Wild-westtonelen na overval op Rotterdamse Middenstandsbank Boete in proefproces over de „Samson-prijsvraag" om Buit van f 135.000 terecht s Kïï&ïïj&s -i- Boete tegen initiatiefnemers Vietnam-protesttocht geëist Kort en bondig Tocht tegen vrijlating van Willy Lages Twee Starfighters boven Waddenzee verongelukt V ietnamdemonstranten vrijgesproken Generaal Buurman van Vreeden overleden Doden in het verkeer PSP-protest tegen vrijlating van Willy Lages Groep 73 protesteert tegen behandeling TV-jonrnalist Krenten uitdelen 25 boete Veldslag om stroper in Bornebroek Onweerskans groter DINSDAG 14 JUNI 1966 X Hakenkruisen Beveiliging TUINGEREEDSCHAP ASBEST BLOEMBAKKEN ALLES VOOR UW TUIN GEBR. VEENINGA Kerkelijk nieuws 1 elsen-lJ muiden Beverwijk i De omgeving van het voetbalveld i zijn gezien de snelheid waarmee ge- van de Rotterdamse tweede-divisie- wapende benden doorgaans opereren club Excelsior is gisteren de gehele ee?, m*ddel dat slechts in incidentele ge- j„„ i vallen succes zal opleveren, dag het terrein geweest waar de Rot- Het is wel gebleken dat veel banken terdanise politie een intensieve klop- nogal huiverig staan tegenover toepassing jacht met speurhonden e.d. heeft ge- van stringent? beveiligingsmaatregelen, houden op de daders van een gister morgen gepleegde roofoverval op een I kantoor van de Nederlandsche Middenstandsbank in de nieuwste Rotterdamse wijk Alexanderpolder. Eén van de daders, een achttienjarige Rotterdammer, werd direct na de aan slag overmeesterd door twee auto- I mobilisten. De man stond langs de j weg die leidt naar de Van Brienen- oordbrug in paniek te schieten op auto's in een poging om een lift te for ceren en aan zijn achtervolgers te ont komen. Kort tevoren had hij op het kantoor een bedrag buitgemaakt van 135.000. Dat was zo gegaan. Om kwart voor twaalf kwam een Rotterdamse taxichauf feur, de 22-jarige A. Baard, het kantoor van de bank binnen en riep „Taxi voor mijnheer Van Dijk". De twee aanwezi ge bedienden wisten van niets. Kort daar op kwam er een jongeman met een pis- tpöl ^in de hand en riep: „Ik wil poen zien". Meteen vuurde de bankrover een schot af, dat drie meter hoog in een muur achter de bedienden terecht kwam. Di rect daarop zou een tweede man het kan toor binnen zijn gekomen die het zaakje onder schot zou hebben genomen en één der bedienden een zak toewierp onder de kreet „Volmaken, ik tel tot tien". Aan dit bevel werd rap gevolg gegeven. zoals zich automatisch sluitende deuren. Gevreesd wordt namelijk dat in het nauw gedreven gangsters onder cliënten en em ployés slachtoffers zullen maken en het nog in leven zijnde personeel zal voor houden dat het net zo'n droevig lot wacht als de deuren niet snel weer open gaan. Het Nederlands Auschwitz-comité heeft het voornemen op maandag 20 juni des avonds om half acht een tocht door Am sterdam te organiseren tegen de invrij- heidsstelling van Lages en vóór het onver kort handhaven van de straf van de an dere oorlogsmisdadigers. De tocht zal be ginnen voor Lages' voormalig hoofdkwar tier in de Euterpestraat, de MMS in de Gerrit van der Veenstraat, en zal eindi gen bij de Dokwerker op het Jonas Da niël Meyerplein. De vergunning voor het houden van deze tocht is wel aangevraagd, maar nog niet verleend. De Goudse vertegenwoordiger, C. M. Holland, die na door een der daders aangeschoten te zijn, deze achternaging en met omstanders de man wist vast te houden, bij zijn kapotte autoruit. Huize „Zonnehoek"Honingerdijk, werd belegerd door de politie, nadat er alarm was geslagen dat de man zich daar ophield. De