PEUGEOT SPORTFIETS f Bouwen in de diepte Verkiezingsbijeenkomsten van de P. v.d. A. en Chr. Groep in Velsen-N.l Dronken Utrechtse expediteur bedreigde IJmuider jongen IJmond profiteerde niet van het toenemend vreemdelingenverkeer ■mi FAILLISSEMENTEN i:' Havenberichten Telstar 2 verloor van Sparta 2 (0-1) Automobilist liet doorgang niet vrij Toestand in Noord j valt blijkbaar Later aangehouden en ingesloten Middenstand heeft weinig interesse voor VVV-werk nogal mee A. D. Dijkstra, oud-archivaris van Velsen, overleden Romeinse politie contra invaliden VESTING N.V. HAARLEM PEUGEOT-RIJWIELEN: S. KOR VER PEUGEOT-RIJWIELEN: VAN BUGNUM&ZN. BERTUS PRUIS WOENSDAG 2 5 MEI 1966 5 U- man nmnninimiiiinnimHiiiiiiiiiiiiiiiiiin| EEN met 10 VERSNELLINGEN SPORT- of RACESTUUR MODEL PX 8 u - :-, - Onbehagen over scholenbouw Kort nieuws Russisch bezoek v \y Dinsdag aangekomen te IJmuiden: Axel, van Middelburg, IJmuiden; Ardeas, Oporto; Rijn stroom, Sheemess; Theano. Le Havre; Marinus V.. St. Brieux; Mangen, Karlstad; Wiking, Da genham; Liberty, Ipswich; Ammon, Rotterdam; Vale, Oxelosund; Ella Oltmann, Halmstad, Zaan dam; Mette Pan, Stockholm; Labrador, Huli; Canada, Calais; St, Phillipe. Le Havre: Majo, Dagenham; Function, Duinkerken: Frieda Buss, Dagenham; Gazelle, Boston, Zaandam; Dank- wart, Karlstad; Nordsee Karin, Porsgrunn, IJ muiden. Dinsdag vertrokken te IJmuiden: Martje, naar Londen, IJmuiden: Waalborg, Delfzijl; Swallow, Londen; Yumen. Rotterdam; Solvanti, Antwer pen; Waverstroom, Londen; Arcturus, Cardiff; Arsamas. Rotterdam; Kihelkona. Gravesend; Bern, Par; Armin, Londen; Inge Leonardt. Barcelona. IJmuiden: Strabo, Aarhus; Beppie. Delfzijl; Cumulus, Brake; Delfzijl. Londen; Dania. Kopenhagen: Alie, Rotterdam; Berkel- stroom, Goole; Helena, Wicklov, Spaarndam: Gerd Starke. Oxelosund, IJmuiden; Finnamore Meadow. Port Etiënne; Bretagne (gesleept door Hector I Kristiaansand; AegiiLonden: Bertha Entz, Kirkeness. IJmuiden: Vechtborg, Stade, Beverwijk; Audacia, Hull; West Riding, Goole; Buka, Londen; Spaarnestroom, Grimsby; Artura, Rotterdam: Virgo, Londen; Cherie, Norwich; Pallas, Rotterdam: Morild, Rotterdam, Zaandam; Petrel, Rotterdam: Dinkelstroom, Londen; Over- ijsel. Marseille; IJstroom. Leith: Marinus V., St. Malo: Prinsenbeek, Hamina, Zaandam', Hada 2, Par: Gré, Londen, Woensdag aangekomen te IJmuiden: Boreas, van Rotterdam; Willy Huber, Avilez, IJmuiden; Netty, Dordrecht; Noordwijk, Canneto Lipari; Draco, Rotterdam; Res Nova, Londen; Ulysses, Rotterdam; Anne Herfurth. Temeuzen; Hugin, Vallvik; Jolanda, Rotterdam; Dominence, Osten- de; Fivelstad, Antwerpen. Woensdag vertrokken te IJmuiden: Benaml, naar Bonny: Liberty, Ipswich; Axel, Oxelosund, IJmuiden: Bernhard Schepers, Helsinki; Weser- stein, Antwerpen; Alcor, Bremen; Martha Friesecke, Londen, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) Advertentie Uitvalnaven MAFAC raceremmen Voorvork met verchroomde uiteinden. —v'-. EEN KLASSE SPORTFIETS SIMPLEX prestige- derailleurs. Kleuren rood, wit en blauw. Compleet met verlichting, extra lange pomp, verchroomde drager, bel en achterlicht. Verkrijgbaar in verschillende hoogten. MPORTEUR O.a. verkrijgbaar bij In een reusachtige bouwput aan de Lange Nieuwstraat in IJmuiden zijn de funderingswerkzaamheden be gonnen voor het hoofdpostkantoor dat hier gaat verrijzen. De kelder vloer ligt verscheidene meters onder het maaiveld. Arbeiders en machines lijken in de diepte speel goed figuur tjes in een zandkuil. De oorspronkelijk voor zondag jl. vast gestelde wedstrijd tussen Telstar 2 en Sparta 2 werd pas gisteravond op Schoo- nenberg gespeeld. De thuisclub bracht een op papier vrij sterk elftal op de been met o.a. Jense onder de lat en verder Liptak, Brom, Van der Kuil en André. Sparta stelde daar tegenover een ploeg, waarin een aantal amateurs uit het derde elftal was opgenomen. Over