Conclusie van spannende reconstructie in boekvorm gestolen paneel is nog in de Gentse Sint Baaf U RAIFFEISENBANK en t.v.- Het in 1924 gestolen altaarstuk der gebroeders van Eyck Fel artikel tegen kardinaal Wyszynski OOK IN NOORD-HOLLAND KENT MEN DE PERSOONLIJKE BEHANDELING VAN DE RAIFFEISENBANK. VANAVOND Prof. Vroom treedt af als voorzitter van de TROS Christian Bor speelt heden in tweede ronde Toegespitst conflict tussen uitgevers en boekhandel Wedeuwe van de dief: „Ik vertrouw meer de verjaring dan het woord van een bisschop" r Een geslaagd student is een HORLOGE waard DONDERDAG 9 JUNI I960 15 (Van onze correspondent) BRUSSEL Tweeëndertig jaar nadat de Rechtvaar dige Rechters, een der helften van een paneel van Het Lam Gods, het wereldberoemde altaarstuk van de ge broeders Van Eyck, werd gestolen uit de St. Baafskathe- draal te Gent hebben twee Belgische auteurs in een on langs verschenen boek het vrijwel naadloze bewijs ge leverd dat het nog in de kerk aanwezig moet zijn. Tien jaar hebben de Gentse commissaris van politie K. Mor tier en de Gentse journalist N. Kerckhaert al hun vrije uren aan het onderzoek van feiten en stukken besteed. Zoals zij dezer dagen zeiden: „Pas thans is het onderzoek in de zaak hoogstwaarschijnlijk afgesloten, nu kan het zoeken naar het vermiste paneel beginnen". De geschie denis van de diefstal en van het terugvinden van een van de helften ervan is bekend en er zijn verscheidene geschriften over verschenen die de zaak uitvoerig en gedocumenteerd behandelen. Geen is echter zo uitvoerig als het boek van de beide Gentenaren dat thans is ver schenen. Ook dat bevat natuurlijk een uitgebreid ver haal over de roof en over de wijze waarop de ene helft met Johannes de Doper in grisaille weer in het bezit van de kerk is gekomen. Confectienaaisters uit Haarlem morgen op t.v. Schiedams museum heropend Beeldjes ontvreemd uit Amsterdamse Galeries Edward G. Robinson zwaar gewond V_ T sjaikofsky-concours (Van onze speciale verslaggever) MOSKOU. Maandag was een I rustdag in het derde internationale Tsjaikofsky-concours. De jury had die wel verdiend want dit is een concours waarin niet een of twee violisten boven de rest uitsteken maar waarin op elk haartje van de strijkstok zal moeten worden gestreden om een plaats in de finale. Zover is het ech ter nog niet. De tweede ronde is gis teren begonnen en het is voor Emmy Ver hey en Christian Bor zaak, daar weer goed in voor de dag te komen. Christian Bor is vandaag aan de oeurt. Noord-Holland Is een provincie met een rijk ver leden. De oude vloten zeilden om de kop de Zuider zee op en midden in het hart van de provincie vindt U nog kaken van walvissen. Noord-Holland is ook een moderne, dynamische provincie. Er is daar, bijvoorbeeld, een geheel nieuwe culture ontstaan: de bollenteelt. Als U in het voorjaar de oude Drom- medaris in Enkhuizen bestijgt, ziet U de kleuren pracht van één van Nederlands grootste bollen- gebieden. Over Enkhuizen gesproken, vorig jaar bestond de Raiffeisenbank er 60 jaar! De Raiffeisen- bank is een begrip geworden. Want op de 11.000 inwoners heeft de Raiffeisenbank er 6000 spaar rekeningen. En in de toekomst zal de Raiffeisen bank ook daar klaarstaan om oude en nieuwe cliënten voor al hun bankzaken van dienst te zijn in een prettige sfeer. Zoals de Raiffeisenbank dat overal elders doet. 2.000.000 spaarders. 