Minder steun van Amerikanen voor Johnsons Vietnam-beleid N.Z.H,-RONDRITTEN DOOR ZUID-KENNEMERLAND Morgen gaan 150 miljoen Russen naar de stembus Verschuivingen in China's leiding f 2 Militaire kliek van Cao Ky biedt geen enkele uitkomst Razzia in New York Erhard schrijft De Gaulle brief Amerikaans voedsel voor hongerlanden Politieke concurrentie is overbodig Kansas rampgebied Bijzondere frankeerzegel Nederlandse Antillen Noord - Zuid - Hollandss Vervoermaatschappij N.V. telegrammen ZATERDAG 11 JUNI 1966 3 Alternatief U itroeing Strijd tegen narcotica MAANDAG 13 JUNI BEGINNEN WEER DE MEER DAN HONDERDDUIZEND DEELNEMERS ZIJN ER ENTHOUSIAST OVER! (Van onze correspondent) MOSKOU. Eens in de vier jaar speelt zich in de Sovjet-Unie de ge beurtenis af die in de officiële taal traditiegetrouw wordt aangeduid als „verkiezingen", maar in geen enkel opzicht te vergelijken is met verkie zingen zoals die worden gehouden in democratieën met hun meerpartijen- stelsels. Op 12 juni zullen meer dan honderdvijftig miljoen Russische bur gers in 1.517 kieskringen evenzovele afgevaardigden naar de Opperste Sovjet aanwijzen. Evenals bij vorige gelegenheden zal het er zondagavond alleen om gaan hoe hoog het aantal stemmen is geweest, waarvan de ge bruikelijke 99 percent voor het „blok van communisten en partijlozen" heeft gekozen. P'eng Tsjen Hiërarchie NEDERLANDS! ANTILLEN mt. m Wrtm (Van onze correspondent) WASHINGTON. De steun die het Amerikaanse volk president John son geeft voor zijn Vietnam-beleid, daalt zienderogen. Volgens een recente Gallup-opiniepeiling keurt nog slechts 41 percent die Vietnam-politiek goed, 37 percent keurt ze af en 22 percent heeft geen mening. In april waren deze percentages respectievelijk 54, 31 en 15. Deze cijfers, gecombineerd met het vooruitzicht van tussentijdse verkie zingen in november, spelen uiteraard een grote rol voor Johnson, die zeer gevoelig voor de resultaten van opiniepeilingen is. De recente stap om de Verenigde Naties bij Vietnam te betrekken door het zenden van waar nemers naar de Zuidvietnamese verkiezingen in september wekt, bijvoor beeld, de indruk te zijn ingegeven door de wens de critici, die steeds op inmenging van de Verenigde Naties hebben aangedrongen, voor zich te winnen. Meer dan een demonstratie zal het ver zoek aan de Verenigde Naties overigens niet zijn, want ook in Washington gelooft niemand dat de Russen en Fransen ak koord gaan met het zenden van V.N.- waarnemers, omdat dit een sanctie zou betekenen van de verkiezingen, waarbij officieel de communisten en de neutralis ten uitgesloten zouden worden. De verkie zingen zijn al in een dubieus daglicht ko men te staan doot de militaire actie van de Zuidvietnams premier Cao Ky tegen de boedhisten in Danang, die hem een ver- zingstoezegging hadden afgedwongen. Maar voor president Johnson valt in de huidige beleidslijn ook moeilijk iets an ders te doen dan min of meer onsubstan tiële demonstraties van goede wil te ge ven, omdat de oorzaak van de constante daling in populariteit van zijn Vietnam- politiek het binnenlandse gerommel in Zuid-Vietnam is en dit gerommel is on controleerbaar voor de Amerikanen zo lang zij hun benadering van de hele kwestie niet willen veranderen. Dat de binnenlandse Zuidvietnamese troebelen de oorzaak zijn van de terug lopende steun voor Johnson's beleid, is af te lezen aan uitspraken van senatoren als Stennis, Russell en Symington, eens trouwe aanhangers van Amerika's inter ventie in Vietnam. Die komen erop neer dat de Verenigde Staten zich uit Vietnam zouden moeten terugtrekken als de Zuid- vietnamezen onderling blijven krakelen in plaats van te vechten tegen de Vietcong. Intussen blijft natuurlijk ook onloochen baar dat president Johnson verantwoor- lijk moet worden gesteld voor een groot deel van de binnenlandse politieke troebe len in Zuid-Vietnam, juist doordat hij zijn benadering van de kwestie niet heeft wil len wijzigen en stug is doorgegaan met het verlenen van