Coentunnel gaat morgen open Verdere afbraak van woningen voor verkeersvoorzieningen Betaling abonnementsgeld per giro ROND DE LOSPLANK Havenberichten Slag op het hoofd met een bierglas Bromfietser was onder invloed Jongetje stak plotseling over Overstekende rat oorzaak ongeval Ouderavond van Viva la Musica Fregat te water Automobilist verleende geen voorrang MAANDAG 20 JUNI 1966 5 HOTEL ROYAL De vloot zoekt Aanvoer stop Examens Advertentie KENNEMERLAAN 93 - IJMUIDEN - TELEFOON 7452 Sfeer en gezelligheid - Twee dingen - één begrip Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN Leiden H. E. Schutte, geboren te Cu rasao en thans wonende te Oegstgeest, is bevorderd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op een proefschrift getiteld „De vascularisatie van de abdominale aorta in verband met atherosclerose. (Een microangiografisch en histologisch onderzoek van de menselijk abdominale aorta)." Promotor was prof. dr. M. Vink. De heer M. Knoester, geboren te Den Haag en thans wonende te Vlaardingen, is bevorderd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op een proefschrift getiteld „The heat of mixing of moderately dense gases". Promotoren waren prof. dr. J. J. M. Beenakker en prof. dr. K. W. Taconis. teit der wiskunde en natuurwetenschap- Gepromoveerd tot doctor in de facul- pen mej. E. Pees, geboren te Voorburg en thans wonend te Leiden. Het proefschrift was getiteld „De genetische fijnstructuur van een lystine gen nij aspergillus ni- dulans". Promotor was prof. dr. H. J. Gloor. Geslaagd voor het doctoraal examen Ned. taal en letterkunde F. E. A. Batten (Amsterdam). Leiden (Leidse Onderwijsinstellingen). Tandartsassistente: mej C. J. J. Huysmans (Zwanenburg). Eindhoven. Gepromoveerd ir. W. M. C. van den Heuvel uit Eindhoven met lof tot doctor in de technische wetenschappen op proefschrift „Interruption of small induc tive currents in A C circuits". Promotor was prof. dr. D. Th. J. ter Horst. In een café te oud-IJmuiden kreeg een 60-jarige IJmuidenaar zaterdagavond van een tot nu toe onbekend gebleven andere bezoeker een slag op het hoofd met een bierglas. De klap kwam zodanig aan dat de IJmuidenaar voor nadere medische behandeling naar het Antoniusziekenhuis moest worden gebracht. DE AANVOERDERS van verse haring hebben vorige week moeten er varen, dat behalve het warme weer ook nog twee kotters met verse haring uit Zweden afbreuk deden aan de prijsvorming van de schamele vangst. De haring valt tot nu toe erg klein van stuk uit en de handel kan deze haring maar zeer mondjesmaat opnemen. Het eerste van de twee Zweedse vaar tuigen bracht haring aan van hetzelfde gehalte als die aan boord van de Nederlandse schepen. De kwaliteit viel bij het omdraaien van de kisten wel wat tegen. De aanvoer van het tweede Zweedse schip was beter, de haring was wat groter van stuk. DE HANDEL liet zich voor deze par tijen niet onbetuigd. Nadat de prijs een maal was ingezet op ƒ32.-per kist van 40 kg haring, liep deze op tot 37.-. Vooral de prijsvorming van de haring uit het tweede Zweedse schip betekende voor de opvarenden van de Nederlandse boten een hard gelag. Immers voor de allerbes te haring die zij aanvoerden werd niet meer uitgelegd dan ten hoogste 10.- per 25 kg. En veel echter kon maar nau welijks boven de opvangprijs verhandeld worden of moest aan de visverwerkende industrie toegewezen worden. De verse tonnen aangevoerde haring, die toch veel al wel gewaardeerd wordt, onderging een zelfde lot. Opvallend daarbij was evenwel dat de doorgedraaide haring niet aan de vaderlandse visverwerkende industrie werd toegewezen, maar aan een bekende IJmuider handelaar. Hij verkocht op zijn beurt deze haring weer door naar Duits land. Daarmee is wel bewezen dat de prijs die deze buitenlanders moeten beta len, aanmerkelijk hoger moet liggen dan die welke hier wordt betaald. Het vervoer naar de haringhaven met een oude zolder schuit zal wel iets minder kosten dan dat per grote diesel met aanhanger naar één van de Noordduitse havens, waar de ha ringen toch ook tot vismeel worden ver werkt. DE VANGSTEN van de haringschepen laten overigens nog te wensen over. Na een zeer bescheiden begin in de con treien rond