Japanse motoren met Honda voorop favoriet in TT Assen ViVa... Vi V«1 (ehlenkxi i Elk jaar legt het Rijk f 100,- voor u klaar PREMIE SPAARPLAN I met gratis poppenpatronen s Jazy bracht Europees record 1500 meter weer op zijn naam IVOROL Vaderdag! ft De kwaliteifstandpasta Volleybalzege van Tsjechen Roei-interland tegen Duitsland Ilja Laman naar Oost-Duitsland en Engeland Van der Horst in Omloop van de Twaalf Kantons o met lanoline Groot toernooi voor Aurora Nederlands team voor zweminterland Poppell gasaanstekers Nog maar 3 dagen, dan is het al DONDERDAG 16 JUNI 1966 19 Leve de lekker-zittende/ fijn-dragende, goed-gesneden lichtgewicht kinderkleertjes van soepel nieuw ViVa Terlenka- Vraag het Hygia! Hygia maakt er wat van. Van ViVa Terlenka. Voor inlichtingen, bel of schrijf: Mode-informatie, tel. (05420) 154 78 postbus 21, Enschede Verzwakt damesteam tegen Zwitserse tennisploeg Gé van der Winden rijdt in Belgisch Limburg BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT 8 o Het behoud van Uw tanden Belgen en Duitsers voor Kleine Tour Siochiro Honda weet het al zeker. Voor de multimiljonair-fabrieksdirecteur uit Tokio zal de Asser TT niet alleen bewij- ien dat de Japanse produkten de hege monie bezitten in de strijd om de wereld titel. Belangrijker voor zijn sterk stijgen de verkoopcijfers is, dat ook in de Ne derlandse wedstrijd tellend voor het kampioenschap, die zaterdag 25 juni op het circuit van Drente wordt gehouden, rijn super-snelle machines de suprema tie zullen bezitten. Voor Soichiro staat het vast: opnieuw zullen zijn renners na de grote prij zen van Spanje, Frankrijk en West-Duits- land voert Honda in vier van de vijf soloklassen de ranglijst van de competi ties om de wereldtitels aan hun posi ties versterken. Het schijnt geen al te voorbarige conclusie. Immers, na het ma gere jaar 1965, waarin slechts de 55 cc- klasse en de 350 cc-klasse de merkenti- tel opleverde, doet Honda een serieuze gooi naar alle vijf kampioenschappen. Vooral dank zij miljonairszoon Mike Hail- wood is Honda vooral bij de kwart liters en in de 350 cc-klasse oppermachtig. De kleine Londenaar zorgde daarvoor door in het nog zo prille seizoen reeds vijf maal te triomferen. Honda zal er in de lichtere klassen wel hard moeten strijden voor de eerste plaats op het ere-schavot. In de 350 cc- klasse en bij de kwart liters mag Mike Hailwood dan als vrijwel „zekere over winnaar" starten en bij de halve liters mag alleen pech Jim Redman van de ereplaats kunnen beroven, in de 50 en 125 cc-klasse zal het gevecht pas zijn beslist als kamprechter Ger Timmer de zwart wit geblokte finishvlag hanteert. Speciaal bij de lichtste motoren, on danks hun inhoud van 50 cc goed voor een vermogen van 14 pk en een snelheid van meer dan 120 km per uur, is de coneur- tentie groot. Hans Georg Anscheidt, vroe ger met zijn minder snelle Kreidler al Mike Hailwovd een grootmeester, heeft met de nieuwe Suzuki's in staat zijn. Honda, Suzuki en ook stellig geen toeval dat,niet de Honda van Luigi Taveri de ranglijst aanvoert, doch de Westduitser die op de snelle Hockenheimring ongenaakbaar bleek. Ook Hugh Anderson zal tonen waartoe de Suziki's in staat zijn. Honda, Suzuki en Yamaha hebben, als Henk Burik, voorzit ter van de internationale jury die woens dag in Amsterdam zijn deskundige visie gaf op de Nederandse wedstrijd tellend voor de wereldkampioenschappen tenmin- Het Nederlandse volleybalteam heren heeft dinsdag in Aarle Rixtel tegen het hoog genoteerde Tsjecho-Slowakije op het nippertje met 2-3 verloren. Na een ver loren eerste set namen onze landgenoten een 2-1 