Consumentenbond bleef ook de rechter waarschuwen voor tegen Fund of Funds Kans op verdere stijging van broodprijs is groot Pond sterling zwak gestemd Dividenden Omzet Geveke boven f 100 min Bakkers worden ongeduldig Aalsmeerse veilingen willen samen bouwen Winst Gerzon bijna 2 ton hoger Hogere omzet bij Van Swaay NV V-personeel krijgt vakantietoeslag van 8 Bezwaren tegen EEG- suikervoorstellen Philips had in mei weer de grootste omzetten Winst „Internatio" steeg met 3 ton tot 6.7 miljoen SCHEEPVAARTBERICHTEN Kort economisch nieuws Lips en Gispen verlaagt dividend JONGE GENEVER L Van der WERFF HUBRECHT IK PIKANTE SAUSEN DINSDAG 7 JUNI 1966 11 WYNAND FOCKINK 1.TECHN. UNIE 2.BERG0SS ook in de caravan vers in blik verpakt Gisteren op het Damrak WALL STREET: Wederom verliezen De Nederlandse Consumentenbond bleef gisteren voor de president van de rechtbank in Den Haag, jhr. mr. G. Witsen Elias, waarschuwen tegen be legging in aandelen „Fund of Funds (FOF), waartoe acquisiteurs van „In vestors Overseas Services" (IOS) argeloze financiële leken in ons land trachten over te halen. De Consu mentenbond had dit ook al in het blad „De Consumentengids" gedaan. Deze publikatie zou onjuist en misleidend zijn en bovendien een vertekend beeld van FOF en van IOS hebben gegeven. Daarom spanden de IOS Ltd (SA) uit Panama en de IOS (Holland) n.v. in Amsterdam een kort geding tegen de Consumentenbond aan, dat voor de president van de Haagse rechtbank diende. Eiseressen vroegen mr. Witsen Elias de Consumentenbond te verbieden nog lan ger te waarschuwen, zich te onhouden van onjuiste publikaties op straffe van een dwangsom van 100.000. Voorts werd rectificatie gevorderd van fouten in het artikel in „De Consumentengids" op straf fe van een dwangsom van ƒ25.000. Mr. G. Mosier uit Amsterdam lichtte toe, dat de Consumentenbond het ge wraakte artikel tevoren aan IOS in Am sterdam had toegezonden. IOS had daar op een brief met correcties geschreven aan de bond. Deze correcties werden niet in het artikel aangebracht. In de brief had de IOS de Consumentenbond ook la ten weten, dat het artikel beledigend en denigrerend werd geacht. Mr. S. K. Martens uit Den Haag lichtte voor de Consumentenbond toe, dat de pu blikatie gezien moet worden als een reac tie op een optreden in ons land, waarbij het optreden van IOS-mensen naar Ne derlandse begrippen werd beoordeeld. Pleiter ging in op de verkoopmethoden van IOS. Deze onderneming stuurde col porteurs langs de deuren, die alleen kon den bogen op goede verkoopresultaten en die geen beleggingsdeskundigen waren. De colporteurs kregen een „catechis mus" met tachtig mogelijke vragen met tegenwerpingen en de voorgeschreven antwoorden. De verkoopmethode was volgens pleiter Amerikaans en voor Nederland agre- sief, terwijl de colporteurs, die bepaalde niet te worden ontslagen, de potentiële be leggers niet waarheidsgetrouw voorlich ten, door onvolledige informaties te ver strekken. Grote banken raadden het beleggen bij IOS of FOF af, omdat ze het risico te groot vonden. Mr. Martens ontwikkelde voorts bezwaren tegen de structuur van de hele onderneming. Mr. Martens en mr. Mosier trachtten zo veel mogelijk buiten de „rimboe" van de