Enquête van „Makrotest" Werknemers onderhandelen veel beter dan werkgevers Directeuren vaak negatief oordeel over hun arbeiders Excelsior verstevigde haar balanspositie Concurrentie blijft scherp paiisiw (■iS'Srs Morgen starten wandelaars weer voor avondvierdaagse Anza krijgt door fusie met Verto meer zekerheid Arnhemsche Scheepsbouw volledig bezet India devalueert roepie met 36.5 CIO-AFL boycotten ILO-conferentie Kort economisch nieuws Spaar geld: bestel uw kolen nu! Forse winstdaling Pletterij Enthoven Technici doen felle aanval op houding BNA-architecten Winstsaldo Cindu weinig veranderd SCHEEPVAARTBERICHTEN Tegemoetkoming bij verhuizing Moderne drukkerij aan Kennemerlaan 6 Verschil van mening Verslag „Brand-Risico" - m m m it i i - m Nu verlaagde prijzen, dus straks stoken voor minder geld. En, veel gezelliger bovendien. Naar een meer aangepaste woning of wooneenheid Officiële opening door wethouder J. G. Kolkman WEEKABONNEMENTEN Het overgrote deel van de Nederlandse ondernemers vindt, dat de werknemers organisaties duidelijk beter onderhande len dan de werkgeversorganisaties, waar bij zij zich hebben aangesloten. Slechts 16 percent van de werkgevers is van mening dat hun organisaties het beter doen. De kritiek is vooral gericht op een gebrek aan doorzettingsvermogen, gebrek aan uniformiteit, een nieging om „het er bij te doen" en een trend om niet de beste mensen af te vaardigen. Daarnaast wordt er gewezen op de natuurlijke voordelen van de werknemers in de huidige situatie op de arbeidsmarkt. Dit is één van de conclusies die kan worden getrokken uit een door Marrotest gehouden enquête. Het uitgangspunt hiervoor was de vraag in hoeverre de georganiseerde onderne mers achter het beleid staan van de be sturen van hun organisaties. Onder werk gevers wordt in dit verband verstaan de leden van het Verbond van Protestant Christelijke Werkgevers en het Verbond van Nederlandsche Werkgevers. Het Ka tholiek Verbond van Werkgevers was niet bereid zijn medewerking te verlenen. De werkgever ziet zijn organisatie in principe als een instantie die hem uit zijn isolement verlost. In wezen beleeft hij zijn organisatie defensief, als een ver sterking door samenbundeling, waarbin nen hij veiliger is dan wanneer hij buiten blijft. Bovendien blijft men als lid beter op de hoogte met wat er gaande is. De ondernemers ondergaan de werk nemersorganisaties duidelijk als een pres- sure-groep, doordat deze met meer een heid en kracht optreden, meer doelbe wust zijn en telkens het offensief ope nen. De werkgevers bevinden zich duide lijk in het defensief. Anders gesteld: de werknemers zijn de vragers, de initiatief nemers, de werkgevers zijn de antwoor ders, het initiatief latend. Ongeveer een derde van de werkgevers kan zich altijd identificeren met de stand punten, die de organisaties bij de onder handelingen innemen. Verschil van me ning betrekt zich vooral op de loonproble- matiek, maar ook op een vrij groot aan tal andere zaken van uiteenlopende aard. Meer dan de helft van de werkgevers heeft het idee niet voldoende of niet goed genoeg te worden vertegenwoordigd. Dit houdt vooral verband met het verschil in omvang van de ondernemingen. Er zou te weinig rekening worden gehouden met de kleinere bedrijven. Het verschil tussen directeur-eigenaar en directeur-werknemer wordt door de meeste ondervraagden van invloed geacht op de mate waarmee men met de organi- De algemene vergadering van aandeel houders van de