de 56 graden N.B. is de vloot het hogerop gaan zoeken. Er zijn zelfs schepen aan het vissen tot aan 58.45 gr. N.B. Normaliter wel de vangplaats van een goede, vaste en grote haring. Eén van de daar vissende schippers hoorde nu de opmerking: hoe noordelijker je gaat des te kleiner de haring! De IJm-28 „Amsterdam", die een grote onderhoudsbeurt heeft ondergaan, is vrij dagmiddag vanuit IJmuiden weer naar zee vertrokken om bij de Shetlands met het pelagische net op haring te vissen. Het vorige jaar boekten hetzelfde schip en vele Duitse boten daar veel succes met dit net. Met andere (grond)netten is het daar zeer moeilijk vissen vanwege de scherpe bodem. Wegens machinepech is de ..Amster dam" zaterdagmorgen weer in IJmuiden teruggekeerd. De hernieuwde uitvaart zal mogelijk vandaag plaatsvinden. grote volwassen haring, hetzij gezouten hetzij vers aangevoerd. HET WARME WEER van vorige week was er ook de oorzaak van dat de verse vis zeker de schelvis en de wijting meerendeels doordraaide. De IJm-9 Haarlem kwam aan de dinsdagmarkt met een prachtige lading, voornamelijk schelvis. Het was heel jammer dat de handel geen kans zag deze uitstekend verzorgde vis op te nemen. De besom mingen waren er dan ook naar. Voor vele schepen betekende de opvangrege- ling een uitkomst, zodat ze nog iets kon den besommen. Aan de donderdagmarkt gebeurde het zelfs dat de middelgullen de zelfde weg gingen als de kleine gullen naar de vismeelfabrieken. Dit soort vis kon dus niet eens meer verwerkt worden tot filets. De warmte heeft de vishandel vorige week bepaald geen goed gedaan. De platvis leed er nog het minst on der, doch daarvan was de aanvoer ook niet bijster groot. Ook de tongenaanvoer liep terug. Met veel moeite zal de 100.000 kg zijn gehaald. De grovere soorten ble ven vrij goed prijshoudend, de kleinere dagen rond de 1,50 per kg. De Kw-41 kwam met een prachtige la ding makreel aan de markt. De ver wachting dat daarvoor een record-besom ming zou worden gemaakt is uitgelopen op een tegenvaller. De kleine kistjes mak reel werden maar net boven de opvang prijs verhandeld. De rokers zagen kans er meer voor neer te tellen, zodat de con- servenindustrie hjer een mogelijkheid kreeg. Dat het schip uiteindelijk toch nog een redelijke besomming kon maken was bepaald meer te danken aan de grote hoeveelheid vis dan aan de prijsvorming. Op de westelijke rijbaan van het Moer- bergplantsoen te IJmuiden stak zater dagmiddag een 5-jarig jongetje plotse ling over. Het ventje werd aangereden door een juist passerende auto, bestuur" door een 27-jarige technicus. Het jonget kwam op het kofferdeksel terecht en vie toen op de weg. Met schaafwonden aan het gezicht en vermoedelijk inwendige kneuzingen is het naar het Antonius-zie- kenhuis vervoerd en daar opgenomen. MET DE AANVOER van zoute haring wil het ook nog niet erg vlotten. Na een eerste totale aanvoer van ten hoogste 110 kantjes werd daarin een wijziging ge bracht door toe te staan hoogstens 225 kantjes per reis binnen te brengen. Dit mits voor elk kantje boven de 100 twee kisten verse haring meegebracht wor den. Nu is het, ook aan de op zee zijn de schepen, niet toegestaan met meer dan 175 kantjes binnen te komen met bo ven de 100 kantjes twee kisten verse. DEZE REGELING is noodgedwongen genomen, omdat de distributie in net bin nenland niet te doen viel. Wie 's mor gens met een gezond kantje haring de win kel langs ging bij het bij uitstek zomer se weer, vond nog voordat het middag was een ton vet terug, waarin nog iets van een haring werd gevonden. Ondanks de betere verkoop in de grote steden van de nu toch wel zoute haring zijn de voorraden dermate gegroeid, dat er echt een aanvoerstop moest komen, wil de haring niet voor de helft in han den vallen van de vismeelfabrieken. Het buitenland neemt zo goed als geen klei ne haring af. Ieder ziet uit naar een Amsterdam (V.U.) Doctoraal psy chologie: mej. S. M. Kind (Amsterdam), mej. mr. C. C. M. de Marez Oyens (Hil versum) cum laude. Doctoraal Duitse taal en letterkunde: B. Molendijk (Hilversum). Kandidaats Duitse taal en letterkunde: R. G. Huizinga (Haarlem), Tj. Biesma (Lisse). Utrecht Gepromoveerd de heer J. P. M. Kroon uit Den Haag tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op het proefschrift: „Het asymptotische gedrag van additieve functies". Promotor was prof. F. van der Blij, gewoon hoogleraar in de zuivere wiskunde, in het bijzonder de analyse en getallentheorie. Nijmegen Artsexamen: mevr. K. K. Tan-Tan (Nijmegen) en P. J. M. Paffen (Kerkrade). Doctoraal examen pedago giek: mej. G. G. W. Nacken (Munster- geleen). Doctoraal examen biologie: mej. A. A. M. Gribnau (Maastricht). Doctoraal examen theologie: J. F. Schure (Maas tricht). Groningen Doctoraal tandheelkunde: Th. F. D. Aarsen (Delden Stad); H. A. Dijkstra (Groningen); L. D. Eeltink (Hel- levoetsluis); J. O. Golverdingen (Gronin gen); M. C. van der Horst ('s-Hertogen- bosch); A. W. Verheijden (Hengelo). Bevorderd tot arts: K. Dijkstra (Gro ningen). Bevorderd tot apotheker: A. K. Poll (Groningen). Bevorderd tot tandarts: K. J. R. van Barneveld (Zuidwolde. Gr.); G. V. Ber lijn (Rotterdam); J. H. Goudsmit (Am sterdam); A. M. S. Perguin (Eindhoven); G. F. J. Rombouts (Valkenswaard); H. Woudsma (Groningen). Doctoraal Frans: S. L. van Albada (Leeuwarden). Een groot verkeersbord is in Am sterdam geplaatst langs de Haagweg, enige honderden meters voor het motel. Het nieuwe bord geeft aan wijzingen voor automobilisten met bestemming Zaanstreek, Amster dam-Noord, om met ingang van morgen via de Coentunnel te rijden en de drukke stad te mijden. Amsterdam (Gem. Un.). Tweede gedeelte kandidaatsexamen geneeskunde: B. H. W. F. van Cranenburgh (Haarlem), A. S. Meij er (IJmuiden), A. W. Visser (Zandvoort), mej. J. E. H. Segaar (cum laude) (Haarlem). Zoals bekend vallen deze woningen mede ten offer aan de voorgenomen ver keersvoorzieningen in de directe nabij heid van de spoorwegovergang naar Be verwijk, waarmede men nu haast wil ma ken. Hiertoe dient ook de uitvalweg van de Schulpweg af naar deze spoorover weg, die aansluit op de Velserweg en Op de Werf De Schelde te Vlissingen is zaterdag het fregat „H.M. Evertsen" te water gelaten. Hier een beeld van het fregat na de plechtigheid, uitge wuifd door werklieden van de werf. Een rat, die zondagmiddag het fiets pad langs de weg Amsterdam-Velsen overstak, is de oorzaak geweest van een ongeval. Een moeder en dochter, die daar fietsten, schrokken zo van het dier, dat zij met de sturen in elkaar haakten en beiden op het fietspad vielen. De moe der, een schippersvrouw, liep een hersen schudding op en schaafwonden, de doch ter kreeg ontvellingen aan haar benen. De ongevallendienst bracht beiden naar het Antonius-ziekenhuis te IJmuiden. Het sinds 1957 bestaande jeugdorkest Viva la Musica te Heemskerk gaf na on geveer anderhalf jaar weer een ouder avond, welke door de ouders bijzonder op prijs werd gesteld. U kunt het uzelf gemakkelijker ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 11,05, postabonnees 12,30. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Na een periode van experiw.enteren onder nieuwe leiding kon door de aanwe zigen worden vastgesteld, dat het orkest over goed en bruikbaar materiaal be schikt, waarmee echt wel een behoorlijk orkestnummer te brengen is. Het programma, dat zowel het orkest als een groot aantal solisten en het zang koortje de kans gaf hun vorderingen te bewijzen, werd in een vlot tempo afge werkt en bood enkele buitengewoon aan trekkelijke nummers. Zeer goed klonk bijvoorbeeld de door het orkest gespeelde tango La Comparza, terwijl ook de gebroeders Bakker opvie len. Deze twee jonge knapen ontlokten aan hun blokfluiten een menuet, dat op een paar kleine onvolkomenheden in een paar moeilijke passages goed door hen gebracht werd. Ook Arnold Denneman. die met een gro te ritmische sectie de Zorba op de ac cordeon speelde, kreeg een hartelijk ap plaus en moest tweemaal bisseren. Veel waardering hadden de aanwezigen eveneens voor het door het koor ge zongen Hava Maguila met begeleiding van de heer Oor op de gitaar en ritmische be geleiding, Er schijnt in de sanering van de wo ningen aan het einde van de Wijkerstraat- weg te Velsen-Noord nabij de spoorweg overgang naar Beverwijk nu meer vaart te zullen komen, nadat aan de oostzijde ter plaatse een tiental woningen sedert vorig jaar oktober onder slopershanden