effectenhandel en de beleggingsaangele- Advertentie In de handige kneepfles De borrel die u „toelacht" Geniet met uw gasten van die tongstrelend zachte WP genever. Een rondje WF Daar is iedereen vierkant voor! Jonge WF Genever f. 10.45 per hele liter genheden te blijven. Mr. Witsen Elias oordeelde tenslotte, dat hij over eeen week uitspraak zal trachten te doen. Mocht hij er behoefte aan hebben een door beide partijen aanvaarde deskundige te horen, dan zou hij dat de partijen la ten weten. Advertentie Postbus 446, Amsterdam-C Telefoon: 020-222053' Beursoverzicht no. 402 Voor HAARLEM on omstreken: Anthony Fokkerlaan 25 Tel. 02500-55954 (H. de Groot) Gratis proefnummer Beursov. - Hypotheken - Assurantiën Autofinanciering Goedkeuring van de nieuwe CAO voor het bakkersbedrijf zal vrijwel zeker re percussies hebben voor de broodprijs. Deze verwachting heeft de heer J. F. van der Aar, waarnemend secretaris van de Algemene Bedrijfsbond Voedings- en Ge notmiddelen, gisteren uitgesproken op het driejaarlijkse congres van deze N.V.V.- hond in Amsterdam. De heer Van der Aar zei, dat daarover te zijner tijd nog wel in de bakkerijstichting zal worden gesproken. Inmiddels wachten de bakkers wel met groot ongeduld op de goedkeuring van hun CAO, waarvoor Rijksbemiddelaars de rode lamp hebben gehesen in verband met de loonkostenstijging van 13 a 14 percent voor het binnendienstpersoneel. Volgens de heer Van der Aar zijn de bakkers met name ongeduldig, omdat zij nu verstoken blijven van de overeenstemming die werd bereikt ten aanzien van de vijfdaagse werkweek. Vorig jaar werden in de CAO 18 bak- en bezorgloze dagen geregeld. Er kwam niet veel van terecht en de NV V-bond dreigde zelfs een moment met een kort geding te gen de halsstarrige bakkerspatroons. Op het congres onthulde de heer Van der Aar dat van deze actie via de rechter niets is terecht gekomen, nadat enkele werkgevers verklaringen hadden getoond van werknemers, waarbij dezen vrijwil lig afstand deden van hun rechten op een vijfdaagse werkweek. Ten aanzien van het verkoopuur van brood werd door een afgevaardigde uit Den Haag geklaagd dat zijn werkgever hem verplicht heeft voor half tien uit te rijden en dus in strijd met de wettelijke bepalingen te handelen. De heer Van der Aar zei dat de controle op het verkoop uur nog moeilijker zal worden als op januari 1968 de wet wederverkoop brood wordt opgeheven waardoor met name de supermarkten meer vrijheid krijgen. Hij vroeg zich af of het wettelijk ver koopuur nog wel te handhaven is, maar plaatste daarbij toch een groot vraagte ken als deze vrijheid zou betekenen dat het bakkerijpersoneel in het kleinbedrijf vroeger zou moeten beginnen. De twee Aalsmeerse bloemenveilingen voeren besprekingen over het eventueel stichten van een geheel nieuw gebouwen complex voor gezamenlijke rekening, Deze nieuwe mammoetveiling zal worden gebruikt voor het vëilen van snijbloemen Voor de veiling van potplanten zal het oude CA V-gebouw in het centrum van Aalsmeer worden gebruikt. Beide veilin gen hebben momenteel een gezamenlijke jaaromzet van ruim 106 miljoen gulden, Het is nog niet bekend wanneer de nieuwe veilinghallen zullen worden gebouwd, Voorlopig zullen alleen