Haarlem Nicols kan Europa Cup naar Nederland halen Toernooi in Haarlem 'n nieuwe fiets voorniets! Altig triomfeerde in de zesde etappe van ronde van Italië Marty Riessen door blessure uitgeschakeld in Frankrijk Atletiekstrijd om Europa Cup DE SP0RTT0T0 ■11111 I Zeventien spelers als Jong Oranje naar Oost-Europa Jonge trainer voor Duits hockeyteam Clay bokst nu tegen Mildenberger] EK indooratletiek in 1967 in Praag Beslissing over doorgaan van Grand Prix is uitgesteld Pietrangeli wil tennisprof worden m tnrn Matlochkova traint de Nederlandse turnsters weer HPC kwam weer niet tot winst WOENSDAG 25 MEI 1966 27 (OFFICIEEL BERICHT) Finale Donenfeld naar MW De Mos als trainer bij KNLTB weg Wiesbaden Flyers speelde gelijk tegen Nederland B w U weet het: 31 mei Ie de laatste dag dat u nog de kans hebt op Hoe? Vraag uw fietsenhandelaar inlichtingen. Gorna M boekte zege op de Hilversumse baan Rentmeester winnaar in ronde van Hulst Tiemen Groen rijdt morgen in Aalsmeer VERKOOPCENTRUM HOUTPLEIN TEL. 18680 r A 11 K H H 8ftU if. (Van onze honkbalmedewerker) Landskampioen Haarlem Nicols gaat j ilch in het Europa Cup-avontuur storten. Zondag 29 mei speelt Haarlem Nicols in het Haarlems honkbalstadion in het Pim Muliersportpark tegen de Duitse kampioen Mannheim. Winnen de Nicols deze wed strijd, dan spelen zij op tweede pinkster dag tegen de winnaar van de wedstrijd I tussen de Belgische kampioen Luchtbal en de Engelse kampioen Huil Aces. Deze wedstrijd wordt zaterdag 28 mei in Ant werpen gespeeld. Als Haarlem Nicols bei de wedstrijden wint, heeft het de finale bereikt. Zal de Europa Cup voor honkballers dit seizoen dan eindelijk in Nederland terecht komen? De kans hierop is groter dan ooit tevoren. Het is eigenlijk een vreemde zaak dat de Europa Cup voor honkballers, waar om in 1963 voor het eerst werd gespeeld, nog nooit in Nederlandse handen is ge raakt. En dat terwijl Nederland sinds de toetreding tot de FEB in 1955 niets anders heeft gedaan dan winnen. Slechts Italië werd een incidenteel succesje gegund. Maar in 1963 ging de Europa Cup naar de Spaanse kampioen Piccadero J.C., in 1964 naar de Spaanse kampioen Piratas en in 1965 naar de Italiaanse kampioen Nettuno. Laten we voorop stellen dat het instellen van een Europa Cup door de Europese honkbalbond een van weinig werkelijk heidszin getuigend besluit was. Waar schijnlijk aangenaam getroffen door de grote belangstelling die de wedstrijden om de Europa Cup der voetballers trokken, hebben de FEB-bestuurders dat besluit ge nomen. Om het voor iedere kampioens- ploeg aantrekkelijk te maken, werd be paald dat iedere deelnemer zich mocht versterken met drie buitenlanders (Ameri kanen). Deze Amerikanen mochten echter niet als werper optreden. Een vreemd aan doende reglementering, waarvan overigens druk gebruik wordt gemaakt door de deel nemers, behalve door de Nederlandse en Belgische kampioen. De strijd om de Europa Cup is dus ei genlijk een Euro-Amerikaanse zaak ge worden. Daarbij komt dat deelname aan Advertentie In plaats van een persoonlijk bericht aan de deelnemers wordt bekend gemaakt dat van Toto 35 aan deelnemers met één kolom van 12 punten en aan deelnemers van 1, 2 of 3 kolommen van 8 punten in gevolge artikel 7 van het