Krijgt Wijker meer weg toch rijwielpaden? EUROPA-MEUBEL GRENZELOOS MOOI a i jfilii A.R.deBoer 4 mm Zwembad „De Herenduinen" gaat volgende week open Bejaarden van Velsen-Noord genoten van mooie bustocht In de vishal en op zee Longonderzoek in Beverwijk Veel tegenstanders van carillonspel in IJmuiden Havenberichten Joh. Gertenbach in Wijk aan Zee ter aarde besteld Langere vakanties voor lagere scholen in Velsen Beslissingsduel voor Waterloo Uw leverancier voor KOLEN en OLIE VRIJDAG 10 JUNI 1966 5 Burgemeester Bruitisma weer voorzitter raad Rijwielpaden Raadsleden ontstemd Boos Exclusief voor Europa Meubel is dit zeer comfortabele bankstel met losse zit- en WONINGINRICHTING rugkussens in kunstleer. 1.390.- Salonmeubel in palissander met barkiep, eventueel ook met verlichting. Lengte 226 cm. hoogte 125 cm. 795.- Moderne salontafel in fraaie combinatie Marktplein 29 - IJmuiden - Tel. 7541 van mat chroom met palissander. Met dikke glasplaat. 198.- Beddenspeciaalzaak: Marktplein 21 "Hf 1 X s* STOFZUIGERS D E V I L D ER CONSTANT - verlovingsringen adriaan bakker ^ZONew Na een afwezigheid van vijf maanden heeft burgemeester J. G. S. Bruinsma gisteravond de raadsvergadering van de gemeente Beverwijk weer geleid. De voor- citter dankte allen voor het geweldig medeleven dat hij tijdens zijn langdurige ■iekte had ondervonden. Zijn dank ging daarbij in het bijzonder uit naar wethouder W. J. Vessies, die op een bewonderenswaardige wijze het ambt van waarnemend burgemeester heeft vervuld. Als waardering voor ai die arbeid overhandigde de heer Bruinsma een aantal boeken, die Noorwegen het aanstaande vakantieland van wethouder Vessies tot onderwerp hebben. Het raadslid J. de Weijer (KVP) heet te namens de gehele raad de bijna her stelde voorzitter welkom. Hij hoopte, dat de burgemeester zijn volledig herstel niet in de weg zou staan, door te hard van stapel te lopen. Als medicijn bood hij een schaal met fruit aan. Een dergelijk geschenk had hij bovendien voor wethou der Vessies omdat aldus de heer Weijer uw leiding ons bijzonder heeft aange sproken. De heer H. J. Witteman (P.v.d.A.) wil de weten waarom de aanleg van een rij wielpad niet was opgenomen in de recon structieplannen van de Wijkermeerweg. Ook de heer J. H. v. d. Schoor (Prot. Chr.) zag graag de aanleg van een rijwielpad aan beide zijden. Wethouder Vessies ant woordde dat realisering daarvan moeilijk is. Door de aanleg van parkeerstroken blijken fietspaden op bepaalde gedeelten te smal te worden. De enige oplossing ligt in het aankopen van voortuinen van de aanwonenden. Overigens had de wethou der al opdracht gegeven om die gronden zo snel mogelijk te verwerven. Deze dis cussie ontlokte aan de heer G. P. M. Lan- gendijk de opmerking, dat het hoog tijd wordt dat er vanuit de raad een ver- keerscommissie wordt ingesteld. Voor de reconstructie van de Wijkermeerweg stel de de raad daarna het gevraagde krediet beschikbaar. Uitvoerig is er gedebatteerd over een op 17 mei ingekomen brief van de heer P. Versluis, bewoner van het perceel Nie- lenlaan 1. De heer Versluis verzoekt daar in tal van gebreken aan zijn woning zo spoedig mogelijk op te heffen. Het betreft hier een van de 80 blokbouwwoningen rond het Kuenenplein. De bouw