Zeven N.Ph.O. zomerconcerten (Mant km Ronnie wil je sen stok kaas nithet vuistje Haal heerlijke mlmgworst huis! Vererende uitnodiging aan architecten Holt en Bijvoet Het zomerprogramma van de NCRV-tv Overvloed aan informatie als gevaar voor de menselijke communicatie „Heerlijk duurt het langst" begint aan tweede serie Korte staking bij de Belgische t.v. en radio NEGEN MUZEN Promotie van echtpaar Grenzen dicht voor Franse paarden Nieuwe ambassadeur van India benoemd PANTALON-WEEK CONSTANT LAMP i® [Vie Eens iets héél anders op de boterham DONDERDAG 2 JUNI 1966 9 22.50 - 69.50 Ambtsaanvaarding door prof. J. Geluk DE UITDRUKKING „vijf tellen na nu" is een commando in omroepstu- dio's en karakteristiek voor de nood zakelijke samenwerking tussen tech niek en hetgeen zich in de studio af speelt. De koppeling welke er bestaan moet tussen deze beide gebieden is in vele opzichten kritisch. Een te sterke koppeling zowel als een heel losse binding leidt niet tot optimale resul taten. helpt altijd De radio geeft vrijdag T elevisie programma Expositie in A msterdamse Effectenbeurs 1 Haarlem, Barteljorisstraat 24, tel. 20420 HET NOORDHOLLANDS PHILHARMONISCH ORKEST zal dit jaar zeven zomer concerten in het Concertgebouw te Haarlem verzorgen, waarvan vier concerten vóór de vakantie zullen plaatshebben en wel op de donderdagavonden 9, 16, 23 en 30 juni. Aan het eerste concert, op 9 juni, zal medewerking worden verleend door de Bus- ■umse Koorvereniging „Pro Musica" o.l.v. Lex Karsemeijer; door hem en Henri Arends zal dit concert beurtelings worden geleid. Vóór de pauze zullen door „Pro Musica" bekende gedeelten uit Oratoria van Bach, Haydn en Handel worden uitge voerd, begeleid door het orkest; afgewisseld door instrumentale werken als de Trum pet Voluntary, waarmee het concert wordt geopend, de Sinfonia in Bes van Joh. Chr. Bach en Balletmuziek uit Rosamunde van Schubert. Na de pauze zal „Pro Musica" werken uit de betere lichte muziek vertolken, het genre waar dit koor zich vooral op toelegt. Het zal dan melodieën uij bekende musicals uitvoeren in bewerkingen van Lex Karsemeijer met begeleiding van een combo (Dick Schallies - piano, Kees Kra nenburg sr. - slagwerk en Ger Daalhuisen - bas) en een strijkorkest; dit alles wordt Instrumentaal omlijst door een uitvoering van de Carmen-suite van Bizet en het Divertissement van Ibert. HET TWEEDE CONCERT heeft plaats op 16 juni. Onder leiding van Henri Arends zullen Eine kleine Nachtmuzik van Mozart, het Pianoconcert in d kl. t. van Mozart, met als solist George van Renesse, Porgy and Bess van Gershwin en de Tango van Sonzogno worden uitgevoerd. Op 23 juni zal de jonge Nederlandse dirigent Edo de Waart, zojuist terug in Holland na een reeks gastdirecties tijdens dit wintersei zoen in Amerika, het orkest leiden. Solis tische medewerking zal worden verleend door de Amerikaanse, in Brussel woonach tige violist Stanley Weiner, die een ver tolking zal geven van het Vioolconcert van Bruch. Het orkest opent het programma met de Ouverture „Carnaval Romain" van Berlioz en speelt na de pauze de Vijfde Symfonie van Tsjaikofsky. Stanley Weiner trad op 8-jarige leeftijd in het openbaar als solist in Washington op. Toen hij 22 jaar was, werd hij concertmeester van de New York City Symphony o.l.v. Leonard Bernstein. Thans wijdt hij zich in Europa volledig aan zijn carrière als solist en aan de compositie. OP 30 JUNI, het vierde zomerconcert, aal onder leiding van de Zwitserse dirigent Ernst Schaerer een uitvoering plaatsheb ben van de „Eroica"-Symfonie van Beet hoven. Voor de pauze zal de Amerikaanse (teveneens In Zwitserland woonachtige) pianist Richard Stein het Eerste