NEDERLANDERS (BEHALVE HAAST) ACHTERAAN IN DE DAUPHINÉ LIBÉRÉ Gabica verspeelde leiderstrui aan landgenoot Echevarria Waterdrager" Scandelli mocht met grote voorsprong winnen Nicols gaat Italië voor waarschij nlijk finale Europa- naar Cup Spasski strijdt verbeten voor gelijk spel tegen Petrosjan zag hoofdprijs Amsterdammer zag hoofdprijs van sporttoto over het hoofd H V A>' Wandeletappe in ronde van Italië drag van f86.040 Haarlem-jeugd deed het goed Zege voor Okker Notaris reddebedrag van f86.040 Feijenoord verloor van Lanerossi Boete voor FC Den Bosch Standard Luik veroverde beker op Anderlecht Thole op schot in studententeam EDO hoopt op komst van „onaf hankelij ken" Hilda Slaman eerste in Parijs Fraai atletiekduel Beelen-v. Gerven fllik NIG0LS—H.C.K. TELSTAR—MEIDERICHER S.Y. DONDERDAG 9 JUNI 1966 21 "Mijn lunch voor onderweg. Een paar lekkere Fyffes bananen pÉllf Kloosterman, Heynig en v. Middelkoop te oud voor kleine Tour Trots Jense (Telstar) stelde teleur Inkomsten teruggelopen Ton Blok (Suomi) raakte record kwijt s Rostollon en wereldkampioen Tornde Echevarria opnieuw. Mastrotto en Van Advertentie Simpson. De 72 overgebleven renners hebben op de vier cols heel wat moeten „afzien". Een prille aanval van de Spaanse klim mer Galera veroorzaakte al vrij kort na de start een scheiding in het peloton. In die eerste periode klom ook Huub Zilver berg met de groten mee, maar de Bra bander zou het tempo later niet meer kunnen volgen. Op de top van de Cote de Lauffrey was Galera's voorsprong van 4 minuten al teruggebracht tot 40 secon den. Bij de afdaling maakten Gomez del Moral, Momene, Miguel, Gonzales en de in het gezelschap van deze Spanjaarden uitstekend fietsende Haast een einde aan de vlucht van Galera, die later ver zou terugvallen. Toen achtte Echevarria het moment gekomen. Samen met de Fran sen Mastrotto en Letort en de Belg Van Schil bouwde hij snel een redelijke voor sprong op. Letort liet zich vervolgens te rugzakken en vijf kilometer voor de top van de col de San Sebastian demarreer- Schil werden door de groep Poulidor op geslokt en uiteindelijk slaagde alleen de jonge Fransman Guimbard er nog in iets van de achterstand af te knabbelen. Etappe-uitslag: 1. Echevarria (Sp.) 6.12.20, 2. Guimbard (Fr.) 6.16.50. 3. Mas trotto (Fr.) 6.18.52, 4. Van Schil (B.) 6.18.55, 5. Raymond .Fr.), 6. Aimair (Fr.), 7. Haast (Ned.), 8. Gabica (Sp.), 9. Poulidor (Fr.), 10. Theilliere (Fr.), al len z.t., 38 Den Hartog (Ned.) 6.31.02, 43. Zilverberg (Ned.) 6.33.43, 53. Nijdam (Ned.) 6.42.37, 54. Karstens (Ned.) 6.41.37, 55. Zoet (Ned.) 6.44.37. Algemeen klassement: 1. Echevarria 30.31.45, 2. Gabica 30.31.54, 3. Giumbard 30.32.04, 4. Raymond 30.32.23, 5. Aimar 30.32.33, 6. Poulidor 30.32.39, 7. San Mi guel 30.34.53, 8. Theilliere 30.36.20, 9. Haast 30.38.10, 10. Mastrotto 30.39.29, 24. Zilverberg 30.50.21, 29. Den Hartog 31.01.43, 30. Karstens 30.04.23, 42. Nij dam 31.18.55, 56. Zoet 31.59.23. v /;v V V* V- - v: --v De hardnekkigheid der worstelaars was ons allen naar de zin, en zelfs de debutanten zagen al spoedig in: een zege op punten is van groter gewicht dan een touche, hoe effectvol ook verricht (rijm van Eug. Iljin bij een tekening van Igor Sokolov in het Russische schaakblad „Sjachmaty"). Ondanks de ineenstorting van uitdager Spasski in de afgelopen week beleven we in de tweekamp om de wereldtitel die in handen van Petrosjan is gebleven