Verenigingsnieuws uit de IJmond Nieuwe uniformen voor de Harmonie Kapel Beverwijk Andere bestemming voor oceaanmijnenvegers Gemeente-ambtenaren hielden bondsdag in Velsen Tientallen ruiten vernield van school in IJmuiden Twee brandjes tijdens het weekeind In de vishal en op zee Pastoor Scholtes uit Beverwijk 25 jaar priester Havenberichten Kettingbotsingen in Velser tunnel Geen voorrang Ongevallen met kinderen Zijspan brak van motorrijwiel Brand in schuurtje te Beverwijk verboden richting Bromfietser botste ROND DE LOSPLANK A.s. Bruidspaar! BEATRIX Bloemsierkunst MAANDAG 6 JUNI 1966 Velsen-IJmuiden Beverwijk Onder de invloed HOTEL ROYAL KENNEMERLAAN 93 Sfeer en gezelligheid Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN IJMUIDEN - TELEF. 7452 Twee dingen - één begrip Tweede chr. kleuterschool in Oosterwijk Chr. kleuterschool Te kleine haring Platvis V erzadigd Wij tonen u een grote kollekti» kleurendia's van bruidsboeketten BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN Historisch genootschap hield excursie naar kasteel Duivenvoorde Automobilist reed lil Postma' Creutzberglaan 19, Bever- Drukkerij P. W. Nijssen De laatste tijd is de technische school aan de Briniostraat in IJmuiden-Oost her haaldelijk het doelwit van baldadige jongelui die het in het bijzonder hebben gemunt op de glasruiten van het gedeelte aan de Troelstraweg. Deze vleugel is niet meer in gebruik met het oog op de nieuwe bouw die hier binnenkort zal worden ver wezenlijkt. Jeugdige vandalen hebben met stenen enkele tientallen ruiten doen sneuvelen. Zij hebben kennelijk op hun manier hun steentje willen bijdragen aan de afbraak van de betrokken schoollo kalen. Hoewel het schoolgebouw pal te genover het hoofdbureau van politie ligt heeft de politie nog geen aangifte van deze ergerlijke ruitenbrekerij ontvangen. MAANDAG 6 JUNI Paviljoen „Schoonenberg", 19.30 uru: Bridgedrive ten bate van „Hef Roode Kruis". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 u.; filiaal Sant poort, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79, 19 tot 21.30 u. R.k. bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 u.; Banjaertstraat 13, Velsen-noord, 19 tot 21 u.; Venusstraat 1, IJmuiden, 19 tot 21 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. Stichting huish. en gezinsvoorlichting, cursus naaien 19-21.30 u. in de Gemeente lijke huishoudschool, P. J. Troelstraweg 1, IJmuiden. DINSDAG 7 JUNI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30, 14,30-17.30 u.; filiaal Velsen-noord, Wijkerstraatweg 77, 19 21.15 uur. R.k. Openbare leeszaal en bibliotheek Willemsbeekweg 96, 10-12 en 14.30-17.30 u Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden, spreekuur: IJmui den en omgeving van 9-10 u. in het Cul tureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, tel 02550-5010; Velsen-Noord, van 11-12 u. in de gemeentelijke vergaderzaal aan de Smidt van Geluderstraat 5, tel. 02510-2550 Santpoort, van 15-16 uur in het gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort-N., tel, 02560-8014; verder volgens afspraak; se cretariaat: Hoofdstraat 117, Santpoort-N. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: van 9.30-12 u, in de Willebrordstraat 102 te IJmuiden tel. 02550-7715. Cursussen: naaien van 19.30-22 u.; Sm. v. Gelderstraat 3, in Vel sen-Noord; idem 15-21.30 u. Gem. Huis houdschool, P. J. Troelstraweg 1, IJmui den; idem 18.30-21.30 u. Cusa, Hoofdstr, 117, Santpoort-N.; van 19-21.30 u. fijne keuken in de Gem. Huishoudschool, IJmuiden. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. MAANDAG 6 JUNI Sportfondsenbad, Kuikensweg 61, ge opend 18.30-19.45 en 20.15-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr, 70, geopend 19-21 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend 19-21 uur. Gezamenlijke filialen, Meerestein, Par mentierstraat 2, geopend 19-21 uur. DINSDAG 7 JUNI „Promenade", Meerstraat, 20 u.: Lezing door de heer J. D. Kok uit Zaandam, voor de Aquariumvereniging. Stichting voor huishoudelijke en gezins voorlichting, Aekerendamlaan 16, spreek uur elke dinsdagmiddag van 14-16 uur tel. 24237. Sportfondsenbad, Kuikensweg 61, ge opend van 7-17.30 uur en 20.15-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr, 70, geopend van 15-17.30 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10.13 uur; 15-18 uur en 19-21.30 uur, Onbekende ruitentikkers hebben de laatste tijd tientallen ruiten vernield van de lagere technische school aan de Briniostraat in IJmuiden-Oost. Deze foto toont slechts een deel van de aangerichte schade. Tijdens het afgelopen weekeind is de Velsense brandweer tweemaal in actie ge weest, waarbij zaterdagmiddag omstreeks twaalf uur voor het eerst. Bij de Wencke- bachstraat in Velsen-Noord was tussen de Staalhavenweg en het Opleidingscentrum van Hoogovens een ruigtebrand uitgebro ken, waarvan het vuur door personeel van Hoogovens en de brandweer kon worden geblust. De ruigte bleek hierna over een oppervlakte van honderd vierkante meter te zijn verbrand. Meer actie van de brandweer werd zon dag in de namiddag op de Velserduinweg in IJmuiden vereist, waar brand was ont staan in een hier gevestigde zaak in was machines. De brand werd door een der fir manten in de elektrische werkplaats ont dekt. Onder leiding van de heer Verhoef slaagde de brandweer er spoedig in het vuur te blussen, waarna kon worden vast gesteld dat er behoorlijke brand-, rook- en waterschade was ontstaan. Aangenomen wordt dat de brand door kortsluiting was ontstaan. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd door de Velsense politie op de Lange Nieuwstraat een 55-jarige autobestuurder uit IJmuiden aangehouden, die onder de invloed van sterke drank bleek te zijn. Hij werd naar het hoofdbureau overge bracht, om hier een procesverbaal in ont vangst te nemen. Maandag Te IJmuiden hebben vanochtend 65 vaartuigen totaal 7752 kisten vis aange veerd, alsmede 45.000 kg tong en 220 stuks stijve kabeljauw. De aanvoer omvatte 1520 kisten schelvis, 850 wijting, 380 gul en kabeljauw, 1150 kleine gul, 1070 koolvis, 25 haring, 610 kleine kistjes haring, 2 makreel, 630 kleine kistjes makreei, 1180 schol, 55 tarbot en 620 varia. De prijzen per 1 kg: heilbot 5,20-3,50, tarbot 4,70-4,20, gr. tong 5,71-5,53, grm. tong 5,61-5,52, kim. tong 5,48-5,33, tong 1 2,99-2,87, tong 2 1,97-1,68, zalm 7,70-4,20. Per 125 kg: gr. kabeljauw 172-140, mid del kabeljauw 136-110, gr. koolvis zwart 98, middel koolvis zwart 80-68, gr. koolvis wit 140, gr. leng 122-104, gr. wolf 108-104, gr. en middel hake 238. Per tien stuks: gr. kabeljauw 150-130, middel kabeljauw 