Toto-. Reglement géén uitkering zal plaatsvinden. Stichting de Nationale Sport- totalisator. de Directeur. Het programma voor de Europa Cup competitie luidt voor het komende weekeinde: zaterdag 28 mei: Luchtbal Huil Aces, zondag 29 mei: Haarlem Ni colsMannheim (14.30 uur), maandag 30 mei: bij een zege van Haarlem Nicols op Mannheim: Nicolswinnaar Lucht balHuil Aces. Indien de wedstrijd van 29 mei verregent, wordt deze verscho ven naar 30 mei. De tweede wedstrijd wordt dan maandagavond gespeeld. Als de Nicols zondag van Mannheim winnen, spelen zij maandag weer. Dan te gen de winnaar van de wedstrijd Luchtbal —Hull Aces die zaterdag in Antwerpen wordt gespeeld. Deze wedstrijd zal de Haarlemmers weinig moeilijkheden ople veren. Worden beide wedstrijden gewon nen dan hebben de Nicols de finale bereikt. het toernooi om de Europa Cup bijna altijd een reis naar Spanje of Italië impliceert. Dat betekent een fors bedrag aan reiskos ten en daar de financiële toestand van de honkbalclubs zwak is, geeft de deelname aan een toernooi om de EC vele moeilijk heden. In 1963 moest landskampioen EHS voor de halve finale naar Barcelona. Na lang scharrelen kreeg men de benodigde gelden bijeen. Toen kreeg men te horen, dat indien de wedstrijd in Barcelona ge wonnen zou worden, de finale twee weken later in Italië zou worden gespeeld. Waar op EHS zich terugtrok. In 1964 bracht Sparta een bliksembezoek aan Madrid en verloor daar van de hete zon en Piratas door onvoldoende acclimatisatie. Het vorig jaar bereikte Sparta de finale en verloor daarin na een spannend duel met de Ita liaanse kampioen. Voor dit jaar is bepaald dat de finale ge speeld zal worden in een noordelijk land en dat zal wel betekenen dat de finale in Nederland zal worden gespeeld, omdat daar de belangstelling voor honkbal verre weg het grootst is. Voor Haarlem Nicols dus geen verre reizen, maar toch wel de nodige zorgen. De kosten van het evene ment bedragen 10.000 gulden en dat is zelfs voor een goed draaiende club als de Nicols een fiks bedrag. Op eerste pinksterdag speelt de Neder landse kampioen in het Haarlems honkbal stadion in het Pim Muliersportpark tegen de Duitse kampioen Mannheim. De Duit sers beschikken over een goede werper: de jonge Werner Gerich en verder zijn Hoff mann, Vonk en Jager bekende namen. De Duitsers hebben versterking van de hard- slaande Walter Owens, Dan Chrisco en Rod Atnip, een drietal Amerikaanse mili tairen. De wedstrijd tegen Mannheim wordt een zware opgave voor de Nicols: met drie Amerikanen is Mannheim bijzon der gevaarlijk. Dat ondervond het vorig seizoen de Italiaanse kampioen, die pas na vele innings verlengen met slechts 1-0 Bondscoach Georg Kessler heeft 17 spe lers uitgenodigd voor de trip die Jong Oranje het elftal van spelers onder 23 jaar van vrijdag 27 mei tot en met dinsdag 7 juni naar Oost-Europa zal ma ken. De 17 geselecteerden zijn: Van Leeu wen (GVAV) Doesburg (Sparta) Pansier (Xerxes) Koenders (De Graafschap) Van Stijn (DOS) Stolzenbach (Willem II), Van Dorst, Van der Kuylen, Verdonk, Pijs (allen PSV) Van der Vall, Venneker (bei den Feijenoord) Vermeulen (NAC), Dul- lens (Sittardia), Rensenbrink, Pijlman (beiden DWS) en Klijnjan (DFC). Zaterdag 28 mei speelt Jong Oranje