Exposities in Amsterdam De Toneelprijzen 1966 uitgereikt Aardgas convector - en t.v. de voordeligste is van: 4 Royal Academy ziet af van Rembrandt-expositie eerste verkoper, verkoper-etaleur en jongedame OOSTWALD Orgelconcert NEGEN MUZEN Eetgerei OPREIS 'aarsma WOENSDAG 8 JUNI 19 11 Matthieu Wiegman en Adriano Alloati Opening Holland Festival Académie Francaise bestaat drie eeuwen Ex-vrouw van Rudolf Valentino overleden Bob Buys Examens Claudette Orbison bij motorongeluk omgekomen I V-gesprek met dr. ï>pock heeft. Als vrouw van een deserteur plaatst van het Stenen Tijdperk tot heden „Weekend", zomers t.v.- programma van de AVRO T elevisie programma IN DE RIJKSAKADEMIE wordt tot 4 juli een tentoonstelling gehouden van werk van Matthieu Wiegman, die de vorige maand 80 jaar is geworden. Een van de sterkste schilderijen, een lommerrijk landschap, is voor deze tentoonstelling in bruikleen afgestaan door het Frans Halsmuseum, in welks collectie de Bergense School zo kwalitatief vertegenwoordigd is. Om het beste dat in de Bergense School ontstond kan zij belangrijk genoemd worden in de ontwikkeling van de Nederlandse schilderkunst. Het zou de Advertentie CARBOVIT tegen maag- en darmstoornissen. MUGOLIN (reukloos) I ter voorkoming van muggebeten. Het eerste deel van het concert, dat I het Rotterdams Philharmonisch Orkest onder leiding van Franz Paul Decker in -o „De Doelen" geeft ter gelegenheid van moeite waard zijn dat beste nog eens bijeen te brengen. Maar danook alleen de opening van het Holland Festival 1966, het beste en niet alles wat in de geest van de Bergense School gemaakt j—j— i ,n 9n werd. Toen de collectie Boendermaker, voornamelijk bestaande uit werk van de Bergense School, verkocht moest worden, begon het op het einde van het nog voor verkoop beschikbare te lijken op een faillissement. KUNSTENAARS GELDEN echter om hun beste werk. Matthieu Wiegman geldt aldus om zijn werk in Haarlems gemeen- tebezit, het portret van de dichter A. Ro land Holst, het in de Rijksakademie even eens geëxposeerde stilleven met klompen onderaan op de voorgrond, om het naakt, waarvan een deel voor het affiche gere produceerd werd, om het hier helaas niet aanwezige portret van een meisje in witte blouse, om sublieme tekeningen uit Zuid- Frankrijk, waar Wiegman Cézanne's schreden volgde en op latere leeftijd on dermeer de berg St. Victoire schilderde. Dat schilderijtje is thans niet geëxposeerd maar had het goed kunnen doen hier, waar het meer recente werk minder gemakke lijk aanvaardbaar zal zijn als het niet zo lang geleden geschilderd doekje van de berg St. Victoire, dat Wiegman aan een vriend van mij schonk om de plezierige contacten, die hij met hem had in Men ton. Als ik deze expositie van harte aan beveel dan is het om een deel ervan, het oudste deel. Ik zou de door mij zo ge respecteerde Wiegman willen veront schuldigen door hem in zekere zin slacht offer te noemen van zijn eigenlijk zo heer lijke vitaliteitdie maakte dat hij „bij" wilde blijven en hem dwong tot een kleur- geving, die hem toch niet helemaal ligt. MISSCHIEN IS DE NAAR jaren oude, maar als kameraad zo jonge Wiegman me dan ook liever, dan de perfecte Ita liaanse beeldhouwer Adriano Alloati, van wie de Galerie d'Eendt tot 25 juni veel