Eigentijds jongenstehuis in Driehuis Deel van nieuwe volgende maand „Vinkennest" in gebruik L L L L L L L L Ellen Betrix Zwembad „De Heerenduinen" morgenmiddag officieel open Veiliger oversteken in de Breestraat te Beverwijk IN DE VISHAL EN OP ZEE camera's 'Gans Acht paviljoens voor 112 jongens Geestelijke tot 150 veroordeeld Havenberichten K. van Leeuwen uit Beverwijk in het Fleurop-bestuur V akantiebonnen gestolen Bromfietsbestuurster kreeg hersenschudding Brand in partij stro Timmer triomfeert in nederlaagrit van Kennemerland Voorzieningen kostten 1A00.000 Druk werk voor EHBO bij avondvierdaagse H 7 ÜL1' GER0 van f 16.— tot f 600- filmi foto DONDERDAG 16 JUNI 1966 ■i t-WÊÊÊ a (Van een onzer verslaggevers) De omrastering van harmonikagaas is verwijderd, een bulldozer is besi de laatste oneffenheden in de tuin rondom de gebouwen weg te werken en straatmakers zijn druk in de weer met het aanleggen van klinker paden. Ook in de paviljoens zelf hebben schilders, elektriciens en stuca- doors nog wel het een en ander te doen, maar aan de Duin en Kruidberger- weg bij Driehuis-Westerveld is het zonneklaar dat de voltooiing van het nieuwe „Vinkennest", het Velsense tehuis voor verstandelijk minder be gaafde jongens met maatschappelijke aanpassingsmoeilijkheden, voor de deur staat. Het zal wel niet lukken het in veel groen gesitueerde ge bouwencomplex voor de komende bouwvakvakantie kant en klaar op te leveren, maar naar alle waarschijnlijkheid zal het toch mogelijk zijn een deel van de nieuwe huisvesting in de tweede helft van juli in gebruik te nemen. Voor een deel van de 114 jongens en hun verzorgers zal dan einde lijk het moment zijn aangebroken het huidige onderdak op het buiten „Waterland" en de noodgebouwtjes aan de Stationsweg in Velsen-Zuid te verwisselen voor het heel wat ruimere en geriefelijker „nest" aan de Duin en Kruidbergerweg. Kosten vier miljoen Ongeluk op W. Randweg Groenteveiling „Kennemerland" Huiselijke sfeer 2/ 7/77 pht ZILMETA ZILDURO DROGISTERIJ „DE CEDER" 3,5 ha groot Ds. A.L. Janse bedankt voor beroep naar Santpoort In de .Breestraat te Beverwijk is gisteren een met verkeerslichten be veiligde oversteekplaats voor voetgangers in gebruik genomen. In deze drukke winkelstraat, de rijbaan is in onderhoud bij Rijkswaterstaat, was een dergelijke voorziening bitter nodig. Het publiek toonde die noodzaak gisteren al aan door een druk gebruik van de nieuwe mogelijkheid te maken. Veel mensen liepen zelfs met graagte een stukje om, teneinde veilig te kunnen oversteken. Uiteraard gaat het in het begin nog allemaal wat onwennig. Vandaar dat de politie de burgers tracht op te voeden in het gebruik van de oversteekplaats. (waar ze de tijd voor U nemen) Kennemerlaan 5 (bij de brug) M ■W\ -.. ww:'»-Kwmmm - M &>3Kx£ s&l BBKgaeaKS 8 - Voor de Stichting ,,'t Vinkennest Vel- sen"betekent het betrekken van het nieu we tehuis de vervulling van een ruim vijftien jaar gekoesterde wens, even lang als de stichting bestaat. Dankzij de mede werking van de familie Tuyll van Seroos- kerken kon men voor het onderbrengen van de jongens en hun leidsters gebruik maken van hel herenhuis op het landgoed Waterland. Later moest, doordat de eigenaar van het buiten het hoofdgebouw zelf voor be woning nodig had, naar een andere huis vesting worden uitgezien. Een noodoplos sing werd gevonden in