ROY weer dé favoriet toernooi op Wimbledon EMERSON had met de Canadees Fauquier geen moeilijkheden V Zestien paarden Grote Prijs der starten in de Lage Landen Rennersveld Tour de France Janssen sprekend over ploeggenoten: m Dat geluier moet afgelopen zijn in Okker door zijn snelheid sterker dan Brit Mills Guldemond leidt in Kiel bij Sharpies Mevr. Timmer leidt in schaaktoernooi Doelman Vogels naar Sittardia Sterk veld van amateursprinters naar Amsterdam Schitterend batten door West-Indiërs Skiffeur Droog op de Bosbaan tegen Jan Wienese Jong Oranje tegen Deense jeugdploeg pub lekker lopen NIG0LS AMSTERDAM lekker lopen DINSDAG 21 JUNI 1966 13 Santana zwak H U i i ng Vier t.v.-uitzendingen van Wimbledon Beugels ritwinnaar in - vijf-etappenwedstrijd Geen sfeer vers in blik verpakt! Ortiz behield bokstitel Ze zijn er weer, de beste spelers en speelsters uit alle windstreken waar maar tennis wordt gespeeld. De dames met de veelkleurige bloemenhoedjes, de heren met de veelsoortige snorren. Het 80e Wimbledontoernooi verschilt in entourage niet veel met het 50e of het 25e, al zijn de rokjes zowel op- als om de baan weer veel korter en al heeft tennismode-ontwerper colonel Teddy Tinling in eigen kleding het accent van zijn extravagante rose en violette overhemden verlegd naar supersmalle op-art pantalons. Maar hoe weinig het decor van 's werelds grootste tennisjamboree door de jaren heen ook verandert, binnen de strakke omheiningen van de banen is het karakter van de strijd steeds anders en altijd weer verrassend, al bleven op de eerste dag van Wimbledon de sensaties uit. Okker (rechts) en de Canadees Fau quier, die in de eerste ronde van Emerson verloor. Roy Emerson nu zijn landgenoot Tony Roche met een enkelblessure suk kelt weer favoriet voor de titel en dus voor de eerste hattrick sedert Fred Per ry het kampioenschap in 1934, 1935 en 1936 driemaal achtereen won liep als een sneltrein over de Canadese geoloog Fauquier heen: 6-0, 6-1, 6-2. Bijna even snel in welgeteld 49 minuten, had Tom Okker zich door de eerste ronde heenge slagen. Alan Mills, zijn 29-jarige Engel se tegenstander, had geen snelheid ge noeg om het hoge tempo van Okker's topspin-spel te kunnen weerstaan. De ze ven jaar jongere Nederlander won met 6-4, 6-1, 6-1, na alleen in de eerste set even in moeilijkheden te zijn geweest. Ondanks een overrompelende start met love-games op de service verloor Okker na 3-3 zijn service door een serie prach tige returns van Mills, die over een ge vaarlijk uitschietende backhand bleek te beschikken. Al in de volgende game werk te hij de achterstand weg en vanaf dat moment won de enkele kilo's te zwa re Brit nog maar één keer zijn service. Okker speelde, hoewel hij werd ge plaagd door een hardnekkige hooikoorts, waartegen drieëntwintig injecties niets hebben uitgericht, zeer snel tennis. Met het maximum van topspin in zijn sterke tweede service en in zijn half hoge fore handdrives en met goede vlakke volleys. De tweede set duurde veertien minuten, de derde negen minuten Zijn volgende tegenstander heet Clay lies, een 23-jarige journalist uit Croy don, die na een moeilijke eerste set de Zuidafrikaanse boerenzoon van Nederland se afkomst Peter van Lingen uitschakel de 8-6, 6-2, 6-4. En om dan even in Ok ker's buurt te blijven: na een verwachte zege op Hes krijgt hij de winnaar van Sangster-Barnes tegenover zich. Een partij met meer spanning en lan ge rallies dan de cijfers doen vermoe den, was die waarin de als achtste ge plaatste Amerikaan Clark Graebner van de in Bologna wonende Australiër Martin Mulligan, finalist van Wimbledon 1962 won: 6-4, 6-4, 6-3. Het was een prachtig