Politie had gisteren situatie in hoofdstad goed in de hand Negentien arrestaties, twee mensen gewond Buren vangen bij brand moeder en kind in een kokosmat op Opnieuw verkiezingsnederlaag voor Partij van de Arbeid r GEREEDSCHAP GIEBELS Wie betaalt de schade Jan Weggelaar wordt morgen om half twee begraven Weduwe Weggelaar: „Mijn man is geslagen" P.v.d.A.-jongeren: „Weg met hoofdcommissaris" Dramatische tonelen in Rotterdam Man doodgestoken Doden in het verkeer Warm met onweer s kans De spanning is geweken... De koorts is voorbij f Kort en bondig PRAKTISCHE GESCHENKEN WINKELCENTRUM ,<Jan v. Goyenstraat" HEEMSTEDE reinigt niet alleen snel maar ook veilig al uw wol nijlonperion, draion7 en alles wat de uiterste zorg eist! DONDERDAG 16 JUNI 196 6 W. G. Posthumus Meyjes in Haarlem overleden Herkend op foto Haarlem f elsen-IJmuiden Beverwijk i: a (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Sinds vannacht 1.19 uur de laatste charges plaats vonden is de hoofdstad rustig. Tijden relletjes zijn gisteravond twee bur gers gewond in ziekenhuizen opge nomen, waardoor het totaal aantal ge wonden sinds maandagavond 81 be draagt, naast 28 politie-ambtenaren Negentien jongeren zijn gearres teerd. Hierdoor bedraagt het aantal aangehoudeiien nu zestig. Een van de gisteren gearresteerden is een negen tienjarige kandidaat op de provolijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, De onregelmatigheden concentreerden zich gisteravond opnieuw op en rond de Dam. De plaats van eventueel weggebleven toeristen is voorlopig ingenomen door cir ca 1150 man rijkspolitie en leden van de Koninklijke Marechaussee, die in hotels en in kazernes zijn ondergebracht. De toezegging dat het reeds daags tevoren versterkte Amsterdamse politiekorps op nieuw zou worden versterkt met 260 man van de marechaussee werd in de loop van gistermiddag gewijzigd in het zenden van 200 leden van de rijkspolitie. In de loop van vandaag zullen er nog 340 man aan worden toegevoegd. Amsterdam, dat tijdens de onregelma tigheden van dinsdag volgens plan de feestelijke grachtenverlichting ontstak, was gisteravond met uitzondering van Damrak, Dam, Rokin en omgeving het decor van een vredig sprookje. In de ziekenhuizen was tot half negen nog geen enkele gewonde binnengebracht. De heer F. Schaper, die daags tevoren door een buikschot ernstig was gewond en 24 uur lang in levensgevaar verkeerde, maakte het volgens zijn artsen „redelijk goed." Op de terrasjes genoot men van een koel glas bier en op het dak van het hoofdbu reau van politie zaten tweehonderd poli tiemannen televisie te kijken en een kaart je te leggen in de bladstille avond. Het waren geen bouwvakkers maar uit- De gedupeerden in Amsterdam zullen voor een groot deel door de verzekerings maatschappijen uit de brand worden ge holpen. Inderdaad uit de brand, want schade, toegebracht aan onroerend goed en inboedels, valt in dit verband onder de brandverzekering. De mate waarin de verzekeringsmaat schappijen voor de schade zullen opdraai en hangt in hoge mate af van de voor waarden van de polis. De meeste uitge breide brandverzekeringen bevatten een clausule, waarin gesproken wordt van schade tengevolge van „oproer, stakingen en burgelijke onlusten." De eigenaars van de langs de straten geparkeerde auto's verkeren in een ande re situatie. Of de schade die hun wagens tijdens de verwikkelingen hebben opgelo pen vergoed wordt, hangt in de eerste plaats af van de omstandigheid of men zich „W.A." dan wel „All Risks" verze kerd heeft. Ook in de verschillende polis sen van de onderscheidene maatschappij en komen zodanige verschillen voor dat hierover moeilijk een algemene uitspraak valt te doen. Voor het persoonlijk letsel, dat ook de nieuwsgierigen hebben opgelopen, kan over het algemeen geen beroep op de ver zekeringmaatschappijen