in Dessau tegen de jeugdploeg van Oost- Duitsland. Woensdag 1 juni ontmoet het team in Pilsen Jong Tsjecho-Slowakije en zondag 5 juni wordt de trip in Byd goszcz afgesloten met de wedstrijd Polen (onder 23 jaar)Jong Oranje. (Van onze sportredactie) Frledrich Donenfeld, die het afgelo pen voetbalseizoen trainer van FC Twen te was, zal zich in he tnieuwe seizoen be lasten met de training bij MW. (Van onze sportredactie) Joop de Mos zal de KNLTB als tennis- I trainer verlaten. Hij heeft het bestuur van de tennisorganisatie meegedeeld, dal hij zijn contract, dat 15 oktober afloopt, niet zal verlengen. Als nieuwe trainer van de Duitse I hockeybond zal Horst Wein per 1 juli a.s. in dienst treden. Wein, de huidige links half van het Duitse elftal, waarin hij zon dag j.l. tegen India zijn twintigste inter-1 land speelde, volgt in deze functie Hugo Budinger op. Budinger zal zich in de toe komst uitsluitend wijden aan zijn taak als technisch adviseur van de Duitse hockey bond. Horst Wein is met zijn 26 jaar de Jongste bondstrainer van alle Duitse sport bonden. (Van onze honkbalmedewerker) Het honkbalteam van de Wiesbaden Flyers is de eerste van een serie tegen standers in het oefenprogramma van de Nederlandse A en B teams. Op het veld aan de Jan van Galenstraat in Amster dam fungeerde de nationale B-selectie gis teravond als tegenstander voor de Ameri kaanse vliegers. Het is een teleurstellend duel geworden met een 3-3 eindstand na zes innings. De kwaliteit van het honkbal wordt waarschijnlijk het best getekend door het feit dat alle zes runs door veld I fouten tot stand kwamen. Beide ploegen waren in de eerste in ning produktief met als gevolg een 2-2 stand. Het B-team nam in de vierde beurt een 3-2 voorsprong, maar deze werd een innings later door weer een veldfout weer teniet gedaan. De Amerikanen gebruikten drie werpers die tot de cijfers 8-1-0 kwa men. Voor Nederland wierp De Brouwer van „Tilburg" vier innings en hij noteer de 2-0-2. Rob Hoffman van HCAW die de laatste twee innings voor zijn rekening nam deed het met 4-1-0 uitstekend. Vanavond spelen de Wiesbaden Flyers in het Haarlemse honkbalstadion tegen het Nederlandse A-team. In Rusland wordt een internationaal davntoernooi gespeeld met als deel nemende landen Rusland, Neder land, Italië, Tsjechoslowakije en Frankrijk. Op de foto de partij tus sen de Nederlander Van der Sluis (l.) en de Rus Galkin. In het mid den de Russische grootmeester Tsi. rik, die hoofdscheidsrechter is. Els van Noordduyn, een veelbeloven de kogelstootster, gaat stage lopen in Leipzig. Deze leerzame trip is haar aangeboden door het Van der Kar-fonds. Na een training door Oostduitse specialisten neemt zij deel aan wedstrijden in Jena, Wei- mar en Erfurt. Advertentie Door een leger reporters omgeven, gaf wereldkampioen Cassius Clay, tijdens een tussenlanding op het vliegveld van Frank fort, een geïmproviseerde persconferen tie, waarbij hij meedeelde de Duitser Karl Mildenberger als de voornaamste „uitdager" voor het volgende gevecht om de wereldtitel te zien. Clay, die slechts veertien minuten op het vliegveld vertoef de, om dan door te vliegen naar Cairo, waar hij door de Egyptische regering is uitgenodigd om vijf dagen vakantie te houden, was