steun aan de omstreden militaire junta van Van Thieu en Cao Ky. Alle pressie van de boeddhisten en andere groeperingen ten spijt, hebben de Ameri kanen vastgehouden aan hun samenwer king met de militairen, in zulke mate zelfs dat zij Cao Ky benzine hebben gege ven en een vliegbasis ter beschikking heb ben gesteld voor zijn militaire actie tegen Da Nang, waardoor hij zijn juist met de boeddhisten gemaakte afspraken verbrak. gaat dit argument niet op, omdat nog al tijd het voorstel van senatoren als Ful- bright, Church, McCarthy, Morse en ge neraals als Gavin Ridgeway op tafel ligt, om de bombardementen op Noord-Viet- nam, die militair een zeer beperkte be tekenis lijken te hebben, te staken en om de Amerikaanse troepen in Zuid-Vietnam zich te laten ingraven in de huidige stel lingen, waardoor enerzijds de communis- Uiteraard was het voor Washington mo gelijk geweest hier een ander beleid te voeren. De steeds meer naar voren ko mende commentator Joseph Kraft heeft in New York Review of Books een alter natief geschetst door te betogen dat de Amerikanen aan het werk zouden kunnen gaan om een Zuidvietnamees regime tot stand te brengen dat gebaseerd is op de bestaande actieve politieke groeperingen in Zuid-Vietnam en dat in staat zou zijn op den duur via onderhandelingen met de Vietcong vrede te sluiten. Kraft denkt daarbij aan een bewind samengesteld uit boeddhisten uit Centraal-Vietnam en ge matigde katholieken uit het zuiden. De helft van Zuidvietnams anderhalf miljoen katholieken bestaat uit vluchtelingen uit het noorden. Het zijn fanatieke aanhangers van een onverbiddelijke strijd tegen de Vietcong. Dze groeperingen zijn thans reeds ver enigd in hun antipathie tegen het militai re regime van Cao Ky. Zij lijken tot sa menwerking in staat en zij zouden voor de Vietcong waarschijnlijk acceptabele gesprekspartners zijn en in ieder geval kracht bijzetten aan de argumenten van groeperingen binnen de communistische wereld die voor vreedzam overleg zijn, aldus Joseph Kraft, die voortzetting van de Amerikaanse steun aan de militaire junta van Cao Ky, welke voor een groot deel bestaat uit voormalige „zittenblij- v'ers" die indertijd dienst namen in het Franse leger om tegen de nationalistische beweging van hun eigen volk, de Viet Minh, te vechten, een failliete politiek acht. Het argument van de regering dat er geen alternatief bestaat voor de huidige Vietnam-politiek, heeft Kraft gepoogd te ontzenuwen wat betreft de binnenlandse politieke situatie in Zuid-Vietnam. Maar ook wat de militaire strategie betreft, BONN (AFP/DPA) Bondskanselier Erhard heeft een persoonlijke brief ge schreven aan president De Gaulle in ver band met diens aanstaande bezoek aan de Sovjet-Unie. Op een persconferentie in Bonn zei de Westduitse bondskanselier vrijdag niets over de inhoud te kunnen meedelen. Erhard deelde voorts mee waarschijn lijk half juli in Bonn besprekingen te zul len voeren met president De Gaulle. Eind juli of augustus zal de Bondskanselier naar de Verenigde Staten gaan voor be- •prekingen met president Johnson. Erhard zei dat hij de Russische am bassadeur in Bonn had meegedeeld graag besprekingen met de Russische leiders te rullen voeren. WASHINGTON (Reuter) Het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdagavond met grote meerderheid president Johnson's plan goedgekeurd, dat voorziet in de levering van levensmidde len ter waarde van 3,3 miljard dollar aan de ontwikkelingslanden. In het wetsont werp werd echter door het Huis een be paling aangebracht, waardoor de ver koop van levensmiddelen aan bepaalde landen, waaronder India, verboden is. Het gaat om landen, die materialen le veren aan Vietnam of Cuba. India ver koopt jute aan Cuba en zou dus van de levering van levensmiddelen uitgesloten worden. De Amerikaanse regering hoopt dat de Senaat, die het programma nog moet goedkeuren, dit verbod ongedaan zal ma ken. Het oude programma voorzag alleen in de verkoop van voedsel uit overschot