede Kamer. 19.30 Samenvatting loondebat. 20.00 Nieuws. 20.01 Jazzprogramma. 20.25 La Passion de Jeanne d'Arc. 21.40 Onze man in Washington. 22.05 Journaal. (Van onze correspondent) PARIJS De kindergemeenschap van Joséphine Baker in het kasteel „Les Mi- landes" in Zuid-Frankrijk zal, na alle zor gen die de beroemde revuester al voor haar voortbestaan heeft gehad, waarschijn lijk uit de brand worden geholpen door haar Amerikaanse kunstzuster de filmster Liz Taylor. Liz Taylor heeft Joséphine voorgesteld met haar twaalf zwarte, brui ne, gele en blanke kindertjes naar Ameri ka te komen om zich in haar vorstelijke kasteel in Puerto Vallarta aan de kust van de Stille Oceaan te vestigen. José phine, die de afgelopen maanden een nieuwe campagne had ondernomen om gelden voor haar kinderen te verzamelen, is van plan „Les Milandes" aan haar vele schuldeisers over te doen, en met haar aanhang voorgoed bij Liz Taylor in te trekken. Advertentie OMYL f3.65- f4.95 EEN ORGANON PRODUKT Advertentie m „De ark van Noach" „De opstanding van Christus" en „Salomo's oordeel" zijn en kele van de bijbelse voorstellingen op te gels, tegeltableaus en -plaques die tot 4 juni worden geëxposeerd in het Bijbel huis in Amsterdam. De tentoonstelling is tot stand gekomen door samenwerking van het Tegelmuseum in Otterloo. het Rijksmuseum in Amsterdam, het Open luchtmuseum in Arnhem en de heer Tiche laar in Makkum. Steeds meer blijkt dat de afbeeldingen I op tegels geinspireerd zijn op bestaande etsen of gravures. Van grote invloed is bij voorbeeld Mattheus Merian (1593-1650) geweest, naar wiens etsen diverse typen tegels zijn geschilderd. De bezoekers van de expositie kunnen in een catalogus veel I wederwaardigs te weten komen over de geschiedenis van de tegelkunst waarvan I een deskundige op dit gebied, de heer J. Pluis uit Stadskanaal, een beschrijving geeft.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 13