worden gedaan Meestal zal worden verwezen naar de so ciale verzekeringsbank. sluitend nozems en andere jongeren, die zich omstreeks acht uur op de Dam ver zamelden om te trachten de boef op stel ten te zetten. Tegen half negen brak het rumoer op verscheidene plaatsen uit. Op het Spui trokken opgeschoten jongelui joelend een aantal parkeermeters uit de grond, in de Sint Jansstraat naast hotel Krasnapolsky probeerden anderen bij een in de restau ratie zijnd huis balken en andere stukken hout te verzamelen als wapens tegen de politie. Omstreeks negen uur concentreerden de relletjes zich op het Beursplein, waar naar schatting tweeduizend jongelui met stenen een Volkswagenbusje van de Ko ninklijke Marechaussee belegerden. Hier AMSTERDAM De bouwvakkers ln Amsterdam zullen de komende dagen geen verdere acties voeren. Na een lang durige vergadering van het bouwvak-ac tiecomité met ongeveer 150 vertegenwoor digers van de verschillende bouwwerken in Amsterdam deelde de secretaris van dit comité mee, dat bij de begrafenis van Jan Weggelaar alles in het werk zal wor den gesteld om nieuwe incidenten te voor komen. De bouwvakkers willen door een eigen ordedienst iedere poging tot orde verstoring in de kiem smoren. Het is de bedoeling dat de bouwvak kers morgenmiddag om half twee bij het sterfhuis aan de Lindengracht in de Jor- daan samenkomen om daarna met de stoet naar de begraafplaats Vredehof te trekken. Deze begraafplaats ligt aan de Haarlemmerweg, achter de Staatslieden buurt. De ongeorganiseerde bouwvakkers zul len de twee percent, die is ingehouden op het vakantiegeld, terugeisen van de werkgevers, aldus werd besloten. Tijdens de begrafenis zal de politie het aantal toeschouwers en deelnemers van de stoet niet beperken. Ook zal geen ex tra toezicht worden gehouden. was een charge nodig om de inzittenden van het busje te ontzetten. Om elf uur was de situatie vrij onover zichtelijk geworden. Tussen Munt en Centraal Station, vooral ten oosten van het Rokin en het Damrak, sneuvelden vele tientallen ruiten, onder andere van het stationsgebouw en van het stadhuis. Op de Zeedijk werd een barricade opgewor pen, maar er bleek geen verder incident uit te groeien. Politie en marechaussee sloten Nieuwendijk en Warmoesstraat af om te voorkomen dat de van het Damrak te verjagen jongelui zich in deze naast liggende straten opnieuw zouden groepe ren. Op de walletjes maakten de „bescher mers" van de aldaar hun beroep uitoe fenende dames zich ongerust over de ordeverstoring, die de omzet nadelig dreigde te beïnvloeden. Hier en daar vond een kort treffen plaats tussen bewo ners van dit stadsdeel en straatjeugd. Op het strijdtoneel rond Dam, Damrak en Beursplein paste de politie duidelijk een betere taktiek toe dan de vorige dag. Men beheerste de centrale punten en de evenwijdig met het Damrak lopende straten, zodat de opgeschoten jeugd ge dwongen werd zich tot de drukke ver keerswegen te bepalen. De trams vervolgden normaal hun weg, zodat het voor de verschillende benden moeilijk was hun „werkterrein" snel te verleggen. De onlusten beperkten zich tot het bekogelen van politieauto's en het met stenen vernielen van een aantal ruiten. De erkende provoleiders, die zich reeds van de onlusten hebben gedistantieerd, Advertentie ZE 7IIN RPCutr.ni O ZE ZIJN GESLAAGD Tijd voor u, om met uw studerende kinderen mee te leven, om ze uw waar- dering te tonen voor maanden- en jarenlang ijverig zwoegen. Over tijd gesproken, u kunt ze vast niet blijer maken dan met zo'n fraai horloge uit onze beroemde merkencollectie; o.a. CERINA - PRISMA - INDUS en REMOVA 't Huis met het carillon GROTE HOUTSTRAAT 49, HAARLEM TELEFOON 20049 V. In Haarlem is op 70-jarige leeftijd over leden de heer W. C. Posthumus Meyes, oud-ambassadeur der Nederlanden. Hij is onder meer in Athene ambassadeur