Nieuwe gezichten in de gemeenteraden IVOROL t m V eisen Heemskerk Overtreding van het inhaalverbod DONDERDAG 2 JUNI 1966 een De verkiezingen van de nieuwe gemeenteraden brengen straks ook aantal mutaties teweeg betreffende de personen, die in de volgende zittings periode van vier jaar deel zullen uitmaken van de gemeenteraden van Vel- sen, Beverwijk en Heemskerk. Aan de hand van korte levensbeschrijvingen en een aantal foto's stellen wij hierbij de nieuwe raadsleden in dit gebied alvast aan u voor. Drs. J. W. M. van Geffen (KVP) gap Tonden blank-Adem f/ïs Onbetwist de beste tandpasta A. J. Oort (VVD) G. Hoorn CPN Mevr. A. Bolte-Prent (PSP) W. Buist (PSP) éapBI* Iwfc., w$m.1 ÜH H. Koster (PvdA) G. J. Boonstra-Belgraver (VVD) F. A. Numan (KVP) G. Petersen (Prot. Chr. Gr.) J. F. Jollie (PSP) Mevr. A. J. P. van Heel- Montijn (VVD) Ir. P. van Rijn Ir. G. A. Sehoonkind (VVD) MM Mevr. J. H. I os-Muller (Prot. Chr.) B. Buitenhuis PvdA P. Veth (PSP) J. S. Duijn (KVP) Dr. M. Albrecht (PvdA) A. W. Lindeman (VVD) 7.. op als elektro-technisch ingenieur in dienst bij Hoogovens, waar ir. Van Rijn ook thans nog werkzaam is. De heer Van Rijn woont in Velsen-Noord, is gehuwd en hij heeft drie kinderen. zelfde bedrijf naar Velsen te verhuizen. Sedert 1963 is hij hier staffunctionaris lange termijnplanning voor de concerndi rectie van V.G.Z. Ir. Sehoonkind bekleedt ook in het maatschappelijk leven diverse functies. Zo' is hij lid van het dagelijks bestuur van de Velser Gemeenschap en van de commissie van advies van de G.O.L.B. Voorts is ir. Sehoonkind nog be stuurslid van de onderwijsstichting „IJmond", de afdeling Velsen van de V.V.D. en van de V.V.V. Velsen-IJmui- den. Ir. Sehoonkind woont in Velsen-Zuid. hij is gehuwd en heeft twee dochters, waarvan de oudste getrouwd. Drs. J. W. M. van Geffen, 40 jaar, ge boren te 's Hertogenbosch, studeerde economie te Tilburg en later Politieke en Sociale wetenschappen te Nijmegen. Was daarna gedurende een 10-tal jaren werkzaam in de Personeelsdienst van de Staatsmijnen en is thans chef van de sec tie Arbeidsvoorwaarden van Hoogovens. Te Velsen-Noord is hij lid van het R.K .Kerk- en Schoolbestuur. Verder maakt hij deel uit van een voor bereidingscommissie, die laude) op het proefschrift „De invloed van het kiesstelsel op de samenstelling van de volksvertegenwoordiging en op de vorming van de regering." Van 1952 tot 1957 was hij werkstudent, later juridisch medewerker van het wetenschappelijk bureau van het NW. Van 1959 tot 1960 juridisch medewerker van de Sociale Ver zekeringsraad te Den Haag. Na zijn mi litaire diensttijd (1962) trad dr. Albrecht in dienst van Hoogovens IJmuiden. Van 1962 tot februari 1964 was hij medewer ker op de economische afdeling, nu is hij chef afdeling voorlichting en secretaris van de coördinator van de raad van be stuur. Op het gebied van de jeugdorgani saties was de heer Albrecht van 1953-1955 internationaal secretaris van de Dem. Soc. Studentenver. „Politeia" en van 1955-1956 hoofdbestuurslid van de P.v.d. A.