„Ski-hut" in IJmuiden Gedeputeerde Staten van Noord-Holland benoemd Ellen Betrix Verenigingsnieuws uit de IJmond L L L L L L L L L L L L L L L L L MO 0 Iets van U bij? a Fa. B. ENGELENBERG I» 2 j PSP-fractie onthoudt zich van stemming Havenberichten Achthonderd kantjes in Scheveningen Dank namens Succes voor Looft Den Heer" Wim Kan en Max Tailleur in Velsen G332Zo DONDERDAG 2 JUNI 1966 7 Dick Huis uit Oud-IJmuiden, in dit gedeelte van Veisen door zijn „Cycloop-Bar" aan de Kanaalstraat niet geheel en al onbekend, heeft onlangs in dezelfde straat een tweede etablissement geopend, dat door hem de enigszins mysterieuze naam „Chamana" werd verleend. De op lossing van dit raadsel is slechts voorbehouden aan hen, die enigszins bekend zijn met een Zwitsers dialect, omdat in sommige zuidelijke stre ken van dit bergland met een „Chamana" een ski- of een schuilhut voor bergbeklimmers wordt aangeduid. En wanneer men nu deze nieuwe zaak aan de Kanaalstraat betreedt, wordt het onmiddellijk duidelijk waarom Dick Huis hiervoor de naam „Chamana" heeft bedacht. Het bijzonder originele interieur zou namelijk doen vermoeden, dat men bij een blik door het venster zou uitzien op de Jungfrau of op de grillige Matterhorn, in plaats van de betrekkelijk rustige Kanaalstraat. Deze illusie' wordt opgewekt door de oorspronkelijke betimmering van berkestammetjes en door de rietmatten, waarmee d,e wanden zijn afgezet. Eveneens van berkestammetjes zijn de beide boxen, die geheel als intie me prieeltjes zijn ingericht, terwijl de ruime bar voorts wordt verlicht door een aantal kleine „petroleumlampen", dat met de Schotse bekleding van het meubilair een verrassend gezellige combinatie blijkt te hebben opgeleverd. Deze grondige verbouwing is overigens slechts in een week geschiedt, In welk kort tijdsbestek het voormalige clublokaal „De Postduif" een grondige metamorfose heeft ondergaan, zodat het resultaat als een aan winst kan worden beschouwd voor hen, die in Oud-IJmuiden gezellige verstrooiing zoeken. „TUA RES AGITUR" De „Speliade 1966" komt! gehandicapten Aanwinsten bibliotheek Hoewel verreweg de meesten van ons de vakanties gelukkig nog in het vooruitzicht hebben, heeft het bestuur van de Velsense kunstkring „Voor Allen" zijn plannen voor het komende winterseizoen alweer rond. Dit programma bevat enige bijzonder aantrekkelijke onderdelen, zoals het optreden van Wim Kan, Max Tailleur en het cabaret „Tingel-Tangel" terwijl ook de succesvolle musical van Annie M. G. Schmidt „Heerlijk duurt het langst" weer tweemaal voor Velsen is gecontracteerd. Deze voorstellingen zijn echter niet in een abonnement ondergebracht en kunnen aldus door een ieder worden bezocht. Alleen hebben de leden van de kunstkring voorrang bij het plaatsbespreken. Filmabonnement DROGISTERIJ DE CEDER" Velsen-IJ muiden Beverwijk W. G. TWEEHUYSEN roestvrij stalen pannen staal. OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Kennemer Kruimels „Het gaat om Uw zaak". Herin nert U het nog, de bekende spreuk van het Prins Bernhard Fonds waarmede de anjercollecte wordt aangekondigd Het is weer zover. Het Anjer fonds vraagt uw steun om een bij drage om haar taak de bevor dering van het culturele werk te kunnen voortzetten. Wij weten wel dat een dergelijke collecte minder aanslaat, dan de vele bliksemakties, die via radio en televisie worden