Jeugd viste in de Sportweek Velsen niet achter het net P m Duidelijke zege voor Haarlems softbalteam Nieuwe opzet demonstraties turnverenigingen geslaagd maminette MUTSAERTS eesterlijk i m Zuidelijke bouwput voorlopig niet gedempt Duyker snelste in Beverwijk Programma Sportweek Ook avondvierdaagse in Heemskerk m tbc USi m DONDERDAG 9 JUNI 1966 Gymnastiek Judo en karate T ennis Kennemerland-De Bataaf HNj - IJmuiden Lange Nieuwstraat 415 |De sublieme Mutsaerts-kollektle kinder- en wandelwagens |vindt U nu bij Maminette - de speciaalzaak voor moeder en kind. Mutsaerts-modellen, zo modieus afgestemd op Uw elegante kleding. Mutsaerts- klnderwagens met sterke, soepele zweefvering en het handige, uitneembare Plivite-onderstel. Bekijk ^'t „Jn Uw eigen ^vertrouwde omgeving bij Maminette. [Let op - er is in elke stad maar één speciaalzaak, die het kwaliteitspredikaat Maminette mag voeren.\ maminette maminette maminette maminette maminette maminette maminette maminette maminette maminette (Van onze sportredactie) De Velser Sportweek is gistermiddag voortgezet met een hengelwedstrijd voor de jeugd in het viswater van de zuide lijke bouwput van de Velsertunnel. Ruim 100 jongens tot en met 15 jaar hebben van twee tot vijf uur hun hengel uitge legd in de hoop zoveel mogelijk vissen te verschalken. Degene die het hoogste aantal behaal de, kreeg de eerste prijs (een fraaie werphengel), beschikbaar gesteld door de Velser Vis Vereniging, die ook de orga nisatie had. De jeugd, onder wie enkele goede sportvissers-in-de-dop, heeft volop genoten en het is daarom des te meer te betreuren dat Rijkswaterstaat besloten heeft dit ideale en ongevaarlijke (er is nog niemand verdronken) vis- en schaats- water in de toekomst te dempen. De heer Bosma, voorzitter van de Vel ser Vis Vereniging noemt dit een betreu renswaardig besluit, vooral voor de jeugd, die zeer dikwijls in dit viswater hun hengel uitlegden. „Wij hebben Rijkswaterstaat verzocht om de put, die op sommige plaatsen hooguit 2% meter diep is, aan ons te ver pachten. De visvereniging wilde er een karpervijver voor de jeugd en gepensio neerden van maken. Wij hebben fel ge protesteerd tegen het besluit van Rijks waterstaat en ingezonden stukken in de krant geplaatst, doch dat heeft niet mo gen baten. Rijkswaterstaat bleef doof voor ons verzoek. In de IJmond is al zo wei nig voor de jeugd overgebleven. Waar om dan ook nog dit viswater, waar ze in groten getale op vrije dagen heentrek ken, afnemen?", zo zegt de heer Bosma. Van de zijde van Rijkswaterstaat deel de men ons mede dat de put bij het aanleggen van de tunnel bedoeld was als ruimte, waar overtollige grond, die vrij komt met de werkzaamheden bij de ver breding van het Noordzeekanaal, gestort zou worden. Op het ogenblik zijn er geen vaststaande plannen om de put te dem pen, omdat Rijkswaterstaat het terrein (nog) niet nodig heeft. Wel zal er een hek om het terrein worden geplaatst. Voor de vis- en schaatsliefhebbers zal echter een opening worden aangebracht. In de toekomst zal de punt evenwel moe ten verdwijnen. De put is nog niet gedempt en de Vel ser jeugd heeft gistermiddag fijn gevist. De meeste vissen die ze vingen moesten worden teruggegooid, omdat ze onder de maat waren. Henny Rekers haalde bin nen één kwartier zes vissen boven water onder de goedkeurende blikken van de juryleden. Henny bleek niet te achterha len en met 25 vissen won hij de wedstrijd De uitslag luidde verder: Johan Rijn (17), Piet Bossert (10), Esno v.d. Zee (7), Ernst Veldman (6), Rob v.d. Woude (6), Leo Jongejan (6), Rudy Pork (4), Willem Bastiaanse (3), Ko Wernte (3), Willy Wittebrood (een meisje, ook 3). Ze ventien jongens haalde één vis uit het wa ter en 50 jongens hadden geen succes. Er deden drie meisjes mee, te weten Yvonne v.d. Zee, Willy de Boer en Willy Witte brood, die een extra prijsje kregen. Op het Marktplein te IJmuiden ver zorgden de gymnastiekverenigingen TVY en IJmuiden onder grote belangstelling een vijf kwartier durende demonstratie. De kleuters van TVY begonnen met een openbare les. Verder stonden op het pro gramma vrije oefeningen, brug met onge lijke legger, lange mat, trampoline- en tafelspringen en hoepeloefeningen. Muzi kale medewerking werd verleend door de Christelijke Muziekvereniging. Op de sportvelden van Rooswijk te Vel- sen-Noord werd gisteravond een handbal- toernooi gehouden voor aspiranten, ju nioren en senioren, met als inzet het kampioenschap van de gemeente Velsen. Aan deze wedstrijden, die tamelijk veel toeschouwers trokken, namen deel de handbalverenigingen Full Speed, IEV en IJmond. De uitslagen luiden: senioren: 1. IJmond (4 pnt.), 2. Full Speed (2 pnt.), 3. IEV (O pnt.); junioren: 1. IJmond (4 pnt.), 2. Full Speed (2 pnt.), 3. IEV (0 pnt.); adspiranten: 1. IJmond (4 pnt.), 2. IEV (2 pnt.), 3. Full Speed (0 pnt.). (Van onze softbalmedewerker) De in het kader van de Velsense Sport week gespeelde softbalwedstrijd tussen Het Haagse negental en het Haarlemse Teenerteam is een middelmatige wed strijd geworden, hoewel de uitslag (10-7 voor het jeugdteam), dit misschien niet doet vermoeden. De Haarlemse overwin ning is geen moment in gevaar geweest. Ondanks de zege stelde Haarlem in de ze wedstrijd iets teleur. Het veelvuldig wisselen van speelsters maakte van de ploeg geen geheel. Bovendien speelde bij na geen enkele speelster op haar eigen plaats. Haarlem, dat via Emmy Wals en Joke van der Putten een 2-0 voorsprong had genomen, zag in de derde inning Den Haag tot 2-1 inlopen, toen de Haagse werpster G. Sorge door vier wijd op de honken gekomen kon scoren op een fout van Olga Burga. Met reeds twee nullen leken de Haar lemse scoringskansen in de vierde slag beurt niet groot. Toen echter voltrok zich het drama voor Den Haag. Een honkslag van Ineke van der Sloot werd gevolgd door een groot aantal veldfouten. De tweede Haagse werpster Joyce Crispijn moest het werpen overnemen, doch ook zij kon de schade nauwelijks beperken. Alvorens de laatste nul viel had de jeugd een duidelijke 8-1 voorsprong genomen. Hoewel Joyce Crispijn in het verdere ver loop de Haarlemse slag ploeg goed in be dwang hield kon zij runs niet voorkomen toen het veldwerk opnieuw faalde. Bij Haarlem was werpster Trudy Bee- len inmiddels vervangen door Ineke van der Veldt. In de zesde inning produceer de Maureen Hoyer, M. v.d. Boon en M. Janssen honkslagen op haar werpen. In de laatste slagbeurt werden daaraan nog eens twee runs toegevoegd, toen Den Haag gretig gebruik maakte van on nauwkeurigheden aan Haarlemse zijde. Verder dan 10-7 liet de jeugd het echter niet komen. Scoreverloop: Haarlem 1016200 10 Den Haag 0010042 7 De Haagse honkvrouvo doet een ver geefse poging de Haarlemse honk- loopster uit te krijgen. (Van onze sportredactie) In het kader van de sportweek Bever wijk verzorgden de turnverenigingen Her cules, SSS en Turnlust op een terrein aan het Harmonielaantje een demonstra tie, die ongeveer vijf kwartier duurde. De publieke belangstelling was vrij groot. Het terrein leende zich uitermate goed voor deze turndemonstratie. In voorgaan de jaren gaven de drie verenigingen af zonderlijk demonstraties. Dit jaar be sloot men echter het eens gezamenlijk te proberen en het succes was dusdanig