gevecht tussen de gebrilde atleet Grabner met zijn vaak onhoudbare ser vice en de artistiek spelende Mulligan, die met zijn fijne touch aan Okker doet denken. De doorbraken op Mulligan's wat onzekere service kwamen alle aan het einde van de set. Grabner, voor wie de loting een soort grand national van hin demissen heeft opgeleverd, heeft met de ze zege een heel moeilijke horde geno men. In dezelfde helft van de lijst kwam Manuel Santana, de Spaanse harde ba nen-specialist, op goedkope wijze in de tweede ronde. Zijn Japanse rivaal Wata- nabe pleegde op baan vijf bijna letter Hjk harikiri door bU een poging een bal te halen zo hard met de maag tegen een paaltje langs de baan te lopen, dat hij halverwege de tweede set moest op geven. De kleine kwieke Japanner had de eerste set met 7-5 gewonnen en stond met 3-0 in de tweede achter. De donke re Santana bleek zeer veel last van het gras te hebben en het lijkt niet waar schijnlijk, dat de velen die hem als fa voriet hebben getipt, nog langer bij hun mening zullen blijven. Tony Roche, de als tweede geplaatste speler, kwam nog niet op het groene tapijt Hij kreeg van de wedstrijdleiding een dag respijt in verband met zijn ge scheurde linkerenkelband en is nu ineens van top-favoriet outsider geworden. Fred Stolle, de lange blonde Australiër, die als derde is geplaatst, versloeg Ingo Buding met 6-2, 6-2, 4-6, 6-2 waarbij die 4-6 in het voordeel van de Duitser een merk waardig intermezzo vormde in een partij, die volledig door het power-play van mr runner-up", zoals Stolle wordt ge noemd, werd beheerst. Van de geplaatste spelers heeft John Newcombe het verreweg het moeilijkste gehad. Tegen de 20-jarige linkshandige speler Ray Ruffels, de Australische dub belspelpartner van Tom Okker, had hij vijf sets (6-1, 3-6, 4-6, 6-3, 6-3) nodig. Ruffels is een typisch vertegenwoordiger van de Australische school met vaart in alle slagen, een sterke service en een prachtige conditie. Tot het laatste moment was de partij in evenwicht met sterke groundstrokes aan beide zijden. Het werd 3-3 in de vijfde set en het was duidelijk dat een kleinigheid de doorslag zou geven. Die subtiele fout kwam in de zevende game toen Ruffels een voetfout maakte en daar door even zo in zijn zelfvertrouwen werd getroffen, dat hij er een dubbele fout op liet volgen. Het betekende de door braak en Newcombe speelde verder een gewonnen partij. De belangrijkste uitslagen van de eer ste dag waren: Grabner (V.S.)Mulli gan (Austr.) 6-4, 6-4, 6-3, Darmon (Fr.) Dell (V.S.) 7-5, 6-3, 6-0, Newcombe (Aus tr.) - Ruffels (Austr.) 6-1, 3-6, 4-6 6-3, 6-3, Metreveli (Rusl) - Taylor (G.B.) 6- 3, 0-6, 6-0, 6-2, Richey (V.S.) - Stillwell (G.B.) 6-4, 6-2, 3-6, 15-13, Fletcher (Aus tr.) - Carmichael (Austr.) 6-1, 6-3, 6-4, Wilson (G.B.) - Cottrill (Austr.) 6-0, 9-7, 6-3, Santana (Sp.)-Watanabe (Japan) 5- 7, 3-0 opgegeven. Davidson (Austr.) - Pilic (Z.S1) 6-4, 6-4, 6-4, Ralston (V.S) - Lutz (V.S.) 7-5, 6-2, 3-6. 6-4. Stolle (Austr)-Buding (Did) 6-2 6-2 4-6 6-2, Koch (Braz)-Nastase (Roem) 6-2 6-0 6-0, Drysdale (Zd Afr)-Kodes (Tsj.Sl) 6-4 6-4 7-5, Diepraam (Zd.-Afr.)