werk laat zien. Ik noem hem beeldhouwer maar Alloati's werk is gemodelleerd, zeer gevoelig gemodelleerd in een kneedbaar materiaal dat op geraffineerde wijze in brons is omgezet. Daarbij werden aan die, plastieken elementen overgehouden, die eigenlijk niet bedoeld waren en bij de ge bruikelijke gang van zaken van het giet sel verwijderd zouden zijn. Ik ontkom niet aan het gevoel dat Alloati's plastieken daardoor interessanter geworden zijn dan in werkelijkheid al het geval is. Het is of er een soort gegeneerdheid zou be staan voor een traditioneel te noemen vormgeving, die eigenlijk niet meer zou mogen. Ik wil ook best bekennen dat bij het zien van zovele exposities twijfel kan groeien omtrent de waarde van het op tra dities berustende. Daarom begrijp ik Wiegman wel als hij zich overtilt, buiten de hem geschonken mogeljkheden wil rei ken. Maar aan de andere kant is er toch niets tegen als men zo mooi kan werken als deze Italiaanse beeldhouwer het weet te doen. wordt dinsdag 14 juni van 20.10 tot 20.55 uur op Nederland 1 uitgezonden. De KRO- radio verzorgt een rechtstreekse stereofo- nische uitzending van het gehele concert. Uitgevoerd wordt onder andere „Ester - hazy Te Deum" van Joseph Haydn, een pas ontdekt werk dat op dit concert zijn wereldpremière beleeft en het concert voor drie piano's en strijkorkest van J. S. Bach. Ter gelegenheid van het 300-jarig be- I staan van de Franse Academie van We tenschappen is in het Institut de Fran ce op de linker-Seine-oever een plechtig heid gehouden, die door de 98 leden van de Academie, die beter bekend is onder de naam Académie Frangaise in gala uniform, (met een zwaard aan hun zijde) werd bijgewoond. De academie is door Lodewijk XIV ge- sticht, die hierbij een advies van Colbert opvolgde. President De Gaulle zei in een korte rede dat de Académie een zeer grote invloed heeft gehad in de drie eeu wen van zijn bestaan. LONDEN. De Royal Academy heeft afgezien van het voornemen de komende winter een Rembrandt-tentoonstelling te houden die alles wat er ooit in de Aca demie te zien geweest is zou gaan over treffen. Humphrey Brooke, secretaris van de Koninklijke Academie heeft meegedeeld, dat op uitleningsverzoeken aan kunstver zamelaars en museau teleurstellend is ge reageerd. De waarde van Rembrandts wordt alleen overtroffen door die van werken van Michelangelo en Da Vinei. Maar werken van deze Italiaanse schilders komen naooit op de markt. De Academie was van plan de tentoongestelde doeken voor 50 miljoen pond te verzekeren. Natasja Rambova, die met Rudolf Va lentino, het idool uit de tijd van de stom me film, getrouwd is geweest, is op 69- jarige leeftijd te Pasadena overleden. Zij werd in Salt Lake City geboren als Win- nifred Schaunessy en ging met haar ouders naar Europa, waar zij balletlessen nam en prima ballerina van het Keizer lijk Ballet van Rusland werd. In 1922 trad zij in het huwelijk met Ru- dolf Valentino. Het paar kwam in het nieuws toen Valentino beschuldigd werd van bigamie. De scheiding tussen hem en zijn eerste vrouw zou niet definitief zijn geweest. Die beschuldiging werd later in getrokken. In 1926 werd de scheiding tus sen Valentino en Natasja Rambova vol trokken. Een half jaar later stierf het 'filmidool. Natasja is nimmer