het geheel wogen beide partijen in het veld aardig tegen elkaar op, maar de Rotterdammers speelden mogelijk juist door de ama teurs geestdriftiger, waardoor ze meer schietkansen kregen dan de thuisclub. Bovendien bezaten de Maasstedelingen in hun beide backs en spil uitstekende ver dedigers. Van der Kuil c.s. zag dan ook geen kans de Spartadoelman te passeren Jense moest na de rust eenmaal de bal uit het net halen, zodat Sparta op beide punten beslag legde (0-1). Gisteravond speelde het voorlopig Vel- •er Jeugdvoetbalelftal tegen een Haar lems Jeugdelftal. De Haarlemmers vorm den over alle linies de betere ploeg en leidden reeds bij de rust met 3-0 ondanks het feit, dat doelman Haasnoot onder de lat verdienstelijk werk had verricht. De overige verdedigers voelden elkaar ech ter slecht aan, hetgeen ook in de tweede helft het geval bleef, zodat de Haarlem mers de score zelfs tot 6-0 konden opvoe ren. Toen gaven Rijff en Van der Putten de uitstekende Haarlemse doelman ech ter tot tweemaal toe het nakijken (6-2) Op de hoek van de Grahamstraat-Kom- passtraat te IJmuiden liet gistermiddag een 53-jarige automobilist uit Santpoort bij het afslaan de doorgang niet vrij voor een 16-jarige bromfietsberijdster uit IJ muiden. Bij de botsing liep het meisje schaafwonden op aan de knieën en de kin, alsmede een lichte hersenschudding. Na dat de arts ter plaatse eerste medische hulp had verleend is het meisje door de politie naar de ouderlijke woning ge bracht. Kind verdronken. In Amsterdam is de driejarige Anton M- Regels, die met een autoband speelde, te water geraakt en verdronken. LANGE NIEUWSTRAAT 773 IJMUIDEN TELEFOON 4986 De afdeling Velsen-Noord van de P.v.d.A. hield gisteravond in het vereni gingsgebouw aan de Smidt van Gelder straat een openbare verkiezingsbijeen komst. De voorzitter van de afdeling, de heer J. W. Meijer, meende uit de matige op komst te mogen afleiden, dat er dan ook weinig kritiek zou zijn. Wethouder C. Ockeloen, die op deze bij eenkomst een korte inleiding hield over het gevoerde en nog te voeren beleid, kon wel meegaan met de conclusie van de De gemeentepolitie van Velsen heeft gisteravond een 46-jarige expediteur uit Utrecht aangehouden en ter ontnuchte ring ingesloten op het hoofdbureau. De personenauto, waarmee de man naar IJ muiden was gekomen, is in beslag ge nomen. Tegen kwart vóór tien gisteravond ont ving de politie de telefonische medede ling dat op de hoek Gijzenveltplantsoen- Rijnstraat een personenauto was gestopt met een lekke band. De bestuurder had onder bedreiging een in de buurt wonen de 15-jarige IJmuider jongen gedwongen het wiel te verwisselen. Tijdens dit ver wisselen had de man, die volgens de mel ding vermoedelijk dronken was, de jon gen ook nog geslagen- De politie stelde direct een onderzoek in. Toen zij ter plaatse kwam, was de per sonenauto net weggereden. Het kenteken was evenwel opgenomen en aan de hand daarvan kon snel worden nagegaan op wiens naam het was afgegeven. Omstreeks kwart over tien kreeg de politie telefonisch een tip dat de automo bilist was gesignaleerd in de Willebrord- straat te IJmuiden. De man werd daar aangehouden en is overgebracht naar het hoofdbureau van politie. Voor het eerst is in dit jaar de mijl paal van 1 miljard aan inkomsten uit het vreemdelingenverkeer in ons land over schreden, terwijl bovendien door Neder landers nog eens één miljard gulden is besteed aan vakantie en uitstapjes in ei gen land. Het aantal overnachtingen nam evenwel slechts met 4,2 percent toe; van deze stjjging was in de IJmond echter niets te merken, integendeel, hier viel een da ling te bespeuren van 4 percent. Een en ander bleek dinsdagavond op de in Hotel Royal te IJmuiden gehouden ledenverga dering van de Vereniging voor Vreemde lingen Verkeer „Velsen-IJmuiden"; wel ke slechts een matig aantal vergaderden telde. De