-Leclerq (Fr.) 6-8 6-2 6-2 6-2, Arilla (Sp)-Rodriguez (Chi li) 20-22 4-6 6-2 6-2 6-2 Barnes (Braz)- Alvarez (Col) 6-1 6-3 6-2, Ulrich (Den)- Di Maso (It) 9-7 5-7 6-3 6-4,. Ook op de derde dag van de 84e Kieler Woche hebben de Zweedse gebroeders Sundelin hun leidende positie in de Dra- kenklasse kunnen behouden, ondanks een twaalfde plaats in de race van gisteren. De overwinning ging naar de Duitser Libor, die zijn landgenoten Schuldt en Wacker achter zich liet. Bier zorgde voor een Nederlands succesje doog als vierde binnen te komen. De windflauwte was er oorzaak van dat de wedstrijden van de Finnen en de F D's moesten worden onderbroken. Laat in de namiddag vertrokken de boten met meer succes. De Duitser Nowka toonde zich de snelste. Zijn landgenoot Rappel, die ditmaal vijfde werd, handhaafde zich als eerste in het algemeen klassement. Bij de Finnen moest zanger-zeiler Willy Kunweide met een tweede plaats achter de Amerikaan Sprague genoegen nemen. Kunweide leidt echter nog steeds onbe dreigd in de algemene rangschikking, waar Sprague opklom tot tweede positie. In de wedstrijd van gisteren bleek de Nederlander De Jong goed voor een vijf' de plaats. Wil Guldemond streed volgens de tradi tie in het voorste gelid bij de sharpies. De Nederlander bleek opnieuw succesvol en ging met zijn „Spotvogel" als eerste door de lijn van aankomst. Hij staat ruimschoots eerste in het algemene klas sement. Advertentie Speciaalzaak voor prettige schoenen Haarlem Kruisweg 42 Tel 12637 Ook Forma Natura Na de tweede ronde van het toernooi om het Nederlands schaakkampioenschap voor dames gaan mevrouw Timmer (Be verwijk) en mevrouw Vreeken met twee punten aan de leiding. De afgebroken par tij uit de eerste ronde tussen de dames M. A. Roodzant en G. Roodzant sr. werd door laatstgenoemde gewonnen. De uitslagen van de tweede ronde lui den: Vreeken-Van der Veen 1-0; De Klerck-Bruinenberg 0-1; Roodzant sr.- Timmer 0-1; Stegeman-Roodzant 0-1. De Sittardse eredivisievereniging Sittar dia heeft doelman Piet Vogels en halfspe- ler Piet Kusters, beiden van Fortuna '54, een contract aangeboden. Sparta contrac teerde Roggeveen (DHC). Piet Kruiver, de middenvoor van Feije- noord en topscorer in het afgelopen sei zoen heeft de Rotterdamse stadionclub gisteren een brief gestuurd met het ver zoek hem op de transferlijst te plaatsen DWS heeft belangstelling voor hem. Voor de twaalfde Grote Prijs der Lage Landen, die zondagmiddag 26 juni op de renbaan Duindigt wordt gelopen zijn zes tien paarden van vijf nationaliteiten aan de start toegelaten. Voor de eerste maal neemt er ook een Deense draver deel. Het is Brother Hill, die reeds vorige week met zijn trainer en rijder G. Andersen op Duindigt verscheen. België en Duitsland komen met drie paarden. De Belgen met de ook in ons land bekende Unworthy, alsmede Ultima tum en de grote crack Or en Barre. Van de Duitse paarden hebben Quosiris D (Walter Heitmann) en Vinei de beste kan sen. Hiertegenover stelt de Nederlandse draf- sport Zanto, Azalea Hanover, Anaconda Pigh Life II, Germano en Carlos Pluto, de winnaar van de gouden zweep. Deelnemersveld: Brother Hill (Poulsen) afstand 2600 meter, Zanto (Bosveld) 2600 m, Unworthy (Bals) 2600 m, Anaconda (v. d. Veen) 2600 m., Ultimatum (Mis pion) 2600 m., Azalea Hanover (Wage naar jr.) 2600 m„ Or en Barre (Lampe) 2620 m., Star Rodney (Beckemeyer) 2620 m., Carlos Pluto (Siderius) 2620 m., Or lof (Scott) 2620 m., Oliver B (Sierdsma) 2640 m., Pigh Life II (Vergay) 2640 m., Vinci (Roth) 2640 m., Quosiris D (Heit mann) 2640 m., Germano (Oosting) 2640 m., Mincio (Krüger) 2660 m. De NTS verzorgt vier uitzendingen van de tennisstrijd op Wimbledon. Op 29 en 30 juni en op 1 en 2 juli. De reportages worden als volgt uitgezonden: woensdag 29 juni van 19.00-20.00 u. (Nederland II), 30 juni: 18.00-19.00 u. (Ned. I), 1 juli: 18.00-19.00 u. (Ned. I) 2 juli: 14.00-18.45 u. finales (Ned. II). Een bijzonder sterk veld van amateur- sprinters zal komende donderdagavond (23 juni) in het Olympisch stadion van Amsterdam aantreden in het sprintge- deelte van de „Grote Prijs van Amster dam". Directeur Bessem is afgestapt van de gewoonte om deze prijs door de prof