Pianocon cert van Tsjaikofsky vertolken. Ernst Schaerer neemt een belangrijke plaats in In het muziekleven van Zürich en omge ving, organiseert en leidt er talrijke con certen en oratorium-uitvoeringen en treedt veelvuldig als gastdirigent op bij vrijwel alle Zwitserse orkesten en in het buiten land in Nederland, Zweden, Duitsland en Oostenrijk. Richard Stein werd in 1936 te Chicago geboren en heeft een belangrijk De Amerikaanse, in Zwitserland woonachtige, pianist Richard Stein. Het gemeentebestuur van de Zwitserse plaats Winterthur heeft aan de Haarlemse architecten ir. B. Bijvoet en prof. G. Holt de vererende uitnodiging gedaan mee te dingen in de prijsvraag voor een nieuw stedelijk theater. Een soortgelijke uitnodiging is gericht aan een Deens en een Duits architecten bureau. De Haarlemse architecten hebben de uitnodiging in principe aanvaard. Prof. Holt zal zich binnenkort ter plaatse op de hoogte stellen. BRIGITTE BARDOT Brigitte Bardot moet 10.000 francs schadevergoeding betalen aan de Decca grammofoonplatenmaatschappij wegens 't niet nakomen van een contract. In 1959 verbond BB zich om een plaat te maken met kinderverhalen. Zeven jaar lang heeft ze gezegd dat ze geen tijd had, en dat vond de rechter niet alleen wat lang, maar ook nauwelijks te geloven. Advertentie bil In onze ENORME COLLECTIE PANTALONS vindt u ideale broeken voor zeilen, sport en vakantie. ZEER APART - ZEER MOOI - - De Zwitserse dirigent Ernst Schaerer. deel van zijn studies in Bazel en Wenen gevolgd. Hij gaf reeds talrijke recitals in de Verenigde Staten en Europa en heeft aan vele radio-uitzendingen in Holland, Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland me dewerking verleend. HET VIJFDE ZOMERCONCERT, onder leiding van Henri Arends, het eerste na de vakantie, is op 25 augustus. Solistische medewerking zal worden verleend door de sopraan Annette de la Bije, die de aria „L'Amore" van Mozart en „Der Hirt auf dem Felsen" van Schubert zal vertolken, en tevens door haar echtgenoot Jan de Man, die na de pauze het Pianoconcert in c kl. t. van Chopin zal uitvoeren. Het or kest opent het concert met de Serenade van de Tsjechische componist Vejvanofsky en geeft een uitvoering van de zes Duitse dansen K.V. 509 van Mozart. Het zesde zomerconcert op 1 september staat wederom onder leiding van Henri Arends. Soliste is de pianiste Ans Bouter, die de Variaties op een Kinderlied van Van Dohnanyi zal spelen. Het orkest opent het concert met „Die Moldau" van Smetana en speelt na de pauze de Symfonie „Uit de nieuwe Wereld" van Dworsjak. Het zeven de en laatste zomerconcert, onder leiding van Henri Arends, is op 8 september. In dit concert treedt de Franse pianiste Sylvie Mercier als soliste op met het Pianoconcert van Grieg. Uitgevoerd worden verder Psy- ché van Franck en na de pauze de Noten krakersuite van Tsjaikofsky. Advertentie DEN HAAG De N.C.R.V.-televisie brengt deze zomer drie nieuwe series op het scherm. In de serie „Internationale Spionnen" wordt aandacht besteed aan Klaus Fuchs,- de Zweedse militair Wan- nerström en de spion Abel. In „Een dag in vrede" krijgen we korte films te zien van „Steden in vredestijd,;". Daarbij zijn bezoeken gebracht aan Engeland, Neder land (Amsterdam; Cees Nooteboom, tekst; John Rosinga, regisseur; Lex Goudsmit, hoofdrol), Zweden, Senegal en Algerije. De derde serie „Humboldt School" vertelt wat over het leven van Duitse middelbare scholieren en hun lera ren, die dikwijls nauwelijks ouder zijn. In de dramatische sector trekken de aandacht een Russische produktie van Tsjechov's „De drie zusters", een Franse produktie van Molière's „Don Juan", de Engelse klucht „Een koekoek op het