...onze man uw man KOLKMAN TAUNUS ZWIER EXCLUSIEF BANKSTEL Medische verzorging tijdens het weekeinde Verkeersplan voor Haarlems centrum gaat 20 juni in Hendrik van Jan Visser FILM EN FILMWERELD Wat zal hij opkijken voor de liefhebbers van „iets aparts" LANGS SLUIZEN EN HAVENS 12 M vanaf 6335.- 17 M vanaf 8585.- 20 M vanaf 9785.- Uw leverancier voor KOLEN en OLIE VRIJDAG 27 MEI 1966 (City). Voor de vele bewonderaars va nJames Bond, die hun favoriet misschien nog in deze film hebben gemist, opent City tot en met woensdag I de mogelijkheid dit verzuim te herstellen. Het theater brengt namelijk „James Bond contra Dr. No" weer eens op het witte doek, welke film zoals bekend de eerste is geweest van een serie, welke voorlopig nog niet schijnt te worden beëindigd. Het mag eveneens als algemeen bekend worden ver ondersteld, dat Sean Connery hierin optreedt als de geheim-agent 007, die overal ter wereld waar zich politieke spanningen voordoen, zijn steentje j tot de internationale veiligheid komt bijdragen. Kerkelijk nieuws POLYETHER KUSSENS geheel bekleed met skai van de aller beste kwaliteit; kleur: gebroken wit; verchroomde poten. WONINGINRICHTING Examens Wf mm lijst c.h.u. Christelijk a.r.p. Politieke s.g.p. Groepering Belangrijke aanwinst voor het Mauritshuis Arie van der Veer ZON EN VOOR JAARS-PRIJZEN Advertentie 't ft De héééle kamer is anders door die nieuwe glasgordijnen Alles lijkt nu fleuriger en gezelliger I Kom eens kijken naar onze uitgebreide kollektie VITRAGE. Er is vast iets bij dat ook in uw (k)raam te pas kan komen. WONINGINRICHTING BORST I PLANETENWEG 3842 - TELEFOON 5991 GALERIJ DUINWIJK Geref. Kerken Bedankt voor Alphen aan de Rijn M. C. Tanis te Barendrecht. Aangenomen naar Utrecht-Overvecht K. Sierink, laatstelijk predikant te Ede; naar Haarlem-Zuid (4e pred.pl.) G. de Vries te Capelle aan de IJssel. Beroepen te Leiden (vak. J. Maaskant) (als ziekenhuispredikant) J. E. Breder- veld te Helmond; te Berkum J. Radstaak, kand. te Epe. Beroepen te De Krim (O.) J. Radstaak, kand. te Epe; te Wirdum (Fr.) en te Tholen T. Ausma, kand. te Maarn; te Zaamslag C. J. v. d. Meulen te Tiel; te Sanpoort A. L. Janse de Jonge te Sens et Coligny (Yonne, Frankrijk); te Ba rendrecht (vak. H. J. Riphagen) N. Wijn gaarden te Idskenhuizen. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen door de kerk te Bedum en de met haar samenwerkende kerken voor de zendingsarbeid op West-Irian en door de kerk van Drachten voor de zendingsarbeid op West-Borneo K. Verlind, kand. te Spakenburg; te Onnen en te Ferward- Hallum J. T. Oldenhuis, kand. te Drachten. Bedankt voor Tholen J. Karens te Nieu- werkerk; voor Amsterdam-Noord en voor H.I. Ambacht L. Huisman te Vlaardingen. Tweetal te Groningen-Noord (vak. L. L. v. d. Vliet) L. W. G. Blokhuis te Zuid- .horn en C. J. Smelik te Bunschoten-Spa kenburg. Beroepen te Bergentheim (2e pred.pl.) M. Brandes te Meppel; te Winschoten A. C. Haitsma te Heerde. Advertentie Verder bieden wij nog een uitgebreide kollektie bankstellen in alle genres. Slaapkamers - eethoeken - bergmeubelen. Voor iets goeds tegen betaalbare prijzen naar VERSPUY PLEIN 1945 no. 2 - IJMUIDEN - TEL. 8089 In aeze film wordt de stoere geheim agent geplaatst tegenover de mysterieuze dr. No, een griezelige figuur, die