gehouden. Toch is het minstens zo belang rijk, dat de vele aktiviteiten op het gebied van de vrijetijdsbesteding eveneens mogelijk worden gemaakt en tot volle ontplooiing kunnen ko men. Dit is een van de taken van het Anjerfonds. Zij steunt het werk van: de bouw van buurt- en clubhui zen; de aanschaf van instrumentarium voor harmonie- en fanfarekorpsen; de inrichting van muziekscholen; bijdragen in belangrijke concer ten, uitvoeringen, decorbouw voor amateurtoneel enz. enz. Jaarlijks profiteert hiervan ook het plaatselijk verenigingsleven en kunnen dankzij de geslaagde collec tes, de verzoeken om een bijdrage worden ingewilligd. In de periode van 20 juni tot 3 juli 1966 wordt in Veisen voor het Anjerfonds weer gecollecteerd. Wanneer u de collectelijst of -bus wordt aangeboden, vertrouwen wij dat u deze niet voorbij zult laten gaan, doch uw offer hiervoor wilt geven. Het Velsense verenigingsle ven zal u hiervoor dankbaar zijn. Veel collectanten zijn nodig om de collecte te doen slagen. Mogen wij daarvoor gelijktijdig een oproep doen aan allen, die bereid zijn zich enkele uren voor deze collecte be schikbaar te stellen? Leden van cul turele verenigingen benut deze kans om het culturele fonds sterk te ma ken. Het kan nodig zijn dat ook uw vereniging hiervan gaat profiteren. Aanmelding van collectanten aan het bureau van de „Stichting De Veiser Gemeenschap", gebouw Cul tureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 te IJmuiden. Telefoon: 02550-5743 en 5789. Het gaat om uw zaak!!! ANJERDAGCOMITÉ VELSEN De christelijke oratoriumvereniging „Looft Den Heer" uit Velsen kan terug zien op een bijzonder geslaagd uitstap je naar Duitsland, waar met vijfen tachtig leden een vijfdaags bezoek aan Schopfheim werd gebracht. Een der hoogtepunten van deze reis bestond voor „Looft Den Heer" uit de uitvoe ring van Haydn's „Die Schöpfung", welk oratorium met groot succes in Todtmoos werd gezongen. De zangers en zangeressen uit Velsen waren hier de gasten van de „Kantorei Schopf heim", welk koor met Pasen 1967 in de IJmond op tegenbezoek komt. Nederlandse romans: Brusse, Ruth; Hoppen, Valse start; Maanen, Taal noch teken; Schöler, Barbara; Stowe-Beecher, De negerhut van Oom Tom. Studieboeken: Buskes, Martin Luther King; Mariëtte, Zo niet - zo wel; Prud'- homme van Reine, Wat vind ik aan het strand; Abbott Tucker, Schelpen van de wereldzeeën; De Jong, Vogels van moeras en plas; Remi, Majoor, Wij rij den paard; Wolff, Feyenoord; Herwaar den, Hoe verzorgen wij onze hond; Hendriks en Blok, Sportvissen van voorn tot haal; Wassenaar, Wat is ge lijkstroom; Dorival, Parijse school; Day, Kleurenfotografie; Brotherhood e.a. English for a journey to England; Itter- beek, Hedendaagse Franse letterkunde; Knuvelder, Spiegelbeeld; Claus, De dans van de reiger; Rose, Twelve angry men; Carmiggelt, Mooi weer vandaag; Fuchs, Ontdek uw eigen land; Beckum, Kent u Noord-Holland ook zd; Aafjes, Ik ga naar Amerika; Falk-R0nne, Naar het land van de Jordaan; Heldt, Alle auto's dl. V; Parool-Life, Mens in de ruimte. Bij de Velsense politie zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aan gegeven; autoped, driewielig kinder fietsje, verzekeringsplaatje, zakje post zegels, babyschoentje, damesportemon nee, damesvest, rolschaatsen, diploma- tentas, vier kleurenpotlood, zakmes, sleutelring, houten autoped, jongens