hiervan gold indertijd als een experiment. De raadsleden D. Koger (Prot. Chr.), mevr. M. B. Schmohl-Heijmans (P.v.d.A.) en haar fractiegenoot H. J. J. Witteman wa ren ontstemd over de trage wijze waarop de klacht van de heer Versluis werd af gehandeld. Donderdag In IJmuiden werden donderdag aange voerd 2700 kisten vis, waarvan 878 kis ten ton en tarbot, 1 heilbot, 725 schol, 12 schar, 5 bot, 350 haring, 5 makreel, 70 schelvis, 305 wijting, 320 kabeljauw en gul en 29 diversen. Per kilogram werd hiervoor (in gul dens) betaald:heilbot 4.80-3,90, gr. tong 5,70-5,59, grm. tong 5,63-5,59, kim. tong 5,39-5,27, kl. tong I 2,83-2,56, kl. tong II 1,72-1,51, tarbot I 4,50-4, zalm 6-5,80. Per 50 kilogram: gr. schol en grm schol 50-42, kim. schol en kl. schol I 41-36, kl. schol II 46-26, schar 20-8, bot 5, verse ha ring 25,40-12,50, makreel 34, gr. schelvis I 58, kl. schelvis II 43-25, wijting 23-18, gr. gul 42-32, mid gul 35-30, kl. gul 32-19. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 240- 100. In IJmuiden werden donderdag (in gul dens) de volgende besommingen gemaakt: KW 197-17.560, 143-7760, 124-8690, 109- 840- 105-1180, 40-3400, 69-870, IJM 4-5110, 81-975, WR 51-1260. Aanvoer van vrijdag Hedenmorgen werden te IJmuiden door 58 vaartuigen aangevoerd 4.270 kisten vis, 75.000 kilogram tong en 480 stuks stijve kabeljauw. Bij de aanvoer waren 310 kis ten schelvis, 390 wijting, 80 gul en kabel jauw, 720 torregullen, 30 koolvis, 50 ma kreel, 1.150 schol, 30 tarbot, 110 varia en 40 kantjes jonge haring. Prijzen van vrijdag Per kilogram in guldens: tarbot 4.70— 4,10, grote tong 5,73>5,55, grootmiddel tong 5,685,57, kleinmiddel tong 5,52 5,38, tong I 2,72—2,58, tong II 1,78—1,20, zalm 6,405. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 140 92, middel kabeljauw 11080, grote witte koolvis 92, grote koolvis 7877, middel koolvis 7066, grote koolvis 88. Per tien stuks: grote kabeljauw 120 84, middel kabeljauw 5625. Per 50 kilogram: grote en middel schel vis 41, kleinmiddel schelvis 3634, schel vis I 3123, schelvis II 29—18, gul I 32— 28, gul II 30—23, gul III 21—15, grote en middelschol 4236, kleinmiddel en schol I 40—34, schol II 33—22, schol III 26—15, schar 168, haai 1715, gestripte wijting 2515, dichte wijting 2111, tarbot 210 88, tongschar 70—65, koolvis I 2320, witte koolvis 32, makreel 3920, haring 22. Scheveningen In Scheveningen werden hedenmorgen aangevoerd 100 kisten schelvis, 150 wij ting, 100 gul en kabeljauw, 52 kleine kistjes haring, 450 schol, 20.000 kilogram tong. Katwijk De aanvoer in Katwijk was hedenmor gen 338 kantjes haring. Prijzen maatjes haring klein 105191, maatjesharing groot 171—190. De gemeente Beverwijk gaat haar bur gers alsnog in de gelegenheid stellen deel te nemen aan het bevolkingsonderzoek op longtuberculose. Dit massale onderzoek zal van maandag 13 tot en met vrijdag 17 juni op een vijftal plaatsen in de ge meente worden gehouden. De onderzoek- auto zal de volgende week o.a. staan op de H. Burgerstraat, Schans hoek Bree- straat, het Kuenenplein, Luxemburglaan en op het Julianaplein te Wijk aan Zee. Men hoopt dat alle burgers hun medewerking aan dit onderzoek zullen verlenen. Ook nadat wethouder F. R. W. Kaebisch zijn beleid in