Uniek de beveiligingssyteem nieuwe Coentunnel in Radar en t.v. signaleren verkeerssituaties naar centrale post en bondig^) X,: Journalist Scheps bij „Boulevard" 1 ontslagen Selecta geeft de moed niet op Kennelhouder en dierenarts achten zich benadeeld „Rode Jeugd"-redacteuren blijven in hechtenis Soldaten demonstreerden tegen consignatie „Amerikanen weg uit Vietnam" Kamerleden vragen, ministers antwoorden Nieuw lid van de Tweede Kamer Ziekenfondsen en artsen niet akkoord Roofoverval op taxigarage, buit 8500 Doden in het verkeer Studente opnieuw veroordeeld Zuster Margriet op de „Henri Dunant" Aanrander drong zolderkamer van studente binnen Nu en dan buien DINSDAG 21 JUNI 1966 Kerkelijk nieuws Weer kort geding Haagse Teach In: over 'n béste geiser gesproken...! Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Geref. Gemeenten Tweetal te Slikkerveer L. Kieboom te Norwich (Ontaria, Canada) en C. Wisse te Elspeet. Beroepen te" Leiden C. Harinck te Utrecht; te 's-Gravenhage-Zuid A. Hof man te Zeist. Zaandam - DVWSDOORSNEDE VD. TUNNEL Alkmaar Afsluirdijk Venhlahegebouw VELSEN ZAANDAM Iserrunnel Brug Schel- Coenhunnel lingwoude UMUIDEN EKA HAAL njeuw have,-,1- en indush-iege- bied A'darr^ Noord ss«- meer3 ,'J-tunnel lincanbouw; Derunnel isca.1,2kmlang. Laagste punt 22m-N.A P. Capocitei t vd. veni i lahoren IJjmiljoen m3 lucht per uur. MAAR! EM AMSTERDAM VentilariegeboLMi A'veen O Tunnel Wegen Schiphol x J (nieuw) U free hl- Li chhschermen In-en uifgang Hellende middenwand boven de lichtschermen msterdam COENHAVEN Niet minder dan zestig radardetectors en tien televisiecamera's zijn geinstal- leerd in de nieuwe Amsterdamse Coentun nel voor bewaking van de verkeersstroom, Deze naar Jan Pieterszoon Coen ver noemde tunnel, mag de modernste ter we reld genoemd worden. De bouwkosten van de vijf meter hoge en 25 meter brede tunnel, die 22 meter onder de water spiegel ligt, bedragen ruim 45 miljoen gulden. Het scheepvaartverkeer heeft in Ne derland altijd een belangrijke plaats in genomen; reeds 25 jaar geleden bouwde men in Rotterdam de Maastunnel, die het mogelijk maakte dat de scheepvaart on gehinderd voortgang kon blijven vinden zonder dat daardoor het wegverkeer ge blokkeerd zou worden. Per dag passe ren zo'n 60.000 auto's de Maastunnel, on danks het feit dat thans ook de Brienen- oordbrug in gebruik is. Na deze tunnel kwam de Velsertunnel, die een directe verbinding waarborgt tussen de steden aan de kuststrook. Hierbij is dan thans een derde tunnel gekomen, die een snelle verplaatsing mogelijk maakt tussen Am sterdam en de Zaanstreek. Voorheen moesten de automobilisten van de tijdro vende veerdienst gebruik maken bij de Hembrug. Een onmogelijke situatie, als men bedenkt dat de Zaanstreek het be langrijkste Nederlandse industriegebied is geworden. Dagelijks reizen meer dan tienduizend arbeiders uit Amsterdam naar de fabrieken in het noorden. De automo bilisten onder hen kunnen nu gebruikma ken van de snelle verbinding via de Coentunnel. De nieuwe tunnel is 1283 meter lang en bestaat uit twee naast elkaar liggen de tunnelkokers met elk een tweebaans weg met een breedte van 9.25 meter, die 22 meter onder het wateroppervlak liet. De hoogte van de tunnelkokers is vijf meter en de plafonds zijn voorzien van een geluiddempende bekleding, die het rumoer ir. de tunnel tot een mini mum moet ter'"brengen. De moderne verlichting met TI.