„Rijk eist meer van gemeenten maar betaalt er niet naar" JUNKERSV Gevangenisstraffen voor drie nieuwsgierigen op het Spui Oproep tot provo's en openbaar gezag Ambtenaren, die te weinig aan fiscus offerden, veroordeeld Kort en bondig* V Voorzitter vereniging Nederlandse gemeenten: Wet op kapitaaluitgaven maakt het financieel beleid moeilijk Man uit Curasao doodt landgenoot Valse knipkaarten in de gevangenis: vrijspraak geëist Gestolen fietsen reden het fijnst Nederland bereid tot hulp aan Indonesië Koningin onthult raam in Londen Warmer lekker lopen m lekker lopen DINSDAG 7 JUNI 1966 2 Hui i ng over 'n béste geiser gesproken.. Ook kindertekeningen op Britse kerstpostzegels Hui i ng Haarlem V elsen-IJ muiden TUINGEREEDSCHAP ASBEST BLOEMBAKKEN ALLES VOOR UW TUIN GEBR. VEENINGA Beverwijk Examens WEERRAPPORTEN -s sS De voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, mr. H. J. Wytema, heeft vanmorgen in Rot terdam op het jaarcongres aandacht gevraagd voor de benarde financiële situatie van de gemeenten. Weliswaar wordt van rijkswege gestimuleerd in velerlei richting ter verbetering van het lokale voorzieningsniveau, doch van die zijde worden de gemeenten ook de middelen hiervoor toegemeten, hetzij krachtens de wet Financiële Verhouding, hetzij bij ministeriëel subsidieregelingen voor velerlei doel einden. Als echter enerzijds de behoefte aan lo kale voorzieningen op allerlei gebied van dag tot dag toeneemt en door de centrale overheid niet alleen wordt gezien en er kend, doch op menig punt, aangemoedigd of geregeld, en anderzijds de burger van zijn gemeentebestuur grote verwach tingen heeft dan bevindt de gemeente zich alleen in een houdbare positie als de toe deling van middelen haar in staat stelt te handelen. „Helaas is die toedeling aan de gemeen ten sedert jaar en dag ontoereikend," al dus mr. Wytema, „want bij het rijk schijnt als hoogste richtsnoer te moeten gelden: beperkte middelen bij toegeno men taken. Daar komt thans nog de werking van de wet Kapitaaluitgaven Publiekrechtelij - Advertentie Speciaalzaak voor prettige echoenen Haarlem Kruisweg 42 Tel 12637 Ook Forma Nature ke Lichamen bij, die langs andere weg de hoop op realisering van noodzakelijke voorzieningen doorkruist. Voor de finan ciering van hun investeringen zijn de ge meenten in hoofdzaak aangewezen op de kapitaalmarkt. Hun behoeften zijn groter dan die van het rijk, omdat de gemeenten niet de mogelijkheid hebben uit de gewo ne inkomsten kapitaaluitgaven te finan cieren. Bij alle begrip voor het beheerste le- ningsbeleid, dat voor het moment gebo den schijnt, mag er," aldus mr. Wytema, „voor gepleit worden, dat van de be schikbare middelen, zowel die uit de voor- inschrijfrekening als uit de vrije kapi taalmarkt, voor rijk en gemeente een naar hun behoeften evenredig deel beschik baar komt. Het zou stellig niet bevredigend zijn, indien het rijk dat zijn schuldenlast reeds geleidelijk aan heeft zien vermin deren in geringere kapitaalbehoefte voor honderd percent kan voorzien, ter wijl de gemeenten met een oplopende schuldenlast voor haar grotere geza menlijke kapitaalbehoeften slechts voor een te klein deel dekking zullen kunnen vinden." Vijftig militairen van het 17de pant- serinfanteriebataljon uit Oirschot hebben gisteren de gehele dag ge zocht naar een vijfjarig jongetje uit Helmond, dat wordt vermist. De mannen hielden tijdens het zoeken contact per radio. Zij zochten vooral in een gebied tussen de Zuidwillems vaart en de Aa. Advertentie Warm water, óveral en altijd waar u het nodig hebt. Junkers- geisers voorflessegas hebben al heel wat problemen helpen oplossen! Verwacht u anders van Junkers (een naém voor 86 jaar ervaring in geisers, geisers, geisers, geisers, geisers...)