Beatrix had „Huwelijk prinses niet soberder moeten zijn Nederlandse bedrijven wensen nationaal ruimtevaartplan Weer eis van tien jaar voor Zundertse carnavalsmoord Deuren dicht bij spionageproces JUNKERS V Kort en bondig Minister-president Cals antwoordt Kamer: Huwelijksgeschenk: 80 pet gaat naar gehandicapte kinderen Boek over de na-oorlogse kabinetsformaties Doden in het verkeer Happening-deelnemer vrijgesproken Te weinig kans in Europees verband Bescherming van het privéleven Voor weggebruikers ongewenst Wisselvallig ANGLIA TORINO DINSDAG 24 MEI 1966 2 D 99 De minister-president, rar J. M. Th. Cals, is van mening dat de opzet van het huwelijk van prinses Beatrix en prins Claus niet soberder had moeten zijn, zo deelt hij zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer mee. „De huwelijks plechtigheden waren afgestemd op hetgeen in de huidige omstandigheden bij het huwelijk van de oudste dochter van Hare Majesteit de koningin, de vermoedijke troonopvolgster past. M I ELE WASAUTOMATEN HARTENDORP N»V. HAGAM - HAARLEM Coentunnel bijna klaar Onderzoek naar wense lijkheid van wettelijke maatregelen over'n béste geiser gesproken...! Haarlem I elsen-IJmuiden Beverwijk Van de door het comité huwelijksge schenk ingezamelde gelden zal tenminste tachtig percent, ongeveer 1,6 miljoen ter beschikking worden gesteld aan instel lingen werkzaam ten behoeve van gehan dicapte kinderen in Nederland, Surina me en de Nederlandse Antillen. De stichting comité huwelijksgeschenk kan dan ook worden beschouwd als een instelling van algemeen nut, waarvoor be lastingaftrek gerechtvaardigd is, zo blijkt uit de memorie. „Van de aanvang af is het de opzet geweest dat het leeuwedeel van de bijeengebrachte gelden een socia le bestemming zou krijgen". Minister-president Cals acht het niet juist te stellen dat het huwelijk van de prin Advertentie DAGELIJKS DEMONSTRATIE met alle typen Gen. Cronjéstr. 43, Haarlem - tel. 52760 De Nijmeegse hoogleraar prof. mr, F. J. F. M. Duynstee heeft alle na-oorlog se kabinetsformaties te boek gesteld. In het perscentrum Nieuwspoort is het een »te exemplaar aangeboden aan dr. W, Drees. Prof. Duynstee verklaarde dat het schrijven van dit boek ten doel heeft gehad een lacune aan kennis van het re> cente verleden te vullen. De vormgeving werd vooral bepaald door een onderzoek naar de werking van het stelsel van de evenredige vertegenwoordiging. Een groot probleem bij het totstandkomen van het boek was, in hoeverre vertrouwelijkheid en geheimhouding ten aanzien van een formatie in ons staatsbestel in acht moe ten worden genomen nadat de formatie eenmaal een feit is. Dr. Drees noemde het boek een stuk parlementaire geschiedschrijving. Zijns inziens is het grote aantal partijen in Ne derland oorzaak van de veelal grote moei lijkheden die zich bij een kabinetsforma tie voordoen. Het aftreden van een minis ter omdat zijn fractie hem op een bepaald punt niet steunt achtte dr. Drees onjuist, tenzij die fractie uitdrukkelijk een aftre den verlangt. In een ziekenhuis te Almelo is overleden de twintigjarige dienstplichtige soldaat G. H. F. Olthof uit Bome (Ov.). Hij was in de nacht van 14 op 15 mei op de weg Holten- Bathmen gewond toen een busje, waarin vier militairen zaten, tegen 'n boom botste. De 63-jarige boekhouder B. van Wijk uit Rotterdam is in het Bergwegziekenhuis overleden tengevolge van de verwondingen die hij zondag had opgelopen bij een fron tale botsing op de Coenkade. Op een weiland bij Leeuwarden is de 38- Jarige landbouwer I. Kingma uit Leeuwar den door zijn eigen trekker overreden en om het leven