„Liliade" te Akersloot weer grootser van opzet Verenigingsnieuws uit de IJmond WE GAAN NAAR WEMBLEY Jeugd in Velsen-Noord had een genoeglijke zaterdag OPENING OP 6 JULI Urker vissers haalden mijn op Dokter M. Bakker plotseling overleden Steeds schever Receptie A. G. Lindhout Haarlemse politie hield in hotel flessentrekker aan Kort IJmondnieuws Successen voor „De Rijmonders" Diploma-uitreiking in het stadskantoor Aardbeienveiling in Beverwijk MAANDAG 27 JUNI 1966 5 M8LEV ^SfFIC F elsen-IJmuiden 1440 m2 Examens De zesde „Liliade" zal op 6 juli om 19.00 uur haar poorten openen om het pu bliek te ontvangen, 's Middags om vier uur zal deze unieke lelietentoonstelling door drs. II. B. P. A. Letschert, voorzit ter van de Koninklijke Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur, geopend worden. Het hoofdarrangement zal dit jaar worden verzorgd door de heer D. Schuyt te Haarlem, die een zeer goede re putatie geniet in geheel Europa, o.a. van de Chelseashow te Londen. In het middenvak zal een moderne tuin met een waterpartij gecreëerd worden, waarin een honderdvijftigtal soorten le lies in Verschillende kleuren en schakerin gen bewonderd kunnen worden. Langs de vier meter hoge zijwanden wordt de leliepracht opgebouwd in zeer moderne arrangementen- In het hoofdar rangement is een theetuin opgenomen, waar de bezoekers onder het genot van 'n kopje thee of koffie rustig kunnen ver toeven en waar zij een buitengewoon mooi gezicht op de bloemenzee hebben. De „Liliade" is wederom groter van opzet dan in voorgaande jaren, thans be slaat de lelieshow een oppervlakte van 1.440 m2, terwijl het aantal inzenders weer is toegenomen. De looppaden zijn aanzienlijk verbreed, zodat een ieder zich ongestoord langs de bloemenstands kan verplaatsen. De waarde van de leliepracht kan geschat worden op twee ton. Hieron der bevinden zich hoogst zeldzame soorten uit Japan en de Verenigde Staten, welke per vliegtuig worden aangevoerd en waar van enkel alleen de bol niet voor een be drag van plm. 250,- te verwerven is. De tentoonstelling wordt gehouden tot en met 11 juli en is vanaf 7 juli dage lijks van 's morgens 9 uur tot 's avonds 10 uur voor het publiek geopend. In zes jaar tijds is het aantal bezoekers opgelo pen tot 30.000. Dit jaar wordt weder om een groter aantal verwacht. MAANDAG 27 JUNI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 u.; filiaal Sant poort, gebouw „Spaarnberg", Wüste- laan 79, 19 tot 21.30 u. R.-k. bibliotheek, Willemsbeekweg 96, ÏJmuiden, 19 tot 21 u.; Banjaertstraat 13, Velsen-Noord, 19 tot 21 u.; Venusstraat 1, ÏJmuiden, 19 tot 21 u. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, ÏJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 u. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, cursus naaien van 19 tot 21.30 u. in de Gemeentelijke Huishoudschool, P. J. Troelstraweg 1, ÏJmuiden. DINSDAG 28 JUNI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 u„ 14.30 tot 17 30 u.; filiaal Velsen-Noord, Wij kerstraat weg 77, 19 tot 21.15 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u. Federatie Bejaardenzorg, Velsen, sociaa' advies voor bejaarden, spreekuur: ÏJmui den en omgeving van 9 tot 10 u. in het Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, tel. 02550-5010; Velsen-Noord, van 11 tot 12 u. in de gemeentelijke vergaderzaal aan de Smidt van Gelderstraat 5, tel. 02510-2550; Santpoort, van 15 tot 16 u. in het gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Sant poort-Noord, tel. 02560-8014; verder vol gens afspraak; secretariaat: Hoofd straat 117, Santpoort-Noord. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor- llchting, spreekuur leidster: van 9.30 tot 12 u. in de Willebrordstraat 102 te ÏJmui den, tel. 02550-7715. Cursussen: naaien van 19.30 tot 22 u„ Smidt van Gelder straat 3, in Velsen-Noord; idem 19 tot 21.30 u. Gem. Huishoudschool, P. J. Troel straweg 1, ÏJmuiden; idem 19.30 tot 21.30 u. Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort- Noord; van 19 tot 21.30 u. fiine keuken in de Gem. Huishoudschool, ijmuiden. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. Afgelopen nacht is de Urke rvissers- boot UK-73 de haven van ÏJmuiden bin nengelopen met aan boord een mijn, die bij het vissen is opgehaald. De boot is afgemeerd nabij de kalkzandsteenfabriek. Mensen van de mijnopruimingsdienst te Den Helder zouden in de loop van van ochtend in ÏJmuiden arriveren om de mijn onschadelijk te maken. In de ouderdom van zestig jaar is vrij dagavond plotseling aan een hartaanval overleden dokter M. Bakker Gzn te Sant poort. De heer Bakker is sinds 1953 als arts verbonden geweest aan de GG en GD van de gemeente Velsen. Als zodanig is hij hoofdzakelijk belast geweest met het keuren van gemeentepersoneel en het verrichten van ziektecontroles. Alle wegen leiden naar Wembley. De Britse Automobielclub heeft reeds een groot aantal wegwijzers in ge reedheid gebracht voor de finale om de Wereld Voetbal Cup, die volgende maand in het Wembley-stadion zal worden gespeeld. Een gedeelte van de 1400 wegwijzers zal reeds worden aangebracht voor de wedstrijd Enge landVrugay, die eveneens in Wembley zal worden gespeeld. Professor Silvio Ballarin van het Geofysisch Instituut in Pisa, heeft metingen verricht bij de beroemde „scheve toren". Na uiterst nauw keurig cijferen kwam hij tot de conclusie dat het wit-marmeren, dertiende-eeuwse torentje een grote toeristenattractie in de Ita liaanse stad opnieuw ruim één millimeter schever staat vergeleken met enkele jaren geleden. Mulo-examens Haarlem. In Haarlem zijn geslaagd voor het Mulo-diploma A: de da mes: E. J. Groen, A. de Ronde, M. Marinus (Velsen), J. A. M. v. d. Klauw, A. V. Bruins- ma*, M. Zwitser, H. P. van Veelen, H. A. de Wit*, M. G. v. d. Kolk, B. H. Rijf*, J. Hulzebos*, T. J. Kooijenga, M. J. v. d. Ven* (Beverwijk), C. A. Kee (Westzaan), N. de Bruin*, E. J. K. M. Tijms* (Heemskerk), G. Heere*, E. B. Rol* (Uitgeest), K. Fidder (ÏJ muiden), G. T. Tesselaar* (Lisse); en de heren: M. Frieser, E. G. v. d. Horst (Am sterdam), R. R. Belvroy, D. Timmermans, J. W. v. d. Velden, A. C. de Vries, E. Jan sen*, A. H. Smit* (Beverwijk), C. S. Schoon, G. B. van Erp, J. C. Koom, C. Neervoort, J. Bootsman, A. v. d. Deijl, G. Hensen (ÏJ muiden), A. F. van Es, R. Doekes*, J. T. Vaalburg* (Castricum), W. Voortman, J. Koster en D. A. Schouten* (Heemskerk), F. H. Degen (Velsen). De kandidaten met een achter hun naam hebben tevens het Middenstandsdi ploma behaald. Lourens Costerlyceum, H'lem. Geslaagd voor het eindexamen hbs-B: mej. H. E. Berkenkamp, F. v. Bockhooven, R. de Boer mej. A. M. Bollebakker, J. de Groot (allen Haarlem), mej. K. de Haan (Velsen), A. J. W. v. Hensbergen (Haarlem), D. P. Krab bendam (Heemstede), mej. E. Kuijl (Haar lem), R. v. d. Landen (Velsen-Stp.), W. F. Lichtenveldt (Haarlem), W. G. Pannekoek (Hoofddorp), M. G. Piekhaar, J. G. Smit mej. Th. H. Smit (Haarlem), J. W. van