broek met riem, handschoenen, rol staaldraad, gereedschap, kinderpantof fels, broche, kinderarmband, plastic zak met gymkleding, sjaal, truitje, zwembroek, accu, haarvlecht, trai ningspak, oorbel, haarknot, regenjas, collier, bankbiljet van tien gulden, trappelzak, skelter, vulpen, nieuwe da meshoed, wieldop met sierrand, rij- wieltassen, pop, waterpomptang, ze gelboekje. Inlichtingen over deze voorwerpen zijn dagelijks te verkrijgen aan het hoofdbureau van politie te Velsen, waar. zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen afgegeven. Maandag 18 juli wordt in Velsen weer de „Speliade-vlag" gehesen, het geen voor honderden kinderen uit de ze gemeente drie weken vaeantiefees- ten betekent, met talrijke aantrekke lijke activiteiten. Zo zullen er bijvoor beeld in diverse zalen niet minder dan zesendertig filmprogramma, s worden gedraaid, terwijl de organisatoren bo vendien goede hoop hebben voor deze „Speliade" te mogen beschikken over het voormalige HIN-gebouw, bij het Plein 1945, waar de kinderen dan kun nen deelnemen aan een levend ganze- bordspel, tekenwedstrijden, kinderdan- sen en diverse spelletjes. Voorts staan er enkele stempeltoch- ten op het programma, waarbij de kin deren zelfstandig, of met behulp van hun ouders, verschillende opdrachten moeten vervullen, waarvoor een aan tal mooie prijzen beschikbaar wordt gesteld. De Velser Jeugd Centrale is thans nog druk bezig met de noodzakelijke voorbereidingen, om straks met assis tentie van een grote ploeg leidsters en leiders de vacanties voor honderden kinderen van zes tot dertien jaar tot een waar feest te maken. De adressen waar de jeugdige gegadigden zich voor de „Speliade" kunnen opgeven, worden binnenkort nog nader bekend gemaakt. Het bestuur van de stichting „Ont spanning voor Invaliden en Gehandi capten" (O. I. G.) te Velsen verzocht ons zijn hartelijke dank over te bren gen aan allen, die er aan hebben mee gewerkt de onlangs gehouden ontspan ningsavond in het Patronaatsgebouw opnieuw tot een succes te maken. Dit zijn niet alleen de begunstigers van de ze stichting, maar ook de particuliere autobezitters die het vervoer van de bezoekers voor hun rekening wilden nemen en de leden van de e.h.b.o.- groep „St. Damiate" uit IJmuiden- Oost, die hierbij zo enthousiast en be kwaam hebben geassisteerd. En dan niet te vergeten de leden van de „kof- fieploeg" en de diverse artiesten, die geheel belangeloos het amusante pro gramma wilden verzorgen. Uiteraard wil het bestuur gaarne voortgaan met het organiseren van dergelijke ontspanningsavonden voor invaliden en gehandicapten, waarvoor men nog gaarne enige begunstigers - slechts 2,50 per jaar-zou willen in schrijven. "Men kan deze minimum bij drage storten op giro 256517, ten name van de penningmeester O. I. G., Vel sen, met vermelding „Begunstiging". Mondelinge opgaven kunnen geschie den bij de heer Joh. G. van Rijn, Kromme Mijdrechtstraat 17, IJmuiden en voorts mondeling of schriftelijk bij de heer J. Dienaar, Kromme Mij drechtstraat 24, IJmuiden, telefoon 02550-8504. I 16.30 tot 17.: worden afgeg Deze zes „vrije" voorstellingen zijn als volgt gepland: woensdag 21 sep tember, A.B.C.