Aan beperking aantal medische studenten is niet te ontkomen Bezwaren en alternatieve oplossingen wijst hij af Handelsbesprekingen in Moskou Verkiezingsfolder VVD samen met oproepingskaarten bezorgd Kort en bondig md HEBT U HET NIEUWE Pp'9 GASFORNUIS AL BEWONDERD BIJ UW HANDELAAR? MINISTER HOUDT VOET BIJ STUK: Twee Nederlanders gewond bij botsing in Italië Anti-Portugese demon stratie in Amsterdam Gevangenisstraf tegen vier provo's geëist Amsterdam en provincie hebben hun aandeel nog niet betaald Het PEN neemt na strijd van 30 jaar GEB-Alkmaar over Zestig man rijkspolitie naar Amsterdam Critiek op PTT in Ridderkerk: Doden in het verkeer Prins Bernhard naar Amerika Droog en warmer DIAMANTEN en BRILJANTEN RINGEN J ZATERDAG 28 MEI 1966 2 Geen onrecht Geen precedent Geen alternatief Veiser spoorwegtunnel Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk df IS (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Geen van de alter natieve mogelijkheden, die minister Diepenhorst van Onderwijs en Weten schappen aan de hand zijn gedaan kunnen een studentenstop voor de me dische faculteiten voorkomen. Enkele ervan, zoals bestrijding van het ver pleegsterstekort, samenwerking met niet-academische ziekenhuizen en het optrekken van noodgebouwen, kunnen wat verlichting brengen, maar beper king van het aantal medische stu denten blyft geboden. Dat zegt mi nister Diepenhorst aan de Tweede Ka mer in zijn memorie van antwoord over het wetsontwerp tot instelling van een numerus clausus. De minister noemt de maatregel, die voor vijf jaar zou moeten gelden, geen principiële wijziging van het onderwijs stelsel en geen inbreuk op de vrije stu diekeuze. Tegen de achtergrond van de overbezette faculteiten en de in het ge ding zijnde deugdelijkheid van de oplei ding vindt de minister dat de persoonlijke wensen van staatsburgers in dit geval om arts te worden ook moeten afhan gen van het belang van de gemeenschap, Ér ls z.i. geen sprake van een recht op het volgen van een gekozen universitaire opleiding. De minister vindt dat men de noodvoor ziening van een studentenstop niet te dra matisch moet zien. In Engeland, Noorwe gen, Zweden en Duitsland bestaat allang zo'n regeling. Als voorbeeld noemt hij Noorwegen, waar 4000 van de 17.000 stu denten naar het buitenland zijn „uitge weken". In Nederland gaat het om hoog uit een paar honderd studenten van één richting. De grote toeloop van medische studen ten was volgens de minister niet te voor zien. De groei is zo sterk dat het aantal artsen, dat in de toekomst nodig is, zou worden overtroffen. De opmerking uit de Kamercommissie, dat de studentenstop een groot onrecht zou betekenen ten opzichte van de bezit tere van middelbare schooldiploma's, wijst de minister van de hand. Dat is volgens hem een subjectieve opvatting, die in strijd is met de overtuiging van tientallen hoogleraren in de geneeskunde, wier oordeel als bij uitstek deskundig moet worden aangemerkt. Ook de bezwaren tegen vergelijkende toelatingsexamens voor de medische fa culteiten deelt de minister niet- Voor ho gere technische scholen bestaan dergelij ke examens allang, zegt hij. De vrees dat kinderen van handarbei ders en ouders uit de „middelbare mi lieus" de dupe worden, omdat hun ouders geen geld hebben hen aan een buitenland se universiteit te laten studeren, vindt de minister ongegrond. „Die zullen juist niet worden getroffen," betoogt hij, „omdat nog slechts de besten uit de zo genoemde langere milieus de weg naar de universi teit vinden. Getroffen zullen alleen dege nen worden die met zeer matige v.h.m.o.