„Verzekering tandheelkundige hulp is een cadeaustelsel" f- I Zondagsschoolvereniging vierde het eeuwfeest Bromfietser door een trein aangereden en omgekomen H en bondig Fa. B. ENGELENBERG Prof. Flögel uit felle critiek: Acht jaar voor Carnavalsmoord Militair verdronken in een zwembad Schipper gestraft Zakkenrollers actief in Rotterdam Vijfjarig meisje aangerand Goede opleiding van chauffeur is van groot belang Veel vrachtwagens worden overbelast Twaalf mensen door brand dakloos Duitsers tegen Hitier Restaurant in Well uitgebrand Attente schoonzoon pakt inbreker Wisselend II MAANDAG 6 JUNI 1966 2 De inbreker zocht onder het kussen Examens Kerkelijk nieuws Protestantse journalisten verontrust over zaak-Houwaart OLSTER N.V. VIJFHUIZEN 02508-456 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN 1 I %a Het is met de ver doorgevoerde socia lisatie van de tandheelkundige hulpverle ning merkwaardig gesteld. Voor eenvou dige hulp, die de verzekerden, onder meer als gevolg van de gestegen welstand, veel al zonder bezwaar voor eigen rekening kunnen nemen, wordt op grote schaal bij stand verleend, terwijl de patiënten in ge val van werkelijk belangrijk risico geen bijstand ondervinden. Dit zei prof. dr. G. E. Flögel, die on langs is benoemd tot hoogleraar aan de rijksuniversiteit in Utrecht, in zijn inau gurele rede. „Hiermee blijft van het ver zekeringsstelsel dat immers zijn waar de ontleent aan het veilig stellen van risi co's, welke zelfstandig niet te dragen zijn niet meer over dan een soort cadeau stelsel waarvoor men zelf betaalt. De star re, verpolitiekte ziekenfondsvoorschriften zijn meer gericht op collectieve belangen dan op behartiging van de menselijke nood van de enkeling", aldus prof. Flögel. „De tandheelkundige professie is door deze ontwikkelingen in een hoek gedron gen, waar zij reeds lang de verantwoor delijkheid voor de haar toevertrouwende patiënten niet meer met een rustig gewe ten kan dragen. Van tandheelkundige zij de heeft men bij het overleg met die zie kenfondsen al het mogelijke gedaan deze ongelukkige situatie te verbeteren. Men krijgt echter de indruk, dat hierbij te wei nig de nadruk op de ethische normen van de tandheelkunde is gelegd. Door regelingen te aanvaarden of zelf voor te stellen, die in strijd zijn met de waardigheid en de idealen van het tand heelkundige beroep, kan men in tegenstel ling tot de schijn van een behaalde ver betering de zaken slechts verergeren. In dien men in ons land de tandheelkunde werkelijk op een hoger plan wil brengen zullen deze ethische normen vanuit een Het gerechtshof in 's-Hertogenbosch heeft in beroep 'n 32-jarige landarbeider uit Zundert wegens doodslag in de nacht van 2 op 3 maart 1965 gepleegd op de landbouwer M. van Hasselt, veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf. Een 23-jarige maatschappelijk werk ster in Utrecht, mejuffrouw C. Spaans, heeft vannacht bezoek gehad, van een wel bijzonder koelbloedig inbreker: de man zocht zelfs onder het kussen waarop zij sliep naar eventuele buit. Overigens verried hij daarmee zijn aanwezigheid, want hij raakte haar per ongeluk aan. Mejuffrouw Spaans werd wakker en zette het op een gillen. De man (ongeveer twintig jaar) nam de benen met dertien briefjes van hon derd, een horloge en portemonnaie met veertig gulden, die hij uit het bureau en van het dressoir in de voorkamer had gehaald. Hij was de woning van de maatschappelijk werkster binnen ge komen via het balkon aan de achterzij de en de niet afgesloten balkondeur. Utrecht. De heer J. Haisma uit Eindho- hoven is gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op het proefschrift: „Bouw en eigenschappen van korte stabiele gaslasers". Promotor was prof. dr. M. G. van Bueren. Nijmegen. Gepromoveerd tot doctor in de sociale wetenschappen op proefschrift „De ontwikkeling van de intelligentie, een monografie over de psychologie van