sprinters te laten betwisten. Door de samenwerking tussen Jan Derksen en de Franse baancoach Tot Ge- rardin zal het Nederlandse wielerpubliek kennis kunnen maken met de Rus Omari Phakadze (vorig jaar in San Sebastiaan winnaar van de regenboogtrui bij de sprinters), zijn landgenoot Logunov, oud wereldkampioen Pierre Trentin, diens landgenoot André Moreion, de Australi sche kampioen Johnson en voorts onze landgenoten Jan Jansen, Wim Koopman en Charles Ruikers. De andere helft van de grote prijs is voor de profstayers, bij wie Jaap Oud- kerk dit jaar moet trachten door de com bine te breken, die sinds zijn entree bij de bcroepsrijders tegen hem is opgezet. Hij heeft zich thans verzekerd van de steun van de geroutineerde gangmaker Bertus de Graaf, die Oudkerk twee jaar geleden naar de wereldtitel bij de ama teurs reed, maar hem daarna losliet. Het koppel OudkerkDe Graaf is tot grote dingen in staat. Een eerste bewijs- daar van kunnen ze in de grote prijs leveren, wanneer wereldkampioen Timoner, de Belg Proost, de Duitsers Rudolpn en Scholz, de Hongaar Orban en de Neder landers Piet van der Lans en Jan Legrand in ritten van dertig en veertig kilometer de tegenstanders zijn. Advertentie VANAVOND 8 UUR (tot 21 jaar) HONKBALSTADION De ploegen, die in de vandaag te Nancy gestarte 53e Tour de France zul len uitkomen, zijn als volgt samenge steld, met aan het begin vermeld de naam van de ploegleider: Magne: Bellone, Bodin, Cazala, Ge net, Guimbard, Pouldir (allen Frank rijk), Spruyt (Belg), Swerts (Belg), Schil (Belg), Wolfshohl (Did)., Plaud: Bracke (Belg), Delisle (Fr), Duez (Fr), Kunde (Did), Letort (Fr), Pingeon (Fr), Raymond (Fr), Simpson (GB)., Van Coningsloo (Belg) en Zim- mermann (Fr). De Muer: Janssen (Ned), Delocht (Belg), Delberghe, Foucher. Grous- sard, Izier, I.efevre, Milliot, Monty (al len Frankrijk, en Schleck (Lux.). Caput: Benet, Beuffeuil, Darrigade, Dupont, Lebaube Lebreton, Le Gre- ves, Mastrotto, Novales en Rostollan (allen Frankrijk) Geminiani en Louviot: Aimar, An- quetil (belden Frankrijk), Den Hartog (Ned), Denson (GB), Everaert, Grain, Milesi, Novak, Stablinski (allen Frank rijk), en Jimenez (Spanje)., Pellenaars: Haast, Van Dongen, Ha- rings, Karstens, Zilverberg, Nijdam, Maliepaard, Van der Vleuten, Wouters en De Roo (allen Nederland)., Bertolazzo: Bitossi, Carlesi, Chiari- ni, Colombo, Fabbri, Lenzi, Manucci, Mugnaini, Zanchi (allen Italië) en Mau- rer (Zwits)., Albani: Rudi en Willy Altig (Did), Geldermans (Ned), Colombo, De Pra, De Rosso, Fezzardi, Fornoni, Neri en Scandelli (allen Italië). Driessens: Brands, Molenaers, Planckaert, Reybroeck, Van Derber- ghe, Van den Bosche, Van der Eynde, Van de Ryse en Van Vlierberghe (al len België) en Eddy Schutz (Lux). Cools: Boons, Boucquet, Hassel- donckx, Houbrechts, Huysmans, In 't Ven, Messelis, Vannitsen, Van Springel en Vranken (allen België)., Marien: Depauw, Derboven, Des met, De Wolf, Maes, Monteyne, Seis, Sorgeloos, Stevens en Van Looy (allen België)., Machain: Aranzabel, Diaz, Errando- nea, Garcia, Lopes-Rodriguez, Marti an, Mendiruru, Otano, Perurena en Santamarina (allen Spanje)., Langarica: Echevarria, Elorza, Ga- bica, Galera, Gomez del Moral, Gon zales, Momene, San Miguel, Uriona en Velez (allen Spanje). '4' "4 v. >A/VVVVWV>n^^^^^/V\^^^^^%^^^r»^iAV^A^^VVV/VVVVV\A/VVVVVl#VWWVWAA#VV%n/%A/\AA»\A^\A/V\/VVVVl^nn#VVVVVVVVV\AAA»WWWVVVVV%/VV%A/V\/V\AAWVVVVVV\AAA/V\/\AA#VVVWVy „Het moet nu maar eens afgelopen zijn met dat geluier", zei vedette Jan Janssen, die als laatste van zijn ploeg maandag tegen het middaguur in Nancy aankwam. Met „dat geluier" bedoelde hij de houding van sommige van zijn