een uiterst harde finale. Niet alleen speelt hierbij de eer van de volledige zege of het gelijke spel een rol, maar bovendien zijn zowel „het prijzenfonds" als een mogelijk extragunstige positie voor Spasski in de FIDE aan de orde. Het kan namelijk voor Spasski onder uitzonderlijke omstan digheden van belang zijn de titelmatch niet te hebben verloren. Van deze verbitterde slotfase was de woensdag gespeelde partij opnieuw een af spiegeling. De grootmeesters speelden een uiterst gecompliceerde Konings-Indische partij, waarin de zeer moeilijke strijd om velden en invloedssferen de besluitvor ming bepaalden. Het spel werd extra zwaar door de grote hoeveelheid mate riaal, die, tot het afbreken na de 40ste zet, op het bord is gebleven. Vermoede lijk heeft Spasski een licht positioneel voordeel. Diepgaande analyses zullen moe ten uitwijzen of het mogelijk is de strijd op grond hiervan met uitzicht op succes voort te zetten. We hebben evenwel de indruk, dat de partij zal worden hervat. Wit: Petrosjan. Zwart: Spasski. 1. d2d4 Pg8—f6 2. c2—c4 g7—g6 3. g2—g3 Lf8—g7 4. Lflg2 0—0 5. Pbl—c3 d7—d6 6. e2e3 Pb8—d7 7. Pgl—e2 a7—a6 8. b2—b3 Ta8— b8 9. a2a4 a6—a5 10. Lel—a3 c7—c6 11. 0—0 Dd8—c7 12. Ddld2 Tf8—e8 13. Tal—cl Tb8—a8 14 Tfl—dl Pd7—b8 15. h2—h3 Pb8—a6 16. Kgl— h2 h7—h5 17. f2—f4 Pa6—b4 18. Tdl—fl e7—e5 19. f4xe5 d6xe5 20. d4—d5 Te8—d8 21. e3—e4 Pf6d7 22. Tel—bl Fd7—c5 23. Pc3—a2 Pb4—a6 24. Dd2e3 Dc7—b6 25. Pe2—cl Db6—a7 26. Pel— d3 Pc5 x d3 27. De3 x d3 Td8—e8 28. Tbl—b2 Pa6c5 29. Dd3—e3 Pc5—d7 30.De3—cl Da7—b6 31. Tb2—f2 f7—f6 32. Tf2—f3 Db6—d8 33. Pa2— c3 Pd7—f8 34. Del—c2 Pf8—h7 35. Tf3—d3 Dd8— c7 36. Dc2e2 Lg7—h6 37 h3—h4 Lh6—f8 38. d5d6 Dc7—f7 39. Lg2—h3 Lc8 x h3 40. Kh2 x h3 Te8d8. Afgebroken. (Van een medewerker) In de tweede divisie A van het betaal de jeugdvoetbal heeft Haarlem woens dagavond voor eigen publiek er waren omtrent 1.000 toeschouwers een forse 6-0 overwinning behaald op het bezoeken de Alkmaar. Door deze triomf behoudt de jeugd van Haarlem een goede kans om te promoveren. De tweede plaats achter kampioen Telstar geeft namelijk nog recht op promotie naar de eerste divisie. De jongeren van Haarlem legden in de strijd met Alkmaar een technisch knap pe partij voetbal op de grasmat en na men reeds in de eerste helft door doel punten van Ton Smit en Van Raay een 2-0 voorsprong. Na de hervatting ging het nog beter met scoren. Van Polanen nam met een kopbal de derde treffer voor zijn rekening, daarna had Berck Beelenkamp succes en vervolgens schoten Smit en Van Polanen elk nog eenmaal raak: 6-0. Doelman Mars onthield de gasten daarna het redden van de eer door een strafschop te stoppen. maal raak: 6-0. Doelman Mars onthield de gasten daarna het redden van de eer door een strafschop te stoppen. De stand aan de top van de ranglijst is nu: Telstar 27-51; Haarlem 27-37; Hil versum 26-35 en Zwartemeer 26-34. Al» Haarlem zaterdag op eigen veld van Veen- dam wint en Hilversum een puntje ver- speeelt, dan is d promotie voor de rood- broeken een feit. De Nederlandse kampioen Tom Okker heeft in de derde ronde van het heren enkelspel van de tenniskampioenschap pen van Kent te Beckenham met 9-7 6- 4 gewonnen van de Thailander Nesto Gramatica. Ook Trudy Groenman zegevierde te Beckenham. Zij versloeg in de derde ronde van het damesenkelspel Nell Tru man, zuster van de bekende Engelse ten nisspeelster Christine Truman, met 6-2 4- 6 