-resultaten medicijnen willen stu deren. In handarbeiderskinrgen komt dat niet voor. Men kan zelfs de vraag stellen of de maatregel niet juist ten gunste van het aantal studenten uit de lagere inko mensgroepen zal werken." Selectie van eerstejaars medische stu denten zal dit jaar, als de numerus clau sus wordt aanvaard, plaatshebben op ba sis van de eindexamencijfers voor de exacte vakken en de moderne talen. Mo gelijk zal er worden geloot tussen de Door 'n ongeluk met een Greyhound- bus in Italië zijn de Nederlandse chauf feur H. Scheffer uit Rotterdam en de uit Amsterdam afkomstige reisleider V. Cor- dia licht gewond geraakt. Van de passa giers, 18 Amerikanen werden drie vrij ernstig gewond. De bus, die onderweg was van Rome naar Parijs, reed op een kustweg bij Rapallo, toen van een particuliere weg een zware vrachtwagen met basaltkeien tegen de bus botste. De schok was zo hevig, dat de reis leider door de voorruit vloog. Deson danks liep hij geen ernstig letsel op. Voor het Hilton hotel in Amsterdam hebben gisteravond leden van de democra- tisch-socialistische studentenbeweging Po- liteia met borden gedemonstreerd tegen Portugal. In het hotel vierde de Portuge se luchtvaartmaatschappij T.A.P. de ope ning van haar kantoor aan de Singel in Amsterdam. Bij de gasten was ook de Amsterdamse hoofdcommissaris van poli tie, de heer H. J. van der Molen. Met zachte dwang werden de studenten, die borden droegen met opschriften als „Sala- zar, vriend van Hitier" en „Vrijheid voor Mozambique" van het parkeerterrein en de oprit van het Hilton-hotel verwijderd. Tevoren hadden de studenten met hun bor den gedemonstreerd bij het Portugese consulaat in de Lairessestraat. laagstgekwalificeerden die nog in aanmer king komen en die gelijke cijfers hebben. Voor de komende jaren zal een soortgelijk selectiesysteem worden uitgewerkt De studentenstop voor de geneeskunde schept volgens de minister geen prece dent. Er kan alleen sprake zijn van een numerus clausus als de opleidingscapaci teit van een bepaalde faculteit ontoerei kend is. Daar is nog geen sprake van. Dat de voorgestelde studentenstop andere studierichtingen extra zwaar zou belasten gelooft hij evenmin. De studententoeloop brengt het weten schappelijk onderzoek in ernstig gevaar, zegt de minister. De medische staven aan de universiteiten zijn overbezet. Wat ver der nog aan de onderwijstaak wordt toe gevoegd gaat ten koste van onderzoek en patiëntenzorg. Ook een beter gebruik van zalen en practicumruimten stuit af op het gebrek aan docenten en wetenschappelij ke medewerkers. Bij enkele alternatieve oplossingen, die de vaste commissie heeft geopend, plaatst de minister enkele kanttekeningen. Een selectief propedeutisch examen zou ingrijpender zijn dan de numerus clau sus, omdat het bedoeld is om de geschikt heid van de student voor de gekozen stu die te toetsen en niet om het aantal stu denten te regelen. De officier van Justitie bij de Amster damse rechtbank heeft tegen vier beken de provo's gevangenisstraffen geëist we gens opruiing door een in het maandblad „Provo" no 7 gepubliceerde „subversie ve brief" en verspreiding van dit num mer, alsmede wegens het in voorraad hebben gehad van „Provokatie no 13". In de „subversieve brief" werd aange spoord tot het verstoren van de verga deringen van Publieke Werken en ge meenteraadsvergaderingen, het „liquide ren van overheidsmisdadigers", het in gooien van ruiten en het opblazen van de in aanbouw zijnde IJ-tunneL In „provo katie 13" werd opgeroepen op 2 april in dividueel te demonstreren bij het monu ment „De Dokwerker" tegen „het 'ge