gekomen. In het ziekenhuis van Woerden is de 26- jarige ongehuwde W. van den Brink uit Vinkeveen overleden. Hij werd op 16 mei ernstig gewond toen hij met zijn brom fiets bij Woerden in botsing kwam met een bestelauto. Op de Eindhovenseweg in de gemeente Son en Breugel is ter hoogte van de „Pau- lushoeve" een verkeersongeluk gebeurd, waarbij de 65-jarige heer J. G. Dukino uit Son om het leven is gekomen. Advertentie Reumatische pijnen TOGAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT De Amsterdamse kantonrechter heeft een negentienjarige scholier uit Heemste de vrijgesproken van de hem ten laste gelegde deelneming aan een vertoning op de openbare weg op het Spui bij het Lieverdje waarvoor geen toestemming was gevraagd. De jongen was op zater dag 23 april, toen bij het Lieverdje een vuurtje was gestookt en kranten waren uitgedeeld, tezamen met anderen een paar keer hard rond het beeldje gelopen. ses op kosten van de gemeenschap met pracht en praal is gevierd. Allereerst kwam een zeer aanzienlijk deel van de kosten voor rekening van het koninklijk huis. De begrotingspost van anderhalf miljoen heeft voor een belangrijk deel betrekking op noodzakelijke overheids voorzieningen voor verkeers- en orde maatregelen, voorzieningen ten behoeve van de vertegenwoordigers van de publi citeitsmedia en dergelijke. De minister-president is er zeker van dat de overgrote meerderheid van ons volk verwachtte en op prijs heeft ge steld dat het rijk, de gemeente Amster dam, Den Haag en andere instanties er toe hebben bijgedragen dat het huwelijk van de prinses op waardige en feestelijke wijze is voltrokken. De publieke belang stelling voor de televisie-uitzending van het huwelijk heeft een recorddichtheid opgeleverd. De kleurenfilm van het hu welijk heeft het uitzonderlijk hoge aantal van ruim 1,5 miljoen belangstellenden ge trokken, zo schrijft hij. (Van onze correspondent) DEN HAAG De regering zal dezer dagen een door Philips, Fokker en Van der Heem samengesteld voorstel ontvan gen voor overheidssteun aan eigen Ne derlandse ruimtevaartactiviteiten. Via de bestaande Europese organisaties E.S.RO en E.L.D.O. is de Nederlandse industrie al bij de ruimtevaart betrokken, maar naar de mening van de drie belangheb bende ondernemingen is het gewenst niet temin ook op nationaal niveau in actie te komen. Die inspanning zou nodig zijn om internationaal een volwaardige rol te kunnen spelen. Nederland is nu bij de lancering van de raket „Europa 1" in het Australische Woomera betrokken geweest via Philips, dat de telemetrische apparatuur heeft ge leverd voor de derde trap van de raket en eveneens het bijbehorende grondsta tion. De „Europa 1" is gelanceerd door E.L.D.O., de Europese organisatie voor het vervaardigen van draagraketten. De Nederlandse rol in de E.S.R.O. (de or ganisatie voor het onderzoek van de ruimte, geheel losstaand van E.L.D.O.) is bekender: in ons land is de voornaamste technische vestiging, E.S.T.E.C., onderge bracht tijdelijk in een gebouw van de Delftse T.H., binnenkort in een gebouwen complex bij Noordwijk. Nederlandse offertes aan beide Euro pese organisaties voor de vervaardiging van satellieten hebben echter tot dusver geen succes gehad. Een ontwerp voor een vestzakkunstmaan, die door een „Euro pa"-raket in een baan om de aarde zou kunnen worden gebracht, is door vertra gingen in het E.L.D.O.-project in de ijs kast verdwenen en zal uiteindelijk vrij wel zeker niet meer bruikbaar zijn. Of fertes aan E.S.R.O. maakten geen kans vermoedelijk vooral omdat de Neder landse industrie zich wat de ruimtevaart betreft nog onvoldoende kennis had ver worven. Zou een eigen ruimtevaartprogram tot nog verdere versnippering van de activi teiten leiden, de industrie stelt daar te- Advertentie DEGELUK ENGELS VLOT ITALIAANS f 6140.