ngjUjjjju ^.iy Prins Claus sprak met vooraanstaande personen uit het IJmond-gebied ■M Excellenties in IJmuiden „Kyrios Stelios'1 aan de grond gezet Bromfietsbestuurster ernstig gewond Ongedwongen ontvangst in tuin van ambtswoning burgemeester Bührmann DCIJ leed verlies in Scheveningen Badmintonclub DVO versloeg Leiden DINSDAG 14 JUNI 1966 5 Gesloten spoorweg overgangen in gemeente Velsen Examens Groenteprijzen van veiling Kennemerland In Beverwijk BSI. ^1% iMHBHHi Van Duivenbode en Pippel in studentenkampioenschap [HHHH ■■J LANGE NIEUWSTRAAT 491 In verband met door de Nederlandse Spoorwegen N.V. uit te voeren werk zaamheden zullen de volgende spoorweg overgangen op de daarbij vermelde data en tijdstippen voor het verkeer met uitzondering van wielrijders en voetgan gers gesloten zijn: de spoorwegovergang Zeeweg - Water- loolaan in de nachten van 21 op 22 juni en van 22 op 23 juni a.s. van 22 tot 6 uur; de spoorwegovergang Groeneweg - Ver Loren van Themaatlaan in de nacht van 23 op 24 juni a.s. van 22 tot 6 uur; ÏJmuiden heeft maandag niet over ge brek aan belangstelling van de zijde van hoge autoriteiten te klagen gehad. Op het moment dat prins Claus een bezoek bracht aan Hoogovens, werd namelijk bij de kleine sluis de komst verwacht van de ministers Luns en De Jong, die in gezel schap van een aantal buitenlandse am bassadeurs en hoge vlootofficieren aan boord van het nieuwe vlaggeschip „De Zeven Provinciën" op de Noordzee de generale repetitie hadden bijgewoond van de grote vlootschouw, welke vandaag voor Scheveningen wordt gehouden. Het gezelschap werd voor IJmuiden met een barkas van de marine van boord gehaald, waarna de ministers met hun gevolg kort daarop bij de aanlegsteiger arriveerden. Zij werden hier opgewacht en begroet door rijkshavenmeester C. O. H. Hin- driks en hoofdinspecteur van politie G. J. Timmermans; na welke begroeting de ministers op hun beurt van de buiten landse autoriteiten afscheid namen. Zij begaven zich daarop onmiddellijk naar het sluiseiland, waar inmiddels een heli kopter van de marine was gearriveerd, om de excellenties naar de plaats van hun bestemming te vervoeren. Minister Luns had namelijk haast, omdat hij om drie uur alweer in Brussel werd ver wacht. De burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bührmann had tegen de middag nog een telegram verzonden aan de auto riteiten en de commandant van „De Ze ven Provinciën", waarin hij zich veront schuldigde voor het feit, dat hij bij de aankomst en debarkatie in IJmuiden niet aanwezig zou kunnen zijn. In verband met het bezoek van prins Claus aan Hoogovens, was hij op dat moment im mers verhinderd. Minister Luns in de knoop met zijn zwemvest. de spoorwegovergang Kennemergaarde- weg op 29 juni a.s. van 7.30 tot 17 uur en de spoorwegovergang Julianakade op 30 juni a.s. van 7.30 tot 17 uur. Van de Prins Bernhard-H.B.S. IJmui den, zijn geslaagd voor het eindexamen H.B.S.-A: Annette Balkema, Beverwijk; Jan Bannink, IJmuiden; Her Ferwerda, Velsen-Zuid; Jack de Groot. IJmuiden; Arjen Kemp, Beverwijk; Leen Koper, IJmuiden; Wilca Nijhof, IJmuiden; Jan Tanja, Santpoort-Zuid; Teun Wolters, IJ muiden. Minister Luns maakt kennis met de bemanning van de helikopter. Aankomst en begroeting van het gezelschap bij de aanlegsteiger. Op de groenteveiling Kennemerland te Beverwijk werden maandag de volgende noteringen geboekt: aardbeien 48-82 p. doosje; aardbeien 450-590 slof; spinazie 12-42; sla 4-13; radijs 12-27; rabarber 12 en 36; postelein 25 en 45; andijvie 8-40; bloemkool 25-92; peulen 120-250; sperci- bonen 260-300; tomaten 40-110; komkom mer 15-28; bospeen 45-75; waspeen 22-88; prei 4-24. Het werkbezoek, dat prins Claus in het kader van een serie van der gelijke bezoeken aan het Nederlandse bedrijfsleven gisteren aan Hoogovens IJmuiden bracht, is gistermiddag gevolgd door een ontvangst in de ambts woning van burgemeester mr. J. C. Bührmann van Velsen. In de tuin van de villa „Kriemhilde" te Driehuis heeft prins Claus zich ongedwongen onderhouden met autoriteiten, industriëlen en andere leidinggevende func tionarissen uit het IJmondgebied. Aanwezig waren ook mr. Kranenburg, commissaris der