voorsprong. Wat gelukkig kwa men de Tsjechen op 2-2. In de beslis sende set liepen de Nederlanders uit tot 10-5, maar zij hadden daarna geen ver weer tegen de sterke eindsprint van de Oosleuropeanen. De setstanden waren 13-15, 15-7, 15-8, 13-15, 13-15. Advertentie Zaterdag 25 juni wordt op de Amster damse Bosbaan de roei-interland Neder landWest-Duitsland gehouden. De Ne derlandse dames- en herenteams zien er als volgt uit (van elke ploeg wordt de slagroeier of roeister genoemd: dames Skiff: RIC (mej. Klassen en mej. Kool). Dubbel vier: Nereus (mej. Kolk) en De Laak/DDS (mej. Dekker). Dubbel twee: Nautilus (mej. De Voogd). Het tweede team wordt na de Laga-lustrumwedstrij- den aangewezen. Heren Skiff: De Amstel (Wienese) en Proteus (Droog). Vier met stuurman: Triton (Rouwé) en Nereus (Bakker). Twee zonder stuurman: Nereus (Pronk). Het tweede team wordt na de Laga-lus- trumwedstrijden aangewezen. Twee met stuurman: Njord (Van Someren Greve). Het tweede team wordt na de Laga-lus- trumwedstrijden aangewezen. Vier zon der stuurman: Nereus (Kloosterman) en Argo (Uitdenboogaard). Dubbel twee: Willem III (Kraaypoel) en Spanjersberg. Acht: Nereus (Berkhout) en Laga (Mul- «nkh (Van onze sportredactie) Ilja Laman zal op 24 juni wederom ln Oost-Duitsland aan de start komen voor een 800 meter voor dames. Zij loopt dan in Oost-Berlijn. Dit Suomi-lid uit Velsen bereidt zich voorts nog voor op de Euro pese kampioenschappen van dit jaar door uit te komen tijdens de Engelse kampi oenschappen (1 en 2 juli in Londen). Het Nederlandse damestennisteam, dat vorig jaar in Eindhoven met maximale cij fers van Zwitserland won, is voor de lan- denwedstrijd van dit jaar semangesteld uit aanzienlijk minder sterke speelsters. De ploeg bestaat uit: Hetty Baas, Lidy Jansen Venneboer, Judith Salomé, Astrid Suurbeek en Tine Zwaan. ste gelijk krijgt, alle goede kansen de acht punten voor de titel te veroveren. De 5 cilinder Honda van de frêle Luigi Ta veri, uitgerust met een negen-versnel lingsbak heeft wellicht de grootste mogelijkheden. De ervaring van Suzuki rijder Hugh Anderson en de klasse van Bill Ivy, die in Barcelona voor een Grand Prix-zege voor Yamaha zorgde, staan er borg voor dat de Zwitser niet onbedreigd naar een triomf zal rijden. Een Neder lander die een naam draagt die in de Nederlandse motorkringen een zeer be kende klank heeft zal in de race van de 125 cc-klasse zijn T.T.-debuut trachten te maken. Het is de 19-jarige Lou van Rijs wijk, zoon van de in de jaren vijftig ver ongelukte Louis van Rijswijk. In de trai ning zal hij moeten proberen een plaats in het veld van 28 starters te veroveren. (Van onze wielermedewerker) De Haarlemse wieleramateur Jan v.d. Horst, reeds aangewezen voor de Ronde van de Toekomst (1-14 juli) heeft nu van de sportcoinmissie van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie ook een uitno diging ontvangen om deel te nemen aan de van 24 tot 27 juni te houden „Omloop van de Twaalf Kantons" in Luxemburg. Met Van der Horst zijn ook Harry Steevens (Elsloo), Evert Dolman (Rot terdam) Piet Tesselaar (Kalverdijk) en Hans Eckelboom (Heerde) aangewezen. Voor Van der Horst, Steevens, Dolman en Tesselaar vormt de Luxemburgse om loop als laatste voorbereiding op de Ron de van de Toekomst. Jan v.d. Horst is ook opgenomen in de seleetieploeg van Jan Derksen voor het wereldkampioenschap ploegachtervolging. De andere kandidaten zijn: Harry Stee vens, Gerard Koel (Amsterdam) Edward Kroon (Den Haag) Gert Bongers (Voorst) en Fedor den Hertog (Harderwijk). Aan vankelijk was ook Leo Duyndam (Honse- lersdijk) in het team opgenomen, maar door