VEZENO fan Plechtstatige Antigone van het Nieuw Rotterdams Toneel hul trivia f BOL Uhb Emmy Verhey speelt te Moskou in laatste ronde Berlijns Philharmonisch Orkest met Beethoven en Debussy onder Karajan BOLLhn„ Sublieme uitvoering van Don Carlos van Verdi onder Bernard Haitink ,3 "*"aV ee" l:?raiï* ZATERDAG 18 JUNI 1966 8 DavicL Koning Johnny St. Gyr overleden Orgelparade VERZEKERT ZIEKENHUISKOSTEN De radio geeft zondag De radio geeft maandag T elevisieprogramma MET DE anderhalf uur durende op voering van het treurspel „Antigone" van Sofokles in de overwegend magistrale vertaling door Bertus van Lier heeft het Nieuw Rotterdams Toneel vrijdagavond een monumentale bijdrage geleverd aan het Holland Festival en tevens de kleine zaal van De Doelen ingewijd. De eigen- üjke speelruimte 'F 0 T I \1 K daarvan doet aan een u I M |L verregaande vereen voudiging van de eerste Nederlandse schouwburg denken, De toeschouwers vinden hun plaatsen op een hoogoplopend amfitheater met zij balkons. Bij het zien van de antieke tra gedie kon men zich afvragen of niet eer lang een hedendaagse dichter zich door de thans geboden openheid zal laten in spireren. Zoiets kan men immers hopen. MONUMENTAAL heb ik de voorstel ling genoemd. Maar ik moet er direct aan toevoegen, dat het een Hollandse monu. mentaliteit was, dat wil zeggen: geken merkt door een kalme plechtstatigheid. Daarover Kon men zich bij alle waarde ring voor het hooggestemde resultaat te meer verwonderen, omdat het voorwoord van regisseur Richard Flink een andere benadering had doen verwachten. Zo schreef hij: „Maar zelden gebeurt het dat vorm en inhoud zo'n volmaakte eenheid vormen Sofokles' werken zijn gecomponeerd als symfonieën, onderwor pen aan de wetten van maat en getal. Zo min als men de zuilen van het Parthenon zou kunnen verplaatsen zonder een ver woesting in de eenheid aan te brengen, zo min kan men de vorm van de Griekse tragedie aantasten zonder het evenwicht in de samenstelling te verbreken". In aansluiting daarop citeerde hij professor Roland Holst om zich voor de stelling van de kunstverheffende betekenis van de geometrie uit te spreken. Aan het slot wordt ook Pythagoras er nog bijgehaald. AL DERGELIJKE „geleerde" woorden en de uit niets blijkende medewerking van Michael Holmes voor wat in het pro gramma toch als choreografie wordt aan gekondigd hebben niet kunnen voorko men, dat er iets zeer wezenlijks ontbrak, namelijk de suggestieve beweging bij zo veel bewogenheid. Al werden de teksten merendeels begeleid door muziek van Otto Ketting zangerig gesproken, de reien werden toch geen echte koren in klassieke zin. Integendeel: de tien leden van de raad der oudsten lieten zich in nauwelijks verlichte hoeken van het speelvlak drukken als zij niets hoorbaar hadden te maken en slenterden verder maar wat rond, zelfs bij de meest onheil spellende momenten. Men zou bij een volgende enscenering van een Toonbeeld der Helleense cultuur zich toch eens tot Sonia Gaskell moeten wenden. Met stu denten van de Sorbonne uit Parijs heeft zij immers ook in Nederland laten zien hoe het lichaam kan deelnemen aan de dramatische expressie. Het is onbegrijpe lijk dat dit voorbeeld met „De Perzen" hier nog geen navolging heeft gevon den. DE WETENSCHAPPELIJKE drama turg W. Ph. Pos heeft een voortreffelijke inleiding tot stuk en vertoning geschre ven, als het centrale thema noemend: de belijdenis van gehoorzaamheid aan het goddelijke recht van de titeltheldin te genover het beleid van koning Kreoon, handelend uit de opportunistische poli tiek der onverzoenlijkheid. Voor hem is de lotsvoltrekking aan deze laatste het meest tragische. Antigone is voor hem niet meer