koningin en echtgenote, alsmede burgemeesters J. G. S. Bruinsma van Beverwijk en H. Nielen van Heemskerk. De ontvangst te Driehuis duurde van omstreeks half vijf tot ruim zes uur. Toen is prins Claus, die vergezeld was van zijn particulier secretaris mr. Van Schelle, weer vertrokken naar pkleis Soestdijk. De hoge gast werd bij het verlaten van de ambtswoning enthousiast toegejuicht door de meest jeugdige inwoners van Driehuis die in de Kriemhildestraat geduldig had den staan wachten op het moment van vertrek. Tijdens de rondgang over het terrein van Hoogovens. Na zijn aankomst bij Hoogovens en de verwelkoming door burgemeester Bühr mann en de heer P. R. Bentz van den Berg, coördinator van de raad van be stuur van Hoogovens, is de prins gister ochtend eerst een inzicht gegeven omtrent het bedrijf. Dat gebeurde in een uitvoe rig gesprek, dat onder meer werd geïl lustreerd met een vertoning van de be drijfsfilm. 's Middags heeft prins Claus een aantal bedrijfsonderdelen be zocht. Hij bekeek toen een van de hoog ovens, staalfabriek, blokwalserij, warm bandwalserij, koudbandwalserij en vertin- nerij. De „Kyrios Stelios", het Liberiaanse schip dat gisteren na een aanvaring met de „Arabeh" ten noorden van Den Hel der veel averij opliep, is op de Texel- stroom aan de grond gezet. Het getrof fen schip, dat door de sleper „Holland" van de rederij Doeksen op sleeptouw werd genomen ging echter steeds meer slagzij maken. Mede doordat alle patrijspoorten open stonden maakte de „Kyrios Stelios" veel water. Zoals wij gisteren reeds meldden is de gehele bemanning van boord ge haald. Op de „Kyrios Stelios" wordt ech ter door 5 bemanningsleden steeds wacht gelopen. In afwachting van de inspectie, die vandaag wordt gehouden, zal worden getracht een noodreparatie uit te voeren om het grote gat te dichten. Indien dat lukt zal het schip daarna leeggepompt worden. De toestand van de gezagvoerder, die bij de aanvaring ernstig werd ge wond, was gisteravond redelijk. Een 33-jarige mevrouw uit Beverwijk liep gistermiddag in haar woonplaats een hersenschudding op en een gebroken sleu telbeen. Het slachtoffer dat met haar bromfiets op de Laan van Kanaan reed, gaf namelijk geen voorrang aan een van rechts komende bestelauto, eveneens be stuurd door een Beverwij ker. Tengevolge van de botsing liepen beide voertuigen veel schade op. De bromfietsbestuurster is naar het Rode Kruis-ziekenhuis overge bracht. Deze opname van prins Claus, zijn particulier 'secretaris en burgemees ter Bührmann en diens gezin werd gemaakt vlak voor het vertrek van de ambtswoning te Driehuis. v' ■■AyiKO.A- s V - (Van onze dammedewerker) De laatste competitiewedstrijd van het seizoen 1965-'66 is door het DCY-tiental met 13-7 verloren. Scheveningen was in Scheveningen de winnaar. Vooys was de enige DCY'er die volledige winst behaald Gedetailleerde uitslag: DCYSchvenin- gen: P. v.d. BergP. Blok 1-1, K. Pippel C. Tybout 0-2, B. Dukel—-L. Bal 1-1, C. v. DuivenbodeJ. v. Kleef 1-1, H. SiwerM. H. Sethen 0-2, K. v.d. Steen W. J. Vlaming 1-1, J. van StratenA. Stad 1-1, L. C. Vooysdrs. H. Hoorn weg 2-0, H. J. Winter—H. Holten 0-2, W. GomesC. Vorselman 0-2. Totaal 7-13 voor Scheveningen. In het eindklassement bezet DCIJ de vierde plaats met 6 punten uit 7 wedstrij den. DCIJ had deze wedstrijd invallers voor Laros Tielrooy, Beukema. (Van onze sportredactie) In de Don Bosco school in IJmuiden heeft de badmintonclub DVO zaterdag en zondag, in het kader van de Velser Sport week, wedstrijden gespeeld tegen Leiden. De Velsenaren wonnen met 7-5. De wed strijden moesten gelden als demonstra tie voor gasten uit Apeldoorn, waar men nog geen badmintonclubs heeft. DVO no digde een aantal Apeldoomers uit. Be uit nodigingen werden geaccepteerd, doch er kwam niemand. Het studentenkampioenschap van Ne derland dammen, dat in juli in Amster dam wordt gehouden, zal door acht spelers worden betwist. De deelnemers zijn: C. van Duivenbode en K. Pippel (IJmuiden), F. Ong (Leiden) P. Nijper (Amsterdam) F. Poorter (Den Haag) A. G. Schotanus (Leeuwarden) A. M. Vreeswijk (Utrecht) H. de Witt (Gronin gen). Advertentie

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5