CARTERS uw Koien Kpr-' i katoenen meisjesjurkjes Bloembollenhandelaren voor vrijgeven van tulpenteelt Betaling abonnementsgeld per giro koLen Alléén dinsdag en woensdag: Voorstel op algemene vergadering Toestand wijzigde zich zeer snel Havenberichten In de vishal en op zee Botsing op Kuenenplein Nu verlaagde prijzen, dus straks stoken voor minder geld. En, veel gezelliger bovendien. E hronische hoofdpijn mÊÊwaÊBBHBmBËmm oïfiillSSSl ASSISTENT AFDELINGS ADMINISTRATIE ,E ro MAANDAG 27 JUNI 1966 4 Derde landen-politiek Examens (■■■■■■■Mr W'V' 70'» «Hv', ,i i 1 1,11,11. 1 fn r 1 hbm nederland nv groot hertoginnelaan 258, den haag brieven te richten aan de afdeling personeelszaken O. Q. 05 O 05 <D 05 <1) De voorzitter van de Bond van Bloem bollenhandelaren, de heer F. J. v. d. Kolk, heeft vrijdagmorgen in Treslong de alge mene vergadering op de hoogte gebracht van de plannen om de teeltbeheersing van tulpen op 1 augustus van dit jaar af te schaffen en gelijktijdig de export van plantgoed vrij te geven. Om de minimum exportprijs van dit plantgoed te bewaken zal een mogelijkheid bestaan om ook plantgoed in te leveren. De minimumexportprijs van de maten zes tot tien zal 2,50 per kg. zijn en de opkoopprijzen voor plantgoed worden ge Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Benedicte van Pepel, IJmuiden: Tor Anglia, Immingham; Angolakust, Rotterdam: Johanna Buitelaar, Klai peda; Bornrif, Plymouth; Hera, Brussel; Rijn- borg. Mantyluoto; Deo Duce, Par; Amalthee Nantes, IJmuiden; Gabonkust, Freetown; Argo Par; Ilse Clausen. Emden, IJmuiden; Spaarne- stroom. Huil; Markborg, Holmsund: Hinde, Lom den; Steady, Fremmington; Villamar, Rotter dam: Gruno. Londen; Aino, Kemi, Velsen; Kerstin Matthiesen, Karlstad: Buka, Londen; Bonafide, Rotterdam: Hinrich Peters, Hamburg; Hinrich Ahrens, Hull; Ittersum, Savannah. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Zaan- kerk, naar Kaapstad: Thea, Londen, IJmuiden; Navigare, Goole; Gazelle, Rochester, Zaandam; IJstroom, Leith; Jean E., Londen; Oppelia, Gdansk; Yolanda, Lissabon; Braslavles, Lenin grad; Idanel. Truro, IJmuiden; Ilse Clausen, Pasajes, IJmuiden; Neder Rhone, Port Said; Bruse, Oslo: Theron, Curasao; Hondsbosch, Lon den; Artemis, Hamburg; Tor Anglia. Imming ham; Skum, Grat Yarmouth; Bodenstein, Christobal; Socrates, Bilbao; Ivoorkust, Free town; Amalthee. Duinkerken, IJmuiden. Zondag aangekomen te IJmuiden: Dinkel- stroom, van Londen; Rava Russkaya, Ventspils; Seine Lloyd. Antwerpen; Reind, Vargon; Ska- gern, Gruvon: Waverstroom. Dagenham; Eems- hom. Isle worth; Gouweborg, Alholmen; J. K. Hamnn, Koping; Nagusena, Rouaan; Heinz Wil helm, Mantyluoto; Someey. Kotka, Velsen; Nicos, Pugwash, Velsen; Albert V., Swansea; Emmy S., Londen, IJmuiden; Tilla Doris, Hamburg; Peper kust, Bremen; Rhein, Kotka; Dania, Kopen hagen; West Riding, Goole; Triumph, Antwer pen; Bern, Par; Dongeborg, Rundvik; Gré, Lon den; Draco, Aarhus; Solholt, Wabush, IJmuiden; Asta, Hamina. Zondag vertrokken van IJmuiden: Honte- stroom, naar Huil; Oduduwa, Duinkerken; Gooi land, Hamburg; Thyra Behrens, Walkom; Born rif. Plymouth; Rijnstroom, Shoreham; Oranje stad, Funchal: Vliestroom, Sheemess; Azymuth, Stettin, IJmuiden. Maandag aangekomen te IJmuiden: Prudentia van Skagerat; Heinrich Knuppel, Stockholm; Balduin, Kristiansand; Amyntas, Aalborg; Bernd Becker, Teignemouth; Nobiskrug, Newport; Seven Seas, Milazzo; Texelstroom, Liverpool; Stevnsklint, Oxelosund, IJmuiden; Bieberstein, Antwerpen; Vega, Gefle; Suederelv, Gruvon; Jan Martens, Oxelosund. Maandag vertrokken van IJmuiden: Rava Russkaya, naar Middlesbrough. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) Aanvoer van maandag Maandagmorgen zijn in IJmuiden door 68 vaartuigen aangevoerd: 9400 kisten vis, 35.000 kilogram tong en 265 stjjve kabel jauwen. Bij de aanvoer waren 2700 kisten vis, 700 wijting, 1220 gul en kabeljauw, 420 koolvis, 330 haring, 1620 kleine kisten haring, 370 makreel, 150 kleine kisten ma kreel, 245 tonnen ijsharing, 1340 schol, 52 tarbot, 90 toters, 620 varia. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: heilbot 4.70- 4.30, tarbot 4.60-4.20, grote tong 6.19-5.83, grootmiddel tong 5.93-5.67, kleinmiddel schol 5.48-5.06, tong 1 2.63-2.33, tong 2 2.19-1.71, zalm 7-6.50. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 110- 80, middel kabeljauw 112-90, grote koolvis 80-76, middel koolvis 66-56, grote leng 65, grote wolf 84. Per tien stuks: grote kabeljauw 112-100, middel kabeljauw 60-33. Per 50 kilogram: grote schelvis 61-38, middel schelvis 54-34, kleinmiddel schel vis 58-27, schelvis 1 34-21, schelvis 2 28-15, schelvis 3 18-10, kabeljauw 1 36-30, kabel jauw 2 31-27, kabeljauw 3 22-15, koolvis 1 25-18, koolvis 2 17-15, grote en middel schol 54-46, kleinmiddel en schol 1 56-47, schol 2 41-35, schol 3 42-31, schar 24-15, poon 15-12, haai 36-34, gestripte wijting 24-15, dichte wijting 18-10, haring 18-12.50, makreel 22-11.50, tarbot 244-130, griet 90- 74, kleine wolf 39. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 200 kisten schelvis, 200 wijting, 250 gul en kabeljauw, 2600 kleine kisten haring, 200 toters, 125 makreel en 400 kilogram tong. Katwijk Aangevoerd werd 1367 kantjes haring. Prijzen: maatjes klein 90-118, maatjes gr. 170-189, makreel 43.90-45.10. dacht op 1,25 per kg. netto. Deze voor stellen van het Produktschap voor Sier gewassen hebben nogal wat stof doen op waaien. De bloembollenhandelaren zijn het hiermede tenslotte wel eens onder voorwaarde, dat de andere EEG-partners of de minimumprijzen bij export naar derde landen bewaken óf een verbod tot herexport willen toezeggen. De heer Van der Kolk wees op de snel gewijzigde toestand. Veertien dagen gele den nog geloofde men in een grote oogst van tulpen. De kwekers kwamen met angstverkopen. Na het te warme weer is men nu bang voor tekorten, zodat er geen bol meer te koop is op de beurs. De spre ker liet zich zeer pessimistisch uit over de verkoop van bloembollen in West-Duitsland, waar de dreiging van een Nederlandse uitvoer van afgesneden tul pen voldoende is, om iedereen tot uiterste voorzichtigheid te manen of geen orders te verstrekken. In dit verband wees hij op de plannen van het Produktschap voor Siergewassen om de teelt en de export van kleine ma ten van tulpen vrij te geven. De kwestie bolbloemen-bloembollen wordt dan weer urgenter dan ooit, omdat het buitenland dan geen beschermende importmaatrege len bij bloemen kan treffen. De afnemers voelden zich bij de aankoop van bloembol len nu veilig beschermd aan de grenzen. Zo lang er geen EEG-regeling is zal men niets voortijdig moeten afbreken. De meningen in de vergadering liepen sterk uiteen. De directeur van deze Bond, mr. F. B. M. Nederveen, hield een bewo gen speech, waarin hij wees op het werk in het verleden. „Zo lang er niets ver loren is, zal men toch niet met de ha ven in zicht de moed moeten laten zin ken". Hij wilde de derde landen-politiek redden. De voorzitter kwam tenslotte met een voorstel: De Bond van Bloembollenhandelaren zal 't PVS meedelen, wel akkoord te gaan met de vrijgave van de tulpenteelt en het vervallen van de minimumexport prijzen in de E.E.G. Een vrije verhan delbaarheid van het plantgoed in de E.E.G. zou slechts mogelijk mogen zijn als een interimregeling tussen de Zes tot stand wordt gebracht, die een re-export van plantgoed voorkomt of dezelfde voor waarden