J. Piaget", J. J. Dumont, geboren te Brunssus. Promotor was prof. dr. P. J. A. Calon. De promotie geschiedde cum laude. Amsterdam (Gem. Un.). Doctoraal no tariaat: N. J. Schutte (Amstelveen). AMSTERDAM (V.U.). Pedagogiek examen MO-B: J. G. Hoogduin (Haar lem), C. van het Maalpad (Beverwijk). Leiden. Doctoraal geologie D. Kovaes (Leiden). Utrecht. Doctoraal rechtsgeleerdheid: J. M. M. van Woensel (Hatert), F. S. Hazewindus (Utrecht), P. van Alphen de Veer (Utrecht). Doctoraal sociale geografie: H. B. Rein- ders (Winterswijk), A. K. O. Dam (Nij megen), J. M. van den Hondel (Gouda). De promotie van de heer R. Plomp uit Zeist geschiedde cum laude. AMSTERDAM, De heer H. U. E. Thoden van Velzen uit Amstelveen is cum laude gepromoveerd tot doctor in de sociale wetenschappen op een proef schrift getiteld „Politieke beheersing in Djukamaatschappij. Een studie van een onvolledig machtsoverwicht". Promotor was prof. dr. A. J. F. Koebben. Doctoraal wiskunde: J. van der Slot (Amsterdam). Ned. Herv. Kerk Beroepen te Medemblik (toez.) P. Land weer te Nigtevecht; te Noordlaren-Glim- men (toez.) A. N. Doorenhein te Engwie- rum; te Wageningen (vac. R. C. G. Troel stra, toez.) mr. J. A. Vaandrager te Sneek. Aangenomen naar Beuningen c.a. (toez.) dr. H. van Vliet te Kerkrade-Oost; naar Oostermeer-Eestrum G. Wiltink te Mar- rum-Westernijkerk. Beroepen te Harder wijk (vac. C. v. d. Boogerd) A. van Brum- melen te Giessendam-Nederhardinxveld; te Putten L. Blok te Ridderkerk; te Reeu- wijk L. Doppenberg te Wilsum (O.). Be roepen te Rockanje (toez.) J. van Leeu wen te Krabbendijke; te Wezep (toez.) A. van Brummelen te Giessendam; te St. Jo- hannesga-Delfstrahuizen H. F. Venema, kand. te Hellevoetsluis. Bedankt voor Ha ren (toez.) W. I. Doude van Troostwijk te Doorwerth-Heelsum. Beroepen te Scheve- ningen (vac. H. Stolk) J. J. v. d. Krift te Ermelo; te Oldenmarkt-Paaslo (toez.) P. Landweer te Nigtevecht. Bedankt voor Nisse B. Martèl, kand. te Zaandam. Kardinaal Alfrink heeft in Utrecht de vernieuwde katholieke schoolraad geïn stalleerd. Deze raad is het toporgaan van het katholieke onderwijs in ons land. werkelijk besef van de betekenis ervan als onvoorwaardelijk uitgangspunt dienen te worden gesteld en niet langer als ruilmid del mogen dienen," aldus prof. Flögel. Prof. Flögel werd in 1925 in Apeldoorn geboren. Hij begon zijn tandheelkundige studie in verband met de oorlogsjaren eerst in december 1945, en behaalde in februari 1950 het tandartsdiploma. Na en kele jaren als waarnemer in verschillende praktijken werkzaam te zijn geweest, vestigde hij zich in december 1953 te Am sterdam als tandarts. Bij het tandheelkun dig onderwijs ving hij zijn werkzaamhed eerst op 1 mei 1960 aan en werkte hij daar als part-timer op de afdeling conser verende tandheelkunde onder leiding van prof. J. van Amerongen. Naast zijn on derwijstaak hield hij zich daar ook bezig met wetenschappelijk onderzoek onder an dere op het gebied van de ontwikkeling van het snelloopinstrumentarium, de po reusheid van gegoten gietstukken, de co- heasief-goud techniek en de materiaalkun dige en klinische aspecten van amalgaam. De Nederlandse Zonddagsschool Ver eniging heeft zaterdag in het internatio naal congrescentrum RAI in Amsterdam het honderdjarig bestaan gevierd. De vereniging, die de grootste interkerkelijke organisatie in ons land is, werd een eeuw geleden in de hoofdstad gesticht. De voorzitter der N.Z.V., ds. J. ter Schegget uit Diemen zei in zijn jaarrede: „Het gebeuren van onze tijd, met name wat met de jeugd gebeurt moet ons tot bezinning aanzetten, meer dan ooit. De meest klemmende zaak is, dat de kinde ren kinderen zijn van mensen van deze tijd die geen antwoord meer hebben op een geestelijk appèl dat op hen gedaan wordt. Dat betekent intussen niet dat het de mensen volkomen koud laat dat ze zonder God, vaak zonder hoop, in de we reld zijn. Zij hebben daarom hun vaak