Verenigingsnieuws uit de IJmond RENAULT Ook voor kamerbreed tapijt naar Nederland 1 Medische verzorging tijdens het weekeinde Burgerlijke Stand Velsen Melkprijzen in Haarlem en omgeving Plattelandsvrouwen verdiepten zich in het erfrecht m Havenberichten Succes voor leden van De Ring FILM EN FILMWERELD Uw leverancier voor KOLEN en OLIE EUROPA MEUBEL0 A.s. Bruidspaar! BEATRIX Bioemsierkunst VRIJDAG 2 4 JUNI 196 6 BARKAS 5 7 9 5.- GARAGE ZENITH V elsen-IJ muiden fcZOHEN VOORJAARSPRIJZEN Beverwijk Velserbeek N.V. Puzzalpfliswinnaars adriaan bakker Grandioze keus, goede voorlichting endirect leverbaar Wij tippen o.a.: Desso enkalon98.00 p.m. Hatema enkalon155.80 p.m. Desso Sunbeam, gefigureerd tapijt 162.00 Bergoss wolfrisé tapijt met legklare rug158.00 Parade in nieuwe kwaliteit, extra zwaar108.00 Parade Express Superieur, gemêleerd huiskamer tapijt 133.00 A3A, zuiver wollen tapijt van de Paradefabrikant 169.00 Jabo, nu in nieuwe gemêleerde kleuren31.75 Stercocos, sterk en niet duur47.50 Niet kamerbreed b.v. Tapisom nylontapijt, 200 br65.00 p.m. Tapisomtegels met viltrug 50 x 5037.50 p.m2 Heugafelttegels 50 x 5025.95 p.m2 Lana het beroemde KVT tapijt, 100 br26.60 130 br34.60 Alle kwaliteiten in diverse kleuren direct uit voorraad leverbaar WONINGINRICHTING Drukkerij P. IV. Nijssen I Advertentie (City). De Nationale Bank van Zwitserland maakt er aanspraak op een van de meest beveiligde kluizen ter wereld te bezitten. Desondanks waagt een geniaal misdadiger het tot deze bankgewelven door te dringen, om te trachten de goudvoorraad te bemachtigen. Dit plan heeft zeven jaar inten sieve voorbereiding noodzakelijk gemaakt, waarvoor hij zich van de mede wei king van zes andere gerenommeerde brandkastkrakers wist te ver zekeren. Deze opzet resulteert in een schier volmaakte bankroof, waarbij ze\en supermisdadigers, plus e en„sex-bom" de bank van zeven ton goud weten te ontlasten. Deze kraak en de verwikkelingen rond de buit leverden de stof voor „Zeven gouden mannen", een allervermakelijkste amusements film, waar sensatie en humor de handeling op vakkundige wijze in even wicht houden. Met uitzondering van maandag wordt deze aan te bevelen film hier tot en met woensdag vertoond. Snel en bedrijfszeker. Handig in het ver keer. Fantastische wegligging door voorwiel aandrijving. I WARTBURG-DEALER Fr. Naereboutstr. 24 - IJmuiden - Tel. 4155 Verraders worden ontmaskerd en scho ne slavinnen bevrijd in „De slavenkoop- man", welke romantische film door zijn avontuurlijke inhoud bij uitstek is ge schikt voor de matinee van zondag. Voor de liefhebbers van zang en muziek wordt dan donderdagavond „De levens roman van Joseph Schmidt" nog eens gedraaid, een herinnering aan de een maal wereldberoemde tenor, die in 1942 in Zwitserland is overleden. Een enigs zins oudere generatie zal zich ongetwij feld zijn ,,Ein Lied geht um die Welt" nog uitstekend kunnen herinneren. (Stadsschouwburg). De bloedige oorlog tussen Amerika en Japan is nog altijd een onuitputtelijke bron van inspiratie voor scenarioschrijvers, aan welke fanta sie ook de film „Strijd in de Birmajun- gle" zijn ontstaan heeft te danken. Errol Flynn speelt hierin de aanvoerder van een groep onverschrokken mannen, die aan de oorlog in Birma een beslissende wending wisten te geven. Deze film draait tot en met zondagavond, met als vrolijk intermezzo voor zondagmiddag „De vrolijke avonturen van Harry Lang don, Buster Keaton en Andy Clyde", uit welke titel reeds kan worden afgeleid dat het