hertrouwd „Esquisse pour grande naïade Adriano Alloati. TOT 11 JUNI IS IN DE kunsthandel Monet aan het Rokin een tentoonstelling te zien van werk van de Noordhollander Dirk Breed, wiens persoonlijkheid ik al meer door exposities in Haarlem heb le ren waarderen. Breed is wel typisch een figuur, die zichzelf trouw zal blijven. In de nog kort geleden geopende Gale rie Khepri aan de Weteringschans is tot 30 juni een expositie te zien van de schil der Yankel, die zijn driftige wijze van uit drukken misschien toch wel een beetje zou kunnen danken aan zijn niet geheel Franse afkomst. Rationeel te noemen is zijn uitbuiten van de hem bekende gege vens als bijvoorbeeld het Parijse stads beeld, waarvan wel iets teveel vertoond wordt dat wel een echte schilderdrift ver raadt maar toch ook picturaal gezien wat te zeer repeteert. Dat valt op omdat het overige, hoewel duidelijk van één hand, zo veel variërender is van intens te noe men aanpak, het waarmaken van ontroe ringen. Yankels schilderdrift is in alles wel duidelijk, zijn gelukkige gedrevenheid in veel dat deze expositie interessant voor ons maakt. Advertentie Wij zoeken! voor lichte administratieve werkzaamheden. KKUIbb I K. HAARLEM. TEL11491^ In de Grote of St. Bavo Kerk zal don derdag 9 juni 's middags van 3 tot 4 uur de stadsorganist Albert de Klerk een con cert geven in de serie gemeentelijke, gratis toegankelijke, orgelconcerten. Zijn programma vermeldt: Praeludium Pedaliter en Variaties over „Mein junges Leben hat ein End" van Jan Pietersz Sweelinck (1562-1621); Concerto d moll (Allegro-Grave-Fuga, Largo e spiccato, Allegro) van Antonio Vivaldi (1675-1741) bew. Joh. Seb. Bach; Passacaglia g moll van Georg Muffat (1645-1704); Drei Or gelstücke (Kyrie Eleison, Gloria in Ex- celsis, Benedictus) van Max Reger (1873 1916) en Toccata van Hendrik Andries- sen (geb. 1892). De stadarchivaris van Delft, dr. D. P Oosterbaan, heeft een onderzoek ingesteld naar de geschiedenis van de Oude Kerk het uit de dertiende eeuw daterende kerk gebouw met zijn scheve toren. Het resul taat is neergelegd in een manuscript van bijna een miljoen woorden, dat is meer dan het dubbele van de vermaarde „Stadsschrijn van Delft" door Dirck van Bleyswijek in de 'zeventiende eeuw ge schreven. De studie zal in drukvorm een omvang hebben van rond achttienhon derd pagina's. Nederlandse film onderscheiden. De door Carillon Films in Rijswijk geproduceerde film „Holland off Guard" heeft in de triënnale van de arbeids- en nijverheids film in Antwerpen, de vermelding uit muntendheid verworven. De film, gere gisseerd door Gerard Raucamp, geeft in kort bestek een indruk van Nederland vandaag. TV-SPEL VAN TSJECHOV Donderdagavond 16 juni, wordt er op Nederland 1 opnieuw een tv-spel van An ton Tsjechov uitgezonden. Het is een Bavaria-produktie getiteld: „Plicht plicht". (Van onze correspondent) Rijkskweekschool Haarlem. DEN HAAG. De Vereniging van Schouwburg- en Concertdirecties in Nederland heeft gistermiddag aan het Gesiaaffd Islot van haar twaalfde congres de- LSKWCChacnuui uflaucui. ueblddgu l ;i voor het eindexamen 2de leerkring de jaarlijkse toneelprijzen doen uitreiken dames M. Chr. Doornebosch (Haarlem), in De Doelen in Rotterdam. Elizabeth G. M. Dost (Aalsmeer), J. A. Gerritsen