indringende vragen", zo zei ds. Ter Scheg get, die in dit verband het „verschijnsel" provo noemde. „Als we niets van deze wereld weten of willen weten zal ons bij bel vertellen een volkomen steriel karakter dragen", zei hij „de bijbel is een boek dat ingaat in het leven van de mensen van alle tijden. Het probleem kennen van het kind van deze tijd zal ons de bijbel veel meer geïn teresseerd doen lezen". De 21-jarige dienstplichtige militair Jeen Landman uit Rottevalle (Friesland) is zondagmiddag in Assen verdronken. De jongeman behorend tot de 42e infan terie verkenningscampagnie gelegerd in de J. W. Frisokazerne te Assen, was met enkele militairen in een zwembad gaan zwemmen. Op een gegeven moment werd hij vermist. Zijn kameraden ontdekten hem op de bodem van het zwembad. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Artsen konden slechts de dood con stateren. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE. De N.Z.V.-voorzitter drong aan op stich ting van een vormingscentrum, waaraan alle zondagsschoolverenigingen zouden moeten meedoen. „De N.Z.V. gaat door met haar werk", aldus de voorzitter, „om dat naar haar overtuiging de bijbel in zijn meest wezenlijke bestand een verhaal is." „Vertellen is horen en doorvertellen". We hebben de opdracht om van geslacht tot geslacht te vertellen wat de Here ge daan heeft. Het moet geen bloedarm pra ten zijn. Wij willen de grote daden des Heren niet verbergen voor de kinderen van nu en van morgen". 's Middags recipieerde het bestuur en 's avonds werd de speciaal voor het jubi leum geschreven musical „Kind op maan dag" opgevoerd. De eeuwfeestviering is gistermorgen besloten met een hoogdienst in de Westerkerk, waarin de voorzitter der N.Z.V. voorging. Tijdens de in Den Haag gehouden al gemene vergadering van de protestants christelijke journalistenkring is een motie aangenomen, waarin gezegd wordt dat dat met verontrusting en ontstemming kennis is genomen van wat zich de laat ste tijd heeft afgespeeld rondom het PCJK-lid D. F. Houwaart, hoofd van de actualiteitenrubriek „Attentie" van de NCRV. Publicaties hierover vestigen de indruk dat de eigen verantwoordelijkheid van deze journalist in ernstige mate in het geding is gebracht en dat de vrijheid van meningsuiting is geschaad. De vergade ring droeg het bestuur op zich over de ze zaak met het bestuur van de NCRV in verbinding te stellen ter verkrijging van opheldering. Schipper G. Ros van het vissersvaartuig „Maria Jacoba" KW.73 is door de raad voor de scheepvaart gestraft door hem de bevoegdheid om als schipper of stuurman te varen op zeevissersvaartuigen te ont nemen voor de tijd van twee weken, we gens zijn schuld aan de aanvaring op 7 oktober 1965 met het Duitse vissersvaar tuig „Amalie" A.L.34 op de Noordzee. De aanvaring gebeurde in volle zee tij dens dikke mist. De „Amalie" lag ge stopt, de „Maria Jacoba" voer met een snelheid van 3 a 4 mijl. Volgens de raad te snel omdat toen schipper Ros de Duit ser zag niet meer tijdig gestopt kon wor den. Bovendien was aan boord van de KW 73 geen uitkijk op de bak geplaatst, wat onder de heersende omstandigheden vol gens de raad noodzakelijk was. Het erelidmaatschap der Konink lijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart is uitgereikt aan gene- raal-majoor-vlieger (b.d.) W. C. J. Versteegh, de gouden medaille der vereniging aan prof. dr. P. M. van Wulfften Palthe, luchtvaartgenees- kundige, de zilveren medaille der vereniging aan dr. W. J. Maan, di recteur-generaal van het internatio naal centrum voor landbouwlucht- vaart. De foto toont hoe voorzitter luitenant-generaal Schaper de heer Versteegh (links) het erelidmaat schap aanbiedt. Tien Rotterdamse huisvrouwen zijn za terdagmiddag bij het winkelen in waren huizen in het centrum van de stad hun portemonnaie kwijtgeraakt door het op treden van een of meer zakkenrollers. De bedragen die zij missen varieren