Karstens en Janssen kwamen centimeter tekort voor passend Nederlands etappeslot in Bordeaux Ploegenklassement voor team van Pellenaars DE TOUR IN CIJFERS Maggie Smith superieur Trudy Groenman kwam 38 minuten toch nog in partij van slechts tot goed verweer Planckaert bleef Nederlanders net iets voor in spurt van voltallig peloton na razendsnelle koers El Wouters vader Du Bois verdrong Groen van top De Boer (Ajax) naar Haarlem Premiejager Jan Boonen Drysdale via Roche en Santana via Fletcher bij de laatste vier Resultaten op Wimbledon WOENSDAG 2 9 JUNI 1966 13 m si «wail Wie kinderen heeft, moet Norit in huis hebben Ontzenuwd A ctief Heren Nederland „Ik had hier zo graag gewonnen". hl; :»i Jammer jongens, wat jammer toch". Het wachten duurde lang. Drie coureurs stonden vertwijfeld aan de rand Tan de roze, cementen piste van de wielerbaan in Bordeaux. Willy Plan ckaert, Gerben Karstens en Jan Janssen, die met nauwelijks zichtbaar ver- ■chil op één lijn over de streep waren gegaan, bleven minutenlang in het onzekere wie nu wel in de stad der Girondijnen had gewonnen. Was het een Nederlander? Jan Janssen en Gerben Karstens zouden waardige vertegen woordigers zijn in de rij van oranjesuccessen, die ruim tien jaar geleden waren begonnen met de overdonderende serie Dekker-Faanhof-Wagtmans- Nolten. Daarna werd de serie onderbroken tot 1962, toen Jan Janssen een etappe van de Tour de l'Avenir in de wijnstad op zijn naam kreeg. Vorig jaar was het de beurt aan Jo de Roo, die nu weer sterk favoriet was, maar te laat met zijn eindspurt begon. Karstens dus of Janssen? Voor de inter nationale wielerjournalisten bestond er geen twijfel. Zij meenden duidelijk te hebben gezien, dat Janssen net iets voor zijn concurrent zijn wiel over de meet had gegooid. Hij werd dan ook het middelpunt van een enthousiaste schare scribenten en radioreporters, want Janssen is ook buiten onze gren zen zeer populair. Toen gebeurde het. De aankomstcommissaris iiet de uitslag op het bord schrijven: 1. Planckaert, 2. Karstens, 3. Janssen: „Dat is onmogelijk", werd er geschreeuwd. „De finishfoto zal zo dadelijk wei anders uitwijzen". Maar de arbiter had het wel goed gezien. Zijn blik was even scherp geweest als het onfeilbare oog van de camera. De uitslag was en bleef zoals ze was geannonceerd. „Jammer, jongens, wat jammer steunde Janssen. „Ik werd zo goed gelanceerd door Rik van Looy, die bij het binnenrijden vlak voor me fietste. Hij ging alleen een beetje te laat aan. maar liet wel een gaatje voor mij open. Jammer, ik had hier zo graag gewonnen". Ook Gerben Karstens was uiteraard teleurgesteld. Hij is echter moreel in super- conditie en kon, terwijl hij zijn verhaal vertelde, al weer grapjes tegen Pellenaars maken. „Ik moest alles zelf doen, in tegenstelling tot Planckaert, die aan het wiel van Van der Berglie in tweede positie binnenkwam. Had ik ook maar een mannetje voorin gehad, dan was alles anders gelopen". De jager Pellenaars voegde er grinnekend aan toe: „We hebben aldoor de plui men, ik heb liever de vogels.Hij had niet helemaal gelijk, want dank zij de tweede plaats van Karstens, de zesde van Jo de Roo en de negende van Henk Nij- dam, hadden de Televizieren beslag gelegd op de eerste plaats van het dagploegen- klassement en al met al waren er weer enkele duizenden