Protest van honderd Amsterdammers tegen optreden van politie en justitie en Overval op kopie van Utrechtse Tilburgse Amrobank bankroof }/od Raket" bracht politie van Meppel in opschudding Provo's zijn niet-gewelddadig Gevangenisstraf voor drie provo's „Huwelijksvoorschriften r.-k. kerk in strijd met de goede zeden" Auto van de dieven teruggevonden Toeristen zonder geldige pas in moeilijkheden Prof. Zijlstra commissaris bij Heineken Bier Expediteur voorkwam een brandkastkraak Onvoorwaardelijk ter beschikking gesteld Kustvaarder met deuren voor Miiller en Co New look-prins Doden in het verkeer Warm ZATERDAG 11 JUNI 1966 Zomerse kostuums van zuiver scheerwol 179.50 225.00 ANEGANG I7- HAARLEM Bezwaar tegen wet zware geneeskundige risico's WEERRAPPORTEN Haarlem I elsen-IJmuiden Beverwijk mers Een kleine honderd Amsterdam- hebben in een brief aan de regering, de burgemeester van Am sterdam, de hoofdcommissaris van politie en de rechters in de hoofdstad geprotesteerd tegen het optreden van politic en justitie in Amsterdam in de laatste maanden. De brief is onder meer ondertekend door prof. dr. H. Daudt, prof. dr. N. H. Frijda, dr. L. Gans, prof. dr. F. de Jong, ds S. Klee rekoper, Han Lammers, mr. B. H. Rümke en een aantal psychologen en psychiaters, onder wie prof. dr. P. C Kuiper. Zij luidt: „Ondergetekenden, inwoners van Am sterdam, hebben er behoefte aan met kracht te protesteren tegen het optreden van politie en Justitie te Amsterdam ge durende de afgelopen maanden. Zij zijn van mening dat dit politiële en justitiële optreden de normale gezagshandhaving ver te buiten gaat. De politie laat, voor al op het Spui en bij het Huis van Be waring op de Amstelveenseweg, een overmatig machtsvertoon zien en maakt vaak onnodig gebruik van gewelddadige middelen, met name tegen de principieel niet-gewelddadige provo's. De verhoren op de politiebureaus zijn wat scherpte en langdurigheid betreft soms omgekeerd evenredig aan de futili teit van het al of niet terecht geconsta teerde vergrijp, dat in de meeste gevallen slechts bestaat uit het geen gevolg geven aan het bevel om door te lopen. Vooral de manier waarop sommige vrouwelijke gearresteerden behandeld zijn Onvoorwaardelijke gevangenisstraffen heeft de Amsterdamse rechtbank opge legd aan twee provo's wegens opruiing en aan een derde terzake van versprei ding van een opruiend geschrift. Dit was de in het maandblad Provo nr. 7 gepu bliceerde anonieme „subversieve brief". De vonnissen luiden zes, vier en drie weken gevangenisstraf. In de brief werd onder meer aange spoord tot het verstorpn van vergaderin gen van publieke werken, gemeenteraads vergaderingen, het liquideren van „over- heidsmisdagers", het ingooien van ruiten bij gezagsdragers en het opblazen van de in aanbouw zijnde IJtunnel. R.-k. oecumenisch deskundige: De kerkrechtelijke geldigheidsvoor schriften en nietigheidsbedreigingen, die betrekking hebben op het huwelijk, zijn in strijd met een fundamenteel grond recht van de mens: de vrijheid van keu ze van levenspartner. Ze zijn in strijd met de goede zeden, en binden der halve niet. Dit heeft dr. L. Meijers, die in het bis dom Den Bosch belast is met oecumeni sche aangelegenheden in Utrecht gezegd op een bijeenkomst van de Sint Willi- brordvereniging (vereniging ten dienste van de oecumene). Naar zijn oordeel kunnen twee ernstige en beslissende bezwaren ingebracht wor den tegen de regeling van het gemengd huwelijk. Allereerst het bezwaar dat voor de gehele kerkelijke huwelijkswetgeving geldt: hier wordt op ongemotiveerde wij ze de vrijheid van de mens om geldig te trouwen met de partner van zijn keu ze aan banden gelegd. Daarnaast wordt het recht van de niet-katholiek op zijn overtuiging en zelfs de plicht deze over tuiging te volgen rechtstreeks aangetast. De voorschriften