Owen Davidson schakelde zijn favoriete landgenoot uit Roy Emerson kan geen historie maken in heren enkelspel van Wimbledon Pijn vooral bij service Gele trui inspireert drager Rudi Altig ook tot aanvallen Renners voor Kleine Tour DE TOUR IN CIJFERS AUSTRALISCHE NUMMER EEN WAS NA PIJNLIJKE VAL KANSLOZE SPELER De resultaten van Wimbledon Jos van der Vleuten kwam twee lengtes tekort voor etappe-zege Franse vedetten weer ver van de ereplaatsen POULIDOR FAVORIET Dolman bleef in Ronde van Twaalf Kantons eerste DINSDAG 28 JUNI 1966 15 Nederlands succes Dames Partij van Groenman vanavond via TV EERSTE PLAATS VASTER IN BEZIT VAN DUITSE KOPMAN VAN DE MOLTENI'S Mi. Geen incidenten VVX/VV%/V\A/WWV\/W\/WVVVVV\A/V%#VV\A/VWVWVVVVV%A/\/V\/\A/\A/VV\/VW\/WVVV^/VVV^#WVVVVVVVV>A/\/\/VVVV*/VVV\/V>/V\A/\/\/\AA/VV\/\/VMV/VVV\A/VVV%0/\/VV\/\/\/V\/V>/\A/\/VwV\/VSA/VV Davidson nam met tegenzin de feli citaties na zijn zege in ontvangst. „Laten we wel zijn, ik heb niet ge wonnen, omdat ik zo goed was. Als Roy niet was gevallen, zou hij me hebben ingemaakt. Niemand had hem in dit toernooi kunnen verslaan. Bij het begin van het toernooi heeft hij nog tegen me gezegd, dat de baan snel was en dat ik alleen maar be hoefde te serveren dan deed het glad de gras de rest wel. Over dat gladde gras heeft hij gelijk gekregen. In Wimbledons dikke boek met drama's is maandagmiddag een nieuw hoofdstuk geschreven. De sterkste speler van het toernooi wordt geen Wimbledonkapioen. Fred Perry's hattrick van de jaren 1934 tot en met 1936 blijft een trots Brits record, want Roy Emerson is verslagen. Dit ge beurde door zqn voortreffelijk spelende landgenoot Owen Davidson, maar vooral en dit met excuses aan Davidson door de handicap van een pijnlijke schouder, die hjj opliep bij een val op de door motregen gladde centrecourtbaan. Om twee uur verscheen de zelfverzekerde Roy Emerson op de baan, een kwartier later was hij met 61 op weg naar een snelle zege en weer een paar minuten later liep hij hulpeloos met een van pijn vertrokken gezicht te vechten tegen de gedachte te moeten opgeven. Het was 11 in de twee de set, toen hij bij een poging een geraffineerd schuin geslagen dropshot te halen uitgleed. Hij schoof achterover tegen de scheidsrechterstoel, kreeg een microfoon op zich en bleef even liggen. De 15.000 toeschouwers van Wimbledons hoofdarena, hielden de adem in. Emerson was weer snel ter been, maar hij had duidelijk last van zijn linker schouder en vooral zijn service gaf hem iedere keer een scheut van pijn. Tot dat moment was hij de alleenheerser op de baan geweest. Tennis leek zo simpel voor hem en het zag er naar uit dat „Emmo" in recordtijd de halve finales zou bereiken. Nu in eens was alle controle zoek. Spierwit speelde hij verder, de pijn verbijtend. Nog bleef hij prachtige dingen doen, maar hij kon niet voorkomen, dat Davidson, de overwinnaar van Tom Okker in de achtste finales, het initiatief overnam. Hij verloor zijn service op 23, verloor de tweede set met 36, verloor in de derde set fijn service na 11, moest de set met 46 aan Davidson laten en kwam toen snel op 25 in de vierde set, na elke servicegame te hebben verloren en