Thiel (Zandvoort), J. Vogelaar (Heemstede), P. P. Westerbaan (Haarlem), H. Wind (Hoofddorp), F. v. Aken, J. C. Akke (Haar lem), C. J. Bruynzeel (Zandvoort), J. C. Ha- zewinkel (Bloemendaal), N. J. H. Koers, R. S. H. Krom, M. Lagas, D. v. Muiswinkel, P. L. Oolders (allen Haarlem), W. M. Stef- felaar (Heemstede), W. N. G. Timmer, K. J. Vergers (Haarlem), D. Wesseling (Heem stede), P. B. Wientjes (Bentveld), J. W. Wolters (Heemstede), R. Zwanenburg (Haarlem), K. B. Raue (Den Haag). Coomhertlyceum, Haarlem. Geslaagd voor het eindexamen hbs-A: Jan Atema, Lucky Bal, Marianneke Blankenstein, Kees Brants, Rolf Deves, Anneke van Dingstee, Tineke Duijff, Ka trient je Frank, Robert van Heerde, Ans Hoekstra, Patricia Hogen Esch, Ronald Königel, Nineke van der Laan, Hilde van der Laarse, Edith de Meerleire, Jan Willem Schnerr, Loes Schouten, Monica Tadema, Ank Tewes, Annet Uittenbogaard en Kitty Vos. Dinsdagmiddag vier uur zal voor de heer A. G. Lindhout, ambtenaar ter ge meentesecretarie, ter gelegenheid van het feit, dat hij 40 jaar in dienst is van de gemeente Velsen, een receptie worden gehouden in de burgerzaal van het stad huis. De Haarlemse politie heeft zaterdag morgen een internationaal flessentrekker aangehouden in een hotel in Haarlem. De hoteldirectie vond het zaterdagochtend vreemd dat de man, die voorgaf Zwitsers tolk te zijn geen bagage bij zich had en waarschuwde de politie. De man verklaar de liftend naar Nederland te zijn gekomen en vrijdag zijn paspoort, zijn geld en zijn bagage te zijn kwijtgeraakt. Een telefoon tje met interpol gaf de zekerheid dat de man een gezocht flessentrekker is. Om dat de man in ons land geen straf baar feit ten laste kan leggen, zal hij over de grens worden gezet. Jubileum. De heer J. Duineveld zal donderdag 30 juni vijfentwintig jaar aan de N.V. De Plaatwellerij zijn verbonden. De viering van zijn jubileum zal op ver zoek van de heer Duineveld te zijnen huize plaats vinden, waar hij een dele gatie van het bedrijf zal ontvangen. Een groot aantal leden van de automo bielclub „De Rijmonders" uit ÏJmuiden heeft zaterdag met succes deelgenomen aan de puzzelrit, welke in Egmond-Bin- nen door de plaatselijke V.V.V. werd ge organiseerd. De rit was uitgezet door de Rijmonders-leden, de heren Swier en Woonink. Er waren 74 deelnemende équipes, onderverdeeld in 25 A- en 48 B- klassers. De prijswinnende équipes waren: A-KLASSE: T en F. van Ginderen, 0 strafpunten; Groenewoud-Groenewoud, 30 strafpunten; Van Driel-Van Buggum, 30 strafpunten; Heybloek-Heybloek, 30 straf punten; Ten Haken-Ten Haken, 30 straf punten. B-KLASSE: Mevrouw E. Verduyn-Beu- kema, 30 strafpunten; mevrouw D. Bijl- P. Swier jr., 74 strafpunten; Ritter-Ritter, 95 strafpunten; Nijssen-Van Ommeren, 120 strafpunten; Nijssen-Jepkens, 120 strafpunten. In het bijzijn van een groot aantal ouders, de leraren en de wethouders Kae- bisch, Gerritse en Hermes heeft burge meester J. G. S. Bruinsma in het stads kantoor te Beverwijk de diploma's uitge reikt aan 25 geslaagde eindexamenkandi daten van het gemeenteljk lyceum. In aansluiting daarop heeft de rector, de heer R. van der Woude de jongelui nog diverse goede raadgvingen meegege ven voor hun verdere leven. Namens de oudercommissie sprak de heer H. Klaver, die alle geslaagden ook een aandenken overhandigde. Uit naam van de leerlin gen heeft Gé Stoutenbeek nog het woord gevoerd. Na het officiële gedeelte van de diploma-uitreiking bleef men