van mening dat hij Karl Mildenberger eigenlijk uit de weg moest gaan, aangezien de Duitser een rechts voorstaande bokser is. Toen hij Milden berger, die eveneens naar het vliegveld was gekomen, begroette zei hij ver baasd: „ik dacht dat ik de mooiste was, maar jij mag er ook zijn." De Europese indoor atletiekkampioen- schappen, die dit jaar voor het eerst in Dortmund werden gehouden, zijn voor het volgend jaar vastgesteld op 11 en 12 maart. De wedstrijden worden in de Tsjechische hoofdstad Praag gehouden. In 1968 gaan de wedstrijden waarschijn lijk naar Frankrijk (Lyon). De Europa commissie van de IAAF stelde tijdens het congres in Napels ver der de definitieve data voor de ontmoe ting Amerika-Europa vast. Deze wedstrijd wordt op 9 en 10 augustus in Montreal gehouden. Het Europese team zal bestaan uit 44 mannelijke en 24 vrouwelijke atle ten. De Europese afvaardiging zal uiterlijk een maand voor de spelen worden aange wezen door een commissie waarin ook de Nederlandse mevrouw Fanny Blankers- Koen zitting zal hebben. De uitslagen van de draverijen, die gister' avond in Hilversum werden gehouden luiden: Spaanderswoudprijs: 1. Eddi Scotch (Geluk): 2. Endurance; 3. Dorothea. Toto: win. 4,10, pl. f 1,90, f 2,—, koppel 10,30, cov. 6,70. Crallo-prijs: 1. El Mac (Van Leeuwen); 2. Eros Hollandla: 3. Dorus van Rood en Noot. Toto: win. 2,50, pl. 2,—, f 1,30, 3,80, koppel 3,80, cov. 2,90, trio 96,90. Diependaal-prijs (le afd.): 1. Cochlnzanger S. (Heskes): 2. Dirk de V.; 3. Capella. Toto: win. 6,20, pl. 2,60, 2,—, koppel 12,—, cov. 3,50. Diependaal-prijs (2e afd.): 1. Comet Volann (Van Leeuwen); 2. Alert Hannover; 3. Diana Sunshine. Toto: win. j 1,80, pl. 1,50, 3,60 koppel 6,50, cov. 5,80. Hoge Vuursche-prijs: 1. Coma M. (Smit); 2. Claudy Williams; 3. Baron Pluto. Toto: win. 5,80, pl. 1,60. f 1,80, f 1,30, koppel 17,60, cov. 5,70, trio 197,40. Trompenberg-prijs: 1. Adonis Silk B. (Bouw huis); 2 Dave Fez; 3. CH. van Rood en Noot. Toto: win. 4,60, pl. 2,60, 2,10, koppel 7,30, cov. 3,50. Klevltsdal-prijs (le afd.): 1. Aristo Scotch (Vergaay); 2. Taky Erebus; 3. Adeltraut M. Toto: win. 2,60. pl. 1,70, 1,80, 1,50, koppel 16,40, cov. 7,80. Hoogt van Kruis-prijs: 1. Dester d'Aster (Wa genaar Jr.); 2. Bernadine; 3. Adua Scotch B Toto: win 1,60. pl. 1,20, 1.50, 1,60, cov f 4,30, koppel f 4,10, trio 1 49,40. Kievitsdal-prijs (2e afd.): 1. Zefa (Wolwijn) 2. Zamora; 3. Art Erebus. Toto: win. 3,20, pl. 2,20, 2,—, cov. f 3,90, koppel 8,10. Toto omzet 174.574, Cor Rentmeester zegevierde gisteren in de ronde van Hulst, een wedstrijd over 100 km voor amateurs, in 2 uur 14 min 10 sec. Op de tweede plaats eindigde Frits Hoogerheide uit Dordrecht in dezelfde tijd. Beide renners hadden een voor sprong van 1 min. 14 op het peloton. De Rotterdammer Johnny Brouwer eindigde na een massasprint op de derde plaats. (Van onze sportredactie) De beslissing over het al of niet door gaan van de Grand Prix-autorace op het circuit van Zandvoort is nog niet geval len. De kwestie van de verbetering van de veiligheidsvoorzieningen, die ais els gelden, is gisteravond wel ter sprake ge komen in een besloten raadsvergadering in Zandvoort. De beslissing is uitgesteld tot vrijdag. (Van onze wielermedewerker) In