foto toont po litie met karabijn op het balkon. Op de dader werd een re?u gevon- I den van het bagagedepot van het Cen traal Station in Rotterdam. De politie haalde hier een tennistas met als inhoud twee geweren, waarvan er één was gela den. Het andere geweer was voorzien van twee hakenkruisen, één ingebrand op de trekkerbeugel, de andere aangebracht I voor aan de loop. Het geladen geweer was voorzien van een geluiddemper. De grote vraag waar de Rotterdamse I politie voor staat is of er inderdaad een tweede man bij betrokken is geweest. De gearresteerde heeft gezegd, de overval met een kameraad te hebben opgezet, ten noorden van Harlingen, zijn gister g?en sp0°r hem middag twee Duitse Starfighters veronge- gevonden. Het is niet onmogelijk dat hij I de politie op een dwaalspoor heeft willen brengen met zijn waarschuwing: „Jullie Aanvankelijk was het niet duidelijk of m gen wel oppassen, mijn maat loopt één of twee machines bij het ongeluk ba- met een stengun en handgranaten rond trokken waren, maar de luchtmachtstaf I uit Bonn meldde gisteravond dat van de Boven de Waddenzee, even uit de kust vliegbasis Ingolstadt twee Starfighters worden vermist. Van de piloten van de machines is eir één gevonden. Hij bleek omgekomen te zijn en is naar een ziekenhuis in Harlin- Naar wij vernemen studeert op het ogenblik een commissie van de Neder landsche Bankiersvereeniging op het vraag «tut van Ho Umiiioin» I sc" gevrauu. xiei siaciuoiier is ae eersie "uk van de beveiliging van de banken. luitenant Manfred Hippel uit Essen, die AMRO-bank ons, of er behoefte bestaat aan alarminstallaties die tijdens de ope ningsuren in werking kunnen worden ge steld. Als het antwoord positief uitvalt rijst de vraag waaruit die alarminstallatie dan wel zou moeten bestaan. De bij sommi ge banken reeds in gebruik zijnde druk knopverbindingen met het politiebureau Tegen drie initiatiefnemers van een stille protesttocht voor vrede in Vietnam zondagmiddag 15 mei in de hoofdstad ge houden, heeft de officier van Justitie bij de Amsterdamse kantonrechter 25 gulden boete subsidiair vijf dagen hechtenis ge- eist terzake van het houden van een op tocht zonder vergunning van de burge meester. Twee verdachten kwamen uit Amsterdam, de derde was een 51-jarige Haarlemmer. Voor de stille tocht, die van het monu ment van Domela Nieuwenhuis in West naar het nationaal monument op de Dam ging, hadden de initiatiefnemers enkele leden van de actiegroep Vietnam om principiële redenen geen toestemming ge vraagd. Het was, zo verklaarden zij voor de kantonrechter, geen optocht, in de zin der wet. Via pamflettén'was deze Stille tocht, die men op elke derde zondag in de maand wil houden, aangekondigd. De tocht, die over de trottoirs ging en waar bij de deelnemers zich volgens de vooraf aan hen gegeven regels stipt aan de ver keersregels hielden, was ordelijk verlo gen gebracht. Het slachtoffer is de eerste Pen- iJe officier van Justitie, mr. J. W. Schef Advertentie NATURALISTEN Ged. Oude Gracht 62. Haarlem. Tel. 11269 De Amsterdamse politierechter mr. Romke de Waard heeft vier jongelui, I twee Amsterdammers en een broer en zuster uit Den Haag, vrijgesproken van het zich niet verwijderen van een volksop loop, nadat drie keer namens het bevoegd gezag hiertoe bevel was gegeven. De jongelui hadden op zondagmiddag 15 11 nnr! loi rlnnl rfov-l nrn rvn non nnn I mei deelgenomen aan een protestdemon stratie tegen de Amerikaanse politiek in Vietnam voor het consulaat der VS aan Op 55-jarige leeftijd is zaterdag in Den I Haag in het militair hospitaal aan de