rijn gevallen. Zaterdag werd aan de westzijde het perceel nummer 311 ontruimd waardoor van het rijtje van zes woningen van num mer 309 af nog slechts de nummers 315 en 319 zijn bewoond. Doordat aan deze huizen niets meer wordt gedaan gaan zij langzamerhand in een vervallen toestand verkeren, zodat de huidige bewoners wel spoedig indien althans van gemeentewege andere woon ruimte is of wordt aangeboden en bok wordt aanvaard naar ander onderdak xullen uitzien. éénrichtingsverkeer beoogt van De Gilden af naar VelsenBeverwijk, terwijl de oude Schulpweg evenzeer eenrichtings verkeer van BeverwijkVelsen af zal gaan verwerken naar de richting Hoog ovens. Het zandbed voor de uitvalweg is juist vorige week gereed gekomen. Dit zal een driebaansweg worden en vermoede lijk wel enige verlichting brengen in de spitsuren. Van de inmiddels al enige tijd ontruim de woningen aan de Wijkerstraatweg is nummer 313 weer voor korte tijd in ge bruik gegeven, niet als woning doch als tijdelijk onderdak voor boekhandel Laan aan de Wijkerstraatweg, die zijn eigen pand ingrijpend laat verbouwen. In de Wilgenstraat in IJmuiden in zon dagmiddag een 33-jarige bromfietser ge vallen. De man kreeg schaafwonden aan het gelaat. Nadat in het Antonius-zieken huis medische hulp was verleend is de bromfietser, die onder invloed van alco holhoudende drank verkeerde, naar het hoofdbureau van politie gebracht en daar ingesloten. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Tor Anglia, van Immingahm; Eberstein. Norrsundett; Delft, Rotterdam; Waverstroom, Londen; Kieldrecht, Antwerpen; Spaarnestroom, Huil; Thea, Londen, IJmuiden; Gazelle, Boston, Koog a. d. Zaan; Emsland, Goole; Dinkelstroom, Londen; Crescen do, Grimsby; Buka, Londen; Zaanborg, Manty- luoto; Hinde, Londen; Berleborg, Kalmar; Stegsvig, Oxelosund. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Mare Li- berum, naar Dagenham; Bovenkerk, Lissabon; Bierum, Londen; Alk, Bremen; Adi, Londen; Jean-E., Londen; Castor, Londen; Ibis, Helsinki; Bruse, Oslo; Daphnis, San Juan; Policos, Ter- neuzen; Longstone, Seven Islands; Tor Anglia, Immingham; Benny Skou, Le Havre; Bandak, Seven Islands; Skaumor, Monrovia, IJmuiden; Thuringen, Lübeck, IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Hugin, van Gothenburg, Velsen; Lingeborg, Uddevalla; Beila, Le Havre; Hada 2, Par; Dania, Kopen hagen: Gillation, Rochester; Challanger, Mosjoen; Arkadia, Londen; Vigsnes, Moh-i-Rana, IJmui den; Theresie, Pepel. IJmuiden; Nordhelm, Karlstad, Haarlem; Draco, Aarhus; John Kruse, Helsingborg; Edda, Gefle: Scheldeborg, Kotka. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Hoeghst, van Antwerpen; Baden, Oslo; Aagtekerk, Ant werpen; Gero Michalos, Pugevash, Velsen; Pal- las (Fin), Kotka; Juno (Fin), Mantyluoto; Pallas (Ned.), Leixoes; Cornells Houtman, Fowey; Buntenstein, Bremen; Juno (Ned.), Swansea; Amstelborg, Ala; Sjoa, Pepel, IJmuiden; Thomas B. Kimball, La Plata; Bern, Par; Wiking, Da- genham. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Johanna Buitelaar, naar Klaipeda; Athel Monarch, Vlaar dingen; Rijnstroom, Shoreham: Polarsol, Port Gentil; Hontestroom, Hull; Vliestroom, Sheer- ness; Dusseldorf, Bremen; Stentor, Rotterdam; Boekanier, Great Yarmouth^ Annastatia T. L., Constanza. Maandag vertrokken uit IJmuiden: A. Junger- hands, Kopenhagen. Een inwoonster uit Wormerveer werd gisteravond met een hoofdwond naar het Rode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk over gebracht, nadat zij gewond was geraakt bij een aanrijding op de Vondellaan-Ake- rendamlaan. Er ontstond namelijk 'n bot sing tussen twee personenauto's, toen de automobilist L. C. R. uit Krommenie die op de Akerendamlaan in de richting van de Dr. Schuitstraat reed geen voorrang verleende aan 'n van rechts ko mende auto. Beide voertuigen werden flin beschadigd. Het slachtoffer zat als pas- sagiere in de auto, die geen voorrang ver leende. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE De sanering van het gedeelte Wijkerstraatweg in Velsen-Noord zet zich gestaag voort. Ook deze vjo- ningen zullen binnen afzienbare tijd onder slopershamers vallen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5