nog enige tijd in feestelijke stemming bijeen. De Oranjevereniging Velsen-Noord en de vereniging „Tunnel Boys" hebben de jeugd in het noordelijk deel van de ge meente Velsen een genoeglijke zaterdag bezorgd. Er was een jeugdprogramma sa mengesteld, dat ondanks de minder goede weersomstandigheden vlot kon worden uit gevoerd. De jongelui, die op 30 april van dit jaar nauwelijks aan bod waren geko men doordat een belangrijk deel van de jeugdfeesten was weggevallen, zijn zater dag ruimschoots schadeloos gesteld. In verband met het muziekconcours in Kerkrade kon de Hoogoven Harmonie geen medewerking verlenen. Des te meer waar dering ondervond de drumband Schulpen- Meerweiden tijdens de muzikale ochtend wandeling door Velsen-Noord. In „De Meerpaal" aan de Banjaertstraat gaf Oom Franklin uit Den Haag drie voor stellingen voor de eerste drie klassen van de lagere scholen. 's Middags werden op de velden aan de Rooswijkerlaan voetbal- en slagbalwed strijden gehouden. Op het Meerweiden- plantsoen maakte men zich gereed voor de negende wielerronde van Velsen-Noord en op de Breesaperhof was het ringsteken en mastklimmen. De Del Court van Krimpenschool moest het in een spannende slagbaleindstrijd te gen de Watervlietschool opnemen met als resultaat, dat de Del Court van Krimpen school met 23-21 eerste werd, 2. Water vlietschool, 3. Da Costaschool. Van de voetballers legde de St. Jozef school beslag op acht punten en werd eer ste, 2. Del Court van Krimpenschool, 3. Watervlietschool, 4. Da Costaschool en 5. ir. L. P. Krijgerschool. Direct na afloop reikte ir. Rueb de prijzen uit. Aan het Meerweidenplantsoen verzorg den „Tunnel Boys" de negende wielerron de voor meisjes en jongens. Er werd in vijf groepen gereden over een afstand van tel kens vierhonderd meter in afvalwedstrij- den. De uitslagen voor meisjes 8-9 jaar: 1. Jacqueline Smit, 2. Ansje Friesema; 13-15 jaar: 1. Annemarie Huider, 2. Ans Verha gen. Jongens 8-9 jaar: 1. Frits Bruinzeel, 2. Joop Marrianer; 10-12 jaar: 1. Bert de Jong, 2. Gerry v. d. Wielen; 13-15 jaar: 1. Henk Horring, 2. Anton Vessies. Op de Breesaperhof speelde een draai orgel bij het ringsteken op de fiets voor meisjes en het mastklimmen voor jongens. Bij het ringsteken gingen de prijzen naar Ria de Zeeuw en Marian van Zwieten. Het avondprogramma kon niet geheel worden uitgevoerd. In plaats van een tap toe (wegens het ontbreken van een mu ziekkorps) maakte de drumband weer een rondgang. Om tien uur zou het openluchtbal op de Breesaperhof beginnen maar de vele jeug dige bezoekers konden pas om vijf voor half elf de eerste tonen beluisteren van The Incrowds. De weersomstandigheden begonnen op hetzelfde moment parten te spelen, waardoor reeds vrij spoedig na het begin de muziek moest stoppen. Niettemin heeft de jeugd van Velsen- Noord een goede dag met veel ontspanning gehad en dit zal de organisatoren voldoe ning hebben gegeven. Zaterdag is in Beverwijk de eerste aardbeienveiling gehouden. Er waren vierduizend sloffen en evenveel kistjes waarvoor veel belangstelling was. De kwaliteit van het produkt liet nogal te wensen over: regen en wind hadden de aardbeien wat „zanderig" gemaakt. Voor de eerste soort werd per slof van ƒ3,30 tot vijf gulden betaald; de tweede soort deed 1,80 tot 3,30 per mand. De kistjes brachten, voor de eerste soort, tussen de 2,40 en 3,- op en voor de tweede kwaliteit werd 1,80 tot 2,50 gegeven.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5