-jongerenorganisatie „Nieuwe Koers." Hij is thans lid van het dagelijks be stuur van de BSCR te Beverwijk, lid van het afdelingsbestuur van de P.v.d.A. en plv. lid van de kiesraad. Dr. Albrecht Advertentie en diocesaan bestuurslid van dezelfde or ganisatie. Bijna 38 jaar is de heer A. J. Oort jr., die de tweede plaats op de VVD-kandida- tenlijst bezet. Hij is getrouwd en vader van twee meisjes (resp. 6 en 9 jaar). Als organisatie-deskundige reist hij Met de heer G. Hoorn keert voor de C.P.N. een bekend gezicht in de Velsense gemeenteraad terug, omdat hij deze par tij hier reeds van 1958 tot 1962 in de po litieke arena vertegenwoordigde. De C.P.N. heeft dc in 1962 verloren zetel thans dus weer heroverd. De heer Hoorn heeft in het bijzonder staatsrechtelijke be- voor de Algemene Werkgeversvereniging langstelling. Hij was o.m. ook secreta- te Haarlem door ons land. De heer Oort ris van de commissie parlementaire de- doorliep de h.b.s. te Velsen, voer vijf jaar mocratie van de P.v.d.A. als marconist op de koopvaardij, ontving een opleiding tot arbeidsanalist bij Hoog ovens, volgde een studie toegepaste statis tiek, terwijl hij zich voorts bij Van Hou ten specialiseerde op het terrein van de kwaliteitsbeheersing. In zijn vrije tijd schildert hij graag, ter wijl hij daarnaast een enthousiaste ama teur-fotograaf is. In de raad zal zijn belangstelling voor al uitgaan naar de efficiency, industrie en middenstand. De nieuwe fractievoorzitter van de PSP in de raad van Beverwijk is mevrouw A. Bolte-Prent. Zij treedt in de plaats van haar man de heer N. F. H. Bolte die ruim drie jaar geleden de PSP in de raad vertegenwoordigde. De heer Bolte moet het om gezondheidsredenen wat rus tiger aan doen. Mevrouw Bolte werd op 17 maart 1918 in Amsterdam geboren. Zij is huisvrouw en moeder van twee zoons De winst van deze partij zal straks in e, die het tot stand- aeze straks m sies en secretaris van de Centrale Ouder- brengen van een Schoolraad voor het gemeenteraad tot uitdrukking worden raad. ffonm oh 4 o oon -1 1 «1 i R.K. onderwijs in de IJmond beoogt. -y' gebracht door de aanwezigheid van de heer W. Buist, die hier de door de P.S.P. veroverde derde zetel gaat bezetten. De heer Buist werd 4 december 1927 in Em- men geboren, maar hij verhuisde reeds als kind met zijn ouders naar Haarlem, waar hij eerst de lagere school en vervol gens de h.b.s. bezocht. Hij is daarna nog vijf jaar als officier in militaire dienst geweest en accepteerde daarop in 1950 een betrekking op de afdeling research bij de Mekog in IJmuiden. Zijn werk is te vens zijn hobby, omdat de heer Buist steeds een grote voorkeur aan de dag heeft gelegd voor wiskunde en statistiek. De heer Buist is gehuwd en heeft vier kinderen en hij heeft zich voorgenomen zich in de raad vooral bezig te houden met de luchtverontreiniging en andere technische kwesties. En wat de P.S.P. be treft behoort hij tot de mannen van het eerste uur, omdat hij zich direct na de oprichting bij deze partij heeft aangeslo ten. werd in 1915 in Zaandam geboren, waar en ,een dochter, respectievelijk 17, 13 en v:i J- 1- 12 jaar oud. Sinds 1955 woont zij in Be verwijk, waar haar man als program meur bij Hoogovens werkt. Zij heeft steeds met veel belangstelling de politieke werkzaamheden van haar echtgenoot gevolgd. Bovendien houdt zij zich actief bezig met sociaal-maatschap pelijk werd. Zo is mevr. Bolte die slechthorend is o.a. adviseuse van de Nederlandse Vereniging van Slechthoren den. Een groot deel van haar vrije tijd besteedt zij voorts aan het Astmafonds, waarvan zij een correspondentschap be heert Een ander stokpaardje van de nieuw gekozene is haar zorg voor de be jaarden. Mevrouw Bolte wil zich in de raad straks vooral bezig houden met het subsidie-beleid inzake het sociaal-maat schappelijk werk. Wanneer zij veel vrij willigers op haar weg ontmoet, gaat ze vol vertrouwen de toekomst tegemoet. hij na de lagere schoof de ambachtschool bezocht. Zijn vak werd timmerman en als zodanig is hij bij diverse aannemers werkzaam geweest, welke periode van 1945 tot 