Apeldoomse Nettenfa- briek von Zeppelin en Co N.V. (Anza) heeft mr. J. Bosman en ir. A. M. Zoek, beiden directeur van de N.V .Verenigde touwfabrieken (Vero) te Rotterdam, bij acclamatie tot commissaris van de N.V. benoemd, terwijl in dezelfde functie werd benoemd de heer M. Westerdijk. Tot on derdirecteuren van de N.V. werden be noemd de heren C. de Koning en J. Hos- pers. Een en ander staat in verband met de fusie tussen Anza en Verto, waardoor mr. T. Vroom die reeds directeur was van Anza tevens directeur van Verto werd. Mr. Vroom gaf een uitvoerige toelich ting op de fusie met Verto. Zo wees hij erop, dat Anza nog al kwetsbaar is om dat ongeveer 85 percent van haar produc ten naar het buitenland, met name de vis- serijlanden, wordt geëxporteerd. Behalve door schommelingen in de visvangst, kan de markt ook door andere factoren wor den verstoord, waardoor de N.V. in moei lijkheden zou kunnen komen. De beteke nis van de fusie met Verto is, dat men wat meer zekerheid krijgt. De intrinsieke waarde van Verto overtreft vele malen die van Anza. Door deze fusie verkrijgt Verto anderzijds toegang tot de export markt. In de eerste helft van het boekjaar '65/'66 verkeerde de Arnhemsche Scheeps bouw Maatschappij N.V. in de gunstige omstandigheid dat al haar bedrijfsafde lingen volledig van opdrachten waren voorzien. Het prijsniveau van de ontvan gen opdrachten vertoonde echter geen ver betering. Bovendien liet de personeelsbe zetting nog steeds te wensen over. Deze factoren vormden een ernstige belemme ring bij het streven compensatie te vin den voor de stijgende kosten. De omvang en het gehalte van de orderportefeuille zijn echter zodanig dat men beslist niet ontevreden mag zijn. Blijkens het verslag van de vereniging „Brand-Risico" (centraal beheergroep! is het verzekerd bedrag met 15 percent ge stegen van 4.2 miljard tot ruim 4.8 mil jard gulden. De voorschotpremie nam met ruim 20 percent toe van 2.3 miljard tot 3.9 miljard gulden. Het schadebedrag is aanzienlijk, te weten 3.9 miljoen gulden. Aan de reserve kon niettemin 78.000 worden toegevoegd, zodat deze thans 1.240.000 beloopt. Aan de leden kan op de voorschotpremies een restitutie worden verleend van 15 percent (vorig jaar 23 percent). satie is ingenomen, het mentaliteitsver- schil tussen beide groepen heeft vooral te maken met de materiële en emotionele betrokkenheid op de zaak. De directeur- werknemer staat losser van de onderne ming. Met hem wordt ook meer rekening gehouden omdat de directeur-werknemers groter in getal zijn en vaak de grotere be drijven vertegenwoordigen. Bijna de helft van de directeuren heeft een negatief oordeel over de mentaliteit van de gemiddelde werknemer. Hierbij wordt de nadruk gelegd op minder disci pline, minder hart voor de zaak, minder verantwoordelijkheidsgevoel en minder hard werken. Als positieve verandering wordt genoemd de minder feodale ver houding en de kleinere afstand tussen werkgever en werknemer. Blijkens de verlies- en winstrekening van Metaalbuizenfabriek Excelsior be draagt het in het achttien maanden ge duurd hebbende boekjaar 1964-1965 be haalde bruto-exploitatiesaldo 2.570.862. Inclusief de opbrengst uit deelnemingen en beleggingen ad 105.292 en na aftrek van de post bijzondere lasten ad 194.219 resteert een bedrijfssaldo van 2.491.935. Het netto-bedrijfsresultaat bedraagt 350.799. De gang van zaken der laatste jaren heeft het bedrijf in staat gesteld de balans positie in belangrijke mate te