Andersen uit Haarlem ontving de ('s-Gravenhage) J C. den Hollander d,0r vQor dg vertolking van pa_ (Santpoort), C. J. Kilian HaarlemJVL Toi-^-r» Kleijn (Haarlem), T. Oudejans (Haar- mela Puffy m Billetdoux „lohm- lem), M. Rem (IJmuiden), C. Stam (IJ- Tchin" bij Centrum. Zij ontving deze muiden), G. Waanders (Haarlem), M. P. onderscheiding voor de tweede maal. M. de Weerd (Haarlem). Wegens persoonlijke omstandigheden Kweekschool. Voor het eindexamen in de jury kon de Louis d'Or dit jaar tweede leerkring zijn aan de rijkskweek- niet worden toegekend. school in Haarlem geslaagd de dames J W. Arkenbout (Haarlem), R. Bot (Sant DE JURY, bestaande uit Elsa den Her poort), C. Ch. Brouwer (Haarlem), E. M. Charles Boost, prof. dr. J. G. A. Ros, Corver (Bloemendaal), I. van Deursen K j j yan mUe en A c willink con- (Haarlem), M. E: Dogterom (Amsterdam), I ciudeerde dat het thans aflopende seizoen R. de Groot (Amsterdam), Y. Hamerlmg I mjncjer interessant en bij de tijd is ge- Haarlem), M. S. L. Janse (Bennebioek), I yeasj. (jan vroeger vaak het geval was. A. E. Kastelein (Overveen), I. Klijn L-je amusementsstukken hebben vaak ge- (Haarlem). profiteerd van een topbezetting maar het Kennemer O..J.» - Gj- SS Constandse, Ingrid Fischer, Marijke Ger- 00p| TlRLECCHIIVO 1966 (een beeldje ritse, Govert Groeneveld, ola ,,an jvic. Jonk) is toegekend aan Ton van Groot, Petri Guldemond, Martha de Duinhoven voor een aantal bij Centrum Karin v. Heeckeren w d Schoot Milleke I dg jury VOQrna_ Heideman, Roel Hoogeveen, Ha. melijk ducht aan zijn Egyptische dokter Hulsewe, Jooske Kaars Sijpesteijn, Jan n. Minnnnire" en anu ziin Kees Kokke, Gerda Mes, Margot ter Metz, Laurens van Nes, Aartje Sieswerda, Ma rion Strijbis, Yvonne Zuur, Jan Zwart. in Shaw's „De Mijonaire" en aan zijn Don Armado in Shakespeare's „Liefde's loze les". Loudi Nijhoff ontving de Co- lombina 1966 (eveneens van Nic. Jonk) Karei van Manderlyceum, Haarlem. voor haar verbluffende feeling vooi sati- I 1 1i: „ii7 I n nvi rt /IV risch-absurdistisch werk, zoals onder bij Geslaagd voor het eindexamen HBS-B: J. E. v. d. Anker (Haarlem), V. Bartman Imeer bleek m „Obaldiade 1, 2, 3, 4, (Heemstede), J. A. Commandeur (Hoofd- Studio. dorp), mej. I. C. F. Corbet (Heemstede), mej. Y. C. M. Dahlkamp (Haarlem), B. van Eupen (Haarlem), A. L. Huidekoper (Haarlem), J. W. Huisman (Heemstede), W. P. van Oort (Bennebroek), H. C. v. d. Plas (Heemstede), J. Redeker (Haarlem), mej. H. L. J. Schoute (Haarlem), mej. I R. Y. Schreuder (Heemstede), P. H. Sleu- telberg (Heemstede), P. G. F. Sliggers i (Heemstede), Sj. Soeters (Heemstede),] LJ6 VttUlO gCCjt dOnaSVÜttg G. v. Suylekom (Heemstede), E. L. Velu (Haarlem), J. F. v. Waning (Bennebroek), HILVERSUM I. 402 m. R. E. v. Waveren (Heemstede). 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. ?-20 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nws. Triniteitslyceum, Haarlem. Geslaagd voor 8.10 Gramm.muziek. 8.50 Morgenwijding, eindexamen HBS-B: P. Baars. F. van den 9 00 Franse orkestwerken. 