Critiek in de Eerste Kamer op Vietnam-brief van P. v. d. A. Prof. De Quay: „Band tussen regeringspartijen verzwakt" Dr. Vondeling in debat met mr. Toxopeus en KIESPIJN? Liberale fractieleider kreeg een badlaken „om zijn hete tranen te drogen Zwaargewicht Provo-lijsttrekker weer aangehouden Insluiper - en - gros Reactie op vragen van Kamerlid over antisemitische uitlatingen Slopersknecht vond reeds eerder gouden munten Regenkans blijft lekker lopen 1Ö00 BROEKEN 'JtiLfi f - Koopt Uw naaimachine fÜn; /C^\ Lxvy WITTE KRUIS lekker lopen WOENSDAG 25 MEI 1966 2 WO NAVO Huizing Man doodde drie kinderen Wantrouwen Thunder streak neergestort Haarlem V elsen-IJ muiden Wèg pijn Als u poeders kiest! Beverwijk Huizing In Serooskerke WERKRAPPORTEN s c f si (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De brief van de Partij van de Arbeid over de strijd in Vietnam heeft het gisteren in de Eer ste Kamer zwaar te verduren gehad. Alle fracties hadden critiek op de P.v.d.A., op de brief, op het aanbieden ervan aan de Amerikaanse ambassa deur. Een socialistische uiteenzetting laat op de avond door de heren De Niet en Vos bracht plotseling onstui mige interrupties en haast onparle mentair geroep teweeg. Prof. De Quay (K.V.P.) riep de Kamer toe: „Wij zijn verbaasd en verontrust. De brief is in strijd met de inhoud van de motie-Ruygers (waarin de socialisten de Amerikaanse Vietnam-politiek steunden). Als men een constructieve raad wil ge ven, doet men dat niet met een open brief aan de ambassadeur van een bevriende natie. Dat is in strijd met de parlemen taire en democratische gebruiken, zeker als men regeringspartij is. Deze brief heeft geleid tot verzwakking van de band tussen de regeringspartijen", aldus prof. De Quay. De heer Van der Spek (P.S.P) vond de brief „een stap vooruit" bij de socialis ten, maar wel een stap die allerhande vraagtekens oproept. Hij vroeg minister Luns sarcastisch waarom er in Nederland nooit aan is gedacht de Amerikanen in Vietnam militair te steunen. Hij zei het jammer te vinden „de zieleroerselen van minister Luns niet te kunnen peilen", om dat hij er nu niet achter kon komen of de regering in diepste wezen wel achter de Amerikaanse acties stond. Hij vroeg de minister een duidelijke uitspraak over stopzetting van de bombardementen en het erkennen van de Vietcong als ge sprekpartner. Hij liet doorschemeren met een motie te zullen komen als dat ant woord niet duidelijk genoeg zal zijn. Over militaire hulp had minister Luns al gezegd, dat Nederland via de NAVO al be trokken is bij de veiligheid van Zuidoost- Azië. Voorts heeft Nederland geen direc te politieke verantwoordelijkheid meer in Azië en is het niet betrokken bij verdra gen of afspraken betreffende de veiligheid van Zuid-Vietnam. Met betrekking tot eventuele vredesonderhandelingen ziet de Nederlandse regering geen aanleiding voor het ondernemen van stappen in Washington. Op de socialistische brief wilde hij niet ingaan, omdat het binnenlandse politieke aspect niet aan de orde was en omdat hj niet geloofde in een buitenlands poli tiek effect. En de heer IJmkers (C.P.N.) betoogde dat het in Vietnam niet om communistische expansiedrift ging, maar om een nationaal conflict. „Men heeft in de Partij van de Arbeid niet zo'n geluk kige hand van brieven schrijven. Wat denkt men er mee te bereiken?" vroeg hij. Mr. De Niet, (P.v.d.A.) die herhaalde lijk werd geïnterrumpeerd, gaf, een toe lichting op de gewraakte brief. „Is het zo vreselijk", vroeg hij, „dat een rege ringspartij in een land waar altijd een coalitieregering moet zijn, als partij blijk geeft van haar betrokken zijn bij een verschrikkelijk gebeuren? Waarom mo gen bondgenoten niet van een anders-ge nuanceerd standpunt blijk gegevn? Daar zou juist Nederland