1955 langdurig voor een bestuurs functie bij de toenmalige E.V.C. werd on derbroken. De heer Hoorn werd reeds in 1935 lid van de C.P.N., welke partij hij steeds trouw is gebleven. Hij kwam in 1953 naar IJmuiden, waar hij onder meer lid is geweest van enkele ouder-commis- Als opvolger voor de heer J. de Groot in de Velsense gemeenteraad is door het afdelingsbestuur van de P.v.d.A. aange wezen de heer H. Koster uit IJmuiden. Ten gevolge van de toenmalige oorlogs omstandigheden heeft de heer Koster in zijn geboorteplaats IJmuiden, 14 augus tus 1934 betrekkelijk onregelmatig di verse lagere scholen bezocht, maar dit belette hem niet in 1950 en in 1954 res pectievelijk in IJmuiden en in Haarlem te slagen voor de m.u.l.o en de h.t.s. Als elektro-technicus volgde de heer Koster daarna nog cursussen voor automatise ring en meet- en regeltechniek, waarna hij in 1964 ging studeren aan de Techni sche Hogeschool in Delft. Hij loopt hier per week twee dagen college, hetgeen hem voor de helft door zijn werkgever wordt vergoed. Onderwijl is de heer Kos ter werkzaam geweest bij Philips in Hil versum, bij Groenpol en het Koninklijke Shell-laboratorium in Amsterdam. Sedert 1962 is de heer Koster thans in dienst bij Badger n.v. in Den Haag, een Ameri kaans ingenieursbureau. Hij is gehuwd en heeft drie kinderen en is voorts nog eni ge jaren als kerkvoogd lid geweest van de hervormde kerkeraad. s y-r - Mevrouw Boonstra-Belgraver werd ge boren op 1 februari 1924; Na het lyceum bezocht zij met goed gevolg de Rijks kweekschool in Hilversum. Later trad zij als secretaresse in dienst bij de KLM. Vijf jaar geleden verhuisde het echt paar Boonstra naar Heemskerk na tien jaar in Amstelveen gewoond te hebben. Mevrouw Boonstra is drie jaar secre taresse geweest van de plaatselijke af deling van de WD en heeft bovendien enige jaren zitting gehad in het bestuur van de Statencentrale. Bij de KVP doen vier nieuwe kandida ten hun intrede in de raad. Het zijn de heren F. A. Numan, P. J. Stam, ir. J. Camfferman en drs. M. A. J. Boelen. De heer Numan, op 7 april 1924 te Am sterdam geboren, is textieldetaillist. Op het moment bekleedt hij geen openbare functies meer. Voorheen was hij bestuurs lid van de afdeling Haarlem voor de vakbond St. Willibrordus. De heer Numan is deskundige op het gebied van midden standszaken, planning, nieuwbouw en win kelinrichting. De heer Stam, een geboren en getogen Beverwijker is maatschappelijk werker. Hij wordt in december 34 jaar. Hij is thans bestuurslid van de KVP afdeling Bever- ,I7 wijk, secretaris van de rk-levensschool if1 Y0? gloren en voorzitter van het r.k. bijzonder ge- a t van diploma 3-jarige zins- en jeugdwerk. Vroeger was hij bo- 5. \rad de Petersen in overheids- vendien voorzitter van de Jongeren KVP en w i de Rijksbelastingen. t -1 1 1 n O ft V C f. n4fl V-, rl lftnin -V Ai1 De heer Petersen werd op 10 oktober De heer J. F. Jollie, het nieuwe raads lid voor de P.S.P., werd 23 november 1923 in Amsterdam geboren en is bij zijn vestiging in Velsen in deze gemeente twaalf jaar als deurwaarder bij de rijks belastingen werkzaam geweest. In 1959 trad hij bij Hoogovens in dienst op de afdeling personeelsvoorzieningen, welke functie hij thans nog bekleedt. Nog in Am sterdam werd de heer Jollie in 1949 lid van de P.v.d.A., maar tenslotte voelde Mevrouw A. J. P. van Heel-Montijn uit Santpoort, die deel gaat uit maken van de fractie van de V.V.D. in de Velsense raad, werd op 27 maart 1925 in Houten (Utrecht) geboren. In Delft deed zij eind examen h.b.s.