verstevigen. De directie acht deze ontwikkeling van grote waarde, omdat hiermee de conti nuïteit van de onderneming op een hech tere basis stoelt. Anderzijds zal het ter bevordering van deze continuïteit no dig zijn, om ook aan de liquiditeit grote aandacht te blijven besteden. Gelet op de in het verslagjaar behaalde resultaten en de vele onzekerheden, ook in het lopende boekjaar, wordt voorgesteld ook over het boekjaar 1964-1965 geen dividend uit te keren. Zowel ten aanzien van het artikel dik- wandige buis als in de sector dunwandige buis, heeft men nog steeds te kampen inet een scherpe concurrentie, die zowel van invloed is op de marges als op de hoeveel heid der binnenkomende orders. Niette min is het bedrijf voor het artikel dun wandige buis zeer behoorlijk van op drachten voorzien. Ten aanzien van de dikwandige buis wordt gewezen op een gestadige stijging in de orderbinnenkomst voor Excelsior X-tru-coat. Ook de buiten landse markten blijven het beeld ver tonen van een felle concurrentiestrijd, maar men mocht er desondanks in slagen ook op enige voordien nog niet binnen het bereik liggende Europese markten vaste voet te krijgen. De directie ver wacht ook in de naaste toekomst in staat te zullen zijn om aan de concurrentie het hoofd te kunnen bieden. NEW DELHI (Reuter). India heeft zondag de roepie met 36,5 percent gede valueerd, waardoor de koers nu 21 roepies per pond sterling is. Voorheen was deze 13,33 roepie per pond. aAnsluiten India devalueert Bgl De devaluering was uodig geworden doordat een laagtepunt was bereikt in de hardheid van de roepee en om tegemoet te komen aan de toenemende behoeften van 's lands economie. Verklaard werd dat de valuta-reserves (met inbegrip van goud) gezakt z(jn van 7.85 miljard roepee bij het begin van het eerste vijfjarenplan in 1956 tot 1.84 miljard roepee bjj het begin van het derde in maart 1966. GENÊVE (AP). De Amerikaanse Fe deratie van de Arbeid (AFL) en het Con gress of Industrial Organisation (CIO) hebben bekend gemaakt, dat zij de jaar vergadering van de Internationale Ar beidsorganisatie (ILO), die op het ogen blik aan de gang is, zullen boycotten. De Europese vertegenwoordiger van AFL-CIO, Bert Seidman, deelde aan jour nalisten mede, dat de Amerikaanse groep van zeven personen aan geen enkele van de bijeenkomsten zal deelnemen. Hij weigerde de reden voor deze boy cot uiteen te zetten of op enigerlei wijze uit te weiden bij afwezigheid van de groepsleider, Rudolph Faupl, vertegen woordiger van de International Associa tion of Machinists and Aerospace Workers. De Amerikaanse afgevaardigden zijn woensdag zwijgend weggelopen, nadat de conferentie de afgevaardigde van de Poolse regering, Leon Tsjajn, tot voor zitter had gekozen. De „Fédération Européenne de la Manuten- tion", de overkoepelende organisatie van natio nale verenigingen van fabrikanten van hijskra nen, hefwerktuigen en transportinrichtingen in Europa, houdt van 3 tot en met 7 oktober te Amsterdam haar 11de congres. In Rome is een Brits-Italiaanse overeenkomst op het gebied van de commerciële luchtvaart ondertekend. De overeenkomst wordt op 1 no- vembear van kracht en heeft een looptijd van vijf jaar. Esso Denemarken heeft aan A. Vuyk en Zo- nen's Scheepswerven N.V. te Capelle a. d. Ussel de bouw opgedragen van een 5500 ton dw. motor tanker. Oplevering zal plaatsvinden eind 1967. Advertentie De avondvierdaagse van de Nederland se Wandelsport Bond, die voor de drie ëntwintigste maal wordt