Spoor van bankrovers leidde naar Deventer en Nijmegen Tal van nieuwe toestellen op Limburgs vliegfeest ■ill en bondig) LOKETTISTE Demonstrant zegt door politie te zijn mishandeld Prof. dr. E. van Slogteren ontving medaille van Beijerinckfonds Ongeregeldheden in Geleen „Bij de Tijd" trok te weinig bezoek Doden in het verkeer Predikant wegens ontucht in arrest Twee fabrieksbranden in Noord-Brabant Stormachtig HUBBUB Noord Zuid Hollandse Vervoermaatschappij N.V. MAANDAG 27 JUNI 1966 Kerkelijk nieuws Roaring Twentiesin Utrecht herleefd L ar" llf - f f a - v h, 'v. B A S J E S 10 X lekker roken voo Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk WEERRAPPORTEN -! c c s. - ■6 Het onderzoek van de politie naar de daders van de roofoverval op het bijkan toor van de Nutsspaarbank in Amersfoort heeft uitgewezen, dat de overvallers al spoedig met pech te kampen kregen. De motor van de in de nacht van donder dag op vrijdag in de Amsterdamse Von delstraat gestolen Citroën ID begon warm te lopen. Zij moesten de wagen in Ter- schuur achterlaten en stapten over in een witte Simca en een groene Taunus 17 M. De rijkspolitie heeft kunnen vaststellen dat dit geschiedde op de Asschatterweg ter hoogte van Stoutenburg. De rovers zijn daarna verder gegaan via de rijksweg E 8, Amersfoort-Apel doorn, naar Deventer. Drie van de over' vallers hebben daar café Suisse bezocht, dicht bij het politiebureau. Twee van hen gingen het café binnen en dronken een pilsje, een derde dronk een biertje op het terras. Een der overvallers, die met een Frans accent sprak, vroeg een serveerster een taxi te bestellen. Daar er echter in het café taxichauffeurs aanwezig waren behoefde niet te worden getelefoneerd. Twee van de mannen gingen met een taxi naar het station. Even later bleek de derde man eveneens te zijn verdwe nen. De caféhouder, die argwaan had ge kregen, waarschuwde de politie, die on middellijk naar het station is gegaan. De voorzitter van de jongerenorganisa tie „Socialistische Jeugd", Rob Lange, heeft bij de officier van Justitie te Am sterdam een klacht ingediend over zijn behandeling op het hoofdbureau van poli tie door drie wachtmeesters der rijkspo litie. De heer Lange was een der 55 don derdagavond gearresteerde deelnemers aan de door burgemeester Van Hall ver boden demonstratieve optocht tegen het politieoptreden in de hoofdstad. Hij zegt dat een wachtmeester hem een klap in zijn gezicht heeft gegeven en een andere hem in de manege op het hoofdbureau heeft gestopt, waar hij tot vier uur des nachts heeft vastgezeten. De heer Lange verklaart dat hij zich steeds rustig heeft gedragen en zich steeds op redelijke wij ze heeft uitgedrukt. De officier van Justitie zal de klacht laten onderzoeken door de rijksrecherche. In het Trippenhuis te Amsterdam, de zetel van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen, is zater dagmiddag de prijs van het M. W. Beije- rinck virologie-fonds uitgereikt aan de befaamde „bollendokter" prof. dr. E. van Slogteren. De thans 78-jarige oud-di recteur van het Laboratorium voor bloembollenonderzoek te Lisse, onderdeel van de Landbouwhogeschool, ontving de gouden medaille uit handen van prof.dr. J. D. Verlinde, hoogleraar in de micro biologie te Leiden. Deze gaf een uiteen zetting van de betekenis van de veelom vattende arbeid van prof. Van Slogteren als physioloog, bioloog, fytopatholoog en seroloog mede door zijn talrijke pu- blikaties voor de wetenschap en voor de praktische bestrijding van ziekten van bloembollen en van andere planten en ge wassen. Het was de eerste keer dat deze prijs werd uitgereikt. Het fonds is vorig jaar in de vorm van een stichting in het leven geroepen en het beheer is opgedragen aan de Koninklijke Nederlandse Akade mie van Wetenschappen. De in 1931 op 79-jarige leeftijd overleden prof. dr. M.W. Beijerinck was een der meest vooraan staande micro-biologen van zijn tijd. In Geleen is het het afgelopen weekein de onrustig geweest nadat een groep jon geren had getracht toegang te krijgen tot de jeugdsociëteit van een r.