de strikt noodza kelijke investeringen worden uitgevoerd. Veiling Bloemenlust gaat bijvoorbeeld nog een nieuwe hal van 75 bij 65 meter neer, zetten. De bouwkosten daarvan bedragen anderhalf miljoen gulden. Ondanks de gestegen kosten zijn de resultaten van Gebr. Gerzon's Modema gazijnen N.V. bevredigend geweest. Ze liggen hoger dan die van het voorafgaan de jaar. De goederenwinst steeg van 17,3 min tot 19,2 min.; onkosten van ƒ15,7 min tot ƒ16,9 min. Als winst res teert ƒ720.689 (vj ƒ541.183). Voorgesteld wordt, zoals gemeld, over het verhoogde kapitaal (herkapitalisatie) onveranderde dividenden te declareren, te weten 14 percent op de gewone en 6,8 percent op de cum.pref. aandelen. De stand der liquide middelen per ul timo januari 1966 is gedaald vergeleken met een jaar tevoren door aanzienlijke investeringen, alsmede door het aanhou den van grotere voorraden en hogere debiteurensaldi als gevolg van gestegen omzetten. De omzetten behaald in de reeds ver streken maanden van het lopende boek jaar zijn, ondanks de slechte weersom standigheden, niet onbevredigend. Ze zijn echter beneden de ramingen gebleven. De onkosten zullen zich in opwaartse lijn blijven bewegen en afgewacht moet wor den in hoeverre de stijging van de ren tevoet en de verhoging van de vennoot schapsbelasting het eindresultaat verder zullen beïnvloeden. Het boekjaar 1964/65 heeft in het te ken gestaan van het 75-jarig jubileum waardoor kosten moesten worden ge maakt die niet onmiddellijk een omzet- vermeerdering ten gevolge hadden. LONDEN (Reuter) Bij deviezentrans acties in Londen is de koers van het pond sterling gisteren gedaald tot, het laagste peil in 18 maanden. De dollarkoers van het pond daalde tot 2,78 15, toen de Bank of England het pond niet meer steunde op een peil van iets meer dan 2,79 dollar. Volgens handelaren vond de zwakke stemming van het pond zijn oorsprong in de nu drie weken durende zeeliedensta king en in de speculatie op een eventuele verhoging van het bankdisconto, dat mo menteel op 6 percent staat. De omzet der werkmaatschappijen van de Maatschappij voor Industriële onder nemingen Gebr. Van Swaay N.V. is in 1965 hoger geweest dan in 1964. Door ge stegen kosten en krimpende marges was echter het saldo bedrijfsrekening iets la ger, maar dankzij het feit, dat bij de be paling van de vennootschapsbelasting over 1965 fiscaal aftrekbare verliezen uit vorige jaren kunnen worden verrekend, is het nettoresultaat hoger dan dat van 1964. Het totaal bedrag aan geboekte or ders overtrof dat van verleden jaar en de som der nog niet afgeleverde orders per ultimo 1965 is ten opzichte van 1964 met ruim 25 percent toegenomen tot 83,9 min. Blijkens het geconsolideerd overzicht was het saldo bedrijfsrekening 4,03 (v.j. 4,18) min. en resteert als winstsaldo 2,19 2,00) min. doordat de belastingen naar de winst slechts 486.387 bedroegen tegen vorig jaar 1,11 min. Het laat zich aanzien dat het Neder' lands Verbond voor Vakverenigingen, de Stichting Gebouw Algemene Vakbeweging te Amsterdam en de meeste van de acht tien bij de NW aangesloten vakorganisa ties zullen deelnemen in een mantelover eenkomst voor het enkele honderden leden tellende vakbondspersoneel. De Algemene