Velsense scholieren streden om de sporteer van hun klas TAUNUS ZWIER Aardbeien weer lager in prijs Onderwijsstichting „IJmond" start geheel nieuwe opleiding UITSLAG NEDERLAND Mater Amabilisschool sloot cursusjaar feestelijk af Woninginrichting VERSPUY Ouderavond muziekschool Betaling abonnementsgeld per giro A.R.deBoer WINDSOR BANKSTEL BANKSTEL mm 11111-V'" Actiecomité van ongeruste burgers in Beverwijk :L Gericht op laboratoriumpraktijk Expositie in Felison door Bob Buys geopend k 12 M vanaf 6335.- 17 M vanaf 8585.- 20 M vanaf 9785.- VRIJDAG 2 4 JUNI 196 6 5 M STOFZUIGERS de V I L D ER Examens CONSTANT - verlovingsringen Werk van Johan Buning ZOEK DE JUISTE SLEUTEL PRIJSVRAAG Kijk voor al uw meubelen eerst even bij POLYETHER- en KAPOKMATRASSEN De hoogste klassen van de lagere scho len in Velsen hebben woensdag en don derdag op Schoonenberg weer eikaars krachten gemeten op sportgebied. Het was dit jaar voor de twintigste maal dat deze schoolsportdagen werden gehouden. Niet minder dan 35 scholen met in to taal ongeveer 2400 meisje en jongens na men met veel animo er aan deel. Wegens het minder gunstige weer moesten twee nummers, namelijk slag- en trefbal, van het programma worden afgevoerd, het geen niet wegnam dat op de overige nummers genoeg strijd werd geleverd. Zowel de vijfde als de zesde klassen hebben bij de behendigheidswedstrijden, het balvèrwerpen, het hoogspringen en het hardlopen vaak met veel geestdrift om elk puntje „geknokt". Het ging im mers om de eer van de klas en van de ichool Ook de wandeltochtjes in de omgeving van Schoonenberg, Velserbeek en Beec- kestein vielen bij de scholieren best in de smaak, getuige het feit dat op beide dagen 1063 jongens en meisjes aan deze trips over 6 en 8 kilometer meededen. Ter gelegenheid van het 20-jarig jubileum van de schoolsportdagen werden de deel nemers getrakteerd op een ijsje en een reep chocola. Advertentie personenautomobielen Alle gewenste inlichtingen bij official Ford dealer Bloemstraat 34 - IJmuiden - Tel. 4208 Op een gisteravond in hotel Ter Burg Beverwijk gehouden besloten vergadering is een voorlopig comité gevormd door burgers van Beverwijk, die verontrust zijn over de weg die GS behandelen inzake de opheffing van de gemeenten Beverwijk, Velsen en Heemskerk en de vorming van een nieuwe gemeente IJmuiden. Met na me de grote haast die dit college bij een samengaan van de drie gemeenten be tracht, wekt bij velen een gevoel van on behagen. Het voorlopig comité wil daarom op waardige wijze van alle wettelijk midde len gebruik maken om eventuele grieven van de burgerij bij de daartoe bevoegde instantie kenbaar te maken. In het voor lopig comité hebben totnutoe 26 personen zitting genomen. De leiding van deze eer ste vergadering berustte bij dr. J. A. C. Schepel. De heer G. W. P. Stoutenbeek is als ereburger van Beverwijk verzocht het voorzitterschap op zich te nemen. Het bestuur bestaat verder uit de heren dr. K. H. Groensmit (vice-voorzitter) drs. A. C. M. de Kok (secretaris) en de heren B- Kriek en G. P. Scheers. Het dagelijks bestuur gaat zich nu beraden over de stappen die moeten worden ondernomen. Advertentie Electrolux - H.E. - Excelsior e.a. vanaf 63.50 Betaling in overleg. Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 - Een van de deelneemsters aan de jaarlijkse schoolsportdagen in actie bij het hoogspringen. De aardbeienprijzen bij „Kennemer- land" te Beverwijk lagen donderdag bij een iets ruimer aanbod weer lager in prijs dan de dag tevoren. Er waren nu 7000 manden en 4000 kistjes, grotendeels van de variëteit Red Gauntlet. Voor de eerste soort werd per mand betaald van 2,60 tot f 4,00 en voor de kistjes van 2,- tot 3,10 per stuk, de tweede kwaliteit lag in doorsnee een paar dubbeltjes lager in prijs. De binnenlandse handel nam ook nu weer een groot kwantum af, waarbij ver schillende nieuwe kopers aan de markt kwamen. Er gingen verschillende par tijen eerste soort naar West-Duitsland. U kunt het uzelf gemakkelijker ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 11,05, postabonnees f 12,30. