Minister-president Cats in Tweede Kamer: Ministeriële verantwoordelijkheid voor prinses Irene is afgelopen Vrouwenraad Winst voor democratische partij op de Antillen en DRAKACEL II Weinig kans op vertrouwensman voor het koninklijk huis Roofovervallers veroordeeld Staatssecretaris is niet tegen ritueel slachten Radio-activiteit na Chinese kernproef iets toegenomen Beraad over nieuwe politieke partij Barnevelds SGP-probleem rond cosmetica verkopende drogist Monarchie bepleit in Duitsland Nederland ter zee" baNp Doden in het verkeer Zonnige mei wees zomer in de goede richting Aanhoudend warm \<u RED WINKELCENTRUM „Jan v. Goyenstraat" HEEMSTEDE DONDERDAG 9 JUNI 1966 V ertrouwensman zo'n duin-dutje.... ...dat wil er wel in, op een dag van hoe-warm - het-was-en - hoe-ver. Wie moe is slaapt overal. Alleen: hoewordtmenwakker?Zanderig. En nog steeds een tikje landerig. Want uitgerust dat is men pas, na een nachtop een Drakacel matras. V oorlichting PvdA - en VVD-leden in gesprek 1ymm de lekkere, mondfrisse pepermunt-dragee t J Ct. in——ei y 7 Klacht over politie optreden bij Portugees consulaat Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk WEERRAPPORTEX Is (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Het is niet duidelijk of prinses Irene tot het koninklijk huis hoort. De vraag of op haar ver jaardag door de overheid gevlagd moet worden is daarom niet te beant woorden. Minister-president Cals zei gisteren in de Tweede Kamer bij het debat over de ministeriële verantwoorde lijkheid dat het kabinet zich niet heeft beziggehouden met deze vraag, Het kabinet vindt de kwestie niet zo erg belangrijk omdat wel vaststaat dat de ministers niet meer verant woordelijk zijn voor het doen en laten van prinses Irene. Premier Cals her haalde de uitspraak van zijn voor ganger Marijnen, dat ten aanzien van prinses Irene de ministeriële verant woordelijkheid niet meer werkt. Mr. Cals beloofde gisteren aan de Ka mer nog eens na te gaan oï er alge mene richtlijnen zijn vast te stellen voor het al of niet behoren tot het ko ninklijk huis. Rechtsgeleerde literatuur is er bijna niet. Richtinggevende kamer discussie evenmin. „Het is moeilijk, zo niet onmogelijk om tot een omschrij ving te komen" klaagde hij. Ook inzake de twee andere hoofdpun ten van het debat de contacten tus sen ministers en het koninklijk huis en de voorlichting over het koninklijk huis heeft premier Cals gisteren niet veel duidelijkheid verschaft. Hij bleek grote bezwaren te hebben tegen de aanstelling van een speciale vertrouwensman, zoals dinsdag was voor gesteld door de woordvoerder van de P.v.d.A. prof. Patijn, daarin min of meer De Veenendaalse industrie Hollantor n.v. is als eerste bedrijf in Nederland overgegaan tot de instelling van een vrouwenraad, die gevormd wordt door de echtgenotes van de personeelsle den. De nieuwe raad zal een alge meen adviserende stem hebben en een eigen fonds beheren, waaruit regelma tig evenementen zullen worden gefi nancierd. De directie wil hierdoor bij de vrouwen meer begrip en belang stelling kweken voor het werk van hun mannen. De mening van de raad zal gehoord worden over zaken als re creatie, arbeidstijden, sparen, sociale activiteiten en produktenontwikkeling. Advertentie De „harde" matras met alle comfort van een „zachte". De rechtbank te Amsterdam heeft twee Jongemannen, die op 11 november van het vorige jaar een gewapende roofoverval pleegden op het postkantoor annex siga renwinkel aan de Fahrenheitsingel in Am sterdam, tot zware gevangenisstraffen ver oordeeld. Een 24-jarige kelner kreeg vier jaar en zes maanden, een 22-jarige bar keeper vier jaar. Deze twee Amsterdam mers waren op 11 november in de namid dag het postagentschap met geladen revol ver