dan een martelares. Dit ge dachtebeginsel is bij deze enscenering stel lig aanvaardbaar in praktijk gebracht. Het is echter jammer, dat het romanti sche motief aan de zuivere natuurlijkheid (door Kreoon als ordeverstorend element ongewenst geacht) aan de vrouw onvol doende tot gelding kwam. Toen de ver tolkster van de titelrol haar klaaglied ten afscheid aan het leven echt zong, op merkelijk goed bovendien, was het al te laat. De keuze van Annet Nieuwenhuyzen hiervoor zij wordt bij herhaling als on volwassen aangeduid leek overigens niet zeer gelukkig. De verdere bezetting was goed zonder dat van uitmuntendheid gewaagd kan worden. Johan Schmitz be vestigde stralend en snikkend zijn grote reputatie als onze enige echte pathosspe- ler. Robert Sobels en Wim Hodder wa ren de aanvoerders der reien. Lies Franken, Johan Schmitz en Annet Nieuwenhuyzen in Antigone. De voorstelling waaraan verder Lies Franken, Thera Verheugen, Robert de Vries, Eric Schneider, Bas ten Baten burg en Eli, Blom meewerkten werd zonder pauze gegeven. Na afloop applau disseerde het publiek in overeenstem ming met het gebodene: kalm en waardig, met enkele bijzondere stemverheffingen daartussen. Al met al was het zeker een gebeurtenis om over naar huis te schrij ven, hetgeen hiermee noodgedwongen haastig en dus onvolledig is gedaan. (Van onze speciale verslaggever) MOSKOU Hedenavond speelt Emmy Verhey als laatste in de slotronde van het Tsjaikofsky-concours in Moskou. Zij ver tolkt de vioolconcerten van Tsjaikofsky en Mendelssohn (het eerste verplicht, het tweede haar keuze). Emmy Verhey heeft zich ondanks het breken van haar e-shaar op een kritiek moment in de tzigane van Ravel in die finale gespeeld met het élan en de over tuigingskracht, die tot nu toe haar spel steeds hebben gekenmerkt. Van de veer tien solisten, die de eindronde hebben ge haald, heb ik er acht kunnen horen en het was opvallend, dat bij alle acht de mentale spanningen zijn gaan knagen. De indruk die zij in de eerste twee ronden maakten was in de finale niet terug te vinden. Het spel was vaak mat van voor dracht en niet zelden technisch wankel. Men moet echter bedenken, dat het voor jonge musici met weinig routine geen sinecure is om in een concours, waarin zó op het scherp van de snede wordt ge musiceerd en zó door de jury wordt ge wikt en gewogen, gedurende drie weken voor de volle honderd percent geconcen treerd te zijn. Ik verwacht dat Emmy eervol zal ein digen, zij het in de onderste regionen. Zij heeft van veel moed- en aanpassingsver mogen blijk gegeven tot nu toe en bo vendien is zij als zij door een orkest wordt begeleid nog sterker gestimu leerd. Ook al weet ik, dat zij evenals de anderen sterk gespannen is, zij heeft door de toewijding en het vuur waarmee zij die spanningen in haar spel wist te su blimeren, sterke kaarten in handen. Uit eigen waarneming kan ik getuigen, dat Emmy de stampvolle zalen altijd in bei de ronden stil kreeg en tot luisteren dwong. Zij heeft op de moeilijkste mo menten de kracht om de aandacht op zich te vestigen en dat is in een competitie goud waard. Nu wil ik daarmee niet beweren, dat het goud der eerste plaatsen voor haar is weggelegd. Daarmee gaan, met Tretjakov vooraan, de vijf Russen aan de haal. op de voet of zelfs in de pas gevolgd door twee Japanse meisjes. Usioda en Sato en de Amerikaan Friedman. Dan komen de an dere Amerikaan Castleman en de Argen tijn Chumacenko en naar mijn verwach ting is vervolgens Emmy aan de beurt daarmee Tyeles (Cuba), Glinka (Tsjecho- Slowakije) en Goulard (Frankrijk) achter zich latend. LOS ANGELES (Reuter) Op 76-jari- ge leeftijd is in Los Angeles overleden Johnny St. Cyr, een