-lamoen is. evenals de ventilatoren, volledig variabel zodat zij kunnen worden aangepast aan alle om standigheden. Bovendien is in de tunnel een uniek en nog niet eerder in tunnels toegepast bewakingssysteem aangebracht dat een soepele doorgang in de kokers mogelijk maakt. Het verkeersbewakings- systeem werkt met 60 radar-detectors en De uitgever van het zondagsblad „Bou levard" deelt mee, dat hij zich genood zaak heeft gezien de relatie met de heer D. Scheps, redacteur van „Boule vard", te verbreken naar aanleiding van de inhoud van een door de heer Scheps ge schreven artikel voor „Deutsche Nach- richten." De uitgever van „Boulevard" stelt zich op het standpunt dat door de politieke activiteiten van de heer Scheps het te voeren beleid aangetast is. Zonder hier over met de uitgever van „Boulevard" overleg te hebben gepleegd heeft de heer Scheps het fractievoorzitterschap van een politieke partij in zijn woonplaats aan vaard. Ook heeft hij diverse sterk poli tiek gekleurde artikelen in het zondags blad geplaatst tegen de wil van de uit gever. j De Verzekerings- en Herverzekerings maatschappij „Selecta" n.v. stelt nog steeds pogingen in het werk om de onder gang van het bedrijf, die dreigt sinds Se lecta haar wettelijke toelating is kwijtge raakt, als verzekeraar van automobielen tegen Wettelijke Aansprakelijkheid af te wenden. Naar wij vernemen worden op het ogenblik onderhandelingen gevoerd met een Engelse maatschappij om rot een overneming van Selecta te geraken. Vol gens Selecta zouden de onderhandelingen op het ogenblik „aardig lopen". Over de uitslag van de besprekingen valt nog niets definitiefs mede te delen. Wederom heeft Selecta hangende de overnemingsbesprekingen contact opge nomen met alle negenhonderd agenten in den lande om deze ertoe te bewegen voor lopig hun verzekeringsportefeuilles niet aan andere maatschappijen over te doen. tien televisiecamera's. In elke tunnelbuis zijn op afstanden van vijftig meter der tig radar-detectors aangebracht welke ieder op een verschillende snelheid van de verkeersstroom zijn afgesteld. Zij ge ven elk afzonderlijk impulsen af bij va riatie in de snelheid van de verkeers stroom, m.a.w. de eerste detector zal b.v. een signaal doorgeven als er min der dan tien auto's per minuut passé ren; een andere radardetector signaleert pas als de verplaatsing minder dan auto's per minuut is. Al deze impulsen gaan naar een centrale commandopost, welke zich bevindt tussen de twee tunnel kokers. Met deze radarmeldingen wordt volautomatisch een televisiecircuit be diend, dat beelden doorgeeft van de plaats en waar zich eventueel opstoppin gen voordoen of waar een ongeluk is gebeurd. De dienstdoende opzichter, die zich achter de televisiemonitors in de centrale commandopost bevindt, kan op Voor de president van de Almelose rechtbank diende maandag een kort ge ding, dat aanhangig was gemaakt door de heer A. P. van Keimpema, kennelhouder te Hoofddorp, en de dierenarts mevrouw J. W. Hagedoorn uit Heemstede, tegen mevrouw P. die in een ingezonden stuk in 'n landelijk dagblad de indruk zou hebben gewekt dat de kennelhouder en de dieren arts honden leverden voor vivisectie. Voor de beide eisers trad op mr. P. J. P. Verloop, die herinnerde aan een uit spraak van het hof te Arnhem, waarin een verklaring van mevrouw P., inhou dend dat de heer Van Keimpema honden leverde voor de vivisectie, niet kwetsend werd genoemd. Dit betekent echter niet dat mevrouw P deze verklaring en een overeenkomstige met betrekking tot mevrouw Hagedoorn mocht blijven aanvoeren om daardoor beiden in kwaad daglicht te stellen. Mr. Verloop betoog de, dat zijn cliënten schade ondervinden en in hun beroep belemmerd worden door het geschrijf van mevrouw P. Hij vroeg de president haar te gelasten daarmee op te houden. Mr. dr. B. W. Kranenburg, die namens de gedaagde optrad, zei dat me vrouw P. te goeder trouw was en meende dat zij naar waarheid citeerde uit een door de Hoge Raad bevestigd arrest van het gerechtshof te Arnhem. Het gaat hier echter volgens mr. Kranenburg om een klein nuanceverschil, dat een kort geding niet rechtvaardigt. De president zal op 4 juni uitspraak doen. hetzelfde ogenblik maatregelen nemen die kunnen bestaan uit het uitschakelen van