-B. en legde daarna het staatsexamen gymnasium A af om Engels te studeren. Na haar huwelijk in 1946 verhuisde mevrouw Van Heel naar Goes waar zij lid werd van de V.V.D. In 1951 nam zij zit ting in het bestuur van de gemengde afdeling van deze partij. In 1955 ver huisde het echtpaar Van Heel naar Santpoort. In 1961 werd mevrouiv Van Heel gekozen als bestuurslid van de gemengde afdeling Velsen van de V.V.D. In 1965 was zij een van de oprichtsters van een vrou wengroep in deze afdeling. Als af gevaardigde hiervan maakt zij deel uit van de Samenwerkende Vrou wenorganisaties (SAMVRO) te Velsen. hij zich meer tot het programma van de b P.S.P. aangetrokken, zodat hij zich in tX 1961 voor het lidmaatschap van deze par tij meldde. Het nieuwe raadslid voor de V.V.D. is lr. G. A. Sehoonkind, die de door mr. F. W. D. C. A. van Hattum vrijgegeven zetel zal gaan bezetten. Ir. Sehoonkind Prnt Chr werd 19 augustus 1916 in Rotterdam ge- J boren, waar hij na de lagere school en de h.b.s. te hebben bezocht in 1939 aan de Technische Hogeschool in Delft zijn stu die als scheikundig ingenieur voltooide. Ir. Sehoonkind was vervolgens tot 1945 werkzaam bij de papierfabriek te Apel doorn van Van Gelder Zonen n.v„ om daarna in da technische dienst van het- De tweede huisvrouw die haar intrede in de raad van Beverwijk doet is me vrouw Johanna Hendrika Vos-Muller. Zij neemt de derde plaats op de kandidaten lijst van de Prot. Chr. Groepering voor haar rekening. Mevrouw Vos werd op 26 mei 1921 geboren. Ook zij heeft drie kin deren, een dochter (14) en twee zoons (resp. 12 en 11). Voor haar huwelijk was zij apothekersassistente. Haar man, die chef van de juridische afdeling van Hoog ovens was, is overleden. In het maatschappelijk leven is me vrouw Vos erg actief. Zij is vice-voorzit ter van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad, voorzitter van het opbouwfonds van de ned. hervormde kerk, secretares se van de diaconale commissie voor trek kende bevolking en lid van de commissie voor de wering schoolverzuim. Zij heeft een brede algemene belang stelling, waarbij het accent op de maat schappelijke sector ligt. Als raadslid hoopt zij dat in de toekomst nog beter te kun nen bewijzen. Bernard Buitenhuis, op 26 september in Harderwijk geboren, is bezoldigd vak bondsbestuurder van professie. Op 1 okto ber 1956 werd hij als zodanig te Gronin gen benoemd. Op 1 juli 1959 ging hij in de zelfde functie naar het district Kenne- merland, waar hij de belangen van de Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid behartigt. Daarnaast is hij voorzitter van de federatie Bever wijk en van de afdeling Beverwijk voor de P.v.d.A. In zijn jonge jaren speelde hij in het eerste elftal van AGOW te Apeldoorn. Ook nu nog heeft hij grote belangstel ling voor de sport in het algemeen. Nu hij in de raad is verkozen gaat hij met name pleiten voor betere recreatiemoge lijkheden voor de jeugd. Hij is van me ning dat vooral de buitenkerkelijke groe pering in Beverwijk tekort komt wat de leefbaarheid betreft. Speciaal de jeugd is daarvan de dupe, zegt de heer Buiten huis. Een ander urgent probleem acht hij de sanering van het stadscentrum. Overi gens is de heer Buitenhuis van oordeel dat eerst de bestuurlijke indeling een feit moet zijn, alvorens met de sanering kan worden begonnen. afdeling Beverwijk. Hij is specialist op het gebied van sociaal werk en jeugdza ken. Ir. Camfferman, die sinds 1964 in ge- verwijk woont, werd op 1 juli 1937 te Hil versum geboren. Hij is als scheikundig ingenieur bij het VHMO werkzaam. Daar