-cabaret, met Wim Kan; maandag 31 oktober, De Hoofdstad Operette; dinsdag 22 november, caba ret „Tingel-Tangel"; vrijdag 27 janua ri 1967, Max Tailleur en maandag 24 en dinsdag 25 april, „Heerlijk duurt het langst". Ondanks alle sombere voorspellingen en vooruitzichten heeft het bestuur voorts toch weer twee abonnementen voor toneelvoorstellingen samengesteld welke series door de Beste Nederland se gezelschappen zullen worden ver zorgd. Zoals gebruikelijk kunnen de ti tels van de op te voeren stukken voor lopig echter nog niet worden bekend gemaakt. De toneelliefhebbers mogen kiezen uit: Serie A: donderdag 20 oktober, Nieuw Rotterdams Toneel; vrijdag 18 november, Nederlandse Comedie; vrij dag 13 januari 1967, toneelgroep „En semble"; maandag 13 februari, toneel groep „Theater" en donderdag 6 april, toneelgroep „Studio". Serie B.: vrijdag 7 oktober, toneel groep „Ensemble"; dinsdag 8 novem ber, toneelgroep „Centrum"; dinsdag 7 februari 1967, Nieuw Rotterdams To neel; dinsdag 21 maart, toneelgroep „Centrum" en donderdag 27 april; Nieuw Rotterdams Toneel. Het filmabonnement bestaat ook voor dit seizoen weer uit vijf bioscoopvoor stellingen in het City theater, waarbij de volgende films zullen worden ge draaid: dinsdag 25 oktober, „Flying Clipper"; dinsdag 13 december, „De grote stilte"; dinsdag 24 januari, „Dr. Vreemdelust"; dinsdag 7 maart, „Im pressies Zuid-Afrika" en dinsdag 18 april, „II Posto". Ten slotte staat er weer een concert serie door het Noordhollands Philhar- monisch Orkest op het programma voor donderdag 22 september, dinsdag 1 november en dinsdag 25 april, waar voor opnieuw gebruik zal worden ge maakt van de Dr. Prinsenhal in Heemskerk. Het provinciebestuur van Noord-Hol land is weer compleet. Gistermorgen zijn in het Provinciehuis in Haarlem 29 nieuw benoemde statenleden door de voorzitter, mr. F. J. Kranenburg, beëdigd. Voorts werden zes leden van Gedeputeerde Sta ten gekozen. Vier van hen hadden reeds zitting in het college. In de vacatures mr. H. Westermann en drs. W. A. van der Donk zjjn gekozen mr. J. Roelse (PvdA) uit Hilversum en de heer Th. Laan (KVP) uit Venhuizen. De heer Roelse, die mo menteel wethouder in Hilversum is, heeft zijn benoeming in beraad gehouden. Advertentie VOLLEDIGE HUIDVERZORGING ff TEL. 8107 TEL. 5610 PLANETENWEG 68 CEDERSTRAAT 31 DONDERDAG 2 JUNI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal „Spaarnberg", Wüstelaan 79, Sant port: 19-21.15 u.; uitleenpost Santpoort- Zuid, Wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan: 19-21.15 u. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, cursus naaien, van 19.30-22 u. in gebouw Smidt van Gelderstraat 3, Velsen- Noord. VRIJDAG 3 JUNI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden-Oost, geopend van 14.30 tot 17.30 u. en van 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-N., Wijkerstraatweg 77: van 14.30 tot 17.30 u. en van 19 tot 21.15 u.; filiaal „Spaarnberg", Wüstelaan 79. Sant poort (ook voor r.k. bibliotheek) van 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, ge opend van 14.30 tot 17.30 u. en van 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-N., Banjaertstraat 13, van 14 tot 17 u. en van 19 tot 21 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10-12 u. DONDERDAG 2 JUNI Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. Promenade, Meerstraat 72, 20 u. Leden avond Aquariumvereniging Kennemer- land. VRIJDAG 3 JUNI Verenigingsgebouw, Plesmanweg-Van Riemsdijklaan, 19.30 u.: cursus handen arbeid door de Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-13.30 u. en 20.15-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur en 19-21 uur, R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur, 15-18 uur en 19-21.30 uur. Gezamenlijke filialen: Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4, geopend van 19-21 uur; Oosterwijk, Amstelstraat 44, geopend van 19-21 uur; Meerestein, Parmentierstraat 2 geopend van 15-17 en 19-21 uur. Het college bestaat nu behalve de voor zitter en de griffier uit de heren W. Men- sink (PvdA) uit Haarlem, ir. W. J. L. J. Merkx (KVP) uit Bloemendaal, J. de Jong Czn (Prot.-Chr.) uit Hilversum, mr. F. C. Vorstman (VVD) uit Hilversum en Th. Laan (KVP) uit Venhuizen. Voordat tot de beëdiging van de staten leden werd overgegaan, sprak de voorzitter van het college, mr. F. J. Kranenburg, commissaris der Koningin in Noord-Hol land een kort welkomstwoord. Hij wees de statenleden op het belang van de pro vincie in het huidige staatsbestel, een be lang, dat de laatste jaren sterk groeiende is. Het karakter van de Provinciale Staten beschreef de voorzitter als levendig, maar tevens ordelijk en constructief. De leden van de PSP-fractie onthielden zich van stemming, omdat het beleid van Provinciale Staten, volgens deze fractie, niet bijdraagt tot de verwezenlijking van een socialistische maatschappij, maar wel tot de instandhouding van een kapitalis tisch stelsel. De PSP kan zich met dit be leid niet verenigen. De heer P. Nuyens, nieuw statenlid voor de fractie van de Boerenpartij, drong er op aan de fractievoorzitter van de Boerenpartij M. baron van Randwijk uit Bloemendaal te kiezen als lid van Gedepu teerde Staten. De verkiezingsuitslagen waren tenslotte als volgt: Eerste zetel: uitgebracht 79 stemmen, 65 stemmen voor W. Mensink 6 voor M. Baron van Randwijk, 8 stem men blanco. Tweede zetel: uitgebracht 78 stemmen 58 voor ir. W. J. L. J. Merkx, 6 stemmen voor M. Baron van Randwijk, 5 stemmen voor mr. M. D. Proper, 1 stem voor A. van der Veldt, 8 blanco stemmen. Derde zetel: 78 stemmen uitgebracht, 60 stemmen voor J. de Jong Czn, 5 voor M. Baron van Randwijk, 5 voor mr. M. D. Proper en 8 blanco. Vierde zetel: 79 stemmen uitgebracht, 59 stemmen voor mr. F. C. Vorstman, 6 voor M. Baron van Randwijk, 5 voor mr. M. D. Proper, 9 blanco. Vijfde zetel: 79 stemmen uitgebracht, 62 voor mr. J. Roelse (houdt in beraad), 6 stemmen voor M. Baron van Randwijk, 2 stemmen voor J. Harmsen, 9 blanco. Zesde zetel: uitgebracht 77 stemmen 57 voor Th. Laan, 6 voor M. Baron van Randwijk, 5 voor mr. M. D. Proper, 1 voor mevr. Groensmit-van der Kallen en 8 blanco. Advertentie RIJDEN BETROUWBAAR RIJDEN Bloemendaalseweg 200 - Overveen Zoekt u een goede Volvo - occasion Belt u ons even Tel. 55602 Woensdag aangekomen te IJmuiden: Leonidas, van Rotterdam: Waverstroom, Dagenham; Iron Ore, Seven Island; Hontestroom, Shoreham; Rijnstroom. Shoreham; Offshore 2. Harwich. IJ muiden; Kielce. Stettin; Solent, Noordzee; Osiris. Le Havre; Jowinda, Honsund; Majo Londen. IJmuiden; Hanne Moelier, Grouw. IJ muiden; Furuholm, Kotka, IJmuiden; Calvijn Horneborg; Archangelklès, Leningrad; Congo- kust, Hamburg; Otava, Tolkis, Velsen: Mara thon, Rotterdam; Timo, Londen; Falkanger Baie Comeau; Bloemgracht. Isnac; Anna Reed Hamburg; Dimitrakis, Rotterdam; Oberon Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Solent