hier om een hommage aan enige destijds beroemde filmkomieken betreft. (Luxor). Van maandag tot en met woensdag kan men in dit theater de film „Tokio Olympiade" gaan zien, de veel besproken en ook veel geroemde re portage over de Olympische Spelen, die in 1964 in Jpan werden gehouden. Zowel door het speciale gebruik van kleuren als door de boeiende opnamen en fraaie mon tage is een filmwerk ontstaan, dat ver uitgaat boven „zomaar een produktie over een sportgebeurtenis". Deze vertoningen worden tot en met zondag voorafgegaan door „Meisjes tus sen 14 en 16", welke serie zondagmiddag nog even wordt onderbroken voor „Lief de en hartstocht in de Zuidzee". (Kennemer theater). Het grootste deel van dit weekprogramma is thans inge ruimd voor "Dracula, prins der duister nis", een ijzingwekkend kolderverhaal over bloedzuigende vampiers, spookachtige kasteelvertrekken en een sinistere huis knecht de traditionele attributen, waar mee dergelijke sensatieverhalen worden rondgemaakt. Wie er plezier in heeft kan tot en met woensdag in het Kennemer theater terecht. In de nachtvoorstelling draait dan nog „Straat zonder naam", een harde film over de misdaad in Ameri ka. zondagmiddag gevolgd door „Surf Party", een verhaal over vakantie en avontuur. (W.B.-theater). Wie soms uit ons nogal «ensationeel getint geschiedenisonder- richt negatieve meningen mocht hebben overgehouden over de Mongolenleider „Genghis Khan", die rond de twaalfde eeuw op een tamelijk onzachtzinnige wij ze een wereldrijk bij elkaar veroverde, kan zijn mening herzien bij het kijken naar de gelijknamige Amerikaanse visie op deze historische figuur van regisseur Henry Levin. In de figuur van de acteur Omar Sharif krijgt hij een romantische vrijheidsheld te zien, die in zijn jeugd te gen de verdrukking van een vijandelijk opperhoofd in opgroeit, en vervolgens met een concept van een verenigd Euro- Azië voor ogen begint met de verovering van Peking, Toerkestan, Iran en Rus land, na eerst de afzonderlijke Mongool se stammen nog tot een machtige eenheid te hebben samengesmeed. Op gezag van genoemde Levin is dit middeleeuwse milieu iets opgetrokken naar onze geciviliseerde begrippen en dat mag, lijkt ons, want tenslotte bestaan er over die verre historie slechts weinig exacte gegevens. Al met al is het een kleurige en boeiende geschiedschrijving geworden, waarin James Mason een hu moristische keizer van China speelt en Eli Wallach een verraderlijke sjah van Perzië. Een onderhoudende tijdpassering dus voor vrijdag- of zaterdagavond. „Een pikant verhaal over zachte armen en lange vingers" is de aanbeveling, welke de film „Meisjes van goede familie" werd meegegeven. Zondag en maandag kan men dan even controleren in hoever re deze vlag de lading dekt. En voor de gewenste variatie draait dan zondagmid dag nog de sensatiefilm „Jason en de duistere machten". Advertentie Willemsbeekweg 88 - Tel. 4627 Vraag naar onze spaarregeling VRIJDAG 24 JUNI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden-Oost, geopend van 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-N„ Wijker straatweg 77: van 19 tot 21.50 u.; filiaal „Spaarnberg", Wüstelaan 79, Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek) van 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, ge opend van 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-N. Banjaertstraat 13, van 19 tot 21 uur. ZATERDAG 25 JUNI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek Plein 1945: 10-12.30 u.; filiaal Velsen-N„ Wijkerstraatweg 77, 10-12.30 uur; filiaal „Spaarnberg", Wüstelaan 79, Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 10-12.30 uur R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10-12.30 uur; filiaal Velsen-N., Banjaertstraat 13, 10-12.30 uur Voorlichtingscentrum, Stichting Rijn mond Noordzeekanaal, Semaphoreduin, IJmuiden, open voor individuele bezoe ken woensdagmiddag van 13.30-14.30 uur en zaterdagmorgen van 11.30 tot 12.30 uur. Na telefonische of schriftelijke afspraak is het Voorlichtingscentrum voor groepen steeds te bezichtigen. Men kan zich hier voor richten tot het bureau van de Stich ting: Havengebouw 2e verd., Amsterdam tel. 020-220665. HIN-gebouw, Kalverstraat, 19.30 uur. show- en dansavond beatgroep „In". Ook m.m.v. de beatgroepen „The Mokum Beat Five", „Hush", „Relay" en „The Saints". Advertentie HOOFDAGENT AUTOMOBIELBEDR. Groeneweg 69 - IJmuiden - Tel. 7271 Beverwijk - Tel. 26259 zaterdags van 1018 uur SHOW van inruilautomobielen Aangezien ons is gebleken dat er in Haarlem en omgeving nogal wat misver stand bestaat over de prijsmaatregel die gisteren ten aanzien van melk en melk- produkten door minister Den Uyl is uit gevaardigd stellen wij hierbij uitdrukke lijk dat in Haarlem geen prijsovertredin gen zijn geconstateerd. Wel was dit het geval, zoals ook al blijkt uit de vergade ring van het Produktschap Zuivel in de gemeente Halfweg. De prijzen voor Haarlem en omgeving xijn als volgt: Losse melk 51 cent per liter, gepasteuriseerde flessemelk 57 cent per liter, gesteriliseerde flessemelk met kroonkurk 60 cent per liter, losse karne melk 38 cent per liter, karnemelk in fles sen 44 cent per liter, melkyoghurt 68 cent per liter, havermoutpap 69 ct. per liter, rijstepap 72 cent, gortepap 54 cent en bloempap 54 cent, alles per liter. Verder vanillevla 48 cent per halve liter, cho coladevla 52 cent per halve liter en Bul gaarse yoghurt 15/100 liter 32 cent. ƒ7,50: Mevr. W. F. de Groot, Van Leeu wenstraat 85, IJmuiden. 5,A. Bijl, Hoofdstraat 9B, Santpoort. 2,50: J. Sjoukens, Moerbergplantsoen 173, IJmuiden. Voor de afdeling Beverwijk van de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen heeft mevrouw Th. Roos-Cikot, kandidaat notaris te Alkmaar gisteravond gespro ken over huwelijksgoederen en erfrecht. Na in korten trekken de vrouwen eman cipatie van de laatste honderd jaar be sproken te hebben behandelde spreekster eerst de Wet tot opheffing van de hande- lings onbekwaamheid van de gehuwde vrouw van 26 juni 1956 die 1 januari in werking trad. Spreekster zette vervolgens uiteen welk verschil het maakt of men met of zonder huwelijks voorwaarden huwt en welke soorten huwelijksvoorwaarden de meest gangbare zijn. Uitvoerig werd gesproken over het erfrecht. Voorts schonk spreekster aandacht aan het onterven. Zij vertelde waarom het van belang kan zijn dat echtgenoten zonder kinderen een testament maken. Ook werd nog iets gezegd over het maken van boedelscheiding na het overlijden van een der ouders. Het was een leerzaam onderwerp en een waardige afsluiting van een goed en druk seizoen. VRIJDAG 24 JUNI Promenade, Meerstraat 72. 20 uur: Ledenavond voor Aquariumvereniging .Kennemerland". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 en 20-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 75, geopend van 10-12.30 en 19-21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur; 15-18 uur en 19-21.30 uur. Gezamenlijke filialen: Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4, geopend van 19-21 uur; Oosterwijk, Amstelstraat 44, geopend van 19-21 uur. ZATERDAG 25 JUNI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 uur: schilder- en tekenlessen door het St. Lucasgilde, o.l.v. J. C. Heeck. Sportfondsenbad, Kuikensweg 34. ge opend van 9-10.15 u., 10.45-12 u„ 12.30- 13.45 u. en van 14.15-15.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 10-12.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur. Gezamenlijke filialen: Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4, geopend van 10-12.30 uur; Oosterwijk, Amstelstraat 44, geopend van 10-12 uur. Advertentie vlees- en vleesprodukten Wijk aan Zee - Tel. 207 (02517) de leverancier voor het goede horeca bedrijf Nui.^ Advertentie m ÉaüL i* V TOONZALEN: MARKTPLEIN 29 - IJMUIDEN filiaal Wijkerbaan 1 Beverwijk Plantage 152 Beverwijk BEDDENSPECIAALZAAK MARKTPLEIN 21 - IJMUIDEN (Er is bij ons altijd plaats voor uw auto) IJMUIDEN: Artsen: van zaterdag 13 tot zondag 24 uur: P. H. J. de Weerdt, Oosterduin weg 8, tel. 6158 en A. J. van Leusen, Van Tuyllweg 34, tel. 4328. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80. Verloskundigen: mevr. M. Bakker, Snel- liusstraat 53, tel. 5053; mevr. E. Kuijk- Engelhardt, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949; mej. A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969; mej. C. v. Zandvoort, Poolster- straat 18, tel. 2070. VELSEN Verloskundigen. Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen verloskun dige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te vernemen welke verloskundigen de dienst waar nemen. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen K. T. Tjiook, Plesmanweg 49, Beverwijk, tel. 02510-27559. Wijkverpleging „Het Groene Kruis": voor IJmuiden en IJmuiden-Oost: zus ter M. van der Meulen, Kanaaldijk 229, IJmuiden. tel. 02550-4378; voor Velsen- Zuid en Velsen-Noord: zuster J. C. Bo venkerk, Stationsweg 5, Velsen-Zuid, tel. 02550-2338; voor Driehuis en Sant poort: zuster A. de Ruijter, Santpoortse Dreef 25, Santpoort, tel. 02560-6054. „Wit-Gele Kruis": zuster W. P. Zethof, Bonairestraat 24, Santpoort, tel. 02560- 6531. Dierenarts: de dienst voor zieke huis dieren in de IJmond wordt dit week einde waargenomen door de dierenarts J. Jongkind, Dr. De Grootlaan 1, Sant poort, tel. 02560-6160. SANTPOORT: Arts: A. J. Th. van Wely, Hoofdstraat 268, tel. 8510. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, tel. 8284. BEVERWIJK: Artsen: Voor de artsen Fierstra sr., Fierstra jr., Lange, Plantinga, Reddin- gius, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondag 9 uur: dr. K. K. Visser, Zeestraat 96, Beverwijk, tel. 02510-23450; zondag van 9 tot 24 uur: dr. M. A. de Ruiter, Dr. Schuytstraat 44, Beverwijk; tel. 02510-23553. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Pee- ters, Swaab, Vos en Zeijlman, van zater dag 12 uur tot zondag 24 uur: dr. F. J. G. Swaab, Kuenenplein 48, Beverwijk, tel. 02510-24169. Apotheek: Voor Beverwijk, Velsen- Noord en Heemskerk, vanaf zaterdag 25 juni tot zaterdag 2 juli, 12.30 uur, ook nachtdienst, Apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, Beverwijk, tel. 025io- 23388. Voor Heemskerk is Apotheek De Heemskerkse, Kerkweg 11, tel. 02310- 32490, niet de weekeinden, wèl alle avonden in die week geopend. Donderdag aangekomen te IJmuiden: Thomas Ruiz de Velasco, van Tonnes Charante, IJmui den: Frans van Seumeren, Cothenburg; Stefan I, Walkom; Bodenstein, Antwerpen: Honte- stroom. Huil; Zuiderkerk, Hamburg; Helios, Da genham; Ali Damhol', Londen: Santa Margarita, Lulea; Ocker Mark, Bilbao. Vrijdag aangekomen te IJmuiden: Ciudad de Bogota, van Antwerpen; Bartenstein, Antwer pen; Mathilde Bolten, Baye Comeau; Mads Skou. Antwerpen; Vliestroom, Sheerness. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Jetty, naar Delfzijl, Zaandam; Emmy S„ Londen IJ muiden; Eva. Normark. Velsen: Unstrut, Duin kerken; Louise. Skoghall, IJmuiden; Waver- stroom, Dagenham; Wiking, Dagenham; Spaarne- borg, Exmouth, IJmuiden; Tilly, Delfzijl, Zaan dam; Afram River, Antwerpen: Helena, Wick- low. IJmuiden; Hoegh Banniere, Rotterdam; Zonnekerk, Bremen; Zaanstroom. Rotterdam; Lokki. Helsingfors: Frans van Seumeren. Os- karshamn; Boreas, Rotterdam; Berkelborg Delf zijl: Lingeborg. Delfzijl; Hanne Möller, Odense IJmuiden: Saarstein, Christobai. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Vassijaure van Lulea, IJmuiden; Mithras, Hamburg; Gerd Starke. Oxelosund, IJmuiden; Soli Deo Gloria Gothenburg; Martenshoek, Delfzijl; Vostock 5' Archangel; Strabo, Bilbao; Helene, Wicklow IJ muiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) Advertentie GEBOORTE- VERLOVINGS HUWELUKSKAARTEN VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ ..NIJKO" OOSTERDUINWEG 31. IJMUIDEN - TEL 2029 De drukker die er tevens woont, ook 'savonds geopend GEBOREN: M. Boudesteijn-in 't Velt, d„ Linnauesstraat 81, IJmuiden; T. R. van der Veer-Benedictus, z„ De Noostraat 173, IJmuiden; C. M. Otte-Kalwij, z„ Bonaire straat 19, Santpoort; J. T. Jaspers-Blenk, z., Kennemerlaan 165, IJmuiden; M. A. C. Braam-Schoon, z„ Kanaalstraat 57, IJmui den; M. G. Vergnes-Schoorl, z., v. d. Bergh v. Eysingaplantsoen 11, Santpoort. ONDERTROUWD: W. F. Nagtegaal, IJ muiden, en T. Lub, Driehuis; R. Drogt en T. Langbroek, IJmuiden; J. A. Rink en R. Verbaan, IJmuiden; E. Beishuizen, Driehuis, en M. Keulen, IJmuiden; J. M. v. d. Oever en M. E. Lichtendahl, IJmui den; G. Mahadew, IJmuiden, en M. A. Min, Amsterdam; P. A. R. Drijver en A. Zijlstra, IJmuiden; M. H. v. d. Tol en M. C. Koole, Velsen-N. GETROUWD: C. J. Keijzer en E. de Wijs, Den Helder; T. Alderlieste en T. M. Stam, IJmuiden; C. P. v. d. Steen en W. A. Kaptein, Vleuten-De Meern; A. Slot boom en A. Post, Velsen-N.F. J. G. van Ravesteijn en E. Zonneveld, Heemskerk; A. C. J. v. d. Ven en A. C. Duindam, Heemskerk; J. v. d. Reep en J. J. Jonk man, IJmuiden; A. W. v. Eijk en J. G. Baart, Delft; G. Mooijen en A. Klamer, IJmuiden; A. Glas en L. Hannema, IJ muiden. OVERLEDEN: R. H. Brouwer, 86 jr., echtgenoot van C. C. Kaslander, IJmui den; C. L. Wassenaar, 77 jr., weduwn. van G. van t Slot, Velsen-N.; C. J. Verhage, 55 jr., echtgenote van J. Melis, Santpoort; B. Kwadijk, 77 jr., weduwe van K. Kuij- per, IJmuiden. Advertentie Wij tonen u een grote kollekti» kleurendia's van bruidsboeketten KENNEMERLAAN 56 - 58 - TEL. 6081 Leden van de IJmuider boksclub De Ring hebben goede resultaten behaald tij dens wedstrijden in Landsmeer. In het lichtweltergewicht zegevierde de junior Kees Spanjaard op punten over Remmers uit Maastricht. Uitslagen bij de senioren waren, weltergewicht: Freeze (De Ring), wint door opgave in tweede ronde De Bie (A'dam). Halfzwaargewicht M. Verbaan (De Ring) w.o.p. van Vis (boksschool Termeulen zwaarwelter Unkei (De Ring) wint door opgave in de tweede ron de van Donkersloot (Ring-Amsterdamen lichtwelter Freesen (De Ring) w.o.p van Holdrom (Termeulen).

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4