nest" (met Luc Lutz in de hoofdrol) en het stuk „Stille waters" (met de Ameri kaanse Nederlander John van Dreelen alias Jack Gimberg). De N.C.R.V. introduceert deze zomer een nieuwe quiz, onder de titel; „Schat, waar ben je?" De speler moet in de stu dio een schat zien te vinden door zeven buitengewoon moeilijke vragen te beantwoorden. Hij kan daarbij de hulp in roepen van een kijker, die dan telefonisch het goede antwoord verstrekt en die daar een bedrag voor mag vragen. Dat be drag wordt afgetrokken van „de schat" van het slachtoffer. De speler zal dus proberen af te dingen. In juni, juli en augustus kunnen we showprogramma's verwachten met Annette Roco, Marco Bakker, Conny Renoir, Ansje van Bran denburg, José Féliciano, Don Paulin (4 maal) en Jacques Brei (opgenomen door Belgische tv) in de hoofdrol. Deze zomer worden drie series beëin digd: „Petticoat Junction", „The Bever ly Hillbillies" en „Dzjes Zien", hoewel Pirn Jacobs en Rita Reys in een ander programma tegen de winter zullen terug keren. Scandinavië koopt rechten ZATERDAG aanstaande gaat ln het Verkadetheater in Den Haag de Neder landse musical „Heerlijk duurt het langst" van Annie M. G. Schmidt en Har ry Bannink na de vakantie der medewer kenden weer beginnen. De musical zal ook in Scandinavië worden uitgebracht en wellicht ook in Duitsland. Twee maanden zal „Heerlijk duurt het langst" in Den Haag zijn te genieten. Annie M. G. Schmidt ER IS HEEL wat aan de musical ver anderd sedert de première in Amsterdam op 2 oktober vorig jaar. Vele van de eer ste teksten zijn gewijzigd of geschrapt. Het lied, waaraan de titel van de musi cal werd ontleend, werd reeds tijdens de allereerste repetities er uit gehaald. Guus Oster is in de plaats gekomen van tekst regisseur Henk van Ulsen. André van den Heuvel, die opnieuw is geëngageerd door de Nederlandse Comedie, zal alle voor stellingen in Den Haag nog optreden. De lange Deen Freddy Albeck kon niet lan ger aan de musical meewerken; voor hem is Frans Somers in de plaats gekomen. Harry Bannink zal op de Haagse premiè re de plaats achter de vleugel weer in nemen, die anders bezet wordt door Rob van der Linden. Alle overige actrices en acteurs hebben na hun halfjaarscontract een nieuw jaarcontract kunnen aangaan. Zo'n aanbod is in de ongesubsidieerde sec tor van de Nederlandse kunst een unicum. Conny Stuart, Winnifred Bosboom, Leen Jongewaard, Francine ter Linden, Rob van Houten en John Kuipers en vele an deren blijven in dezelfde rollen. Met Den Haag wordt een tweede tournee door ons land begonnen, die tot eind maart vol gend jaar zal duren en waarbij in alle grote en vele kleinere steden en plaatsen in ons land wordt opgetreden. DIT ZEI GISTEREN prof. dr. ir. J. J. Geluk in zijn rede getiteld „Vijf tellen na nu" waarmee hij het ambt van buitengewoon hoogleraar in de afdeling der electro-techniek aan de technische hogeschool te Delft aanvaardde. Prof. Geluk besprak voorbeelden op andere ge bieden dan de omroep om aan te tonen dat een hechte koppeling remmend werkt, terwijl het praktisch ontbreken van enige binding geen onderlinge vrucht bare beïnvloeding oplevert. Hij stelde de omroep centraal als universele koppeling. Volgens prof. Geluk zal de communica tie-ingenieur niet ophouden kanalen te zoeken om meer informatie over te bren gen. Wat op aarde niet meer mogelijk is zoekt hij met synchrone satellieten ho gerop. Hij meent hiermee de communica tie te bevorderen en is bedroefd band breedte verloren te zien gaan. Of de in formatie zelf wellicht volkomen overbo dig en onnodig is schijnt minder tot zijn overwegingen te behoren. Hij poogt over zo weinig mogelijk draaggolven zo veel mogelijk kanalen