zijn val in de ronde van Limburg staat de Westlander voorlopig buitenspel. Vier renners zullen er uiteindelijk over blijven om straks de Oranjekleuren in het wereldkampioenschap te verdedigen. De jonge Beverwijkse wieleramateur Gé v.d. Winden heeft van de sportcom- missie van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie een uitnodiging ontvangen om van 25 tot 28 juni deel te nemen aan de Ronde van Belgisch Luxemburg. Met Van der Winden hebben ook Wim Dubois (Zuidzande), Leen de Groot (Utrecht), Adrie van Hest (Tilburg) Rini Wagtmans (Breda) en Tiemen Groen (Follega) daar voor een uitnodiging gekregen. Voor Wagtmans en Groen geldt deze ronde afs laatste voorbereiding op de Ronde van de Toekomst (1-14 juli). Advertentie Hier Is een groot nationaal plan.het Premie Spaarplan, dat u aanmoedigt om eigen, persoonlijk bezit op te bouwen. Bezit maakt u sterker, onafhankelijker. Met bezit hebt u een reserve achter de hand, die u altijd van pas kan komen. U hoeft daarvoor eigenlijk maar zo weinig te doen.u hoeft alleen maar iets van uw inkomsten opzij te leggen. Hoeveel Over een gespaard bedrag per jaar van maximaal f 500,ontvan gen u en uw vrouw1) nadat u dat bedrag vier volle kalenderjaren hebt laten staan een extra uitkering, een spaarpremie van 20%, dus maximaal f 100,2), belastingvrijl Een voorbeeld Als u samen in de loop van dit jaar het maximum van f 500,spaart, krijgt u begin 1971 de spaarpremie van f 100,Spaart u vol gend jaar weer, dan krijgt u begin 1972 de spaarpremie over dat be drag. Zo kunt u vanaf 1971 ieder jaar een spaarpremie van maxi maal f 100,verdienen. Per deelnemer maximaal f 250,—. 2) Spaarpremie per deelnemer maximaal f 50, Hoe? Dit zijn de mogelijkheden: spaarbewijzen ter waarde van f 25, een levensverzekering of spaarkas- inschrijving; obligaties of aandelen; een hypotheek of garantiekrediet. Al deze mogelijkheden leveren u na vier jaar de spaarpremie op, extra! Er is er vast wel één die juist u past. Wie? U kunt aan het Premie Spaar plan deelnemen als: 1. uw belastbaar inkomen in het voor gaande jaar ten hoogste 15.000, was; u ten minste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet deelneemt aan de Zil vervloot). Waar? U kunt ook voor inlichtingen terecht bij de Spaarbanken, Boeren leenbanken, Raiffeisenbanken, Postkan toren, Banken, Borgstellingsfondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverze keringmaatschappijen, de Soci ale Verzekeringsbank, Leden van de Verenigingen, aangesloten bij de Nederlandse Organisatie van het Effectenbedrijf. Vraag ook de gratis brochure! 2. H ZO ZACHT ZO ZACHT ZÖ ZACHT ZO ZACHT ZO ZACHT ZO ZACHT I Lodaline groen j ZO ZACHT VOOR UW HANDEN Q 1HOVZ OZ 1HOVZ OZ 1HOVZ OZ J.HOVZ OZ XHOVZ OZ 1HDVZ OZ H De Franse middenafstandloper Michel Jazy heeft gisteren in Rennes met suc ces een poging gedaan zich weer in het bezit te stellen van het Europees record op de 1500 meter. Jazy ging in 3.36.3 over de eindstreep en bleef daarmee pre cies 0.1 seconden beneden de 3.36.4 waar mee de Oostduitser Jurgen May twee jaar geleden in Erfurt het Europees re cord op zijn naam bracht. Voordien was Jazy recordhouder geweest met 3.37.8. Michel Jazy Bij de wedstrijd in Rennes deed Mer- net de eerste honderd meter kop, daar na nam Michel Bernard de leiding over. Op 400 meter van de finish lanceerde Ja zy zijn eindsprint, die hem nog juist een nieuw Europees record opleverde. Na af loop verklaarde Jazy het jammer te vin den, dat hij niet van het begin af aan in de aanval was gegaan. Dan had hij wel licht kans gezien het wereldrecord van de Australiër Herb Elliott (3.35.6) te