van 25 tot 1000 gulden. Totaal zijn deze in woonsters van Rotterdam ongeveer 2000 gulden kwijtgeraakt. In vijf gevallen werd de portemonnaie uit de boodschappen gegrist. Bij de overi ge vijf dames was de knipsluiting van haar handtas ongemerkt geopend. In de afgelopen weken was in Rotter dam reeds een verhoogde activiteit van zakkenrollers te bemerken. In het park Rozenburg bij de Kraling- seplas in Rotterdam is een 5-jarig meis je op ernstige wijze aangerand. Een veertig- a vijftigjarige man heeft de kleuter aangesproken en meegenomen naar de rododendron-aanplant. Het blau we fietsje dat het kind bij zich droeg had hij in de hand. De aanranding heeft voor het kind, zoals de politie meedeelde, ern stige gevolgen. De staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, ir. S. A. Posthumus, heeft op het congres van NOV-Wegtransport in Rotterdam gezegd dat er drie belangrij ke factoren zijn die bij verkeersongeval len een rol spelen. Dat zijn de conditie van de verkeersdeelnemer, de toestand van de wagen, maar ook de staat waar in zich de weg bevindt. De bewindsman zei, dat de regering het belangrijk vindt dat de wegvervoers- organisaties veel aandacht besteden aan een goede opleiding van chauffeurs. Ook van groot belang is het, aldus de heer Posthumus, dat chauffeurs niet vermoeid op de weg komen. In Amerika heeft men ontdekt dat ongevallen, die plaats von den binnen vier uur nadat de chauffeur van huis gegaan was, veelal het gevolg waren van een tekort aan nachtrust. In Frankrijk heeft men ontdekt dat die weg gebruikers, die na iedere honderd kilo meter rijden een korte pauze nemen, de minste ongelukken maken. In 1965 zijn door een speciale groep van de rijkspolitie in totaal 3830 voertuigen (al dan niet in combinatie met een aan hangwagen of oplegger) gecontroleerd op de technische toestand. Van die 3830 wa ren er slechts 1399 (36,5 procent) die geen aanleiding gaven tot opmerkingen de andere 2431 werden voor 1738 tekort komingen gewaarschuwd, 2124 overtre dingen moesten bij proces-verbaal worden vastgelegd. Dit heeft kapitein A. C. Vogel, comman dant van de sectie bijzondere verkeersta- ken van het korps rijkspolitie, op het congres van de N.O.B.-wegtransport in Rotterdam verteld. De eerste vier maanden van 1966, zo zei hij, geven hetzelfde beeld te zien: 1781 gecontroleerde voertuigen, in 627 geval len geen opmerkingen, 729 waarschuwin gen en 1173 processen-verbaal. Overbe lasting was de voornaamste oorzaak van een opmerking. Terwijl de bewoners naar de kerk wa ren is zondagmorgen een brand uitge broken in het huis van de familie F, Kuiper aan de Venestraat in Hooge- veen. Door het rieten dak sloeg het vuur over naar de aangrenzende woning van de familie A. Geerts. Beide woningen brandden geheel uit. Beide woningen zouden binnenkort wor den afgebroken. De oorzaak is nog on bekend. In totaal werden door de brand twaalf personen dakloos. In het Martin Behaim-Haus in Rotter dam zal van 11 tot 21 juni een tentoon stelling „Duitsers tegen Hitier" worden gehouden, die is georganiseerd door het Duits consulaat in samenwerking met de afdelingen Rotterdam van de vereniging van ex-politieke gevangenen en Voorma lig Verzet Zuid-Holland. In Groenloo is op de niet-beveiligde overweg tussen Groenloo en Eibergen een jongeman op zijn bromfiets aangereden door een goederentrein. Het slachtoffer, de 22-jarige H. R. van Dam uit Eibergen, werd zo ernsig gewond, dat hij korte tijd later in het Sint Vincentiusziekenuits in Groenlo is overleden. Op de Parellelweg in Hendrik Ido Am bacht is een vrachtauto tegen een boom ge reden. Van de twee inzittenden kwam de vrouw, de 32-jarige G. C. de Roos uit Hendrik Ido Ambacht om het leven. De bestuurder, H. van Driel uit Zwijndrecht Advertentie v.': r. V' V: .,v centrale verwarming (gescheiden echtgenoot van de overlede ne) werd met een schedelbasisfractuur iun een ziekenhis in