het koetshuis van Waterland en in enkele barakken langs het Noordzeekanaal Betekent het nieuwe „Vinkennest" in Driehuis voor het stichtingsbestuur en de dagelijkse leiding van het jongenstehuis de met veel kosten gepaard gaande (omstreeks 4 miljoen) beëindiging van het huisvestingprobleem, het houdt tevens in dat de eigentijdse aanpak van de peda gogische en medische begeleiding van de De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 52-jarige pater uit Santpoort con form de eis, in hoger beroep veroordeeld tot een boete van 150 en drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid onvoor waardelijk. In februari van dit jaar botste de pa ter met zijn auto op de kruising Westelij ke Randweg-Leidsevaart in Haarlem te gen een andere wagen. Hij was door het rode stoplicht gereden. Tengevolge van de botsing met de auto van de geestelijke liep de chauffeuse van de andere wagen een zware hersenschudding en schaaf wonden op. De pater weet het niet zien van het stoplicht aan de zon, die op het tijdstip van het ongeluk laag stond en hem in het gezicht zou hebben gesche nen. Woensdag aangekomen te IJmuiden: Beninkust, van Bremen; Waverstroom, Dagenham; Pandora, Antwerpen; Anastasia, Milasso; Longstone, Seven Islands; Gooiland, Bahia; Poseidon, Hamburg; Jean-E., Londen; Jans, Londen; Nore, Rotter dam; Bierum, Londen; Schiekerk, Rotterdam; Tormes, Mantyluoto; Tilla Doris, Hamburg; Mare Liberum, Dagenham; Pergo, Par Donderdag aangekomen te IJmuiden: Lago Traful, Hamburg; Skausund, Monrovia, IJmui den; Victory, Dagenham; Alk. Walkom; Dussel- dorff, Port Said; Daphnis, Antwerpen; Nerlan- dia, Gothenburg; Zeeburgh, Antwerpen; Noord- borg, Mantyluoto; Navigare, Goole; Lucie Schulte, Londen; Mandourah, Oran; Benny Skou, Antwerpen. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Rijn stroom, naar Shoreham; Hontestroom, Sheer- ness; Dirk Rust, Sonderborg, IJmuiden; Bure, Delfzijl; Merweborg, Delfzijl, Zaandam; Pobjeda, Antwerpen; Border Pele, Aberdeen; Gazelle, Boston, Zaandam; Vikaren, Gdynia; Kuibis- hevsges, Susjubrat; Waimar, Antwerpen; Dunera, Grangemouth; Dependance, Londen; Hoegh Aig- lonne, Antwerpen; Eilbek, St. Thomas; Immanuël, Hamburg, Westzaan; Magas, Rotterdam; Werra- tal, Antwerpen; Alert, Londen; Proton, Huil; Waverstroom, Londen; Tidaholm, Hamburg; Trito, Rotterdam. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Else Ma rie, naar Odense, IJmuiden; Laboe, Antwerpen, Alkmaar; Bernhard, Stockholm; Pitsa, New castle; Wilja, Norwich; Anna, Delfzijl, Zaandam; Leonidas, Rotterdam; Aeneas, Rotterdam; Eem- Jand, Hamburg; Grootekerk, Londen: Thea, Londen, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van öf naar Amsterdam is gegaan). straks hier wonende jongens, in leeftijd variërend van zes tot zestien jaar, in het gebouwencomplex tot hun volle recht zullen komen. Bij de bouwkundige opzet is namelijk in ruime mate rekening gehouden met de wens van de opdrachtgevers enerzijds een doelmatig ingericht bouwwerk te scheppen en anderzijds zoveel mogelijk Tijdens de jaarvergadering van de Kring bloemist Winkeliers/Fleurop-Interflora- Nederland in Noordwijk aan Zee gehou den is de heer K. van Leeuwen uit Bever wijk in het bestuur gekozen. De voorzitter de heer A. Zoeten stelde de vergadering voor om zich te weer te stellen tegen het streven der supermark ten en