Dameshoeden 20% KORTING rPE ROOY VADERDAG Betaling abonnementsgeld per giro Suède kleding, handschoenen en sjaals Neem nu een kwartaalabonnement! MARKT PLEIN Record-jaar voor Ton Blok maakte I VVD verdeeld over samenvoeging de K.N.Z.H.R.M. goede rentree Nieuwe aanwinsten n MM THUIS BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK Z0MERV00RDELEN IN UW SPECIAALZAAK Ufo-W*-- Voor nieuwe abonnees de nummers tot I juli gratis DONDERDAG 16 JUNI 1966 Damclub Huizum kampioen hoofdklasse ADVERTEERT IN DIT BLAD JUNI tztérAfmC „Die is helaas voor onder de achttien verboden. Maar we kunnen hem later op de televisie zien als we groot zijn". V kunt deze aanmelding per poet opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk. Dat is belangrijk voor de kwaliteit van roomboter. De verpakking! En dat is proefondervindelijk be wezen. Daarom is Rozet roomboter zo goed verpakt. Licht en lucht hebben geen invloed op het aroma, zodat de zuivere smaak van Rozet roomboter behouden blijft. Gun Uzelf morgen al die heerlijke Rozet Roomboter. Koop een pakje en proef het zelf. Rozet roomboter, dubbel verpakt, dubbel zo lekker. Door de speciale wikkel, laat Rozet Roomboter onmiddellijk los, als u de wikkel openvouwt. Dus minder verlies! Geef vader een echt MANNELIJK CADEAU Maak uw keus bij HERENKLEDING Exploitatie steeds duurder Het vorige jaar was in allerlei opzich ten een bijzonder jaar voor de Kon. Noord- en Zuid-Hollandsehe Redding- Maatschappij. Het aantal verleende dien- nam toe tot liet record-aantal van 174. Dat betekende ten opzichte van 1964 een stijging met ruim 25 percent. Evenals vorige jaren maakten de dien sten aan pleziervaartuigen wederom onge veer een kwart uit van het totale aantal. Er zijn in het vorige jaar 154 mensen behouden aan wal gebracht en/of uit gevaar bevrijd. Daardoor steeg het aantal geredden sinds de oprichting van de maat schappij in 1824 tot 9021. De derde Griek, die op 1 november van het Liberiaanse ss Panagathos op de motorreddingboot Gebroeders Luden oversprong, was de 9000ste geredde van de K.N.Z.H.R.M. De exploitatiekosten ondergingen in 1965 een sterke stijging. Enerzijds werd dit veroorzaakt door de zeer grote toene ming van het aantal diensten, anderzijds door de wederom gestegen lonen en prij zen. Deze stijging kon niet worden opge vangen door de hogere ontvangsten. Een bedrag van 96.900,20 moest ten laste van het bouwfonds worden gebracht. In 1965 zijn twee nieuwe grote boten de Bernhard van Leer (Scheveningen) en de Gebroe ders Luden (Oostmahorn) in dienst ge steld. Uit het bouwfonds zijn aangeschaft dertig draagbare zend/ontvangtoestellen voor de verbinding tussen de lijnwerp- en wipperploegen, de commissies van plaatselijk bestuur, de kustwachten en de reddingboten. Ter verandering van de verouderde Case-tractoren werden drie Caterpillartractoren gekocht. Twee Cater pillar-tractoren zijn besteld voor levering in 1966. Het aantal „redders aan de wal" steeg van 43.000 in 1964 tot 44.116 het vorige jaar. Een verheugend aantal, maar hun (Van onze sportredactie) Ton Blok van Suomi heeft gisteravond zijn rentree gemaakt na zich enkele we ken gedwongen rustig te hebben gehou den. Blok liep de 800 meter buiten mede dinging tijdens de strijd om de Haarlem se atletiekkampioenschappen en won in 1.54.3. Aay, een junior van HAV Haar lem eindigde als tweede in de op één na beste tijd, die dit jaar in Nederland door een junior over deze afstand is geno teerd: 1.54.6. Blok bepaalde de loop van de race, waarvan de eerste vierhonderd meter in 56^ sec. ging. De Suomi atleet uit Vel- sen tobt overigens nog steeds met de voet blessure, die hem dit seizoen al zo lang aan de kant heeft gehouden. Door in de laatste ronde van Tilburg te winnen heeft de damclub Huizum beslag gelegd op het kampioenschap