naast is hij als docent aan de analistenop Zijn eerste standplaats was Amsterdam. In 1964 werd hij overgeplaatst naar Be verwijk. Kort na deze overplaatsing ves tigde hij zich in Heemskerk. In Amsterdam was de heer Petersen jeugdleider bij de eilandenjeugd en was hij deze jaren voorzitter van de jeugd raad Nieuwendam. In Heemskerk is hij tweede secretaris leiding bij de KNHS verbonden. In het bij de christelijke kleuterschoolvereniging maatschappelijk leven is ir. Camfferman o.a. voorzitter van een schoolbestuur. De heer Boelen is orthopedisch chirurg. Hij werd op 28 januari 1925 te Rotter dam geboren. Sinds 1961 woont hij in Be verwijk. De heer Boelen is o.a. voorzitter van de r.k. levensschool, lid van de school raad voor de IJmond en voorzitter van het overlegorgaan voor het vormingswerk van jongens en meisjes in de IJmond. Drs. Boelen houdt zich intens bezig met sportproblematiek, invaliden-sport, inva- liditeitsproblemen en het onderwijs. en maakt hij deel uit van het Heemskerk- se afdelingsbestuur van de NCBO. Te vens heeft hij zitting in de raad van jeugdzorgwerk en is hij jeugdouderling. De heer Veth werd op 9 september 1933 geboren in toenmalige Wijk aan Zee en Duin. Na een met goed gevolg afgelegd exa men aan de lts in Velsen, ging hij als timmerman werken. Sinds enkele jaren is hij voorman. Vanaf z'n tiende tot ongeveer zijn twin tigste jaar was hij lid van de JGOB (Jon ge Geheelonthoudersbond), waarvan hij een aantal jaren voorzitter van het af delingsbestuur was. In 1953 deed hij een beroep op de wet voor gewetensbezwaarden tegen de mili taire dienst. Hij is gedurende zijn dienst tijd werkzaam geweest in een kamp voor gewetensbezwaarden. De heer Duijn is met zijn 27 jaren (14 Sinds acht jaren is de heer Veth lid van januari 1939) het jongste raadslid van de PSP, waarvan drie jaren als afdelings- Heemskerk. Hij werkt Beverwijk. voorzitter. bij een woninginrichting in Voor de Prot.-Chr.-groep in de Velsen se gemeenteraad wordt de plaats van de heer H. J. Lips thans ingenomen door ir. P. van Rijn, die in 1930 in Maassluis werd geboren. Na zijn h.b.s.-opleiding in Vlaardingen behaalde de heer Van Rijn in 1955 het ingenieursdiploma aan de Tech nische Hogeschool ia Delft Hij trad daar- Zijn eerste bestuurlijke ervaring heeft De heer A. W. Lindeman uit Wijk aan de heer Duijn opgedaan in de voormalige Zee neemt de derde plaats in van de HKW (de R.K. Handels- en Kantoorbe- WD-kandidatenlijst. De heer Lindeman, diendenbond). Daarna is hij nog bestuurs- De heer Albrecht, op 10 september 1932 die assuradeur van beroep is, wordt 8 no- lid van Katholiek Thuisfront het NKV te Haarlem geboren is gehuwd en vader vember 49 jaar. Hij is voorzitter van de (KAB), het KIVO, de sectie cultuur van van twee zoontjes. In 1951 slaagde hij te afdeling Beverwijk van de VVD. Dit nieu- de Gemeenschapsraad Heemskerk en de Haarlem voor het diploma gymnasium-b. we raadslid heeft drie zoons (18, 16 en 3). KVP geweest. In 1956 aan de gem. universiteit te Am- Hij interesseert zich behalve voor poli- Thans is de heer Duijn nog voorzitter sterdam voor doctoraal rechten en in tiek ook voor de dieren. In zijn vrije tijd van de KWJ (vroeger KAJ, voorzitter van I960 promoveerde de heer Albrecht (cum prepareert hij o.a. graag vogels. het district Kennemerland van de KWJ (Zie verder pagina 5) De politie van Velsen maakte proces verbaal op tegen acht automobillisten. Dit wegens overtreding van het inhaalverbod op de rijksweg Amsterdam-Velsen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4