begrip voor moeten hebben. In knellende situaties, waarin men geen oplossing weet, bestaat het risico voor blindheid. In de Indonesische kwestie en de kwestie-Nieuw-Guinea zijn we daar zelf slachtoffer van geweest. La ten wij „elkaar niet vangen op woorden of procedures", aldus mr. De Niet. Ir. Vos kwam zijn fratiegenoot tenslot te te hulp. Hij ontleedde de brief alinea voor alinea en concludeerde dat er geen dingen in staan die indruisen tegen de Amerikaanse politiek. „Ik verwonder mij er dan ook over al het lawaai dat deze brief veroorzaakt", zo besloot hij. De meeste fracties uit de Eerste Ka mer bleken geen bezwaar te hebben te gen vestiging van een NAVO-hoofdkwar- tier of legering van NAVO-troepen in Ne derland. Mr. De Niet (P.v.d.A.) zei „We hebben •r geen behoefte aan sollicitaies uit te zenden om hier NAVO-vestigingen te krij gen. Maar als wij een helpende hand Advertentie Speciaalzaak voor prettige schoenen Kruisweg 42 Tel 12637 Ook Forma Natura Naar nader blijkt heeft een 43-jarige mijnwerker uit Einighausen (Zuid Lim burg) niet vier, maar drie kinderen uit het eerste huwelijk van zijn vrouw om het leven gebracht, een vijftienjarige jongen en twee meisjes van negen en zeventien jaar. Voor het leven van de negentienjarige zoon wordt gevreesd. Zoals wij gisteren al meldden vond ook de vrouw de dood onder de bijlslagen van de man, die in •en vlaag van verstandsverbijstering heeft gehandeld. moeten bieden, dan moeten we meewer ken". Prof. Van Hulst (C.H.U.) had een bo ze theorie gehoord, volgens welke Frank rijk al lang bezig zou zijn geweest an- Advertentie KEUZE UIT MEER DAN van 29.75 tot 79.50 - Terlenka Ook in jongensmaten. SPIJKERBROEKEN voor heren en jongens GEN. CRONJESTRAAT 40-44 HAARLEM Gen. Cronjéstraat 40-44 - Haarlem Telefoon 54679 dere NAVO-partners te polsen voor een gezamenlijk uittreden. Minister Luns in terrumpeerde meteen: „Die hypothese is volstrekt onjuist". Prof. Van Hulst vroeg de minister een eventuele vestiging van een hoofdkwartier te onderwerpen aan parlementaire discussie. Het bleek dat de Eerste Kamer met wantrouwen kijkt naar de politieke ont wikkelingen in Duitsland. Dr. Berghuis (A.R.) vond het tegen strijdig dat de Westduitse regering aan de ene kant vóór alles een vreedzame oplossing wil en aan de andere kant stelt, dat de hereniging het kernvraagstuk is voor de vrede in Europa. De heer Van der Spek (P.S.P.) betoog de bitter, dat in Duitsland allerlei ver oordeelde oorlogsmisdadigers weer vrij rondlopen. Ook de bloeiende verenigingen van oud-nazi's waren een doorn in zijn oog. De heer IJmkers (C.P.N.) laakte het feit dat in Duitsland fascistische partijen aan de verkiezingert mogen deelnemen maar de communistische partij is verbo den. De Eerste Kamer bleek er tenslotte blij mee te zijn dat de „ton van Luns" via een fonds van de V.N. toch ten goede kan komen aan de slachtoffers van de Zuidafrikaanse apartheidspolitiek. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. „We hebben een beetje te hard gereden en moeten nu wat gas terugnemen. Maar de gang zal erin blijven. Ik ben er vast van overtuigd dat de economische groei ook dit jaar zal aanhouden". Dat zei de minister van Financiën, dr. Von deling, gisteravond op een verkie zingsavond in Den Haag waar hij in debat ging met de fractieleider van de V.V.D. in de Tweede Kamer, mr. Toxopeus. De liberale fractieleider kreeg van dr. Vondeling een enorm badlaken aangebo den om zoals de bewindsman zei „de hete tranen te drogen die hij tel kens schreit omdat blijkt dat het kabinet- Cals niet uit het zadel is te slaan." Mr. Toxopeus aanvaardde het geschenk met de opmerking dat het badlaken in ieder geval is gekocht, „nog juist voor dat de textielprijs weer omhoog gaat." De minister vond het een