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Een spannend moment uit de hinder nisloop voor leerlingen van de zesde klassen. Kennemer Streekschool, Haarlem ge slaagd voor de akte B kleuteronderwijs, akte hoo'fdleidster: M. Afman, S. Bening, J. Cijsouw, E. van Dijk, W. van Dijk, W. Oldewarris-Elskamp, A Graalman, M. Haan, M. Holleman, A. Hoogenkamp, J. Leeuwenburgh, M. Mandaat, E. Prik ker, A. Bergacker, M. Molenaar, E. Nie- boer, J. A. Niesen, A. Schouten, M. van Steenbergen, G G. Niesen, allen Haarlem. L. S. Groenland-Bakker, Heer Hugo- waard, A. de Bree, Bloemendaal, M. v. d. Geer, N. Hornberg, Amsterdam, M. Hoogendoorn, Zand voort, M. L. de Jong, Hoofddorp, J, Keur, IJmuiden, A. Kruyt, D. Willemse, Santpoort. Voor de akte A kleuteronderwijs, akte kleuterleidster slaagden de volgende kan didaten: Amstelveen: H. Bakker, D. Zo mers; Hillegom: L. Beek; Heemstede: L. Booms, E. Boekelaar, L. Sparenburg, Haarlem: E. Boxman, L. Doorlag, G. v. d Horst, K. de Jongh, M. Kersten, J. Koger, R. Krijger, M. Mus, R. Meiners, J. Stellingsma, E. Nieboer, N. Ronner, L. Souwer, K. Wijnands, M. Wijtsma, H. de Zwart; Halfweg: R. de Bruijn; IJmui den: M. Driessen, T. Zwanenburg; Over- veen: C. de Goede: Santpoort: H. Ver hoef, J. Veenis; Bloemendaal: L. de Jong, G. Remkes; Beverwijk: R. Klok man, P. Petersen, A. v. d. Plas; Spaam- dam: E. Klomp; Driehuis: L. Zeylmans; Castricum: M. Boot; Velsen: A. Groot; Heemskerk: J. van Liere; Zaandam: M. Roos; Vijfhuizen: Th. Stuiver; Haarlem: M. Pel. Advertentie ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 In de week van 12 tot 16 september 1966 zal de onderwijsstichting „IJmond" in Velsen-Noord in principe starten met een geheel nieuwe opleiding voor laborant, chemisch analist en scheikundig laboratorium-assistent, die sterk is gericht op de laboratoriumpraktijk. De opzet ervan is zo gekozen, dat de algemeen opgezette basisjaren eveneens kans geven om voortgezette opleidingen te volgen in medische, biologische of biochemische richting. In verband hiermee werd gisteravond in het opleidingscentrum aan de Wencke- bachstraat een voorlichtingsavond gehou den. Op deze bijeenkomst hield ir. A. M. H. Waasdorp een inleiding over de bestaan de mogelijkheden. Ongeveer 50 jaar geleden heeft de Ned. Chemische Vereniging, die op dit gebied baanbrekend werk heeft verricht, exa mens ingesteld voor analist. De vereni ging bemoeide zich echter niet met de op leiding; deze bleef aan particuliere scho len. In het kader van de Mammoetwet wordt dit door particulieren geleid onder wijs omgevormd naar rijksgesubsidieer- de instellingen. De Onderwijsstichting IN „FELISON" TE VELSEN is giste ren door de heer Bob Buys een expositie geopend van schilderijen van Johan Bu ning, wiens werk na zijn dood voor een groot deel is ondergebracht in de Titia Buning-Brongers Stichting, die beoogt steun te geven aan jonge kunstenaars. Het stichtingsbestuur heeft de plicht op zich genomen het werk te verkopen om het stichtingskapitaal te verhogen. BOB BUYS SPRAK ALS vriend van Jo han Buning. Hij wees erop hoe deze schilder, autodidact, zeer kundig was in de geijkte schilderkunstige waarden. Hij was niet alleen een goed raadsman voor zijn collega's, hij had ook een sterk criti- sche zin waar