4,8 Miljard gulden spaargeld. Meer dan 1000 vestigingen. spaarbank en alle bankzaken De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma In Montreux bekroonde film 14 juni op t.v. Examens IN DE NACHT van de tiende op de elfde april 1934 werden de beide helften gestolen door een zekere Arsene Goedertier, wisselagent, leraar aan de Tekenacademie en functionaris van enige organen van de Katholieke Volkspartij te Wetteren, een stadje tussen Gent en Brussel gelegen, en voor iedereen een achtenswaardig burger. Op zijn doodsbed bekende hij aan een bevriende advocaat dat hij wist waar de vermiste schil dering was en hij kon nog zeggen dat alle stukken betreffende de diefstal zich be vonden in de lade van een schrijftafeltje in zijn kantoor. Op het ogenblik waarop hij wilde vertellen waar zich het paneel met de Rechtvaardige Rechters bevond, blies hij da laatste adem uit. Voordien had hij reeds de ene helft, die met Johannes de Doper voor een vrij gering bedrag teruggegeven. Zogenaamd om te bewijzen dat hij ook wist waar zich de andere helft bevond. Die Johannes de Doper had hij gedeponeerd in een bagagedepot van het Noord-Station te Brussel. HET IS BEGRIJPELIJK dat deze dief stal indertijd veel opzien heeft gebaard en dat er veel veronderstellingen over de verblijfplaats van het paneel zijn geuit. Tijdens de Duitse bezetting van 1940-44 werd zelfs een speciaal door Goering naar Brussel gezonden Kriegsverwaltungs- rat met de fraaie titel van Beauftragter für Kunstschütz beim Militarverwaltungs- chef te Brussel, de eerste luitenant Köhn, enige jaren met de zaak belast en een aantal soldaten heeft hij de St. Baafska- thedraal, het huis van Goedertier te Wet teren en de Kunstacademie laten door zoeken. Hij had ook veel mensen die Goedertier nog hadden gekend, ook zijn later gestorven weduwe, verhoord. Het dossier dat hij had samengesteld is ech ter verdwenen. De beide schrijvers heb ben net zo lang gespeurd tot zij het op het eiland Sylt bij de weduwe van Köhn terugvonden en zij hebben haar bewogen het af te staan. ZO HEBBEN ZIJ DE JONGSTE tien jaar stap na stap het onderzoek dat in 1934 in de zaak van de diefstal was inge steld en dat achteraf gezien met bijna niet te geloven slordigheid en licht zinnigheid en gebrek aan kennis van de criminaliteit is gevoerd, volbracht. Zij hebben van alles notities gemaakt, van de gegevens over de diefstal, van het te ruggeven van het ene paneel, van alles wat Goedertier heeft gezegd en geschre ven. Na dertig jaar vonden zij nog getui gen die indertijd niet waren verhoord. Zo bij voorbeeld een oude man die in een van de kapellen vein de kathedraal een winkeltje in souvenirs beheert. Hij bleek Goedertier goed te hebben gekend en hem vaak in de kerk te hebben gezien. In die kapel was een deur waarvan de sleutel al jaren zoek was. Köhn was er nooit ge weest. Men begrijpt de opwinding van de twee speurders. Toen de deur was open gebroken vonden zij een trap die naar een zoldertje leidde. Het paneel was er niet, maar zij vonden een zegel zoals er vroe ger werd geplakt op nota's van Belgische banken. Zij vonden de naam van de bank, en zij vonden in het archief ervan dat Goedertier op de datum waarop de zegel was afgestempeld bij de bank geld had opgenomen. Dat is dan weer een van de bewijzen voor hun theorie dat de dief de panelen op dat zoldertje heeft ingepakt Een helft heeft hij mee naar huis geno men (zij reconstrueerden hoe hij het in zijn auto bij een autoverzamelaar von den zij er een van hetzelfde model uit 1932 moet hebben vervoerd) de andere heeft hij volgens de beide schrijvers er gens in de kerk verstopt. OM TOT DIE CONCLUSIE te komen, die even vindingrijk als scherpzinnig en logisch is, hebben zij letterlijk alle moge lijkheden overwogen, gecontroleerd en geschift. Zij hebben alle uitlatingen nage gaan die Goedertier deed toen nog nie mand wist dat hij de dief was, getuigen verklaringen onderzocht en zo meer. Een belangrijk aandeel bij hun onderzoek wordt ook