ploeggenoten in voorgaande jaren. „Het gaat niet aan dat ik in mijn eentje voor een trui moet knokken. Dat is vorig jaar gebeurd maar nu moet het anders worden. Reken er maar op dat ik met de vuist op tafel zal slaan als de heren het niet naar mijn zin doen. Vanmiddag al hebben we een praatje met Maurice (ploegleider) de Muer gehad en daarbij zijn de zaken duidelijk gesteld: alle jongens hebben de opdracht voor mij te fietsen. Op Willy Monty, Johny Schleck en Julien Delocht die jongen fietst goed kan ik zeker bouwen. Het ging bij deze bespreking voornamelijk om de oudgedienden in de ploeg als Georges Groussard en André Foucher, die nu eindelijk eens moeten beseffen dat hun tijd voorbij is". Jan Janssen verkeert in de gelukkige omstandigheid, dat hij de onbetwiste kop man van zijn formatie is. Zijn enige zorg is thans de schouderblessure die Janssen in de Midi Libre heeft opgelopen doch die inmiddels vrijwel genezen is. „Het is nog een wonder, dat ik er toen zo goed ben afgekomen. Als ik op mijn hoofd terecht was gekomen, was ik zeker dood geweest". Janssen tastte naar de plaats waar hij getoond tuas. „Ik voel het nog een beetje, maar echt last heb ik er gelukkig niet meer van. Zaterdag nog heb ik in Auxerre gereden en dat ging heel goed". Jan Janssen Eddy Beugels is maandag winnaar ge worden van de eerste rit van een inter nationale vijf-etappenwedstrijd in Rhein- land. De renner uit Sittard had voor de 185,9 km. van St. Goa naar Marienberg 4 uur 54 min. 6 sec. nodig en zegevierde met grote voorsprong. Ruim twee minu ten later ging de Duitser Richard Adler als tweede over de eindstreep. Diens landgenoot Unterkirchner werd in 5.01.16 derde. Gombert, Ebert en Mücke allen West-Duitsland eindigden in dezelfde tijd als resp. vierde, vijfde en zesde. Advertentie Speciaalzaak voor prettige schoenen Haarlem Kruisweg 42 Tel 12637 Ook Forma Natura „Ze schrijven hier wel in de kranten dat ik op een derde groene trui uit ben maar dat is niet mijn eerste doel. Als het even kan wil ik de gele trui proberen te pakken. Laten we echter de eerste negen dagen maar afwachten. Dan zal ik be slissen of ik eventueel doorga voor een goede klassering in het individuele klas sement of dat het weer de groene trui wordt. Voor mij is het echter belangrij ker dat ik bij de eerste vijf eindig, dan dat ik weer het puntenklassement win. Het is overigens jammer, dat Motta, Gi- mondi, Adorni en Zilioli er niet bij zijn, want dan was het eenvoudiger geweest om aan de waakzaamheid te ontsnappen. Nu kunnen Anquetil en Poulidor me veel beter in de gaten houden". Over de ber gen maakt onze landgenoot zich geen zorgen. „Die zijn minder zwaar dan het vorige jaar en met een beetje geluk hoef ik zowel in de Pyreneeën als in de Alpen niet veel te verspelen". Janssen bezocht 's middags tourdokter Dumas en werd, evenals alle andere ren ners trouwens, in orde bevonden. De Te- levizieren waren hem al voorgegaan, evenals Ab Geldermans, die nu iedereen in onberispelijk Italiaans begroet, en Arie den Hartog. Rik Wouters bleef bij dat alles stilletjes voor zich staren. Zijn gedachten verwijl den thuis, waar zijn echtgenote haar eerste baby verwacht. „Dat gaat je champagne kosten Rik", verheugde Gerben Karstens zich al. Kwam Jan Janssen pas tegen het mid daguur in Nancy aan, andere sterren maakten het nog bonter. Rik van Looy, het grote vraagteken in deze Tour, van wie men overal verwacht dat hij de meu te ln de eerste negen vlakke ritten tot grote activiteit zal dwingen, liet zich voorlopig niet zien. De ex-keizer van Herenthals had zondag nog een koers in België gereden en was in de nacht naar Nancy geko men. Hij