eenmaal die van Davidson te hebben doorbroken. met vier servicedoorbraken achtereen definitief en overtuigend. Of „La Bueno" zich iets dergelijks ook in de waarschijn lijke halve eindstrijd tegen Ann Jones zal kunnen permitteren, is echter de vraag. De Nederlandse partijen van deze twee de Wimbledonmaandag brachten drie dubbelspelcombinaties een ronde verder. Trudy Groenman en Elly Krocké won nen snel en goed van de Australische da mes Bellamy en Whitely (6-1, 6-1), Tom Okker en Trudy bereikten met 6-3, 6-2 te gen het Zuidafrikaanse paar Diepraam/ Wilkinson de derde ronde, waarin de als eerste geplaatste combinatie Ken Flet cher/Margaret Smith de tegenstander Emerson, gehard in de Australische tennisschool, vocht door. Het zweet gut ste hem langs het bleke gelaat en zowaar ■loeg hij nog een keer door Davidsons Owen Davidson buigt zich over zijn tegenstander Roy Emerson. Hun strijd zal na de botsing van Emerson met de stoel van de scheidsrechter een ander verloop krijgen. Achtste finales: Roche (Austr.)Richey (VS) 6-4. 6-4, 6-4,; Fletcher (Austr.) versl. Mukerjea (India) 2-6, 10-8. 9-7. 3-6, 6-1; Santana (Sp.) versl. Wilson (GB) 6-3. 6-2. 1-2 teruggetrokken; Drysdale (ZA) versl. Leschly (Den.) 3-6, 6-1, 8-6, 3-6, 8-6. Kwartfinales: Ralston (VS) versl. Hewitt (Austr.) 7-5. 6-2, 11-9; Davidson (Austr.) versl. Emerson (Austr.) 1-6, 6-3, 6-4, 6-4. Dames enkelspel, achtste finales: Nancy Richey (VS)—Kathy Harter (VS) 6-2, 6-4; Maria Bueno (Braz.)Judy Tegart (Austr.) 6-3. 4-6, 6-2. Dames dubbelspel, tweede ronde: Jones/Wade (GB)—Godwin/Gourlay (Austr.) 6-1. 6-1; Krantz- ke/Melville (Austr.)Loop/Reed (VS) 6-2, 6-1; Groenman/Krocké (Ned.)Bellamy/Whitely (Au str.) 6-1, 6-1; Bentley/Blackman (GB/Austr.)— Gail Sherriff/Betty Stöve (Austr./Ned.) 6-3, 6-3 De Fina/Eisel (VS)—Mortimer/Roberts (GB) 8-2, 7-5; Albert/Arnold (VS)—Chapman/Hall (GB) 6-3, 6-4: Cullen/Tew (GB)—Orth/Truman (Did./ GB) 7-9, 6-2, 6-4. Derde ronde: Casals/King (VS)Bassi/Riedl <lt.) 6-1, 6-3; Jones/Wade (GB)—Eisel/De Fina (VS) 6-3, 6-3, Bueno/Richey (Braz./VS)—Frets/ Heldman (VS) 6-1, 6-1, Smith/Tegart (Austr.)— Volavkkova/Vopikova (Tsjsl.) 6-1, 6-1. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: Ulrich/ Lieffrig (Den./Fr.)—Moore/Toyne (Austr.) 6-3, ê-i. Tweede ronde: Likhavhev/Baksheeva (Rusl.) Knight/Knight (GB) 6-4. 2-6. 6-3; Drossard/Mer- celis (Belg.)Matthews/Maclennan (GB) 6-2, 8-6; Mills/Mills (GB)—Pickard/Starkie (GB) 7-5, 6-1; Moore/Emanuel (ZA)—Zeeman/C. Sherriff (ZA- Austr.) 6-4, 6-4: Venkatesan/Lidy Jansen Venne- boer (India/Ned.)—Tacchini/Seghers (It./Fr.) 6-1, 6-2; Mcmanus/Casals (VS)Hernando/Behl- mar (VS) 6-4. 6-3: Lutz/Harter (VS)—Konishi/ De Lansalut (Jap./Fr.) 6-2, 7-5; Barrett/Mortimer (GB)—Barcley/Terras (Fr 7-5, 6-3: Wooldridge/ Williams GBPawlik/Niessen (Did.) 6-4, 6-0; Bluett/Brasher (GB)—Javorsky/Popiiova (Tsjsl.) 10-8, 6-3; Gerard/Krocké (NZ)—Mchuge/Hall (GB) 3-6. 6-2. 6-1; Riessen/Buding (VS/Dld.)— Pokorny/Pachta (Oostenrijk) 6-1, 6-3; Mcmillan/ Van Zijl (ZA)—Carpenter/Berner (Can.) 6-4, 7-5; Okker/Groenman (Ned.Diepraam/Wilkinson (ZA) 6-3. 6-2; Salomon/Walkden (Rhod.)—Man- darino/Cuadrado (Braz./Sp.) 6-2, 6-3; Ruffels/ Krantzke (Austr.)