geweest. In de oorlogsjaren beheerde hij de Nederlandse eigendommen van de rege ring in Londen en was hij secretaris van de buitengewone raad van advies aldaar. De heer Posthumus Meyjes ontving ver scheidene buitenlandse onderscheidingen. De crematie zal zaterdag geschieden na aankomst van trein 10.58 uur in Driehuis. dit weekeinde af te gelasten. De voorge nomen zit-demonstratie bij het huis van bewaring aan de Amstelveenseweg, waar een provoleider zijn gevangenisstraf uitzit zal voor zover dat in het vermogen ligt van de provoleiders worden tegenge gaan. „Wij willen elke bron van onlust op dit moment vermijden," aldus een van de voormannen. In weer andere provo kringen koestert men het plan om zater dag een zogenaamde stille happening" te houden, die inhoudt dat alle activiteiten zijn van plan elke actie of happening voor I zich binnenshuis zouden moeten afspelen (Van onze correspondent) AMSTERDAM Het communistische blad „De Waarheid" heeft gisteren een brief van de weduwe van de maandag avond overleden metselaar J. Weggelaar gepubliceerd, waarin zij zegt haar man herkend te hebben op een een dag tevo ren door dit dagblad gepubliceerde foto. Het betreft hier een opname van het be gin van het treffen tussen de bouwvak kers en de politie in de Marnixstraat. Op de foto's slaan agenten met de bulle pees in op een aantal bouwvakkers. In een van deze bouwvakkers heeft de we duwe Weggelaar op de originele foto haar echtgenoot herkend in een man die sla gen van de politiemannen afweert. Zoals bekend is heeft de politie in de nacht van maandag op dinsdag verklaard dat toen de karabijnbrigade bij de demonstranten arriveerde reeds een man die later als Weggelaar werd geïdentificeerd op de grond lag. Autogordels. Het RAI-TNO-instituut voor wegtransportmiddelen heeft de overtui ging dat een algemeen gebruik van veiligheidsgordels in auto's een verla ging van het aantal dodelijke ongeval len met bijna vijftig percent zou kun nen opleveren. Inbraken opgelost. De rijkspolitie in Deur- ne heeft vrijwel alle inbraken opgelost, die het laatste halfjaar in die gemeente zijn gepleegd. Tevens zijn ook de daders van deze inbraken gepakt. Het zijn ze ven jongelui van 15, 16 en 17 jaar oud. Zij hebben bekend meer dan twintig inbraken te hebben gepleegd. Bijzondere vluchten. De PTT zal binnen kort de reeds uit 1938 daterende zegel voor bijzondere vluchten, de „Kraaize- gel", naar een ontwerp van Aart van Dobbenburgh, vervangen door een nieu we zegel, in modernere vormgeving. De afbeelding hierop zal meer recht streeks verband houden met de lucht vaart. De frankeerwaarde blijft ge handhaafd op 25 cent. Na twist overleden. Tijdens de kermis in Deurne in de Peel is de 53-jarige onge huwde Amsterdammer T. Rozen kort na een twist op straat overleden. Op last van de justitie wordt thans onder zocht waaraan de dood van de heer Rozen is te wijten. Hoogleraarsbenoeming. Dr. J .W. Schuit» Nordholt is benoemd tot gewoon hoog leraar in de faculteit der letteren aan de rijksuniversiteit te Leiden, om on derwijs te geven in de geschiedenis en cultuur van Noord-Amerika Straffen voor koppelbazen. De rechtbank in Den Haag heeft drie verdachten in de zogenaamde Leidse koppelbazenaf- faire veroordeeld tot gevangenisstraf fen, respectievelijk een jaar, een jaar waarvan twee maanden voorwaardelijk en negen maanden waarvan twee voor waardelijk. Advertentie Paniek heeft de afgelopen nacht in de Frederikstraat in Rotterdam ge heerst, waar bij een brand drie men sen van een hoogte van zestien meter moesten worden opgevangen op een deken en een kokosmat. Vele andere inwoners moesten, soms met geweld, uit hun huis worden verdreven. De eerste die van vier hoog naar beneden kwam, was de ongeveer 35-jarige havenarbeider Jan van Aken. Buurtgeno ten vingen hem op in een deken. De man viel van de deken op de straat, omdat Advertentie zijn het geven waard Juist voor een goed stuk voor VADERDAG vindt u een enorme collectie bij GIEBELS' Ijzerhandel. Voor iedere vakman en hobby-ist hebben wij het beste gereed schap van fabrikanten met een wereldreputatie. IJZERHANDEL Ged. Oude Gracht 5-7 t.o. Postkantoor Haarlem - Telef. 