- dealer voor Haarlem en omstreken WAGENWEG 166- 168 - Telefoon 18630 genover dat de achterstand zou kunnen blijven bestaan wanneer zij geheel afhan kelijk is van Europese organisaties. Ver moedelijk komt daar de overweging bij dat kleine landen in die intergouverne mentele organisaties al gauw karig be deeld zullen worden. Dat hoeft niet alleen de technische kant van het werk te be treffen. E.S.R.O. voert wetenschappelijke projecten uit, het aantal aanvragen is zeer groot en men zou zich bijvoorbeeld kunnen afvragen of de Nederlandse astro nomie, die een grote naam hoog te hou den heeft, in dit gezelschap van grote en wat de ruimtevaart betreft hoger ontwik kelde landen, voldoende kansen zal krij gen. De laatste hand wordt nu aan de nieuwe Coentunnel gelegd. De foto toont het aanleggen van de midden bermbeveiliging. De procureur-generaal bij het gerechts hof in 's Hertogenbosch heeft in de zaak van de Zundertse carnavalsmoord beves tiging gevraagd van het Breda'se recht- bankvonnis, tien jaar gevangenisstraf, te- De regering heeft een werkgroep inge steld met de opdracht de wenselijkheid en de mogelijkheid van wetgevend op treden op het terrein van de bescher ming van de persoonlijke levenssfeer te onderzoeken. De werkgroep zal zich moeten beper ken tot die inbreuken op de persoonlijke levenssfeer, die door de gebruikte tech niek en het slinkse en heimelijke karak ter tevens een aantasting van de openba re orde zijn zoals het gebruik van afluis- terapparaten en telelenzen en het heime lijk fotograferen; de vrijheid van nieuwsgaring met eerbiediging van het recht op een privé-leven dat aan elke publiciteit onttrokken blijft; het recht op bescherming van het geheim van de mid delen voor uitwisseling van privé-menin- gen en -mededelingen en daartegenover de plicht tot het beschermen van de vei ligheid van de staat met de middelen die de technische ontwikkeling daartoe ter beschikking stelt. Wat de bescherming van het telefoon geheim betreft is de regering van oor deel dat hiervoor een nadere wettelijke regeling mogelijk is zonder een diep gaand onderzoek vooraf. Een desbetref fend wetsontwerp is vrijwel gereed. gen een 32-jarige fabrieksarbeider uit Zundert. Deze wordt ervan verdacht in de nacht van 22 op 23 februari 1965 zijn vriend, een 31-jarige landbouwer, met wie hij die nacht carnaval had gevierd, van het leven te hebben beroofd. In de vroege morgen van 23 februari 1965 werd het levenloze lichaam van de landbouwer gevonden op het erf van diens boerderij in Zundert. De schedel was met een zwaar voorwerp ingeslagen. De poli tie arresteerde kort na de ontdekking de man met wie het slachtoffer de avond en een gedeelte van de nacht carnaval had gevierd. Vooral de bloedsporen op diens carnavalshoed vormden in het be gin van het onderzoek de zwaarste ver denking. Negen weken na de arrestatie kwam de vrouw van het slachtoffer de po litie vertellen dat de vriend van haar man s nachts met een bebloed geel carnavals- pak de keuken van de boerderij was bin nengekomen. „Ik heb Tinus vermoord", zou hij volgens de vrouw hebben gezegd. Zij verklaarde dat het bebloede carna- valspak werd verbrand in de keukenka chel, evenals een blauw-grijs kostuum dat de fabrieksarbeider onder het carna- valspak had gedragen. (Van onze correspondent) DEN HAAG Achter zorgvuldig ge sloten en door rijkspolitiemannen angst vallig bewaakte deuren