—Iles/Whitely (GB/Austr.) 6-2, 6-3; Maud/Swan ZADavidson/W elville (Austr.) 6-4, 4-6. 6-4. Heren dubbelspel, tweede ronde: Lall/Mukerjea (India)—Bengtson/Holmstrom (Zweden) 9-7. 6-1, 3-6. 6-3: Hoogs/Saul (VS/ZA)—Gusman/Olivera (Eq.) 3-6, 9-7. 8-6, 6-3; Barclay/Pietrangeli (Fr./ It.)—Javorsky/Kodes (Tsjsl.) 6-4, 6-2, 6-4; Grab- ner/Riessen (VS)—Carpenter/Fauquier (Can.) •-2. 6-1, 6-1. Derde ronde: Bowrey/Davidson (Austr.)—He- witt/Segal (Austr./ZA) 6-4, 3-6, 6-3. 6-0; Cox/ Mills (GB)—Emerson/Stolle (Austr.) w.o.; Drys- dale/Mulligan ZA/Austr.Barnes/Holmberg (Braz./VS) 6-4. 6-4, 4-6, 6-2; Fletcher/Newcombe (Austr.)Arilla/Santana (Sp.) 2-6, 7-5, 9-7, 6-4; Okker/Ruffels (Ned./Austr.)—Koch/Mandarino tBraz J 16-14. 7-5. 9-11. 6-2. service heen. Maar het was vechten te gen de bierkaai. De vroegere eerste mi nister Anthony Eden kwam juist op tijd in de koninklijke loge om Davidson na 4-5 zjjn service te zien winnen. Emerson bleef nog doorvechten tot de laatste slag en hij kreeg een ovatie voor de wijze, waarop hij zijn onvermijdelijke neder laag tegemoet was getreden. Het was een schrale troost. Onmiddellijk na de partij werd hij naar het dichtstbijzijnde zieken huis vervoerd, waar een röntgenonder zoek uitwees, dat de schouder was ge kneusd en dat Wimbledon 1966, het toer nooi dat hem de grote triomf van de der de achtereenvolgende titel zou hebben ge bracht, voor hem ten einde was. Ook voor het dubbelspel met Fred Stolle moest hij zich terugtrekken. Behalve door Davidson werden de halve eindstrijden bereikt door de Amerikaan Dennis Ralston, die in drie sets Bob He witt versloeg (7-5 6-2 11-9). Tony Roche, die met 6-4 6-4 6-4 van Cliff Richey won komt in de kwartfinales tegen een andere Cliff, maar het heeft niet zoveel gescheeld of Cliff Drysdale was door de taaie Deen Leschly verslagen. Het werd een moeizame vijfsetszege voor de dub- belhandige Zuidafrikaan (3-6 6-1 8-6 3-6 8-6), die zich daarbij nog gelukkig mocht prijzen, dat de lijnrechters in de laatste set enkele fouten in zijn voordeel maak ten. De tegenstander van Owen Davidson in de halve finales wordt de winaar van de strijd Santana-Fletcher, welke laatste vijf sets nodig had om de lange Indiër Muker jea uit te schakelen. Maria Esther Bueno en Nancy Richey completeerden het zestal reeds doorgeko men dames voor de kwartfinales van dinsdag. Nancy Richey door een vlotte overwinning op haar landgenote Kathy Harter (6-2, 6-4), Maria Bueno pas nadat zij zich tegen de felle Australische Judy Tegart van één van haar beruchte inzin kingen had hersteld; 6-3, 4-6, 6-2. Na een onweerstaanbare eerste set met het fraai ste, het meest gevarieerde tennis dat men zich denken kan, kwam in de tweede set de depressie. Terwijl Judy Tegart met een tweede service nauwelijks minder ris kant dan de eerste en met harde drives en volleys diep en manlijk tegen de lijnen enorme pressie begon te ontwikkelen, lie ten de fijne touch en de accuratesse de Braziliaanse in de steek. Het herstel in de derde set was na een nerveus begin wordt en met Ray Ruffels boekte Tom een knappe vier setszege (16-14, 7-5, 9-11, 6-2) op het Braziliaanse