Dordrecht opgeno men. In Drachten is de 69-jarige gepensio neerde zuivelarbeider D. Dijkstra uit Drachten bij een botsing om het leven gekomen. Hij stak per rijwiel zonder uit te kijken de autoweg over, werd door een passerende auto aangereden en zwaar gewond. Naar het ziekenhuis in Drachten overgebracht, overleed hij daar kort i aankomst. Bij een inhaalmanoevre op de rijksweg Bergen op Zoom-Middelburg verdween de 56-jarige C. K. uit Zwolle plotseling uit het gezicht. Zijn wagen was onder Lewe- dorp van de Sloedam gevlogen en onder ste boven in een sloot beland. C. K. kwam om het leven. Drie medepassagiers, waar onder zijn vrouw, zijn levensgevaarlijk gewond. Op de plaats van het ongeluk is een snelheidsbeperking tot vijftig kilome ter. C. K. reed ruim honderd. Stadsschouwburg, vandaag 20 uur: To neelvereniging V.Z.O.D. met „De zondaar" van mr. J. H. Penning; dinsdag 20 u.: Her haling demonstratie eindexamen Toneel school Amsterdam. Concertgebouw, dinsdag 12 u.: Leer lingenuitvoering van Haarlems Muziek instituut. Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelcon cert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De zonen van Katie Elder", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u. „De wereld zonder sluier", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „The bridge on the River Kwai", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De lokvogels", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Beslist niet op za terdag", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Spion tegen wil en dank", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Een nacht van liefde", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Lady L", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van Finse wandtapij ten, ceramiek, glaswerk etc. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Op zondagen en feestdagen van 13 tot 17 uur. Tot 4 juli. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Expositie „Bijbel Zwart/wit": Houtsneden van Flip van der Burgt. Tot 13 juni. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag van 13 tot 16 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassieke grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Zomerexpositie van werken uit eigen bezit. Tot 3 juli. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Loes Gorlee. Dagelijks van 9.30-18 u. Tot 1 juli. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Chavalit Soem- prungsuk. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot 1 juli. Galerie 3 (Jansstraat): Expositie van schilderijen en tekeningen van Joost Schmidt en Coen Oostrom. Dagelijks van 12-18 u. Tot 18 juni. De Waag (Spaarne/Damstraat)Expo sitie van werk van Janneke Ducro en Hans Ducro. Dagelijks van 13-17 u. Tot 19 juni. Museum Het huis van Looy (Kamper laan): Expositie van cultuurhistorische diorama's en tekeningen van Herman Moerkerk. Dagelijks van 10-17 u., zondags van 13-17 u. Tot 1 juli. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek)Tot oktober van 9 tot 18 u. geopend. MAANDAG 6 JUNI Geen bioscoopvoorstellingen. Ruïne van Brederode, Santpoort, 21.30 uur: Klankbeeld „Zingende stenen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-zuid, 10-18 en 19-21 uur: Expositie van gouaches, etsen en tekeningen van Chris Tonbreeker. Tot 13 juni. DINSDAG 7 JUNI City, 20 u.: „Nog wat nieuws, Pussy cat?" Ruïne van Brederode en „Kastanjeloot", zie onder maandag. MAANDAG 6 JUNI Kennemer theater, 19 en 21.15 u.: „Moll Flanders". Luxor, 19 en 21.15 u.: „Bittere rijst". W.B. Theater, 20 u.: „Het laatste duel in Gun Hill". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ten toonstelling Van der Nahmer (plastieken), Aart v. d. Eyssel (plastieken) en Ru van Rossum (grafiek), geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, Stumphius- straat/Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020 of Groenelaan 21. DINSDAG 7 JUNI Bioscopen, enz. als maandag. Galerie Boumans, dinsdagmiddag ge sloten. Burgemeester. Tot burgemeester van Groenlo is benoemd A. J. A. Janssen, nu burgemeester van Ursem. De heer Janssen, die 38 jaar is, is rooms-katho- liek en lid van de KVP. Hoogleraar. Tot gewoon hoogleraar in ds afdeling der electro-techniek aan de T.H. te Delft is benoemd dr. ing. F. G. Taegen te Hannover. Man verdronken. In Amsterdam is zondag middag het stoffelijk overschot opge haald van een onbekende man, vermoe delijk de 29-jarige tweede stuurman Hei- ge Johanssen van het Noorse schip Bene- dicte. De man wordt sinds 23 mei, toen zijn schip in de Vlothaven lag, vermist. Van misdrijf is niets gebleken. Brand in Etten-Leur. In de nacht van za terdag op zondag is in Etten-Leur een grote loods met landbouwmachines van het loonbedrijf van de gebroeders Boot uitgebrand. In het Noordlimburgse plaatsje Well, in de gemeente Bergen, is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in het restau rant Auberge van den Boer. De brand weer van Bergen kon niet verhinderen dat het restaurant practisch geheel verloren ging. De schade aan het restaurant en inte- riur bedraagt naar schatting 400.000 gul- den. Een chef-verkoper uit Schiedam, die za terdag in het huis van zijn schoonvader aan de Rotterdamse rijweg de planten kwam verzorgen, ontdekte dat een dief haastig via de achterdeur verdween. De verkoper stapte in zijn auto en wist aan de achterkant van de Rotterdamse rijweg de inbreker, een 25-jarige elektriciën, aan te houden. Hij bracht de man in zijn eigen auto naar het bureau Overschie van de Rotterdamse politie. Daar bleek dat de man geen tijd meer had gehad iets uit het huis mee te nemen. Doelstraat S9 - Haa'rlem - Tel. 1J2Ï2 „Cataloy" Metaal - plamuur. Zondag passeerde een koufront ons land waarbij alleen in west Nederland een paar mm regen viel. De warmte werd 's middags verdreven, toen achter het front koelere oceaanlucht binnenstroomde In West-Duitsland onder andere dicht bij de Nederlandse grens ontwikkelden zich enkele onweersbuien. In Aken viel 7 mm regen. Intussen verplaatst zich boven de oceaan een kleine depressie naar Ier land. Een zone met lichte regen heeft zich maandagochtend over Ierland uitge breid. Verwacht wordt dat deze depressie over de Ierse Zee in noordoostelijke rich ting afzwenkend naar Noord-Engeland of Schotland zal trekken. In ons land krimpt de wind onder invloed van deze storing naar zuidelijke richting. Een zwak front zal tijdelijk veel bewolking veroor zaken maar regen van betekenis is niet waarschijnlijk. De temperaturen berei ken ongeveer dezelfde waarden als van daag of iets hogere. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorea Lissabon zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. regen zw. bew. licht bew. zw. bew. onbewolkt regenbui zw. bew. regen regen zw. bew. geh. bew. mist geh. bew. onbewolkt zw. bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. zw. bew. regen zw. bew. onbewolkt half bew. regen onbewolkt licht bew. half bew. licht bew. onbewolkt licht bew. half bew. -5 •O -M ZW w wzw wzw wzw zw zw zzw z zzw zo w nnw zw zw wzw w w ZZW nnw nnw nw w wzw zo windst. 23 windst. 25 ozo 23 windst. 27 z 22 windst. 23 nno 24 n 21 windst. 25 windst. 26 25 «o 0 w 2 16 17 16 24 22 26 24 25 14 18 13 23 19 19 20 23 24 19 22 21 22 30 29 27 26 0.1 2 3 0 0.1 1 0 0 2 04 1 2 1, 0.1 0.2 0 4 0 0 0.3 0 0 3 0 2 0 8 0 0.1 0 0 7 0 2 0 Dinsdag 7 juni Zon op 4.22 uur; onder 20.56 uur. Maan op 0.16 uur; onder 7.43 uur. Maanstanden Laatste kwartier 11 juni 5.59 uur Nieuwe maan18 juni 21.09 uur Eerste kwartier25 juni 14.23 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 6 juni Hoog water 5.27 uur en 17.56 uur. Laag water 1.16 uur en 13.35 uur. Dinsdag 7 juni Hoog water 6.12 uur en 18.38 uur. Laag water 1.54 uur en 14.13 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2