jazzpionier die in New Orleans en op de Mississippi-boten heeft gespeeld met Louis Armstrong, King Oliver en Kid Ory. St. Cyr, die de zessnarige banjo be speelde, trad vorige maand nog op in een nachtclub van Disneyland vermaakspark. DE DIRIGENT Herbert von Karajan stelde voor het concert, dat hg vrgdag avond met het Berlgns Philharmonisch Orkest in de Kurzaal te Scheveningen heeft gegeven, een programma samen met de Zesde Symphonie, de „Pastorale" van Ludwig van Beetho ven en met twee or kestrale werken van Claude Debussy: de „Prélude a l'après midi d'un faune" en de 3 „esquisses sym foniques", tezamen „La Mer" geheten. Twee totaal verschillende muziekstijlen waren met deze composities vertegen woordigd, maar toch was er een gemeen schappelijk element, dat als uitgangspunt van beschouwing gezien kan worden Want zowel voor Beethovens symfonie als voor Debussy's Prélude en „La Mer' waren natuur-indrukken de inspiratie bron. „Mehr Empfundung als Malerei bedoelde Beethoven voor de uitvoering van zijn symfonie. En Debussy heeft ze ker „meer muziek dan schildering" als ideaal gekoesterd en zich daarbij gedis tantieerd van de tot muziek inspirerende impressies. DEBUSSY's principe van muzikale ab stractie werd door Von Karajan zowel voor de symfonie als de „Prélude" en „La Mer" aangehouden, met dien verstande, dat het door Von Karajans constructief- detaillerende geest een geheel eigen ka rakter werd opgelegd. Zo werd Beetho vens landelijke symfonie een treffend voorbeeld van geleide recreatie. In vaste banen werd het ontwaken van prettige gvoelens bij de aankomst op het platte land geregeld, bij het tafereel aan de beek werd niets aan het toeval overgela ten en de nachtegaal zong met de koe koek en de kwartel als het „zo keurig in de maat" zingende kleine vogelijn uit het bekende liedje. Bij het vrolijk samenzijn van de landlieden viel geen onregelmatig heid of spontaniteit te ontdekken en zelfs het onweer en de storm verliepen vol gens plan. De weergaloze discipline van de orkestleden, hun verbazingwekkende technische capaciteiten en hun op vol strekte dienstbaarheid berustende toe wijding voerden tot de verbluffende pres taties, die het Berlijns Philharmonisch Orkest dank zij Von Karajans vorming als een uniek ensemble hebben doen ken nen. HET BEHOEFT geen betoog, dat ook de werken van Debussy met eenzelfde ma- Vandaag brengt de AVRO van 20.20 tot 20.50 u. op Nederland 1 vier orga nisten van verschillende nationaliteiten op het scherm. Zij bespelen pijploze or gels en demonstreren welke mogelijk heden deze mechanische instrumenten bieden. De vier organisten vertegen woordigen ieder een eigen muzikale stijl. Het slotnummer bestaat uit een gezamenlijke improvisatie op de „Euro- visiemars". Het programma is opgenomen in Stu- dio-Bellevue. Ageeth Scherphuis heeft de presentatie, gistrale perfectie en dwingend muzikaal beleid werden opgebouwd tot klankencon structies, waarvan alle details en hun samenhang nauwkeurig waren berekend en vastgelegd. Het lijkt zelfs niet ge waagd te veronderstellen, dat Von Kara jan in staat is volstrekt identieke uitvoe ringen van een zelfde werk te geven. Prinses Beatrix en prins Claus waren onofficieel op dit concert aanwezig. P. Zwaanswijk Advertentie AMSTERDAM kreeg gisteravond zijn eerste festivalopera. De opvoering in de Stadsschouwburg riep herinneringen op aan de verleden jaar zo ontijdig opge doekte Nederlandse Opera, zulks temeer omdat een drietal topfiguren van het ontbonden gezelschap (Gré Brouwenstijn Mimi Aarden en Guus Hoekman) in hoofd rollen bij de montering betrokken waren. Men gaf Verdi's „Don Carlos"; of moe ten wij zeggen „Don Carlo", zoals de