? De Amsterdamse politierechter mr. R. de Waard heeft een negentienjarige boek binder en een twintigjarige student elk veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes weken waarvan vier voorwaardelijk omdat zij op koninginnedag tegen midder nacht geen gevolg hadden gegeven aan een driemaal uit naam van de burgemees ter gegeven bevel zich te verwijderen uit de omgeving van het „Lieverdje" op het Spui. Een veertigjarige zeeman uit Curasao heeft gisteravond omstreeks kwart over tien in het café Pleinzicht op het Kadijks- plein in Amsterdam na een woordenwis seling met zijn 32-jarige landgenoot de stoker D. W. Martis drie schoten op hem afgevuurd, die de man in het achterhoofd troffen. De man is in het Wilhelinina- gasthuis overleden. De zeeman vluchtte eerst in een taxi, doch meldde zich korte tijd later op het hoofdbureau van politie. Hij had het pis tool nog bij zich. Beide Curagaoenaren hadden al eerder met elkaar ruzie gehad. (Van een in edewerker) DEN HAAG In navolging van Ne derland heeft de Britse PTT een wedstrijd onder schoolkinderen uitgeschreven voor ontwerpen van postzegels. De kinderteke ningen zullen dienen voor de kerstpostze gels die Groot-Brittannië dit jaar voor het eerst uitgeeft en die op 1 december zul len verschijnen. Zes Amsterdammers hebben, ver ontrust door de gebeurtenissen der laatste tijd, een beroep gedaan op de provo's en het openbaar gezag. Hun boodschap luidt: „Ondergeteken den, met vele anderen ten zeerste ver ontrust door de herhaaldelijke inbreuk op de democratische rechten en de persoon lijke vrijheid, die tot grote verontwaardi ging bij een deel der Amsterdamse jeugd aanleiding heeft gegeven, vrezen dat de botsingen tussen deze jongeren en het openbaar gezag, waarbij een steeds gro ter aantal omstanders betrokken wordt, tenslotte een ernstig en noodlottig karak ter zullen krijgen. Om deze gevaarlijke toespitsing te ver mijden richten zij zich in de eerste plaats tot de provo's onder deze jeugd met een dringend beroep op hun medeverantwoor delijkheid voor het leven dezer jongeren, en met een verzoek in de komende we ken de uiterste zelfbeheersting te tonen, happenings en demonstraties af te bre ken of zich daaraan te onttrekken, zodra deze door optreden van welke zijde dan ook, gevaar voor personen of eigendom men met zich dreigen te brengen en zich voortdurend te houden aan het door hen zelf beleden beginsel der geweldloosheid. Zij spreken de wens uit, dat een der gelijk zelfbedwang van de zijde der pro vo's ook bij het openbaar gezag tot een zekere afkoeling zal leiden en dringen er met de meeste kracht op aan de provo's geen belemmeringen in de weg te leggen voor het uiten van hun mening en het ter kennis brengen van hun protesten aan het grote publiek, indien zij hiervoor we- Toen eind 1963 bekend werd dat in de Bredase koepelgevangenis een tekort in de kantinekas was ontstaan, doordat er in deze strafgevangenis valse knipkaarten voor de koffie, thee en koek in omloop waren gebracht, is binnen en buiten de hoge gevangenismuren hartelijk gelachen. Een 63-jarige Zeeuw uit IJzendijke, die wegens botersmokkel in de gevangenis zat, werd van de vervalsing verdacht en zijn voorwaardelijke invrijheidstelling werd dan ook ruim een half jaar opge schort. „Gerrit de Stotteraar" zou hem hebben verraden.Maar tijdens de zitting bleek dat deze ook valse kaarten zou heb ben aangeboden. Daar het tekort in de kas ook was ontstaan doordat de bewakers gratis koffie dronken en de gevangenen te drinken gaven zonder kaarten te knip pen vorderde de officier van justitie vrij spraak wegens gebrek aan bewijs. gen weten te vinden, waardoor de thans dreigende gevaren vermeden worden". De oproep is ondertekend door prof. mr. H. Bianchi, N. van Hees, Jef Last, dr. P. J. Meertens, Luud