van de hoofdklasse. Op de tweede plaats eindig de damclub Leiden welke in de laatste ronde gelijk speelde tegen Alkmaar. De damclub Huizen en Leiden promoveren naar de topklasse der KNDB. De eind stand van de competitie luidt: 1 Huizum 7 gesp., 13 punten; 2 Leiden 7—10; 3 Alk maar 7—8; 4 Almelo 7—6; 5 DCY 7—6; 6 Tilburg 7—6; 7 Nijmegen 7—4; 8 Sche veningen 73. In de 2e week van september zal de strijd om de provinciale clubtitel weer aanvangen. Aan dit toernooi nemen deel: DCY, Alkmaar, Schagen, Haarlemse Dam club, Trefpunt, Zaandam, KDA, Ons Ge noegen, Heemstede en Diemen. aantal is nog te klein om een flinke groei te kunnen bewerkstelligen, aldus het jaarverslag. Tijdens de woensdagavond gehou den jaarvergadering van de afdeling Beverwijk van de V.V.D. is opnieuw gebleken, dat in deze partij nog steeds verschillend wordt geoordeeld over de bestuurlijke indeling van de IJmond. Uit de discussies kon worden geconcludeerd, dat de opvattingen van de afdelingen Beverwijk, Velsen en Heemskerk welke deze avond alle waren vertegenwoordigd niet ver uiteenliepen van de standpunten, die door de drie gemeentebesturen wor den ingenomen. Vandaar dat de heer A. W. Lindeman, voorzitter van de afdeling Beverwijk er wel op kon wijzen, dat de bestuurlijke in deling van de IJmond in zijn partij uitvoe rig is besproken, maar niet dat hier een stemmigheid was bereikt. Het nieuwe raadslid voor de V.V.D. in Heemskerk, mevrouw G. J. Boonstra-Bel- graver kon daarentegen een positiever ge- luid laten horen, door zich zonder meer voor de zelfstandigheid der gemeenten te verklaren. De heer A. J. Schotman, die hier de afdeling Velsen vertegenwoordigde, ves tigde op zijn beurt weer de aandacht op de verschillende voordelen van een Groot- IJmuiden. Hij adviseerde daarom deze kwestie in een groter verband te bekijken, omdat bij een samenvoeging meer tot stand kan worden gebracht dan voor drie kleine gemeenten mogelijk zou zijn. Of schoon de heer Schotman daarbij moest bekennen zich toch wel eens te hebben afgevraagd, wat Velsen nu eigenlijk „be zielt" met zich vrijwillig al deze moeilijk heden op de hals te halen. Dit is im mers reeds een bijzonder mooie gemeen te. Bij het begin van deze vergadering was door voorzitter Lindeman reeds meege deeld, dat de afdeling Beverwijk thans negenenvijftig leden telt, waarbij de kas- positie gunstig kan worden genoemd. Ook vestigde hij nog even de aandacht op de voor zijn partij uitstekende resultaten bij de onlangs gehouden verkiezingen voor de gemeenteraad. Ten slotte werden in plaats van de he ren JB. Schoos en W. Muller, die voor hun bestuursfunctie hadden bedankt, ge kozen mejuffrouw mr. Wilmink en de heer H. van Schoonhoven. U kunt het uzelf gemakkelijker ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no 129288 ten name van de Umuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 11,05, postabonnees f 12,30. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Nieuwe aanwinsten van de Velsense Gemeente-Bibliotheek zijn de volgende boeken: Nederlandse en vertaalde romans en novellen: Cookson, Chantage; Benas- sar. Retourtje moord; Bergius, Zand in Gods molens, dl. II; Gennari, Portret van een vrouw; Hughes, De eenzame moorde naar; Lawrence, De hengst St. Mawr; Simmel, Tot de laatste druppel; Vestdijk, De onmogelijke moord; Vrigny, De nacht van Mougins; Wat de wind fluistert bij maneschijn; White, De drie commando's; Akersloot, Koel geserveerd; Radecki Kaal met een kuifje; Griezelverhalen, dl II; Huizinga, Tien glazen wijn; Ljeskow, De onsterfelijke; Skibowski, Trouwen en niet wanhopen; Weghe, Kinderen van Kon go; Thomson, Setengah Mati; Wilder, De brug van San Luis Rey; Oversteegen, Kort geding. Buitenlandse romans en novellen: Hal- Ier, Blaubeeren nach Israel; Kramp, Brü- der und