heeft de straf kamer van de Rotterdamse rechtbank vandaag het spionageproces behandeld tegen een 39-jarige technische inkoper uit Rotterdam, die eind oktober vorig jaar werd gearresteerd op verdenking van spionage voor de Oostduitse geheime dienst. Dat dit voor Nederland bijna unieke spionageproces achter gesloten deuren plaats had, vindt zijn oorzaak hierin dat ter zitting uitvoerig is ingegaan zowel op de werkwijze van de verdachte als op de aard der gegevens die hij voor zijn opdrachtgevers in Oost-Berlijn zou hebben verzameld, terwijl bovendien ook zijn informatiebronnen ter sprake kwa men. Zo werd als een der voornaamste ge tuigen een beroepsofficier van een tank bataljon gehoord, die kennis droeg van de operatiebevelen van dat onderdeel dat uiteraard in Navo-verband opereert en met wie verdachte volgens de dag vaarding contact had gezocht teneinde hem gegevens te ontfutselen. Aan de verdachte worden alleen „voorbereiden de handelingen tot spionage" ten laste ge legd. Naar wij vernemen zal mogelijkerwijs ook tegen de betreffende officier een strafvervolging worden ingesteld. Met het oog op deze mogelijkheid had de raadsman van deze officier de rechtbank verzocht tot de behandeling van de zaak te worden toegelaten, naar de vei ligheidsmaatregelen zijn zo stringent toe gepast dat zijn verzoek is afgewezen. Advertentie Beknibbel niet op 'n radiator, één Junkera cv-gasgeiser heeft capaciteit voor een héél huis. Warm in een wip, goedkoop in aanleg en tevreden meteen plaatsje in een kast! Verwacht u énders van Junkers (met 86 jaar ervaring in geisers, geisers, geisers, geisers, geisers...)? Brand in Amstelveen. Op het erf van d» onderaannemer van sloop-betonwerken A. Fiege op de Zijdelweg aan de grens van Amstelveen heeft gistermiddag een felle brand gewoed. Een grote opslag loods, een voor opslag gebruikte autobus en een vrachtwagen brandden geheel uit. Zestig konijnen kwamen in de vuurzee om. Enkele koeien konden worden gered. Jeugdige brandkastkrakers. De kinderpoli tie in Rotterdam heeft een zestienjarige machinebankwerker en een vijftienjarige scholier aangehouden, die in Rotterdam- Zuid een complete brandkastkraak heb ben verricht. Zij hebben op 22 april bij de N.V. Leparo aan de Stadionweg een kluis vakkundig opengebroken met een acetyleenbrander, die zij uit een bij het bedrijf horende garage hadden gesleept, De buit bedroeg enkele honderden gul dens. In totaal bekenden de jongens twaalf inbraken. Bord weg. Een groot P.v.d.A.-verkiezings- bord, dat aan de woning van minister Vondeling in Leeuwarden was beves tigd, is verdwenen. Vermoedelijk hebben politieke tegenstanders het bord, dat met zware schroeven op een muur vastge maakt was, meegenomen. Narcotica gestolen. Het gerechtshof in Am sterdam heeft een 23-jarige kunstschil der en een 23-jarige kleermaker wegens diefstal van grote hoeveelheden verdo vende middelen bij Amsterdamse apo theken respectievelijk een gevangenis straf van anderhalf en een jaar alsmede voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering opgelegd. De rechtbank had hen tot twee jaar en een jaar en drie maanden veroordeeld. In „De Drogist" het officiële vakorgaan van de Algemene Nederlandse Drogisten- bond, wordt een opsomming gegeven van bijna honderd geneesmiddelen, die een gevaar voor de verkeersveiligheid kunnen opleveren. Dr. F. A. Nelemans, hoofd van de afdeling klinisch geneesmiddelenon derzoek T.N.O; heeft deze lijst van ver pakte eenvoudige geneesmiddelen samen- gesteld. De opsomming omvat een aantal an- thistaminica, een aantal hoestmiddelen en een groot aantal