gehouden dooi de Noord-Hollandse Wandelsportbond (NHWB) zal morgen-dinsdagavond van start gaan met een groot aantal deel nemers (sters). Tot gisteren waren ongeveer achthon derd deelnemers ingeschreven, van wie er nog telkens zich melden voor deelna me. De inschrijving is ook nog mogelijk vlak voor de start op dinsdagavond, 7 juni aan het gemeentelijk vergaderlokaal aan de Smidt van Gelderstraat te Velsen- Noord. Hier zullen de junioren hun tocht van elke dag 10 kilometer tot en met vrij dagavond, 10 juni gaan beginnen. Door de senioren boven veertien jaar wordt elke dag 15 kilometer afgelegd, doch op vrij dag 20 kilmometer, zoals door de NHWB is voorgeschreven. Ofschoon zowel in Velsen als in Bever wijk de jaarlijkse sportweek wordt gehou den, vinden de organisatoren het aantal deelnemers nog behoorlijk meevallen, aangezien vorig jaar de avondvierdaagse juist buiten de sportweken viel en er toen In 1965 heeft N.V. Pletterij voorheen L.I. Enthoven en Cie in Delft, zij het met inspanning, de moeilijkheden van de or derbezetting het hoofd kunnen bieden en de kostendekking sluitend kunnen krijgen. Dat het eindresultaat toch niet gunstig is geweest, moet worden toegeschreven, zegt het verslag, aan het lage prijsniveau en aan onvoorziene moeilijkheden bij het uit voeren van enige omvangrijke orders. Het saldo winst daalde van f 275.109 tot 209.324. Bij het berekenen van het exploitatie resultaat is reeds rekening gehouden met een geschat bedrag voor verliezen, die bij de voltooiing van enige onderhande zijnde orders in 1966 worden verwacht. De af schrijvingen over 1965 zijn aanzienlijker hoger dan die over 1964 en de post .inte rest en bankkosten" is belangrijk geste gen. Voorgesteld wordt, zoals bekend, tien percent dividend (v.j. elf percent). De orderportefeuille aan het begin van 1966 was niet onbevredigend. Hieronder bevinden zich echter ook enkele werken, bij de uitvoering waarvan nog verliezen worden verwacht. Zoals bekend, zijn plan nen uitgewerkt om tot samenwerking te komen met de Ver. Bedrijven Nederhorst N.V. te Gouda. Het geplaatste aandelen kapitaal is in 1965 met 5.000 gestegen tot 2.084.000 doordat enige obligaties ter conversie werden aangeboden. De voorzitter van de Nederlandse Boml van Middelbare en Hogere Technici, de heer W. Vlaander, heeft zaterdag in Am sterdam op de 23ste algemene vergade ring van deze bond critiek geleverd op de Bond van Nederlandse Architecten (BNA). Volgens hem heeft de BNA te lang ge aarzeld alvorens lot een beslissing te ko men over het resultaat van de onderhan delingen over de vernieuwing van de CAO voor de architectenbureaus. Hoewel de BNA zijn onderhandelings-1 delegatie feitelijk volledig heeft gedesa voueerd, aldus de heer Vlaander, achtte hij het tot vorige week niet nodig om in te gaan op het klemmend verzoek van de onderhandelaars van beide partijen, op korte termijn tot een gesprek te komen. Deze organisatie, zo zei de heer Vlaander, die zich met het predikaat koninklijke mag tooien, geeft er de voorkeur aan, haar leden wegens het ontbreken van overeen stemming tussen de CAO-partners een zijdig te adviseren, de salarissen met een bepaald percentage te verhogen. Volgens hem heeft de BNA daarmee niet alleen de gebruiken van het in ons land gangbare sociale overleg met voeten getreden, doch bovendien een zeer duidelijke bij drage geleverd tot een hernieuwde zwarte loonvorming. De heer Vlaander zei, dat deze handel wijze niet alleen de sfeer van