voorzitter van de vereniging, de heer M. Roos, kon de aanwezigen mede delen dat Velsen in 1965 een betrekkelijk slecht seizoen had, dit was vooral te wijten aan de slechte weersomstandighe den, die in een badplaats nu eenmaal van zeer grote invloed zijn. Buiten het dalend percentage buitenlandse gasten bleek ook het aantal Nederlandse over nachtingen met 2 percent te zijn gezakt- Voorts verwachtte de heer Roos dat met de openstelling van de pieren de belang stelling voor IJmuiden zeker zal toene men. Ook de vistochten op de Noordzee trokken behoorlijk belangstelling, zodat verwacht mag worden dat de mogelijk heden voor de vistochten dit jaar zullen worden uitgebreid. Tot slot van zijn openingswoord stelde de voorzitter dat de inkomsten verkregen door contributie van de leden welk be drag weliswaar met achthonderd gulden WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE was gestegen nog steeds veel te laag waren. Dit vooral in de eerste plaats ten opzichte van de inkomsten van het vreemdelingenverkeer in Velsen die ruim drie miljoen gulden bedragen. Van de zijde van de leden toonde voor al de heer J. A. Stiegelis zich uitermate verbaasd dat het ledenaantal van de V.V.V. voor ruim tweederde uit particu lieren bestaat, terwijl toch vooral de mid denstand gebaat is bij een druk vreemde lingenverkeer. Ook de heer Roos, die verklaarde dat men bij een onlangs ge houden actie tot ledenwerving bij de mid denstand met een uiterst schamel resul taat uit de bus kwam, betreurde dit lage percentage middenstanders onder de le den zeer. Voor het komende seizoen is er aan ac tiviteiten in de IJmond ook niet bijster veel te verwachten; doordat de V.V.V zich, gehandicapt door de financiële moei lijkheden, niet ten volle zal kunnen ont plooien, zullen eveneens de strandfestivi- teiten deze zomer „somber" zijn, zoals de voorzitter zich uitdrukte. Men zou echter toch wel een vuurwerk willen or ganiseren, waarin dan veelvuldig recla me zou moeten voorkomen, om de zaak op deze wijze enigszins te kunnen 'finan eieren: verder wordt er nog gedacht aan mogelijke festiviteiten voor de kinderen en dansavonden voor de ouderen. Bij de ingekomen stukken bevond zich een af schrift van een door de R. K. Midden stand aan B. en W van de gemeente Velsen verzonden brief, waarin wordt aangedrongen op douchegelegenheid aan het strand, ruime parkeergelegenheid voor hoogtijdagen en voldoende recreatie mogelijkheden bij slecht weer. Een voor stel van de voorzitter van de V.V.V. om bij B. en W. adhesie aan dit schrijven te betuigen werd met algemene stemmen aanvaard. Helaas zal de Verniging voor Vreemde lingen Verkeer „Velsen-IJmuiden", indien de financiële bijdragen niet groter wor den, nog slechts in zeer beperkte mate de mogelijkheid hebben om door veelvul dige reclame, de gasten naar onze ge meente te trekken. Na sluiting van de vergadering bleven de aanwezigen nog geruime tijd bij el kander om onder het genot van een klei ne verfrissing het draaien van enkele touristische films bij te wonen. PLANETENWEG 40, IJMUIDEN, TEL. 5290 - MEERVLIETSTR. 69, VELSEN-Z., TEL. 5701 KENNEMERLAAN 76 - IJMUIDEN - TELEFOON 5726 voorzitter ten aanzien van de kritiek: hij meende te kunnen stellen, dat de toestand in Velsen-Noord blijkbaar nogal meevalt. Voorts stelde spreker dat de situatie ontlasting van het wegvervoer door bij voorbeeld een radikale opvoering van de treinfrequentie en de aanleg van een gro te parkeerplaats. Ten slotte zag de heer op het ogenblik zo is, dat de na de oorlog Ockeloen veel heil in een verbetering van begonnen ontwikkeling nu pas goed op gang gekomen is, hetgeen de nodige con sequenties en problemen met zich mee brengt. Een van de grootste problemen noemde de heer Ockeloen het feit, dat op een strook van 30 kilometer breed naast an derhalf miljoen mensen ook nog enorme industrieën een plaats