Muzenstraat brigade-generaal mr. J. Th. Buurman van Vreeden aan de ge- I volgen van een hartaanval overleden. Hij was inspecteur van de militair ju- I ridische dienst, tevens hoofd sectie juri dische dienst van het hoofdkwartier der Koninklijke Landmacht. Op woensdag 15 juni 's morgens om half elf wordt hij I begraven op Oud Eik en Duinen. Generaal Buurman van Vreeden was I officier in de orde van Oranje Nassau met de zwaarden. Hem waren tevens toegekend de Koreaanse oorlogsmedaille, het oorlogsherinneringskruis met de ges pen „Krijg te land 1940-1945" en „Neder lands Indië 1941-1942" en de onderschei ding voor langdurige Nederlandse dienst als officier. fer, achtte het houden van een optocht zonder vergunning bewezen. „Er is niets gebeurd", aldus de officier, „maar het zou makkelijk kunnen ontaarden tot iets ern stigs". De 71-jarige mevrouw Morra uit Bergen op Zoom is bij haar woonplaats veronge lukt. Zij stak op de fiets een voorrangs- weg over en werd door een vrachtauto aangereden. Zij is ter plaatse overleden. Op de rijksweg Eindhoven-Den Bosch is een verkeersongeval gebeurd, waarbij de 66-jarige heer J. H. B. M. Rademaker uit Den Haag om het leven is gekomen. De heer Rademaker, die een personen auto bestuurde, kwam op het kruispunt Best in de gemeente Best in botsing met een vrachtauto. Hij werd daarbij zo zwaar gewond, dat hij ter plaatse overleed. De 67-jarige mevrouw H. Fokker uit Bussum is om het leven gekomen in Duitsland. Op het parkeerterrein van een auto-restaurant bij Fernthal aan de auto weg naar Frankfurt kwam zij onder een achteruitrijdende vrachtwagen. Me vrouw Fokker was op vakantiereis. De raadsman, mr. J. H. van Wijk, die tot vrijspraak concludeerde, zei dat een demonstratie op straat dezelfde functie kan hebben als een drukwerk in de huis kamer. Zo'n demonstratie kan zijns in ziens niet afhankelijk zijn van andermans toestemming. Hij kwalificeerde de ver ordening als een ontoelaatbare aantasting van de fundamentele menselijke rechten. Het is geen optocht geweest in de zin der verordening, aldus mr. Van Wijk. De kan tonrechter wijst op 22 juni schriftelijk vonnis. De partijraad van de PSP heeft in een telegram aan de minister van justitie krachtig geprotesteerd tegen de vrijlating van de oorlogsmisdadiger Lages. De PSP wijst erop dat de zogenoemde tijdelijkheid van de vrijlating een valse voorstelling van zaken is, aangezien Lages in de Bundesrepubliek buiten het bereik valt van de Nederlandse justitie. De partij is van oordeel dat indien deze vrijlating gebaseerd zou zijn op de zekerheid dat Lages feitelijk stervende -is de minister van Justitie deze motivering van zijn be sluit voorop had moeten stellen. Verder wordt geconstateerd dat de verwijzing van de minister naar het hangende gratie verzoek de voornoemde veronderstelling duidelijk tegenspreekt, ofdat de afhande ling van een gratieverzoek zinloos wordt bij de dood van de betrokkene. Het bestuur van de beroepsvereniging van creatieve televisiemedewerkers „Groep 73", heeft in een telegram aan de ministers van Binnenlandse Zaken en van Justitie geprotesteerd tegen het optreden van de politie te Amsterdam, „die zater dag wederom een televisie-journalist hin derde in de noodzakelijke uitoefening van zijn duidelijk herkenbare funktie en dit maal zelfs molesteerde." Het bestuur verzoekt om maatregelen te nemen om herhaling te voorkomen. De Amsterdamse kantonrechter heeft een 24-jarige studente veroordeeld tot een boete van 25 gulden omdat zij bij een happening op het Spui krenten had uitge deeld, hetgeen als een