70-56. Per hoop: vleet 130. Per 50 kg: gr. schelvis 61, middel schel vis 54, kl. schelvis 41-33, schelvis 1 38-33, schelvis 2 28-18, kabeljauw 1 52-46, kabel jauw 2 45-38, kabeljauw 3 40-36, gr. en middel schol 54-48, kl. schol en schol 1 54-50, schol 2 51-40, schol 3 41-32, wijting gestript 31, wijting dicht 17-15,50, haring 29-13, makreel 41-18, tarbot 192-98, griet 100-70, tongschar 90-68, kl. rode poon 37- 21, kl. wolf 54-48, haai, 36-32, schar 27- 13,50, koolvis 1 wit 54, kl. leng 45-40, kool vis 1 27, koolvis 2 23-20, schartong 43, poontjes 33-17, ham 120-100. Scheveningen De aanvoer op de afslag te Scheveningen omvatte hedenmorgen 300 kisten schelvis, 300 wijting, 150 gul en kabeljauw, 800 ha ring, 1100 kleine kistjes haring, 750 kisten makreel, 100 schol en 2000 kg tong. Wie op tweede pinksterdag een wande-1 schepen hadden voor het merendeel schel ling of een ommetje langs de havens maak- vis aan boord met daarnaast wat kabeljauw te zal wel getroffen zijn door de grote en gullen. De handel was reeds maandag hoeveelheid schepen die in de havens aan- niet bij machte om deze gehele aanvoer wezig was. Want naast de vele kotters die naar zich toe te halen. Meerdere kisten met het weekeinde steeds in de havens schelvis werden dan ook weer opgeruimd zijn, waren er nu zeker wel een twintig- door de visverwerkende industrie. Da tal trawlers die reeds van hun eerste ha- meegebrachte dichte wijtingen werden rinereis in dit nieuwe haringseizoen terug eerst wel heel goed verkocht aan degenen i J. 1 AA I j;. J..A.lrnnnn onvi rlo «Qrf ChDII. waren gekomen om hun toegestane 100 kantjes binnen te brengen. Daarnaast wa ren er nog die gereed lagen om opnieuw zee te kiezen als z.g.n. tweede ploeg-sche- pen. Deze grote toeloop van schepen heeft voor de mensen rond de havens een enor me hoeveelheid werk met zich meege bracht. Want naast de toegestane hoeveel- Advertentie De musici van de Beverwijkse Harmonie Kapel moeten gedeeltelijk in nieuwe uniformen worden gestoken. Er is voor een bedrag van 17.000,aan nieuwe kleren nodig. Uit eigen middelen kan het bestuur van de kapel drie mille four neren. Desgevraagd komen B en W van Beverwijk donderdag tijdens de raads vergadering met een voorstel een krediet van 14.000,— te verstrekken. De) gemeente stelt zich daarbij garant voor de jaarlijkse betaling van rente en aflossing. Het college komt voorts met een voor stel de openbare Emmaschool aan het Moensplein ingrijpend te verbouwen, uit te breiden en te verbeteren. In eerste in stantie vraagt het college slechts een kre diet van 10.000, nodig om een en ander voor te bereiden. De gehele verbouwing, die in fasen zal geschieden, vraagt een investering van rond zes ton. Tijdens de eerste fase zal een overblijflokaal worden gebouwd, vier toiletgroepen met voor- Zondagmorgen heeft pastoor Scholtes in de Jozefzaal van de r.-k. kerk aan de Arendsweg te Beverwijk zijn zilveren priesterjubileum gevierd. De jubilaris kwam drie maanden geleden uit Amster dam naar Beverwijk. De heer C. M. de Goede huldigde pastoor Scholtes namens de parochianen. Hij bood een documentatie-album en een reis naar het Heilige Land aan. Wethouder W. Ves- sies sprak namens het gemeentebestuur. Hij zei o.m.: „U staat in een bloeiende en groeiende parochie, waar het vraagstuk der jeugd groot is. Maar met de steun van de kapelaans en het kerkbestuur rekent de overheid op het goede samenspel dat er nodig is tussen kerk en gemeente. Dit is van groot belang voor onze samenleving". Hierna hebben nog vele sprekers de jubi laris waarderend toegesproken. Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Tor Ang- lia, van Immingham; Waverstroom, Dagenham; Deborah, Norwich; Spaarnestroom, Huil; Oranje, Londen; Wilhelmine, Schaa, Londen; Sinouts- kerk, Antwerpen; Dinkelstroom, Londen; Born- rif, Par; Tasman, Felixtowe; Dependance. Lon den; Alpha, Huil; Albin Koebis, Antwerpen; Fivelborg, Swansea: Gazelle, Boston, Zaandam; Buka, Londen; Belgulf Enterprise, Augusta; Jantje Eppiena, Gruvon, Zaandam; Styrsoe, Kotka; Castor, Londen; Emsland, Londen; West Riding, Goole; Gaasterland, San Fran cisco; Majo, Dagenham; Olwe, Londen; Tellus, Kemi; Res Nova, Londen, Zaandam. Zondag aangekomen te IJmuiden: Werra, van Wismar; Cabo Orange, Antwerpen; Topaz, Oxe losund; Elke Frese, Hamina; Dageroe. Manty- luoto; Bonn, Oslo; Alcor, Bremen; Brillant, Gothenburg; IJstroom, Grangemouth, IJmuiden; Spaarneborg, Swansea; Elisabeth Entz, Mon rovia; Timo, Londen; Baden, Halden; Birken- stein, Bremen; Braslavlev, Archangel; Lotte Ckou, Antwerpen; Draco, Aarhus; Danid, Ko penhagen; Nusakan, Workington, IJmuiden; See- falke, Solvesborg; Lauriergracht, Mantyluoto; Batavier, Korsnaes, IJmuiden; Stainless Tanker, Ellensia; Gertrud Harren, Porsgrun, IJmuiden; Arcturus, Londen: Bothniaborg, Hamina. Bever wijk; Ozean, Stocka; Lasbek, Bremen; Jan Ger- des, Koeping. Maandag aangekomen te IJmuiden: Mare Bo- num, van Fowey, Velsen; Hedwig, Luenstedt, Stockholm; John Kruse, Stockholm; Laertes, Port Said; Lizzie Terkol, Immingham; Mangete Hamina. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Kaptay annis, naar Casablanca; Lady Sheena, Kmgslyn Ratsdelft, Rendsburg; Esso Emden, Hamburg: Dimitrakis, Rotterdam; Congokust, Rouaan Charis, Barbedos; Jana, Londen; Wiking, Dagen ham; Markborg, Stade; Equator, Londen; Kaap Falga, Delfzijl; Deborah, Selby; Iron Ore Buchanan; Bierum, Londen; Jean E., Londen Dintelborg, Delfzijl; Tor Anglia, Immingham Arvo, Londen; Regina Ida, Southampton; Aqui- taine, Bremen; Margy, Gibraltar; Argos, Algiers Bilma, Antwerpen; Thea, Londen, IJmuiden Wilhelmine Schaa, Londen. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Wedlooper, naar Bolnes; Meinan, Le Havre; Vliestroom, Sheernes; Bruse, Larvik; Congo, Porto Rico Grootekerk, Bremen; Kon Tiki, Oskarshamn, IJ muiden; Eva Christensen, Hamburg; Jowinda, Antwerpen; Rijnstroom, Shoreham; Saarland, Hamburg; Santo Domingo, Rouaan; Hontestroom Sheemess; Belgulf Enterprise, Rotterdam. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Pergo, naar Plymouth, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) portalen, dokterskamer, personeelskamer met personeelstoilet en kleedcellen. Voorts zal een verwarmingsinstallatie worden aangelegd. De tweede fase behelst mo dernisering en verbetering van het be staande gebouw. De raad zal zich ook moeten uitspreken over het verlenen van een krediet van 54.400,voor de verbouwing van het biologielokaal van het gemeentelijk ly ceum. B en W komen bovendien met een voor stel een verzoek van de Chr. vereniging voor voorbereidend lager onderwijs .Pauline Nolthenius" in te willigen. Dit verzoek behelst de stichting van een bij zondere kleuterschool in de wijk Ooster wijk. Bovengenoemde vereniging is reeds eigenares van de school „Paddeltje". Aangezien Zwaansmeer en Zuidbroek verder worden afgebouwd is deze school niet meer in staat het aantal kleuters uit dit gebied op te vangen. De definitieve plaats van de nieuwe school is nog niet bekend. Daarover moet nog overleg worden gevoerd tussen de gemeenten Beverwijk en Heemskerk. Voorlopig zal de nieuwe school daarom worden ondergebracht in een hulplokaal op Beverwijks gebied. Zondag in de namiddag is er in de westbuis van de Velser tunnel sprake ge weest van vier kettingbotsingen, waarbi in totaal twaalf personenauto's waren be trokken. Persoonlijk letsel is hier niet het gevolg geweest, zodat er allen sprake was van materiële schade. Zwaar beschadigd werd ook de perso nenauto van een 26-jarige inwoner van IJmuiden, die des avonds om negen uur met een snelheid van 95 km bij de ingang van de oostbuis uit de bocht vloog, in het grind terecht kwam en daar slipte. De bestuurder kwam met de schrik vrij maar zijn auto moest worden weggesleept die deze visjes verkopen aan de nertshou ders. Later op de dag waren deze echter ook verzadigd. Met de kabeljauw en gul len was het wel even anders gesteld. Deze lagen vrij hoog in de markt. Het is deze week zelfs voorgekomen dat er stijve ka beljauw werd verkocht voor de prijs van maar liefst 198. Rond de f 150 voor een rij grote kabeljauw was heel gewoon. Voor heid gezouten haring werden er op zijn de aanvoerders van kabeljauw en gul wa» minst evengrote partijen verse haring met de opbrengst hiervan een prachtige com- nog wat vis meegenomen. Voor al deze schepen was bijna geen plaats te vinden. Verscheidene rederijen gingen er dan ook toe over om de verse lading aan de zuid zij op auto's te laden om op die manier toch weer met een gelost schip op tijd pensatie voor de lage prijzen die ontvan gen werden voor de schelvis en wijting. Doordat de overige schepen hun zwaar tepunt naar de haring hadden verlegd is de makreel, die zich toch al minder liet verschalken, praktisch helemaal van het naar zee weer te kunnen vertrekken, Ve- toneel verdwenen. De kleine kistjes ma le van de schepen zijn zonder ijs bij te kreel kwamen hierdoor weer eens op een injpn hiprtne hestnnd ook eeen mogelijk- pnjs die rond de 25 per 25 kg kwam. laden, hiertoe bestond ook geen mogelijk heid, wel weer vrij op tijd weer vertrok- den. Dinsdagavond gaf de haven dan wel ook een heel ander beeld te zien. pnjs Deze prijs evenaarde of overtrof zelfs die van de z.g.n. bonken die het maar tot even boven de 40 konden brengen per 50 kg. De meegebrachte verse haring was lang niet geschikt voor de „verse" han del. De meeste haring was te klein. De rokers zagen er, terecht, geen heil in. Wanneer deze haring opgespeet wordt valt ze reeds voordat ze gaar gestoomd is, van De kotters die voor platvis zorgden kun nen op een welbestede week terug zien» Reeds woensdag waren deze schepen weer aan de markt met prachtige vangsten platvis die vlak onder de kust vandaan ze reeds vooraai ze gaar gesiooma is, van i waren gehaald. de speten. De conservenfabrieken, die^bun j yanu^ zee werci hedenmorgen vemo- haring met de fileermachine klaar maken