-k. jongeren vereniging die veel wordt bezocht door in Geleen woonachtige Ambonnezen. Zaterdag ontstond een vechtpartij toen een aantal jongeren doe toegang tot de sociëteit was ontzegd. De gemeentepolitie slaagde erin de menigte, die tot enkele honderden jongeren was uitgegroeid, te verspreiden. Zondagavond poogden weer enkele jongelui de toegang van de socië teit met breekijzers te forceren. Leden van de vereniging wisten dit te beletten. Tegen elf uur in de avond trok de in middels tot honderden jongeren en ande re nieuwsgierigen aangegroeide menigte in de richting van Geleen-Zuid, waar de Ambonnezen wonen. Jongelui, die op de rijweg gingen zitten, werden met politie auto's verdreven. De menigte werd bij de Ambonnese buurt opgewacht door van schoppen, messen en andere wapens voorziene Ambonnezen. Twee politieman nen werden licht gewond door straatste nen en flessen die vanuit de menigte werden geworpen.' Dankzij het tactisch optreden van de innmiddels versterkte gemeentepolitie werd ernstig handgemeen voorkomen. Na een dringende oproep van de politie verspreidden de jongelui zich. „Bij de Tijd," de nationale manifestatie van ambacht en persoonlijk vakmanschap die in alle vijf hallen en op de buiten terreinen van het jaarbeurscomplex aan de Croeselaan in Utrecht is gehouden, is een teleurstelling geworden. De manifes tatie is tijdens de acht expositiedagen «lechts door 40.000 bezoekers bezocht. Het bestuur had de beschikking over 'n werk kapitaal van 1,5 miljoen gulden (o.m. een rijksbijdrage van 0,5 miljoen gulden). Of het door het bedrijfsleven gevormde ga rantiefonds moet worden aangesproken Is nog niet bekend. Maar op het moment dat de politie op het station arriveerde waren er juist vier treinen in verschillende richtingen ver trokken. De politie kwam echter te weten dat de met een Frans accent sprekende man naar Nijmegen was vertrokken. In Nijmegen is echter geen spoor van hem gevonden. In een buitenwijk van Deventer is de Taunus 17 M aangetrof fen. Kinderen hadden de mannen daar zien uitstappen. De Amersfoortse en Utrechtse politie werken intensief samen bij het onderzoek naar de overval in Amersfoort. Er bestaan vele aanwijzingen dat de daders van de bankoverval in Amersfoort dezelfden zijn die veertien dagen geleden de kluis van de AMRO-bank aan het Smaragdplein in Utrecht leegroofden en bijna 120.000 buitmaakten. De 62-jarige mevrouw F. van Gils uit Rotterdam is zondagavond bij een on geluk op de rijksweg bij Harmelen om het leven gekomen. Zij maakte onder toezicht een autorit om te oefenen voor het rij bewijsexamen, dat zij deze week had moeten afleggen. Tijdens het rijden wilde zij een tochtraampje dichtdoen, maar zij verloor de macht over het stuur. De auto reed de vluchtstrook op, schampte over een lengte van 25 meter de middenberm beveiliging, ketste terug en reed daarna het vijf meter hoge talud af. Mevrouw Van Gils was op slag dood. De 43-jarige kennis, onder wiens toezicht zij reed, werd zwaar gewond. In de Rapenburgerstraat in Amsterdam is zaterdagavond de 24-jarige chauffeur R. Raat aangereden door een auto en tientallen meters meegesleurd op de motorkap. Toen hij eraf viel werd hij door een andere auto overreden. Bij een botsing tussen twee personen auto's in Suameer (Fr.) is de 41-jarige elektricien J. Hoekstra uit Wartena "om het leven gekomen. In Zoeterwoude