Daviscupdubbel Koch/Mandarino. Het was een partij, waarin Okker en Ruffels om beurten de boventoon voerden, maar over het algemeen was de Austra liër toch iets sterker dan zijn Nederland se partner, die vijfmaal zijn service ver loor en dat tweemaal deed na 5-4 en 9-8 in de derde set toen de zege voor het grijpen lag. Davidson en Bowrey, de als vierde geplaatste Australiërs, zijn de volgende rivalen in de kwartfinales, een goede gelegenheid dus voor Okker om een gedeeltelijke revanche tegen David son voor zijn nederlaag in de achtste fi nales te nemen. 4 -1; - tm i»v I..--: In een ampex uitzending van Wimble don brengt de NTS vanavond van 18.15 uur tot 20.00 uur via het eerste net een reportage van de tenniswedstrijd om een plaats in de halve finale tussen Trudy Groenman en de Australische Margaret Smith. „Volgende keer beter", zei de hevig transpirerende Jos va» der Vleiiten, nadat hij tevergeefs had getracht de zevende etappe, met 252^ km de op één na de langste van de Tour, op zijn naam te schrijven. Aan de boorden van de Atlantische Oceaan, op de winderige boulevard Frédéric Gar- nier in het badplaatsje Royan, kwam de debuterende Brabander juist twee lengten tekort om een dergelijk wapenfeit te volbrengen. In een vin nige eindsprint van een kopgroepje van vier man, dat zeven kilometer voor de finish uit het wandelende peloton was ontsnapt, moest Van der Vleuten zijn meerdere erkennen in de 24-jarige Albert van Vlierberghe en diens landgenoot Walter Bouquet, bei den geroutineerder wegsprinters dan de man uit Mierlohout. Gebrek aan routine heeft een grote rol gespeeld bij de mislukte poging van Van der Vleuten, die als laatste naar de ge vluchte Van Vlierberghe, Bouquet en Ru di Altig was gesprongen. Dit kwartet lag bij het binnenrijden van Royan vijftien se conden voor op het jagende peloton, dat alles deed om de brutale en onverwachte attaque van Altig ongedaan te maken. „Maar Van Vlierberghe deed geen kop" zo vertelde Van der Vleuten na afloop. „Toen Altig vlak voor de boulevard aan zette, heb ik nog gewacht tot we door de bocht waren. Toen was het te laat, want De Belg Van Vlierberghe finisht als eerste in de zevende etappe van de Tour de France, voor zijn landgenoot Bouquet, de Nederlander Van der Vleuten en Altig, de gele-truidrager. émrnmm .«m ■JjMV Elk jaar nemen de meeste journalis ten in de Tour deel aan een soort toto, waarin zij acht namen mogen noemen van renners, die naar hun oordeel op 14 juli voor een plaats bij de eerste vijf in aanmerking komen. Aldus is ook nu geschied. Maar voor het eerst sinds jaren is Anquetil niet meer de uitgesproken favoriet van deze insi ders. Met algemene stemmen (vijfen zeventig) staat nu Raymond Poulidor boven aan op de lijst. Anquetil is met een neuslengte geklopt; hij bracht het tot 73 stemmen. Meer dan veertig per cent kregen voorts de Spanjaard Gabi- ca (54), de Belg Huysmans en onze landgenoot Jan Janssen (elk 46), de Italiaan De Rosso (35), Kees Haast en Julio Jimenez (elk 33) en Rudi Altig (31). Op de lijst figureren voorts met waarschijnlijk Nederlandse voorkeur stemmen ook Gerben Karstens (4) en Arie den Hartog (3). Van Vlierberghe schoot binnendoor naar voren en nam Bouquet aan r.