Bond Mercurius heeft deze mantel-CAO ter goedkeuring aan de diverse besturen aangeboden. In een per organisatie overeen te komen aanhangsel, wordt de in het gecoördineer de overleg vastgestelde salarisschaal op genomen. Tot nu toe golden voor alle NVV-bonden verschillende CAO's. De nieuwe overeenkomst voorziet voorlopig in een salarisverhoging van 6,75 percent per 1 januari '66, verhoging van de vakan tietoeslag tot 8 percent, een garantiebe paling aangaande het minimumloon van 120 gulden per week op 23-jarige leeftijd en een uitbreiding van het zogenaamde kort verzuim. BUITENLANDS BANKPAPIER De advleskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam op de volgende werkdag luiden Engelse pond 10.0610.16; Amerikaanse dollar 3.60'/!3.64'/i; Canadese dollar 3.343.39; Franse frank (100 73.8074.30; Belgische frank (100) 7.087.13; Duitse mark (100) 90.1090.60; Zweed se kroon (100 69.9070.90; Zwitserse frank (100) 83.75—84.25; Italiaanse lire (10.000 57.50—59.50; Deense kroon (100 51.9052.90; Noorse kroon (100 50.1051.10; Oostenrijkse schilling (100) 14.0014.10; Portugese escudo (100) 12.6512.80 en Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.98—6.13. Advertentie In kringen van de Nederlandse suiker industrie en de Nederlandse suikerbie tentelers bestaan ernstige bezwaren te gen de aanvullende voorstellen, die de Europese Commissie heeft gedaan voor de gemeenschappelijke suikerregeling. De aanvullende voorstellen beogen, ge durende een overgangsperiode van tien jaar een zekere limiet te stellen aan de hoeveelheid suiker waarvoor de gemeen schappelijke prijs zal gelden en aldus een te sterke produktie-uitbreiding te voorko men. De Europese Commissie vermijdt het woord „contingentering" en spreekt van „verdeling van de garantie". In de Nederlandse suikerkringen komt men ech ter menigeen tegen die het gemakshalve toch maar over contingentering heeft. Nu is men in deze kringen helemaal niet tegen een contingentering op zich zelf. Integendeel, men vindt dat de mo gelijkheid van een, eventueel tijdelijke, contingentering ook na de door de com missie voorgestelde overgangsperiode moet blijven bestaan. Groot bezwaar heeft men echter tegen de manier waarop de commissie de produktiequota wil bereke nen en de verliezen op overproduktie wil verdelen. Men beschouwt de voorstellen zoals ze er nu liggen als een domper op de technische ontwikkeling van de sui- kerproduktie in Nederland en in de E.E.G. en vreest dat andere E.E.G.-landen gedu rende de overgangsperiode van tien jaar wel eens een voorsprong zouden kunnen krijgen, die funest is voor de Nederland se producenten. In mei heeft Philips zowel wat betreft de nominale als effectieve omzetten op de A'damse beurs de toon aangegeven. Het electronenfonds troont althans voor beide categorieën boven aan de lijst, en wel voor de nominale omzetten met een be drag van 6,7 min of 12,8 percent van de totale omzet. Boven het miljoen bevonden zich ook Unilever met 4 min, Kon. Olie met 3,9 min en E.M.S. met 1,4 min. De overige fondsen bleven beneden 1 min nominaal in deze volgorde: Van Gel der, Hoogovens, AKU, Kon. Boot, Amro- bank, Van Nievelt Goudriaan, Unilever cum pref, Scheepvaart