componist zijn voor Italië herziene parti tuur betitelde? De eerste lezing was voor Parijs bestemd geweest. Doch daar het om de historische Spaanse kroonprins gaat is er geen reden om zijn naam te italianiseren. Het werk ging onder mu zikale leiding van Bernard Haitink, die voor het instrumentale aandee, over zijn voor 't instrumentale aandeel over zijn vertrouwde Concertgebouworkest be schikte. Verder werkten als hoofdfiguren mee Arturo Sergi, Hugh Beresford en Nicolo Gliiuselev. Het koor was dat van het Teatro Comunale uit Bologna en de regie werd gevoerd door Georg Reinhardt van de stadsopera van Dusseldorf. MET ZIJN „Don Carlos" heeft Verdi zich, via Schiller, bewust bemoeid met onze vaderlandse' historie. Onopzettelijk had hij zulks als noodhulp om te ontko men aan de politieke censuur, ook al eens gedaan, toen hij zijn „La battaglia di Harlem" en daarbij de figuur verwissel de met de hertog van Alva. Maar men gaat niet naar een opera om nauwkeu rig ingelicht te worden omtrent geschied kundige feiten, dus evenmin naar een „Don Carlos", al is daarin de historische inslag vrij wat betekenisvoller dan in een fictieve „Beleg van Haarlem". Intussen was het Spaanse koningsdrama, verwe ven als het is met gegevens van de op stand in de Nederlanden, voor Verdi een dankbaar dramatisch onderwerp, waarin id VEZENO N V-ZAANDAM-STATIONSSTRAAT83-TEL.67451 hij de zin voof vocale schoonheid en ex pressie naar zijn aard briljant kon uit leven en een kleurrijke achtergrond geven j aan het instrumentale apparaat. AFGEZIEN VAN de slijtage die in som- I mige gedeelte van het werk, vooral in de eerste helft aan de dag treedt en die slechts door vertolkers van formaat kan gemarkeerd worden, is de Don Carlos-par- tituur een zelfwaardig staal van Verdi's dramatische kunst, een werk dat al dicht aanleunt bij Aïda en zelfs wat de orkest behandeling betreft, bij Othello. Wij kregen het werk te horen in een I vocale bezetting waarvoor ter beoordeling slechts het woord „subliem" past. Gré van Swol-Brouwenstijn trof op merkwaar- I dige wijze de figuur van de Elisabeth van ,T Valois, door een beheerst, soms zelfs be- beelding van een onwaardig ambt. Ver scheiden stemgebruik, aldus opvallend der Z1J gezwegen over de minder belang- constrasterend met de Eboli van Mimi rl^e ro'len, die overigens in het geheel Aarden, die van dit raadselachtige on- perfect hun taak vervulden. Wat het koor stuimige personage een uitlaaiende crea- betreft kan gewezen worden op een zinrij- tie gaf, culminerend in de slotscène van ke bescheidenheid van klankvorming en het zevende tafereel, een stuk Italiaanse een voorbeeldige discipline. De zeldzame bravour momenten dat het ensemble eventjes DE DON CARLOS-PARTIJ, vertolkt ongelijk was met het orkest, konden op door de Italiaanse tenor Arturo Sergi, rekening gesteld worden van een dubbele bleek in de bezetting een stralend hoogte- directie- koorleiding en hoofddirectie, punt van klankgehalte en muzikale zang- SCENISCH GEZIEN was de opvoering vaardigheid. De senore bariton Hugh Be- hoogsl levendig, boeiend en pittoresk; al resford was de uitgelezen vertolker voor konB men het niet volkome£ eens zijn de met minder zware en belangrijke rol met de kostunlering van de vrouwelijke van de Markies van Posa; en van Nicolo hoofdper.soon. Haar de bijzonder knappe Ghiuselev hoorde men een Philips II die ie van G Reinhardt in de decors, zich in zijn grote solo-scene tot een merk- ontworpen door Heinrich Wendel, was de waardige prestatie verhief. oor de figuur boogste lof waard. De scene van de van de grootinquisiteur had Guus Hoek- ketterverbrandi was als zodanig een man alles mee: zijn nobel basgeluid, zijn