ver beteren. (Van onze korfbalmedewerker) „Aurora" houdt zondag op zijn terreinen aan de Vergierdeweg een korfbaltoernooi, dat om 10 uur begint. Voor dit toernooi hebben 48 ploegen ingeschreven, die als volgt zijn ingedeeld: Afd. IA: Haarlem, Aurora, Pams, Racing Amsterdam. Afd. 1B: Watervliet, Aurora, RWB, Oosterkwartier. Afd. 2A: Haarlem, Watervliet, Het Westen, Amsterdam-Zuid, Morgenstond. Afd. 2B: Oosterkwartier, Watervliet, WWSV, Hilversum, Houtsnip pen. Afd. 3A: Parkwijk, Oosthoek, Hilver sum, Houtsnippen. Afd. 3B: Neptunus, Ani mo Ready, Rijswijk, Zaandam-Zuid. Afd. 4A: Aurora, Haarlem, RWB, Helios. Afd. 4B: Aurora. Parkwijk, Pams, Hilligenberg. Afd. 5: Oosthoek, Neptunus, Animo Ready, Hoger Op. Afd. 6A: Aurora, Amsterdam- Zuid, Fit. Hoger Op, Haarlem. Afd. 6B: Charlois, Hilversum, Oosterkwartier, Nep tunus, Waterland. De landenploegen zwemmen, schoon- springen en waterpolo van Nederland en West-Duitsland zullen elkaar op zaterdag 18 en zondag 19 juni in Delmenhorst ont moeten. Het is voor beide landen de eer ste wedstrijd van het seizoen en dus de start van de laatste fase van voorberei ding voor de Europese kampioenschappen van eind augustus te Utrecht. Heren: 100 m. vrije slag: Sitters en Oudt, 400 m vrije slag: Bontekoe en Langerhorst. 1500 m vrije slag: Langehorst en Schans. 200 m schoolslag: Den Haan en Spijker man. 200 m vlinderslag: Van Lint en Drenth, 200 m rugslag: Van Osch en Deekens. 400 wisselslag: Jiskoot en Van Oest. 4 x 100 m vrije slag: Sitters, Oudt, Bontekoe. Jiskoot. 4 x 100 m wisselslag: Van Osch, Den Haan, Jiskoot, Sitters, schoonspringen: T. van Oudheusden en Feis. Dames: 100 m vrije slag: Toos Beumer en 400 m vrije slag: Ada Kok en Betty Heu- kels. 200 meter schoolslag: Gretta Kok en Wilma Klieverik. 100 m vlinderslag: Ada Kok en Nel Bes. 100 m rugslag: Bep Weesteling en Cobie Sikkens. 400 m wisselslag: Betty Heukels en Els Hulse- bos. 4 x 100 m vrije slag: Toos Beumer, Lidia Schaap, Marian van Hemert, Ada Kok en of Bep Weesterling. 4 x 100 m wis selslag: Bep Weesterling, Klenie Bimolt, Ada Kok en Toos Beumer. Schoonsprin gen: Marriet Dommers en Anita Smith. De leiding van de Nederlandse ploeg berust bij de heer K. van der Pol (chef d'equipe), mevr. I. Koster-Van Feggelen, mej. A. den Haan en de heren H. W. Möller, R. O. Kerkhoven en J. P. C. Braamzeel. Advertentie H. EDELSTEEN BOEKSTEUNEN DE ORIËNT - PAARLAARSTEEG KUNSTRIJDEN. De wereldkampioen schappen kunstrijden zullen in 1968 in Genève worden gehouden. Dit werd op het congres van de ISU, dat momenteel in Sirmione wordt gehouden, besloten. VOETBAL. Italië heeft dinsdag in een oefenwedstrijd voor de wereldcup het Bulgaarse voetbalelftal verslagen met 6-1. Advertentie Advertentie Maak uw keuze uit de vele modellen en kleuren Prijzen v.a.5.95 tot 12.50 IVOOR DE HANDEL: B. D. LEEFSMA NV KERKSTR. 25, AMSTERDAM. TEL. 2327271 Na het doktersonderzoek werden giste ren zes renners definitief aangeduid voor de Belgische ploeg in de Ronde van de toekomst. Het zijn Alfons Cools, Emiel Coppens Romain Funriere, Victor Neu- landt, André van Espen en Willy Vannes- te. Twee renners: Albert Buyl en Gilbert Notaerts moeten nog voor de dokter ver schijnen. Als reserves zijn aangewezen Jean Marie Sohier en Frans Mintjens. De ploeg staat onder leiding van Lucien Acou De Duitse wielrenunie heeft de volgen de ploeg samengesteld: Andreas Troche, Martin Gombert, Manfred Miicke, Dieter Leitner. Burghard Ebert, Winfried Gott- schalk, Helmut Wolf en Jürgen Golletz. Reserve is Frank Berthold en ploegleider Otto Ziege.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 19