verstoring van de openbare orde wordt beschouwd. De officier van justitie had drie dagen hechtenis geëist. In zijn vonnis merkte de kantonrechter op dat er geen reden voor hechtenis is omdat de studente reeds hechtenis heeft ondergaan en, al dus het vonnis, gezien de wijze van fouil leren. Dit laatste slaat op de moei lijkheden die zich hierbij indertijd op het hoofdbureau van politie hebben voorge daan hetgeen voor de studente aanleiding werd daarover een klacht bij de procu reur-generaal in te dienen. Zij werd, toen zij zich niet had gehou den aan de voorwaarden waaronder zij na haar arrestatie bij de happening was vrijgelaten, opnieuw gearresteerd en door de rechter-commissaris voor vijf dagen in verzekering gesteld. De Groningse kantonrechter mr. H. S. Siebers heeft vandaag vonnis gewezen in het proefproces dat de eerste jurispru dentie zal opleveren voor de nieuwe wet op kansspelen, die op 1 januari jongstle den in werking is getreden. De kantonrechter veroordeelde de 36- jarige directeur van Theodorus Niemever N.V. wegens overtreding van artikel la van de wet op kansspelen tot twaalf gul den boete. De officier van justitie had twintig gulden boete geëist, de raadsman mr. A. Vos ontslag van rechtsvervolging c.q. vrijspraak bepleit. De N.V. heeft da delijk hoger beroep aangetekend bij de rechtbank te Groningen. Het gaat er om of Theodorus Niemeyer n.v. in overtreding is met de grote Samsonprijsvraag, die in februari in februari in advertenties in vele bladen is gelanceerd. Men moest bij een bepaalde wedstrijd, die men zelf uit een lijstje kon kiezen, de in totaal te behalen doelpun ten opgeven en vervolgens op originele manier een klein dichtje gfmaken waar van sommige regels gegeven waren. De kantonrechter was van oordeel dat in het algemeen de deelnemer gen in vloed heeft op de kansbepaling. In de overwegingen van het vonnis werd het niet aannemelijk geacht mede gezien de wijze van publiek maken dat in het algemeen de deelnemer gbruik zou maken van de mogelijkheid zestienmaal een formulier in te sturen met telkens een ander doelpuntentotaal, tenzij het te gendeel wordt aangetoond. Er waren 21.000 oplossingen en de raadsman mr. R. A. Vos noemde de naam van een deelnemer, die deze weg had gevolgd, maar dat vond de kanton rechter niet voldoende. Een 25-jarige man uit de buurtschap Bor nebroek, die met zijn auto bezig was te stropen, werd bij deze activiteit betrapt door een jachtopziener uit Delden. Toen deze de stroper een stopteken gaf reed de man in volle vaart op de jachtopzie ner in. Door opzij te springen kon hij het vege lijf redden. De politie vond de verdachte in het huis van zijn ouders, maar toen zij het erf op kwam ontstond er een veldslag, waaraan de ouders van de stroper deelna men en ook enkele zoons, dochters en aanstaande schoonzoons. Daarbij werden rake klappen uitge deeld. De moeder ging de jachtopziener met een bezem te lijf, de vader bewerk te twee wachtmeesters met de blote vuist, een broer van de stroper sloeg als een razende met een bijl om zich heen. De politie trok zich aanvankelijk te rug. Nadat versterking was aangerukt werd de stroper later in de nacht van zijn bed gelicht. Ook zijn vader en zijn moeder werden in arrest gesteld. De an dere leden van de familie zijn nog voort vluchtig. In Ziekenzorg in Enschede is de 35-jari- ge mevrouw R Versteeg-Bosma bezwe ken aan brandwonden, die zij dinsdag 31 mei had opgelopen. Mevrouw Versteeg uit Glanerbrug werd, terwijl zij de was deed, onwel en viel in een teil met ko kend zeepsop. Met ernstige brandwonden moest