ten. ten duidelijk zou worden gemaakt dat de yankees niet van plan zijn zich zonder meer terug te trekken, terwijl daarnaast gedemonstreerd zou worden dat Washing ton er niet op uit is zijn politiek tot in damming van het communisme voort te zetten tot de laatste steen en de laatste inwoner van Vietnam zijn gevallen. In tegenstelling tot dit voorstel is het huidige militaire beleid van de Amerika nen in Vietnam echter gericht op uit roeiing van de Vietcong. De strijdwijze is daarom aanvallend en sterk vernietigend van nature. Dit laatste blijkt bijvoorbeeld uit het officiële door minister van defen- tie, McNamara, voor 1966 bekendgemaak te programma voor de bombardementen in Vietnam: 638.000 tonnen bommen zul len boven Noord- en Zuid-Vietnam worden afgeworpen, vijf ton op iedere vierkante mijl en een ton per veertig Vietnamezen. NEW YORK (Reuter) De Newyork- se politie heeft in de nacht van donder dag op vrijdag in de negerwijk Harlem een grootscheepse razzia gehouden op handelaren in en verslaafden aan verdo vende middelen. Drieënnegentig verdach ten werden aangehouden, meest kleine handelaars. De actie, die kort voor het aanbreken van de dag werd uitgevoerd, vormde de climax van maanden geduldwerk van re chercheurs die in de wereld van de han del in verdovende middelen poogden bin nen te dringen. Vrijdag zijn drie topfiguren van Ie nar- coticahandel in New York John Muc- cio, Rosario Lupo en William Curcurato allen lid van de Maffia na een langdurig proces tot gevangenisstraffen veroordeeld van twaalf tot vijftien jaar. Advertentie De machtige ontwikkeling van het Noordzeekanaalgebied, samen met het natuurschoon van strand en duinen, bossen en beemden rond Haarlem. VERTREK UIT HAARLEM ELKE WERKDAG VAN TEMPELIERSSTRAAT OM 10.00 en 13.30 uur VAN STATIONSPLEIN OM 10.05 en 13.35 uur PRIJS ƒ3.00 (kinderen t/m 12 jaar 1.00) In de tarieven is de toegang tot het Voorlichtingscentrum van de Havenwerken te IJmuiden, het Openluchttheater te Bloemendaal en het circuit te Zandvoort inbegrepen. HALTEKANTOOR HAARLEM TELEFOON (0 2500) - 18460. Anders dan in landen als Joegosla vië, Polen en Hongarije, waar men in verschillende kieskringen de laatste tijd voor één post twee kandidaten heeft ge steld, worden in de Sovjet-Unie nog al tijd door de kiescommissie (door de par tij beheerst) evenveel kandidaten gesteld als er in de beide Kamers van de Op perste Sovjet de unieraad en de na tionaliteitenraad plaatsen te vergeven zijn. Het idee om al is het maar een minima le keuze mogelijk te maken is tot dusver in de Sovjet-Unie slechts zo nu en dan tot de politieke discussie doorgedrongen. Zo is van officiële zijde gespeeld met de gedachte ten minste bij gemeenteraads verkiezingen meer kandidaten toe te laten. Het argument dat invoering van zo'n concurrentie het verantwoordelijk heidsgevoel van de afgevaardigden ten goede zou komen kreeg echter geen steun. En het tegenargument is al bekend: om dat de partij de gehele bevolking verte genwoordigt, is een politieke concurrentie tussen kandidaten die dezelfde politieke ideeën hebben, overbodig. WASHINGTON (Reuter) President Johnson heeft de staat Kansas tot ramp gebied verklaard. Deze Amerikaanse staat is door tornado's getroffen, waarbij voor zover tot nu toe bekend zeker vijftien mensen zijn omgekomen en grote schade werd aangericht. Er zouden dertig mensen vermist worden. Johnson heeft voor hulp aan de zwaarst getroffen ge bieden, waaronder de stad Topeka, voor lopig 1 miljoen dollar beschikbaar ge steld. (Van een medewerker) De laatste tijd verrast China de wereld nogal eens met onverwacht nieuws. China's laatste kernproef is bijna weer vergeten door een stroom van moeilijk te controleren en nog moeilijker in onderling verband te brengen berichten en geruchten over zelfbeschuldigingen, zuiverings acties, ontslagen en benoemingen. Het is duidelijk dat er in China op cultureel en politiek terrein heel wat aan de gang is. Het is uiteraard verheugend