franken verdiend. In de eerste week van deze Tour was Rik Wouters, toch al geen druktema ker, zelfs voor zijn doen erg stil. De oorzaak daarvan was gelegen in het feit, dat zijn vrouw hun eerste baby verwachtte. Rik vond het begrijpelij kerwijs helemaal niet prettig, dat hij tijdens die gebeurtenis afwezig zou zijn en daarom was zijn opluchting zo groot toen hij dinsdagmorgen voor de start in Roy an hoorde, dat zijn vrouw 's nachts het leven had geschonken aan een flinke zoon, Eddy, van 6 pond en vier ons. Ineens kon er bij Rik weer een grap af: „nu moet ik ook nog voor mijn zoon gaan fietsen", lachte hij. „Ik zal toch eens kijken of ik vandaag kan winnen." Jammer genoeg voor Wouters bleef het bij een voornemen. Met zijn 32ste plaats viel hij in Bordeaux zelfs buiten de prijzen. Maar Rik behoeft zich geen verwijten te maken. Hij heeft het vaak genoeg geprobeerd en is ettelijke malen bij een ontsnapping betrokken, geweest. De Nederlandse amateur Wim Dubois heeft dinsdag door een rit-overwinning in de laatste etappe Tiemen Groen van de eerste plaats kunnen verdrijven in de ron de van Luxemburg. Dubois won de 146 km lange etappe van La Roche naar Li- bramont in 3 uur 52 min 46 seconden. De Belg Van Espen werd tweede in 3.52.51 en twee andere Nederlanders: Brouwer Wagtmans finishten respectievelijk op de derde en vierde plaats in 3.55.38. Tiemen Groen ging als verrtiende over de eind streep in 3.58.45. Het eindklassement luidt 1. Dubois (Ned) 14.22.32, 2. Van Espen (Belg) 14.22.44, 3. Groen (Ned) 14.23.07, 4. Wagt mans (Ned) 14.23.16, 5. Rusten (Did) 14.24.51, 5. Brouwer (Ned) 14.25.05. (Van onze sportredactie) Haarlem heeft opnieuw een Amsterdam se speler aangetrokken. De Ajax-speler De Boer, die het vorige seizoen vier keer in het eerste team uitkwam, heeft voor de Haarlemse club getekend. Het trans ferbedrag ligt rond de 12.500. De Boer (23 jaar) is een schakelspeler. Haarlem speelt vrijdag 5 augustus een oefenwedstrijd tegen het Bulgaarse leger- team, dat daarna ook tegen Ajax en ADO uitkomt. De achttienjarige Ton Weijmer van OSV is door Ajax aangetrokken als full prof. Weijmer is een linksbuiten. Advertentie Norit is een befaamd middel bij gewone maag-en darmstoornissen. Maar Norit is meer: Als kinderen ver giftige stoffen hebben gedronken of gegeten kan Norit levens reddend zijn. Bel in zo'n situatie direct de dokter, maar begin alvast Norit te geven, véél Norit. Vraag Norit bij Uw apotheker of drogist. Jacques Goddet, die in zijn laatste arti kel in l'Equipe enorm van leer is getrok ken tegen de zg. luiheid van het veld, die zich daarin bezorgd maakt over de toe komst van de Tour en zelfs van de gehele wielersport, stond zenuwachtig bij de in gang van de baan. De Fransman, die er in zijn khakikostuum met korte broek uit ziet als een Engelse lord met vakantie op de Bermuda's, stond doodsangsten uit, toen de boodschap kwam dat opnieuw het voltallige veld op het stadion aan stormde. Indien de coureurs de goede voornemens van gisteren vergeten zou den zijn, konden er wel eens ernstige on gelukken gebeuren. Het gezicht van God det klaarde dan ook duidelijk op, toen de meute weliswaar in hoog tempo, maar or delijk over het cement stoof. Het veld werd geleid door George van der Berghe, die aan zijn wiel ploeggenoot Willy Planckaert