blijk van po litieke moed, zo kort voor de raadsver kiezingen met maatregelen op loon- en prijsgebied te komen. „We hebben niet de illusie gekoesterd dat ze wat dat betreft goed zouden werken", zei hij. „Het alge meen belang eist echter dat de overheid in grijpt." Dr. Vondeling zocht de oorzaak voor de huidige moeilijkheden niet alleen bij de overheid. Onder protest van de zaal zei hij: „Alle groeperingen hebben iets te veel besteed." De minister deelde mee dat het bouw programma voor de woningwetsector niet zal worden aangetast en dat de gemeen ten krijgen wat hun is beloofd. Hoewel hiertoe uitgedaagd door de liberale frac tieleider weigerde de bewindsman te zeg gen hoe groot het bedrag is waarmee de begroting 1966 reeds is overschreden. Vol gens mr. Toxopeus heeft de kraan, die dicht had moeten blijven, al behoorlijk gelekt. „Officieel is het 250 miljoen gul den, maar officieus weten we dat het veel meer is," zei hij. Minister Vonde ling reageerde met de opmerking dat een belangrijk deel daarvan in ieder geval wordt veroorzaakt „door de onbetaalde rekeningen die het kabinet-Marijnen heeft achtergelaten." Mr. Toxopeus noemde het beleid van minister Vondeling „inflatoire financie ring," omdat het veel te fors is opgezet. Inplaats van de waarschuwingen ter har te te nemen is het kabinet maar doorge gaan met het opvoeren van de uitgaven. Het wekte de indruk van: „Jongens, het kan niet op." „Als we allemaal te hard gereden heb ben," zo meende de liberale fractieleider, „dan heeft het kabinet daar zelf voor ge zorgd." Over de niet-betaalde rekeningen zei hij: „Het is schijnheilig om de uit gaven op te schroeven en dan van het vorige kabinet te zeggen: „Die jongens hebben het gedaan." (Van onze correspondent) VENLO Een reus van 335 pond, die te Venlo aan een partijtje zomeravond voetbal deelnam, schakelde tijdens een valpartij twee tegenstanders tegelijk uit, toen hij bovenop hen viel. De beide spe lers werden van het veld gedragen. Ook de zwaargewicht werd gewond, doch hij moest zichzelf buiten de lijnen slepen, omdat niemand de kolos kon optillen. W+§§É (Van onze correspondent) AMSTERDAM Voor de tweede keer in korte tijd is de provo-lijsttrekker voor de Amsterdamse gemeenteraadsverkiezin gen, de 25-jarige B. de Vries, gearres teerd. Gisteravond werd hij aangehouden toen hij met zeven anderen een poging deed het huis van bewaring aan de Am- stelveense weg te bestormen. Hier zit een andere provo-leider een vonnis van drie maanden uit, dat hem opgelegd is wegens ordeverstoring en het verspreiden van opruiende geschriften. De provo's kwamen omstreeks tien uur bij het huis van bewaring aan. Zij be kladden muren met leuzen dat hun ge vangen collega vrij moest. Eén van de provo's beklom met behulp van een touw de muur van de gevangenis. Toen de politie arriveerde namen zij de benen. B. de Vries echter weigerde zich te verwijderen en werd gearresteerd we gens erfvredebreuk. Het afgelopen week einde werd hij reeds aangehouden bij or deverstoringen in de binnenstad. Op het eiland Texel is gisteren een Thunderstreak van de Koninklijke Luchtmacht neergestort. De 29- jarige eerste-luitenant-vlieger K. L. A. Boddaert uit Uden is daarbij om het leven gekomen. De foto toont het smeulende wrak. Een 22-jarige Nijmeegse jongeman heeft zich in zijn woonplaats bij de politie ge meld. Hij bekende 16 insluipingen in Am sterdam te hebben gepleegd en soortgelij ke delicten in Nijmegen, Hoogeveen, Haar lem, Loosdrecht, Zetten, Zandvoort, Gen nep en Wageningen. Het was hem voor namelijk om geld te doen geweest. De jon geman stal op 11 april in Nijmegen, sa men met een vriend, een auto en reed daarmee naar Antwerpen, waar een in braak ongeveer 1400 gulden opleverde. Het tweetal deelde de buit en ieder ging zijns