sliep lang uit alvorens zich bij de dokter te presenteren. Maestro Anque til spande echter de kroon. Laat in de middag was hij nog steeds niet in de startplaats te bekennen. „Hij zal wel even voor de sluiting van de medische dienst komen opdraven", was de mening van zijn landgenoten. Zij kregen gelijk want tegen zes uur, toen dokter Dumas al be gon te wanhopen, reed Anquetil, verge zeld van zijn charmante echtgenote in een grote wagen het terrein van de perma nence op. Er was helemaal geen sfeer in Nancy, waar de inwoners zich nauwelijks bewust waren van het komende grote gebeuren. Alle voorbereidingen speelden zich af in een complex tentoonstellingsgebouwen ver buiten de stad, waarheen maar wei nig nieuwsgierigen zich spoedden om de vedetten van de wielersport van dichtbij te bekijken. Ook Kees Pellenaars was het opgevallen hoe zeer de omstandigheden zich wijzigen. „Vroeger moesten we da gen tevoren in de startplaats zijn. Nu lijkt het wel alsof de heren naar een kermis- koers komen". Vanochtend om half twaalf bij de start was er meer belangstelling van het pu bliek, dat Poulidor toejuichte en An quetil uitfloot. Een prachtige zesde wicketstand van 193 runs, waarvoor aanvoerder Gary So bers en David Holford verantwoordelijk waren, maakte, dat West-Indië de vierde en voorlaatste dag van de tweede test match tegen Engeland kon afsluiten met een totaal van 288 voor 5. De gasten, die in de eerste innings 269 runs scoorden en 86 punten op de Engelsen achterkwamen, zetten hun achterstand daardoor in een voorsprong van 202 runs om. Aanvankelijk zag het er maandag op Lords weinig hoopvol voor de Westindiërs uit. Kort voor de lunch scheen de Engel se zege zeker bij een stand van 95 voor 5. Het voortreffelijke herstel van Sobers en Holford gaf de strijd echter een ge heel ander aanzien. Gerben Karsten bezig met Haas(t)- je over op de dag voor de start van de Tour de France. Toeschouwers zijn Van der Vleuten en Nijdam (v.l.n.r.). Zondag zal Harry Droog, de ontdekking van de Wedau-regatta van het afgelopen weekeinde, in het hoofdnummer om de felbegeerde Hollandbeker de strijd onder meer aanbinden met Jan Wienese van de Amstel. Voor de internationale roeiwedstrijden van de Koninklijke en de Hollandbeker- wedstrijdvereniging, die zaterdag 25 en zondag 26 juni op de Amsterdamse Bos baan worden gehouden, bestaat een onge kend grote belangstelling. Er hebben 430 ploegen ruim 100 meer dan in 1965 ingeschreven, hetgeen betekent dat er ongeveer 1000 roeiers aan de start zullen komen. Ze vertegenwoordigen acht lan den, te weten West-Duitsland, België, Zwe den, Tsjechoslowakije, Frankrijk, Zwitser land, Denemarken en Nederland. Op de eerste dag vormt de eerste lan- denwedstrijd tussen Nederland en West- Duitsland het voornaamste programma punt. Advertentie Het elftal van Jong Oranje, dat vandaag in Randers tegen het Deense jeugdelftal (onder de 23 jaar) uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Thie (ADO), achter: Suurbier (Ajax) Warnas (Go Ahead) Vriens (Wil lem II) en Duivenbode (Ajax), midden: Van der Vall (Feijenoord) en De Zoete (ADO), voor: Rensenbrink (DWS) Ven- neker (Feijenoord) Jansen (Feijenoord) en Graaumans (NAC). Reserves: Van Straaten (NOAD) Geestman (Blauw Wit) Klijnjan (DFC) en Vrauwdeunt (Feijenoord). De in Porto Rico geboren Carlos Ortiz, wereldkampioen boksen in het lichtge wicht, heeft met succes in Pittsburgh zijn titel verdedigd tegen de in Italië gebo ren en in Pittsburgh wonende 28-jarige Johnny Bizzarro. De 29-jarige Ortiz be sliste de strijd in de zesde ronde door een k.o. in zijn voordeel.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 13