6-4. In de derde ronde van het dames enkelspel van de tenniskampioenschap pen van West-Engeland te Bristol heeft onze landgenote Betty Stöve een over winning met 6-2 3-6 6-3 behaald op de Australische Gail Sherriff. De Spanjaard Francisco Gabica is slechts één dag leider gebleven in de Dauphiné Libéré. Zijn jonge landge noot Echevarria, wiens rijden ook in de Ronde van Spanje al de aandacht trok bekroonde in de grote berg etappe een imponerende solovlucht met een ritoverwinning. Zijn voor sprong op Gabica, die gelijk met o.a. Lucien Aimar, Raymond Poulidor en onze landgenoot Kees Haast finishte, bedroeg 6.35 minuten en dat was net genoeg om de eerste plaats in het al gemeen klassement over te nemen. Echevarria leidt nu, maar zijn voor sprong op de grote favorieten is bij zonder klein: Gabica staat 9 seconden achter, Guimbard 19, Raymond 38, Aimar 48 en Poulidor 54. Wat de Nederlanders betreft: behalve Haast, die steeds aan de zijde van Pou lidor en abica heeft geklommen, moes ten zij met een plaats in de achterhoede genoegen nemen. In het algemeen klas sement is Haast met een negende plaats de beste Nederlander. Overigens was het aantal uitvallers in deze door de warmte gekenmerkte rit over zeer lastige cols, weer groot. Onder hen bevonden zich bekende renners als de Fransen Jean Claude Lebaube en Lou- Advertentie VRIJDAGAVOND 8.00 UUR ZONDAGMIDDAG 2.00 UUR H. C. K. - N I C O L S Honkbalstadion. 8833 In de tweede ronde van de intertoto- voetbalcompetitie heeft Feijenoord gister avond met 2-1 verloren van Lanerossi uit Vicenza. Alle drie doelpunten werden in de eerste speelhelft gemaakt. Lanerossi nam al spoedig de leiding door een schot van midvoor Marschi. In de twaalfde minuut scoorde Lanerossi weer, ditmaal uit een strafschop die ge nomen werd door linksbinnen Demarco. Franzen maakte het enige Feijenoord-doel- punt. De nieuwe eerste-divisieclub FC Den Bosch heeft van de KNVB een boete van ƒ1000 en een voorwaardelijke straf van een wedstrijd zonder publiek met een proeftijd van een jaar opgelegd gekregen. De straf houdt verband met een incident enkele minuten voor het einde van de op hemelvaartsdag in de tweede divisie B gespeelde voetbalwedstrijd FC Den Bosch -Limburgia (5-1), toen twee Limburgse spelers gewond raakten door een uit het publiek gegooide stok van een spandoek, FC Den Bosch als thuisclub was verant woordelijk voor de handhaving van de or de op het terrein. Standard Luik heeft woensdag de Bel gische voetbalbeker gewonnen. De „rouches" versloegen in de finale, die voor 40.000 toeschouwers in het Brusselse Heyselstadion werd gespeeld kampioen Anderlecht met 1-0, welke stand al voor de rust werd bereikt. Admira, de huidige leider in de Oosten rijkse competitie, heeft te Wenen beslag gelegd op de nationale beker door een overwinning in de finale op Rapid Wenen met 1-0. De Leidenaar Nol Kloosterman en de Rotterdammers André van Middelkoop en Peter Heynig, die ernstige kandidaten waren voor de Nederlandse ploeg in de Ronde van de Toekomst, zijn, zoals pas zeer kortgeleden is gebleken, te oud voor dit evenement. Het zo juist verschenen reglement van deze ronde zegt namelijk, dat de deelnemers na 31 december 1941 moeten zijn geboren. Duidelijk is gisteren tijdens de eenen twintigste etappe van de Ronde van Ita lië gebleken, dat de klasseringen vast staan. Tussen Belluno en Vittorio Veneta mochten de waterdragers, van wie