meesterlijkeprestatie. Maar zo waren «r omvangrijke gestalte, zijn vaardige uit- meer treffende taferelen. Tenslotte was er dan Bernard Haitink als beheerser van het totale muzikale ge beuren en zulks met een aplomb en een geraffineerd uitspinnen van de partituur, als operadirigeren zijn dagelijks werk zou I zijn. En er was het Concertgebouworkest dat aan Verdi het uitsterste gaf wat hem I toekomt. In totaal een festivalopvoering waarover ik niet kan nalaten nogmaals het woord „subliem" neer te schrijven. Jos de Klerk Gré Brouwenstijn en Arturo Sergi in Don Carlos. Nederland 1: De AVRO opent de avond met de eerste van een serie zomerse programma's over allerlei wetenswaar digheden en tips, die voor het weekend van belang kunnen zijn. Dit programma „Weekend 18-19" getiteld wordt af wisselend „life" en op film vanuit studio Irene in Bussum gepresenteerd door Ria Bremer en Koen Verhoef f. In deze eerste aflevering ziet men onder andere een weerbericht, een (mini-)modeshow, pre mières van films (in samenwerking met de Nederlandse Bioscoopbond), toeristi sche informaties, tips voor reizen in bin nen- en buitenland, een melange van het Holland Festival en sportactualiteiten. De tweede en derde uitzending van „Week end" zijn vastgesteld op 16 juli en 13 augustus. De produktie van het program- I ma berust bij Lex de Rooi en Mieke I Benda. Nederland 2: Vanavond zendt de KRO nogmaals een verhaal (Falklandje) van Herman Heyermans uit. De acteur Paul Deen vertelt het „Het hevig avontuur van tante Mijntje". Het is de geschiedenis van een oude dame die gesprekken voert met haar twee hondjes. Ze is ervan overtuigd dat de diertjes haar verstaan en begrij pen. Als op een zeker ogenblik de twee „pucken" haar nog antwoord geven ook, is dat het grootste avontuur dat ze ooit in haar leven heeft meegemaakt. HILVERSUM I. 402 m. 8.00 Nws. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer. 9.45 Geestelijk leven 10.00 Verzoekprogramma van klassieke en moderne muziek. 11.00 Voordracht. 11.15 Zondagclub: licht muziekprogramma. 12.00 Operetteklanken. 13.00 Nws. 13.07 De toe stand in de wereld, lezing. 13.20 Carrousel. 15.05 Hersengymnastiek. 15.30 Griekse lied jes. 15.45 Moet u 'n horen, muziekprogram ma. 16.30 Sportrevue. 17.00 Discobal: voor tiners. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nws en sportuitslagen. 18.05 Sportjournaal. 18.30 Chansons. 19.00 De universiteit in een ver anderende wereld. 19.15 Hobo en gitaar. 19.40 De minste uwer broeders, lezing. 20.00 Nws. 20.05 Semi-klassieke muziek. 21.25 Ca baretprogramma. 21.35 Gram.muziek. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Gram.muziek 23.55 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 Nws. 8.15 Gram.muziek. 8.30 Hoogmis. 9.30 Gram.muziek. 9.45 Nws. 10.00 Hervorm de kerkdienst. 11.00 Vraag en antwoord. 11.10 Oecumenisch nws. 11.15 Verzoekplaten- programma. 12.30 Nws. 12.37 Buitenlands commentaar. 12.50 Gevar. muziekprogram ma. 14.00 Operaprogramma. 15.00 Marathon: muziek en sport voor thuisblijvers. (16.25- 16.30 Toto-uitslagen i16.30 Tijdsein: rubriek voor Kunst en Cultuur. 17.00 Geref. kerk dienst. 18.15 De fundamentele taak van het kerkkoor. 18.30 Mensen, lezing. 18.45 Kerk veraf en dichtbij. 19.00 De Open Deur. 19.30 Gewijde muziek. 20.00 Nws. 20.07 Reflex: over leven en samenleven. 20.15 Verzoekpla- tenprogramma. 21.10 Voordracht. 21.20 Klas siek muzikaal vakantiememorandum. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 Radiofilharmonisch orkest. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 240 m. en FM-kanalen. 9.00 Nws. 9.02 Pyamissimo. 10.00 Nws. 10.02 Variando. 10.40 Ensemble. 11.00 Nws. 11.02 Muziek Mozaïek. 