één tunnelbuis of het volledig omleiden van het verkeer en het waarschuwen van politie, G.G.D., brandweer of takelwagen waarmee hij in directe verbinding staat. Met deze bijzonder snel reagerende ra darinstallatie, welke is geleverd en geïn stalleerd door Telefunken, en alle daarbij behorende hulpmiddelen op elektronisch gebied is de Coentunnel de modernste en veiligste tunnel ter wereld. De bouwkosten van het gehele project inclusief de verbreding van het Noordzee kanaal ter plaatse bedragen 45 miljoen gulden. De vier in Amsterdam aangehouden redacteuren van „Rode Jeugd" blijven in voorlopige hechtenis. De rechter-commis- saris heeft een bevel tot bewaring tegen hen afgegeven, dat zes dagen van kracht is en één keer met eenzelfde termijn kan worden verlengd. De jongelui zijn aange houden ter zake van opruiing en beledi ging van het openbaar gezag. Zij zijn een 29-jarige laboratoriumbediende uit Haar lem, een 28-jarige rijksambtenaar uit Den Haag, een 23-jarige expeditieknecht en een 22-jarige kantoorbediende, beiden uit Amsterdam. Ongeveer vijftig militairen, gelegerd in de Jöhan Willem Frisokazerne in Assen, hebben een demonstratie gehouden bij het beeld van Bartje op de Brink bij het Assense gemeentehuis. Zij wilden daar mee tot uitdrukking brengen, dat zij niet bijster ingenomen waren met het minis teriële besluit waardoor ze geconsigneerd waren gedurende het weekeinde, in ver band met eventuele moeilijkheden die zich in Amsterdam konden voordoen. Het optreden van de militairen werd gadegeslagen door de politie, die echter geen aanleiding zag om op te treden. Ook de militaire autoriteiten vatten de zaak nog al kalm op. De Amerikanen moeten weg uit Viet nam volgens de inleiders op een Teach In in de Haagse Dierentuin, zij het, dat er grote verschillen bestonden in opvatting over de wijze waarop dit gerealiseerd zou kunnen en moeten worden. Een Haags Vietnam-comité had de Teach In georganiseerd. De situatie in Vietnam werd belicht door de bioloog drs. M. B. H. Visser, door de jurist prof. jhr. mr. H. F. van Panhuys, een Ameri kaanse student aan het Internationaal In stituut voor Sociale Studie, Frank Com- monway, prof. dr. F. de Graaf, voorzit ter van „Kerk en Vrede", de C.H.-politi- cus prof. dr. .J W. van Hulst, prof. dr. J. Verkeuyl, secretaris van de Zendings raad, en de P.v.d.A.-politicus Geert Ruy- gers. Over de aanhouding en het verhoor van mevrouw Irène Donner-van de Weetering in Amsterdam op 1 juni onthoudt minis ter Samkalden van Justitie zich van elk oordeel over het optreden van de rechter. Wel komt hem een oordeel toe over dat van de politie en het Openbaar Ministerie in deze zaak. De minister meent, dat er geen aanwijzing is om te veronderstellen, dat dit gedrag niet correct zou zijn ge weest. Aldus antwoordt de minister op vragen van de Tweede Kamerleden mevrouw Sin- ger-Dekker (P.v.d.A.), Van Rijckvorsel (K.V.P.) en Slotemaker de Bruine (PSP). Mevrouw Singer-Dekker heeft de minis ter van Justitie gevraagd de officier van Justitie in Utrecht opdracht te geven in beroep te gaan van het vonnis in te Tres zaak. Zij acht het, ter bevordering van de eenheid van rechtspraak, wenselijk dat deze zaak tot in hoogste instantie wordt beoordeeld. De heer Bruggeman heeft de minister van Binnenlandse Zaken om opheldering gevraagd over de verklaringen die van de zijde van de gemeente Amsterdam en van de zijde van Binnenlandse Zaken zijn afgelegd over de sterkte van het Amster damse politiecorps, de gevraagde assis tentie en de persoon van de Amsterdamse hoofdcommissaris. Op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Leibbrandt (P.v.d.A.) heeft minister De Jong van Defensie geantwoord dat hij nog eens de aandacht zal vestigen op de order van de bevelhebber der landstrijd krachten van 30 maart 1962, waarin het zo genoemde