tij dens de zware bergritten van de afgelo pen dagen zo veel is geëist, elkaar de over winning betwisten. De groten maakten zich niet druk en eindigden met ruim 16 minuten achterstand op de winnaar. Pie- tro Scandelli, ploeggenoot van Gianni Motta, wiens Molteniploeg de grote over winnaar van deze Giro gaat worden. Er werd door het peloton zo „toeris tisch" gereden dat de speaker er 34 kilo meter voor de finish op moest attende ren dat de achterstand op Scandelli 21.12 minuten bedroeg en dat de toegstane limiet 24 minuten was, zodat het peloton op dat moment minder dan drie minu ten van een totale uitschakeling verwij derd was. Al na negen minuten mocht de regio naal Levore een kansje wagen, al moest Motta's luitenant Scandelli mee. De voor sprong van het duo nam snel ongeken de afmetingen, maar op de hellingen van de eerste col ''San Boldo) moest Lievore afhaken. Scandelli ging gestaag door en werd .met een fraaie etappe-overwinning voor zijn moed beloond, terwijl Lievore in de slotfase nog bijna door de grote groep werd ingelopen. Vandaag staat de laatste etappe (Vittorio Veneto-Trieste, 172 km) op het programma. Het algemeen klassement: 1 Motta (It) 106.24.35, 2 Zilioli (It) op 3.57, 3 Anque- til (Fr) op 4.40, 4 Jimenez (Sp) op 5.44, 5 Gimondi (It) op 6.47, 6 Balmamion (Van onze honkbalmedewerker) Het bestuur van de Haarlem Nicols heeft van Italiaanse zijde een uitgebreid telegram ontvangen waarin een vertegen woordiger van de Nederlandse Europa Cup-finalist wordt uitgenodigd de tweede halve finale die zaterdagmiddag in Milaan wordt gespeeld, bij te wonen om direct na afloop van deze wedstrijd besprekin gen te voeren over plaats en datum van de finale. Zeker is het al dat Nicols-ma- nager Hoogenbos de wedstrijd tussen de Italiaanse kampioen Europhon Milano en Cup-houder Simmenthal Nettuno zal bij wonen. Waarschijnlijk zal hij worden ver gezeld door voorzitter Maat. Zaterdagmiddag om vijf uur wordt in het Campo Kennedy in Milaan waar het Nederlands honkbalteam in 1964 zijn Europese titel prolongeerde de tweede halve finale voor de Europa-Cup gespeeld. Bekerhouder Simmenthal vrijgesteld voor voorwedstrijden en de Italiaanse kampioen Europhon door een overwin ning op de Spaanse kampioen Cortez In gles in die halve finale gekomen gaan dan uitmaken wie de tegenstander zal worden van Haarlem Nicols in de finale. De Italianen zijn bijzonder trots op de Europa Cup die zij veel belangrijker vin den dan de strijd om het Europees kam pioenschap. Geen wonder ,want sinds Ne derland aan de Europese titelstrijd deel nam viel er voor de Azzurri geen eer meer te behalen. In de strijd om de Europa Cup ligt dat wat anders, omdat (It) op 7.27, 7 Adornu (It) op 8.00, 8 Bi- tossi (It) op 9.24, 9 Taccone (It) op 11.42, 10 Maurer (Zwits) op 20.28. Scandelli hier financiële belangen meespreken. Voor de Nederlandse vertegenwoordigers die tot nu toe aan het Europa Cup-toer nooi deelnamen, stuitte het spelen van uitwedstrijden tegen Spaanse en Italiaan se clubs steeds op financiële bezwaren, zo dat men van verdere deelname af moest zien (EHS) of deze wedstrijden onvol doende voorbereid moest spelen (Sparta). Deze financiële bezwaren gelden voor de Italiaanse clubs niet. Allereerst be schikt iedere club over een sponsor (Euro phon en Simmenthal zijn bekende merken in Italië), ten tweede krijgen de clubs bij EC-avonturen steun uit de toto en boven dien