deze zaak had verdedigd, bleek dit drietal niet tevreden te zijn. De heer Kaebisch antwoordde, dat er naar gestreefd wordt de 80 woningen nog vóór de winter gereed te maken. De klacht van de heer Versluis wordt om prae-advies in handen van B. en W. gesteld. De raad stelde een krediet van 63.000 beschikbaar voor het aanbrengen van verbeteringen in de bestaande sociale werkplaatsen. Naar aanleiding van dit agendapunt maakte de heer M. F. Menist (P.v.d.A.) zich nogal boos over een brief van B. en W. van de gemeente Velsen, die het college van Beverwijk onlangs be volen had verbeteringen achterwege te la ten in verband met de stichting van een nieuwe regionale werkplaats te Velsen- Noord. Als lerares naaldvakken aan de huis houd- en industrieschool benoemde de raad mej. C. C. Smit. De handtekeningenactie die gisteren in IJmuiden werd georganiseerd om het ca rillon in de stadhuistoren voor een groot deel het zwijgen op te leggen, is voor de initiatiefnemers uitstekend verlopen. Een groot aantal bewoners van Plein 1945 en directe omgeving tekende grif, toen me vrouw J. Dictus-Veluwenkamp en Elja de Boer huis aan huis met een lijst rond gingen. Vooral de burgers, die in ploegendienst werken, betuigden hun adhesie met deze actie. Gisteravond waren er 140 handteke ningen verzameld. Waarschijnlijk zal de heer G. F. Dictus maandag a.s. het re sultaat van deze actie persoonlijk aan bur gemeester mr. J. C. Bührmann overhan digen. Het gehele weekeinde kunnen de in woners nog tekenen bij de familie Dictus thuis. Velen kwamen gisteren trouwens al ongevraagd naar de winkel van de initia tiefnemer om met een handtekening uit drukking te geven van hun misnoegen over het veelvuldig carillonspel. Advertentie (Er is bij ons altijd plaats vooor uw auto). SP - -s; ,v\>\ Het nieuwe zwembad „De Herendui nen" in IJmuiden zal volgende week vrij dag 17 juni in gebruik worden genomen. Ongeveer duizend scholieren zullen de nieuwe bassins met enig feestelijk vertoon inwijden. De officiële opening van het zwembad gebeurt vrijdagmiddag om half vijf door wethouder C. Ockeloen. De zaterdag daar op zal het zwembad worden opengesteld voor het publiek. Gedurende een week na de opening is het nieuwe, fraaie zwem badcomplex vrij voor iedereen te bezich tigen. Advertentie Electrolux - H.E. - Excelsior e.a. vanaf 63.50 Betaling in overleg. Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 Donderdag; kwamen in IJmuiden aan: Germa- nia, van Fuer; Midas. Oporto; Alert, Yarmouth; Emmy-S„ Ipswich; Majo, Londen, IJmuiden; Carmen, Hamburg; Anne Bogelund, Huil; Pro ton, Londen; John-V., Londen: Argo, Bohus; De borah, Goole; Johanna Buitelaar, Klaipeda; Anna. Karlstad, Zaandam; Bruse, Oslo; Vlie- stroom, Hull; Caltex Bristol, Fredericia; Odin, L. Baianu; Muttersegen, Fuer; Saint André. Hamburg; Henning Oldendorff, Norfolk, IJmui den; Ask, Antwerpen; Dinkel, Kingslyn; Kohima, Rotterdam; Nieuwe Waterweg, Colchester. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Thea, naar Londen, IJmuiden; Commander, Philadel phia; Lissaban, Rottterdam; Spaarneborg, Lon donderry, IJmuiden; Jacob Becker, Londen; Helene Waller, Leith; Afiena, Stettin; Royan, Rotterdam: Mare Liberum, Dagenham; Nieder- sachsen. Stugsund, Beverwijk; Lizzie Terkol, Immingham; Crescendo, Norwich; Irene, Kings lyn; Zaanstroom, Rotterdam; Bodenstein, Ham burg; Furuholm, Aalborg, Velsen; Alert, Lon den; Saint Frangois, Hamburg: Aagtekerk, Rot terdam; Batavier. Delfzijl, Westzaan; Plato, Gefle; Belos, Felixtowe; Hector. Rotterdam; Proton, Londen; Huxter, Liverpool. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Westfalia, van Antwerpen; Nautilus, Londen; Castor, Rot terdam; Windhuk, Rotterdam; Hontestroom, Sheernes; Else Marie; Trio, Londen; Osiris, Antwerpen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Frans Boeh- mer, naar Rotterdam: Antares, Rotterdam; Hangete, Ventspils; Elke Frese, Rotterdam; Gaasterland, Hamburg; Madzy, Stockholm, IJ muiden; Phidias, Rotterdam; Anne Bogelund, Gateshead. Onder het luiden van de klokken van de oude dorpskerk in Wijk aan Zee is donderdagmiddag het stoffelijk overschot van een verdienstelijk Wijk aan Zeeër, de heer Joh. Gertenbach, naar zijn laatste rustplaats gebracht. De heer Gertenbach heeft een groot deel van zijn leven hij bereikte de leeftijd van 84 jaar in dienst gesteld van de gemeenschap van zijn geliefde dorp Wijk aan Zee. Hij heeft jaren lang met zijn broer een vrachtdienst onderhouden tussen Wijk aan Zee en Beverwijk. Hij was een van de oprichters van de Wijk aan Zeeër reddingsbrigade. Grote bekendheid kreeg hij door de scheepsramp met de „Shonga", een schip dat in een februaristorm in 1928 voor de kust van Wijk aan Zee verging. Het schip brak doormidden. De Wijk aan Zeeër reddingsbrigade probeerde toen met een lijntoestel de op varenden te redden. Door de vliegende storm mislukte dit. Later werden van de 33 schipbreukelingen er 24 door de „Do- rus Rijkers" en 9 door de Wijk aan Zeeër reddingsboot in veiligheid gebracht. De heer Gertenbach heeft ook veel ge daan voor de Ned. Herv. gemeente van het toenmalige Wijk aan Zee en Duin, waarvan hij lange tijd kerkvoogd is ge weest. In de Hervormde kerk werd een rouw dienst gehouden waarin ds. G. van Schup- pen voorging. Hij ontleende zijn tekst woord aan Jesaja 40 „Jongelingen wor den mat en moe". De predikant herinnerde ook aan het vele dat hij voor de dorpsgemeenschap heeft gedaan. De plechtigheid, die o.a. werd bijgewoond door wethouder E. Ger- ritse, werd besloten met het zingen van „Neem Heer mijn beide handen". Aan het graf werd gesproken door het hoofdbestuurslid van de Koninklijke Ne derlandse Bond tot redden van drenke lingen, de heer P. van der Mye uit Zandvoort die dank bracht aan de over ledene voor de wijze waarop hij zich in zette voor de mensheid. „Gertenbach is een strijdbare figuur geweest en aan de Nederlandse kust is men dankbaar voor zijn werk". De heer J. C. Stenger sprak een afscheidswoord namens de bezoek- commissie van de Ned. Hervormde ge meente. Diploma-uitreiking. De diploma-uitrei king aan de geslaagde leerlingen van de driejarige dagcursus van de Papiervak school in Velsen-Noord zal op donderdag, 16 juni des avonds te acht uur in de hal van deze school worden gehouden. Advertentie ALLE MODELLEN OTK D LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 Advertentie vlees- en vleesprodukten Wijk aan Zee - Tel. 207 (02517) de leverancier voor het goede horeca bedrijf Ten einde