over de huwelijksvorm en de waarborgen van de niet-katholieke partner hebben geen rechtskracht volgens dr. Meijers. Hij is van oordeel dat voor een „ge mengd huwelijk" als een apart soort hu welijk in de kerkorde van morgen geen plaats meer is. In de ordening van de toekomst zal het huwelijk binnen de kerk orde verschuiven van wet naar verkon diging. druist in tegen het normale rechtsgevoel. Dit rechtsgevoel wordt ook geweld aan gedaan door de manier waarop eenvou dige vergrijpen worden berecht, door de onbegrijpelijke snelheid waarmee vele zaken worden behandeld, door de vaak bedenkelijke manier waarop de eisen worden gemotiveerd en door de zwaarte van de opgelegde straffen, die dikwijls in geen enkele verhouding staan tot de aard en omvang van het vergrijp. Dat dit laatste weer aanleiding geeft tot (steeds geweldloze) demonstraties, -is be grijpelijk. Onwillekeurig dringt zich een vergelij king op met de behandeling van de zoge noemde Tres-affaire, waarbij voorwaar delijke vrijheidsstraffen zijn geëist voor een geval van mishandeling de dood ten gevolge hebbend, terwijl in Amsterdam onvoorwaardelijke vrijheidsstraffen zijn opgelegd voor het verspreiden van pam fletten en het opplakken van verkiezings affiches. Wij dringen er bij de betrokken autori teiten met klem op aan niet verder door te gaan op deze voor de democratie scha delijke en voor het algemeen rechtsgevoel funeste weg, en de zaken voortaan op een meer genuanceerde en verdraagzame wij ze te bezien en te behandelen." (Van onze correspondent) UTRECHT. De gele Cltroën, waarin de vier overvallers van het bijkantoor van de Utrechtse Amro-bank aan het Smaragdplein zich gistermiddag uit de voeten maakten, is teruggevonden in Zeist. Twee uur na de overval tegen half vijf ontdekte een patrouille van de rijkspolitie bij Driebergen de gestolen auto met draaiende motor op de Traay- weg vlak bij de piramide van Austerlitz. Een Intensieve speurtocht van de politie in het bosrijke gebied bleef zonder resul taat: van de inzittenden werd geen spoor gevonden. De overval op de Amsterdam-Rotter dam-bank, waarbij 119.172.01 werd buit gemaakt, duurde slechts drie minuten. Eén van de ooggetuigen, de 29-jarige leraar Nederlands A. Graafsma uit Utrecht, die op het moment van de overval geld in wisselde bij de bank, heeft het precies opgenomen. Öm half drie een half uur voor slui tingstijd zagen hij en de vier bankem ployés een man met een zonnebril het kantoor binnenstappen. „Ik stond te wachten op de cassière, die bezig was met het omrekenen van mijn geld", ver telt de heer Graafsma. Plotseling stapte die man op mij af, drukte een pistool te gen mijn borst en zei: „hands up". Aan zijn accent te oordelen zou ik zeggen dat het een Duitser was. Op hetzelfde mo Aan Spaanse grens Verscheidene Nederlandse toeristen hebben in de afgelopen tijd moeilijkhe den aan de Spaanse grens gehad als ge volg van het feit dat zij niet in het be zit bleken van een geldig paspoort. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag wijst er in verband met die moeilijkheden op dat Nederlanders voor een bezoek aan Spanje in het bezit van een geldig paspoort moeten zijn. Slechts in een beperkt aantal landen krijgt men toegang met een niet langer dan vijf jaar verlopen paspoort of met een toeristenkaart. Spanje en de Scan dinavische landen behoren daartoe niet. Op een toeristenkaart staan de landen waar deze geldig is, vermeld. In de heden gehouden buitengewone al gemene vergadering van aandeelhouders van Heinekens Bierbrouwerij Maatschap pij N.V. is prof. dr. J. Zijlstra benoemd tot oommissaris der vennootschap. Advertentie Deze mediumweight kos tuums houden het midden tussen het nonchalante lichtgewicht kostuum en het geklede zakenkos- tuum. Van Zijl's brengt deze perfekte kostuums in zonnige nuances