krijgen de Italiaanse honkballers nog een rijkssubsidie. De FEB heeft bepaald dat de finale dit jaar in een Noordelijk land moet worden gespeeld, maar de Ita lianen zijn gaarne bereid dat af te kopen en zullen dat zaterdagavond duidelijk la ten blijken. Of de Haarlemse afvaardiging daarop in zal gaan, dient te worden afgewacht, al bestaat de mogelijkheid zeer zeker dat Haarlem Nicols de finale om de Europa Cup niet in Haarlem zal spelen. De re den hiervan ligt weer in het financiële vlak. Menig clubbestuurder die tijdens het pinksterweekeinde in het Haarlems honk balstadion aanwezig was bij de Europa Cup-duels die de Nicols daar speelden, zal bij zich zelf aan het rekenen zijn gegaan. De gisteravond in het Haagse Zuider park gespeelde voetbalwedstrijd tussen een ADO-combinatie en het Nederlands studentenelftal is geëindigd in een gelijk spel 4-4, na een ruststand van 2-2. Voor ADO scoorden Couprie, Hou waart (2) en Advocaat, terwijl voor de studenten doel puntten Strieker, Kramer en Thole (2). De grote uitblinker was de doelman van HW, Van Laer in het studentenelftal. Jense van Telstar en de Surinamer Jor dan, die beiden bij ADO op proef speel den, stelden teleur. (Van onze sportredacteur) In de jaarvergadering van EDO, die gisteravond werd gehouden, heeft het be stuur duidelijk gemaakt, dat het komende seizoen in het betaalde voetbal zeer zwaar zal worden. Intern heeft het bestuur zich beraden over de vraag: doorgaan met be taald voetbal of niet. Er waren stemmen, die doorgaan een twijfelachtige zaak von den, maar uiteindelijk heeft men toch tot ja besloten. Men hoopt nl. volgend jaar, als er wat nog slechts een wens is een versterkte degradatie komt en de de graderende clubs uit het betaalde voetbal bij de kampioenen van het amateurvoet bal worden gevoegd tot een soort onaf hankelijke klasse, beter terecht te komen dan nu bij teruggang naar de amateurs. De financiële situatie is niet rooskleu rig, hoewel men aldus het bestuur - nog zonder schulden is. Men hoopt geld (om door te kunnen blijven draaien) te ontvangen uit de verkoop van spelers (o.a. Peters, voor wie Volewijckers be langstelling heeft). In het afgelopen jaar zijn de inkomsten achteruit gegaan. De vergadering ging akkoord met het uitbrei den van de commissie betaald voetbal tot zes man (met de „nieuwelingen" H. Dijk stra en C. Vergers vormen R. Klijn, G. v.d. Oest, H. Koelemey en N. Laan de commissie). Het bestuur bestaat nu uit de heren Th. Breuring, voorzitter, A. Ver ton, secretaris, W. Riebeek, penningmees ter, N. Laan, vice-voorzitter, K. Sibran- di, tweede seer; M. Ie Noble, tweede pen ningmeester, H. Koelemey, H. Dijkstra en C. Vergers, commissarissen. Een voorstel, door oud-bestuursleden ter tafel gebracht, om geen kascommiessie, maar een financiële advies-commissie in het leven te roepen werd weggestemd. Eerst 5.000, daarna 4500 toeschouwers zou den de Nicols-kas wel goed gespekt heb ben. In werkelijkheid was het echter an ders. Nu alle rekeningen betaald zijn heeft de Nicols-penningmeester een over zicht gekregen: de Nicols moesten er geld bijleggen. Weliswaar niet veel, maar on danks record-recettes werd verlies geleden De voornaamste oorzaak daarvan is de bijzonder grote afdracht aan de gemeen te Haarlem: meer dan 50 percent der re cettes moet worden afgestaan. Daarom kan het best gebeuren dat het bestuur van Haarlem Nicols ertoe zal be sluiten de finale