gevormd door de dertien brie ven die Goedertier aan de bisschop van Gent heeft geschreven en waarin hij het heeft over de losprijs, het teruggeven van Johannes de Doper en over de mo gelijkheid dat ook de Rechtvaardige Rechters zullen worden gerestitueerd. Dat gebeurde niet omdat de overheid weigerde de gevraagde som van een miljoen Bel gische franken te betalen. Later, na Goe- dertiers dood, heeft men bij geheime on derhandelingen die som aan zijn weduwe aangeboden wanneer zij het paneel zou terugbezorgen. Haar antwoord aan de bisschop: „Ik heb meer vertrouwen in de verjaring dan in het woord van een bis schop". Het is de vraag of zij ooit heeft Morgen, vrijdag 10 juni, wordt in de N.T.S.-serie „Meisjesberoepen" (aanvang 11.40 uur) de uitzending herhaald betref fende confectienaaisters. In deze uitzending spelen een honderd vijftigtal meisjes uit Haarlem en omge ving een grote rol, omdat de film is opge nomen in de Haarlemse pyjamafabriek Nobelt. Een twaalftal hunner wordt met name genoemd. Dr. J. Hulsker, plaatsvervangend di recteur-generaal van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, heeft woensdagmiddag officieel het Stedelijk Museum te Schiedam heropend. Het gebouw is gerestaureerd en heeft er een vleugel bij gekregen. In samen, werking met het nationaal gedistilleerd museum is er in een kelder een specia le expositie ingericht. Voorts bevinden zich daar voorwerpen die betrekking heb ben op het plaatselijk leven. Een bronzen beeldje van Pearl Perl muter, dat juist in zijn expositie Galerie Espace aan de Keizersgracht in Amsterdam was gearriveerd, is waar •chijnlijk door een bezoeker ontvreemd. De eigenaar van de Galerie d'Eendt in de Spuistraat te Amsterdam heeft even eens geconstateerd dat een bronzen beeld je, van de Italiaan Adriano Alloati, uit de galerie is verdwenen. Het beeldje draagt de naam „Nue des Fillettes" en ia ongeveer S. 5.000,- waard. De 72-jaar oude Amerikaanse acteur Edward G. Robinson is zwaar gewond ge raakt toen hij gisteren met zijn auto tegen een boom reed. Hij is met wonden aan hoofd, borst en maagstreek naar het Mount Sinai-zieken- huis overgebracht. Tevenover de politie heeft Robinson verklaard te vermoeden dat hij onder het rijden in slaap gevallen is. geweten waar de Rechtvaardige Rechters verborgen zijn. „Wij zijn er vast van overtuigd al dus de conclusie van de schrijvers dat het gestolen paneel in de kathedraal is gebleven waar het enkel verplaatst werd". En zij citeren daarbij een uitla ting van Goedertier, die tegen vrienden moet hebben gezegd, dat er geen diefstal was gebeurd. Verplaatsing binnen de kerk is inderdaad geen diefstal. „De diefstal van de Rechtvaardige Rechters", het boek van K. Mortier en N. Kerckhaert (uitgeverij De Vlijt, Ant werpen) is spannend als een voortreffe lijke detectiveroman, omdat de geschied kundige waarheid als regel de verbeel ding overtreft. Voor de buitenstaander is er nog maar één vraag: waarom wacht men in Gent nog om met stelselmatig zoeken te beginnen? Prof. dr. N. R. A. Vroom heeft mee gedeeld om gezondheidsredenen te moeten afzien van het voorzitterschap van het be stuur van de TROS. „Medisch advies heeft mij verplicht een keuze te doen uit de door mij te verrich ten taken. Ondanks het eminente belang van een mogelijk nieuwe benadering der massa-communicatiemiddelen, bleef er onder deze omstandigheden geen andere weg over dan de functie van voorzitter van het bestuur van de TROS neer te leggen," aldus prof. Vroom. WARSCHAU (Reuter) In een niet ondertekend artikel in het blad Zycie Warszawy, spreekbuis van de Poolse re. gering, hebben de Poolse autoriteiten de r.