12.00 Nws. 12.02 Gram.muziek. 12.30 Ankara—Madrid: voor buitenlandse arbeiders. 13.00 Nws. 13.07 Beat- en Pop-Festival. 14.00 Nws. 14.02 RomeAthene: voor buitenlandse arbeiders. 14.32 Gevar. gram.muziek. 15.00 Nws. 15.02 Trammelant in Loeren aan de Hor. 16.00 Nws. 16.02 Gevar. platenprogramma. 17.00 Nws. 17.02 Muzikantenmuziek. 17.30 Gram. muziek. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Programma rond Ramses Shaffy. 12.33 Lichte muziek. 12.55 Program- ma-overzicht en SOS-berichten. 13.00 Nws. 13.20 Voor de soldaten. 14.00 Nws. 14.03 Ope ra- en bel cantomuziek. 15.00 Sportreporta- ges. (17.00 en 18.00 Nieuws). 18.30 Kath. godsdienstige uitzending. 19.00 Nws. 19.40 Dans- en amusementsmuziek. 20.00 Gevar. muzikaal programma. 22.00 Nws. 22.15 Chan sonprogramma. 23.00 Avondprogramma. 23.55-34.02 JJws. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 Nws, ochtendgymnastiek en soc strijdlied. 7.23 Gram.muziek. 8.00 Nws. 8.10 Gram.muziek. 9.00 Operettemuziek. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Godsdienstige uitzending 10.00 Voor de huisvrouw. 11.00 Nws. 11.02 Omroeporkest. 12.00 Marinierskapel Kon Marine. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Elektronisch orgelspel. 12.55 Voor de Middenstand. 13.00 Nws. 13.10 Ak- tualiteiten. 13.20 Gram.muziek. 13.35 Instru mentaal sextet. 14.00 Even tijd voor veilig heid. 14.15 Grepen uit de muziekgeschiede nis. 14.50 De ooggetuige, hoorspel. 16.00 Nieuws. 16.02 Sociëteit: Zestig minuten voor boven de zestig: 17.00 Oude liedjes. 17.15 Orkestmuziek. 17.40 Friese streekuit- zending. 18.00 Nws. 18.15 Aktualiteiten. 18.25 Dansorkest. 19.00 Promenade-orkest. 19.30 Tour de France. 19.40 Reportage Wimbledon 19.45 Gram.muziek. 19.50 Parlementair over zicht. 20.00 Nws. 20.05 Muzikaal vakantie programma. 21.10 Het examen: wie het moet ondergaan. 21.35 Chansons. 22.00 Mezzo-so praan en piano. 22.30 Nws. 22.40 Aktualitei ten. 22.55 Jazzmagazine. 23.30 Voordracht. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.20 Gram.mu ziek. (Om 7.30 Nws). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.10 Gram.muziek. 8.30 Nws. 8.32 Gram.muziek. 9.00 Verzoekprogramma voor de zieken. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Klassie ke grammofoonmuziek. 10.20 Theologische etherleergang. 11.05 Gram.muziek. 12.22 Voor boer en tuinder. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Transis tor: ontspanningsprogramma. 14.05 School radio. 14.30 Instrumentaal trio. 15.00 Bijbel overdenking. 15.30 Symfonie-orkest v.d. Saar- landse Omroep. 16.15 Gram.muziek. 16.30 Oude liedjes. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Ensemble. 17.50 Over heidsvoorlichting. 18.00 Ned. volksliederen. 18.20 Uitzending V.V.D. 18.30 Voor de tie ners. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nws. 19.10 Radiokrant. 19.30 Gewijde muziek. 20.00 Orgelspel. 20.30 Voordracht. 20.40 Gram. muziek. 20.55 Kapel van de Kon. Lucht macht. 21.15 Klas. gram.muziek. 22.15 Avond overdenking. 22.30 Nws. en herh. SOS-berich ten. 22.40 Boekbespreking. 22.50 Blaaskwintet 23.20 Lichte gram.muziek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III. 240 m. en FM-kanalen. 9.00 Nws. 9.02 Licht gevar. platenprogram ma. 10.00 Nws. 10.02 Actualiteiten. 10.05 Pla tenprogramma. 11.00 Nws. 11.02 Actualitei ten. 11.05 Platenprogramma en reportages. 12.00 Nws. 12.02 Actualiteiten. 12.05 Holl. plaatjes. 13.00 Nws. 13.02 Actualiteiten. 13.05 Gevar. platenprogramma. 14.00 Nws. 14.02 Actualiteiten. 14.05 Gevar. platenprogram ma. 15.00 Nws. 15.02 Actualiteiten. 15.05 Klik. 16.00 Nws. 16.02 Actualiteiten. 16.05 Tienershow. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.05 Verzoekplatenprogramma voor patiën ten en personeel van een ziekenhuis. VOOR ZATERDAG NEDERLAND I 16.00 Fototriptiek. 16.15 Zomersportpano-1 rama. 17.00 Voor de jeugd. 17.35 Samenvat ting van de atletiekwedstr. Engeland-Rus- land. 19.00 Nws. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Weekend 18-19. 20.00 Journaal. 20.20 Inter-1 nationale orgelparade. 20.45-21.35 Route 66 spel met de dood, film. 21.35 Carrousel van I Carrell. 22.40-22.45 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws. Voordracht. 20.15 Het Grieken-1 land van Melina Mercouri, muzikale film- reportage. 21.15 Hong Kong, film. 22.05 Epi loog. 22.10 Journaal. VOOR ZONDAG NEDERLAND 1 19.00 Bijbelvertelling. 19.06 Huckleberry I hound. 19.30 De ontdekking van de penicilli ne. 20.00 Journaal. 20.05 Sport in beeld. 20.30 Als Wim in Frankrijk, film. 21.00 De wereld van vandaag. 21.10 De laatste vijf minuten: Dood van een autosloper, detectivespel. 22.50 Journaal. NEDERLAND II Mies Bouwman vertrok per vlieg tuig naar Zuid-Frankrijk voor een bezoek aan Wim Sonneveld op diens boerderij in de Provence. Zondag avond wordt het filmverslag hier van uitgezonden op Nederland 1. ZONDAG Nederland 1: In het voorprogramma 19.00 Sport in beeld. 19.05 Engelse les. ziet men een film over Sir Alexander Fle xes 37 en herhaling les 36). 19.30 De bos- ming, de ontdekker van het geneesmid- brigadiers. 19.55 Toeristische rubriek. 20.00 del penicilline. Na het Journaal en Sport 2° 05 Zweedse gouvernante. in Beeld wordt het programma „Als Wim nTr,ud ie^iteMrle T in Frankrijk" uitgezonden. Mies Bouw- nians. 21.45 De mens in dichte pakking: dis man reisde met een filmploeg naar Frank- cussie over het wereldbevolkingsvraagstuk. 22.30 Sport in beeld. 22.45 Journaal rijk voor een bezoek aan Wim Sonneveld op diens boerderij in de Provence, dicht VOOR MAANDAG bij de Franse Riviera. NEDERLAND I I Nederland 2: Vanavond zendt de NTS 19.00 Nws. 19.01 Klaas Vaak. 19.06 Ken- een forum uit over het Wereldbevolkings- merk: rubriek van de kerken. 19.35 Flipper vraagstuk in verband met een symposium 20.00 Journaal. 20.20 Uitzending V.V.D. 20.30 dat 20 en 21 juni over dit onderwerp door Socutera. 20.45 Het leven onder water. 21.00 de Nederlandse Academie van Weten- ïee en sympathie, film. 23.00 Journaal. schappen in Amsterdam wordt gehouden. NEDERLAND II Vóór deze uitzending begint, wordt er een nieuwe aflevering van De Virginian uit- 20.00 Nws. 20.01 De oude draaidoos. 20.40 gezonden, getiteld: „Weerzien van Coral". Politiek bekeken. 21.20 Duke Ellington en Tramps keert naar zijn woonplaats terug ™iL°rveoo nK t Verk?nning en herkenning, en bemerkt dat de stad door een bende gesprek. 22.05 Journaal. bandieten wordt geterroriseerd. Sherrif Brett Cole en diens zwager Duke Logan hebben de bendeleider Pedro Lopez toe- BRUSSEL 324 m. I stemming gegeven de stad als hoofdkwar- 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.08 Land- tier te gebruiken, mits de bende zijn prak- bouwkroniek.12.15 Lichte muziek. 12.40 Wee tijken buiten de stad ten uitvoer brengt. ncTtetm®°S;vbeyl,tteV°?r fhli5pers- 1248 Trampas verzet zich heftig tegen de be- Nws. 14.03 Serieuze muziek. 14.50 Kamer- ™°°rd op boerderij gaat hij de mis- muziek. 15.00 Nws. 15.03 Serieuze muziek, «adigers achterna en schiet er een neer, 15.40 Gram.platen. 16.00 Nws. 16.03 Beursbe- Recht en orde worden in de stad her- richten. 16.09 Programma voor de zieken, steld, maar niet nadat Trampas de nodi- 17.00 Nws. 17.15 Amusementsmuz. 18.00 Nws. ge tegenwerking te verwerken heeft ge- 18.03 Voor de soldaten. I had. V

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 8