Unie, Zout-Ketjen, HVA, KLM, HAL, ABN, Indoheem, Fok ker, Gist en Spiritus. Deze twintig fond sen hadden een gezamenlijke nominale omzet van 23,5 min of 45,4 percent van het totaal. Ook wat de effectieve omzet ten betreft stond Philips bovenaan met 28,9 min of 28,3 percent van de twintig betrokken fondsen. Het totaal van de in 1965 bereikte netto resultaten van N.V. Internationale Cre diet- en Handels-Vereeniging „Rotter dam" leverde, blijkens het jaarverslag, een bevredigend winstcijfer op, dat bij een vrij aanzienlijk gestegen reservering voor belastingen, iets hoger lag dan in 1964. Voor de groep was 1965 een jaar van consolidatie en verdergaande organi satie. Het niveau van de winstvorming kon ruimschoots behouden blijven. De groepswinst was ongeveer vijf per cent hoger dan verleden jaar. De raad van bestuur acht het gewenst de extra re serve te versterken met 2,8 min. De be drijfsresultaten, blijkens de geconsolideer de cijfers, stegen van 61,1 min tot 76,4 min. De brutowinst komt uit op 12,1 (v.j. 11,1) min., en de netto winst op 6,7 6,4 min. Voorgesteld wordt zoals gemeld een onveranderd divi dend van veertien percent. De N.V. Internationale Crediet- en Han- delsvereeniging „Rotterdam" (Interna- tio) stelt aandeelhouders voor, het divi dend over 1965 te bepalen op 14 percent. Over 1964 werd 14 percent uitgekeerd. De raad van beheer der N.V. „De Beurs van Koophandel (Maatschappij tot Exploitatie van het Beursgebouw) in Rot terdam stelt aandeelhouders voor over het boekjaar 1965 uit te keren een onver anderd dividend, 7 percent. Het was gisteren de tweede dag van de openbare executie van effecten uit de zaak Teixeira de Mattos en deze gebeur tenis trok meer belangstelling dan de nor male gang van zaken in de beurszaal zelf. Iedereen trok weg naar de executie- beurs om te informeren naar de aldaar gemaakte prijzen voor de aandelen der internationale fondsen die gelijktijdig in de beurszaal verhandeld werden. Een en ander gaf uiteraard aanleiding tot het ma ken van vergelijkingen waarbij echter in de meeste gevallen bleek dat er slechts kleine of in het geheel geen verschillen te bespeuren vielen. De handel in de diverse hoeken van de grote concerns had hieron der zwaar te lijden zodat er een onzeke re tendens heerste, die met lagere koer sen gepaard ging. Aangezien 'de steun wegviel en de vraag ontbrak was het niet mogelijk het niveau van vrijdagmiddag te bewaren. Over de gehele linie zag men dan ook koersverliezen die voor Kon. Olie bijvoorbeeld neerkwamen op één gulden, maar voor Unilever ca twee gulden be droegen. Philips en AKU waren aan de zwakke kant, Hoogovens werd geadvi seerd op 346. De affaire was minimaal en de gebeurtenissen van het weekend ron dom het debacle van Teixeira de Mat tos stonden in het middelpunt van de be langstelling en van de beursgesprekken. Op de obligatiemarkt was de nieuwe uitgifte van de Bank voor Ned. Gemeen ten het hoofdthema. Merendeels achtte men deze 7 percent lening tegen 99 1/2 veel te scherp gesteld. Men meende dat 98 1/2 een juistere en meer reële koers van uitgifte ware geweest. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tydv. A.K.U. Hoogovens Kon. Olie 135.20-135.80 135.40 Philips 105.20-105.60 105.50 Unilever 89.20-89.70 89.30 K.L.M. AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. 