voor het blik, zagen geen kans om hele men dat door de schepen, die rond de 56 graden n.b. op haring visten, weer veel haringen in het blik te krijgen omdat, I kjeine haring werd gevangen. Dit heeft door de zachtheid van deze kleine vette enkeje van deze schepen er toe gebracht haring, de machine de haring meer ver- het Qp de padden te proberen. Door een nielt dan schoonmaakt. Het merendeel i)uitenlands (Duits) vaartuig was hier ook moest dan ook toegewezen worden aan de wa^ haring buitgemaakt. Deze haring is vismeelfabrieken. Deze namen de harm-1 - - gen dan ook gretig op. De inleggerijen wa ren slechts matige afnemers. Zelfs in het I gen Voor elk kantje boven de 100 gevul- zuur gelegd is de kans groot dat bij de Lje tonnen moet dan tevens 100 kg verse minste temperatuurverhoging de haring haring aan gevoerd worden. Wanneer het versmelt. Tot zoute haring verwerkt was de schepen mocht gelukken wat van deze de aangevoerde haring werkelijk een deli- grove haring vers aan te brengen is suc- catesse. Over de spanningen die rond de ces wej verzekerd, want de exporteurs op aangevoerde zoute haring ontstaan zijn gejgië zien reeds reikhalzend uit naar een is genoeg geschreven om er hier nog na der op in te gaan. Opmerkelijk was wel dat vele werkers in de vishallen de haring uit de tonnen met vele tientallen stonden te verorberen, terwijl deze haring toch slechts een minimum aan zout bevatte. De schade aangericht door een zekere worm, wordt in de hallen door deze con sumenten blijkbaar niet al te zwaar ge nomen. Naast deze haringschepen waren er nog een viertal vaartuigen die niet aan de ha ringvisserij hebben deelgenomen. Deze partijtje goede grove verse haring. Voor de paar kisten die vers werden aange voerd werd deze week al tot boven de ƒ30 betaald. Voor een kistje van 25 kg. Wat toch ongeveer gelijk staat met 100 voor een kantje. Advertentie KENNEMERLAAN 56 - 58 - TEL. 6081 Sinds enige tijd staan de zes oceaan- mijnenvegers, die de Koninklijke Marine in 1954 onder M.D.P.A.-voorwaarden van Amerika heeft verkregen, niet meer te boek als oceaanmijnenvegers, maar als escortevaartuigen. Deze verandering is het gevolg van het feit, aldus de marine voorlichtingsdienst, dat gezien de huidige taak in de NAVO van de Nederlandse marine, de inzet van mijnenvegers meer is toegespitst op de kust- en ondiepe wateren dan op de oceaan. Toen dit vast stond heeft de Koninklijke Marine de Amerikanen voorgesteld de oceaanmijnen vegers te gaan gebruiken als (kleine) es cortevaartuigen. Amerika heeft daarin toegestemd. Enige maanden geleden is het besluit van de wijziging van de be stemming van de schepen gevallen. De zes ex-oceaanmijnenvegers, thans BEVALLEN: S. Klut-Buizert, 7... J. M. O- Post-van dep Zwan, Onvermoeid" en de „Onverdroten". Slechts de „Onvervaard" is daarvan in öiecms ae straat 83, IJmuiden. de vaart de vijf Mdere schepen lig- ONDERTROUWD: N. J. Klepper, gen in concervatie. Sinds 1954 is 1iet zo Kruidbergerweg 6 Santpoort en S. B geweest dat slechts éen van de zes sche- T St Martinstraat 16, Santpoort, t.a. ETS ZT S jÜJSSSlï: «- Santpoort; B. A, v. d. vloot". Toen Nederland de schepen van Amerika kreeg waren ze nieuw nu zijn ze dus ongeveer twaalf jaar oud. m Noord; J. v. d. Reep, Ampzingstraat 1 zw.. De escortevaartuigen zijn 53 meter 