17438 De federatie van jongerengroepen der Partij van de Arbeid afdeling Amsterdam zegt in een telegram aan de minister van Binnenlandse Zaken, de heer Smallen- broek: „Wat de gebeurtenissen van de laatste dagen in Amsterdam betreft is onzes inziens één zaak duidelijk geworden: hoofdcommissaris Van der Molen is vol strekt incapabel om leiding te geven aan het Amsterdamse politiekorps. Verzoeke hem daarom onmiddellijk uit zijn functie t» verwijderen." In verband met de grenswijzigingen van de gemeenten Landsmeer, Oostzaan, s-Graveland, Weesp en Amsterdam en het opheffen van de gemeenten Weesper- karspel, Ankeveen en Kortehoef zijn er pas gisteren gemeenteraadsverkiezingen gehouden' in 's-Graveland, Landsmeer Weesp en Oostzaan. Ook in deze gemeen ten was sprake van een sterk verlies van de Party van de Arbeid. In Oostzaan behaalde de PvdA een per centage van 33.37 percent tegen 45 per cent bij de vorige raadsverkiezingen en 34,5 percent bij de Statenverkiezingen. Voor de CPN waren deze percentages 29.30 tegen 22,9 en 16.8. De WD ging vooruit van 13,7 in 1962 naar 15,03 (Sta ten 10,4). De PvdA verloor een zetel aan de VVD. In Weesp ging de Partij van de Arbeid ook een zetel achteruit. Het percentage liep terug van 34,1 percent via 27,4 per cent (Staten) tot 25,36 percent. De Boe renpartij kwam hier voor het eerst met twee zetels in de raad. Dit ging ten kos te van KVP en VVD, die beide een zetel verloren. De middenstandspartij behaal de hier ook een zetel. In 's-Graveland liep de PvdA een zetel terug. Het percentage was van 17,6 via 15,7 tot 9,9 gezakt. De VVD verloor ook een zetel (11,2 percent-11,1 percent-3,6 percent), en hetzelfde geldt voor de KVP (25,7 percent-24,5 percent-12,5 percent) en de A.R. De winnaars waren drie partijen, die voor het eerst in de raad komen: Alge meen Belang met vier zetels (26 per cent), Boerenpartij met één zetel (8,1 percent) en Kortenhoefs Belang met één zetel (6,3 percent). In Landsmeer tenslotte verloor de PvdA ook al een zetel (42 percent-30,3 percent- 32 percent). De zetel ging naar de PSP, die echter tegenover het percentage van 11,3 van de Statenverkiezingen nu maar 8 percent kon stellen. De CPN ging nier in percentage sterk vooruit met 18 per cent tegen 13,4 percent bij de Statenver kiezingen. men de deken niet goed meer kon vast houden. De man is met ernstige inwen dige kneuzingen en brandwonden naar het ziekenhuis Bergweg overgebracht, waar hij later is overleden. Dramatisch was de redding van de 21- jarige mevrouw Henny Weetering, die met haar eenjarig zoontje Max geïsoleerd door het vuur voor het open raam op de derde etage van het naastliggende huis stond. „Niet springen", schreeuwde men naar boven. Kort daarop kwamen buren met een kokosmat, die door twaalf mensen werd vastgehouden. „Springen", luidde het toen. Eerst gooide Henny Weetering haar kind naar beneden, waar het onge deerd op de kokosmat terecht kwam. Kort daarop sprong mevrouw Wetering zelf en ook zij kwam behouden op de kokosmat. Vele mensen in deze oude, dichtbewoon de huizen zaten verbijsterd in hun door vuur en rook bedreigde kamers. Weer tra den buurtgenoten op. Met geweld moesten enkele mannen ertoe gedwongen worden hun woningen te verlaten. Kinderen en vrouwen werden snel en behulpzaam weg gebracht. De brand moet zijn ontstaan op de zol deretage aan de Frederikstraat 83, waar Tijdens een burenruzie te Sittard heeft woensdagmiddag een 52-jarige man zijn 35-jarige buurman H. van de Ven