is de 60-jarige M. Heemskerk uit Rijpwetering met zijn auto in een bocht geslipt en tegen een tegen ligger gebotst. Hij was op slag dood. In Geleen is een 58-jarige Duitser bij een autobotsing om het leven gekomen. Op een kruispunt verleende hij geen voorrang aan een van rechts komende wagen. In Nieuw-Loosdrecht reed de 29-jarige mej. A. C. Slootkant uit Bussum door on bekende oorzaak met haar auto tegen een boom, waardoor zij om het leven kwam. Bij de Maastunnel in Rotterdam is van morgen de 36-jarige kraanmachinist A. van Houdt met zijn scooter verongelukt. Hij viel door niet opgehelderde oorzaak onder een rijdende vrachtwagen en over leed tijdens zijn overbrenging naar een ziekenhuis. Zondagavond is in Hoogwoud de 26-jari- ge .J J. Veenboer uit Assendelft dodelijk gewond toen de door hem bestuurde per sonenauto in botsing kwam met een vrachtauto. De 25-jarige mej. C. M. de Cocq van Delwynen uit Amsterdam is zondag bij een verkeersongeluk bij Garmisch-Parten- kirchen omgekomen, evenals een Duits meisje. Beiden zaten in een door een mi litair bestuurde auto. De wagen reed te gen een brugleuning, waardoor een balk in de auto drong. In Wierden is het echtpaar Brinkman, dat op een bromfiets reed, door een ach terop komende auto aangereden toen ze plotseling naar links zwenkten. De 37-jari- ge mevrouw Brinkman kwam om het le ven. haar man werd zwaar gewond. Vanmorgen is in Benschop een auto te en een boom gereden. De bestuurder, de 7-jarige J. A. van Niekerk uit Schoonho ven kwam om het leven. In Arnhem reden de gebroeders Rutten uit Groessen (Bet.) met hun bromfiets te gen een geparkeerde auto. De 30-jarige J. G. Rutten, die op de duo zat, verloor daarbij het leven. Evang.-Lutherse Kerk Beroepen te Nijmegen H. Mudde, kand. te Utrecht. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Noordlaren-Glimmen J. Mooij te Tuil en 't Waal. Beroepen te Uddel L. Doppenberg te Wilsum (O.). Aangenomen naar Drumpt H. O. Sasse, kand. te Amsterdam naar Delfstrahui- zen c.a. H. F. Venema, kand. te Hellevoet- sluis. Bedankt voor Wageningen (vak. R. C. G. Troelstra) (toez.) mr. J. A. Vaandrager te Sneek. Beroepen te Wijk bij Heusden S. de Jong te Houten. Bedankt voor Hierden J. Vos te Rijs- sen. Benoemd tot hulpprediker te Ommeren W. J. Sijthoff, hulpprediker te Made (N.B.). Geref. Kerken Aangenomen naar Wildervank J. Ver- have te Hollandscheveld; benoeming tot bijstand jn het pastoraat te Holten (O.) R. Oosterhoff a.s. em. pred. te Sliedrecht. Beroepen te Nijmegen als studentenpredi kant met een bijzondere opdracht (voor het gesprek Rome-Reformatie) G. W. de Jong te Emmeloord. Beroepen te Onnen D. Bakker, kand. te Eindhoven. Aangenomen naar Andel (N.-B.) J. v. d. Linden, kand. te Huizen (N.-H.), die be dankt voor Abcoude, Hoogersmilde, Otto- land-Noordeloos en voor Rottevalle. Bedankt voor Nieuwe Pekela E. Groe- nenberg te Oppenhuizen. Beroepen te Pesse en te Strijen C. v. d. Zanden, kand. te Putten. Bedankt voor Opende (Gr.) K. Meima te Bunschoten-Spakenburg. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Tweetal te Wezep (2e pred.pl.) A. Ni Hendriks te Ommen en R. Timmerman te Spakenburg. Beroepen te Nijega-Opeinde J. Stuy, kand. te Langerak; te Burlington (Onta rio, Canada) L. W. G. Blokhuis te Zuid- hom. Aangenomen naar Assen (3e pred.pl.) O. J. Douma te Overschie, die bedankte voor Zwijndrecht. Bedankt voor Dalfsen (vak. J. M. Kroes) M. Brandes te Meppel. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Schiedam A. J. Otter te Geref. Gemeenten Beroepen te Veenendaal K. de Gier te 's-Gravenhage-C. Doopsgezinde Broederschap Beroepen te Dantumawoude J. Mantel te Wolvega-Tjalleberd. In Utrecht is voor veertien dagen de klok teruggezet tot de „Roaring Twenties", om het Utrechts studentenkorps gelegen heid te geven zijn 66ste lustrum te vieren. Jimmy Walker, de destijds beroemde play boy-charmeur-liedjesschrijver, en gang sters lopen op straat, whiskey wordt in theekopjes in de zo genoemde speak easies gedronken, op de Oude Gracht is een feestterrein ingericht en twaalf berg- kelders zijn veranderd in dancings, bars, schiettenten, beatkelders e.d.. Overal wap pert de roodwitte vlag met het embleem van Jimmy Walker. Het stadhuis heeft een andere gevel gekregen, de straatnamen zijn veramerikaanst en veel middenstan ders hebben hun zaken een Amerikaans cachet gegeven. II 'Mfs-v «As .'fa ï-' 'i". Van onze correspondent) Een flitsende „Lighning" van de ko ninklijke Engelse Luchtmacht en twee Ameriakanse „Phantom"-straalverken- ningsvliegtuigen (snelheid iets meer dan 2100 km p/u) kliefden zaterdag voor het eerst door de zwaarbewolkte Nederlandse lucht. Enkele tienduizenden toeschouwers heb ben deze machines zien vliegen tijdens de vliegfeesten op de luchthaven Zuid-Lim burg in Ulestraten. Hoogtepunten van dit vliegfeest waren de shows van de drie nationale stuntteams van Nederland, Bel gië en Frankrijk. De zes „Fouga-magis- ter" straaltrainerpiloten van de „Pa trouille de France" van de Franse lucht macht, dwongen de grootste bewondering van het publiek af. Hun formatievliegen was een vliegen-op-de-centimeter. Mes scherp vlogen ook de vier fraai grijs groen beschilderde Lockheeds-t 33 van de „Whisky Four", het herboren stuntteam van de Nederlandse luchtmacht boven Zuid-Limburg. i \:Z Advertentie Op het vliegfeest in Zuid-Limburg oogsten de Franse piloten de groot ste bewondering voor hun verras sende staaltjes van formatievliegen met de snelle „Fouga-Magisters" Nog een Nederlander dwong respect van de vliegfeestbezoekers af: de Neder landse eerste luitenant Van Meerten uit Utrecht. In zijn felrode „Fouga-Magister" vloog hij de linker-wing van het Belgische bravourteam „De Rode Duivels". Het vierde nationale stuntteam, de Italiaanse „Frecce Tricolori" had het door niet op gehelderde oorzaak met de negen Fiat straaltrainers niet tot Limburg kunnen brengen. Tijdens de uren durende vlieg show konden de vele duizenden toeschou wers op de luchthaven nog kennismaken met tal van andere hefschroef- en vleu geltoestellen. Vijf valschermspringers van de K.N.V.L. demonstreerden een vrije val van 2000 meter. Opmerkelijke verschijnin gen in het Zuid-Limburgse luchtruim wa ren de voor het eerst in ons land te aan schouwen Duitse „Transall", een Duits transportvliegtuig, en de „Shackleton", een onderzeebootbestrijder van de Britse luchtmacht. De rijkspolitie in Wijk bij Duurstede heeft een 53-jarige predikant uit die ge meente aangehouden wegens het plegen van ontucht met twee meisjes van acht en tien jaar. De predikant, die gehuwd is, is aan de officier van Justitie in Utrecht voorgeleid en in bewaring gesteld. Hij pleegde ontucht met twee meisjes uit een gezin, waar hij geregeld op bezoek kwam. Antonluskerk (Nw. Groenmarkt), van daag 20.16 u.: Orgelconcert door Feike As- ma. Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. Stadsschouwburg, dinsdag 20 u.: Optre den door het Nederlands Dans Theater. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Ju dith", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Wagenmenners in de are na", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Actieman Har per", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Saboteur in volle zee", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „De eend en de Cadillac", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Verboden lading", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De wrekende hand", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De vrouw in het zand", 18 j. Advertentie Op ons haltekantoor te Haarlem is plaats voor een Leeftijd 20—25 jaar, in het bezit van U.L.O.