te bundelen. Dat de kwetsbaarheid van zulk een systeem grote storingen tot gevolg kan hebben doet hem zonder technische gewetens wroeging een aantal reserve-circuits in schakelen waarmee de maximale benut ting in tegenspraak komt met de optima le. ook breder gezien zal het zijn zaak zijn de menselijke communicatie niet te laten verstikken in de overvloed aan in formatie welke via de schoorsteen onze huizen kan binnendringen, aldus prof. Geluk. DE INGEWIKKELDHEID van staket sels op de daken, hoe interessant ook voor de theoretici, zijn niet zo zeer be wijzen voor de rijkdom aan telecommu nicatie maar meer de uitroeptekens van de armoede aan persoonlijke communica tie, aldus de hoogleraar. Het is daarom een veel dankbaarder taak het gehalte zowel technisch als programmatisch te verhogen dan door multiplicering van een aantal aan de wat naïeve wensdroom van sommigen mede te werken. De eerste taak opent dankbare perspectieven en verdiept de massacommunicatie. De tweede taak roept ten minste twijfel op en drijft naar steeds kleinere verzor gingscirkels. Advertentie K2r Imp. Brocades, Amsterdam Burgemeesters. Tot burgemeester van Grevenbich, Obbich en Papenhoven is benoemd de heer T. J. W. van Hinsberg nu burgemeester van Nieuwstadt. De heer van Hinsberg is 54 jaar oud en lid van de KVP. Advertentie HILVERSUM I. 402 m. 7.00 Nws, ochtendgymnastiek, en soc. lied. 7.23 Lichte gram.muziek. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gram.muziek. 9.00 Te land en te wa ter. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Schoolradio. 10.20 Romantische orkest werken. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Italiaanse kamermuziek. 12.00 Licht instru mentaal ensemble. 12.27 Mededelingen t.b.V. land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlich ting. 12.40 Electronisch orgelspel. 12.55 Actu aliteiten. 13.00 Nws. 13.10 Radiojournaal. 13.30 Coupe classique spéciale. 14.15 Lichte gram.muziek. 15.15 Voordracht met volks muziek. 15.45 Licht ensemble. 16.00 Nws. 16.30 Radio orkest van Beromünster. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nws. 18.15 Deze week. 1820 Lichte pianomuziek. 18.30 Jazz-rondo. 18.50 Naar onze mening. 19.00 Voor de oudere jeugd. 19.30 Uit de kunst. 20.00 Nws. 20.05 Muziek van de 20ste eeuw. 20.45 Christendom zonder God. 21.00 Radio- phllharmonisch orkest en solist. 22.40 Nws. 22.50 Actualiteiten. 23.05 Lichte grammuziek. 23.45 Soc. nieuws in Esperanto.23.55 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.15 Lichte gram. muziek. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10Ï Lichte gram.muziek. 8.40 Voor de huisvrouw. 9.40 Populaire gram.muziek. 10.05 In de Pla- tensoos. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Lichte orkestmuziek. 12.00 Angelus. 12.03 Instru mentaal ensemble. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Aktuali- teiten. 12.50 Promenade-orkest 13.25 Gram. muziek. 13.35 Voor de vrouw. 13.45 Zomer- cocktail. 15.00 Nederlandse amusementsmu ziek. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Viool en pia no. 16.50 Harprecital. 17.00 Voor de padvin ders. 17.30 Coda: muziekprogramma voor jonge mensen. 19.00 Nws. 19.10 Aktualiteiten. 19.30 De Springplank. 20.00 Nederlandse Mu ziekdagen. 1966: Koor en orkest van het Gro nings Conservatorium. 20.45 Tenor en pia no. 21.00 Inhoud: veertiendaagse rubriek. 21.15 Vliegende schijven. 22.25 Boekbespre king. 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 Geva rieerd platenprogramma.23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III. 240 m. en FM-kanalen. 8.00 Nws. 9.02 Ochtendprograam. 12. Nws. 12.02 Operettemuziek. 