naar Noordzee; Yorksand, Duinkerken; Karen Winther, Barcelona. IJmuiden; Aruba. Barry; Valkenier, Leningrad; Spaarnestroom, Huil; Olwe, Londen; Potomac, Rotterdam; Trio, Huil; Wiking, Dagenham; Plover, Rotterdam; Zee- burgh, Antwerpen; Offshore 2, Noordzee, IJ muiden; Lutro, Rotterdam, IJmuiden; Rindoe Middlesborough; Trito, Rotterdam; Waver stroom, Londen: Vega. Rotterdam; Balticborg, Delfzijl, Zaandam; Rijnstroom, Shoreham; Abadesa, Wilhelmshaven; Gazelle, Boston, Zaan dam; Anne Boegelund, Huil; Thuringen, Rot terdam; Delft, Antwerpen; Hontestroom, Sheer ness; Sjoa, Pepel, IJmuiden. Donderdag aangekom'en te IJmuiden: Bilma van Le Havre; Ardito, Londen; Argos, Rotter dam; Margy, Constanza. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Hanne Moeller, naar Odense. IJmuiden; Wittekind Hamburg: Alcetas, Rotterdam; Gabrielle, Rot terdam; Aurora, Londonderry; Solent, Huil. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) De gistermorgen geïnstalleerde leden van het college van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland. V.l.n.r. de heren J. de Jong (Czn), ir. W. J. L. J. Merkx, mr. F. J. Kra nenburg, griffier mr. G. W. van Dok- kum, W. Mensink, mr. F. C. Vorst man en Th. Laan. Het gekozen lid J. Roelse houdt zijn benoeming nog in beraad. Advertentie ZILMETA LAGOSTINA B.K. KARAAT Speciaal geschikt voor aardga» èn elektrisch koken. Ook andere huishoudelijke ar tikelen hebben wij in roestvrij- Lange Nieuwstraat 433-435 - IJmuiden Telefoon 4654 (Van onze correspondent) DEN HAAG Aan de Scheveningse visafslag zijn gisteren bijna achthon derd kantjes Hollandse nieuwe verkocht van een kwaliteit, die door kenners werd omschreven als: „voortreffelijk, maar wat zout". Een emotionele vergadering tussen Scheveningse reders en het bestuur van het produktschap van vis en visprodukten heeft gisteren te elfder ure gunstige re sultaten voor de aanvoerders opgeleverd. De haring die 's morgens niet aan de zoutingsvoorschriften zou hebben voldaan, werd 's middags opnieuw gekeurd. Het gevolg was, dat er om vier uur nog 250 kantjes konden worden geveild. De keurmeesters hadden de opdracht om vooral op het zoutgehalte van de ha ring zelf te letten, de sterkte van de pekel werd „soepel" beoordeeld. Het produkt schap is kennelijk gevoelig geweest voor het argument van de reders, dat het zout gehalte van de pekel in de kantjes geen absolute maat hoeft te zijn voor de hoe veelheid zout die er bij het inkuipen op zee aan de haring wordt toegevoegd. Vandaag en gistermiddag heeft de ha ring bijzonder goede prijzen (260 tot 350 gulden per kantje) gedaan. In Scheve ningen is men van mening dat deze prij zen tenminste enige compensatie vormen voor de tegenslag van gisteren. De „ha ringstop" heeft ontegenzeggelijk een marktordenend effect gehad: de geleide lijke verkoop van de kantjes beïnvloedt de prijs voor de reders in gunstige zin. Aan de kar en in de winkels werd voor de Hollandse nieuwe zestig cent of meer gevraagd. Advertentie Doelstraat J» - Haarlem - Tel. 15152 DIVERSE MENIEVERVEN GROENTEVEILING BEVERWIJK Prijzen van woensdag: aardbeien 50-90, sperziebonen 365-420, spinazie 35-91, sla 4-22, rabarber 25-45, radijs 15-24, andijvie 37-60, postelein 35-56, bospeen 71-88, bloemkool 100-130, komkommer 19-28, prei 18-56, waspeen 45-97.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7