zij toen in Ziekenzorg worden op genomen. Baby gestikt. Het zevenweken oude zoon tje Jurriaan van de familie Van Heek te Enschede is door verstikking om het levengekomen. Het kindje lag in een kinderwagen in de keuken. Vermoede lijk heeft het zich op zijn buikje ge draaid waarna het geen kans meer zag het hoofdje op te richten. Hoogleraar. Tot gewoon hoogleraar in de bedrijfshuishoudkunde aan de rijksuni versiteit te Groningen is benoemd dr. J. L. Bouma, thans wetenschappelijk mede werker eerste klasse voor de bedrijfs huishoudkunde aan deze universiteit. Ontslag burgemeester. Aan N. van der Brugge is op zijn verzoek met ingang van 3 juni eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeenten Giessen- burg en Schelluinen, met dank voor de diensten, door hem als zodanig bewezen. Advertentie net even anders In het gehele land was het vanmorgen zonnig weer onder invloed van een hoge- drukgebied, dat van Frankrijk langs ons land naar de Noordzee trok. De wind werd hierdoor zwak en de temperaturen liepen weer flink op. Een kleine onweers storing was boven Zuid- en Zuidwest- Duitsland gelegen en trok eveneens in noordelijke richting. Een meer belangrij ke onweersstoring begon zich vanmorgen boven Zuidwest-Frankrijk te ontwikkelen Het is te verwachten dat deze storing eveneens naar het noorden zal komen en morgen het weer in ons land zal gaan be ïnvloeden. De onweerskansen nemen daardoor bij aanhoudend warm weer dus weer toe. WFERRAPPORTEN Maximum-tempei aturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: The- het Museumplein.1 Zowaren tezamen met I atef Je,rzl^,G met "Ee" zaak Lorca is ons niet bekend" van Frederico Garcia Lorca. Regie Annemarie Prins en Niels Hamel. Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelconcert anderen totaal circa 150 jongeren op een trottoir aan de overzijde arm in arm gaan zitten, en door de politie, na- I *fr°pG dat de genoemde bevelen drie keer waren gegeven, gearresteerd BIOSCOPEN Mr. de Waard achtte met bewezen dat de vier jongelui de bewuste drie bevelen hadden gehoord, die hoofdinspecteur K. „Strip-poker", 18 j. Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: Heijink via op een politiewagen gemon teerde luidspreker had gegeven. De jongelui hadden een spreekkoor ge vormd dat onder andere geroepen had: „Johnson moordenaar" en „Hehe, L. B. J., how many kids did you kill today". Frans Hals, vandaag 20 u. en woens dag 19 en 21.15 u.: „De wereld zonder sluier", 18 j Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „She", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De lokvogels 14 j - Minerva, 20.15 u.: „Irma la Douce", 18 j. Deze laatste opmerking had ergernis op- Woensdag 14.30 u.: „Brokkenpiloten" a.l. gewekt van de Amerikaanse vliegreizigers, Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Bed die bij het vlak tegenover het consulaat- verhalen" 18 j generaal gelegen KLM-busstation ston den. Mr. de Waard had, zo liet hij duidelijk blijken, weinig waardering voor deze wij ze van demonstreren van de jongelui. „Met een waardig protest bereikt u altijd Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het rad des doods", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Lady L1 14 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van Finse wandtapij- meer. Ik hoop dat u niet doorgaat op deze ten, ceramiek, glaswerk etc. Dagelijks van wijze te demonstreren. Het kan ook op 10 tot 17 uur. Op zondagen en feestdagen een andere manier, die meer geschikt is van 13 tot 17 uur. Tot 4 juli. om mensen, die het niet met u eens zijn, Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): te overtuigen," aldus mr. De Waard. I Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Zomerexpo- sitie van werken uit eigen bezit. Tot 3 juli. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Loes Gorlee. Dagelijks van 9.30-18 u Tot 1 juli. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Chavalit Soem- prungsuk. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u Tot 1 juli. Galerie 3 (Jansstraat). Expositie van schilderijen en tekeningen van Joost1 Hoogkerk. Schmidt en Coen Oostrom. Dagelijks van 12-18 u. Tot 18 juni. De Waag (Spaarne/Damstraat): Expo sitie van werk van Janneke Ducro en Hans Ducro. Dagelijks van 13-17 u. Tot 19 juni. Museum Het huis van Looy (Kamper laan): Expositie van cultuurhistorische diorama's en tekeningen van Herman Moerkerk. Dagelijks van 10-17 u„ zondags van 13-17 u. Tot 1 juli. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy is ge opend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Sant poort): Expositie van gouaches en etsen van Chris Tonn Breker. Dagelijks van 10- 18 u. en 19-21 u. Zondags van i3-17 u. Tot 27 juni. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek)Tot oktober van 9 tot 18 u. geopend Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35), woensdag 14.30 u.: „Het sprookje van de zon". Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Minnertsga L. J. Prins te DINSDAG 14 JUNI City, 20 uur: „Even afrekenen, heren!" Ruïne van Brederode, Santpoort, geïllu mineerd, 21.30 uur: Klankspel „Zingende stenen". WOENSDAG 15 JUNI City, 20 uur: „Even afrekenen, heren!" Ruïne van Brederode, als dinsdag. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 14 JUNI Luxor, 19 en 21.30 u.„De man van Is- tanboel". Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Waar liefde schande wordt". WOENSDAG 15 JUNI Bioscopen, als dinsdag. Galerie Boumans, Breestraat 122. Ten toonstelling Van der Nehmer (plastieken). Aart v. d. Eyssel (plastieken) en Ru van Rossum (grafiek) geopend van 9-18 uur Kennemer Oudheidkamer, Stumphius- straat/Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020 of Groe- nelaan 21. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven -Limburg Helsinki Stockholm Oslo licht bew. onbewolkt onbewolkt licht bew onbewolkt half bew. licht bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt zw. bew. Kopenhagen onbewolkt Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Madrid Mallorca Lissabon mist mist licht bew. onbewolkt regen half bew. regenbui onbewolkt licht bew. onbewolkt licht bew. regén licht oew. onbewolkt licht bew. half bew. zw. bew. licht bew. onbewolkt zw, bew. zw. bew. zw. bëw. licht bew. wind richting temp. neerslag in mm. zw 20 0 w 21 0 w 19 0 windst. 24 1 verand. 22 0 verand. 24 0.2 n 24 0 nno 24 0 windst. 22 0 zo 23 0 o 27 0 windst. 20 windst. 15 zw 20 2 wzw 22 0 no 24 0 nno 26 6 nno 23 0 no 24 0 windst. 30 3 nnw 28 no 26 0 nno 28 0 wzw 27 1 windst. 27 0.5 windst. 28 0 o 25 2 nno 25 4 verand. 27 25 zzo 28 0 windst. 0 windst. 31 0 windst. 28 0 windst. 28 0 nnw 18 3 Woensdag 15 juni Zon op 4.19 uur; onder 21.01 uur. Maan op 2.25 uur: onder 17.18 uur. Maanstanden Nieuwe maan 18 juni 21.09 uu$ Eerste kwartier25 juni 14.23 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 14 juni Hoog water 12.30 uur en uur. Laag water 7.50 uur en 20.28 uur. Woensdag 15 juni Hoog water 0.57 uur en 13.25 uur. Laag water 8.45 uur en 21.20 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiclen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2