welddadig politieoptreden". Tegen de 23-jarige student Roel van Duijn en de 20-jarige kunstschilder Rob Stolk eiste de officier respectievelijk drie maanden waarvan één voorwaardelijk, en 10 weken waarvan vier voorwaardelijk. De eis tegen de 31-jarige constructeur Luud Schimmelpennick luidde wegens verspreiding van „Provo 7" acht weken waarvan 3 voorwaardelijk. Tegen de 21- jarige student Johan Metz werd wegens het in voorraad hebben gehad van exem plaren van „Provokatie 13" zes weken waarvan vier voorwaardelijk geëist. De verdediger, mr. dr. B. J. Stokvis, zei in deze strafvervolging een aanslag te zien op het recht van vrije menings uiting en op het recht van zelfstandig heid van de studentenmaatschappij. Uitspraak op 10 juni. Concentratie van het „teveel" aan stu denten aan één faculteit is onmogelijk, om dat er geen faculteit is die daar ruimte en mensen voor heeft. Het plaatsen van noodgebouwen ge beurt bij de huidige bezetting van de fa culteiten al, maar aan uitbreidingen op die manier hoeft men niet te beginnen, omdat men de staven niet kan uitbrei den. Samenwerking met niet-academische ziekenhuizen bestaat al. Leiden werkt sa men met het Zuidwal-ziekenhuis in Den Haag, Groningen met het Wilhelmina- gasthuis in Assen en binnenkort ook met de Deventer ziekenhuizen. De provincie Noord-Holland en de ge meente Amsterdam zijn blijkens een rap port van de Algemene Rekenkamer het rijk nog respectievelijk 3.488.400 en 2.204.344 schuldig als bijdragen voor de bouw van de spoorwegtunnel in Vel- sen. De minister van Verkeer en Water staat heeft blijkens het rapport van de Rekenkamer de provincie en de gemeen te op 1 april 1965 tot betaling aange maand. Op 29 december 1965 deelde de minister de Rekenkamer mee dat zijn twee brieven zonder gevolg waren ge bleven. Bij navraag bij de gemeente Amster dam is vrijdagavond vernomen dat in middels afspraken zijn gemaakt over de betaling van deze schuld aan het rijk. Tussen de provincie Noord-Holland en de gemeente Alkmar is overeenstemming bereikt over de overneming van het ge meentelijk elektriciteitsbedrijf van Alk maar met ingang van 1 september. Dan zullen voor de Alkmaarse verbruikers de PEN-tarieven gaan gelden. De provin cie zal de gemeente Alkmaar acht miljoen gulden voor het gemeentelijk bedrijf be talen. De Amsterdamse gemeentepolitie is versterkt met 60 man van het Korps Rijkspolitie. Dit is geschied wegens het personeelstekort maar ook wegens het toenemend aantal demonstraties van jon geren in de hoofdstad. De rijkspolitie zal o.m. worden ingedeeld bij de bewaking van het Amerikaanse consulaat op het Museumplein. (Van onze corresponden)t ROTTERDAM Bij de afdeling bevol king van de gemeente Ridderkerk is er over geklaagd dat de oproepingskaarten en de eveneens door de gemeente ver- zogde kandidatenlijst voor de komende verkiezingen gevouwen in een VVD-ver- kiezingsfolder zijn bezorgd. Voorts blijkt het te zijn voorgekomen dat personen die zich niet voor de verkiezingsfolder inter- resseerden deze hebben weggegooid waarmee tevens de ingevouwen oproe pingskaarten in de asemmer werden ge deponeerd. De gemeenteraadsleden hebben het ge lijktijdig bezorgen van de folder met de kandidatenlijst en oproepingskaarten een misgreep genoemd. Ook al omdat de op roepingskaarten veel eerder hadden kun nen worden bezorgd is men van mening dat de plaatselijke PTT de schijn heeft ge wekt als zou men met het versturen van de kaarten hebben gewacht tot die gelijk met de VVD-folder konden worden be zorgd. De directeur van het plaatselijk PTT- kantoor, de heer C. P. van Dinter, zei dat