even buiten de kust van Jamaica op een eiland je het hoofdkartier van een internatio nale bende misdadigers heeft geïnstal leerd. Hoe Bond nagenoeg in z'n eentje deze duivelse tegenstander overwint en hem met zijn gruwelijk laboratorium de lucht injaagt, laat deze film van Terence Young ons uitvoerig zien. Veel actie dus, in snelle opeenvolging. Dat wil dan zeg gen: vechten, schieten en moorden, waar naast door de regisseur de formule sen- satie-sex-sadisme zodanig wordt gehan teerd, dat hiermee reeds geuime tijd de „s" van succes volledig is gegarandeerd. Spanning en sensatie vormen ook het recept, waarmee de films voor de beide matinee's op de pinksterdagen zijn sa mengesteld. Zondagmiddag draait name lijk „Voor schurken geen genade", een opwindend verhaal over een meedogenlo ze mensenjacht, maandagmiddag gevolgd door „Tarzan en Tanya", een film die met een dergelijke titel geen nadere uit leg meer nodig heeft. De Italiaanse film „Alta infedelta", een beetje populair in het Nederlands uitge bracht onder de titel „Hij, zij en de der de," brengt tenslotte donderdagavond vier korte films van vier verschillende regis seurs bij elkaar, waar steeds het thema van de echtelijke ontrouw in terugkeert. Het resultaat van deze Decamerone-ach- tige verhalen is een speels in beeld ge bracht film, rijk gevarieerd en met boeiende motieven, die met Italiaanse zwier en openhartigheid, plus een ontwa penende humor is vervaardigd. Over de gehele linie filmamusement van hoge klasse. (Stadsschouburg). Robert Stevenson heeft de regie gevoerd over de Amerikaanse musical „Mary Poppins", maar de naam van de producent Walt Disney staat dwars over de gehele film geschreven, waarvan nagenoeg ieder beeld, maar ook de naïeve vrolijkheid en de hele strek king de signatuur dragen van de grote amusementsdictator van Amerika. Disney, die zich vroeger uitsluitend met de teken film bemoeide, heeft sinds enige jaren naast zijn natuur-documentaires nog tijd gevonden om zich met de productie van films-voor-de-hele-familie bezig te houden een genre, waarvoor hij meer dan eens Robert Stevenson inschakelde, die voor hem onder andere de Flubber-serie regis seerde, plus de verfilming van het jon gensboek „Kidnapped". Ditmaal werd een populair Engels gezinsboek over de model-gouvernante Mary Poppins ter ver filming uitverkoren. Het resultaat is een bonte, vrolijke film vol onwaarschijnlijke gebeurtenis sen, waarin alle registers van het film amusement tot en met de tekenfilm en het komische ballet staan uitgetrokken en kosten noch moeite zijn gespaard om een uiteenlopend publiek, uiteenlopend naar smaak en leeftijd, een paar uur aangenaam bezig te houden. Het heeft weinig zin uitvoerig stil te staan bij alle belevenissen van de wonderlijke Mary Poppins (een rol van Julie Andrews, die haar filmdebuut al dadelijk met een Os car zag bekroond) en haar mysterieuze vriend en straatzanger Bert (Dick van Dyke). Het lijkt ons dan ook voldoende vast te stellen dat de toverwereld, waar dit tweetal de kinderen van de droge za kenman Banks in binnenleidt, vol zit met verrassingen en grappige vondsten, met als hoogtepunten een combinatie van teken- en fotografische film het koste lijk pinguinintermezzo en de dans der schoorsteenvegers. En niet te