(jn wiel mee". De teleurstelling in het Nederlandse kamp wets spoedig verwerkt. Maar die bij de Fransen steeg tot het toppunt, om dat opnieuw een ritzege naar een buiten lander was gegaan. Het wordt voor de Fransen zo angzamerhand een angstige zaak. Niet alleen dat hun favorieten tot nog toe geen enkele keer op het erepo dium konden verschijnen, maar de Fran se vedetten zijn zelfs niet in de buurt van één der ereplaatsen geweest. De enige troost is het enorme verweer van Rudi Altig, die in Frankrijk nog altijd zeer ge liefd is. Ook nu huldigden zij de Duitser, die dankzij de vlucht in de laatste kilo meters in de spurt werd hij vierde zestien seconden in het algemeen klasse ment op de concurrentie uitliep. Een be langrijke winst onder de huidige omstan digheden en bijna niemand gelooft, nog, dat Altig zijn trui voor de Pyreneeën kwijt zal raken. Ab Geldermans, die evenals de overige Nederlanders in het grote pe loton was geëindigd, was dik tevreden over zijn gouden kopman en glunderde: „Wat een taktiek, hè? Ze hadden er toch niet op gerekend dat Rudi, die aldoor verdedigend aan de kop reed, zelf zou springen." Opmerkelijk was by de binnenkomst van de hoofdmacht, dat de spurt voor de eerste keer geheel zonder incidenten ver liep. Blijkbaar hebben de aan Henk Nij- dam opgelegde straf en de voorgenomen maatregelen tegen ongeregeldheden toch wel de nodige indruk gemaakt. Nu kon den Willy Planckaert en Gerben Karstens ongehinderd en vrij in hun doen en laten een fel spurtduel uitvechten. Als kometen schoot dit tweetal voor de gerenommeer de concurrenten als Rik van Looy en Ward Seis op de meet af, waar Plane kaert met een allerlaatste krachtinspan ning enkele centimeters eerder dan onze landgenoot zijn wiel over de eindstreep gooide. „Toch krijg ih hem een keer", be loofde Karstens, die dus in het punten klassement weer wat op de Belg achter raakte. In de prijzen reden van de Ne derlanders voorts Jan Janssen (elfde) Jo de Roo (twaalfde). Rik Wouters (veertien de) Huub Zilverberg (vijftiende) Leo van Dongen (22ste) Ab Geldermans (26ste) en Henk Nijdam (27ste). Er is in deze lange rit maar bitter wei nig gebeurd. Het peloton maakte er over het algemeen een wandeling van, die slechts zo nu en dan werd verstoord, als enkele stoutmoedigen aan de aandacht trachtten te ontsnappen. Jos van der Vleu ten probeerde het tot tweemaal toe in de beginfase. Maar hem werd niet meer dan honderd meter gegund. Willy Planckaert en Albert van Vlierberghe brachten het daarna tot 55 seconden, maar werden eveneens spoedig tot de orde geroepen. Enige sensatie kwam er pas na 135 km, toen het peloton in drie stukken uiteen viel en Anquetil in het laatste deel ver zeild bleek te zijn. Voorin streken onder meer Rik van Looy en Rudi Altig, die al spoedig gezelschap kregen van Pouli dor, die met Jan Janssen, Gerben Kar stens en onder meer Tom Simpson de aan voerder was van de tweede groep. Zo Anquetil al had zitten slapen, hij ontwaakte spoedig en dankzij zijn de marrage aan de kop van de laatste groep werd de vrede weer een feit. Na 172 m probeerde Poulidor het nog eens in het gezelschap