dat aangenomen kan worden dat de drie ver enigingen het volgend jaar opnieuw een gezamenlijke demonstratie zullen verzor gen. De meisjes van SSS en de dames van de drie verenigingen beginnen met een vrije oefening, waarna de heren op de brug enkele staaltjes van hun kunnen lieten zien. Verder werd er aan de rin gen gezwaaid door meisjes van Hercules en SSS, terwijl de dames en heren van Turnlust op de lange mat oefenden. Het programma vermeldde voorts een baloe fening voor meisjes en dames van Turn- dwust en kast springen voor jongens. De Beverwijkse Harmonie Kapel verleende muzikale medewerking. In de sportschool De Lange werden gisteravond judo-wedstrijden gehouden, waaraan werd deelgenomen door ploegen uit Heiloo, Amstelveen, Zandvoort en Be verwijk. De heer W. Zand, voorzitter schoolbestuur opende de avond, waarna de heren J. J. Philipoom en W. Schaper een lezing hielden over het onderwerp „Principe Judo".De judo-wedstrijden had den vooral bij de heren een bijzonder spannend verloop, gezien de einduitslag De drie teams, Heiloo, Amstelveen en Be verwijk behaalde elk twee wedstrijdpun- ten. Heiloo won tenslotte omdat het de meeste persoonlijke punten (42) had be haald, waar Beverwijk en Amstelveen 40 en 38 punten tegenover stelden. Bij de jeugd won Beverwijk glansrijk. De benjaminnen veroverden vier wed- strijdpunten en 38 persoonlijke punten, waar Amstelveen (2 w.p. en 20 p.p.) en Zandvoort (2 w.p. en 18 p.p.) niet aan konden tippen. Tot slot gaf de heer J. Bruins met en kele leerlingen een karate-demonstratie waarbij het befaamde planken-doorslaan niet ontbrak. Alle deelnemers ontvingen na afloop een vaantje. Op de banen van Adrichem werd het tennistoernooi voortgezet. De uitslagen vaij de wedstrijden die gisteravond wer den gespeeld luiden: Heren enkel D: O. Gaarman-H. Visser, 6-1, 6-4; B. v.d. Ende-v.d. Wiel 6-3, 0-6 9-7; D. Broekhof-H. Jansen 6-2, 7-5; Wij- ninkx-H. Seignette 6-2, 5-7, 6-3. Heren dubbel B en C: K. Rijkeboer en E. Mauthaan-P. Hergarden en R. v.d, Gijn 6-2, 6-3. Heren dubbel D: Geerling en Geerling- H. Derks en H. Scholten 8-6, 7-5. Dames enkel D: mej. E. Metselaar-E. Stam 6-3, 13-11. Heren enkel B: D. Derks-G. Post 6-3, 6-2; C. Zwemstra-S. Vis 6-4, 6-4. H. v. Doorn-R.v.d. Gijn 6-3, 6-1. Dames dubbel D: mevr. Rijkeboer en mevr. Wentink-mevr. Ginloze en mevr Naborn 6-1, 6-0. Dames enkel B en C: mevr. Engelken mevr. Smit 6-8, 6-4, 7-5. Vanavond wordt het toernooi voortgezet op Adrichem. (Van onze wielermedewerker) De plaatselijke favoriet Chris Duyker heeft woensdagavond in het sportpark „Adrichem" te Beverwijk de derde ne- derlaagrit van de Beverwijkse renners club „Kennemerland", die met „De Ba taaf" uit Halfweg als tegenstander werd gereden, in zijn voordeel beslist. Daartoe was hij in de voorlaatste ronde uit een vijf man sterke kopgroep ontsnapt. Aan de finish had hij ondanks fel verweer van de enige „Bataaf-rijder Klaas de Kok een voorsprong van 150 meter. De beslissende ontsnapping werd onge veer halverwege de race door de nieuwe ling Herman Tiben met een soloren inge leid. Hij kreeg de amateurs Van der Win den, Timmer, De Kok en de broers Aad en Chris Duyker met zich mee. Voor Ti- ben verliep de strijd zoals hij het zich maar wensen kon en na 48 kilometer koers mocht hij zich een sterk winnaar noemen in zijn categorie. De andere nieu welingen volgden met een halve ronde achterstand en van hen won Wij te Haayer het sprintje om de tweede plaats. De ama teurs moesten na de finish van Tiben c.s. nog achttien kilometer afleggen en daarin is niet zo bar veel meer gebeurd. De vijf koplopers bleven buiten