samenwerking met de buurtvereni gingen „Ons Genoegen" en „De Pomp" organiseert de Halfwegsa wielerclub „De Bataaf" donderdagavond in Aalsmeer-Zuid een avondronde voor amateurs (60 km.) en nieuwelingen (40 km.). Aan deze koers die als een clubontmoeting met het Zaanse DTS wordt verreden nemen niet alleen de plaatselijke en streekfavo- rieten Joop Hoogland, Henny Schouten, Daan Holst, Jan Fransen, Aldert en Mel- le Jongkind, Piet Rinkel, Piet en Tonny van Dongen, Wim Griffioen en Jan de Jong deel, maar ook de tweevoudige we- reldkampioen Tiemen Groen, Harm Ot- tenbros, Piet de Wit, Cees Stam, Piet van Dijk en Anne Koster. Onder de deelne mende nieuwelingen bevinden zich Mar cel Pennings, Klaas Balk, Jan Buis, Her man Tiben, Jan Bakker en vele anderen. De start is om zeven uur en de op brengst komt ten goede aan de bejaarden. Start en finish zijn in de Sportlaan. De Australiër Fred Stolle en de Ita liaan Nicola Pietrangeli, twee geplaatste spelers, kwamen gisteren, tijdens de Franse tenniskampioenschappen, die op Roland Garros worden gehouden, gemak kelijk door hun openingssingles. De kampioen van vorig jaar Fred Stol le, als nummer één geplaatst, was slechts drie kwartier op de baan waar hij de Fransman Eric Loliee met 6-0 6-1 6-0 verpletterde. De als vierde geplaatste Nicola Pietran geli, die van plan is prof te worden, ver sloeg de als twintigste op de Amerikaan se rangljjst staande Billy Higgins met 6-0 6-0 6-4. In de namiddag was er het drama van Marty Riessen, die in het begin van zijn match tegen de Australiër Alan Stone, zo danig zijn enkel blesseerde dat hij van het centrecourt moest worden gedragen. Met een danig opgezwollen enkel werd hij naar een ziekenhuis vervoerd en röntgen foto's zullen uitwijzen oï er iets gebroken is. De Franse kampioenschappen, de eer ste wedstrijden op gravel van dit jaar, hebben voor het overige op deze dag wei nig interessante wedstrijden te zien gege ven, omdat de tegenstanders in kracht te veel verschil toonden. Cliff Drysdale, als achtste geplaatst, speelde een zeer matige partij tegen de Chileen Pat Rodriguez en tijdens één van zijn vele fouten riep hij luid „hoe kan ik zo slecht spelen." De enige verrassing, zij het onbelang rijk, was de nederlaag van de Britse DavisCupspeler Roger Taylor tegen de Rus Alex Metreveli. De zesde etappe van de negenenveertig ste ronde van Italië is in een triomf voor De uitslagen: Goven (Fr.) -Carpenter de Duitser Rudi Altig geëindigd. In bla- (Canada) 6-1 6-1 6-2; Ralston (VS)-Paul gende vorm kwam Altig als tweede boven Advertentie voor Amerikaanse en Duitse produkten 'V! iivv'v;:: (Fr.) 8-6 6-3 8-6; Graebner (VS)-Marmu- reanu (Roem.) 6-2 6-3 6-4; Fletcher (Aus tr.)-Gasiorek (Pol.) 6-8 6-0 6-3 7-5; Pietran geli (It.)-Higgins (Austr.) 6-0 6-0 6-4; Ro che (Austr.)-Licis (statenloos) 7-5 4-6 6-1 4-6 2-0 opgegeven; Mulligan (Austr.)- Fauquier (Canada) 10-8 6-2 4-6 6-2; Dar- mon (Fr.)-Pinto-Bravo (Chili) 6-2 6-3 4-6 6-1; Diepraam (Z.-A.)-Courcel (Fr.) 6-1 4-6 6-3 6-0; Merlo (It.)-Van Lingen (ZA) 6-3 6-3 6-1; Metreveli (Rusl.)-Taylor (GB) 6-8 6-4 6-3 8-6; Koch (Braz.)-Gaudenzi (It.) 6-3 6-2 6-3; Mukerjea (India)-Carmi- chael (Austr.) 6-3 6-1 3-6 6-4; Jauffret (Fr.)-Konishi (Jap.) 3-6 3-6 6-2 6-1 7-5; Drysdale (Z.A.)