1T T Ti,,„ lang, 10.70 meter breed en ze hebben een diepgang van 3.70 meter. Ze worden voortbewogen door 1600 pk-dieselmoto- ren waarmee ze een snelheid van 15.5 zeemijl per uur kunnen halen. De sche De afdeling Noord-Holland van de Ne derlandse Bond van Gemeenteambtenaren heeft zaterdag in Velsen haar jaarlijkse bondsdag gehouden. Ongeveer 150 dames en heren verzamelden zich des morgens in het stadhuis waar zij namens het ge meentebestuur werden begroet door wet houder J. van Leeuwen en de gemeente secretaris, de heer J. Veenstra. Het wel- Het Historisch Genootschap „Midden Kennemerland" heeft zaterdagmiddag met 50 deelnemers een excursie gehouden naar het kasteel Duivenvoorde te Wassenaar. In het prachtige park lag het kasteel, dat omstreek 1200 werd gebouwd, verscholen in het jonge voorjaarsgroen. Vol bewonde ring doorliepen de bezoekers het kasteel met zijn kamers in Rococo-stijl, in de stijl uit de periode van de Lodewijken. Een 59-jarige bestuurder van een per sonenauto uit IJmuiden verzuimde za terdagmiddag om drie uur, op het mo ment dat hij komende van de Havenkade de Julianabrug wilde oprijden, voorrang te verlenen aan een van rechts naderende personenauto, die door een 19-jarige plaatsgenoot van hem werd bestuurd. Een aanrijding volgde, waarbij de echtgenote van de eerstgenoemde bestuurder behalve een hersenschudding, ook nog enige snij wonden aan hoofd en schouder heeft op gelopen. Zij werd door de ongevallen- dienst naar het Antoniusziekenhuis over gebracht, om hier ter verpleging te wor den opgenomen. komstwoord van de heer Van Leeuwen werd beantwoord door de heer J. Wames, de voorzitter van de afdeling Noord-Hol land van de Nederlandse Bond van Ge meenteambtenaren. Het gezelschap heeft daarna het stadhuis bezichtigd. Terwijl de heren in de kantine van het stadhuis de jaarvergadering hielden brachten de dames een bezoek aan het park Beeckesteyn. Des middags keek men gezamelijk in het hervormd verenigings gebouw aan de Rembrandtlaan naar de film„Ruim baan voor reuzen" over de werkzaamheden ter verbreding van de IJmuidense havenmond. Na een bezoek aan het strand begaf men zich tenslotte naar Zandvoort voor een diner in het Badhotel. Zondagmiddag om vier uur werd de hulp van de Velsense politie ingeroepen voor een jongetje, dat in de vijver achter de kalkzandsteenfabriek met zijn voet tussen enige palen bekneld was geraakt. Met behulp van een onbekend gebleven voorbijganger kon de knaap uit zijn be narde positie worden verlost, om vervol gens aan zijn moeder te worden over gegeven. Des avonds omstreeks acht uur rs een 10-jarig meisje achter haar wo: aan de Stephensonstraat op een t\ ïeter hoge muur geklommen. Plotse1 r ortte de muur in elkaar, waarbij hc neisje onder een aantal stenen terecht kwam, Door de ongevallendienst werd zij met een grote wond aan het rechteronder- been naar het Antoniusziekenhuis over gebracht. Oosterduinweg 33, IJmuiden-Oost; A. J. M. Nooij-van Oudheusden, z., Eenhoorn- Sijpt, Watervlietstraat 18, Velsen-Noord en J. R. van Dam, Bornstraat 9, Velsen- Noord, t.a. Watervlietstraat 18, Velsen- Haarlem en J. J. Jonkman, Engelmundus- straat 33, IJmuiden, t.a. Willebrord straat 26, IJmuiden; B. E. G. v. d. Eeden, Jan Evertsenstraat 28 I, Amsterdam en R. P. F. Visser, Kwekerslaan 5, Santpoort, t.a. 