het overleg ongunstig beïnvloedt, maar ook onher roepelijke spanningen oproept op de bu reaus en onder de opzichters op de bouw werken. KAASMARKT LEIDEN 3/6. Aangevoerd 8 partijen Goudse kaas. Notoringen: le kwal. 3.643.72. Handel stug. In de komende week zullen op de Zeeuwse fruitveilingen de laatste appels van de oogst 1965 worden geveild. Dinsdag wordt de laatste appelveiling van dit seizoen gehouden bij de veiling „Zuid Beveland" te Goes en de dag daarop wordt de laatste veiling in Kapelle- Biezelinge gehouden. Nog in de loop van deze maand zal de bouw van de DAF-personenautofabriek in Limburg worden aanbesteed. Volgens de plannen zal de produktie in juli van het volgend jaar aanlopen en reeds in 1968 worden opgevoerd tot twee honderd wagens per dag. Dit is vrijdag mee gedeeld op een door DAF In Eindhoven belegde persconferentie. De bruto omzet van Chemische Indus trie Uithoorn N.V. (Cindu) is blijkens de geconsolideerde cijfers, in '65 gestegen van 52,1 min. tot 57,8 min. Als saldo winst resteert 603.108 (v.j. 598.612). De investeringen bedroegen 4,47 (v.j. 4,55) min. Samen met de deelnemingen werd geïnvesteerd 6,51 (v.j. 6,99) min. De financiering der investeringen geschiedde ten dele uit twee medio 1965 gesloten mid dellang lopende leningen totaal groot 5 min. De vooruitzichten voor 1966 beoordeelt de directie met voorzichtig optimisme. Dit jaar zal het bedrijf profijt gaan trekken van de in vorige jaren verrichte inves teringen. Deze zullen het mogelijk maken Cindu en haar deelnemingen die ver hogingen van efficiency en omzet te doen bereiken, nodig om de uitkeerbare winst in redelijke verhouding te doen staan tot het verschafte vermogen. Aagtekerk 4 te Rotterdam. Abbekerk 5 te Colombo. Acmaea 4 v. Essider n. Tranmere. Adrastus 5 rede Belawan. Aegis 6 te Miami. Aldabi 3 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alkes 6 te Damman. Aludra 4 v. Bremen n. Las Palmas. Ampenan 4 v. Noumea n. Singapore. Andijk 5 v. Mombasa n. Aden. Angolakusrt 4 v. Casablanca n. Duinkerken. Artemis 6 te Paramaribo. Asterope 4 ten anker Ryeka. Atys 4 te Rotterdam. Bintang 4 v. Montreal n. Port Said. Caltex Madrid 4 v. Singapore. 5 te Dumai. Caltex The Hague 5 te Pladju. Celebes 5 te Rotterdam. Ceres 4 te Rotterdam. Colytto 4 ten anker rede Sorel. Delft 5 te Hamburg. Diogenes 3 te Rotterdam. Dongedijk 5 te Rotterdam. Dordrecht 6 te Chanaral. Eos 4 v. Rotterdam n. Genua. Esso Rotterdam 5 v. Bombay n. Ras Tanura. Giessenkerk 6 te Kaapstad. Gorredijk 5 v. Rotterdam n. Bremen. Gulf Holland 5 v. La Salina n. Europa. Hagno 5 te Rotterdam. Hathor 4 te Lattakia. Hector 4 te Bremen. Heemskerk 5 te Rotterdam. Holendrecht 6 v. Glasgow n. Destrehan. Jagersfontein 4 v. Southampton n» Teneriffe. Kaap Hoorn 4 v. Rotterdam n. Middlesbro. Kabylia 4 v. Genua n. Curasao. Katelysia 5 te Manilla. Katsedijk 6 te Rotterdam. Kennemerland 6 te Natal. Kloosterkerk 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Kopionella 4 v. Lamaca n. La Spezia. Korenia 4 te Faslane. Kosicia 4 v. Falmouth n. Thameshaven. Kossmatella 5 te Heysham. Kryptos 4 te Rotterdam. Leiderkerk 4 v. Bahrein n. Ras Tanura. Lelykerk 4 v. Rotterdam n. Marseille. Liberiakust 5 te Rotterdam. Loosdrecht 5 te Antwerpen. Marne Lloyd 4 v. Lissabon n. New York. Memnon 6 te Nassau. Mersey Lloyd 4 te Port Said. Minos 4 te Rotterdam. Munttoren 3 v. Rio de Janeiro n. Salvador. Neder Eems 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Neder Weser 6 te