-diploma. GEBODEN WORDT: Een prettige, afwisselende werkkring Vijfdaagse werkweek Waarderingspremie Vrij vervoer op alle N.Z.H.-lijnen. Met vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. Sollicitaties te richten, zowel schriftelijk als mondeling aan Hoofdkantoor N.Z.H., Afdeling Personeelszaken, Leidsevaart 396, Haarlem. Telefoon 18460. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van Finse wandtapij ten, ceramiek, glaswerk etc. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Op zondagen en feestdagen van 13 tot 17 uur. Tot 4 juli. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. De Kastanjeloot (Wüstelaan, Santpoort): Expositie van tekeningen, etsen en aqua rellen van A. BroeckmanKlinkhamer. Dagelijks van 10 tot 16 uur en van 19 tot 21 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Tot 19 juli. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Zomerexpo- sitie van werken uit eigen bezit. Tot 3 juli. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Loes Gorlee. Dagelijks van 9.30-18 u. Tot 1 juli. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Chavalit Soem- prungsuk. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot 1 juli. Galerie 3 (Jansstraat): Expositie van werk van Hans v. d. Horst en J. Mulder. Dagelijks van 12-18 u. Tot 4 juli. Museum Het huis van Looy (Kamper laan): Expositie van cultuurhistorische diorama's en tekeningen van Herman Moerkerk. Dagelijks van 10-17 u., zondags van 13-17 u. Tot 1 juli. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Stoom gemaal en oude machinerieën. Van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9-17 u., zaterdag van 9-12 u. Zon- en feestdagen gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy is ge opend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek)Tot oktober van 9 tot 18 u. geopend. MAANDAG 27 JUNI Geen bioscoopvoorstellingen. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klank beeld „Zingende stenen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Expositiezaal „Felison", Heidestraat., 19 tot 21 u.: Expositie Johan Buning. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort, 10 tot 18 en 19 tot 21 u.: Expositie A. Broeckman-Klinkhamer. DINSDAG 28 JUNI City, 20 u.: „Zeven gouden mannen". Ruïne van Brederode en Pieter Ver meulenmuseum, zie onder maandag. Expositiezaal „Felison" en Galerie „De Kastanjeloot", geopend als maandag. Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Dra- cula, prins der duisternis". Luxor, 19 en 21.15 u.: Tokio Olympiade". W.B.-Theater, 20 u.: „Meisjes van goede familie". Ere-bestuurslid. De heer P. F. Zimmerman is door het algemeen bestuur van de A.N.W.B. benoemd tot ere-lid van het dagelijks bestuur van de toeristenbond ter gelegenheid van zijn afscheid als lid van het dagelijks bestuur. Hij is van 1947 tot 1960 voorzitter geweest. Toen zijn opvolger, mr. W. A. Offerhaus, in 1961 overleed, heeft de heer Zimmerman als waarnemend voorzitter de bond geleid tot 1963. Westduitse prjjs. Prof. dr. G. H. R. von Königswald, hoogleraar in de palenon- tologie en historische geologie aan de rijksuniversiteit in Utrecht, heeft in Frankfort de prijs van de Werner Rei- mers-stichting ontvangen. Deze prijs van 10.000 mark is hem verleend wegens zijn ontdekkingen in Java en China op het gebied van de primitieve mens. Scheepsbrand. Door nog onbekende oor zaak is zaterdagavond brand ontstaan in een der ruimen van het met zwavel ge laden Nederlandse