van grijs en beige ment sprong een tweede gewapende ke rel, ook met een zonnebril, over de balie en stapte er een derde binnen met een doek voor zijn mond. De beheerder van de bank en ik moes ten met ons gezicht naar de muur gaan staan. Verder heb ik niets gezien dan een kalender tegen de muur." Achter zijn rug griste intussen de man die over de balie was gesprongen, zoveel geld van de bureaus weg als hij maar te pakken kon krijgen. Hij stopte het geld in een grote zwarte plastic zak, die hi; voor dit doel had meegenomen. Buiten stond intussen een vierde man op waeht. De waarnemend beheerder van de bank, de 54-jarige H. v.d. Brink, heeft geen po ging ondernomen de overvallers te over meesteren. De geldende voorschriften la ten dit trouwens ook niet toe. Evenmin kon hij een alarminstallatie in werking stellen. De bank is uit „principe" niet be veiligd. Dit ter bescherming van de em ployés. In de panieksituatie, die een alarmschei zou veroorzaken, zouden de bankbedienden te grote gevaren lopen. Na de bliksemoverval maakten de da ders zich uit de voeten via een poort on der het flatgebouw, op de parterre waar van het bankkantoor is gevestigd. In de Citroën, die 's nachts was gestolen van een Utrechtse Griek, en die zij hadden geparkeerd op de Aquamarijnlaan, gingen zij er razendsnel vandoor. De Utrechtse recherche is er zo goed als zeker van, dat de daders buitenlanders zijn. De Utrechtse overval lijkt als twee druppels water op de Tilburgse bankroof op zestien oktober van het vorige jaar. De expediteur J. Koolmees uit Rotter dam heeft vannacht drie inbrekers op de vlucht gejaagd. Zij lieten op zijn erf een brandkastje achter. De brandkast, afkomstig uit het station Lombardije, stond op een steek wagentje, dat de dieven waarschijnlijk eerder in de nacht van zijn erf, 75 m van het station, hadden gehaald. De inhoud van de nog niet opengebroken brandkast was 600.-. De rechtbank in Utrecht heeft een 25- jarige inwoner van Utrecht wegens po ging tot moord ontslagen van rechtsver volging, maar tegelijkertijd een onvoor waardelijke ter beschikking van de rege ring opgelegd, teneinde hem in een psy chiatrische inrichting te laten opnemen. De jongeman had op een zondagmorgen in januari van dit jaar een vroegere kost ganger van zijn moeder, de chemicus R. de Leeuwe, met een broodzaag in borst, hals en gezicht gestoken. Ook daar was het doelwit een Amro bank, werd tegen sluitingstijd de slag ge slagen, waren er buitenlanders bij betrok ken en reden de overvallers in een ge stolen Franse Citroën. Br wordt rekening gehouden met de mogelijkheid dat de daders naar België zijn uitgeweken. In de buurt van de bos rijke omgeving in Zeist, waar de gesto len auto door de rijkspolitie is teruggevon den, werd een Belgische auto gesigna leerd. Niet onmogelijk is dat de vier mannen deze wagen hebben gebruikt om verder weg te komen. WM. H. Muller Co (Batavier) n.v. in Rotterdam heeft dezer dagen aan een Duitse werf, de Rheinwerf Walsum van de Gutehoffnungshütte, opdracht gegeven om een motor-vrachtschip te bouwen, bestemd voor haar Lijndienst op Oost- Zweden. Het schip, dat een totale lengte van 74,5 meter en een breedte van 11,5 meter krijgt, zal tot het grootste type kustvaartuigen behoren. De snelheid moet 13 mijl bedragen. Het laden en lossen zal, behalve op de gebruikelijke wijze ook kunnen gebeuren via twee zijdeuren, waarbij gebruik kan worden gemaakt van vorkheftrucks. Sinds zijn recente reis naar New York draagt prins Bernhard con tactlenzen. De „new look" prins Bernhard is hier gefotografeerd in gesprek met vice-admiraal mr. A. N. de Vos van Steenwijk, voorzitter van het comité 1616 - Nederland ter zee", tijdens de opening van de ma nifestatie van het comité in de Rid derzaal in Den Haag. I Rij-instructeurs. Een aantal