Damman. Nestor 4 v. Beyrouth n. Famagu9ta. Oldekerk 4 te Hamburg. Ommenkerk 5 te Port Elizabeth. Oranjefontein 5 te Durban. Oranje Nassau 4 v. Southampton n. Paramaribo. Osiris 6 v. Hamburg n. Rotterdam. Ossendrecht 3 v. Rotterdam n. Golf van Mexico. Pieter S. 5 te Rotterdam. Prinses Margriet 4 v. Rotterdam n. New York. Prins Willem-5 4 v. Liverpool n. Glasgow. Randfontein 4 v. Southampton n. Antwerpen. Riouw 5 te Calcutta. Roebiah 4 te Antwerpen. Schiekerk 6 te Marseille. Schelde Lloyd 5 te Hamburg. Schelpwijk 5 te Calcutta. Sloterkerk 4 v. Lourenco Marques n. Durban. Soestdijk 3 v. Rotterdam n. New York. Stad Kampen 4 te Split. Statendam 4 te Rotterdam. Straat Franklin 5 te Durban. Straat Magelhaen 4 te Hongkong. Straat Mozambique 5 te Takoradi. Straat Soenda 6 te Hongkong. Straat Torres 4 te Durban. Tamara 6 te Port Said. Tara 5 v. Rotterdam n. Recife. Tero 4 te Rotterdam. Theron 5 v. Paranam n. Hamburg. Van Riebeeck 4 rede Muscat. Van Spilbergen 6 v. Beira n. Lourenco Marques. Witmarsum 4 v. Hamburg n. Antwerpen. Zaankerk 5 v. Rotterdam n. Bremen. SLEEPVAART Cycloop en Junior, 3 juni werkzaam te Marsa el Brega (Libye). Friesland, 2 juni verwacht te Camranh Bay, met ponton van Manilla. Gelderland, 29 mei 275 mijl Oost van Guam Island met 12 bakken naar Camranh Bay. Groningen, 1 juni vertrokken van Anchorage (Alaska). Hector, 2 juni aangekomen te IJmuiden met ponton van Noordzee. 2 juni vertrokken van IJmuiden met vrachtschip naar Zeebrugge. Jacob van Heemskerck en Noord-Holland, 2 juni 75 mijl ten Westen van Fayal (Azoren) met booreiland „Ocean Traveller" naar Stavanger. Octopus, 2 juni werkzaam bij wrak booreiland „Sea Gem", Noordzee. Utrecht, 3 juni station Landsend. Willem Barendsz, 2 juni vertrokken van Kaoh- siung naar Kobe (Japan). meer dan duizend deelnemers jongeren en ouderen hun kruisje verdienden. De wandelingen van deze vierdaagse strekken zich in elk geval tweemaal uit in en door de gemeente Velsen. Naar reeds nu bekend is zullen ver schillende scholen uit IJmuiden en Bever wijk en onder andere ook de ir. L. P. Krijgerschool met een flink aantal leer lingen deelnemen. Ook komt er een groep van het Leger des Heils uit Beverwijk met haar tamboerijnclub. Het ligt in het voornemen om evenzeer als vorig jaar de laatste marsdag muzi kaal op te luisteren over de laatste kilo meters, waarbij als gebruikelijk de bloe men bij ontvangst niet zullen ontbreken. Voorzover bekend zullen er onder de deel nemers zijn, die de avondvierdaagse voor de drieëntwintigste keer en voor de twin tigste maal meemaken. Voorts zijn er tientallen, die meer dan tien keer de marsen hebben gelopen. B. en W. van Velsen hebben de gemeen teraad voorgesteld te besluiten tot het vaststellen van een verordering regelende de instelling van en de bestemming van gelden uit het doorstromingsfonds. Dit fonds beoogt onder meer door het verlenen van financiële tegemoetkoningen een goed verloop te bewerkstelligen van het doorstromingsproces in het gebruik van de aanwezige woningvoorraad. Tege moetkomingen kunnen een welkome en wellicht zelfs noodzakelijke prikkel zijn voor een gezin om er toe over te gaan voor zichzelf een betere huisvesting te verwerven en daardoor hun goedkope of voor het eigen gezin te groot geworden woning voor een ander vrij te maken. Het rijk is bereid de gemeente geldelijk te steunen voor het bereiken van dit doel. Deze steun is deels gebaseerd op het betrokken aantal woningen dat in het ge ding is en