kustvaartuig „Beve- sier". Het schip ligt in de monding van de haven Europoort. De brandweer bleef in de buurt om in te grijpen wanneer dat nodig zou zijn. Men achtte het beter de luiken van het ruim, waarin de brand woedt, voorlopig gesloten te houden. Glaasje opEen 42-jarige serveerster, heeft in haar woonplaats Utrecht met haar auto de gevels van twee winkel» geramd waarin ln etalages grote scha de werd aangericht. Zij botste tegen een auto voor zij tegen een derde gevel tot stilstand kwam. De vrouw liep een schedelbasisfractuur op, haar auto werd vernield. Zondagavond is in Etten-Leur in enkele uren tijds de kurkisolatiefabriek van de n.v. Brabant vrijwel tot de grond toe af gebrand. Omstreeks tien uur werd het vuur ontdekt door enkele werknemers. De brandmelding werd vertraagd daar geen der personeelsleden bij een telefoon kon komen. De Ettense brandweer, geassis teerd door die van Zevenbergen, be streed de vlammenzee met vijftien stra len. Een aangrenzende veevoederfabriek liep veel waterschade op, maar kon be houden worden. De schade loopt in de tonnen. Het bedrijf was verzekerd. In Tilburg heeft zondag in de gebou wen en voorraden van de textielgrond- stoffenhandel van de firma Jos. van Riel een felle brand gewoed, die voor vele tienduizenden guldens schade heeft veroorzaakt. Van een der magazijnen werden dak en zolder over een lengte van 30 meter vernield. Hardnekkig vrat het vuur zich een weg door de opgeslagen balen wol en kunstwol. De brand ver spreidde een verstikkende walm. De brandweer, die het vuur met vijftien stra len bestreed, wist ,een tweede magazijn te behouden. De oorzaak van de brand is nog onbe kend. Het bedrijf is verzekerd. Het K.N.M.I. deelt mee: Een depressie, die vanmorgen bij Schot land lag, koerst in de richting van de Duitse Bocht. Aan de voorkant van de sto ring komt een uitgebreid regengebied voor, dat langzaam in oostelijke richting trekt. Morgen dringt echter de depressie om polaire lucht tot ons land door met en kele opklaringen, maar ook buien. Rand- storingen zullen tijdelijk een krachtige tot harde, langs de kust mogelijk af en toe een stormachtige westelijke wind ver oorzaken. Het onbestendige weertype breidt zich geleidelijk verder over het vasteland uit, maar ten zuiden van de Alpen en de Pyreneeën wordt het weer echter niet door de oceaanstoringen beinvloed. Maximum- en minimum .5 temperaturen cS binnen- en buitenland D E c m ES Den Helder regen wzw 16 14 Ypenburg regen w 18 14 Vlissingen regen wzw 18 14 Eelde regen z 19 10 De Bilt regen zzw 20 13 Twente regen zzw 20 10 Eindhoven regen zw 20 13 Z.-Limburg regen zzw 19 12 Helsinki geh. bew. wnw 23 14 Stockholm half bew. windst. 23 12 Oslo onbewolkt windst. 22 11 Kopenhagen zw. bew. z 19 12 Londen regen wzw 22 15 Amsterdam regen zzw 18 13 Luxemburg regen zw 18 11 Parijs geh. bew. wzw 22 15 Bordeaux zw. bew. w 19 15 Grenoble zw. bew. nnw 22 16 Nice licht bew. nw 25 17 Berlijn onbewolkt w 20 14 Frankfort regen zw 17 13 Miinchen regen w 18 12 Zurich zw. bew, zw 17 12 Genève zw. bew. windst. 20 11 Locarno licht bew. nno 23 10 Wenen zw. bew. ono 15 Innsbruck regen verand. 10 Belgrado zw. bew. wnw 33 13 Rome licht bew. windst. 18 Barcelona half bew. nnw Madrid onbewolkt windst. 32 16 Mallorca licht bew. windst. 29 15 Lissabon onbewolkt nno 30 23 Dinsdag 28 juni Zon op 4.22 uur; onder 21.04 uur. Maan op 16.38 uur; onder 1.33 uur. Hoog en laag water in IJniuiden Maandag 27 juni Hoog water 10.55 uur en 23.27 'uur. Laag water 6.20 uur en 18.59 uur. Dinsdag 28 juni Hoog water 12.03 uur en uur. Laag water 7.29 uur en 20.10 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. L

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2