135.70-136.20 105.80-105.90 89.40-89.70 VERHANDELDE FONDSEN Totaal Hoger Lager Gelijk 368 81 (22%) 191 (51.9%) 96 (26.1%) 6 juni 340 83 (24.3%) 166 (48.8%) 91 (26.9%) koersen Slot- 6 juni Slot- koersen 6 juni Abida 6 te Stanlow. Adrastus 6 te Belawan. Alehiba pass. 6 Bizerta n. Beiroet. Aldabi pass. 6 Kaap Finisterre n. Las Palmas. Algol 6 v. Marseille n. Barcelona. Alkmaar 6 v. Porta Cardon n. Buenos Aires. Almkerk pass. 6 Gibraltar n. Port Said. Alnati 7 te Las Palmas. Amerskerk 7 te Chalna verw. Amsteldiep 6 op River Plate. Amstelhof 6 v. Durban n. Singapore. Amstelland 7 te Salvador. Archimedes 7 te Paramaribo. Asmidiske 6 te Lake Ontario. Bali 7 te Singapore verw. Batjan 8 te Tripoli verw. Borneo 5 v. Penang n. Colombo. Caltex Leiden 5 v. Calcutta n. Bahrein. Caltex Rotterdam pass. 6 Bizerta n. Port Said. Caltex The Hague 7 te Dumai. Ceres 6 v. Rotterdam n. Antwerpen. Dahomeykust 6 v. Hamburg n. Amsterdam. Delft 7 v. Hamburg n. Bremen. Dorestad 7 te Aalborg. Echo 6 v. Leningrad n. Brunsbuttelkoog. Eemhaven 6 v. Hamburg n. Huil. Esso Den Haag 6 te Fawley. Friesland 5 v. Durban n. Luanda. Gabonkust 7 v. Lagos n. Takoradi. Ganymedes 7 te Guayaquil verw. Giessenkerk 6 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Global Adventurer 6 te Rotterdam. Graveland 6 v. Rio Grande n. Itajai. Grebbedijk 7 te Savannah. Grotekerk 7 te Hamburg verw. Hagno 7 v. Rotterdam n. Waterford. Helicon 7 te La Ceiba. Hoogkerk 6 v. Aden n. Suez Hilversum 7 te Hamburg verw. Houtman 8 te Hongkong verw. Ilias 6 te Rotterdam. Jacob Verolme 6 te Quintero. Johannes Frans 6 v. Talara n. Callao. Kaap Hoorn 6 v. Tees Bay n. Europoort. Katelysia 8 te Hongkong verw. Katwijk 7 v. Ellesmere n. Montreal. Kinderdijk 7 te Rotterdam. Kloosterdijk 6 v. Hamburg n. Bremen. Koningswaard 6 v. Mersey n. Heysham. Korendijk 6 v. Philadelphia n. Baltimore Korenia 7 te Eastham. Kreon 6 v. St. Thomas n. Santo Domingu Kryptos 7 v. Rotterdam n. Thames. Ladon 7 v. Rotterdam n. Amsterdam. Leto 6 op Lake Ontario n. Duluth. Loppersum 6 v. Duinkerken n. Rotterdam. Maasdam 6 v. New York n. Galway. Maron 7 te Philadelphia. Memnon 6 v. Nassau n. Freeport. Minos 6 v. Rotterdam n. Amsterdam. Naess Commander 7 te Port Said. Neder Ebro 7 te Tacoma. Nestor 5 v. Famagusta n. Rhodos. Ommenkerk 7 te East London. Oostkerk pass. 6 Albany n. Aden. Osiris 6 te Rotterdam. Overijsel pass 6 Kreta n. Port Said. Pieter-S. 7 v. Rotterdam n. Swansea. Poseidon pass. 6 Kaap St. Vincent n. Antwerpen. Roepat 6 v. Toledo n. Chicago. Rondo 6 te Aqaba. Ruys 6 v. Rio de Jeneiro n. Kaapstad. Schiekerk 6 v. Marseille n. Antwerpen. Siberoet 6 v. Singapore n. Calcutta. Simonskerk 7 te Genua. Slamat 6 v. Genua n. Marseille. Sliedrecht 6 v. Cartagena n. Ceuta. Spaarnekerk 6 v. Kobe n. Hongkong. Stad Utrecht 6 ten anker rede Madras. Steven 6 v. Londen n. Rouaan. Straat Bali 6 v. Nagoya n. Yokohama. Straat Malakka 6 dw. Durban n. Kaapstad Tahama 6 v. Karlshamn n. Mena al Ahmadi. Tjibodas 6 v. Kobe n. Hongkong. Van Riebeeck 6 te Abudhabi. Vlieland 6 v. Singapore n. Lorenco Marques. Westertoren 6 v. Singapore n. Bangkok. Willemstad 