Knechte; Austen, Emma; Ayer, The man in the mirror; Gardner, The case of the waylaid wolf; Castillo, Le fai- seur de rêves; Triolet, Le grand jamais. Studieboeken: Maybaum, The face of God after Auschwitz; Heide, Binnenland se migratie in Nederland; Steijn, Commu nisme en Afrika; Murphy, Communicatie in het moderne bedrijf; Penkowsky, De Penkowsky documenten; Tournier, De weg uit de eenzaamheid; Berger, Homo- philie en christelijke zede; Tyler, De psy chologische test; Schierbeek, Evolutie, een onbetwistbaar feit; Bates, Dieren in hun omgeving; Guttmacher, Alles over ge boorteregeling; Filarski, Patience voor iedereen; Marée, Zelf gemaakt, nuttige vrijetijdsbesteding voor de man; Lanschot e.a., Eet eens wat anders; Stoffel-Dons- koy. De Russische keuken; Nichols, Kat ten ABC; Olyslager, Vraagbaak voor Uw Fiat 850 en 850 S; Maedel, Giganten der Schiene; Graaf, Het antiquariaat; Hager, Nymphenburg; Hager, Schloss Schleiss- lieim; Valsecchi, Malerei des 19. Jahrhun- derts; Gonzales Robles, Amerikanische Malerei; Dhanapala, Tempelschilderingen GEBOREN: Ivonne, d.v. C. van Breugel en E. M. Beekhuijs; René z.v. G. J. Jan sen en J. G. Rooks; Remco z.v. M. Visser en H. Kuijzer; Hilda d.v. A. Inia en A. Boonstra; Hermina H. M. d.v. G. Stam en G. M. Bijkerk; Frank P. M. z.v. A. W. Los en C. Schoof; Arie R. z.v. H. M. de Vries en H. de Graaf; Robertus E. J. z.v. E. J. van der Laan en M. Hoogland; Al- lard J. A. z.v. M. C. Poldner en A. A. Gordijn; Maartje d.v. G. Hendrikse en H. M. Baart; Pietje d.v. A. Miedema en G. Strijker. ONDERTROUWD: J. van der Hoek en P. J. M. van Deuzen; H. Oostra en E. H. M. Piepers; J. Winter en M. A. Günther; P. B. van der Hulst en A. M. A. van de Nes; R. M. Schaafsma en E. Castricum; J. F. Zeilinga en D. Verbaan; J. A. G. M. Vermeulen en M. H. B. H. Kuipers; E. Neve en S. C. Moesbergen; C. Langenberg en H. G. Bakker; R. W. Amse en R. C. Brouwer; C. B. van der Zwan en J. J. Dekker; M. van den Heuvel en M. E. Ap pel; M. J. van Lieshout eh H. J. A. M. Hamers; G. Reinders en H. J. de Graaf; J. M. Mulders en A. A. van Leeuwen;. GETROUWD: J. Bergen en W. M. M Gielen; F. E. Krul en M. P. Rijkers. OVERLEDEN: M. Gooijer, oud 69 jr., G. M. van Buggenum oud 67 jr. geh. géwl m. P. Boots; P. W. Kramer oud 91 jr., E. P. van der Groep oud 81 jr. geh. gew. m. J. van der Star; C. P. van Leijden oud 76 jr., geh. gew. m. J. Waal; N. B. Zandbergen oud 7 maanden; G. Waij oud 57 jr., geh. gew. m. N. Pannevis; W. C. Erkelens oud 75 jr., geh. gew. m. A Ouwerkerk; R. L. M. van Ginkel oud 60 jr. ongehuwd. op Ceylon; Rice, Middeleeuwse fresco'/ in Joegoslavië; Wilson en Leaman, Decora tion U.S.A.; Weerd, Waddenlegenden; Apartheid, feiten en commentaren; Ben nett, Martin Luther King; Williams en Lightbody; Jeanne d'Arc; De Benelux, (Parool-Life landenserie), Stillman, De Balkan. nieuwe vlotte en charmante modellen, nu met BONT nu te9en zomerprijzen. Dat scheelt u tien- tallen guldens. Komt u ook eens kijken naar onze kollektie Laat nu uw bontmantel repareren, bewaren en/of moderniseren Informeer naar onze speciale FUR-CLEAN BEHANDELING (Uw bont gereinigd volgens een geheel nieuw procédé) Bont Modes PLEIN 1495 no. 3 - IJMUIDEN - TELEFOON 4074 Wij geven de zeer gewaardeerde STADHUIS-ZEGELS -Pf\. I, J1».-:,sj: -- Bij het reageren op ad vertenties, die onder num mer worden geplaatst, ge lieve men er rekening mede te honden dat wij alleen de bezorging op ons knnnen nemen van brieven, die een recht streekse aanbieding be vatten. De verzending van re clame-drukwerk valt daar dus niet onder. dubbel verpakt dubbel zo lekker De ondergetekende naam straat plaats wenst met ingang van 1 juli a.s. een abonnement op IJmulder Courant' TÜr per kwartaal 11.05 Handtekening: roomboter unie

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4