13.00 Nws. 13.02 Zuid- amerikaanse klanken. 13.30 Gevarieerd pla- tenprogramma. 14.00 Nws. 14.02 Gevarieerd platenprogramma. 15.00 Nws. 15.02 Gevari eerd platenprogramma. 15.30 Platenpro gramma voor tieners. 16.00 Nws. 16.03 Ge varieerd muziekprogramma. 17.00 Nws. 17.02 Gevarieerd platenprogramma voor automo bilisten. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Muziek. 12.40 Weerbericht. 12.45 Gram.muziek. 12.55 Buitenlands pers overzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nes. 14.05 Klassieke muziek. 15.00 Nws. 15.03 Schoolradio. 15.45 Lichte muziek. 16.00 Nws. 15.03 Beusrberichten. 16.09 Lichte muziek. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muziek. 17.30 Muzi kale lezing. 18.00 Nws. 18.03 Voor de solda ten. 18.30 Tips voor automobilisten. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Grammofoonplaten. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Koormuziek. 20.25 Klassieke muziek. 20.30 Literaire uit zending. 21.00 Amusementsmuziek. 21.30 Jazzmuziek. 22.00 Nws. DONDERDAG 2 JUNI NEDERLAND I 6.15-8.30 Early Bird reportage maanlan ding Surveyor-satelliet. 18.00-18.30 Herha ling Early Bird reportage. 14.30 Voor de vrouw. 18.30 Teleac: Wij ma ken muziek (les 6). 19.00 Nws. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Internationaal jeugdjournaal. 19.15 Regionaal journaal. 19.35 De Dick van Dyke-Show. 20.00 Journaal. 20.20 Economisch bulletin. 20.40 Lido-Parijs, showprogramma. 22.00 Op zoek naar veiligheid. 22.40-22.45 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 De Ronnie Tober Show. 20.40 Zuid Amerika nu, reportage. 21.25 Ha zel, film. 21.50 Onze man in Keulen. 22.10 Journaal. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I 19.00 Nws. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Fan club tienermagazine. 20.00 Journaal. 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Z-Cars. 21.35 Dag Buurman. Duits satirisch programma. 22.25 ANVV-spot. 22.30 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nieuws. NCRV: 20.01 Literair Kijk- schrift. 20.30 Koningsgambiet. 21.25 Jazzfes tival Comblain-la-Tour. 21.40 Attentie. 22.05 Tentoonstelling Bijbel en Tegel te Amster dam. 22.10-22.15 Journaal. Het personeel van de Belgische radio en televisie is woensdagavond drie uur in staking geweest. Zowel de Nederlands als Franstalige uitzendingen verdwenen om 7 uur 's avonds uit de ether. Via de radio werd woensdagavond nog een kort nieuwsbulletin uitgezonden. De actie wordt gesteund door de twee grote vakbonden, de katholieke en de socialistische. De vorige week was al aan gekondigd dat schokstakingen zouden worden gehouden, indien de eisen voor verbeteringen van de sociale voorwaarden niet voor 31 mei zouden zijn ingewilligd. Jeroen Bosch tentoonstelling. Ter gelegen heid van de 450ste sterfdag van de Bossche schilder Jeroen Bosch wil men zoals reeds eerder is bericht in 's-Hertogenbosch pogen een representa tieve tentoonstelling van zijn werken bijeen te brengen. Er is thans een stich ting geformeerd onder voorzitterschap van mr. J. A. de Roy van Zuydewijn, welke stichting voor het thans reeds veel omvattende onderzoekingswerk subsidies heeft ontvangen van over heidsorganen. Voorts is medewerking van het Bossche bedrijfsleven toege zegd en heeft men toezegging dat het Centraal Noordbrabants Museum voor de eventuele tentoonstelling beschik baar zal worden gesteld. Nederland 1: Het grootste gedeelte van de avond is gereserveerd voor een Franse show. Men ziet een amusementsprogram ma in het Parijse Lido, waar onder ande ren ook de Bluebell Girls optreden. Het voorprogramma bestaat uit het Jeugd- en Regionaal Journaal en de Dick van Dyke show, waarin