dat men in China ten aanzien van in ongenade gevallen kopstukken minder drastisch te werk gaat dan, bijvoorbeeld, voor de oorlog in de Sovjet-Unie het geval was. Er vallen, althans in letterlijke zin, geen hoofden en er worden geen show-processen gevoerd waarachter men met, enige zekerheid een ontwikkeling in een bepaalde richting kan vermoeden. Juist daarom veroorzaken berichten als die over Kuo Mo- Jo's zelfcritiek en het ontslag van P'eng Tsjen al gauw een kleine sen satie bij buitenlandse waarnemers die daarin een welkome aanleiding voor diepgaande, maar dikwijls slechts zwak gefundeerde analyses van de toestand zien. Lopende informatie over China is ech ter zo zeldzaam dat elk bericht met beide handen moet worden aangegre pen. Zonder te pretenderen op grond van de verwarde berichten van de laatste tijd een enigszins volledig beeld te kunnen schetsen, kunnen we echter toch wel een aantal punten noemen die voor het volgen van de ontwikkelingen in China van belang zouden kunnen zijn. De zelf-critiek van Kuo Mo-Jo en de beschuldigingen aan het adres van een secretaris van de plaatselijke partijaf deling van de hoofdstad. Het nieuws agentschap „Nieuw China" sprak van de „vervanging" van P'eng Tsjen door Li Hsueh-Feng, evenals P'eng lid van het centrale comité. HET ONTSLAG van P'eng Tsjen, evenals dat van de onderburgemeester Woe Han, is in verband gebracht met het vrijwel gelijktijdige ontslag van van Lu 'Ping, rector van de universi teit van Peking, en twee van zijn me dewerkers in de hoofdstedelijke com missie voor het hoger onderwijs, die onlangs in de pers werden aangeval len als medeplichtigen van de gewraak te intellectuelen. Men zou dus zeggen dat P'eng Tsjen blijkbaar ook niet zui ver in de leer was en dat ook op hem van toepassing was wat het „Volksdagblad" de dag na zijn „ver vanging" schreef: „Een ieder die zich verzet tegen voorzitter Mao, tegen de gedachten van Moa Tse-Toeng, tegen de centrale leiding van de partij, tegen de dictatuur van het proletariaat of tegen het orthodoxe socialisme, zal door de partij en door het ganse volk getuch tigd worden, ongeacht zijn persoon, zijn positie of zijn leeftijd". President Lioe Sjao-Tsji aantal schrijvers, journalisten en ge leerden lijken op het eerste gezicht te passen in een campagne voor handha ving van de zuiverheid in de leer. die nu plaats vindt of misschien zelfs al afgesloten is. Merkwaardig is het geval P'eng Tsjen. Deze politicus, voor zover be kend nog steeds burgemeester van Pe king, is onlangs ontslagen als eerste P'eng Tsjen werd in 1899 in de pro vincie Sjansi geboren. Op 21-jarige leef tijd werd hij lid van een communisti sche jeugdorganisatie. Hij was actief als agitator onder studentenarbeiders in de provincie-hoofdstad T'ai-Joean. In 1926 werd hij lid van de partij, maar moest zijn politieke activiteiten bekopen met zes jaar gevangenisstraf. Nadat in 1937 de oorlog met Japan was uitgebroken sloot hij zich aan bij Mao Tse-Toeng, die zich na de be roemde mars in de grotten van Yen-An in de provincie Shensi genesteld had om vandaar uit de door de communis ten „bevrijde" gebieden te besturen en de strijd tégen de Japanners te leiden. P'eng Tsjen werd secretaris van het bureau voor het noorden van het cen trale comité van de Chinese Communis tische Partij. In 1941 werd hij lid van het partij comité voor de grensgebieden van Sjansi. Van 1949 tot '55 was hij secretaris, sinds januari '56 eerste secretaris van het partijcomité van Peking, van wel ke stad hij in 1951 burgemeester werd. In 1954 werd hij directeur van de centrale politieke kaderschool, en verte genwoordigde hij de stad Peking in het eerste nationale volkscongres, waarvan hij vice-voorzitter van het permanente comité en secretaris-generaal werd. Van laatstgenoemde functie werd hij in januari 1965 om onopgehelderde rede nen ontheven volgens sommigen de eerste aanwijzing dat zijn ster da lende was. Hij nam tijdens het 22-ste Russische partijcongres de