te sterke verschillen te voor komen in de aanvang van het nieuwe cursusjaar bij de diverse takken van on derwijs in de gemeente hebben Burge meester en Wethouders van Velsen beslo ten voor 1966 de zomervakanties een week later te doen eindigen dan oorspronkelijk in het voornemen lag, Voor de leerlingen van openbare kleuter scholen, van openbare scholen voor g.l.o. en v.g.l.o. en van het buitengewoon la ger onderwijs betekent dit, dat de eerste schooldag van het schooljaar 1966-1967 is gesteld op maandag 15 augustus a.s. In verband hiermede zal ook de vakantie voor het u.l.o. worden verlengd en wel tot maandag 22 .augustus i.p.v. 11 augustus. Er wordt naar gestreefd om in nauw overleg met de betrokken onderwijsin specties en met de besturen der bijzonde re scholen voor het volgend jaar een ster kere samenhang te krijgen in de duur van de vakanties en de aanvang van de les sen. (Van een medewerker) Vierdeklasser Waterloo speelt zondag middag op het hoofdveld van sportpark Schoonenberg een beslissingswedstrijd om de onderste plaats tegen Onze Ge zellen. De winnaar blijft in de vierde klasse, de verliezer degradeert naar de HVB. De wedstrijd begint om 14.30 uur. De opstelling van Waterloo luidt: Kok; Breek en Van de Does; Iskes, Bruis- schaart en Bakkernes; Boekhout, Zwaan, Demmerd, Van de Voorde en Vrouwe. Advertentie Willemsbeekweg 88 - Tel. 4627 VOORJAARSPRIJZEN Vraag naar onze spaarregeling De honderdtachtig bejaarden uit Vel sen-Noord, die donderdag hun jaarlijks uitstapje voor de achtste keer hebben ge houden, kwamen hiervan gisteravond een uur na de vastgestelde tijd meer dan op getogen terug. In vier bussen werd 's mor gens kwart over acht van het Strating- plantsoen gestart voor een uitzonderlijke mooie dag. Nadat de rijke gaven voor deze tocht, bestaande uit koek, gebak en snoep van de firma's K. Nagel, de Coöpe ratie Beverwijk en Bakker Winkel waren ingeladen kon met opgewekte gevoelens het eerste deel van de reis worden afge legd. Via het door rampspoed bezochte Muiden en Bussum reed men naar het Amersfoortse dierenpark waar koffie en koek werden genuttigd. Na ongeveer een uur rust ging het over Putten, Garderen en deels over de Hoge Veluwe naar het einddoel, Berg en Bos te Apeldoorn, waar een prachtige wandeling in het rijke na tuurschoon werd gemaakt. In de grot» Accaciahal werd een goed voorziene en smakelijke broodmaaltijd gebruikt. Hier na hebben de bejaarden zich enkele uren kunnen verpozen en met bewondering uit gezien naar de prachtig aangelegde vij vers. Om half vier reed het gezelschap terug over Epe, dwars over de Noord- Veiuwe naar Austerlitz, Utrecht, Amster dam en Halfweg. In „De Zoete Inval" stond het diner gereed dat de bejaarden zich uitstekend lieten smaken. De heer Nagel vertolkte de gevoelens van dank baarheid namens allen die deze kostelijke dag voor de bejaarden weer mogelijk hebben gemaakt. Vooral de heer Jac. Groot, penningmeester van de reiskas, die alle acht jaren een en ander ver zorgt kreeg veel lof toegezwaaid, omdat hij telkens weer kans ziet het elk jaar mooier te maken. De voorzitter, de heer H. Andrea sr., richtte eveneens woorden van dankbaarheid tot de organisatoren.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5