9 35 Waterstanden 9.40 Gram.muziek voor oudere luisteraars. Van rechts naar links Loudi Nijhoff, mr. J. Klaasesz, Elisabeth Andersen en Ton van Duinhoven na de uit reiking der toneelprijzen in De Doelen. DE COMMISSARIS der koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz. reikte de onderscheidingen uit. In zijn toespraakje pleitte hij voor een spreiding van voorstellingen naar de kleinere plaat sen met vaak een goede toneeloutillage juist omdat het een speciale bekoring heeft uit te gaan in de eigen gemeen schap. Vele schouwburgdirecteuren, die steeds meer moeite hebben om de grote re gezelschappen te engageren kinkten in stemmend bij deze woorden. De vereni ging heeft de afgelopen dagen vergaderd onder voorzitterschap van jhr. mr. P. J W. de Brauw, die memoreerde hoe onze grote steden in verhouding tot alle ande re grote steden in Europa een zeer gering aantal theaters bezitten. Het congres hield zich onder meer bezig met proble men rond auteursrecht en vermakelijk heidsbelasting, waartoe al stappen bij de minister zijn gedaan. Mevrouw Claudette Orbison, de 26-jarige echtgenote van de populaire zanger Roy Orbison, is gisteren om het leven gekomen toen de motorfiets, waarop ze reed in bot sing kwam met een vrachtauto. Haar man was, ook op een motorfiets, vóór haar uit gereden en stond op haar te wachten toen het ongeluk gebeurde. De Orbisons hebben drie zoons. De chauffeur van de vracht auto, die de motorfiets te laat zag, is be schuldigd van dood door schuld. Lex Karsemeijer dirigeert morgen (9 juni) de Bussumse koorvereniginq Pro Musica die medewerkt aan het eerste zomerconcert van het N.Ph.O. Het concert, dat plaats heeft in het Concertgebouw te Haarlem, wordt beurtelings geleid door Henri Arends en Lex Karsemeijer. Het concert wordt geopend met Trumpet Volun tary van Purcell. Door Pro Musica zullen vervolgens bekende delen uit het Weihnachtsoratorium en uit Cantate nr 147 van Bach, het Largo uit het oratorium Xerxes van Han del, het Hallelujdh-koor van het oratorium The Messiah, en „Komm holder Lenz" uit „Die Jahreszeiten" van Haydn worden uitgevoerd; het koor zal worden begeleid door het orkest. Het vocale gedeelte wordt afgewisseld door instrumentale wer ken als Sinfonia in Bes van Joh. Chr. Bach en Balletmuziek uit Rosamunde van Schubert. Na de pauze zullen door Pro Musica wer ken uit de betere lichte muziek wor den vertolkt; een genre waar dit koor zich in specialiseert. Zo zullen melodieën uit bekende musicals in bewerkingen van Lex Karsemeijer worden uitgevoerd, met begeleiding van een combo, bestaande uit Dick Schallies (piano), Kees Kranenburg sr. (slagwerk)Ger Daalhuizen ibis) en strijkorkest. Dit geheel zal in strumentaal worden omlijst door een uitvoering van de Carmen-suite en het Divertissement van Ibert, waar mee dit concert wordt besloten. Nederland I: In de rubriek „Galerij" worden vanavond twee onderwerpen be handeld: het filmfestival in Cannes en Neanderthalers in Drente. Hans Keiler en Ed van der Elsken geven hun visie op het jaarlijkse filmfestival in Cannes. Het tweede onderwerp betreft het onderzoek van vondsten nabij Smilde, waaruit blijkt dat er vijftigduizend jaar geleden al mensen in Drente woonden. Het overige programma is gewijd aan een korte uit zending van „Harten Vijf", een aktie dia gevoerd wordt om langdurig zieken aan 'n vakantie te helpen en een aflevering van „Havenpolitie" waarin twee jongens zich uitgeven voor officieren van een kost baar Noors jacht. Zij