leiding van de Chi nese delegatie over van Tsjoe-En-Lai, die uit verontwaardiging over aanvallen op Albanië Moskou had verlaten. In 1963 reisde hij opnieuw naar Moskou, nu als tweede man onder de partijse cretaris Teng Hsiao-P'ing, voor een „verzoeningsbijeenkomst" met de Rus sen, die tenslotte op de volledige breuk met de Sovjet-Unie uitdraaide. Teng Hsiao-P'ing en P'eng Tsjen zijn, met de president van de Volks republiek Lioe Sjao Tsji, altijdbe schouwd als de meest vooraanstaande theoretici van de partij, en tevens als voorstanders van de „harde lijn". Het is daarom des te merkwaardi ger dat P'eng, die ideologisch „zuiver" en vrij van revisionistische tendensen geacht zou kunnen worden, nu in on genade gevallen zou zijn in verband met onorthodoxe afwijkingen van een groep intellectuelen. Bovendien is hij, zoals uit het voorgaande wel blijkt, allerminst de eerste de beste. Zonder een ingewikkelde berekening van de Chinese hiërarchie zou vastge steld kunnen worden dat P'eng Chen een van de tien nominaal belangrijk ste figuren in de leiding van partij en regering in China is, of tenminste tot voor kort wa. Na Mao Tse-Toeng, voorzitter van de partij, Lioe Sjao-Tsji, president van de Volksrepubliek en de premier Tsjoe-En-Lai volgen de stok oude maarschalk Sjoe Te en Sjen Joen, een vice-premier van wie de laatste jaren weinig is gehoord. Nummer zes op de lijst, en, met uitschakeling van Sjoe Te en Sjen Joen de derde man na Mao Tse-Toeng, is de minis ter van Defensie maarschalk Lin Piao. Hij is de laatste tijd nogal op de voorgrond getreden bij gelegenheid van een zuiveringsactie in het leger. Premier Tsjoe En-Lai Dan volgt de hierboven ai genoem de Teng Hsiao-P'ing, secretaris gene raal van de partij, en een notoir be pleiter van de „harde lijn". Nummer acht, Toeng Pi-Woe, telt alleen al door zijn leeftijd niet meer mee. Hij is met zijn tachtig jaar 't oudste lid van het po litieke bureau van het centrale comi té. Op hem volgt P'eng Tsjen, die dus behoudens de recente ontwikkelingen als vijfde man na Mao gezien kan wor den. Mocht P'eng Tsjen inderdaad door zijn medeleden aan het centrale comité worden herbenoemd dat zou daarmee een belangrijke concurrent in een even tuele strijd om de opvolging van Mao Tse-Toeng zijn uitgeschakeld. HET IS DE VRAAG of zulk een strijd eigenlijk wel aan de gang is of nog zal uitbreken. In China fungeert eigenlijk al sinds 1937 een ogenschijn lijk harmonisch collectief leiderschap. Het uitvallen van Mao Tse-Toeng zou een schok kunnen veroorzaken, maar Mao is oud en volgens hardnekkige geruchten ziekelijk. Men krijgt de in druk dat hij al sinds jaren niet meer erg actief aan de politiek deelneemt, en dat zijn ondergeschikten onopval lend naar effectief voor een voortzet ting van het beleid hebben zorggedra gen. De intensieve campagne in de pers, waarbij voorzitter Mao en zijn werk aan iedereen ten voorbeeld wordt ge steld, terwijl de man zelf slechts spo radisch in het openbaar optreedt, zou dan verklaard kunnen worden als een streven naar en eenheid brengende factor die nuttig en misschien nodig zou kunnen zijn tegen de tijd dat Mao Tse-Toeng definitief van het toneel ver dwijnt. Al is het dus op deze manier nooit tot enige decentralisatie op het politieke vlak gekomen, juist dit jaar is toch gebleken dat het aantal van de in de geschiede nis van de Opperste Sovjet steeds eens gezind stemmende afgevaardigden wel een zekere politieke betekenis wordt toe gekend. Het totaal aantal leden van de nationaliteitenraad is namelijk vergroot van 652 tot 750, om deze instantie (die waakt over de federatieve belangen van de Sovjet-landen) meer invloed te geven. Het feit dat 25 percent van de kandi daten uit het „blok van communisten en partijlozen" partijloos is, betekent niet dat zij minder communistisch denken dan de partijleden zelf. Men houdt deze ver deling in ere, zoals men dat ook doet met de sociale verdeling van de afge vaardigden. In de laatste Opperste Sovjet