6 v. Lissabon n. Madeira. Zaankerk 6 te Bremen. Rotterdam bereidt zich voor op de storm achtige ontwikkeling in het transport van stuk goederen. Deze kan er, aldus B. en W., toe bij dragen dat de Maasstad ook in de stukgoed sector een groeiende betekenis verkrijgt als distributiehaven. Rotterdam is daarom van plan het Eemhavencomplex verder uit te breiden. De bemanningen van vliegtuigen van de Air France, die in Parijs zijn gestationeerd, hebben besloten tot een staking van 48 uur met ingang van maandag te middernacht. Zij willen hun looneisen kracht bijzetten. Mr. R. van Eijle, voorzitter van de Neder landse Kamer van Koophandel in het Verenigde Koninkrijk, is gisteren ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de kamer benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. De ver sierselen werden hem uitgereikt door minister Den Uyl, die namens de regering de jubilerende Kamer kwam gelukwensen. De heer Van Eijl bekleedt een belangrijke functi»«yoor de N.V. Philips in Londen. A.K.U. Hoogovens Philips Unilever Kon. Petroleum Amsterd. Rubber H.V.A Deli-Mij Holl.-Am. Lijn K.L.M. K.N.S.M Kon. Paketvaart. Van Ommeren Ned. Sch. Unie 5% Ned. 1964 5V«% Ned. 1964-11 5%% Ned. 1965 6% B.N.G. 1965 5%% Ned. G. U. 4%% A.K.U. 5%% Hoogovens Alk. Bank Nederl. Amro Bank Holl. Bank Unie Nat.-Nederlanden Ned. Midd.st B. R.V.S. Robeco Interunie Nefo Ver. Bezit Unitas Albert Heijn Alg. Norit Amstel Brouwerij Amsterd. Ballast. Amsterd. Droogd. Bensdorp Van Berkel Billiton II Blaauwhoed Bredero Brocades-Stheem Bühr.-Tetterode Bijenkorf Centr. Suiker Mij Curag. Handel Mij Elsevier Erdal Fokker 353 349 107 90.30 137 gl 83 126% 100.10 gb 103 378 91 181 184% 130% 87% gl 87% 90% 93% 93% 106% 98 243 50.90 187 470 86 395 204 169 80.50 104.50 426 732 181 335 exd. 380 83 426 194 399 349 827 560 292 exd. 150% 181.50 390 273% gb Ford Van Gelder Zn. Gelderl. Tielens Gist- en Sp.fabr. Grasso v. d. Grinten Hagemeijer Hatema Havenwerken Heineken Bier Hoek's Machinef. Holec Holl. Beton Indoheem Internatio Kempen-Begeer Key en Kramer Kon. Ned. Papier Kon. Zout-Ketjen Koudijs Leidsche Wol Lindeteves-J acob Meneba Muller Co Chem. F. Naarden Ned. Dagbl. Unie Ned. Kabelfabr. Ned. Sch. Mij Van Nelle Nijverd. Ten Cate Oranjeboom Bier Overz. Gas William Pont Rott. Droogdok Sch. Explo Mij Scholten Foxhol Schuttersveld Smit Transform. Spaarnestad Stokvis Zn. Technische Unie Texoprint Thom. en Drijver Ver. Glasfabr. Ver. Machinefabr. Vredest. Rubber Wessanen Wilt. Fijen.-B. Wyers Zwanenberg-Org. 940 b 110 410 405 143 832 96 198% 201 377 484% 2151 306 39.50 378 197 582% 132 b 332 136% 312 317 404 190 300 gl 72% 219 95 gb 2871 84.90 235 175 gb 82.20 213% 560 gb 135 gb 96 76.50 165 132% 120% 427 157% 482 170.00 3 juni 6 juni 3 juni 6 juni Atch. Topeka 33% 33% Baltimore 35 34 Can. Pacific 57% 56% Illinois Cent. 71% 71 71% 70 Pennsylvania 55% 54% South Pac 37 36 39 38 Allied Chem. 39% 39% A.C.F. Ind 52s/s 52 Am. Can 49 49% Am. Smelting 61% 61% Am T. and T. 54 53% Am. Tobacco 33% 3353 85% 83% Beth. Steel 32s/. 32'/. 65% 64% Chrysler 42% 41% City Bank 47% 47'/. Cons. Edison 36% 36% Dougl. Aircr. 8O54 77% Dup. de Nem. 193'/. 190'/. Eastm. Kodak 132 132% Gen. Electr. 