vergeten de gemakkelijk in het gehoor liggende songs van het componistenduo Bob en Dick Sherman, die door radio en gramofoon al bijzonder populair zijn gemaakt. Een uitgezochte film voor de pinkstervakantie dus, die hier bovendien nog tot en met woensdag kan worden bekeken. (Kennemer theater). „The Beatles", Su san Maughan, „The Animals", Matt Mon ro, „The Honeycombs", Billie Davis en Jimmy Savile zijn slechts enkele namen van de vele beatbands en vocalisten, die gezamenlijk de tienerfilm „Beat, beat, beat!!" van hun meer dan uitbundige klanken hebben voorzien. Met deze film zal regisseur Frederic Goode ongetwijfeld in belangrijke mate zijn tegemoet geko men aan de wensen van een jeugdig pu bliek, dat eerst tot en met zaterdag en vervolgens op de beide tweede matinee s van de pinksterdagen het hart heerlijk aan dit modern lawaai zal kunnen opha- Een der spectaculaire scènes nit „James Bond contra Dr. No' door welke opwindende taferelen Sean Connery zijn populariteit verwierf. (City). len. In de eerste matinee's komen dan met „Plunderaars van de woeste vlakte" ook de liefhebbers van sensatie volledig aan hun trekken. Dit gevarieerde yveekprogramma ver meldt voorts voor zaterdag en zondag de nachtvoorstelling, waarop „De te rugkeer van Marcellino" zal worden ver toond. Dit is een Italiaanse produktie, met in de hoofdrol de jeugdige Pablito Calvo, wiens creatie deze film tijdens een Venetiaans festival een hoge on derscheiding bezorgde. Voor de rest van de week, tot en met woensdag dus. draait hier opnieuw een Italiaans spek takelstuk: „Wagenmenners in de arena", waarin de stoere Mark Forest bekend St. Elisabeth's of Groote Gasthuis, Haar lem, geslaagd voor het verpleegsters examen: zr. E. H. M. Bos; zr. M. J. Brou wer; zr. L. van Drooge; zr. E. van Eeke- len; zr. C. M. van Griethuysen; zr. M. A. Hazevoet; zr. M. Henkes; zr. H. Y. van Hoffen; zr. I. C. Luder; zr. C. J. D. Mail- lette de Buij Wenmger. Jac. P. Thijsse-lyceuni in Overveen geslaagd voor het eindexamen H.B.S.-A de heren: P. J. H. Broekema; E. J. M. Bunt; F. S. van Nierop; R. F. Reinders Folmer; J. J. Ph. van der Tak; U. J. van der Veldt: A. G. Weiland. Amsterdam, (Gem Un.) Doctoraal exa men Frans mej. V. Leever (Amsterdam). Utrecht. Doctoraal Franse taal- en let terkunde: J. W. Tober (Loenen a. d. Vecht). Doctoraal Duitse taal- en letterkunde: P. H. A. Maathuis (Enschede). Arts: A. M. Heymerink (Utrecht), A. Hooft (Tiel). Tandarts: J. W. Pool (Zeist), J. Rittersma (Groningen), M. A. Ch. Roels (Eindhoven), DE LOGGER op de foto is de Hendrik IJM.209 liggende in de haven van Vlaar dingen zoals het vaartuig 52 jaar geleden werd afgeleverd door de Werf 's Lands Welvaren van I. S. Figee aldaar aan de op drachtgever, de Maatschappij Hendrik, directeur J. Visser Hz te IJmuiden. On der de naam Hendrik IJM.209 ging deze motorlogger het vaartuig was als zo danig gebouwd en is dus geen zeillogger geweest in 1914 voor het eerst ter ha ringvisserij naar zee. In dat jaar namen 18 IJmuidense zeil- loggers, 4 motorlogggers en 8 stoomlog- gers aan de haringdrijfnetvisserij deel. Het betekende slechts een klein deel van de gehele haringvloot want er waren in 1914 in totaal 737 schepen die met de vleet visten: 601 zeilloggers, 75 bomschuiten en 61 stoom- en