Schimmelpenninck en Simon Vinkenoog. Protest Het jongste lid van het hoofdbestuur van de Partij van de Arbeid, de 25-jarige Hilversummer J. G. Nagel, heeft in een telegram aan minister Samkalden gepro testeerd tegen het optreden van politie en justitie tegen provo's. Hij dringt aan op drastische maatregelen van de minister om de democratische orde te herstellen. De officier van Justitie bij de recht bank te Maastricht heeft een boete van vijftienduizend gulden en drie maanden voorwaardelijke celstraf gevorderd tegen de 56-jarige directeur van gemeentewer ken te Valkenburg-Houthem. Tegen de 45-jarige adjunct-directeur van gemeente werken vorderde hij tienduizend gulden boete en drie maanden voorwaardelijk. Beiden zouden in de jaren 1961 tot en met 1965 op grote schaal belasting heb ben ontdoken. De directeur zóu' 53.000 Enkele jaren lang heeft een 77-jarige Amsterdammer regelmatig op gestolen fietsen de tocht van Amsterdam naar La ren gemaakt. Meestal op kinder- en da mesrijwielen, omdat hij daar gemakkelij ker op reed. Deze verkocht hij vervolgens door aan een rijwielhandelaar. In de loop der jaren moeten het er volgens zijn zeggen onge veer vierhonderd geweest zijn. Hij is aan gehouden nadat iemand toevallig getuige van een transactie was geweest. Advertentie Speciaalzaak voor prettige schoenen Haarlem Kruisweg 42 Tel 12637 Ook Forma Natura gulden aan bijverdienste (het maken van schetsplannen en tekeningen) hebben ver zwegen, waardoor de belastingdienst voor 21.400 gulden aan belastinggeld was bena deeld. De rechtbank heeft het 36-jarige hoofd van gemeentewerken te Bocholtz ver oordeeld tot een maand voorwaardelijke gevangenisstraf en drieduizend gulden boete wegens het verzwijgen van onge veer dertienduizend gulden aan bijver diensten voor de belastingen. Tegen de 52-jarige directeur van ge meentewerken te Vaals luidde het vonnis achtduizend gulden boete en drie maan den voorwaardelijk. Hij had 35.000 gulden aan bijverdiensten niet aan de belasting dienst opgegeven. De Nederlandse ambassadeur E. L. C. Schiff heeft een onderhoud gehad met sul tan Hamengkoe Boewono, de met econo mie en financiën belaste vice-premier, en hem een uit Den Haag ontvangen bood schap getoond waarin de bereidheid van de Nederlandse regering tot uitdrukking wordt gebracht om Indonesië te helpen zijn economische moeilijkheden te ver lichten. De Nederlandse regering, aldus de boodschap, is in beginsel bereid toe te treden tot een soort van internationaal consortium voor verschaffing van econo mische hulp aan Indonesië en van deze bereidheid is aan verscheidene andere landen kennis gegeven. De ambassadeur zei dat zijn onderhoud met de sultan ook verband hield met het bezoek dat de Indonesische onderminister van Buitenlandse Zaken voor economische betrekkingen Oemarjadi thans aan Neder land brengt. Een negentienjarige monteur, die die avond in gezelschap was van de boekbin der, kreeg een iets geringere straf, na melijk drie weken, waarvan twee voor waardelijk. Twee andere verdachten, een 22-jarige assistent-fotografe en een 22-jarige verte genwoordiger werden vrijgesproken. Mr. De Waard vergeleek de nieuwsgie rigen op het Spui met de verdachten in de Tres-affaire naar aanleiding van een vraag van één der verdachten. „Zij gaan door met iets waarvan zij niet beseffen waartoe het kan leiden. Er is nooit iemand die zich afvraagt of het wel juist is." De politierechter vond de recente ar restatie van een N.T.S.