de PTT bestelt „zonder aanzien des persoons". Om praktische redenen zijn de verkiezingsfolder, de oproepingskaar ten en de kandidatenlijst, die huis aan huis verspreid moeten worden, gecombi neerd. Op rijksweg 32 ter hoogte van de Friese plaats Grouw is een personenauto tegen een vrachtauto gereden, die stilstond voor een geopende brug. Een der inzit tenden van de personenauto, de 66-jarige S. Paulusma uit Tijnje, kwam om het le ven. Een uit 51 personen bestaande Nederlandse delegatie heeft deze week in Moskou besprekingen ge voerd over de handelsbetrekkingen tussen Nederland en Sovjet-Rusland. Deze foto is genomen tijdens een toespraak van de president van de Russische Handelskamer, de heer M. V. Nesterov. Naast hem de Neder landse delegatieleider, de heer Sid ney van den Bergh. Prins Bernhard zal tweede pinksterdag per lijnvliegtuig van de K.LM. naar New York vertrekken. De prins zal daar woensdag eregastheer zijn bij een gala ontvangst aan boord van de „Rotter dam" van de Holland Amerika Lijn, die wordt gehouden ten bate van de kanker bestrijding. Voorts zal prins Bernhard een bezoek brengen aan de nieuwe Nederland se afdeling van het „Museum of New York" aan de „Holland Society of New York" en aan burgemeester Lindsay van New York. De prins zal voorts in Wash ington een kort bezoek brengen aan de Nederlandse ambassade. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: To neelgroep Centrum met „Tchin Tchin" van Billetdoux. Regie: Walter Kous. Zon dag en dinsdag 20 u.: Toneelgroep Cen trum met „Liefdes loze les" van W. Sha kespeare. Regie: Guus Hermus. Maandag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Lief zijn voor Sloane" van Joe Orton. Regie: Peter Oosthoek. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag en maandag ook 16.15 u:.: „Een spion ging door de hel", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag en maandag ook 14 en 16.15 u.: „Louis de Funes als oliemagnaat", a.l. Lido, 14 en 20 u.: „The bridge on The River Kwai", 14 j.; vandaag 23.30 u.: ,Jong maar geraffineerd", 18 j.; maandag 11 u.: „Onsterfelijk Griekenland", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en maandag en dinsdag ook 16.15 u.: „De Lokvogels", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 en 19.30 u. zon dag en maandag 14, 16.15 en 19.30 u. en dinsdag 19.30 u.: „Sneeuwitje en de zeven dwergen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: en zon dag en maandag ook 16.15 u.: „X-117, vrouwenjacht in Beiroet", 14 j.; maandag 11 u.: „Geen plaats voor wilde dieren", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Invasie 1944", 14 j. Maandag 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en dinsdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Revak, de rebel", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag en maandag 14 16.15, 19 en 21.15 u.: „La dy L", 14 j. Maandag 11 u. „De wereld zonder zon", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van Finse wandkle den, keramiek en glaswerk. Dagelijks van 10 tot 17 u. Op zon- en feestdagen van 13 tot 17 u. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum f Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Expositie „Bijbel Zwart/Wit": Houtsneden van Flip van der Burgt. Tot 13 juni. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag van 13 tot 16 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassieke grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Poppe Da- mave, Wim Steyn, Cor Hak, Kees Hak, Kees Okx, Willem Snitker, Rob Clous, Bob Buys, Piet v. Heerden, Kees Verkade, Liesbeth Sayers, Arturo Varela, Remco v. d. Gugten, Anneke Höfte, Otto Heuvelink en Hubert van Lith. Dagelijks van 9.30 tot 18 uur. Tot 1 juni. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Aquarellen en tekeningen van Jacob Kuy- per. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot 1 juni. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Gemaal en oude machines. Maandag tot zaterdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 12 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand mei expositie van werk van Rob Clous. DIVERSE Stadskwekerij Haarlem (Kleverlaan): Voorjaarsopenstelling. Dagelijks van 10- 12 u., 14-17 u. en 18.30 tot 20.30 u. Tot 31 mei. Linnaeushof (Bennebroek): Tot oktober van 9 tot 18 u. geopend. ZATERDAG 28 MEI City, 19 en 21.15 u.: „James Bond 007 contra Dr. No". Stadsschouwburg, 20 u.: „Mary Pop- pins". „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Sant poort-zuid, 19-21 u.: Expositie gouaches, etsen en tekeningen, vervaardigd door Chris Tonbreeker. Tot 13 juni. ZONDAG 29 MEI City, 14.30 u.: „Voor schurken geen ge nade"; 19 en 21.15 u.: „James Bond 007 contra Dr. No." Stadsschouwburg, 15 en 20 u.: „Mary Poppins". Ruïne van Brederode, Santpoort, 21 u.: Klankbeeld. De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant- poort-zuid, 13-17 u.: Expositie gouaches, tekeningen, vervaardigd door Chris Ton breeker. Tot 13 juni. MAANDAG 30 MEI City, 14.30 u.: „Tarzan en Tanya"; 19 en 21.15 u.: „James Bond 007 contra Dr. No". Stadsschouwburg, 15 en 20 u.: „Mary Poppins". Ruïne van Brederode, Santpoort, 21 u.: Klankbeeld. De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-zuid, 10-18 en 19-21 uur: Expositie van gouaches, etsen en tekeningen, ver vaardigd door Chris Tonbreeker. Tot 13 juni. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 28 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Beat, Beat, Beat"; 23.30 u.: „De terugkeer van Marcellino". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Strip tease en Society". W.B. Theater, 20 u.: „Duikboot operatie Zeehavik". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ten toonstelling Van der Nehmer (plastieken), Aart v. d. Eyssel (plastieken) en Ru van Rossum (grafiek), geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, Stumphius- straat/Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020 of Groenelaan 21. ZONDAG 29 MEI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Plunde raars van de woeste vlakte"; 16.30 u.: „Beat, Beat, Beat"; 19 en 21.15 uur: „Wa genmenners in de Arena". Luxor Theater, 14.15 u.: „Drijfzand der begeerte"; 16.30 u.: „Mr. Solo contra Mr. Solo"; 19 en 21.15 u.: „Mr. Solo contra Mr Solo". W.B. Theater, 14.30 u.: „De helse stoot troep Duikboot operatie Zeehavik"; 20 u.: „Ontluikende Liefde". MAANDAG 30 MEI Kennemer Theater, Bioscopen als zon dag. Luxor Theater, Bioscopen als zondag. W.B. Theater, Bioscopen als zondag. Advertentie Burgemeester van Muntendam. Met in gang van 16 juni is benoemd tot bur gemeester der gemeente Muntendam mr. W. G. Verkruisen (38 jaar) uit Ouderkerk aan de Amstel. De heer Verkruisen is wetenschappelijk mede werker bij de Dr. Wiardi Beekman- stichting en lid van de Partij van de Arbeid. Teach-in over happening. Het gemeente bestuur van Maastricht stelt voor de voormalige Dominicanerkerk drie duizend staanplaatsen gratis ter be schikking van enkele jongelui onder aanvoering van drs. Hans Mol en de artiest Ger Brouwer om op 3 juni een teach-in te organiseren. Het onderwerp is „Vrije tijd op straat doorgebracht". Ongelijke groentijd USC blijft. De ont groening