van onder meer Kees Haast, die na zijn verlies van 1 min. 7 sec. op de tweede dag bijzonder attent is gewor den en de concurrenten niet meer uit het oog verliest, Vannitsen, Elorza, Schleck en de naar hun geboortestreek rijdende „regionalen" Beuffeuil en Bodin. Maar nu sneed Rudi Altig hem de pas af. Naar mate het einde naderde ontstond er zo als gebruikelijk meer activiteit. Na 225 km ging Geldermans met Monteyne en Brands aan de haal. Zij werden terugge haald. Weer een paar kilometer verder was het Huub Harings die met Delisle, Beuffeuil, Neri, Bingelli, Darrigade. Brands, De Pra en Boons op de vlucht ging. Deze poging duurde zes kilometer en was toen ook onder aanvoering van Rudi Altig teniet gedaan. Kort na de aansluiting forceerde Altig tenslotte het gat, dat alleen door Van Vlierberghe, Bouquet en Van der Vleuten overbrugd kon worden. „Als ik in het pe loton fiets, moet ik mfj ook naar werken, Daarom ging ik nu maar eens in de aan val", was het commentaar van de Duit ser. Gerard Kerkum middenwas gisteravond voor Feijenoord naar Haarlem gekomen om de handteke ning van Geels te halen, die de over gang van de 17-jarige voetballer van Telstar naar Feijenoord bezegelde. Daarmee verzekerde Telstar zich van een transferbedragdat rond de J 165.000 ligt en Feijenoord van een talentvol voetballer, die het vooral aankocht met het oog op de toe komst. Vader Geels (links) moet nog wennen aan de „waarde" van zijn zoon die voordat hij één seizoen bij Telstar voetbalde uitkwam in de vierdeklasser Onze Gezellen. De twaalf ploegen, die zaterdag 2 juli in Albi zullen starten voor de zesde Ron de van de Toekomst bestaan uit de vol gende renners: West-Duitsland: Adler, Ebert, Combert Gottschalk, Leitner, Meyer, Mucke en Troche. België: Buyl, Cools, Coppens, Furnie- re, Notaerts, Nuelant, Van Espen en Van Nes te. Spanje: Canet, Erenozaga, Gomez, Lo pez, Mascaro, Perera, Ponton en Tama- mes. Frankrijk: Desvages, Ducasse, Ben- nard Guyot, Claude Guyot, Lancien, Maes, Samyn en Vidament. Groot-Brittannië: Buckley, Durman, Dumin, Cotman, Harrison, Hill, Lloyd en West. Italië: Albonetti, Benfatto, Brunetti, Bona, Denti, Favaro, Guerra en Panizza. Nederland: Beugels, Dolman, Geraeds, Groen, Van 'der Horst. Steepens, Tesse- laar en Wagtmans. Polen: Chmura, Demel, Forma, Gosz- czynski, Hanusik, Janik, Miziocek en Rzepka. Zwitserland: Abt, Billey, Breguet, Fass- ler, Kropf, Rossel, Ruppaner en Scurio. Tsjechoslovakije: Hava, Konecny, Pohl Polasek, Sever, Svorada, Wenczel en Win- dra. Rusland: Belsjky, Jcherevko, Juffert, Kokh, Lambote, Lavrinmko, Soloko en Urbanovitsj. Joegoslavië: Bilic, Fabyan, Horak, Hvas- ti, Kaïn, Pavlik, Santavec en Uknar. De Ronde van de Twaalf Kantons door een deel van de Nederlandse wielrenners gebruikt als een laatste warming up voor de Ronde van de Toekomst heeft een viervoudige Nederlandse zege opgele verd. De eindoverwinning ging naar Eef Dolman, die ook de laatste etappe op zijn naam bracht. De uitslag van de derde en laatste etap pe: Luxemburg-Esch sur Alzette (125 km) 1. Dolman (Ned) 3.30.07, 2. Tesselaar (Ned), 3. Steevens (Ned), 4. Smaniottio (Lux), 5. Wouters (Belg), 6. Eckelboom (Ned) 3.30.09. Eindklassement 1. Dolman 10.47.45 (5 pnt), 2. Tesselaar z.t. (6 pnt), 3. Steevens (Ned) 10.47.48, 4. Eckelboom (Ned) 10.48.30, 5. Lemmens (Belg) 10.53.43, 6. Wouters (Belg) 10.56.50. In de derde etappe van de Ronde van Luxemburg bepaalde Tiemen Groen zich ertoe zijn eerste plaats in de algemene rangschikking te verdedigen. De rit van Bastogne naar La Roche en Ardennes over 124 km werd gewonnen door de Belg Mertens in 2.50.55. Diens landgenoten Day en Campanelli werden tweede en derde in 2.50.57 en 2.51.58. Tiemen Groen en Rini Wagtmans finishten in 2.52.5 als vierde en vijfde. Algemeen klassement: 1. Groen 10.24.22, 2. Campanelli (Belg) 10.27.32, 3. Wagtmans 10.27.38. Etappe-uitslag Angers-Royan, 252,5 km): 1. Van Vlierberghe (Belg.-Driessens) 7.11.21, 2. Bouquet (Belg.-Cools) z.t., 3. Van der Vleuten (Ned.-Pellenaars) z.t., 4. Rudi Altig (Dld-Albani) z.t., 5. Planckaert (Belg.- Driessens) 7.11.37, 6. Karstens (Ned.-Pelle naars), 7. Van Looy (Belg.-Marien), 8. Seis (Belg.-Marien) 9. Neri (It.-Albani). 10. Swerts (Belg.-Magne), 11. Janssen (Ned.- De Muer), 12. De Roo (Ned.-Pellenaars), 13. Schutz (Lux-Driessens), 14. Wouters (Ned.-Pellenaars), 15. Zilverberg (Ned.-Pel lenaars), 16. Fabbri (It.-Bertolazzo), 17. Vandenberghe (Belg.-Driessens), 18. Sorge- loos (Belg.-Marien), 19. Van Coningsloo (Belg.-Plaud), 20. Santamarina (Sp.-Ma- chain), 22. Van Dongen (Ned.-Pellenaars), 26. Geldermans (Ned.-Albani), 27. Nijdam (Ned.-Pellenaars). 63. Harings (Ned.-Pelle naars), 67. Poulidor (Fr.-Magne), 75. Haast (Ned.-Pellenaars), 76. Simpson (G.-B.-Plaud), 104. Anquetil (Fr.-Gemlniani), 105. Den Har tog (Ned.-Geminiani), allen in dezelfde tijd als Planckaert. Algemeen klassement: 1. Rudi Altig 36 uur. 33 min., 55 sec., 2. Van Vlierberghe op 47 seconden, 3. ex aequo: Reybroeck (Belg.- Driessens), Janssen, Seis, Den Hartog, Ha rings, De Pra (It.-Albani), allen op 52 sec., 9. Brands (Belg.-Driessens) op 1 minuut, 10. Karstens op 1 min., 2 sec., 11. ex aequo: een groep van 18 renners, waarbij Plan ckaert, Anquetil, Van Looy en Poulidor, al len op 1.03, 29. Simpson (G.-B.-Plaud) op 1.24, 32. een groep van negen renners, bij wie Zilverberg op 1.48, 1. Van der Vleuten op 1.54, 45. een groep van 35 renners, bij wie Haast op 2.10, 90. Nijdam op 4.30, 93. Geldermans op 5.25, 99. De Roo op 7.10, 110 Wouters en Van Dongen op 12.25. Ploegenklassement zevende etappe: 1. Driessens (Van Vlierberghe, Planckaert en Schutz) 21.34.35 (19), 2. Pellenaars (Van der Vleuten, Karstens en De Roo) 21.34.35 (21), 3 Albani (Rudi Altig, Neri en Geldermans) 21.34.35 (39). 4. Cools (Boucquet, Huysmans, Vranken) 21.34.35 (47), 5. Marien (Van Looy, Seis, Sorgeloos) 21.34.51 (33). Algemeen ploegenklassement: 1. Dries sens 112.04.39, 2. Pellenaars 112.04.41, 3. De Muer 112.05.24, 4. Cools 112.05.48, 5. Albani 112.07.30, 6. Marien 112.07.34, 7. Geminiani 112.08.08, 8. Langarica 112.08.49. Puntenklassement: 1. Planckaert (Belg.) 110 pnt., 2. Van Looy (Belg.) 87 pnt., 3. Seis (Belg.) 86 pnt., 4. Karstens (Ned.) 83 pnt., 5. Reybroeck (Belg.) 65 pnt., 6. Janssen (Ned.) 57 pnt.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 15