het eigen werk betrof waarover hij graag raad en advies inwon bij vrienden. Over Bunings begin als schil der wist de inleider alleen anekdotische bijzonderheden, als zou Buning zich al leen maar een schilderkist en cape heb ben aangeschaft om indruk te maken op aardige meisjes. „Ik geloof zei Bob Buys dat Buning het vak heeft leren beheersen door goed te kijken naar het werk van reeds gevormde figuren", in welk kader hij de Bergense School noem de, Vlaamse expressionisten (Permeke), en zijn vriend Jan Sluyters. „Maar van het begin af getuigde zijn kunst van een echt eigen persoonlijkheid". Karakteristiek voor het werk achtte de inleider nostalgie naar een nabij verleden. Zijn werk ont wikkelde zich van een iets te weinig be heerst uitdrukken van dit gevoel, via me lancholie, tot mannelijke ernst. In zijn nostalgie schuilde protest tegen de maat schappij en het leven in zijn tijd. Hij zocht en vond zijn vrijheid in verbonden heid met de Amsterdamse bohème. Be wustwording van zijn eigen tijd deed hem zijn kleur versterken en in zijn aquarel len werd hij de vreugde van het schilde ren deelachtig. Hij ging ook werken in abstracte richting, maar zijn resultaten bleven toch figuratief te noemen schilder kunst. Het overlijden van zijn echtgenote is hij nooit helemaal te boven gekomen. In zijn laatste werken kan men nog op stand tegen het lot herkennen, het lot aldus Bob Buys dat maakte dat Bu ning meer gezien heeft dan het hem ge geven was te schilderen. „Maar in een nogal cynische tijd als deze houdt zijn werk onze ogen open voor algemeen en eeuwig levende menselijke waarden." Bob Buys zei dat Buning thans, als hij nog geleefd had, zeker het portret van een provo zou hebben geschilderd, „maar dan een echt idealistische provo". Hij be sloot met: „Mocht u soms door dit werk iets te zeer herinnerd worden aan een nabij verleden, bedenk dan dat het ge schilderd is met de visie van een man van vandaag". „IJmond" nu is één van deze scholen voor beroepsonderwijs. Tevens bleek uit de woorden van ir. Waasdorp, dat deze onderwijsstichting „IJmond" een algemene school is met landelijk erkende diploma's. De examens worden afgenomen onder toezicht van een rijksgecommitteerde. Het is beslist geen bedrijfsopleiding, hoewel het hieruit wel is voortgekomen. Er bestaat geen enkele binding tussen leerling en bedrijf. Het is een breed gerichte school met een bestuur, waarin onder andere verte genwoordigers van Hoogovens, de papier industrie en de keuringsdienst voor waren zitting hebben. Advertentie PT* RE' NATIONALE NEDERLAND „Zoek de juiste sleutel" Wij ontvingen van het Re clame Service Bur. Laurens A. Daane bericht dat de jury van de bij onze zaken inge leverde wedstrijdformulieren de volgende inzenders een waardebon van 25.— heeft toegekend R. v. d. Berkt, P. Verhagenlaan 20, Beverwijk J. de Jong, de Lethstraat 13, Velsen-N. M. Eindhoven, J. Luijkenstraat 49, Haarlem Mw. J. A. Stam, Kennemerlaan 156, IJmuiden N. Feitsma, Kon. Wilhelminakade 75, IJmuiden W. D. Bijl, Homburgstraat 34 zw„ IJmuiden A. M. Wedemeijer, Nic. Beetslaan 20, Driehuis Mw. A. Koomen, Mw. E. Veldheer, v. Lenneplaan 36, Driehuis Fazantenlaan 1, IJmuiden A. de Graaf, IJsselstraat 3, IJmuiden H. G. Werkman, Lange Nieuwstraat 397, IJmuiden Mw. A. H. Werkman, Lange Nieuwstraat 397, IJmuiden A. Spoelstra, Lorentzstraat 60, IJmuiden L. de Ruyter, Trompstraat 35, IJmuiden W. Wilgenhof, Lange Nieuwstraat 696, IJmuiden B. J. Beentjes, Lorentzstraat 76, IJmuiden Mw. B. J. de Ligt, Gijzenveltplantsoen 57, IJmuiden Mw. A. de Haan, Snelliusstraat 61, IJmuiden Mw. P. J. Kok, Ahornstraat 30, IJmuiden Mw. J. M. Meijer, Fazantenlaan 3, IJmuiden