-Rodriguez (Chili) 6-4 6-2 gende plaats klom. op de 990 mtr. hoge Solla-di-Como en finishte met drie seconden voorsprong op medevluchteling, de Italiaan Schiavon, in het 434 meter hoog gelegen bergdorp Rocca di Cambio. Het was een revanche voor de sterke Duitse renner, die de vorige dag in het wielerstadion van Rome was gehinderd door Schiavon en zijn eindspurt niet kon inzetten. Overigens bleef alles in deze afwisselingsrijke rit op een uitzonde ring na bij het oude in het algemene klassement. Die ene uitzondering was Schiavon, die van de twaalfde naar de ne 6-4; Buding (W.Dld.)-Ruffels (Austr.) 6-4 6-3 6-2; Stolle (Austr.)-Loliee (Fr.) 6-0 6-1 6-0. Jaroslova Matlochkova, de trainster van de Tsjechische nationale turnploeg, die in oktober van het vorige jaar de Nederland se selectieploeg in het CIOS te Arnhem enkele dagen onder handen heeft gehad, zal de Nederlandse dames als laatste voor bereiding op het wereldkampioenschap, dat eind september in Dortmund wordt ge houden, opnieuw enkele dagen trainen. Het trainingskamp wordt van 21 t.m. 24 juni in Arnhem gehouden. Het was Tour-winnaar Felice Gimondi, die vlak na het vertrek voor opschudding zorgde door tezamen met Taccone en Zi- lioli weg te vluchten. De poging van het drietal werd meteen door Jacques An- quetil beantwoord, terwijl ook Rudl Al tig die steeds in de kopgroep was te vin den op zijn kansen loerde. Vijfentwintig kilometer voor de finish was het zover. Met de jonge Silvano Schiavon verhoogde hij het tempo zodanig, dat er een grote kloof tussen hen en de achtervolgers ont stond. Schiavon, die dapper meestreed had 300 meter voor de finish geen enkel ver weer tegen de aanzet van Altig. De uitslag van de zevende etappe: 1. Altig (DLD) 4.50.46, 2. Schiavon (IT) op 3 sec, 3. Motta (IT) op 1.12, 4. Dan- celli (IT) op 1.13, 5. Gimondi (IT) z.t; 6. Zilioli (IT) z.t; 7. Anquetil (FR) z.t; 8. Jimenez (SP) z.t; 9. Zandegu (IT) z.t; 10. Adomi (IT) z.t; 75. Hugens (Ned) op 5.05. Algemeen klassement: 1. Jimenez (SP) 32.25,27; 2. De Rosso Tijdens een vergadering van het Euro- pa-comité van de Internationale Atletiek Unie (IAAF) is het organisatieschema van de strijd om de Europa Cup voor dames- en herenlandenteams bekend ge maakt. De finales van dit evenement, dat vorig jaar voor het eerst werd gehou den en een enorm succes bleek, worden op 15,16 en 17 september 1967 in Moskou gehouden. Evenals vorig jaar zullen de Neder landse heren zich voor de halve finales moeten kwalificeren via een voorwed strijd. De Nederlandse dames zijn recht streeks geplaatst voor de halve finales. Voor de heren zijn er voorronden op 24 en 25 juni 1967 in Kopenhagen met Oos tenrijk, Turkije, Luxemburg, Denemar ken en Nederland. In Athene met Zwit serland, Spanje, Portugal, Griekenland en Albanië en in Dublin met België, IJs land, Liechtenstein en Ierse Vrijstaat. In het geval dat Liechtenstein zich terug- Jimenez verdedigt de rose leiders trui in de ronde van Italië uit stekend. Hier rijdt hij in derde po sitie achter Gimondi (r.) en Altig. trekt, gaat Luxemburg naar Dublin in plaats van naar Kopenhagen. De halve finales zijn op 22 en 23 juli 1967 in Tsjecho-Slowakije met Polen, Frankrijk, Tsjecho-Slowakije, Roemenië Italië