wooneenheden in een verzor gingstehuis. Belanghebbenden In de nieuwe verordening die in de plaats treedt van de ingaande 1 januari j.l. vervallen verordening tegemoetko ming verlaten goedkope huurwoning wordt als belanghebbende in het alge meen aangemerkt degene, die vrijwillig verhuist van een woning met een huur prijs of huurwaarde ingevolge de perso nele belasting van tenminste 600 per jaar, naar een woning waarvan de huur of huurwaarde 40 percent hoger is. Ook is als belanghebbende aangemerkt dege ne, die een woning betrekt waarvan de vloeroppervlakte 40 percent kleiner is dan die welke wordt verlaten. In dit laat ste geval zal voorlopig echter nog geen sprake zijn van een gemeentelijke tege moetkoming op grond van de nieuwe ver ordening. omdat de minister voor maat schappelijk werk terzake tegemoetkomin gen verleent. Als tegemoetkoming in de verhuis- en inrichtingskosten stellen B. en W. voor een bedrag van 350,- toe te kennen, in bepaalde gevallen aan te vullen met een bijdrage in de hogere huur van in totaal 300,-. Om te voorkomen dat de grens van ten minste 40 percent prijsverschil tussen oude en nieuwe huurprijs te abrupt zal leiden tot het niet toekennen van een te gemoetkoming, willen B. en W. in de ge vallen, waarin dit verschil ligt tussen 35 en 40 percent drievierde gedeelte van de tegemoetkoming verstrekken. Een in twee jaar aflopende toeslag in de hogere huurprijs of huurwaarde zal vol gens de ontwerp-verordening worden gege ven, indien de prijs of huurwaarde 18 per cent of meer is van het belastbare zuivere inkomen. Die toeslag zal het eerste jaar 200 zijn en het tweede jaar 100. Verondersteld wordt dat dit jaar onge veer 150 belanghebbenden van de moge lijkheden gebruik zullen maken. Dat bete kent voor de gemeente een uitgave van naar raming 52.500,-. Daartegenover staat een verwachte bijdrage van het rijk van ƒ51.295.50. De heer P. Groen, zijn echtgenote en twee zoons hebben zaterdagmiddag in ho tel Royal te IJmuiden heel wat gelukwen sen van vrienden en relaties in ontvangst mogen nemen ter gelegenheid van de of ficiële opening van de geheel gemoderni seerde drukkerij aan de Kennemerlaan. In 1959 nam de heer Groen de precies tegenover hotel Royal gevestigde boek handel annex drukkerij over van de heer S. van Dorp. Het accent is nu geheel ge legd op de drukkerij, die geheel bij de eisen van deze tijd is aangepast. Wethouder J. G. Kolkman heeft zater dagmiddag de feitelijke opening verricht. Voordien wees hij in een toespraak op de uitermate grote betekenis van het werk van de drukker in en voor onze samen leving. De grondlegger van het bedrijf van de heer Groen was de heer Tjaden, die de vorige eeuw een kantoorboekhandel annex drukkerij stichtte. In 1914 werd diens werk voortgezet door de heer Si mon van Dorp. De heer Groen nu heeft dit oude bedrijf opnieuw een verjongings- kuuur doen ondergaan. Een verjonings- kur, die volgens de wethouder een ant woord is op de uitdaging van het Velsen van heden, die een geheel andere is dan die van 1890. De gemoderniseerde drukkerij beschikt over een ontvangstruimte een administra tieve afdeling, een aparte afdeling voor een zetmachine en de eigenlijke drukke rij. iPOOOCXXXXXlOtXIOOOlXXXTOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOf dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE lOOQOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQOOQOOOOOOOOQOOOOOOOOOOO

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 6