105 105'/. Gen. Motors 83 82% Goodyear T. 50% 50 Wall Street heeft maandag bij kalme handel weer enig terrein moeten prijsge ven, waarbij het .Dow Jones gemiddelde voor industriefondsen ruim 6 punten daal de tot 881.68. Scherp lager waren kleuren TV-aandelen op de mededeling dat de toe stellen in prijs zullen worden verlaagd. Groot waren de verliezen ook bij aande len als Du Pont, Kennecott en Standard Oil New Jersey. IBM verloor 6, Xerox on- Amer. Motors Int. Harvester Int. Nickel Int. T. and T. Kennecott Mont. Ward Radio Corp Republic St Royal Dutch Sears Roeb Shell Oil Mobil Oil Stand. Br Stand. Oil N.J. Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp Un. Fruit Us. Rubber Us. Steel Westingh Woolworth Ford K.L.M geveer 5 en Zenith (nieuwe) ongeveer 4 dollar. Van de 1385 verhandelde fondsen waren er 819 lager en 329 hoger. De om zet bedroeg 4.27 miljoen shares tegen 4.44 miljoen vrijdag. Het was de kleinste om zet sinds 20 augustus 1965 toen 4.17 sha res van eigenaar verwisselden. De Dow Jones indices: industrie 881.68 (-6.18); sporen 225.79 (-2.21) en openbare nutsbedrijven 136.09 (+0.43). 8% 8'/. 46 45s/. 90% 90s/. 71% 71»/« 110% 108 35% 34'/» 51% 50% 39 38% 38% 37s/» 57% 57'/» 59% 59% 89% 89% 34 33% 71% 70s/» 37 36'A 7IV. 70+8 81% 80% 8% 8% 29 28s/» 40'/. 39% 44'/. 43 H 56'/» 55'/a 23'/. 23'/. 47% 47s/» 107'/» 103% Voor het eerst in haar geschiedenis heeft Geveke Technische Ondernemingen N.V. samen met haar vestigingen in het buitenland een omzet van boven 100 min behaald. Het batig saldo exploitatiereke ning steeg van 5,08 min tot 6,13 min. Als winstsaldo resteert 2,27 (v.j. 1,73) min. Voorgesteld wordt, zoals gemeld, 32 per cent dividend geheel in contanten (v. j. eveneens 32 percent maar toen 20 per cent daarvan in aandelen). Het geplaatste gewone aandelenkapitaal werd met het over 1964 uitgekeerde stockdividend van twintig percent verhoogd tot ƒ4.851.000. De visie van de directie op het boek jaar 1966 is, wegens diverse onzekere fac toren, niet zodanig omlijnd dat zij een prognose over de eventuele verdere groei van omzet en winst kan geven. Gezien de bestaande spreiding van de werkzaam heden ziet de directie echter het resultaat met vertrouwen tegemoet. Het metaaalconcern Lips en Gispen N.V. heeft in 1965, bij een met ruim IIV2 percent tot 45,4 miljoen gestegen netto-omzet aan derden een exploitatie saldo vóór afschrijvingen behaald dat ruim 200.000 gunstiger is dan dat over 1964. Een aantal factoren, verhoging der afschrijvingen, een groter bedrag aan te betalen rente en de relatief zwaarder drukkende belastingpost, leidden echter tot een daling van de netto uitkomst met ongeveer 200.000 tot 870.000. In dit bedrag is het verlies verwerkt, dat de Italiaanse dochteronderneming Lips Vago over 1965 leed. Alle factoren in aanmerking nemend en gezien de huidige gang van zaken in Nederland en België, heeft de raad van bestuur gemeend te moeten voorstellen de minder gunstige resultaten in Italië over 1965 slechts tot uiting te laten komen in een geringe ver laging van het uit te keren dividend. Voorgesteld wordt een uitkering van elf percent tegen twaalf percent over 1964.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11