met een mes in de hartstreek gestoken. De man overleed tijdens zijn overbrenging naar het ziekenhuis te Sittard. Van de Ven was vader van zeven kinderen. de ongehuwde Jan van Aken reeds op bed lag. „Ik zie niets meer" zo riep hij, terwijl hij uit het raam hing. Op goed ge luk liet de man zich vallen. Kom per auto winkelen in het ruime parkeergelegenheid alle winkels binnen 100 meter 2000 m2 verkoopruimte met persoonlijke bediening Ook bereikbaar met buslijn 1. Op de weg van Nieuw Wolda naar Wol- dendorp onder de gemeente Termunten is de zesjarige H. B. Bult overreden. Het kind werd door een auto aangereden toen het onverhoeds van het erf voor het ouderlijk huis de weg kwam oplopen. De zeventienjarige P. van Zwanen is I gisteravond om het leven gekomen, toen hij per bromfiets de Defensieweg in Odiliapeel (gem. Uden) overstak en door een auto werd aangereden. Hij was op slag dood. Het K.N.M.I. deelt mee: Boven Scandinavië handhaaft zich nog steeds een hogedrukgebied, dat vanmor- De 22-jarige H. Reinders uit Lievelde gen na een tijdelijke afname weer wat in (gem. Lichtenvoorde) is gistermiddag om betekenis toenam. Een oceaanfront be- het leven gekomen, toen een vrieswagen re'kte West-Engeland en West-Frankrijk uit Lichtenvoorde, waarin hij als bijrij- me* enige regen. Het zal zich echter nog der zat, in Ingolstadt tussen Neuremberg 'naar weinig verder naar het oosten ver en München tegen een stilstaande Ame- Plaatsen. Boven Frankrijk en het zui- rikaanse militaire legerwagen botste. den van ons land waren vanmorgen klei- De zesjarige Hindrika Bult uit Wolden- ne lagedrukkernen aanwezig. Onweer dorp, gemeente Termunten, is door een '^wam voor in Oost-Engeland en in personenauto aangereden, toen zij het erf Frankrijk bij het Nauw van Calais. Door afliep. Het meisje was op slag dood. I de nabijheid van de kleine lagedrukker- In het ziekenhuis Zuidwal in Den Haag nen en vanwege de onstabiliteit van de is de 46-jarige heer J. A. Wessel uit vochtige warmte lucht in onze omgeving Voorburg overleden. De man werd vrij- is de kans °P plaatselijk onweer tamelijk dag 10 juni ernstig gewond, toen hij groot. Afgezien van de tijdelijke afkoe- met zijn fiets op de Prinses Beatrixlaan ling die het onweer kan brengen, blijft in Den Haag werd aangereden door een I ket. warme weer echter aanhouden. Aan auto. Advertentie de kust zijn koele zeewinden mogelijk. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. Den Helder Ypenburg I Vlissingen Eelde De Bilt Twente J Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo licht bew. onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht- bew. onbewolkt Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: The ater Terzijde met „Een zaak Lorca is ons niet bekend" van Federico Garcia Lorca. Regie Annemarie Prins en Niels Hamel. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Zo- merconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. M.m.v. George van Renesse (pia no). Verlosserskerk (Gen. Spoorlaan): vrij dag 20 u.: Zomerconcert door Teke Bijls ma (orgel). M.m.v. Sions meisjeskoor, dubbel mannenkwartet en Leen Nijdam (orgel). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Meis- es langs de weg", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De Val strik", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Het geheim van de gesloten kamer", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Liefdescar rousel", 18 j. Minerva, 20.15 uur: „Irma la Douce", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21-15 u.: „Spion aan de muur", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De terug keer van Frankenstein", 14 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Lady L", 14 j. Advertentie EXCLUSIEVE MANCHETKNOPEN DE ORIËNT - PAARLAARSTEEG Galerie 3 (Jansstraat): Expositie van schilderijen en tekeningen van Joost Schmidt en Coen Oostrom. Dagelijks van 12-18 u. Tot 18 juni. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van Finse wandtapij ten, ceramiek, glaswerk etc. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Op zondagen en feestdagen van 13 tot 17 uur. Tot 4 juli. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Zomerexpo- sitie van werken uit eigen bezit. Tot 3 juli. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Loes Gorlee. Dagelijks van 9.30-18 u Tot 1 juli. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Chavalit Soem- prungsuk. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot 1 juli. De Waag (Spaarne/Damstraat): Expo sitie van werk van Janneke Ducro en Hans Ducro. Dagelijks van 13-17 u. Tot 19 juni. Museum Het huis van Looy (Kamper- laan): Expositie van cultuurhistorische diorama's en tekeningen van Herman Moerkerk. Dagelijks van 10-17 u., zondags van 13-17 u. Tot 1 juli. Woonhuis Jacobus van Looy (KL Hout weg): Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy is ge opend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Sant poort): Expositie van gouaches en etsen van Chris Tonn Breker. Dagelijks van 10- 18 u. en 19-21 u. Zondags van 13-17 u. Tot 20 juni. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek)Tot oktober van 9 tot 18 u. geopend. DONDERDAG 16 JUNI City, 20 uur: „Ik was een mannelijke sexbom". Ruïne van Brederode, Santpoort, geïllu mineerd van 21 uur af, 21.30 uur: Klank beeld „Zingende stenen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 17 JUNI City, 20 u.: Elvis Presley's „Tickle me". Stadsschouwburg, 20 u.: „De man die verdwijnen moest". Ruïne van Brederode, Santpoort, geïllu mineerd van 21 uur af; 21.30 uur: Klank- beeld „Alsof er geen tijd bestond". Pieter Vermeulenmuseum, zie donderdag. DONDERDAG 16 JUNI Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux onder Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Kennemer Theater, géén filmvoorstellin- I Locarno gen. Wenen Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Mr. Sta- Innsbruck nislas slaat terug". Belgrado Galerie Boumans, Breestraat 122, Ten- Athene toonstelling Van der Nahmer (plastieken), Rome Aart v. d. Eyssel (plastieken) en Ru van Barcelona Rossum (grafiek) te bezichtigen van 9-18 Madrid uur. Ook vrijdag. Mallorca Kennemer Oudheidkamer, hoek Stum- I Lissabon phiusstraat/Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Kopenhagen onbewolkt Aberdeen motregen Zon op Maan op VRIJDAG 17 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Del eend en de Cadillac". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Mr. Sta nislas slaat terug". W.B. Theater, 20 u.: „De grote veldtocht der Sioux". half bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. half bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt zw. bew. onbewolkt regen onbewolkt zw. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt zw. bew. Vrijdag 17 juni 4.19 uur'; onder 21.02 uur. 3.04 uur; onder 19.59 uur. Maanstanden bo c M - a tj'-m d C.G zzo 24 0 windst. 27 0 nnw 26 0 o 27 0 windst. 28 0 zo 27 0.2 o 29 0 windst. 27 0 zzw 24 0 w 27 0 windst. 24 0 nno 24 0 z 19 3 windst. 27 0 o 28 0 windst. 30 0 no 27 0.2 windst. 30 1 windst. 24 1 windst. 31 0 nnw 26 0.1 o 28 0 ono 28 0 w 26 0 windst. 27 0 o 28 0 o 27 21 zzo 25 0 ozo 27 0 zo 26 1 windst. 29 0 nno 26 3 windst. 27 0 windst. 28 0 windst. 29 0 windst. 22 0 Advertentie APARTE ASBAKKEN DE ORIËNT - PAARLAARSTEEG Nieuwe maan 18 juni 21.09 uur Eerste kwartier25 juni 14.23 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 16 juni Hoog water 1.45 uur en 14.11 uur. Laag water 9.31 uur en 22.08 uur. Vrijdag 17 juni Hoog water 2.25 uur en 14.48 uur Laag water 10.17 uur en 22.51 lur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2