nodigen meisjes uit voor een „feestje" die bij het binnenko men geld moeten betalen voor het ha venbureau. De „officieren" verdwijnen echter met het geld. Dit doen zij dage lijks totdat hun pad gekruist wordt door twee meisjes met jaloerse vriendjes en de havenpolitie. Hans Keiler (links) en Ed van der Elsken maakten een reportage van het filmfestival van Cannes. Van avond wordt deze in het program ma „Galerij" op Nederland 1 uitge zonden. Nederland 2: De hoofdfilm gaat terug naar de jaren van na de eerste wereld oorlog. Frankrijk viert de vierde verjaar dag van de wapenstilstand. De man van mevrouw Madeleine Rouger is als deser teur door landgenoten doodgeschoten. Zij wordt erom gehaat, maar vier jaar lang heeft ze die haat verdragen. Nu blijkt haar verleden ook haar toekomstig geluk in de weg te staan als ze ver liefd wordt op een jonge officier die een prachtige carrière in het vooruitzicht rT^T J 1 O 1 I piouliugc CdlllClC III lici VWiUll/.iUlH. „Wie is dr. Spock?" Deze en nog ande-gewetensconflict re vragen hoopt Willebrord Nieuwenhuis 6 6 de Amerikaanse correspondent bij de KRO, te beantwoorden in het vrouwen programma „Driekwart in de middag". In dit programma, dat donderdag 16 juni op Nederland 1 wordt uitgezonden, heeft Willebrord Nieuwenhuis eveneens een faaggesprek met de befaamde Ameri kaanse kinderarts. ze haar toekomstige man voor een ern- Advertentie DominojlO.OOO Kcaljuj f 595.- Haak, J. Jore, P. aan de Kerk, B. Kol, H. Rooijmans, A. Verbaan, H. Veringa, J. Wil- lems, P. Alles, Th. Gepkens, E. Heeremans, A. Kol, G. Leuven, M. Post, A. Stut, H 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitami nen. 11.00 Nieuws. 12.00 Promenade-orkest. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Instrumentaal ensemble. 13.00 Nws. Thiellier, C. v. d. Heijden, C. de Raadt, J. 13.10 Journaal en beursberichten. 13.30 So Beuger (Heemstede), P. Broekhof, J. Berg- praan en piano:. 13.50 Pianorecital: 14.15 man (Noordwijkerhout), P. Castien, R. Od- Huishoudelijke zaken. 14.30 Nederlands Ho- dens (Zandvoort). P. Grimbergen (Halfweg) bokwartet. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. J. Smit, A. Vernooij (Bennebroek), E. Ste- 16.02 Onderweg: gevarieerd muziekpro- vens (Badhoevedorp), A. Wilson, H. Aps- gramma. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nws. woude, G. Hallegraeff (Vogelenzang), P. 18.15 Aktualiteiten. 18.20 Uitzending van de PSP. 18.30 AVRO's weekendwegwijzer. 19.05 Bus (Hoofddorp), F\ Kottman (Aerdenhout), Gesproken brief 19 10 Sportparade. 19.30 Je M. de Noronha (Hillegom) en G. Kuiper (Halfweg). blijft lachen. Ned. cabaretiers. 20.00 Nws. 20.05 Residentie-orkest; Nederlands kamer- Triniteitslyceum, Haarlem. Geslaagd voor koor. 21.05 De stem van hun Meester. 22.30 HBS-A: E. ten Berge, P. van Berkel, E. Nws. 22.40 Aktualiteiten. 23.00 Jazzmuziek. Bouchier, B. Bronstring, J. Frencken, H de Graaff, H. Haverkamp, L. Jansen, P. Kaart, R. Kooiman, R. Laverman, J. Moer kerk, C. Smael, R. Stammeijer, A. v. d 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.15 Gramm.mu ziek. (7.30 Nws). 7.55 Overweging. 8.00 Nws. Veldt, C. v. Velzen, Th. Bremmers, I. Mu^ 8.10 Gramm.muziek. 8.30 Nws .8.32 Hoogmis. 1 ".35 Gramm.muziek. 