en de winnaar van Kopenhagen; in West-Duitsland met Groot-Brittannië. Hongarije, Joegoslavië, Bulgarije, West- Duitsland en de winnaar van Athene en in Stockholm met Rusland, Oost-Duits- land, Zweden. Finland, Noorwegen en de winnaar van Dublin. Voor de finale op 16 en 17 september in Moskou plaatsen zich de eerste twee van elke halve finale. Voor de dames zijn de halve finales in Oslo met Rusland, Groot-Brittannië, Roe menië, Zweden, Noorwegen en Denemar ken. In Italië met Oost-Duitsland, Hon garije, Nederland, Bulgarije, Italië, Bel gië en Oostenrijk. In West-Duitsland met Polen, West- Duitsland, Tsjecho-Slowakije, Joegoslavië, Frankrijk, Liechtenstein en Albanië. In het geval dat Liechtenstein zich terug trekt gaat Oostenrijk naar de wedstrijd in West-Duitsland. De finale wordt op 1 september in Moskou gehouden. Hiervoor plaatsen zich da twee sterksten van elke groep. (IT) op 43 sec; 3. Taccone (IT) op 58 sec; 4. Motta (IT) op 1,15; 5. Adorni (IT) op 1.26; 6. Balmamion (IT) op 1,30; 7. Zilioli (IT) op 1,38; 8. Bitossi (IT) op 1,56; 9. Schiavon (IT) op 2,51; 10. Gimondi (IT) en Maurer (ZW) op 2,55; 15. Anquetil (FR) op 4,44. (Van onze zwemmedewerker) De uitwedstrijd van HPC (waterpolo) in Dordrecht gespeeld tegen Merwede heeft de Heemstedenaren geen winst opge leverd. Met vijf spelers begon HPC de strijd. Bij de stand 2-0 was HPC pas vol ledig Bij de stand 4-0 werd HPC produk tief. Prins rondde drie aanvallen succes vol af, waartegenover ook Merwede ech ter drie doelpunten stelde. Johan Bonte koe toonde zich een strafworp waardig, waarna met de stand 7-4 HPC de derde nederlaag in de eerste klasse B van de zomerwaterpolocompetitie KNZB incas seerde. Voor de tweede klasse van de zomer waterpolocompetitie KNZB kreeg DWR in de zweminrichting aan de Kleverlaan het uit de eerste klasse gedegradeerde UZSC 1 op bezoek en speelde daartegen 4-4 gelijk. Uit een voorzet van Erik de Leeuw zorgde Jan Sint voor 1-0. Nadat DWR doelman Hans v. d. Booren enkele UZSC schoten had afgeslagen werd de DWR speler Cluistra het water uitge stuurd en maakte Arnold van Oord van de gelegenheid gebruik om de balans in evenwicht te brengen. Met de ploegen compleet werd in de tweede periode door Oudenga verkeerd overnemen in de DWR verdediging, met het maken van een doel punt afgestraft. Meteen had Sint voor DWR een antwoord klaar zodat de derde periode werd ingezet met de stand 2-2. Uitzwemmen van de UZSC doelman en verkeerd plaatsen van de bal schonken Erik de Leeuw een kans om er 3-2 van te maken hetgeen hij prompt deed. Een over treding van Van Heiningen schonk UZSC een meerderheid die door Van Oord met het maken van een doelpunt tot uitdruk king werd gebracht. Toch nam DWR weer het initiatief in handen: zwaar bewaakt schoot Sint DWR naar 4-3. Met het einde in zicht kreeg Rookers een strafworp toe gewezen die hij zich waardig toonde: 4-4. Hillegom 1 heeft geen best debuut ge maakt in de derde klasse C van de zo merwaterpolocompetitie KNZB. In Den Haag werd met 10-1 van Vitesse 1 verlo ren. Haarlem 1 trok naar de Beemster om in de Wilgenhoekse plas in duel te gaan tegen WZPC. Het water was echter bene den de maat, 15 graden Celsius.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 27