-versIaggever hoogst betreurenswaardig vooral als het waar is dat hij eerst toestemming van de commandant had gekregen om bij het huis van bewaring opnamen te maken. Dit zijn, zo zei mr. de Waard, nu juist de nare gevolgen die de huidige ongere geldheden steeds begeleiden, namelijk dat onschuldigen worden gestraft. Hij noemde de ideeën van de provo's, zoals het weren van auto's uit de binnen stad en de bestrijding van de koolmono- xyde op zichzelf zeker het overdenken waard maar meende dat de provorellen de mensen daarvoor geen tijd geven. De politierechter vond het op zichzelf juist dat jongeren critiek leveren op de oude ren, maar hij voegde er aan toe dat die critiek dan op begrijpelijke en ordelijke wijze moet worden geuit. Tot slot wees mr. de Waard er in zijn vonnis op dat net zomin als de traditie op zichzelf al waardering verdient dit voor het anders doen geldt. Raadslid Het Amsterdamse raadslid voor de pro vo's is door de kantonrechter in de hoofd stad veroordeeld tot een boete van 50,- of vijf dagen hechtenis. De kantonrechter achtte bewezen dat hij op 22 mei om streeks het middernachtelijk uur geen ge hoor had gegeven aan het politiebevel door te lopen. Tenen een 23-jarige studente, die bij de procureur-generaal een klacht heeft inge diend tegen de wijze van fouilleren door de politie, eiste de officier van Justitie drie dagen hechtenis voor het veroorzaken van een ordeverstoring op het Spui. De studente, die van de kantonrechter op een stoel mocht zitten, omdat zij enige dagen in hongerstaking is geweest, had bij het Lieverdje krenten uitgedeeld aan voor haar knielende „hongerige" provo's. Zij verklaarde noch een happening noch een ordeverstoring op het oog te hebben ge had. „Ik vond dat ik te veel krenten had en bovendien had ik er niet zo'n trek in. Toen kwam het spontaan bij me op om ze te gaan uitdelen." Op verzoek van haar raadsman werd nog geen vonnis gewezen. De zaak werd aangehouden tot 20 juni. Stoel Een 28-jarige cineast werd conform de eis veroordeeld tot zes dagen hechtenis omdat hij een bevel tot doorlopen niet had opgevolgd. Het neerzetten van een versierde stoel bij het Lieverdje voor de fractievoorzit ter van de ARP in de Tweede Kamer, de heer Roolvink, kwam een 25-jarige mon teur te staan op 25 boete en een voor waardelijke hechtenis van drie dagen. Omdat de stoel niemands persoonlijk eigendom was en dus, zoals de monteur bevestigde „gemeenschappelijk bezit," ontstond de vraag wat er mee moest ge beuren. „Stuur die stoel maar naar Rool vink" zei de verdachte tegen de officier. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Her haling demonstratie eindexamen toneel school Amsterdam. Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De zonen van Katie Elder", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 "u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „De wereld zonder sluier", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „The bridge on the river Kwai", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De lokvogels", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Beslist niet op zater dag", a.l.; woensdag 14.30 u.: „De kwa jongensstreken van Spankie", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Spion tegen wil en dank", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Een nacht van liefde", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Lady L", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van Finse wandtapij ten, ceramiek, glaswerk etc. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Op zondagen en feestdagen van 13 tot 17 uur. Tot 4 juli. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.36 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Expositie „Bijbel Zwart/wit": Houtsneden van Flip van der Burgt. Tot 13 juni. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag van 13 tot 16 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 uur. Dinsdag gesloten. Zomerex- positie van werk uit eigen bezit. Tot 3 juli. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Loes Gorlee. Dagelijks van 9.30-18 u. Tot 1 juli. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Chavalit Soem- prungsuk. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot 1 juli. Galerie 3 (Jansstraat): Expositie van schilderijen en tekeningen van Joost Schmidt en Coen Oostrom. Dagelijks van 12-18 u. Tot 18 juni. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Stoom gemaal en oude machineriën. Maandag tot en met vrijdag geopend van 9-17 uur, zaterdag 9-12 uur. Zon- en feestdagen ge sloten. Museum Het huis van Looy (Kamper laan): Expositie van cultuurhistorische diorama's en tekeningen van Herman Moerkerk. Dagelijks van 10-17 u., zondags van 13-17 u. Tot 1 juli. DIVERSEN Stadhuis Haarlem, woensdag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35): woensdag 14.30 u.: „Bozebol". Linnaeushof (Bennebroek): Tot oktober van 9 tot 18 u. geopend. DINSDAG 7 JUNI City, 20 u.: „Nog wat nieuws, Pussy cat?" Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Ruïne van Brederode, Santpoort, 21.30 uur: Klankbeeld „Zingende stenen". De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-zuid, 10-18 en 19-21 uur: Expositie van gouaches, etsen en tekeningen van Chris Tonbreeker. Tot 13 juni. WOENSDAG 8 JUNI City, 20 u.: „Nog wat nieuws, Pussy cat?" Velsen, Raadhuis, 19.30 u.: Openbare vergadering gemeenteraad. Santpoort, Gereformeerde Kerk, 20 u.: Concert door Santpoorts Hervormd Koor en Kennemer Vrouwenkoor. Ruïne van Brederode en De Kastanje- loot, zie onder dinsdag. Advertentie NATURALISTEN Ged. Oude Gracht 62, Haarlem. Tel. 11269 DINSDAG 7 JUNI Kennemer theater, 19 en 21.15 u.: „Moll Flanders". Luxor, 19 en 21.15 u.: „Bittere rijst". WOENSDAG 8 JUNI Bioscopen, als dinsdag. Galerie Boumans, Breestraat 122, Ten toonstelling Van der Nahmer (plastieken), Aart v. d. Eyssel (plastieken) en Ru van Rossum (grafiek), geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, Stumphius- straat/Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020 of Groenelaan 21. Nijmegen. Arts: Th. H. K. Lin (San Ni colas, Aruba). Doctoraal Frans: mej. G. A. M. Vossen, cum laude (Maastricht). Amsterdam (Gem. Un.). Doctoraal Ne derlands: T. J. M. Ettema (Beverwijk). Leiden. Doctoraal geneeskunde: mej. E. M. Ehbets (Overveen), A. F. Kroes (Heen- vliet), J. H. C. van de Wijck (Den Haag). Arts: M. D. Alpert (Oegstgeest), M. R. Es- seveld (Rijswijk Z.-H.) en J. W. Rethmeier (Leiden). Doctoraal farmacie C. E. L. Simo- nis (Leiden). Leiden. Assistent-bedrijfsleider M. Grootveld (IJmuiden). Rijkskweekschool Haarlem. Geslaagd voor het eindexamen tweede leerkring de dames: A. P. van Baaren, Haarlem, F. Bakker, Haarlem, A. Blok, IJmuiden, M. H. Buwalda, Heemskerk, P. J. Faas, Den Haag, H. Freij, Haarlem, A. v. d. Heijde, Santpoort, D. C. Koedam, Culemborg, E. Gerritsen, Castricum, J. M. de Vries, Haarlem, L. M. van Veelen, IJmuiden. Vakantietehuis „Roode Kruis". Officieus is het tweede permanente vakantiete- huis van het Nederlandsche Roode Kruis huize „De Valkenberg" te Rhe- den, in gebruik genomen. „Niet bij brood alleen". Het Nederlands bijbelgenootschap houdt deze week een inzamelingsactie onder het motto „niet bij brood alleen" waarvan een deel der opbrengst de Nederlandse bijdrage zal vormen aan de internationale campag ne „God's word for a new age". Deze campagne heeft tot doel verdrievoudi ging van de produktie van bijbeluitga ven, van 50 miljoen tot 150 miljoen per jaar. Tot burgmeester van Dalen is benoemd mr. F. Fontijn te Den Haag, referenda ris bij de directie voor de emigratie van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Hij is Nederlands Her vormd en lid van de V.V.D. De Westduitse regering heeft 200.000 mark uitgetrokken om de uitwisseling van jongeren tussen de Bondsrepubliek en Ne derland in de komende jaren