zat 23,5 percent van de afgevaardigden als arbei der en 21,3 percent als boer. Meer dan 51 percent van de afgevaardigden had echter een zij het niet altijd volledige universitaire opleiding en 36 percent een hogere schoolopleiding achter de rug. Uit deze cijfers blijkt duidelijk het ge wicht van de intellectuelen, die in de Russische boeren- en arbeidersstaat sinds de dagen van Stalin niet alleen i n de Opperste Sow jet een steeds belangrijkere rol spelen. Al zijn dus verkiezingen in de Sovjet- Unie niet te vergelijken met die in „bur gerlijke" landen, er is toch sprake van een soort verkiezingsstrijd. Deze uit zich in een toepasselijk propageren van doel stellingen van partij en economie. Daar bij wordt de laatste tijd de lichtere indu strie en de verzorging van de bevolking met comsumptiegoederen op de voor grond gesteld. Naast de grote kandida ten is een naamloos leger van agitators in actie, die de bevolking benaderen met zogenaamde strijdpunten. In tijden van verkiezingen bezoeken zij de hun ver trouwde kiezers ook van tijd tot tijd thuis. Hun voornaamste opdracht is echter er voor te zorgen dat hun kiezers zondag zo vroeg en zo voltallig mogelijk in hun stemlokaal verschijnen om dat trotse per centage van 99 te kunnen handhaven. A *t. mmxrtm Ter herinnering aan het verblijf van Michiel Adriaanszoon de Ruyter op St. Eustatius zal de postadministratie van de Nederlandse Antillen op 19 juli 1966 een bijzondere frankeerzegel van 25 cent zon der toeslag uitgeven. De zegel, die werd ontworpen door de kunstenaar Oscar Ravelo Nadal te Wil lemstad, Curasao, toont de beeltenis van M. A. de Ruyter en het eiland St. Eusta tius. Naast de land- en waardeaanduiding is als bijzondere tekst: „Ter herinnering aan het verblijf van Michiel Adriaansz. de Ruyter op St. Eustatius" opgenomen. De zegel is uitgevoerd in kleuren bruin, blauw, en rood. De prijs bedraagt in Nederlandse munt 0.50. De zegel zal verkrijgbaar zijn zolang de voorraad strekt, doch uiterlijk t/m 18 juli 1967. De geldigheidsduur voor de frankering is nog niet bepaald. 1 Scholieren. Drie Parijse scholieren zijn tot gevangenisstraffen variërend van twee dagen tot twee weken veroordeeld voor aanvallen op de politie tijdens de traditionele demonstraties na de eind examens. v Regen. In het verdorde noordwesten van New South Wales en in het zuidwesten van Queensland in Australië is een ein de gekomen aan een droogteperiode van bijna twee jaren. Het heeft in deze ge bieden langdurig geregend. De tanks en stuwmeren van de bedrijven zijn thans weer gevuld. Oceanografie. Geleerden uit 57 lan den hebben hun overleg in het tweede internationale oceanografische congres, in Moskou, beëindigd. De Rus Aleksan- der Vinogradov verklaarde op een pers conferentie, dat verscheidene landen het over concrete stappen eens zijn gewor den voor samenwerking bij het meten van diepzeestromingen. Ook werd be sloten tot het gezamenlijk verwerken van de resultaten bij afzonderlijke on derzoekingen in de Indische Oceaan. Groepsvorming. Veregenwoordigers van de gemeenten uit achttien landen van de Raad van Europa hebben in Straats burg gepleit voor groepsvorming van gemeenten op basis van vrijwilligheid. „Alleen door samenwerking en groeps vorming zullen de gemeenten, die on afhankelijk willen blijven, in staat zijn de vele ingewikkelde problemen op te lossen, die de moderne samenleving stelt". Zo verklaren zij in een eenstem mig goedgekeurde resolutie. Padvinders. De Britse padvinders krijgen een nieuw, tweekleurig, uniform dat stijlvoller is dan het oude dat nog uit de boerenoorlog stamt en geïntroduceerd werd door Baden Powell, de stichter van de padvindersbeweging. Het nieuwe tenue bestaat uit een donkergroene muts, een hemd van dezelfde kleur en een zachtrose broek met ietwat smal toelopende pijpen zonder omslag. Ver der zal een einde worden gemaakt aan „ouderwetse en kinderachtige spelle tjes".

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 3