weegs. Na een strooptocht door België was de reiskas van de Nijmegenaar voldoende gevuld om per trein en vliegtuig naar Spanje en Marokko te reizen, waar hij ook meermalen geld stal. Op de terugreis naar Nederland werd in Frankrijk nog een man van 200 gulden beroofd. Toen vond de Nij megenaar het genoeg en stapte hij bij de Nijmeegse politie binnen om al zijn wan daden op te biechten. Mevrouw L. M. C. Woltjer-Van der Hoeven Leonhard uit Den Haag heeft in een brief aan de Tweede Kamer gerea geerd op schriftelijke vragen, die het Tweede-Kamerlid Van der Goes van Na- ters (P.v.d.A.) de vorige week aan de mi nisters van Onderwijs en Wetenschappen en van Justitie heeft gesteld over „uiterst beledigende antisemitische uitlatingen" die zij onlangs in het „Institute of social studies" voor de vereniging van Arabi sche studenten zou hebben gedaan en over „kennelijk uit neo-nazikring stammende kaarten, waarop de bevriende staat Is rael is aangeduid als gebied „besetzt von Israelis", die bjj die gelegenheid zouden zijn uitgereikt. Mevrouw Woltjer verklaart in haar brief dat de bedoelde landkaart niet van haar afkomstig is, buiten haar medewe ten is neergelegd en gedurende de bijeen komst niet door haar is bekeken. Voorts deelt zij mee dat de gehele bijeenkomst, Advertentie bij deze man, die ze ook repareren kan. afgezien van enig kortstondig gerucht rond een viertal aanwezigen, waarvan de portee haar ontging, een rustig beloop had en geenszins het karakter van een open bare demonstratie tegen een met Neder land bevriende staat, waartoe zij zich ook niet zou hebben geleend. Haar geheel op schrift gestelde, strak en wetenschappelijk gehouden lezing, es sentieel gebaseerd op feitenmateriaal uit de meest gezaghebbende primaire bron nen, zal binnenkort in extenso met deze bronnen worden gepubliceerd. De wat mevrouw Woltjer noemt aantij gingen van het Kamerlid als zou zij „uiterst beledigende antisemitische uitin gen hebben gedaan", als zou zij „op dit terrein actief zijn" en als zou „haar acti viteit op dit terrein als bekend mogen worden verondersteld" wijst mevrouw Woltjer met verontwaardiging als grove laster van de hand. Zij deelt in haar brief verder mee dat zij zich te allen tijde op de scherpste wijze tegen het antisemitisme heeft ge keerd en er tijdens de oorlog persoonlijk toe heeft bijgedragen onze joodse landge noten uit de handen van de bezetter te houden, dat zij zelf in haar leven geen enkele antisemitische uiting heeft gedaan noch zulks op enigerlei wijze in de dis cussie zou hebben geaccepteerd en dat de inderdaad „uiterst beledigende antisemi tische uitingen" die zij niet heeft „ge daan" maar letterljk met voor iedereen duidelijke bronvermelding geciteerd, alle stuk voor stuk zijn ontleend aan de wer ken van Theodor Herzl en van prominen te zionistische auteurs onder zijn opvol gers. Paterskerk (Nieuwe Groenmarkt), van daag 20.15 u.: Orgelconcert door Piet van Egmond. Concertgebouw, vandaag 20.15 uur: Beethoven-concert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Soliste: Martha Argerich (piano). Minerva Theater, (Heemstede), van daag 20 u.: Zandvoortse Operette Vereni ging met „The Desertsong" van Sigmund Romberg. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Die kleinen Literaten-Mahler und Schauspie- lerbühne „Das Kommödchen" met „Wo- mit haben wir das verdient". Donderdag 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „Drie zusters" van Tsjechov. Regie: Peter Scha- roff. Grote Kerk, donderdag 15 u.: Orgelcon cert door Albert de Klerk. Waalse Kerk, donderdag 20.15 u.: Orgel concert door Diana Bish (USA). BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21 u.: „Het pronkstuk van de familie" a.l. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Een spion ging door de hel", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „De triomf van Hercules", 14 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „Louis de Funes", a.l. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Lady L", 14 j. Van donderdag af 14 en 20 u.: „The bridge on The River Kwai", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Ge lieve niet te storen", a.l. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De lokvogels", 14 j. Minerva, donderdag 19.30 u.: „Sneeuw witje en de zeven dwergen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „X-117, vrouwenjacht in Beiroet", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 „Vrou wenkliniek", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Invasie 1944", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Hercule Poirot en het ABC-mysterie", 14 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u. „Lady L", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. 's Avonds dagelijks van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Expositie „Bijbel Zwart/Wit": Houtsneden van Flip van der Burgt. Tot 13 juni. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag van 13 tot 16 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassieke grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Poppe Da- mave, Wim Steyn, Cor Hak, Kees Hak, Kees Okx, Willem Snitker, Rob Clous, Bob Buys, Piet v. Heerden, Kees Verkade, Liesbeth Sayers, Arturo Varela, Remco v. d. Gugten, Anneke Höfte, Otto Heuvelink en Hubert van Lith. Dagelijks van 9.30 tot 18 uur. Tot 1 juni. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Aquarellen en tekeningen van Jacob Kuy- per. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot 1 juni. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Gemaal en oude machines. Maandag tot zaterdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 12 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand mei expositie van werk van Rob Clous. DIVERSEN Stadskwekerij Haarlem (Kleverlaan): Voorjaarsopenstelling. Dagelijks van 10- 12 u„ 14-17 u. en 18.30 tot 20.30 u. Tot 31 mei. Linnaeushof (Bennebroek)Tot oktober van 9 tot 18 u. geopend. Raadhuis Halfweg, vandaag 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Spaarndam en Haarlemmerliede. Poppentheater Merlijn, vandaag 14.30 u.: „Prins Dadeltje". Raadhuis Heemstede, donderdag 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. WOENSDAG 25 MEI City, 20 uur: „De man met de blind doek". Advertentie De Rank, 19.30 u.: Operette en zangspel, door „De kleine kracht". De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-Zuid, 10-18 en 19-21 uur: Expositie van gouaches, etsen en tekeningen, ver vaardigd door Chris Tonbreeker. Tot 13 juni. DONDERDAG 26 MEI City, 20 u.: „De vrouw die tweemaal leefde". De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-Zuid, 19-21 uur: Expositie van gou aches, etsen en tekeningen, vervaardigd door Chris Tonbreeker. Pleter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 25 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Een dollar met een gaatje". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Sex la minuut". Galerie Boumans, Breestraat 122, ten toonstelling Van der Nahmer (plastieken), Aart van der Eyssel (plastieken) en Ru van Rossum (grafiek) geopend van 8-18 u. Kennemer Oudheidkamer, Romerkerk- weg/Stumphiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groe- laan 21. DONDERDAG 26 MEI Luxor Theater, 19 en 2115 uur: „Strip tease en society". Galerie Boumans, Breestraat 122, ten toonstelling Van der Nahmer (plastieken), Aart van der Eyssel (plastieken) en Ru van Rossum (grafiek). Koolzaad bloeit. In Oostelijk Flevoland staan de koolzaadvelden in bloei op en kele duizenden