schot en van hen legde Chris Duyker in de voorlaatste ron de met een felle demarrage de grondslag voor zijn overwinning. Uitslag amateurs: 1. Chr. Duyker (K'land) ,2. K. de Kok (Bat.), 3. J. Tim mer, 4. G. v. d. Winden, 5. A .Duyker, 6. C. van Borre (allen K'land), 7. J. de Jong, 8. H. Schreurer (beiden Bat.), 9 J. van Hooff, 10. W. Bas (beiden K'land) Uitslag nieuwelingen: 1. H. Tiben, 2. W, Haayer, 3. J. Buis (allen Bat.), 4. A. Tee ling, 5. A. Bakker, 6. L. de Vries (allen K'land) ,7. C. Vlijm, 8. J. Oosterbeek (beiden Bat.), 9. C. Durge, 10. A. Rump- horst (beiden K'land). Uitslag aspiranten: 1. M. v. d. Meu len (Bat.), 2. A. Duiker, 3. J. Kok (Bei- Voor vandaag staan in- de Sportweek Velsen geen activiteiten op het pro gramma. VRIJDAG 10 JUNI HENGELEN: 19 uur, Zuidpier te IJmui den: hengelwedstrijd voor liefhebbers (-sters). DAMMEN: 19.30 uur, Cultureel Cen trum: kwartet-wedstrijden voor be drijven, beroepen enz. BOKSEN: 19.30 uur, Patronaatsgebouw aan de Zeeweg: Internationale boks wedstrijden en kampioenschap van Nederland in het zwaargewicht. GYMNASTIEK: 19.30 uur, speelweide Heerenduinweg: Demonstratie door de Sportbond en Velsen. 19.30 uur: Speelveld nabij de Brede- rodeschool te Santpoort-Zuid, demon straties door TVS, FIT en Velsen. Het programma voor de Sportweek Beverwijk ziet er als volgt uit: VANAVOND HOCKEY: 19 uur, terrein Hoflander- weg: Jeugd-hockeywedstrijden. TENNIS: Banen Adrichem en Duinwijck voortzetting tennistoernooi. VRIJDAG 10 JUNI FILMAVOND: 20 uur Kennemer Thea ter, Filmavond schaatswedstrijden Europese kampioenschappen 1966 te Deventer en wereldkampioenschap pen Göteborg. ZWEMMEN: 19 uur, Sportfondsenbad Beverwijk: jeugdzwemwedstrijden. TENNIS: Banen Adrichem en Duinwijck voortzetting tennistoernooi. den K'land). De clubklassering was: 1 „Kennemerland" 94 pnt.; 2. „De Bataaf" 65 pnt. Voor de avondvierdaagse, welke door de beide Heemskerkse wandelsportver enigingen DVO en Natuurvrienden voor de vijfde achtereenvolgende maal wordt georganiseerd, bestaat een verheugend grote belangstelling. Een groot aantal, meest jeugdige wandelaars startte dins dagavond vanaf de blokhut aan de Mo- zartstraat voor het eerste parcours over afstanden van 10 en 15 km. Naast een aantal groepen, onder ande re een zeer grote groep van de Anne de Vries- en de Zilvermeeuwschool, een groep gidsen uit Oosterwijk en de christelijke wandelsportvereniging TOG hadden ook verschillende individuele wandelaars in geschreven. Onder hen was ook de on geveer 20-jarige A. Elzinga, die reed» voor de tiende maal aan een avondvier daagse deelneemt. Jammer genoeg zal deze jongeman de laatste avond niet mee kunnen lopen, omdat hij dan op een sleep boot van Wijsmuller het ruime sop zal kiezen. Vanzelfsprekend was ook de colonne Beverwijk van het Rode Kruis weer aan wezig; gelukkig behoefde zij niet in aktie te komen. Op de laatste avond, vrijdag 10 juni, zul len de wandelaars om 8 uur door do drumband van St. Cecilia vanaf het schoolplein van de Leonardusschool aan de Kerkweg worden afgehaald voor een korte rondgang door het dorp. De organisatoren van de avondvier daagse doen een beroep op de ouders om de jeugdige deelnemers met bloemen to verwelkomen. Rectificatie. In ons overzicht van de Velser Sportweek van maandag, is een fout geslopen in het basketbalverslag. Wij ver meldden abusievelijk dat Excercitia in da vier afdelingen het sterkst was. Dit is echter fout. Excercitia won alleen bij da heren. Bij de dames, meisjes en jongens ging de eindoverwinning naar Akrides. tf&pl S3 SI

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 9