1ste v. d. Swindenstraat 119 I, Am- pen hebben een bemanning van 67 kop- ste'rdam; D. Uiterwijk Winkel, Velserduin- pen ze zijn ieder bewapend met een weg 284> IJmuiden en T. Blink> stetweg 9, 40 mm-mitrailleur. Castricum, t.a. Velserduinweg 284, IJmui den; H. Korting, Engelmundusstraat 31, IJmuiden en R. G. de Roos, Engelmundus straat 31, IJmuiden; J. de Wilde, Planeten- weg 82, IJmuiden en G. A. P. Hölzken, Asterlaan 8, Bloemendaal, t.a. Huijgens- straat 30, IJmuiden; A. C. J. v. d. Ven, Tuindersstraat 114, IJmuiden en A. C. J Duindam, Hoofdstraat 134, Santpoort, t.a. rij'wiel gebröken 'en "tegen een stilstaande Beneluxlaan 264, Heemskerk; J. J. Kruit- personenauto gebotst. De auto werd aan hof, Thorbeckestraat 46, Haarlem en J. M. de linkerkant aanzienlijk beschadigd. De C. de Graaf, Kruidbergerweg 26, Sant motor, waarvan de bestuurder de macht poort over het stuur verloor en het zijspan werden onherstelbaar vernield bij dit on geval. In de Rijvordtselaan te Beverwijk is zondagmiddag een zijspan van een motor- GETROUWD: J. Tromp en F. G. J. Beentjes, Hyacintenstraat 53, Santpoort; F. P. Prince en J. Jagt, Duinvlietstraat 76, Velsen-Noord; D. van Bruggen en E. C. Woertman, Vlaardingerdijk 343 A, Schie dam; A. G. T. Eeken en F. H. Brakenhoff, Bonekampstraat 16, IJmuiden; H. J. van Warmerdam en G. A. Dijkman, Zuider- weg O 2, Twisk; J. de Koning en A. C. Waarschijnlijk doordat kinderen met Gravemaker, Linnaeusstraat 56, IJmuiden; vuur speelden is zaterdagmiddag achter j. h. Ninaber en H. C. Molenaar, Broek- het belastingkantoor te Beverwijk een bergenlaan 20, Santpoort; A. C. van Heus- houten schuurtje in brand geraakt. In dat den en A. M. van der Wel, Westelijk Half- schuurtje vatten sigarenmatrijzen vlam. rond 245, Amstelveen; W. J. Kok en C. H. De brandweer was spoedig ter plaatse en Beusenberg, van Leeuwenstraat 62, IJmui- heeft het vuur gedoofd. den; P. D. Roozendaal en A. M. Groen, Bellatrixstraat 21, IJmuiden; P. Goedhart OVERLEDEN: M. Diemeer, 94 j., wed. van N. Kors, Rijksweg 259, Santpoort; P. van der Raad, 82 j„ Driehuizerkerk- Een motorrijder uit Beverwijk kon zon-1 weg 123, Driehuis; C. IJff, 70 j., e. van M. dagochtend een botsing niet voorkomen Boekei, Buitenhuizerweg 13, Velsen; A. toen op de hoek Meerstraat-Nieuwstraat van Kroonenburg, 68 j„ wedn. van J. van een automobilist uit Velsen in verboden der Graaff, J. P. Coenstraat 13, IJmuiden; richting reed. Bij de botsing liep de mo- M. P. Visser, 65 j., e. van H. Buis, Meeu- torrjjder een snijwond op aan de binnen- wenlaan 31, IJmuiden; H. Groenevold, zijde van een bovenbeen. Een arts heeft 89 j., wedn. van C. Stoel, Da Costalaan 14, de wond gehecht. Beide voertuigen wer- Driehuis, den beschadigd. Toen hij op de T-kruising SpoorsingelI Graaf Florislaan te Beverwijk geen voor rang verleende botste een 62-jarige brom fietser uit Den Haag tegen een autobus. De bus werd beschadigd, de bromfiets geheel vernield. De inwoner van Den Haag is met hoofdwonden ter observatie opgenomen in het Roode Kruis-zieken- huis. Advertentie GEBOORTE- VERLOVINGS HUWELIJKS KAART EN VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ „NUKO" OOSTERDUINWEG 31. IJMUIDEN - TEL 3029 De drukker die er tevene woont, ook 'eevonde geopend

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5