ontgroenen van militairen in welke vorm dan ook uitdrukkelijk wordt verboden. Hij gelooft niet, dat het ontgroenen hier en daar door de militaire leiding oogluikend wordt toegelaten. De heer Leibbrandt had zijn vragen gesteld naar aanleiding van een mishandeling tijdens een ontgroening in de legerplaats Oirschot op 4 juni, waarbij het slachtof fer met een mes werd gestoken. De minis ter betreurt, dat de familie niet direct de volgende ochtend van het gebeuren op de hoogte is gesteld. Het slachtoffer werd slechts licht gewond. In de vacature, ontstaan door het over lijden van het Tweede-Kamerlid de heer J. Blom (P.v.d.A.), is thans voorzien door de benoeming van de heer E. L. Berg uit Den Haag. Oorspronkelijk was minister Suurhoff tot Kamerlid benoemd verklaard, maar wegens de onverenigbaarheid van dit lid maatschap met het ambt van minister bedankte hij als Kamerlid. Het honorarium-overleg tussen de lan delijke huisartsenvereniging en de zieken fondsen is opnieuw vastgelopen. Twee nieuwe onderhandelingscommissies, die gisteravond bijeenkwamen, hebben geen overeenstemming kunnen bereiken. De landelijke huisartsenvereniging zal vrij dagavond in een ledenvergadering beslis sen of de onderhandelingen moeten worden afgebroken. Moeilijke punten bij het over leg tussen de huisartsen en de zieken fondsen zijn een door de artsen gevraag de terugwerkende kracht tot 1 juli van de nieuwe honoraria en het vraagstuk van de „normatieve praktijk", waarop de ho noraria gebaseerd moeten worden. De artsen willen bij de vaststelling van deze praktijk inkomen uit particuliere honora ria buiten beschouwing laten. Op het taxibedrijf A.A.A.C. aan de Cru- quiusweg in Amsterdam hebben drie ge wapende mannen gisternacht een roof overval gepleegd. De rovers drongen om ongeveer half vier gemaskerd de garage binnen, waar zich alleen de 68-jarige ga- ragebediende D. W. Griffioen bevond. Zij hielden hem met pistolen in bedwang en eisten van hem de sleutels van het kan toor en de daarin staande stalen kast, waarin zich 8500 bevond. Toen de heer Griffioen deze sleutels niet bleek te be zitten forceerden de mannen de kantoor deur en de kast met een breekijzer waar na zij met het geld in een auto verdwe nen. In Wouw (N.B.) is vanmorgen een auto op een beveiligde overweg door een trein aangereden. De chauffeur, de 36-jarige J. Jansen uit Gastel, kwam om het leven. Bij Oisterwijk (N.B.) is een auto, be stuurd door de 22-jarige J. A. Slinkeis, op een beveiligde overweg, gekanteld en even later aangereden door een diesello comotief. De jongeman werd uit de auto geslingerd en vond de dood. In Vleuten (U) kwam de 16-jarige scho lier J. S. M. van-In vie ten om het leven toen hij op zijn bromfiets plotseling een vrachtauto botste. De 21-jarige J. P. J. M. uit Amsterdam is om het leven gekomen bij een verkeers ongeluk in Vinkenveen. Hij reed in een personenauto, die uit een bocht vloog, twee bomen raakte, omsloeg en twaalf meter verder tegen een boom tot stilstand kwam. Zijn 21-jarige verloofde werd ern stig gewond. IN Rotterdam werd de 64-jarige wielrij der G. van der Meer aangereden door een vrachtauto. Hij was op slag dood. )e Amsterdamse kantonrechter heeft de 23-jarige studente Koosje Koster vrij gesproken van de haar ten laste geleg de „vertoning" bij het fonteintje in het plantsoen voor het American Hotel op Eerste Pinksterdag. Tezamen met an deren had zij een zelfgemaakte witte wal vis in dit fonteintje te water gelaten. De officier van justitie had hiervoor zes da gen hechtenis voorwaardelijk en een boe te van 50 tegen haar geëist. De kan tonrechter veroordeelde haar echter we gens het lopen over het gazon tot een boe te van 25. Ook legde hij haar wegens het verboden plakken van een verkiezings- pamflet voor de gemeenteraadsverkiezin gen voor de provo's op een woning