motorschepen. Schipper op de Hendrik IJM.209 was in 1914 K. Zwart, die in dat jaar 5 reizen maakte en in totaal 1400 tonnen pekel- en steurharing aan wal bracht. Van de Mij. De Spurn maakte de motor- logger Cornells IJM.172 6 reizen en dit schip bracht 1679 tonnen gezouten haring binnen; de Catharina IJM.212 voerde 1769 tonnen aan in 6 reizen. Reder M. B. Osendarp had één motor- '/''MA als Maciste weer eei» de upl, van de WftNINfiRELEID onversaagde klassieke held vertolkt. WUNIPHxBtLfclU Advertentie m-^ocl oo.'icDk (W.B.-theater). De sluipvaart van een geallieerde duikboot dbor de Stille Oceaah leverde de stof op voor de oorlogsfilm „Duikbootoperatie Zeehavik", waarmee vrijdag en zaterdag het pinksterprogram ma van dit theater wordt ingezet. Zon dag en maandag gevolgd door „Ontluiken de liefde?", de historie van een modern meisje, dat het leven te realistisch be keek. Diverse bekende Duitse filmsterren, zoals Rudolf Prack, Vera Tscherchowa en Grethe Weiser, namen hiervoor de hoofdrollen voor hun rekening. Onderwijl wordt op de beide matinee's met „De helse stoottroep" het oorlogsgeweld dan weer met hernieuwde ijver voortgezet. (Luxor theater) De Nederlandse titel „Drijfzand der begeerte" geeft al onmiddellijk te ken nen, dat de liefdesverhouding in deze film uitloopt op de tragische en fatale afrekening, welke het lot gereed hield voor alles wat op drijfzand is gebouwd. Dit klemt temeer, wanneer er twee zulke geweldenaren in het spel zijn betrokken als de befaamde Hollywood-sterren Rock Hudson en Kirk Douglas, aan wie het wel is toevertrouwd in een primitieve omgeving primitieve hartstochten te doen oplaaien. De film steunt dan ook op de sterke uiterlijke actie van dit spel der contrasten, dat genoeg spanning losmaakt om het publiek in de beide matneie's van de pnksterdagen tot het eind toe een fel bewogen verhaal van op drift geraakte levens voor te zetten. Daarvoor werd dan reeds tot en met zaterdag „Sex, striptease en society" ge draaid, welke titel waarschijnlijk is be dacht uit de overweging, dat wanneer dit niet meer trekt de bioscoop wel kan wor den gesloten. Het programma wordt ver volgens tot en met woensdag voortgezet met ,Mr. Solo contra mr. Solo", een nieu we thriller in de serie spionnenfilms, waarmee men wil trachten een andere agent Napoleon Solo op de succes sen van James Bond te laten inhaken. Ge heim-agenten zijn thans nu eenmaal „in". woningen ook voor grote ge zinnen.... juiste verdeling woningvoorraad 3 V//.Ü99R9. J. VISSER Nr. 3 van lijst 3 Julie Andrews als de wonderlijke Mary Poppins, zoals zij deze week in de gelijknamige musical in de Stadsschouwburg is te zien. IJC medische verzorging lsviZoeea IJMUIDEN: Artsen. Eerste Pinksterdag J. F. A. Pie- terse, Orionweg 126, tel. 8365; R. J. Hau- er, Genestetlaan 4, Driehuis, tel. 4203. Tweede Pinksterdag P. J. W. van der Toorn, Fr. Naereboutstraat 70, tel. 4084; J. Noorda, M. K. Hofstedestraat 48, tel. 5652. Apotheek. Eerste pinksterdag en tweede pinksterdag Apotheek Ledeboer, Ken- nemerlaan 80. Verloskundigen. Mevr. M. Bakker, Snel- liusstraat 53, tel. 5053; mevr. E. Kuijk- Engelhardt, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949; mej. A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969; mej. C. v. Zandvoort, Poolster- straat 18, tel. 2070. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen, M. G. van Manen, Vondellaan 61, Beverwijk, tel. 02510-23995. Wijkverpleging, voor het Groene Kruis, voor IJmuiden en IJmuiden Oost, zuster C. Nap, Hofdijklaan 10, Driehuis, tel. 02550-6195; voor Velsen-Zuid en Vel sen-Noord zuster J. Markerink, Geel vinkstraat 27, Velsen-Zuid, tel. 02510- 23936; voor Driehuis en Santpoort zus ter G. Kolkman, Delftlaan 739, Haar lem-N, tel. 02500-62044. Voor het Wit Gele Kruis zuster P. de Graaf, Broek bergenlaan 4, Santpoort, tel. 02560-3809 Dierenarts: de dienst voor zieke huisdie ren in de IJmond wordt waargenomen door de dierenarts P. J. Westerman, Hartenlustlaan 7, Bloemendaal, tel 02500-51555. SANTPOORT: Arts. Eerste en tweede pinksterdag J Stoffel, Hoofdstr. 165, Santpoort-Dorp tel. 02510-8310. Apotheken. Apotheek Krijnen, Ekster straat 100, Haarlem-Noord, tel. 02500- 51959; Bloemendaalse Apotheek. Bloe- mendaalseweg 85, Bloemendaal, tel 02500-57903. BEVERWIJK: Artsen: voor de artsen Fierstra sr., Fierstra jr., Lange, Plantinga. Reddin- gius, Rolink, De Ruiter. Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling. van zaterdag 12 uur tot zondag 9 uu. L. J Vreeling. Vondellaan 29, tel. 02510- 23364; van zondag 9 tot maandag 9 uur K. K. Visser, Zeestraat 96. tel. 02510- 23450; van maandag 9 tot 24 uur C. Ver sélewel de Witt Hamer, Vondellaan 60 tel. 02510-23969. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Hommes. Pee- ters, Swaab, Vos en Zeijlmans, van za terdag 12 uur tot zondag 24 uur J. A. Hommes. Plantage 154. Beverwijk, tel. 02510-26050; van zondag 24 uur tot maandag 24 uur G. J. Vos, Arendsweg 124. tel. 02510-23586. Tandarts: Voor Beverwijk. Velsen-N en Heemskerk, van zaterdag tot maan dagavond, tussen 17 en 17.30 uur (uit sluitend voor spoedgevallen): M. G. van Manen, Vondellaan 61, Beverwijk, tel 02510-23995. tot 4 juni 12.30 uur. Apotheek: Voor zaterdag en beide pink sterdagen, voor Beverwijk, Velsen-N. en Heemskerk, ook nachtdienst, Apo theek H. van der Kolk. Zeestraat 27, Beverwijk, tel. 02510-23820. Apotheek De Heemskerkse, Kerkweg 11 te Heems kerk, is niet de weekends, wel alle avonden in de week geopend. logger in bedrijf, die in 5 reizen 1176 ton nen aan wal bracht. Dit was de Marten Bernardus IJM.203. Het schip maakte zijn eerste vangst onder schipper L. Pronk. De Marten Bernardus is slechts enkele jaren motorlogger geweest. In 1918 werd dit schip verbouwd tot stoomschip; het was als Derika XVI IJM.203 tot 1936 in IJmuiden ingeschreven. Van de 18 zeilloggers die toen van IJmui den in de vaart waren was de Olga IJM.20 schipper H. Plug, van de Maatschappij tot Beheer van Steamtrawlers en andere Vis- schersvaartuigen, de beste vanger met 1630 tonnen gezouten haring in 6 reizen. De Ena IJM.65, Elsa IJM.85 en Nora IJM.178 behoorden eveneens tot deze re derij, die bovendien 15 stoomtrawlers in de vaart had. De belangrijkste rederijen waren de Ne- derlandsche Stoomvisscherij, de Nationale Stoomvisscherij, de Zuid-Hollandsche Stoomvisscherij en de Visscherij Mij Mercurius, welke rederijen onder direc tie stonden van de heren L. Groen, A. S Groen en de Wed. S. I. Groen, die vijftig jaar geleden met 7 stoomloggers en 3 zeilloggers aan de haringdrijfnetvisserij