9.40 Gramm.muziek. ser, P. Rusman, P. Schoonhoven, T. van 10.00 Operettemuziek. 11.00 Voor de zieken Weezenbeek (Heemstede), M. Buijen, P. jj 45 Gramm.muziek. 12.10 Leven op het Jonkers (Overveen), C. v. Gmneken (Aer- land geSprek. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- denhout), A. Heemskerk, P. Holt (Hillegom) en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Deze week. 12.45 Actualiteiten. 13.00 Pro memorie. 13.05 l Klassieke en moderne orkestmuziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.15 Promenade orkest. P. In der Rieden (Santpoort), G. Koeken bier (Zwanenburg) en M. Wilson (Vogelen zang). 15.00 Hervormde studiodienst. 15.30 Zondag avondzang. 16.00 Vioolrecital. 16.40 Cultische muziek uit allerlei landen. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Eurojazz. 17.40 Voor de kleuters. 17.50 't Clubhuis: sportrubriek. 18.00 Gram. muziek. 18.40 Voor de twintigers. 19.00 Nws. 19.10 Radiokrant. 19.30 Muziek van het Le ger des Heils. 19.45 Op de man af. 19.50 Oude muziek. 20.00 Windeieren, hoorspel 20.25 Gram.muziek. 20.30 Avondpermissie voor de militairen. 22.15 Avondsluiting. 22.30 Nws en herh. SOS-berichten. 22.40 Boekbespr. 22.45 Nat. orgelimprovisatieconcours Bóls- ward. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III. 240 m. en FM-kanalen. 9.00 Nws. 9.02 Kwink: Muziekprogramma. 10.00 en 11.00 Nws. 12.00 Nws. 12.02 Actuali teiten. 12.05 ORgelspel. 12.30 Gram.muziek. 13.00 Nws. 13.02 Actualiteiten. 13.05 Muziek programma. 14.00 Nws. 14.02 Actualiteiten. 14.05 Opgeruimd: platen en tips voor de vrouw. 15.00 Nws. 15.02 Actualiteiten. 15.05 Instrumentaal kwintet. 15.25 Gram.muziek. 16.00 Nws. 16.02 Actualiteiten. 16.05 Zorro: voor tieners. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.05-18.00 Platenprogramma. BRUSSEL 324. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek 12.40 Weerbericht. 12.48 Orkest Roger Roger. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Gramm.muziek. 14.00 Nws. 14.03 Opera (15.05 Nws). 15.35 Klass. muziek. 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Franse les. 16.25 Opera. 17.00 Nws. 17.15 Filmmuziek. 17.30 Volksmuziek. 18.00 Nws. 18.03 Voor de solda ten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Lichte muziek. 18.45 Sport. 18.52 Gitaarmuziek. 19.00 Nws. 19.40 Orkestenparade. 20.00 Concert. 21.46 Pianorecital. 22.00 Nws. Gisteren is in het Goud- en Zilvermu- seum in Utrecht de tentoonstelling „Eet gerei van het Stenen Tijdperk tot heden" geopend. De expositie, die al in een groot aantal Europese steden te zien is geweest, blijft drie maanden in de Domstad. Daar na verhuist zij naar West-Berlijn. Volgend jaar zal de tentoonstelling in Oost-Duits- \land worden gehouden (Oost-Berlijn, Dresden en Leipzig DE EXPOSITIE bestaat geheel uit de I verzameling van de heer Bodo Glaub uit Keulen. Het is de grootste bestek-collec tie ter wereld, zij omvat omstreeks 1600 stukken. Het oudste voorwerp van de col lectie is een stenen mes dat omstreeks 50.000 jaar oud is. Maar er wordt ook hedendaags werk vertoond. De heer Glaub, die twaalf jaar geleden met zijn verzameling begon, organiseert eens in de twee jaar een internationale wedstrijd voor bestek-ontwerpers. In het recente verleden boekten Nederlanders daarbij opmerkelijke