binnengedrongen en hadden twee post zakken met een totale inhoud van onge veer 850 gulden ontvreemd. De kelner vuurde een schot af, dat niemand trof. Staatssecretaris Bartels (Sociale Za ken en Volksgezondheid) is niet bereid te bevorderen dat aan het slachten van die ren volgens de joodse ritus een einde wordt gemaakt, gezien de grote waarde die vele joodse landgenoten op grond van hun godsdienstige overtuiging aan het ri tuele slachten toekennen. Dit heeft hij meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid Van Dis (SGP). gesteund door de heren Aalberse (KVP) en Geertsema (VVD). Omdat het aantal voorstanders zo groot was beloofde mr. Cals toch de aanstelling van een vertrouwensman nog eens te bespreken met de koningin en het kabinet, maar veel hoop gaf hij de Kamer niet. „Geen pottekijker van de minister-president op Soestdijk", zei hij. Volgens de premier bestaat er groot ge vaar dat de vertrouwensman geen volle dige dagtaak zal hebben en dingen gaat doen die eigenlijk tot de taak van de ministers zelf horen. Het enige waartoe mr. Cals voors hands wilde overgaan was een uit breiding van zijn ambtelijke staf op het ministerie van Algemene Zaken met vier ambtenaren waardoor het contact met het koninklijk huis beter verzorgd kan worden. In de voorlichting wil mr. Cals eigen lijk niets veranderen, maar de wensen van de Tweede Kamer bleken na de dis cussies ook niet veel te verschillen van de thans bestaande procedure. De direc teur van de R.V.D. heeft weliswaar een zware drieledige taak (directeur, pers chef minister-president en adviseur van Soestdijk) maar wordt daarin bijge In de periode van 16 tot 18 mei is een geringe toeneming van de radioactieve be smetting van de atmosfeer boven Neder land geconstateerd, welke waarschijnlijk moet worden toegeschreven aan de Chi nese kernwapenexplosie van 9 mei. Het laboratoriumonderzoek is echter nog niet afgesloten. Verdere stijging van de radioactiviteit in de atmosfeer is niet of nauwelijks te verwachten en het is daarom niet nodig het bestaande meetprogramma uit te brei den. Dit deelt staatssecretaris Bartels (So ciale Zaken en Volksgezondheid) mee in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Nederhorst (P.v.d.A.). (Van onze correspondent) AMSTERDAM In Grandhotel Kras- napolsky in Amsterdam zullen zaterdag en zondag vijftig personen bijeenkomen om zich te beraden over het oprichten van een nieuwe politieke partij. Het meren deel van de voor deze vergadering geno digden is lid van de PvdA of de VVD. Er is voorts een aantal partijlozen bij. Een van de deelnemers aan het gesprek is het vroegere Amsterdamse VVD-ge- meenteraadslid drs. J. P. A. Gruyters. „Ik ben ten onrechte als de initiatiefne mer genoemd, maar in 'feite ben ik ge woon voor het overleg uitgenodigd", al dus deelde hij ons mee. „De werkelijke initiatiefnemers zijn al heel lang bezig. Toen ik enkele weken geleden werd be naderd heb ik mij onmiddellijk tot een gesprek bereid verklaard, omdat het naar mijn gevoel wel zin heeft zich te bera den over een nieuwe democratische par tij. Er is echter geen sprake van dat deze partij tijdens de vergadering van dit weekend zal worden opgericht. Er zal niet meer gebeuren dan een gedachten- wisseling die tot doel heeft zich te oriën teren over de mogelijkheden die een nieuwe partij kan bieden". staan door zijn ambtenaren. Een vaste R.V.D.