warenhuizen om bloemen te gaan verkopen, zonder dat daar een erkend vak man de zo nodige verzorgingsvoorlichting naast stelt. Door een bouwvakarbeider te Bever wijk is gisteren bij de politie aangifte ge daan, dat zijn portemonnee met vakantie bonnen is gestolen. De beurs werd ont vreemd in een kleedlokaal op een bouw plaats in het plan Oosterwij k. De porte monnee zat in een pantalon. De vakantie bonnen (van drie maanden) vertegen woordigen een waarde van ongeveer 580,Het ziet er naar uit, dat de ge dupeerde bouwvakker dit jaar niet met vakantie kan gaan, indien de dief het geld niet teruggeeft. Op de hoek Burgerhartstraat-Hofdijk straat te Beverwijk ontstond gistermiddag een aanrijding tussen een auto en een bromfiets. De bestuurster van de twee- wieler, een inwoonster uit Beverwijk, kwam ten val en liep een hersenschud ding op. Het slachtoffer werd overge bracht naar het Rode Kruis-ziekenhuis. De bromfietsbestuurster, die op de Bur gerhartstraat reed en naar rechts de Hof dijkstraat wilde inrijden, verleende geen voorrang aan de auto. In de tuin van het perceel Beeckzang- laan 46 te Beverwijk geraakte gister middag een partijtje stro, bestemd voor het afdekken van bloembollen, in brand. De gealarmeerde brandweer bestreed het vuur in eerste instantie met een nevel spuit. Later werd nog een slang op de waterleiding aangesloten, waarna de brand spoedig was geblust. De schade is ongeveer 400 groot. Prijzen van woensdag: Aardbeien 260-440, spinazie 12-44, sla 4-11, rabarber 12-36, postelein 8-27, an dijvie 10-34, bloemkool 35-97, peulen 120-240, snijbonen 140-150, tomaten 40- 120, komkommer 12-28, bospeen 42-72, waspeen 35-81, prei 4-12. Het nieuwe jongenstehuis ,,'t Vin kennest" stgat aan de Duin en Kruidbergerweg bij Driehuis-Wes terveld temidden van veel groen waardoor het geheel'mede door een verspreide ligging van de acht pavil joens en het hoofdgebouw, een vriendelijke en intieme aanblik biedt. Er kunnen 112 jongens met hun leidsters in worden gehuisvest. de indruk te vermijden dat het hier om een „inrichting" gaat. Door een enigszins verspreide plaat sing van de acht paviljoens en de dienst gebouwen over het terrein èn door een weldoordachte indeling van de paviljoens is een zekere huiselijke intimiteit ge schapen die zeker ertoe zal bijdragen dat de jongens zich in t Vinkennest thuis zullen voelen. Elk paviljoen biedt plaats aan 14 jongens, die in het geheel een eigen gemeenschapje vormen met eigen huis kamers, eenpersoonsslaapkamers en eet- zaaltjes. Voor de leidsters komen 28 zit- slaapkamers beschikbaar. In het hoofd gebouw zijn afdelingen voor de medische en psychologische begeleiding ontworpen alsmede werkruimten voor de directie en administratie. Verder bevindt zich bij het hoofdgebouw een gemeenschapszaal met daarin onder meer een sportzaaltje en een werkplaats waarin verschillende vor men van handenarbeid beoefend kunnen worden. Advertentie VLfcKVRlJ cassettes pannen en lepelrekken kindergarnituren geschenkartikelen Uitgebreide sortering Grote voorraad, dus direct leverbaar Lange Nieuwstraat 433-435 - IJmuiden Centrum Galerij - Telefoon 4654 Advertentie VOLLEDIGE HUIDVERZORGING PLANETENWEG 68 - TEL. 8107 CEDERSTRAAT 31 - TEL. 5610 (Van onze wielermedewerker) De vijfde nederlaagrit van de Bever- wijkse rennersclub „Kennemerland", die gisteravond met de ren- en