te bevorde ren. Van Nederlandse kant wordt een be drag van gelijke grootte verwacht. PSJW tegen NAVO-hoofdkwartier in Ne derland. De pacifistische socialistische jongeren werkgroepen (PSJW) uit Den Haag hebben in een brief aan de leden van de Tweede Kamer geprotesteerd tegen een eventuele vestiging van het NAVO-hoofdkwartier in ons land. Baby in bedje gestikt. In de ouderlijke woning in de Tweede Jacob van Cam- penstraat in Amsterdam is de vijftien- maapden oude Simon Schoolderman in zijn bedje gestikt. Niet lang tevoren had de moeder het kindje nog in zijn bedje zien spelen. Koningin Juliana heeft vanmorgen in een Londense kerk een gebrandschilderd gedenkraam onthuld ter ere van haar moeder koningin Wilhelmina. Het raam was een geschenk aan de Nederlandse kerk in Austin Friars in de Londense krantenwijk, van de Nederland se gemeenschap in Londen en Britse vrienden in Nederland. Het raam is een afbeelding van de Nederlandse duinen, de witte rotsen van Engeland en de over winning van de geallieerden. Het is ver vaardigd door de Haarlemse glazenier Z. Bogtman. Onder de aanwezigen bij de plechtig heid waren prinses Marina, die koningin Elizabeth vertegenwoordigde, en de heer J. H. van Roijen, de Nederlandse am bassadeur in Londen en president van het herdenkingsfonds voor koningin Wilhel mina in Londen. ***WWWWWWMWWWIIIIIIIIIIWWWWI«ll>IIWIW|IMWI|||W|«W||||yww Het K.N.M.T. deelt mee: De luchtdruk stijgt in een groot gebied van West-Europa vooral in Scandinavië. Boven Frankrijk bevindt zich het centrum van een hogedrukgebied, dat zich in noor delijke richting uitbreidt. Verder is het van belang dat bij de Portugese kust een storing is aangekomen, die afkomstig is van de Canarische eilanden. Verwacht wordt dat deze storing een noordelijke koers aanhoudt en morgen in de kanaal zone aankomt. In verband hiermee zal in ons land de wind naar richtingen tussen oost en zuid draaien. De storing bij de Portugese kust zal het komende etmaal waarschijnlijk nog geen onweersbuien in ons land veroorzaken maar wel in Enge land. Bij overwegend zonnig weer zal de temperatuur verder stijgen. In het bin nenland zullen de temperaturen tot boven de 25 graden kunnen oplopen. Maximum- temperaturen 00 1 c 00 binnen- en buitenland. d Neerslag: aatste 24 uur. •Scl S 4) a V cS Den Helder half bew. zw 18 0 Ypenburg zw. bew. wzw 19 0 Vlissingen zw. bew. zw 16 0 Eelde zw. bew. zw 21 0 De Bilt onbewolkt zzw 21 0 Twente zw. bew. windst. 22 0 Eindhoven licht bew. wzw 21 0 Z.-Limburg zw. bew. zw 21 1 Helsinki zw. bew. wnw 23 1 Stockholm onbewolkt w 18 2 Oslo motregen windst. 18 0.1 Kopenhagen half bew. wnw 19 0 Aberdeen geh. bew. O 16 0 Londen geh. bew. z 19 0 Amsterdam zw. bew. zw 20 0 Brussel half bew. windst. 23 0 Luxemburg onbewolkt zzw 20 0 Parijs licht bew. windst. 24 2 Bordeaux zw. bew. no 23 0 Grenoble onbewolkt windst. 25 0 Nice licht bew. nnw 23 0 Berlijn zw. bew. zzo 25 0 Frankfort licht bew. windst. 22 0.1 München zw. bew. zzw 21 4 Zürich onbewolkt nno 21 0.3 Gènève licht bew. windst. 23 0 Locarno licht bew. nno 26 1 Wenen licht bew. nw 27 0 [nnsbruck zw. bew. wnw 22 2 Belgrado zw. bew. nnw 23 0 Athene geh. bew. windst. 24 0 Rome onbewolkt ono 24 0 Barcelona licht bew. nnw 23 0 Madrid zw. bew. n 27 0 Mallorca licht bew. windst. 26 0 Lissabon geh. bew. windst. 29 1 Woensdag 8 juni Zon op 4.22 uur; onder 20.57 uur. Maan op 0.45 uur; onder 8.55 uur. Maanstanden Laatste kwartier 11 juni 5.59 uur Nieuwe maan18 juni 21.09 uur Eerste kwartier25 juni 14.23 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 7 juni Hoog water 6.12 uur en 18.38 uur. Laag water 1.54 uur en 14.13 uur. Woensdag 8 juni Hoog water 6.34 uur en 19.19 uur. Laag water 2.33 uur en 14.32 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2