-man op Soestdijk wilde de minis ter-president niet, maar tegen een vast pied-a-terre in de omgeving van paleis Soestdijk, dat gebruikt kan worden als er behoefte aan is, had mr. Cals geen be zwaar. Voorwaarde vond hij wel dat de leiding in Den Haag blijft. Van doorslag gevend belang is volgens mr. Cals dat de functies van perschef van de premier en die van adviseur van het paleis in één persoon verenigd blijven. Mr. Cals bleek het eens te zijn met mr. Geertsema dat leden van het konink lijk huis het recht moeten hebben om desgewenst afstand te kunnen doen van de erfopvolging. Volgens de minister-pre sident wordt in de proeve voor de nieu we grondwet de mogelijkheid daartoe ge opend. m&mmzwm Tweehonderd bejaarden uit het ge meentelijk verzorgingshuis in de Amsterdamse Roetersstraat hebben weer hun jaarlijks hengelf eest ge houden in het Noordhollands Kanaal bij Ilpendam. De politieke partijen van de Nederland se Antillen, die samen het democratische blok vormen in de Antilliaanse staten, hebben bij de verkiezingen voor een nieuw Antilliaans parlement dertien van de 22 zetels behaald. De democratische partij op Curagao, waar tot nu toe steeds de nationale volks partij de meerderheid der stemmen kreeg wist van de twaalf zetels, die het eiland gebied Curagao in het statencollege krijgt, er zeven te bemachtigen met een totaal van 26279 stemmen. De overige vijf zetels van Curagao gingen naar de nationale volkspartij, die 17930 stemmen kreeg. Op Aruba behaalde de PPA (Arubaanse Patriottische Partij) 9026 stemmen en kreeg daarmee vier zetels, de AVP drie zetels en de combinatie van de UNA en de PIA één zetel. De PPA Aruba is de regeringspartner van de democratische partij op Curagao. De AVP is altijd met de NVP in oppositie geweest. De UNAPIA is een nieuwe combinatie die, in deze vorm, voor het eerst aan de verkiezingen heeft deelgenomen. Onder druk van een groeiende opposi tie tegen hét bestuur van de afdeling Barneveld van de Staatkundig Gerefor meerde Partij is na een emotionele en als „geheim" aangekondigde vergadering een aantal bestuursleden afgetreden. De oppositie is een gevolg van het feit, dat de Bameveldse drogist W. Verwey tegen de plaatselijke gebruiken en nog meer tegen de wens van het SGP-bestuur in cosmetica is gaan verkopen. Daarvoor werd hij door het bestuur „op het mat je" geroepen. De geschillen binnen de Bameveldse SGP bereikten een hoogte punt, toen de heer Verwey, die door de kiesvereniging als derde op de kandida tenlijst was geplaatst, maar door een re glementaire correctie op de achtste plaats terecht kwam, zoveel voorkeur stemmen kreeg, dat hij toch nog in de gemeenteraad werd gekozen. Zowel op de clausule in het reglement als op het beleid van het bestuur werd ernstige critiek geleverd. Dit was tenslot te voor verscheidene bestuursleden aan leiding hun functie neer te leggen. De zetel van Bonaire voor de staten is naar de democratische partij gegaan, die daar 1556 stemmen behaalde. De opposi tie partij op Bonaire, de progressieve par tij, kreeg 1052 stemmen, de arbeiderspar tij van Bonaire, die voor het eerst aan de verkiezingen deelnam, wist 389 stemmen op zich te verenigen. De zetel van de bovenwindse eilanden is naar de democratische partij gegaan, die daar op de drie eilanden 1544 stemmen kreeg. De oppositiepartijen op de drie eilanden behaalden samen 555 stemmen. „Na de hereniging van Duitsland kan een Duitse federatie voor de rust in Eu ropa het best worden geleid door prins Louis Ferdinand von Preussen, met even tuele erkenning van de bijzondere positie van het huis Wittelsbach in Beieren en de Welfen in Hannover". Dit is een van de standpunten waartoe de federatie van Europese monarchisten (FEM) is gekomen tijdens een in Valken burg gehouden bijeenkomst. In de FEM zijn monarchistische orga nisatie vertegenwoordigd uit Oostenrijk, de Duitse bondsrepubliek, België en En geland. >1 DEN HAAG Nederland ter zee is de naam van een grootscheepse manifesta tie waarmee van 11 tot en met 14 juni in Den Haag vijf gedenkwaardige mari tieme feiten in één keer zullen worden gememoreerd. Die feiten