toervereniging „De Bollenstreek" als tegenstander in het sportpark „Adrichem" werd verreden, heeft een zege opgeleverd voor Jan Tim mer uit Velsen-Noord. Hij was in de slot- ronde uit een vijf man sterk kopgroepje ontsnapt en ging onbedreigd als triomfa tor door de finish. Er is in deze vijfde rit volop strijd ge leverd. De Kennemerlanders Cees van Borre, Aad Duyker en Jack van Hooff vormden met Cok Stroombergen een kop groepje en brachten het tot een winst van een kwartronde. Helaas kwam de strijd vaardige Van Borre toen ten val en kort daarop moest Van Hooff afhaken. Duyker en Stroombergen werden achterhaald door Timmer, Van der Winden en Janssen en dit vijftal heeft het verdere verloop van de race volledig beheerst. Vijf ronden Voor het einde bezorgden de vijf koplo pers het peloton met uitzondering van Van Hooff één ronde achterstand. Rou- tiné Jan Timmer liet het niet op een eind sprint met zijn vluchtmakkers aankomen en sloeg in de laatste ronde met een scher pe demarrage zijn slag. De uitslag was: 1. J. Timmer (K'land), 2. C. Stroombergen (Boll.), 3. A. Duyker, 4. G. v. d. Winden (beiden K'land), 5. W. n (Boll.), 6. J. van Hooff (K'land), 7. H. v. d. Wolf, 8. W. Aarts, 9. H. Zuiderduin, 10. W. Knoppert (allen Boll.). Bij de nieuwelingen moest een sprint de beslissing brengen en daarvan was het resultaat: 1. A. Bakker, 2. A. Teeling, 3. C. Durge (allen K'and), 4. P. Koop (Boll.), 5. L. Koopman (K'land), 6. T. Zeldenthuis, 7. H. Steekers, 8. M. v. d. Linden, 9. J. van Dam (allen Boll.), 10. C. de Koe (K'land). Bij de aspiranten zegevierde Peter Bemelman vóór G. Dof- ferhof (beiden Boll.) en A. Duiker (K' land). In de clubkassering bleef „Ken nemerland" met één punt verschil (83 om 82) op winst. Rondweg 1.400.000 hebben de voorzie ningen gekost, die de gemeente Velsen in drie fasen heeft laten treffen aan het openluchtbad „De Heerenduinen" te IJmuiden-Oost. Het is een zeer modern bad geworden niet belangrijk meer re creatieve mogelijkheden voor het publiek dan voordien het geval was. Het bad is ook geschikt voor het houden van wed- strijdén, nu het tevens beschikt over een nieuw diep bassin van 50 bij 22 meter en een aparte springbak met springto- rens. Zaterdagavond 2 juli en zondagmid dag 10 juli worden er kampioenschappen gehouden van de kring Haarlem. Morgen middag om half vijf zal wethouder C. Ockeloen het totaal vernieuwde en ver grote bad, dat in mei 1955 in handen van de gemeente Velsen overging, officieel openen. Duizend schoolkinderen uit de gemeente zullen dan in groepen te water springen. In eerste aanleg werd een nieuwe tech nische installatie gebouwd, waardoor glashelder en gezuiverd water voor het bad werd verkregen (1964). In datzelfde jaar vond ook de bouw plaats van nieu we kleedruimten en verbetering en uit- ding van de terreinen. De derde en laat ste fase was de bouw van nieuwe bassins. In de loop van 1964 was ook een dom pelhouder aangeschaft, waardoor het wa ter kan worden verwarmd. Het zwembad „De Heerenduinen" heeft nu een totale oppervlakte van 3,5 ha. De capaciteit aan kleedruimte is gebracht van 1500 op 4500 a 5000. Er zijn thans een rond kleuterbassin (in een aparte hoek), een diep bassin en een ondiep bassin. Het totaal vernieuwde bad opent ook gro tere perspectieven voor het zwemmen in schoolverband en het volgen van zwem lessen buiten