moeten vinden. Ook sneed de heer Ockeloen een aan tal op deze streek afgestemde problemen aan, zoals het verkeersprobleem, dat heel sterk de aandacht heeft. Een verbetering van het openbaar ver voer zou hier wel uitkomst kunnen bren gen. Bovendien zou er een mogelijkheid gevonden moeten worden om de spoor wegtunnel te kunnen gebruiken voor een 'V 'f;'--/;--;-,*- V i de weg over de sluizen. Ook aan de onderwijsvoorzieningen en de recreatie werd de nodige aandacht be steed. Gisteravond hield de Chr. Politieke Groepering een forumavond in het ge meentelijk vergaderlokaal te Velsen- Noord. Aangezien ds. Joh. Heule plotseling ver hinderd was werd een inleidend woord ge sproken door de heer H. J. Lips, frac tievoorzitter, die zich voor de komende periode in verband met zijn leeftijd niet meer beschikbaar stelde. Spreker wees op de noodzaak van christelijke partijvor ming en wekte de aanwezigen op tot de uiterste krachtinspanning opdat 1 juni met een succesvolle verkiezingsuitslag zal worden bekroond. Na een korte pauze plaatste het forum zich achter de be stuurstafel. Het forum bestond uit de raadsfractie, onder leiding van de heer J. J. Jansen. Een groot aantal vragen gaf aanleiding tot een geanimeerde discussie. Zij handelden over de positie van de middenstand, het samengaan der christe lijke partijen, een eventuele samenwerking met de K.V.P.-fractie, de woningnood, het verkeer, de overgang op aardgas, ver wachtingen omtrent de verkiezingsuitslag, de betekenis van de P.v.d.A., het stem men op de Boerenpartij („Allen die daar op gestemd hebben zien wij niet als ne gativisten" werd uitgeroepen), het subsi diebeleid, het initiatief van de staatssecre taris Westerhout (stichting nieuwe ge meente IJmuiden), de positie van de ambtenaren bij samenvoeging, is er radi calisering in de gemeentepolitiek te ver wachten, enz. Uit de discussie over de scholenbouw in Velsen bleek een sterk onbehagen te le ven onder de aanwezigen over de mede werking van de zijde van de gemeente lijke overheid in deze; bij de fractie werd er op aangedrongen hiertegen stelling te nemen. De vergadering werd door wethouder J. G. Kolkman gesloten. De architect en voormalige directeur van de Kunstacademie van Dusseldorp, Emil Fahrenkamp, is dinsdag te Breit- scheid bij Dusseldorp in de ouderdom van tachtig jaar overleden. Fahrenkamp heeft o.a. het Shell-gebouw in Berlijn en de stadsgehoorzaal in Mühl- heim ontworpen. Bij de prijsvraag voor het Volkenbondspaleis in Genève kreeg hij de eerste prijs. Na een langdurig ziekbed is dinsdag- I morgen in het Stads- en Academisch zie kenhuis te Leiden overleden de heer A. D. Dijkstra, die tot december 1963 als chef van de afdeling interne zaken der secre tarie in dienst was van de gemeente Vel sen, en daarna tot eind 1965 de supervi sie had over de inrichting van het stad- I huis. De heer Dijkstra, die in 1898 in Edam I werd geboren, kwam in 1919, na bij enige Noordhollandse gemeenten werkzaam te zijn geweest, naar Velsen. Hij speciali seerde zich op het bijzondere vakgebied van het archiefwezen en ontwikkelde zich hierin tot een erkende autoriteit, wat onder meer tot uiting kwam in het lid maatschap van examencommissies en in bestuursfuncties bij de Studiekring voor Overheidsdocumentatie van het Instituut voor Bestuurswetenschappen. De heer Dijkstra was een markante fi- I guur, die zich spoedig ontwikkelde tot het „geheugen van Velsen". Grote bekendheid verwierf hij zich door zijn talloze lezin gen over de historie van de gemeente I Velsen. Naast zijn overheidsfunctie heeft de I heer Dijkstra zich op velerlei terrein ver dienstelijk gemaakt voor de Nederlands Hervormde Gemeente te Velsen. Hij was voorts secretaris-penningmeester van het waterschap „De Meerweiden" ten noor- I den van het noordzeekanaal. Zijn verdiensten werden in 1959 t.g.v. Het eerste Russische passagiersschip