zijn: de herdenking van de vierdaagse zeeslag in 1666, het zestigjarig jubileum van de vereniging „Onze Vloot" het vijftigjarig bestaan van het nationaal technisch instituut voor de scheepvaart en luchtvaart en van het Nederlands histo risch scheepvaartmuseum en ten slotte de herdenking van het gesneuvelde marine personeel in de tweede wereldoorlog. Ter gelegenheid van deze laatste gebeur tenis zal de koningin op dinsdag 14 juni het „marinemonument" van Mari Andries- sen op het zuidelijk deel van de Scheve- ningse boulevard onthullen. Die zelfde dag zal een groot aantal schepen (van de kruiser „De Ruyter" tot enige squadrons mijnenvegers) en vliegtuigen voor de kust defileren. Advertentie De politie in Vinkeveen is er pas van daag in geslaagd de identiteit vast te stel len van de vrouw, die maandagmiddag op rijksweg 2 onder Vinkeveen is aangereden met dodelijk gevolg. Het slachtoffer is de 41-jarige mevrouw E. M. de Bie Leuve ling-Tjeenk uit Amsterdam. De bijna vijf jarige Paul Huurman uit Lemelerveld (gem. Dalfsen) is aan de ge volgen van een verkeersongeval overle den. Het jongetje was 's middags toen het plotseling overstak door een auto aangere den. De 85-jarige heer F. van den Oever uit Rotterdam is bij het oversteken van de Groene Zoom in zijn woonplaats tegen een bestelauto gelopen. Hij kreeg een schedelbasisfractuur en overleed in een ziekenhuis. De 38-jarige grondwerker H. C. van Driel uit Zwijndrecht, die zondagmorgen met de auto van zijn werkgever bij Hen- drik-Ido-Ambaeht tegen een boom reed, is in de afgelopen nacht in het Dordtse ge meenteziekenhuis overleden. In Lichtenvoorde is de 29-jarige wiel rijder A. Wolterinck uit die plaats door een achterop komende personenauto ge schept. De wielrijder liep daarbij zulke ernstige verwendingen op dat hij enkele uren later in het Sint Bonifatiuszieken huis te Lichtenvoorde overleed. De auto mobilist die onder invloed was, is ge arresteerd. Bij de officier van justitie mr. J. F. Hartsuiker hebben zeven Amsterdam mers een klacht ingediend over het op treden van de politie op donderdag 26 mei bij een protestactie een sitdown demonstratie voor het Portugese con sulaat in de De Lairessestraat, waaraan de klagers deelnamen. Tot de klagers behoren pater F. W Veelenturf s j, de voorzitter van het An gola-comité, de heer S. J. Bosgra en de student Jan Blok. (Van onze weerkundige medewerker) De meimaand heeft de zomer, niet zo als verleden jaar op een dwaalspoor ge bracht. Integendeel, met in De Bilt 247 uren zon tegen normaal 211 uren was het de zonnigste mei sinds 1959. Doordat maart en april bijzonder somber bleven is het voorjaar van 1966 in zijn geheel wel naar de sombere kant uitgevallen. Ook wat de temperatuur betreft heeft mei het goede voorbeeld gegeven. De Bilt noteerde drie zomerse dagen (boven 25C) en dat tegen totaal vier zomerse dagen die de hele zomer van 1965 opleverde. Ook kwam er een einde aan de bijzon der natte periode die niet alleen 1965 maar ook de afgelopen winter, maart en april nog kenmerkte. In bijna het hele land was mei een vrij droge maand. Een gunstig teken is ook dat de hogedrukgebieden zich niet meer door de eerste de beste depres sie van de kaart laten drukken. Normaal geeft mei ruim 45 mm. regen in het westen en 55 in het midden en oosten van ons land. Daar bleven dit keer veel plaatsen beneden. De achterstand in groei en bloei die er begin mei nog was werd geheel opgeheven. Van onze waarne mers ontvingen wij de volgende opgaven: Haarlem 30, Amsterdam 26, IJmuiden 21 Zaandam 22, Zandvoort 28 mm. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Vrijdag 19.30 u.: Leerlingenuitvoering Haarlems Muziekinstituut. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Let terlievende Vereniging J. J. Cremer met „Jij weet, jij weet, wat ik niet weet" van A. van Zuylen (amateurtoneel). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Strip- poker", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De wereld zonder sluier", 18 j. Lido, 14, 19 en 2i.l5 u.: „She", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De lokvogels", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Irma la Douce", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Bedver- halen", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De groene hel", 14 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Lady L", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van Finse wandtapij ten, ceramiek, glaswerk etc. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Op zondagen en feestdagen van 13 tot 17 uur. Tot 4 juli. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Expositie „Bijbel Zwart/wit": Houtsneden van Flip van der Burgt. Tot 13 juni. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassieke grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 uur. Dinsdag ge sloten. Zomerexpositie van werken uit eigen bezit. Tot 3 juli. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Loes Gorlee. Dagelijks van 9.30-18 u. Tot 1 juli. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Chavalit Soem- prungsuk. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot 1 juli. Galerie 3 (Jansstraat): Expositie van schilderijen en tekeningen van Joost Schmidt en Coen Oostrom. Dagelijks van 12-18 u. Tot 18 juni. De Waag (Spaarne/Damstraat): Expo sitie van werk van Janneke Ducro en Hans Ducro. Dagelijks van 13-17 u. Tot 19 juni. Museum Het huis van Looy (Kamper laan): Expositie van cultuurhistorische diorama's en tekeningen van Herman Moerkerk. Dagelijks van 10-17 u., zondags van 13-17 u. Tot 1 juli. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Stoom gemaal en oude machinerieën. Van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9-17 u., zaterdag van 9-12 u. Zon- en feestdagen gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy is ge opend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek)Tot oktober van 9 tot 18 u. geopend. DONDERDAG 9 JUNI City, 20 u.: „Het bezoek". Ruïne van Brederode, Santpoort, geïllu mineerd; 21.30 uur: Klankbeeld „Zingende stenen". De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort-Zuid, 10-18 en 19-21 uur Expositie van gouaches, etsen en tekeningen van Chris Tonbreeker. Tot 13 juni. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 10 JUNI City, 20 u.: „Even afrekenen, heren!". Stadsschouwburg, 20 u.: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten". Ruïne van Brederode, Santpoort, 21.30 u.: Klankbeeld „Alsof er geen tijd bestond". De Kastanjeloot en Pieter Vermeulen museum, zie onder donderdag. DONDERDAG 9 JUNI Luxor, 19 en 21.15 u.: „De man van Is- tanboel". Stadskantoor, 19.30 u.: Openbare ver gadering gemeenteraad. Galerie Boumans, Breestraat 122, Ten toonstelling Van der Nehmer (plastieken), Aart v. d. Eyssel (plastieken) en Ru van Rossum (grafiek), geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, Stumphius- straat/Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020 of Groe- nelaan 21. VRIJDAG 10 JUNI Luxor, 19 en 21.15 u.: „De man van Is- tanboel". Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het pronkstuk van de familie". W.B. Theater, 20 u.: „De naakte prooi". Kennemer Oudheidkamer en Galerie Boumans, zie onder donderdag. Onderscheiding. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau is benoemd: G. W. van Bergen Walraven, wonende te Maasland. Burgemeesters gaan heen. Aan de heer A. van Delft is op zijn verzoek in verband met het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd met ingang van 1 juli 1966 eervol ontslag verleend als burge meester van Heusden. De heer H. F. M. baron Schimmelpenninck van der Oye is om gezondheidsredenen op zijn ver zoek met ingang van 15 juni 1966 eervol ontslag verleend als burgemeester van de gemeente Ootmarsum Koninklijke onderscheiding. Prof. mr. A. R. de Bruyn, gewoon hoogleraar in de wetenschap van het notariaat aan de rijksuniversiteit in Utrecht, is benoemd tot ridder in de Nederlandse Leeuw. Houtopslagplaats uitgebrand. De houtop slagplaats van A. W. d'Haans uit de Kepplerstraat in Den Haag is vrijwel ge heel uitgebrand. Er ontstond een schade van naar schatting 60.000. Flamingo's. Er bestaat gegronde hoop dat de door het zoutgehalte van het zee water bij Bonaire met vernietiging be dreigde flamingo's behouden kunnen blijven. Dit is gebleken tijdens de op paleis Soestdijk onder voorzitterschap van prins Bernhard gehouden jaarver gadering van presidium, bestuur en raad van bijstand van het wereldnatuur- fonds. Burgemeester van Papendrecht overleden. In het St. Franciscusziekenhuis te Rot terdam is na een kortstondige ziekte overleden de heer P. J. Keijzer, sinds februari 1947 burgemeester van Papen drecht. Kernreactor. Prof. dr. M. Bogaardt heeft in Eindhoven de eerste paal geslagen voor de kernreactor Athene, waarover de technische hogeschool de beschikking zal krijgen. Het is een gemodificeerde Argonaut met een maximaal vermogen van tien k.w. De kosten van het totale project zijn 4,6 miljoen gulden. Advertentie Kom per auto winkelen in het ruime parkeergelegenheid alle winkels binnen 100 meter 2000 m2 verkoopruimte met persoonlijke bediening Ook bereikbaar met buslijn 1. «WWWIWWIIIIWIIWIIIIIWillWIIIIWIWWIWIlWliyWMMMyMMIHIIWlO Het KNMI deelt mee: Een storing, die gisteren boven Zuid- Frankrijk was gelegen, trok de afgelopen nacht al uitdiepend naar Bretagne. Onder invloed van deze storing kwamen in Span je, Zuid- en West-Frankrijk op vele plaat sen regen- en onweersbuien voor. De on- weesactiviteit breidt zich echter slechts langzaam uit in de richting van onze stre ken. Aangezien de aanvoer van lucht van het vasteland voortduurt, zal het ook mor- 1 gen warm weer blijven. Mede door de aanwezigheid van een hogedrukgebied bo- I ven Scandinavië volgen de oceaandepres sies een vrij noordelijke koers, waarbij tijdelijk een verbinding tot stand komt I tussen het hogedrukgebied bij de Azoren en dat boven Noord-Europa. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Madrid Mallorca Lissabon Barcelona onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. licht bew. onweer mist zw. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt regenbui zw. bew. regen onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt zw. bew. half bew. regen onbewolkt onbewolkt onbewolkt zw. bew. zw. bew. zw. bew. half bew. regen CD ao I c d S cfl 2 SS C a; *-» c£ O 21 0 windst. 24 0.1 ono 24 0 O 23 0 ono 25 0 O 25 0 ono 25 0 O 26 0 ozo 19 0 n 20 0 windst. 21 0 ono 19 3 windst. 13 0.1 ono 24 0 no 24 0 no 26 0 O 28 0 zzo 28 0.1 windst. 27 0 n 23 11 ono 25 27 no 27 1 zw 25 0 windst. 26 0.1 wzw 28 0 O 23 7 O 26 3 w 28 6 windst. 26 0 windst. 25 0 w 25 0 wzw 20 3 wzw 25 5 nw 23 0.3 nnw 22 0.4 Vrijdag 10 juni Zon op 4.21 uur; onder 20.58 uur. Maan op 1.22 uur; onder 11.18 uur. Maanstanden Laatste kwartier 11 juni 5.59 uur Nieuwe maan18 juni 21.09 uur Eerste kwartier25 juni 14.23 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 9 juni Hoog water 7.37 uur en 20.04 uur. Laag water 3.14 uur en 15.36 uur. Vrijdag 10 juni Hoog water 8.28 uur en 20.58 uur. Laag water 3.58 uur en 16.18 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i* 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2