hectaren. De speciale „koolzaad-route" is bereikbaar via de Hardersluis bij Harderwijk en via de Ve- luwemeerbrug bij Elburg. Circus Salomon exit. De Nijmeegse direc teur van het circus Salomon is samen met zijn vrouw met de noorderzon ver trokken. De circusspullen hebben zij on beheerd in Nederland achter gelaten. De eigenaar heeft de zeven paarden, een ezel en een hond, waarmee hij voorstel lingen gaf, op een onbekende plaats on dergebracht. Tony Boltini heeft inmid dels het bedrijf opgekocht van de Hel- mondse winkelier Spithoven. Aanrander kreeg vijf jaar. Een 27-jarige onderwijzer en padvindersleider uit het Gooi is door de Amsterdamse rechtbank wegens het plegen van een groot aantal aanrandingen veroordeeld tot een ge vangenisstraf van vijf jaar plus terbe schikkingstelling van de regering. De onderwijzer beging de delicten op de hei in de omgeving van Hilversum en Laren. Wachtmeester gewond. Een lid van de verkeersgroep van de rijkspolitie heeft gistermiddag een schedelbasisfractuur opgelopen bij een ongeluk op rijksweg 2 van Amsterdam naar Utrecht. Het slachtoffer is wachtmeester Mol uit Almelo. De chauffeur van de truck met oplegger die het ongeluk heeft veroor zaakt is eveneens ernstig gewond. De wachtmeester praatte met de chauffeur van een in de vluchtstrook stilstaande truck toen van achter een tweede truck op de eerste inreed. Advertentie Speciaalzaak voor prettige schoenen Kruisweg 42 Tel 12637 Ook Forma Natura Reeds voordat boer Christiaanse en zijn knecht in Serooskerke de eerste van de ruim duizend munten vonden, fc»>ft, een knecht van een slopersfirma bij sloop werkzaamheden op het stukje grond een aantal munten, die hij voor een gering bedrag verkocht aan een Terneuzense ju welier. De juwelier zou de munten voor een flink bedrag hebben doorverkocht. De rijksrecherche heeft de juwelier en de slopersknecht thans verhoord. Het K.N.M.I. deelt mee: Een storingsgebied van de oceaan drong via de Britse eilanden tot onze omgeving door en veroorzaakte regen. Het storingsgebied is tamelijk uitgebreid. De kern ervan, die ten westen van Schotland ligt, trekt naar de Noordzee. Daardoor zal de wind in ons land toe nemen uit richtingen tussen zuidwest en west. In de komende avond en nacht moet nog enige regen worden verwacht. Morgen overdag zijn opklaringen moge lijk. In de temperatuur komt niet veel verandering. Maximum en minimum- a* temperaturen tl; c ai E binnen- en buitenland O SS Den Helder regen Z 14 9 Ypenburg regen ZW 17 9 Vlissingen regen zw 15 9 Eelde regen O 16 9 De Bilt regen zw 17 8 Twente regen windst. 17 9 Eindhoven regen wzw 16 9 Z.-Limburg regen wzw 17 8 Helsinki licht bew. zzw 15 5 Stockholm zw. bew. w 14 7 Oslo licht bew. no 16 8 Kopenhagen licht bew. w 12 7 Aberdeen mist windst. 12 6 Londen zw. bew. zw 14 10 Amsterdam regen zzw 16 8 Brussel regen zw 19 8 Luxemburg regen w 18 8 Parijs zw. bew. w 17 8 Bordeaux zw. bew. nnw 22 9 Grenoble zw. bew. windst. 21 11 Nice zw. bew. nnw 21 15 Berlijn zw. bew. zzo 18 9 Frankfort regen windst. 19 9 München zw. bew. wzw 18 7 Zurich geh. bew. z 20 7 Genève zw. bew. windst. 19 8 Locarno regen windst. 24 Wenen onbewolkt zo 19 rr I Belgrado zw. bew. nno 25 8 Athene licht bew. windst. 23 16 Rome licht bew. 0 23 12 Barcelona licht bew. nno 23 11 Madrid licht bew. windst. 28 11 Mallorca licht bew. windst. 25 12 Lissabon onbewolkt nnw 27 15 Donderdag 26 mei Zon op 4.32 uur; onder 20.42 uur. Maan op 10.26 uur; onder 1.46 uur. Maanstanden Eerste kwartier27 mei 9.51 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 25 mei Hoog water 6.53 uur en 19.24 uur. Laag water 2.33 uur en 14.57 uur. Donderdag 26 mei Hoog water 7.48 uur en 20.23 uur. Laag water 3.24 uur en 15.50 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2