successen; onder meer werd werk van de heer Simonis (Gero, Zeist) bekroond. Een serie bekroonde inzendin gen maakt nu deel van de verzameling uit: Een deel van de collectie werd ijke- le jaren geleden geëxposeerd bij het 50- jarig bestaan van de Gerofabriek in de tentoonstelling „Hoe zit de vork in de steel". Het Goud- en Zilvermuseum zal in het [najaar een tentoonstelling organiseren van Vlaams zilver. Jeugdig team enthousiast (Van onze correspondent) HILVERSUM. Het wordt géén „Wil- lem"-programma en ook niet zo iets als ..Mies". Het nieuwe zomerprogramma van de AVRO (op Nederland 1) wordt er een met een eigen karakter naar als men dan toch een vergelijking wil voorbeeld van het voormalige zaterdag middagprogram van Anneke van Lams- weerde en Bob Bouma; een luchtig en rijk gevarieerd magazine, „Weekend", waarin iedereen aan z'n trekken komt. Dat is tenminste de bedoeling van de jonge samenstellers, die gisteren voor het 17.00 Voor de jeugd. 18.30 Teleac: De At- Ufste programma - dat zaterdagavond tische Tragedie: 19 00 Nieuws. 19.01 Klaas 18 lum voor het Journaal op het net Vaak 19 05 Franse les. (les 35 en herhaling \komt opnamen hebben gemaakt van les 34). 19.30 Uitzending Socutera. 19.35 Van een korte-rokken-show in het Centraal onze sportredacteur. 20.00 Journaal. 20.20 Station te Amsterdam. Brandpunt. 20.50 Harten 5: liefdadigheids- In de zomer komt „Weekend" dan nog oproep. 20.55 Havenpolitie: 3 Het fuifje, tweemaal terug en het is de bedoeling het VOOR WOENSDAG NEDERLAND I film. 21.20 Galerij: culturele rbriek. Epiloog. 22.25 Journaal. NEDERLAND II 22.201 in (je winter voort te zetten. Iedere maand krijgt de magazineredactie een uur om vol te maken: „met vakantiedin- 20.00 Nws. 21~Ól "voorpagina: selectie uit §en. waarin ruimte is gelaten voor actua- de actualiteitenprogramma's van de Franse liteiten. interviews en tips. Het is een tv. 20.30 Het geval Rouger, TV-spel. 21.551 grabbelton van uitinkjes, toegespitst op het weekend", aldus de samenstellers. De jonge produktiestaf van dit vakan tieprogram bestaat uit de 24-jarige regis- |seur Lex de Rooi, de 24-jarige „continui- Sterren kijken. 22.05 Journaal. VOOR DONDERDAG NEDERLAND I 14 30 Voor de vrouw. 18.30 Teleac: Wij ty —regisseuse Mieke Benda, de 29-jarige maken muziek. 19.00 Nws. 19.01 Klaas Vaak. scriptgirl Els Kolenbrander. De camera- 19.05 De Verrekijker. 19.15 Van gewest tot regie heeft de 29-jarige Giedi van Liempd. gewest. 19.35 Station Petticoat: De treinover- Koen Verhoeff zorgt voor de presentatie, val. 20.00 Journ. 20.20 Internationale Spion- We hebben onderwerpen genoeg aldus nen, documentaire. 21.20 Liedjesprogramma |iej team maar ieder item krijgt on- 21.45 Chirurgie, éénakter. 22.00 Attentie. 22.25 geveer vier minuten. Als het programma Gesprek met enkele leiders van de Indone- 1 sische kerken. 22.35 Journaal. NEDERLAND II op het scherm komt is het uiteraard ..rond" voor een uur. Maar we gaan er 20.00 Nws. 2o7oI~Co"i*""Iangenaam. detec-1 van uit dat het ter plaatse gemaakt kan tivefilm. 20.30 Achter het nws. 20.55 Dan worden. Komt er iemand binnenwandelen O'Brien, film. 21.45 Gesprekken over sport, met nieuws, dan maken we daar plaats 22.20 Journaal. voor.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11