Mw. J. A. Smit, Orionweg 142, IJmuiden Mw. C v. d. Pieterman, Burg. Rambonnetlaan 41, IJmuiden Mw. E. A. Stam, Oranjestraat 78, IJmuiden S. Oosterhof, Patriciuslaan 10, Santpoort E. E. van Duykeren, Plesmanweg 455, Beverwijk Mw. C. Stam, Arendsweg 138, Beverwijk L. J. Verbruggen, Kruidbergerweg 109, Santpoort Mej. M. Zwitser, Italiëlaan 15, Beverwijk M. Visser, Italiëlaan 88. Beverwijk K. Hut, M. van Heemskerkstraat 169, Heemskerk Mw. G. G. Nieland, Adigestraat 78, Beverwijk W. Hennevanger, Tongelaer 6 III Amsterdam M. R. Remijn, Olieslagerslaan 93, Beverwijk H. Esmeijer, Dolfijnstraat 242, IJmuiden De juiste sleutel was voorzien van de letters VAK, de beginletters van de woorden Voordeel, Assortiment, Kwaliteit. De prijswinnaars ontvangen persoonlijk bericht en worden verzocht hun waardebon tegen inlevering van die brief aan onze zaken op te halen. WONINGINRICHTING Marktplein 29 - IJmuiden - Tel. 7541 MEUBEU Beddenspeciaalzaak Marktplein 21 (Er is bij ons altijd plaats voor uw auto). Mevrouw L. van Weerdenburg- Suidgeest (links) nam als leidster van de Mater Amabilisschool Velsen afscheid. Mejuffrouw N. Kok bood haar namens de leerlingen een ge schenk aan. De Mater Amabilisschool Velsen heeft gisteravond het cursusjaar 1965-1966 fees telijk afgesloten met een geiellige bijeen komst van bestuur, docenten, leerlingen cn genodigden in het Patronaatsgebouw in IJmuiden-Oost. Nadat dr. A. M. de Roos namens het stichtingsbestuur de leerlingen dank had gebracht voor hun ijver en doorzettings vermogen en de docenten voor hun op voedkundige arbeid reikte pater-rector Theofridus van Overbrugge de ongeveer negentig getuigschriften aan de derde, tweede, en' eerstejaars-leerlingen uit. Op hartelijke wijze werd voorts af scheid genomen van mevrouw L. van Weerdenburg-Suidgeest, die na gedurende vijf jaar als leidster aan de Mater-Ama- 'bilisschool te zijn verbonden deze we gens haar huwelijk gaat verlaten. Na mens de leerlingen bood mejuffrouw N. Kok haar bloemen en een zilveren kan delaar als afscheidsgeschenk aan. De beatgroep The Robins verleende aan deze avond medewerking waarbij de geluidscapaciteit van muziekinstrumen ten en luidsprekers ten volle werd uitge buit. Voor de meisjes was dit overigens geen bezwaar om zich op het daverende ritme van de geluidsexplosie over de dansvloer te bewegen. Advertentie Wij etaleren deze week twee geheel verschillende bankstellen, namelijk oerdegelijke oud-Hollandse stijl, met losse kussens in een kombinatie van SKAI- en DRALON-bekleding. Wij verzekeren u echter dat wij u in onze showroom nog veel meer kunnen tonen, wellicht zelfs net dat bankstel dat u zocht. Het is beslist de moeite waard! PLEIN 1945 no. 2 - IJMUIDEN - TEL. 8089 Advertentie IN ALLE PRIJZEN Woninginrichting A. J. BRASSER' Koningsplein 8 - IJmuiden - Tel. 4540 In „Scheybeek" te Beverwijk werd donderdagavond de eerste openbare les gegeven voor de eerste- en tweedejaars leerlingen van de Beverwijkse muziek school. De belangstelling van de zijde der ouders was zeer groot, zodat allen nau welijks een plaatsje konden krijgen. De heer André Kaart, directeur der school hield een inleidend woord. Hij wees op het doel van deze avond. Men wil de ouders laten zien en horen hoe hun kinderen zich muzikaal ontwikkelen. De school hoopt het volgend jaar duizend leerlingen te hebben. Onder leiding van de heer Potgieser trad de jeugd op. Vooral ten aanzien van de theoretische kennis bleken de kinderen al heel wat mans te zijn. Bovendien werd er verdienstelijk gezongen, terwijl diverse jeugdige leerlingen veel waardering oogstten voor hun instrumentaal spel.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5