andere middelen. De cantihistaminica worden vooral tegen wa genziekte gebruikt en kunnen sufheid ver oorzaken. Alle antihistaminica kunnen de uitwerking van zelfs kleine hoeveelheden alcohol onverwacht sterk maken. De in de lijst genoemde hoestmiddelen kunnen niemand suf maken of in combinatie met alcohol of kalmerende stoffen de rijvaar digheid beneden een aanvaardbaar peil brengen. Er zijn echter zeer veel hoest middelen die deze eigenschap niet bezit ten. Het hoofdbestuur van de Drogistenbond zal contact opnemen met de stichting vakonderwijs, teneinde te bevorderen dat ook bij de vakopleiding aandacht aan het vraagstuk van geneesmiddelen en ver keersveiligheid zal worden geschonken. irmnnnnnrHMTnimjuuuui 'M>IWWt|W*RRRRR'WWW*RRfUWWW>A»WIWWIIMMIIWIIIIIIIIW>iM| Het K.N.M.I. deelt mee: De depressie, die ook maandag nog stormachtige wind veroorzaakte, is naar Scandinavië weggetrokken. Vanmorgen passeerde een zwakke rug van hogedruk met opklaringen ons land. Een kleine oce aanstoring veroorzaakt echter alweer re gen in Ierland en W.-Engeland. Verwacht wordt, dat dit regengebied in de komende avond en nacht ons land zal passeren. Morgen zal er tamelijk veel bewolking blij ven. Op de oceaan trekt een volgende ac tieve depressie in oostelijke richting. De invloed hiervan kan zich morgenmiddag tot ons land gaan uitstrekken, zodat het weer een wisselvallig karakter krijgt. WBERRAPPORTEN Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: R.K. Toneelvereniging Thalia met „Er woei een frisse wind". Woensdag 20 u.: Die kleinen Literaten-Mahler und Schauspie- lerbühne „Das Kommödchen" met „Wo- mit haben wir das verdient?!". Minerva Theater, vandaag en woens dag 20 u.: Zandvoortse Operette Vereni ging met „The Desertsong" van Sigmund Romberg. Grote of Sint Bavokerk, vandaag 15 u.: Orgelconcert door Klaas Bolt. Concertgebouw, woensdag 20.15 u.: Beethoven-concert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Soliste: Martha Argerich (piano). Paterskerk, woensdag 20.15 u.: Orgel concert door Piet van Egmond. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Het pronkstuk van de familie", a.l. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „De triomf van Hercules", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Lady L", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Gelieve niet te storen", a.l. Minerva, géén voorstellingen. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „X-117, vrouwenjacht in Beiroet", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vrouwen kliniek", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Hercule Poirot en het ABC-mysterie", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals! meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. 's Avonds dagelijks van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Expositie „Bijbel Zwart/Wit": Houtsneden van Flip van der Burgt. Tot 13 juni. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag van 13 tot 16 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassieke grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Poppe Da- mave, Wim Steyn, Cor Hak, Kees Hak, Kees Okx, Willem Snitker, Rob Clous, Bob Buys, Piet v. Heerden, Kees Verkade, Liesbeth Sayers, Arturo Varela, Remco v. d. Gugten, Anneke Höfte, Otto Heuvelink en Hubert van Lith. Dagelijks van 9.30 tot 18 uur. Tot 1 juni. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Aquarellen en tekeningen van Jacob Kuy- per. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot 1 juni. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Gemaal en oude machines. Maandag tot zaterdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 12 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand mei expositie van werk van Rob Clous. DIVERSEN Stadskwekerij Haarlem (Kleverlaan) Voorjaarsopenstelling. Dagelijks van 10- 12 u„ 14-17 u. en 18.30 tot 20.30 u. Tot 31 mei. Keukenhof (Lisse): Dagelijks van 8 u. tot een half uur na zonsondergang. Linnaeushof (Bennebroek)Tot oktober van 9 tot 18 u. geopend. Raadhuis Zandvoort, vandaag 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Halfweg, woensdag 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Spaarndam en Haarlemmerliede. DINSDAG 24 MEI City, 20 u.: „De man met de blinddoek". De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-Zuid, 19-21 uur: Expositie van gou aches, etsen en tekeningen, vervaardigd door Chris Tonbreeker. Tot 13 juni. WOENSDAG 25 MEI City, 20 uur: „De man met de blind- oek". De Rank, 19.30 u.: Operette en zangspel, door „De kleine kracht". De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-Zuid, 10-18 en 19-21 uur: Expositie van gouaches, etsen en tekeningen, ver vaardigd door Chris Tonbreeker. Tot 13 juni. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 24 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Een dollar met een gaatje". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Sex la minuut". Galarie Boumans, Breestraat 122, ten-1 toonstelling Van der Nahmer (plastieken), Aart van der Eyssel (plastieken) en Ru van Rossum (grafiek) geopend van 9-18 u. Kennemer Oudheidkamer, Romerkerk- weg/Stumphiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groe- laan 21. Maximum- m minimum- M 3 temperaturen •O- M a 6 c s binnen- er buitenland •5 o (1 E SS O SS Den Helder onbewolkt W 13 10 Ypenburg onbewolkt w 16 8 Vlissingen licht bew. wzw 14 9 Eelde onbewolkt wzw 14 3 De Bilt onbewolkt zzw 16 4 Twente onbewolkt zw 16 6 Eindhoven onbewolkt zw 16 6 Z.-Limburg licht bew. zzw 16 6 Helsinki half bew. z 17 7 Stockholm half bew. zzw 17 8 Oslo licht bew. zw 11 6 Kopenhagen zw. bew. w 14 9 Aberdeen licht bew. w 9 2 Londen zw. bew. zw 17 6 Amsterdam onbewolkt zw 16 6 Brussel zw. bew. zw 17 6 Luxemburg onbewolkt wzw 16 2 Parijs mist windst. 18 3 Bordeaux licht bew. nnw 19 7 Grenoble licht bew. windst. 20 10 Nice licht bew. nnw 21 13 Berlijn onbewolkt zzw 20 8 Frankfort onbewolkt zzw 18 3 München half bew. zzw 15 9 Zürich mist nnw 13 9 Genève zw. bew. zw 16 6 Locamo onbewolkt ono 24 11 Wenen zw. bew. nnw 25 11 Innsbruck zw. bew. windst. 23 9 Belgrado onbewolkt 0 25 10 Athene onbewolkt windst. 24 15 Rome mist o 22 10 Barcelona half bew. nnw 21 14 Madrid licht bew. windst. 28 4 Mallorca onbewolkt windst. 25 13 Lissabon half bew. 0 25 14 WOENSDAG 25 MEI „Een Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: dollar met een gaatje". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Sex la minuut". Galarie Boumans. Breestraat 122, ten toonstelling Van der Nahmer (plastieken), Aart van der Eyssel (plastieken) en Ru van Rossum (grafiek) geopend van 9-13 u. Kennemer Oudheidkamer, Romerkerk- weg/Stumphiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groe- laan 21. Woensdag 25 mei Zon op 4.33 uur; onder 20.41 uur. Maan op 8.59 uur; onder 1.15 uur. Maanstanden Eerste kwartier27 mei 9.51 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 24 mei Hoog water 6.03 uur en 18.33 uur. Laag water 1.46 uur en 14.11 uur. Woensdag 25 mei Hoog water 6.53 uur en 19.24 uur. Laag water 2.33 uur en 14.57 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort Is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2