in Amsterdam-Zuid een boete op van 5. Opgeruimd. Bij Hedel zijn thans de laat ste twee rijtuigen van de trein, die daar enkele weken geleden ontspoorde, door twee hefkranen van elk 63 ton weg gehaald. De treinen moeten de plaats van de ontsporing nog steeds met be perkte snelheid passeren, daar de spoor baan en de bovenleiding nog slechts voorlopig zijn hersteld. Fluoridering. Er zal fluoride worden toe gevoegd aan het drinkwater in Ooste lijk Flevoland, een gebied met onge veer 7750 aangeslotenen. Uit Vlaardingen vertrok gisteren het Rode Kruis-hospitaalschip „J. Henri Du nant" voor een reis van enige dagen met 72 langdurige bedlegerige chronische pa tiënten en invaliden uit Vlaardingen en het Westland. Tot de staf van helpers en verpleegsters, die de zieken tijdens deze reis verzorgen, behoort ook prinses Mar griet. die als zuster Margriet aan boord dienst zal doen. De prinses, vergezeld door haar vriendin C. C. V. baronesse Bentinck, maakt deza reis als afronding van haar verpleegsters opleiding. Zij arriveerde in gezelschap van haar verloofde, mr. P. van Vollen- hoven, bij het hospitaalschip. Voor de pa tiënten was de komst van de prinses een grote verrassing. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Een ongeveer dertig jarige man heeft gistermorgen vroeg in een zolderkamer in Amsterdam-Zuid een 19-jarige studente aangerand. Omstreeks drie uur werd de studente wakker door gestommel in haar kamer. Een haar onbekende man greep haar bij de keel en randde haar aan. Nadat de man was gevlucht kwam het meisje to taal overstuur de slaapkamer van haar ouders, die een verdieping lager slie pen, binnen. Zij heeft tegenover de poli tie verklaard dat het raam van haar ka mer openstond. In de buurt waar het meisje woont, de omgeving van de Sta- dionweg, zijn meermalen meisjes en vrouwen, die 's avonds laat thuiskomen, in de portieken van hun woningen lastig gevallen. Advertentie Reumatische pijnen TOGAL HELPT Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT Advertentie Het K.N.M.I. deelt mee: Een vlak lagedrukgebied met onstabie le lucht, beheerst het weer in West-Euro pa. Randdepressies verhogen van tijd tot tijd de buienactiviteit. Te verwachten is, dat deze weertoestand de komende 30 uur niet veel zal Veranderen. Het weer blijft onstandvastig met nu en dan regen en on weersbuien en enkele opklaringen. De temperaturen blijven overdag onder de twintig graden. WEERRAPPORTEN Beknibbel niet op 'n radiator, één Junkers cv-gasgeiser heeft capaciteit voor een héél huis. Warm in een wip, goedkoop in aanleg en tevreden meteen plaatsje in een kast! Verwacht u anders van Junkers (met 86 jaar ervaring in geisers, geisers, geisers, geisers, geisers...)? mmw Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland u> aS er Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Tw ente Eindhoven Z.-Limburg zw. bew. onweer regenbui licht bew. zw. bew. geh. bew. regenbui zw. bew. onbewolkt half bew. regen Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelconcert door Piet Kee en De Amsterdamse Can- torij. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Meis jes langs de weg", 18 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „De valstrik", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de wassen beelden", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Liefdes carrousel", 18 j. Minerva, 2Ü.15 u.: „Irma la Douce", 18 j.; woensdag 14.30 u.: „Kom van dat dak af", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Spion aan de muur", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „In de roes der zinnen", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Lady L", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van Finse wandtapij ten, ceramiek, glaswerk etc. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Op zondagen en feestdagen van 13 tot 17 uur. Tot 4 juli. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Zomerexpo- sitie van werken uit eigen bezit. Tot 3 juli. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van Werk van Loes Gorlee. Dagelijks van 9.30-18 u. Tot 1 juli. In 't Goede Dur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Chavalit Soem- prungsuk. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot 1 juli. Galerie 3 (Jansstraat): Expositie van werk van Hans v. d. Horst en J. Mulder. Dagelijks van 12-18 u. Tot 4 juli. Museum Het .luis van Looy (Kamper laan): Expositie van cultuurhistorische diorama's en tekeningen van Herman Moerkerk. Dagelijks van 10-17 u., zondags van 13-17 u. Tot 1 juli. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Stoom gemaal en oude machinerieën. Van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9-17 u., zaterdag van 9-12 u. Zon- en feestdagen gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy is ge opend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. DIVERSEN Llnnaeushof (Bennebroek)Tot oktober van 9 tot 18 u. geopend. Poppentheater Merljjn (Hasselaersplein), woensdag 14.30 u.: „De Chinese draak". Raadhuis Bloemendaal, woensdag 14.15 u.: gemeenteraadsvergadering. DINSDAG 21 JUNI City, 20 u.: „Voor wie de klok luidt". Ruïne van Brederode en Pieter Vermeu- lenmuseum. zie onder maandag. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 uur af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankspel „Zingende stenen". WOENSDAG 22 JUNI City, 20 uur: „Voor wie de klok luidt". Pieter Vermeulenmuseum en Ruïne van Brederode, zie onder dindsdag. Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Miinchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck .Belgrado Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten- Athene toonstelling Aart v. d. Eyssel (plastieken), Rome Van der Nahmer (plastieken) en Ru van Barcelona Rossum (grafiek), te bezichtigen van 9 tot 13 u. Kennemcr Oudheidkamer, hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen half bew. Aberdeen zw. bew. Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs DINSDAG 21 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: De eend en de Cadillac". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Avon tuur in Soho"; vooraf „Midzomernacht in Zweden". Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. onbewolkt zw. bew. zw. bew. regen regenbui zw. bew. licht bew. regen zw. bew. half bew. onbewolkt half bew. half bew. licht bew. half bew. onbewolkt p 03 C SU 17 18 19 22 18 20 18 19 29 26 25 15 17 19 19 20 15 21 19 windst. 19 21 19 20 19 17 18 13 20 zw wzw zw z zzw Z7W zw zw zzo zo ono O ZZO ZZW zw zw zzw zw w n zzo zw zw z zzw O w windst. 20 nw 26 windst. 28 z 24 nnw 28 windst. 26 windst. 27 nw 22 a SB S 12 13 14 12 14 12 13 13 8 17 17 9 11 11 13 12 11 13 13 13 13 14 13 11 12 12 8 15 11 16 21 19 16 10 18 14 WOENSDAG 22 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Del eend en de Cadilac". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Avon-1 tuur in Soho"; vooraf: „Midzomernacht in Zweden". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling Van der Nahmer (plastieken), Aart v. d. Eyssel (plastieken! en Ru von Rossum (grafiek) te bezichtigen van 9 tot 18 u. (laatste dag). Kennemer Oudheidkamer, hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Zon op Maan op Woensdag 22 juni 4.20 uur; onder 21.04 uur. 8.10 uur; onder uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 21 juni Hoog water 5.09 uur en 17.38 uur. Laag water 0.56 uur en 13.17 uur. Woensdag 22 juni Hoog water 5.56 uur en 18.23 uur. Laag water 1.42 uur en 14.05 uur. Maanstanden Eerste kwartier25 juni 14.23 uur Het hoog en laag water te Zandvoort i» 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2