maar liever in Italië te spelen. Men heeft de risico-kosten van de finale begroot op 7000 gulden en berekend dat men bij een record-aantal bezoekers (7500) die dan verhoogde entreeprijzen be talen moeten, misschien net de kosten zou kunnen dekken. En dat risico lijkt wat groot in ons grillige klimaat. Of zou de gemeente Haarlem wat water in de Euro pa Cup-wijn kunnen doen? Het lijkt ons de finale waard. De DWS'er Hendrik Horn, deelne mer aan de toto van vorige week, heeft gisteren voor een kleinse sensa tie in het gebouw van de sporttotali- sator in Den Haag gezorgd. De Am sterdammer meldde dat hij acht wed strijden goed had voorspeld en in aan merking kwam voor de derde prijs, die hij ongetwijfeld met velen zou moeten delen. Een controle van nota ris Bolt wees echter uit dat de heer Horn veel te bescheiden was geweest. Hij bleek zijn formulier namelijk als enige feilloos te hebben inge vuld waardoor hij de eerste prijs op eiste, die ditmaal 86.040,90 groot was. De melding van de heer Horn heeft minder prettige consequenties voor de tweede en derde prijswinnaars, die an ders ook de som geld van de eerste prijs zouden mogen delen. De 44 deelnemers met één foute uit slag krijgen hierdoor niet zoals oor spronkelijk werd gemeld ruim 2300 gulden in handen, doch bruto 1067 gul den. Ook de 342 kandidaten voor de derde prijs leden aanmerkelijk verlies. Zij zullen geen 152 gulden ontvangen maar slechts 68 per winnende ko lom. De Nederlandse kampioene en record houdster met 53.7 op de 400 m. dames, Hilda Slaman-Van Doorn, heeft woens dagavond tijdens internationale atletiek wedstrijden in het Charlety-stadion te Parijs de 400 m. gewonnen in 54.6 sec. Bambuck won de 100 m. heren in 10.2 waarmee hij het Franse record evenaar de. Tweede werd Piquemal in 10.3. De Nederlandse atlete Janny van Eijck- Vos bezette gisteravond bij atletiekwed strijden te Menden op de 800 meter da mes de tweede plaats achter de Oost- duitse Kleinau, die een tijd noteerde van 2 min. 9.3 sec. Voor Janny van Eijck- Vos wezen de chronometers 2.10.3 aan. De Nijmegenaar Tom Fairley, Neder lands kampioen op de 1.500 meter steep le, heeft gisteravond in het Nijmeegse Goffertstadion met een tijd van 8 min. 33,8 sec. een nieuw nationaal record voor jongens gevestigd op de 3.000 meter. Het oude record stond sinds 28 juli 1963 met 8.38.4 op naam van Ton Blok van Suomi. GOLF. M. Groenendaal van de Dom mel heeft het dinsdag op de banen van de Rotterdamse golfclub gehouden toer nooi om het nationale kampioenschap der professionals gewonnen, waaraan eenen twintig Nederlandse profs deelnamen. De sfeerloze vierstedenontmoeting Den Haag, Rotterdam, Leiden en Gouda/ Dordrecht, die gisteravond in de residen tie werd gehouden, heeft de paar hon derd toeschouwers maar matig kunnen boeien. Aan de Haagse Zuidlarenstraat werden slechts enkele prestaties van for maat geleverd. Het enige nummer, dat enigszins kon boeien was de 1500 meter, waarop Wim van Gerven en Piet Beelen een aantrekkelijk duel leverden, dat met minimaal verschil door Van Gerven werd gewonnen. De tijden mochten gezien wor den: 3.54.0 tegen 3.54.1, Advertentie Velser Sportstichting Sportpark Schoonenberg - IJmuiden Zaterdag 11 juni 7 uur n.m. (OBERLIGA) Het elftal van Telstar wordt versterkt met enkele gastspelers. Houders van seizoenkaarten hebben geen vrije toegang.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 21