op voet van ongelijkheid zal in het Utrechts Studenten Corps niet volledig worden afgeschaft. Mogelijk heden voor lichamelijk geweld of kren king zijn echter kleiner gemaakt en de controle is vergroot. Kampeerinformatiedienst. Voor het vijfde jaar zal de kampeerinformatiedienst van de A.N.W.B. weer gaan werken. Deze dienst zal inlichtingen verstrek ken over de bezetting van ongeveer zevenhonderd terreinen, die een capa citeit hebben voor bijna driehonderd duizend personen. Men kan zich niet alleen via het telefoonnummer 070 - 81 43 81 wenden tot de centrale post van de kampeerinformatiedienst ANWB/ANVV in Den Haag, maar ook kan men terecht bij een aantal plaat selijke VVV-kantoren. Trouwring. Tijdens werkzaamheden op een stuk land heeft de tuinder M. van de Broek te Venlo de trouwring van zijn inmiddels overleden vader gevon den. Deze had zijn trouwring kort na zijn huwelijk in 1911 verloren. Maastunnel ontlast. De op 1 februari 1965 geopende Van Brienenoordbrug in Rot terdam heeft duidelijk een deel van het verkeer via de Maastunnel en de Maas bruggen overgenomen. Het verkeer in de Maastunnel liep terug van 28,2 min naar 27,7 min. voertuigen. De Maas bruggen verwerkten een miljoen voer tuigen minder, nl. 13,5 min. tegen 14.6 min. Advertentie XXJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXOOC5C)OOOOOOOC)OOOOOOC)OOCXXXX50c ANNO 1800 ANEGANG 13 -15 TEL. 10574 -12475 Hofjuweliers oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc Het K.N.M.I. deelt mee: Het weer staat onder invloed van een boven de Britse eilanden gelegen gebied van hoge lucht druk. Dit breidt zich heel langzaam ook over Nederland uit. Een oceaandepressie trekt langzaam in de richting van de Golf van Biscaye, waardoor bij ons de wind meer noordoostelijk, in de zuidelijke pro vincies misschien zelfs oostelijk wordt. Voor de pinksterdagen kan droog, over wegend zonnig en iets warmer weer wor den verwacht. In de komende nacht en mogelijk ook in de nacht van zondag op maandag is er echter een kans op nachtvorst. WERKRAPPORTEN Maximum en minimum- temperaturen binnen- en buitenland go* Den Helder zw. bew. nno 12 8 Ypenburg geh. bew. nno 14 8 Vlissingen geh. bew. n 13 8 Eelde half bew. n 14 9 De Bilt motregen nnw 15 8 Twente geh. bew. nnw 16 7 Eindhoven geh. bew. n 16 7 Z.-Limburg regen nw 16 6 Helsinki geh. bew. n 17 10 Stockholm regen n 16 6 Oslo onbewolkt n 16 8 Kopenhagen licht bew. n 13 9 Aberdeen onbewolkt windst. 12 -1 Londen zw. bew. no 13 4 Amsterdam zw. bew. n 15 8 Brussel geh. bew. nno 18 7 Luxemburg zw. bew. n 15 5 Parijs onbewolkt no 16 5 Bordeaux onbewolkt no 22 8 Grenoble onbewolkt windst. 21 8 Nice onbewolkt nnw 22 15 Berlijn regen nnw 11 9 Frankfort licht bew. windst. 17 6 München regen wnw 22 6 Zürich zw. bew. windst. 14 7 Genève onbewolkt 0 17 6 Locamo onbewolkt ono 22 8 Wenen regen nw 13 9 [nnsbruek regen windst. 10 4 Belgrado geh. bew. nw 16 10 Athene onbewolkt windst. 25 18 Rome onbewolkt nno 23 10 Barcelona half bew. windst. 12 15 Madrid zw. bew. windst. 30 14 Mallorca onbewolkt windst. 25 13 Lissabon licht bew. nnw 28 17 Zondag 29 mei Zon op 4.29 uur; onder 20.46 uur. Maan op 14.43 uur; onder 2.42 uur. Maandag 30 mei Zon op 4.28 uur; onder 20.47 uur. Maan op 16.06 uur; onder 2.56 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 28 mei Hoog water 10.12 uur en 22.50 uur. Laag water 5.27 uur en 18.15 uur. Zondag 29 mei Hoog water 11.28 uur en uur. Laag water 6.47 uur en 19.38 uur. Maandag 30 mei Hoog water 0.01 uur en 12.33 uur. Laag water 8.00 uur en 20.44 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2