deelnamen. Voorts waren er nog negen stoomtrawlers in bedrijf. De Hendrik IJM.209 was van de Mij Hendrik, waarvan de heer J. Visser Hz directeur was. Daarnaast werd de direc tie gevoerd over enkele afzonderlijke vis serijmaatschappijen van stoomtrawlers, die in bedrijf waren. De namen van deze trawlers waren: Pieter Jan IJM.154 Visch Jan IJM.82, Hasekamp IJM.80 Greuvers IJM.140, Frohn I IJM.98 en Wil ly IJM.14. De Hendrik IJM.209 nam in het jaar 1923 afscheid van IJmuiden en kreeg Sche- veningen als nieuwe thuishaven. Het vaar tuig was verkocht aan de N.V. Reederij Advertentie personenautomobielen Alle gewenste inlichtingen bij official Ford dealer Bloemstraat 34 - IJmuiden - tel. 4208 Ter gelegenheid van het 150-jarig be staan van het koninklijk kabinet van schil derijen in Den Haag, het Mauritshuis, is het schilderij van Pieter Saenredam „Het Koor van de Mariakerk te Utrecht" aangekocht. Dankzij royale steun van de Vereniging Rembrandt, het Prins Bernard Fonds, de Stichting Johan Maurits van Nassau, als mede van de Stichting Openbaar Kunst bezit kon deze aankoop worden gedaan. Ook de vroegere bezitters hebben be vorderd dat het schilderij, zeker een der allerfraaiste werken van Saenredam die zich nog in privé-bezit bevinden, voor ons land behouden kon blijven. De logger „Hendrik" IJM 209 m de haven van Vlaardingen. en Vischhandel Phoenix, waarvan de heer C. Vrolijk Fzn directeur was. Schipper was toen F. Bal en de naam van het schip luidde Margaretha en Maria SCH.73. In 1930 ging de logger over aan de N.V. Reederij v.h. Frank Vrolijk: de naam ver anderde niet maar wel werd er een nieu- welOO pk Kromhout in geplaatst. Na de tweede wereldoorlog, toen ver scheidene haringloggers een vernieuwing ondergingen, kon de Margaretha en Maria niet achterblijven en in 1953 werd 't vaar tuig onder handen genomen, 't Schip werd vrelengd, op het achterschip werd een dek huis met stuurhut geplaatst en de hoofd motor werd een nieuwe 300 pk Kromhout. De bruto inhoud steeg van 115 tot 162 reg. ton. Maar tien jaar later hadden ook deze schepen hun tijd gehad. De haringdrijfnet visserij ging in betekenis achteruit en voor de uitoefening van de trawlvisserij waren deze schepen niet geschikt. De Margaretha en Maria, intussen ruim 50 jaar geworden, ging naar de sloper. Maandag 20 juni zal het verkeersplan voor de Haarlemse binnenstad van kracht worden. Dit betekent dat men vanaf die dag niet meer dwars door het centrum heen kan rijden. Er worden enkele stop pen gelegd, terwijl het aantal eenrich tingsstraten zal worden uitgebreid en enkele richtingen zullen worden omge keerd. Opvangroutes om de binnenstad heen zullen het doorgaande verkeer ge leiden. De zuidelijke opvangroute (van Dreef via Florapark, Iordensstraat, Lorentzplein en Van Eedenstraat naar Wilhelmina- straat) gaat dan open. Ook de Parklaan is dan gereed. Het gemotoriseerde verkeer met uitzondering van de bussen zal dan vanaf de Kruisweg nog slechts rechts- of linksaf de Parklaan kunnen oprijden. Ook bij de Houtbrug komt een verkeersstop in de richting van de Grote Houtstraat. De stoppen gelden niet voor de stadsbussen, fietsers en brommers. Advertentie WILLEMSBEEKWEG 88 - TEL. 4627 Vraag naar onze spaarregeling

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7