hecht aan deze export als Neder land. Mocht deze interimregeling niet wor den verwezenlijkt dan zou de export van plantgoed pas in 1967 vrij moeten worden gegeven. Slechts twee leden stemden tegen. Op de kruising Kuenenplein-Laan van Kanaan-Grebbestraat te Beverwijk ont stond gisteravond een aanrijding tussen een personenauto en een scooter, doordat eerstgenoemd voertuig geen voorrang ver leende. De bestuurder van de tweewieler en zijn duopassagiere werden per ambu lance naar het Rode Kruis-ziekenhuis vervoerd. De duopassagiere werd daar met gekneusde ribben en een gebroken sleutelbeen ter verpleging opgenomen. Beide voertuigen werden flink bescha digd. M.M.S. ,,'t Kopje". Geslaagd: Annewien Beishuizen, Maurita Biezeno, Elvire Doeve, Saskia de Graaff, Mary Gunning, Annette van 't Hoff, Aemilia Huysser, Mariette Paardekooper, Anke Pellen, Yvonne Pont, Caroline Reyenga, Anneke Rykx, Ellen Rijnders, Vera Salverda, Yvonne Sichel, Ica Snijders, Marlies Steensma, Margaret Thiadens, Loes de Vita, Herma Adriaanse, Ellen Arps, Wytske van Biemen, Marian Busking, Ineke Doomink, Margreet van Heel, Marijke de Kort, Sibylle Lambach, Ellen van Leeuwen, Marianne Lijnzaad, Cary Michel, Yvonne Naber, Mechteld Noorman v. d. Dussen, Diana Ohler, Inger Oortwijn, Angela Reinders Folmer, Miriam Roggeveen, Ellen Wambach, Lilian van der Zee. Jac. P. Thflsse-lyceum. Geslaagd voor het eindexamen Middelbare School voor Meisjes, de dames: H. E. I. Alders, A. E. Dinkelaar, C. M. M. Enzweiler, O. B. W. Gelderblom, S. C. S. van Hoytema, C. M. van Leeuwen, jkvr. A. E. van Lennep, J. H. Mulder, E. M. van der Nat, Y. J. Pape, D. Pappenheim, M. C. van Riet Paap, A. E. Robbers, C. J. van der Schouw, U. Ch, de Vreeze. U kunt het uzelf gemakkelijker ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 12928S ten name van de lJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 1 11,05, postabonnees f 12,30. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te -verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op axnvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE WELLICHT IS UW GALT0EV0ER ONVOLDOENDE Deze is onmisbaar voor de goede werking, het evenwicht en de ge zondheid van het organisme. Te weinig gal verstoort dit even wicht. U gaat am hoofdpijn lij den. Doe dan de kuur met Carters Pilletjes. Ze zijn plantaardig en zacht, zij wekken de gal op en zorgen voor een goede toevoer van gal in de darmen. U voelt zich weer prettig en in een zonnig humeur. Jfy PILLETJES lus, 4 I gif; u mjk is»: i spy: if .;v K i|f ff ifif j:;E;H pil; pig;ilfeji if If nl'f 'j,,L'1i ''7 i',77 m ijtjjiÉiijfliii:it3 mma* Juist op tijd voor de vacantle kunt u profiteren van een sensationele aanbieding meisjesjurkjes. Prachtige kwaliteit katoen, grote verscheiden heid van modellen met korte of zonder mouw. Talloze fantasiedessins In sprankelende zomer- kleuren. Slechts 2 dagen: II jaar 14.95, 2 jaar 695 UW MODEHUIS «E CL «x 3: u co «X «x -4~> 2 O H— uu CQ LU z CD C/1 L. LD 2 «X i O ar HBM Nederland N.V. Is een aannemingsmaat schappij. Zij bestaat uit zelfstandige werkaf- delingen. Eer aantal grote bouwwerken worden door een afdeling uitgevoerd. Een van deze werkafdelingen Is gevestigd in Amsterdam- Zuid. Behalve dat een werkafdeling verantwoor delijk Is voor de uitvoering van de werken, Is zij tevens verantwoordelijk voor de administra tie daarvan. De afdelingsadministratie omvat o.a. loonad ministratie, nakalkulatie van de werken, debi teuren en crediteuren-administratie. Voor de funktie assistent-afdeiingsadmlnistratie is een opleiding op MULO niveau en tenminste het praktijkdiploma boekhouden nodig.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4