verkeersor- ganisaties, waaronder enige bonden van autorijschoolhouders, verenigd in de commissie overleg autorijscholen, het Verbond voor Veilig Verkeer, de KNAC en de ANWB voeren op het ogenblik overleg om te komen tot een betere opleiding van rij-instructeurs. Knal in Zoetermeer: ruiten braken. Waarschijnlijk doordat een straal vliegtuig de geluidsbarrière doorbrak, zijn twee grote spiegelruiten ver moedelijke waarde 1200,— gebroken bij een dameskapsalon op de hoek van de De Ruyterstraat en het Piet Hein- plein in Zoetermeer. J Burgemeester. Met ingang van 1 juli 1966 is benoemd tot burgemeester van Kort- gene de heer P. J. Evers, burgemeester van Kattendijke. De heer Evers, die 54 jaar is, is Nederlands hervormd en lid van de Partij van de Arbeid. Tot burgemeester van Veere is be noemd de heer A. de Kam, van Vrou wenpolder. De heer De Kam, die 48 jaar is is gereformeerd en lid van de anti-revolutionaire parlij. Jongen uit trein gevallen. De elfjarige An ne de Jong uit Leeuwarden is te Dron- rijp en Deinum uit een rijdende trein gevallen en zwaar gewond naar een ziekenhuis in Leeuwarden overgebracht. De 21-jarige heer J. G. Biemans uit Eindhoven is met zijn auto op de Pius- laan in zijn woonplaats bij een kruispunt een verkeersheuvel opgereden en daar te gen bloembakken en een verkeerspaal ge botst. Hij werd uit zijn wagen geslingerd en overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. De 29-jarige mevrouw G. Morien-Aubel uit Arnhem is omgekomen, toen de door haar man bestuurde bromfiets in Voorst door een auto werd geschept. Op de Putten weg in Venray is de vier jarige I. G. M. Deters uit IJsselsteijn (gem. Venray) onder een auto gekomen. Hij was op slag dood. Bij het per fiets oversteken van de ringbaan zuid bij het kruispunt Rielseweg 'in Tilburg is de tienjarige W. van Boest uit deze gemeente door een auto aange reden en zo ernstig gewond dat hij kor te later in het ziekenhuis is overleden. Op de rijksweg Leeuwarden-Groningen onder Kootstetille is een busje frontaal te gen een autobus gebotst. De 24-jarige me vrouw T. de Jong werd uit het busje ge slingerd en met ernstige verwondingen naar een ziekenhuis in Leeuwarden ver voerd, waar zij vannacht is overleden. Advertentie ANNO 1800 Hofjuweliers GOUDEN DAMES- EN HEREN HORLOGES MET GOUDEN BANDEN EBEL, GIRARD, PERREGAUX, ALPINA, ROAMER, ROMÉ ANEGANG 13-15 De Meppeler gemeentepolitie en de commandant van de brandweer zijn gis teren bijna anderhalf uur in de weer ge weest met een geheimzinnige raket, die door een vroege schilder op het Kerkplein aan de voet van de Meppeler toren was gevonden. De vuurrood geschilderde raket had zwart geblakerde stabilisatievinnen en vertoonde in witte verf de letters USSR met het bekende embleem van de sikkel en de hamer. De raket zag er niet alleen gevaarlijk uit, maar bepaald angstwekkend was ook een regelmatige tik in zijn binnenste, die om de tien seconden werd afgewisseld door een zoemtoon. Het projectiel werd boven op een als op eieren rijdende politiewagen naar het industrieterrein gebracht, terwijl van het bureau af inmiddels de marechaussee van de Johannes Postkazerne in Steen- wijkerwold werd gealarmeerd. Op het industrieterrein ontdekte een politieman echter aan de onderkant een losse dop. Hij schroefde die voorzichtig los en toen kwamen er een paar oude kranten, een paar draden, twaalf batte rijen en een „verklikker" tevoorschijn. Tenslotte kwam een kartonnen kogel te voorschijn die de ontknoping bevatte, na melijk een brief van het „Don Kozak- kenkoor" met gelukwensen aan het Mep peler mannenkoor, dat zijn veertigjarig bestaan viert. Het stond er overigens in het Russisch. Koorski Don Kozakki venzen Ka meraadski van Meppeler Mannenkoorski fan hartstikke gelukkolof. De boodschap was net ontcijferd toen de gealarmeerde marechaussee