-k. bisschoppen en geestelijkheid aange. spoord hun steun aan de primaat, kardi naal Wyszynski, te onthouden en deze te geven aan kerkelijke leiders die voor een vreedzaam samenleven van katholieken en communisten zijn. In het artikel wordt aartsbisschop Boleslaw Kominek van Wroclaw als zulk een leider genoemd. Kardinaal Wyszynski wordt ervan be schuldigd de gelovigen tegen de staat op te zetten en niet bij machte genoemd om een normalisering van de betrekkingen tussen kerk en staat in Polen tot stand te brengen. Advertentie Een variant op een bekend gezegde. Maar daarom niet minder waar! Want geslaagde studenten moeten nu ook weten te slagen in het leven. En een betrouwbare tijdmeter is daarbij van onschatbare waarde. Daarom is het zo prettig, dat U bij ons van dergelijke tijdmeters, zulke horloges van beroemde merken, kunt kopen. Komt U eens langs, en laat U adviseren, uit diverse merken, o.a. Cerina, Prisma, Indus en Remova. 't Huis met het carillon GROTE HOUTSTRAAT 49, HAARLEM TELEFOON 20049 HERMAN KREBBERS heeft ongeveer I 20 uur per week zijn leerlingen Emmy en Christian op het concours voorbereid, I sinds twee maanden geleden kwam vast I te staan, dat zij zouden worden afgevaar digd; de Russen hadden een jaar geleden al een nationaal concours georganiseerd, waaruit de vijf deelnemers, die nu aan het Tsjaikofsky-concours deelnemen, als I winnaars te voorschijn zijn gekomen. Dit in aanmerking nemend geloven wij dan ook, dat zowel Herman Krebbers als Em- my en Christian meer dan gelukkig mo gen zijn met het tot nog toe behaald re sultaat. BOVENDIEN was Christian Bor van de I vliegreis zo ziek, dat hij de eerste dagen van zijn verblijf hier niet heeft kunnen I werken zoals hij had gewild. Emmy Ver- hey kwam pas op 3 juni 's avonds aan vanwege engagementen die moesten wor den nagekomen in Holland en toen zij er eenmaal was, kwam zij de Tsjaikofsky- I zaal binnen terwijl Victor Tetrjakov zijn magistrale vuurproef aflegde. Dat zijn be paald geen ideale omstandigheden te noe men om in te acclimatiseren. Zesender-1 tig uur later stond Emmy zelf op het po- I dium en ziedaar, zij speelde zich evenals I Christian met allure in de tweede ronde. Zij hebben aan hun begeleiders voor Emmy was dat Herman Braun uit Riga en voor Christian Emilia uit Tbilisi een buitengewone ruggesteun gehad. Deze su- I blieme pianisten zijn begeleiders die het I klappen van de concourszweep terdege kennen. Het te spelen repertoire kennen zij volmaakt en zij weten ook precies op welke dingen een jury speciaal let. Eve- raad van Roy'en die de Nederlandse dele-1 gatie leidt, raakte hierover niet uitge praat. Hij getroost zich alle moeite oml het zijn kandidaten zoveel mogelijk naar de zin te maken. Hij verliest ze geen mo ment uit het oog en heeft gedaan weten te krijgen dat zij in hotel Peking loge-1 ren, hoewel de overige deelnemers in ho tel Budapest zijn ondergebracht. Het bestuur van de Nederlandse Boek verkopers Bond (N.B.B.) heeft aan zijn leden een circulaire gezonden, waarin wordt aangedrongen op naleving van het thans geldende reglement voor het han delsverkeer. Dit bestuur erkent dus niet „het eenzijdig door het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Uitgeversbond (K.N.U.B.) voorgestelde nieuwe regle ment dat op 1 oktober van kracht zal moeten worden". Zoals reeds bericht houdt het uitgeversvoorstel in: het vrij geven van de handel in boeken school boeken uitgezonderd die niet duurder zijn dan zes gulden vijftig cent. In een onlangs gehouden overleg ver gadering van de besturen van de Ver eniging ter Bevordering van de Belangen des Boekhandels, de K.N.U.B. en de N.B.B. (de drie partners in het oudste kartel van ons land) is men niet tot over