met ruim driehonderd toeristen is gisteren in Amsterdam aangekomen. Het is de Maria Oeljanova. die lig plaats koos aan de Javakade. ROME (Reuter) In het centrum van Rome zijn dinsdag tien mensen gewond geraakt bij botsingen tussen betogende oorlogsinvalieden. die hogere uitkeringen eisten, en de politie. De ongeveer drieduizend invaliden, sommigen in rolstoelen, waren naar de Italiaanse Senaat getrokken waar een af vaardiging van hen werd ontvangen. Maar de betogers begaven zich ook naar het bureau van de Italiaanse premier en gingen op straat zitten, waardoor zij het verkeer in twee van de drukste Romein se winkelstraten blokkeerden. De politie greep toen in. Er ontstond een handge meen. Enkele politiemannen werden ge wond. zijn 40-jarig ambtsjubileum officieel er kend door zijn benoeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Toen de heer Dijkstra in 1963 de ge meentedienst verliet, aanvaardde hij on middellijk de vererende, doch zeer veel eisende opdracht tot inrichting van het nieuwe stadhuis. De voortreffelijke uit voering van deze omvangrijke taak werd door de burgemeester bij het definitieve afscheid van de heer Dijkstra in decem ber 1965 onder woorden gebracht. Hij prees daarbij de zeldzame combinatie van jeugdig elan met een deskundigheid en wijsheid in de uitvoering van een organi satorische taak, die slechts met De rechtbank in Haarlem heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: H. Goosens, wonende in Haarlem, Wa genweg 192. Rechter-commissaris: mr. J. Spreij. Curator; mr. J. F. M. M. Brons in Haarlem, Christina Wilhelmina Houdijk. echtgeno te van F. H. P. A. van den Berg, wo nende te Haarlem, Doelstraat 10, hande lende onder de naam Camping-Industry „Haarlem". Rechter-commissaris; mr. J. Spreij, curator; mr. L. S. Römelingh in Haarlem, Cornelia de Fouw, wonende in Haarlem Westerboogaardstraat 8, Rechter-commis saris: Mr. J. Spreij, Curator; mr. P. Hei- dinga in Haarlem. Bij vonnis van de rechtbank in Haar lem van 24 mei 1966 is, na gedaan ver zet, vernietigd het vonnis van die recht bank van 3 mei 1966, waarbij Franciscus Alexander Maas, wonende in Aalsmeer, Kudelstaartseweg 55, in staat van faillis sement is verklaard met benoeming van mr. B. C. Romijn, in Haarlem tot cura tor. Bij vonnis van de arrondissementsrecht bank in Haarlem van 24 mei is, na ge daan verzet, vernietigd het vonnis van die rechtbank van 3 mei 1966 waarbij Wilhel mus van der Peet, wonende in Lisse, He renweg 444, in staat van faillissement is verklaard, met benoeming van mr. P. Heidinga in Haarlem tot curator. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 19 mei 1966 ge ëindigd het faillissement van; De ven nootschap 'onder de firma Barendsma en Gramé gevestigd en kantoorhoudende in Zaandam. Zuiddijk 271, uitgesproken 29 september 1964 en van de hoofdelijk aansprakelijke vennoten: Anthony John de Graaf f, wonende in Driebergen-Rij s- senhout, W. van Abcoudelaan 34, uitge sproken 29 september 1964 en Jacobus Barendsma. wonende in Zaandam, Lijster besstraat 15, uitgesproken d.d. 1 septem- 1964. Rechter-commissaris mr. N. Ree ling Brouwer. Curator: mr. J. A. M. Thijssen in Zaandam, Westzijde 144. D. Dijkstra de jaren kan worden verworven. De heer Dijkstra kon zeker niet uitsluitend in het vakje van geschiedschrijvers en archief minnaars worden geschoven, maar moest worden beschouwd als een veelzijdig, ac tief en intens levend mens. De ziekte, welke zich reeds spoedig na zijn afscheid openbaarde, heeft een ontij dig einde gemaakt aan het leven van een beminnelijk mens, die zich in zijn jaren lange werkzaamheid en in zijn vele func ties talloze vrienden wist te verwerven. De begrafenis van de heer Dijkstra is vastgesteld op vrijdag 27 mei 's middags om 3.00 uur op de begraafplaats Duinhof te IJmuiden

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5