die, welke in het kader van de lichamelijke opvoeding aan de scholen worden gegeven. In het indertijd door de Ver. van Ned. Gemeenten uitgebrachte advies inzake de te treffen ingrijpende voorzieningen wordt het aantal bezoekers aan het vernieuwde bad geschat op 150.000 personen per sei zoen (15 mei-15 september). Ds. A. L. Janse Sens et Chatillon-Colig- ny uit Loiret (Frankrijk) heeft bedankt voor het beroep naar de gereformeerde kerk in Santpoort. Het beroep was uitge bracht in verband met de aanstaande va- kature door emeritaat van ds. Maarten W. J. C. de Kluis. De eerste tijd zal de politie een oogje in het zeil houden en zonodig corrigerend optreden. Voorts worden er folders van de Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgangers uitgereikt, waar in 10 pun ten uiteengezet wordt hoe deze oversteek plaats moet worden gebruikt. De verkeerslichten branden van 's mor gens 8 tot 's avonds 7 uur. Als extra at tentie werden er boven de rijweg twee masten met natriumverlichting aange bracht, waardoor de oversteek voor de automobilist duidelijker zichtbaar wordt. Tijdens de proef van gisteren kwam aan het licht, dat het publiek nog te wei nig rechts houdt bij het oversteken. Het door elkaar heen lopen gaat namelijk gepaard met veel tijdverlies. Een juiste opstelling op de 8 meter brede oversteek plaats is nodig. Het is de bedoeling in de nabije toe- Aanvoer van woensdag Woensdag werden te IJmuiden in totaal 4400 kisten vis aangevoerd, waarvan 465 kisten tong en tarbot, 8 heilbot, 285 schol, 20 schar, 575 makreel, 1610 schelvis, 125 wijting, 210 kabeljauw en gul, 25 leng, 15 haai, 10 ham, 15 wolf, 10 poon, 960 koolvis en 67 diversen. Prijzen van woensdag De prijzen, per kilogram in guldens, wa ren voor heilbot 4,70-3,70, gr. tong 5,96- 5,88, grm. tong 5,97-5,87, kim. tong '5,57- 5,40, kl. tong 1 2,82-2,45, kl. tong 2 1,92- 1,62, tarbot 1 4.90-4,10. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 276-72, gr. koolvis zwart 61-37,50, gr. koolvis wit 120-112, gr. leng 63-56, gr. wolf 80-72. Per 50 kilogram: gr. en grm. schol 43-36, kim. en kl. schol 1 32-28, kl .schol 2 41-28, schar 15-10, makreel 28-16, gr. schelvis 34- 32, grm. schelvis 22-20, kim. schelvis 21-19, kl. schelvis 1 22-17, kl. schelvis 2 16-15, wijting 23-15, gr. gul 33-26, middel gul 30-22, kl. gul 18-16, kl. leng 19-16, kl. haai 19-13, ham 152-142, kl. wolf 35-32, poon tjes 7, kl. koolvis zwart 18-15, kl. koolvis wit 43-41. Besommingen Woensdag werden te IJmuiden de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 109 770, 150 960. 40 2.420, 220 970, 105 2.380, 32 1.280, 49 5.300, VL 1 2.280, 73 2.120, WR 51 1.980, IJM 9 27.700 en IJM 3 3.260. Aanvoer van donderdag Vijfentwintig vaartuigen hébben donder dagmorgen in IJmuiden aangevoerd 270 stuks stijve kabeljauw, 8.000 kg. tong en 4650 kisten vis. Hierbij waren 1620 kisten schelvis, 390 wijting, 240 gul en kabeljauw 190 kleine gul, 690 koolvis, 10 haring, 1080 kleine kistjes haring, 130 toters, 40 ma kreel, 560 kleine kistjes makreel, 700 Zweedse kisten makreel, 200 kleine Zw. kisten makreel, 140 schol en 140 varia. Prijzen van donderdag (In guldens): Per kilogram: heilbot 4,70-4,40, tarbot 4.60-4,20, grote tong 5,89-5,51, grootmiddel tong 5,76-5.61, kleinmiddel tong 5,55-5,32 tong een 2,74-2.49, tong twee 1,94-1,51. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 94-72, middel kabeljauw 84-73. grote koolvis 61- 40, grote koolvis wit 122, middel koolvis 41-37,50, grote leng 62-54. grote wolf 64- 60, grote hake 162. Per tien stuks: grote kabeljauw 104-90, middel kabeljauw 71-56. Per hoop: kleine vleet 36. Her 50 kilogram: grote schelvis 20-18, grootmiddel schelvis 17, kleinmiddel schel vis 17, schelvis een 17-15, schelvis twee 16-15, kabeljauw I 32-23, kabeljauw II 23-17, kabeljauw drie 20-15, koolvis een en twee 16-15, koolvis een wit 45-38, grote en middel schol 38-33, kleinmiddel en schol een 40-35, schol twee 42-34, schol drie 32- 23, schar 14, poontjes 17-10 wijting gestrip 18-15, wijting gestript 18-15, wijting dicht 10. haring 37-31, makreel 13-11,50, tarbot 180-110, klein rode poon 41-14, kleine wolf 32-25. Soheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond he denmorgen uit: 130 kisten schelvis, 90 wij ting, 110 gul en kabeljauw, 1120 kleine kistjes haring, 220 kleine kistjes makreel, 250 schol, 150 stuks stijve kabeljauw en 11.000 kg. tong. komst op de kruispunten bij Scheijbeek, Vondellaan en Stationsplein eveneens ver keerslichten te plaatsen. Onbeveiligde oversteekplaatsen werden voorts in ge bruik genomen op de Laan der Neder landen (ter hoogte van de Italiëlaan) en twee in de nabijheid van de Plesmanweg. Morgenavond en volgende week van maandag tot en met vrijdag wordt 's avonds na zeven uur gelegenheid gebo den aan belangstellenden het nieuwe bad „De Heerenduinen" te bezichtigen. Zater dag gaat het open voor de zwemmers. Op het terrein van het bad staat thans ook al een klein model van een kunst werk (twee zwemmers) dat Eric Klaus uit Amsterdam gaat vervaardigen. 906 Deelnemers zijn onder ideale om standigheden dinsdagavond vanaf hui ze Domi in Overveen vertrokken voor de avondvierdaagse, die wordt georganiseerd door de wandelsportverenigingen „Jan Passtoors" en „Schalkwijk" onder auspi ciën van de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Voor de deelnemers aan de korte tocht was er een route door Aerdenhout uitge stippeld. De volwassenen liepen 17 kilome ter naar Zandvoort en terug. Er waren die eerste avond vier uitvallers en de EHBO-afdeling had druk werk. Woens dagavond werd gestart door 863 deelne mers. 31 Personen hadden, waarschijnlijk door het bijzonder warme weer, verstek laten gaan. Ook op de tweede avond van de vierdaagse had de EHBO-ploeg geen kans op rust. Vele snelverbanden wer den aangelegd. Vanavond wandelen de deelnemers op nieuw door Bloemendaal en Santpoort. Vrijdagavond worden de deelnemers op hun tocht met muziek begeleid. Advertentie 82 (tweeëntachtig) verschillende foto- en film- Gratis voorlichting; vrijblijvende de monstratie; vriendelijke sfeer. Eindelijk is in de Breestraat te Beverwijk een voetgangersover steekplaats aangelegd, die door mid del van verkeerslichten wordt be veiligd. De kostbare apparatuur is opgesteld ter hoogte van de Zee straat. Rijkswaterstaat, die het be heer over de Breestraat heeft, was aanvankelijk niet voor dit plan te vinden. Na lang aandringen gaf men echter toestemming. Behalve door lichtinstallaties is de oversteekplaats aangeduid door twee witte strepen op de weg. De parallelwegen van de Breestraat, die niet met lichten wor den beveiligd, hebben een zebrapad gekregen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7