eenstemming gekomen. Pogingen tot voortzetting van het overleg, waarop in die vergadering zowel het bestuur van de vereniging met de lange naam als dat van de N.B.B. sterk heeft aangedrongen, zijn niet geslaagd. Het bestuur van de uitgeversbond wenste eerst erkenning van het zijnerzijds opgestelde nieuwe re glement, het bestuur van de N.B.B. vindt dit een onaanvaardbare eis voor vrucht baar overleg. Donderdag 16 juni zendt de NCRV-radio enkele aktes uit van de opera „La Forza del Destino" van Giusseppe Verdi. Dit is tevens het begin van een zomerserie, waarin de NCRV om de veertien dagen opera's of operafragmenten-voornamelijk van Ciuseppe Verdi zal gaan uitzenden. De tweede uitzendig heeft plaats donderdag- middag 30 juni. Advertentie HILVERSUM 1 402 m. 7.00 Nws, ochtendgymnastiek en strijdlied. 7.23 Gram. muziek. 8.00 Nws. 8.10 Gram. mu ziek. 9.00 Programma voor weg- en water- weggebruikers. 9.35 Waterstanden. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Schoolradio. 10.20 Roman tische muziek. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Gitaarspel. 12.00 Instrumentaal ensemble. 12.27 Mededelingen i.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlichting: Voor de landbouw. 12.40 Elektronisch orgelspel. 12.55 Aktualiteiten. 13.00 Nws. 13.10 Journaal. 13.30 Koorzang. 13.50 Internationale orgelda gen Rijnstreek te Arnhem. 14.15 Schakerin gen: kultureel programma in woord en mu ziek. 15.15 Gram. muziek. 16.00 Nws. 16.30 Festival van Chimay: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Aktualiteiten. 18.00 Nws. 18.15 Deze week, praatje. 18.20 Uitzending van de C.P. 18.30 Jazz-rondo. 18.50 Naar onze mening. 19.00 Voor de oudere kinderen. 19.30 Lite rair programma. 20.00 Nws. 20.05 Cello en piano. 20.45 Christendom zonder God. 21.00 Radio filharmonisch orkest. 22.40 Nws. 22.50 Aktualiteiten. 23.05 Gram. muziek. 23.45 Soc nws. in Esperanto. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m. 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.20 Gram. mu ziek. (7.30 Nieuws). 7.45 Radiokrani. 8.00 Nws. 8.10 Lichte Gram. muziek. 8.30 Nws. 8.32 Klass. gram. muziek. 9.00 Voor de zie ken. 9.35 Musiciana: muzikale herinneringen. 10.00 Gram. muziek. 10.30 Hervormde stu- diodienst. 11.00 Gram. muziek. 11.15 In 't zilver: programma voor oudere luisteraars. .12.00 Gram. muziek. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Pa rade: instrumentaal en vocaal programma. 14.05 Schoolradio. 14.25 Clavecimbelrecital: 14.50 Voordracht. 15.10 Volksliedenensemble. 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Vocaal ensemble. 16.20 Oude muziek. 16.30 Duizendschoon. 16.45 Omroeporkest. 17.35 Show en zo. 18.35 Muziekcorps. 18.55 Op de man af. 19.00 Nws. 19.10 Radiokrant. 19.30 Promenade van pro minenten. 22.15 Litterair programma. 22.30 Nws en herh. SOS-berichten. 22.40 Wijd als de wereld: internationale oriëntatie in kerk, zending en oecumene. 23.00 Gram. mu- zi&k 23 55 jNws HILVERSUM III 240 m. en FM-kanalen 9.00 Nws. 9.02 Zet 'm op: platenprogram- ma (10.00 en 11.00 Nieuws). 12.00 Nws. 12.02 Operetteselecties. 13.00 Nws. 13.02-16.00 In stuif: Muziekprogramma. (140.00 en 15.00 Nws). 16.00 Nws. 16.02 Gevarieerd platenpro- gramma. 17.00 Nws. 17.02 Platenprogramma voor automobilisten. BRUSSEL 324 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weer bericht, mededelingen, programmaoverzicht en SOS-berichten voor de schippers. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Buitenlands persover zicht. 13.00 Nws. 13.20 Gram. platen. 14.00 Nws. 14.03 Kamermuziek. 15.00 Nws. 15.03 Gemengd recital. 16.00 Nws. 16.03 Beursover zichten. 16.09 Lichte muziek. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muziek. 17.30 Etnische muziek in Ar menië. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Tips voor automobilisten. 18.45 Sportkron. 18.52 Con trast. 19.00 Nws. 19.40 Gram. muziek. 20.00 Klassieke muziek. 20.30 Volksconcert. 21.12 Muziek voor houtblazers. 21.30 Jazzmuziek. 22.00 Nwa VOOR DONDERDAG NEDERLAND I 14.30 Voor de vrouw. 18.30 Teleac: Wij maken muziek. 19.00 Nws. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 De Verrekijker. 19.15 Van gewest tot gewest. 19.35 Station Petticoat: De treinover- val. 20.00 Journ. 20.20 Internationale Spion nen, documentaire. 21.20 Liedjesprogramma 21.45 Chirurgie, éénakter. 22.00 Attentie. 22.25 Gesprek met enkele leiders van de Indone sische kerken. 22.35 Journaal. NEDERLAND n 20.00 Nws. 20.01 Cox..., aangenaam, detec tivefilm. 20.30 Achter het nws. 20.55 Dan O'Brien, film. 21.45 Gesprekken over sport. 22.20 Journaal. NEDERLAND I 11.10 Schooltelevisie. 19.00 Nws. 19.01 Klaas I Vaak. 19.05 Studio Stalles. 19.30 AVRO's Te- levizier. 20.00 Journaal. 20.20 Zoo Zoo: film reportage over een aapje. 20.45 Johnny en Rijk 'n Paar apart. 21.20 Voor de vuist weg. 22.40 Toeristische tips. 22.45 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws. KRO: Zet-Baas in eigen zaak?: economische documentaire. 20.30 Harten 5, liefdadigheidsomroep. 20.35 „Madi", ope rette van Robert Stolz. Vooraf: vraaggesprek met de componist. 22.15 Journaal, Nederland 1: Vanavond maakt de zange res Annette Roco haar televisie-debuut met een liedjesprogramma. Het meren deel van de teksten werd door haarzelf geschreven. Enrico Neckheim compo neerde de muziek. Annette Roco kreeg een paar jaar geleden plotseling bekendheid door haar optreden in het Jiddische ca baret „De Kibboets" in Amsterdam, waar zij een aantal Israëlische liedjes zong. Daarna trad zij op in het Lido, enige maanden in „De Doofpot" van Max Tail leur en in een programma met Boude- wijn de Groot in het Rotterdamse „Pic colotheater". Annette Roco bleek ook als tekstschrijfster een onverwacht talent; twee liedjes zijn reeds op de grammo foonplaat opgenomen. Vanavond ziet men onder meer nog de tweede aflevering van .Internationale spionage" getiteld: „De zaak Fuchs". Bob Goedhart en Peter van der Linden spelen „Chirurgie" van Tsje- chov. Nederland 2: In een aflevering van de detective-serie „Coxaangenaam" krijgt Cox te maken met een wapenhan delaar die een revolver verkocht heeft aan een zeker Gorrick. Het wapen is on bruikbaar. Een paar dagen later komt een dame het terugbrengen met de ne- dedeling dat er iemand mee vermoord is.Het laatste programma-onderdeel betreft een sportuitzending van Bob Spaak. Hij vraagt zich af in hoeverre de sport bijdraagt aan de lichamelijke fit- l heid. Ook verschillende artsen komen naar de studio om hun oordeel te geven. Dinsdag 14 juni zendt de AVRO via de zender Nederland 1 van 21.15 - 22.00 uur „L'arroseur arrosé" uit. Deze film werd tijdens het Montreux-festival 1966 be kroond met de Gouden Roos en heeft als thema het eerste stukje film dat ooit ge maakt is door de gebroeders Auguste en Louis Lumière, Annette Roco maakt vanavond op Nederland 1 haar televisiedebuut met een liedjesprogramma. Nijmegen. Artsexamen: G. M. A. Grou- tars (Beek/Ubbergen). Leiden. Geologie: W. S. Koldijk, Leiden. Amsterdam. Doctoraal examen rechten: mevr. M. Beijer-Van Kuyk (Castricum) en F. H. de Leur (Amsterdam). Utrecht. Doctoraal psychologie: M. J. de Groot (Utrecht), P. van der Kam (Rotterdam), H. Schipperheyn (cum lau- de) (Hilversum), H. J. Zwaga (Utrecht). Doctoraal pedagogiek: mevr. G. H. Uil- driks-Bone (Oosterbeek).

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 15