Laura als koppelaarster op treedt. De avond wordt besloten met pro gramma „Op zoek naar veiligheid", ge presenteerd door Romano Stinga. Hierin wordt aandacht besteed aan de veiligheid van de auto. Ronnie Tober presenteert vanavond zijn tweede show in het KRO-pro gramma op Nederland 2. Nederland 2: Onder regie van Jos van der Valk brengt de KRO de tweede Ronnie Tobershow op de beeldbuis. In dit pro gramma treden op de Belgische zangeres Tonia, die samen met Ronnie Tober enke le liedjes zingt, de Blue Diamonds en Huub Matron. In de serie „Zuid-Amerika Nu" van de Westduitse journalist Thilo Koch wordt aandacht besteed aan Colum bia. Sinds 1948, na de felle twisten tussen de conservatieven en liberale groeperin gen heeft het land geen rust meer gekend. De pogingen om in 1953 tot meer rust te komen faalden nagenoeg. In 1964 telden de dodenlijsten 200.000 slachtoffers. Met de onrust groeide tevens de communis tische invloed. Deze maand zal in de faculteit der wis kunde en natuurwetenschappen aan de universiteit van Amsterdam tweemaal een echtpaar op dezelfde dag promoveren. De heer en mevrouw Louwrier-De Wal zijn gisteren bij prof. dr. A. H. W. Aten jr. en prof. dr. Th. J. de Boer gepromo veerd. Op 29 juni zullen de heer en me vrouw van Utrecht-Cock promoveren. Mevrouw L. Louwrier-De Wal uit Am stelveen promoveerde op een proefschrift getiteld „De reactie van enkele alifati- sche diazoverbindingen met symmetrisch trinitrobenzeen." De in Velsen geboren heer P. W. F. Louwrier promoveerde op een proefschrift getiteld „Calibration of a radium beryllium neutron source". In verband met het uitbreken van acute infectieuze anaemie (bloedarmoede) onder paarden in Frankrijk, gepaard gaan de met een aantal sterfgevallen op enige Franse renstallen, zullen tot nader order geen invoer- en wederinvoervergunningen meer worden verleend voor uit Frank rijk afkomstige paarden. Dit heeft de veeartsenij kundige dienst in ons land be paald. Engeland sloot zijn grenzen reeds eerder voor alle paarden van het vaste land, waarna België en Duitsland even eens verbodsbepalingen voor invoer en transito van Franse paarden afkondigden. Deze ernstige ziekte, die in vele geval len een fataal verloop heeft, zal ook haar invloed hebben op de grote prijs der laga landen, die op zondag 26 juni op Duindigt wordt gehouden. Het deelnemen van Fran se dravers is door het besluit van de veeartsenij kundige dienst en het verbod om deze paarden door België te vervoe ren uitgesloten te achten. In Duitsland is de voor zondag 5 juni uitgeschreven grote prijs van Recklinhausen geannu leerd. Annulering van de Grote prijs der laga landen wordt niet overwogen, daar op een voldoende aantal klasse-paarden is ta rekenen. Sunder Marain Haksar is aangewezen als de nieuwe ambassadeur van India in Nederland. Haksar. die op het ogenblik ambassadeur van India is in de Verenig de Arabische Republiek, zal naar wordt verwacht Raghoenath Sinrha de volgende maand in Den Haag opvolgen. Tot en met 1-7 juni wordt in de Mercu- riuszaal van de Amsterdamse Effecten beurs een tentoonstelling van schilderijen gehouden, vervaardigd door leden der ef fectenbeurzen van New York, Londen en Amsterdam. De collectie omvat 85 schil derijen, aquarellen en tekeningen, waar van 23 werden ingezonden door leden van de Wall Street Art Association te New York, 13 door de Stock Exchange Art So ciety te Londen en 49 beschikbaar werden gesteld door leden en bedienden van leden van de Amsterdamse Effectenbeurs. De tentoonstelling valt samen met de viering van het 90-jarig bestaan van de Vereeni- ging voor den Effectenhandel

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 9