het politiebureau binnen stormde. „Het afstoten van de zogenoemde lich te risico's naar het persoonlijke budget zou niet alleen het huidige ziekenfonds wezen uithollen maar bovendien de posi tie van de huisarts in ons geneeskundig bestel ernstig aantasten." Dit heeft de voorzitter van de federa tie van door verzekerden en medewer kers bestuurde ziekenfondsen, dr. H. A. J. J. M. Speleers, vanmorgen in Utrecht gezegd op de algemene vergadering van de federatie V.M.Z., waar hij uitvoerig aandacht besteedde aan het wetsontwerp algemene wet zware geneeskundige risi co's. Boven Noordeuropa is de luchtdruk hoog terwijl een depressie zich ten zuid westen van Bretagne bevindt. Rond deze depressie is minder warme lucht over Frankrijk naar het noorden gestroomd waarbij de winden in het zuiden en zuid westen van ons land tijdelijk naar het westen draaien. Het hogedrukgebied boven noord Euro pa breidt zich echter naar het zuiden uit terwijl de depressie bij Frankrijk in be tekenis afneemt. Verwacht mag daarom worden dat het weer zondag in ons land overwegend zonnig zal zijn met een zwak ke, tijdelijk matige, wind in hoofdzaak uit oostelijke richtingen. Slechts een ge ringe kans op enkele lokale onweersbuien. Het warme weer blijft daarbij voortdu ren met in het zuidwesten van het land waarschijnlijk weer hogere maximum temperaturen. De depressie boven de golf van Biscay» heeft vooral in west-Frankrijk en langs de Spaanse noordkust zeer veel regen ge bracht plaatselijk ongeveer 50 milime- ter, bij lage temperaturen. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. Stadsschouwburg, zondag 20 u.: „Via Lissabon" van Charles Morgan door r.k. toneelvereniging Ludamus. Regie: Laszló J. Bubenik (am. ton.). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Strip-poker", 18 j. Frans Hals, 19, en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „De wereld zonder sluier", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „She", 14 j. Zaterdag 23.30 u.: Heimelijke verhouding". 18 j. Zondag 11 uur: „Onsterfelijk Griekenland", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De lokvogels", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Irma la Douce", 18 j. Zondag 14 en 16.15 u. „Brokkenpiloot", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Bedverhalen", 18 j. Zondag 11 u.: „Geen plaats voor wilde dieren", a.l. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.15 u.: „De groene hel", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het rad des doods", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van Finse wandtapij ten, ceramiek, glaswerk etc. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Op zondagen en feestdagen van 13 tot 17 uur. Tot 4 juli. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Expositie „Bijbel Zwart/wit": Houtsneden van Flip van der Burgt. Tot 13 juni. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Zomerexpo- sitie van werken uit eigen bezit. Tot 3 juli. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Loes Gorlee. Dagelijks van 9.30-18 u. Tot 1 juli. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Chavalit Soem- prungsuk. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot 1 juli. Galerie 8 (Jansstraat): Expositie van schilderijen en tekeningen van Joost Schmidt en Coen Oostrom. Dagelijks van 12-18 u. Tot 18 juni. De Waag (Spaarne/Damstraat): Expo sitie van werk van Janneke Ducro eh Hans Ducro. Dagelijks van 13-17 u. Tot 19 juni. Museum Het huis van Looy (Kamper laan): Expositie van cultuurhistorische diorama's en tekeningen van Herman Moerkerk. Dagelijks van 10-17 u., zondags van 13-17 u. Tot 1 juli. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Stoom gemaal en oude machinerieën. Van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9»17 u., zaterdag van 9-12 u. Zon- en feestdagen gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy is ge opend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Ateliers '63 (Koudenhorn)eindtentoon- stelling deelnemers. Dagelijks van 10-17 u. Tot 20 juni. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek)Tot oktober van 9 tot 18 u. geopend. ZATERDAG 11 JUNI City, 19 en 21.15 u.: „Even afrekenen, heren!". Stadsschouwburg, 20 u.: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten". Ruïne van Brederode, Santpoort, geïllu mineerd, 21.30 uur: Klankspel „Zingende stenen". De Kastanjeloot, Wüstejaan 32, Sant poort-Zuid, 10-18 en 19-21 uur Expositie van gouaches, etsen en tekeningen van Chris Tonbreeker. Tot 13 juni. Pleter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. ZONDAG 12 JUNI City, 14.30 uur: „De Zonen van de mus ketiers"; 19 en 21.15 uur: „Aven afreke nen, heren!". „De Smurf", Trompstraat. 20 uur; Dan sen op muziek van „Stage 7", Stadsschouwburg, 20 u.: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten". Ruïne van Brederode, Santpoort, als za terdag. Geen bioscoopvoorstellingen. Pieter Vermeulen en Ruïne van Brede rode, als zaterdag. ZATERDAG 11 JUNI Luxor, 19 en 21.30 u.: „De man van Is- tanboel". Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het pronkstuk van de familie"; 23.30 u.: „De smaak van honing". W.B. Theater, 20 u.: „De naakte prooi". ZONDAG 12 JUNI Luxor, 14.45 uur: „De goudschat in de woestjjn"; 16:15, 19 en 21.30 uur: „De man vaq Istanboel". Kennemer Theater, 14.30 uur: Lemmy Caution incognito"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Het pronkstuk van de familie". W-B--theater, 14.30 uur: „De beul van Venetië"; 16.30 uur „De naakte prooi"; 20 uur: „7000 gevaren". MAANDAG 13 JUNI Luxor, 19 en 21.15 u.: „De man van Is tanboel". Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Waar liefde schande wordt". W.B.-theater, 20 uur: „7000 gevaren". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ten toonstelling Van der Nehmer (plastieken), Aart v. d. Eyssel (plastieken) en Ru van Rossum (grafiek), geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, Stumphius- straat/Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020 of Groe- nelaan 21. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt I Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ziirich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. half bew. regenbui onbewolkt onbewolkt zw. bew. licht bew. zw. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt regen motregen geh. bew. onbewolkt regen zw. bew. licht bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt zw. bew. zw. bew. mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt zw. bew. licht bew. licht bew. licht bew. onbewolkt wind richting temp. neerslag in mm. O 21 0 nno 30 13 zw 27 2 ono 28 0 windst. 31 19 ver. 30 0 wzw 31 0 3 zzw 30 0 n 21 0 O 23 0 ono 24 0 ono 18 7 windst. 17 05 no 28 13 windst. 30 0 z 31 2 n 29 0 ono 27 0 zo 17 8 windst. 26 0 nnw 24 0 windst. 26 no windst. 27 zzo 28 nnw 26 windst. 26 ver. 26 w 28 windst. 29 windst. 28 ono 27 n 24 windst. 19 windst. 24 wnw 18 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Zondag 12 juni Zon op 4.20 uur; onder 21.00 uur. Maan op 1.48 uur; onder 13.38 uur. Maandag 13 juni Zon op 4.20 uur; onder 21.00 uur. Maan op 1.59 uur; onder 14.49 uur. Maanstanden Laatste kwartier11 juni 5.59 uur Nieuwe maan 18 juni 21.09 uuy Eerste kwartier25 juni 14.23 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 11 juni Hoog water 9.25 uur en 21.55 uur. Laag water 4.44 uur en 17.15 uur. Zondag 12 juni Hoog water 10.25 uur en 22.54 uur. Laag water 5.41 uur en 18.17 uur. Maandag 13 juni Hoog water 11.27 uur en 23.57 uur. Laag water 6.47 uur en 19.29 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2