voortsleurde. Daarach ter kwamen Karstens, Seis, Van Looy en Janssen. Vervolgens drie rijen dik de ove rige coureurs. Deze situatie bleef onge wijzigd tot na het ingaan van de laatste ronde. Van der Berghe. die zijn plicht had gedaan, liet toen onderaan de baan een gaatje open voor Planckaert. Maar Karstens ging mee. Intussen schoot de Roo, die ongeveer in achtste positie had gezeten, onverwachts naar voren, maar zag zich bij het ingaan van de laatste driehonderd meter de weg versperd door Karstens, naast wie Janssen zich had ge nesteld. Zo op een lijn vochten de drie „groten"-Planckaert, Karstens en Jans seri, om de zege, die dus de tweede etap peoverwinning van de jonge Belg oplever de. Jo de Roo, hevig transpirerend zoals gewoonlijk, was niet kwaad op zijn ploeg- makker: „Gerben moest ook gaan en kon niet zien, dat ik er aankwam." De aanklacht van Goddet over de ge ringe strijdlust (hij vroeg zich zelfs af, of de renners-van-thans nog wel genoeg karakter hebben), werd overigens in de ze kortste etappe van stad tot stad door de meute ontzenuwd. Met de wind in de rug werd al dadelijk na de start in Royan een moordend hoog tempo ontwikkeld, zo hoog, dat de volgwagens in de nauwe straatjes van de dorpen aan de route voortdurend achter raakten. In het eerste uur werden liefst 47,3 km afgelegd en tenslotte bleek de rit met een moyenne van 46,253 km een record in de Tour-his torie te hebben gevestigd. En ondanks de ze verbijsterende snelheid werd er naar hartelust gedemarreerd. Niet minder dan 25 maal staken eenlingen of groepjes de „neus aan het venster", maar het is niet te verwonderen, dat al deze pogingen op niets uitliepen. Want wie dinsdag met succes had willen wegkomen, had ten minste een tempo van tegen de zestig moeten draaien en dat is zelfs voor be roepsrenners een beetje te veel van het goede. Bij al deze vluchtpogingen waren de Nederlanders weer bijzonder actief. De jonge vader Rik Wouters was niet min der dan vijfmaal bij een vluchtpoging be trokken. Daarna kwam Huub Harings met drie ontsnappingen, Jan Janssen en Ab Geldermans elk met twee, terwijl in het slot van de rit ook Jos van der Vleuten en Gerben Karstens mee in het offensief ging Tenslotte maakte Huub Zilverberg zich zeer verdienstelijk door op de kas seien van Bordeaux het peloton op het spoor van de gevluchte Bitossi te zetten. Bij twee ontsnappingen moest Jacques Anquetil persoonlijk de meute leiden, toen Raymond Poulidor er tussenuit was ge gaan. Dat gebeurde eerst na 54 kilome ter, toen „Poupou" zich met Messelis, Sorgeloos, Geldermans, Boons, Willy Altig en Anquetils' secondanten Jimenez en Grain aansloot bij een groepje, dat on der leiding van Franske Brands en Huub Etappe-uitslag (Royan-Bordeaux, 137,5 km): 1. Planckaert (Belg.-Driessens) 2.58.26. 2. Karstens (Ned.-Pellenaars), 3. Janssen (Ned.-De Muer). 4. Van Looy (Belg.-Ma- rien), 5 Seis (Belg.-Marien). 6. De Roo (Ned.-Pellenaars), 7. Reybroek (Blg.-Dries- sens), 8. Grain (Fr.-Geminiani), 9. Nijdam (Ned.-Pellenaars), 10. Benet (Fr.-Caput). 11. Beuffieul (Fr.-Caput), 12. Wolfshohl (Dld-Magne). 13 Vranken (Belg.-Cools), 14. Van Dongen (Ned.-Pellenaars), 15. Depauw (Belg.-Marien), 16. Vandenberghe (Belg.- Driessens), 17 Schleck (Lux-De Muer), 18. Boucquet (Belg.-Cools), 19. Rudi Altig (Dld-Albani). 20. Boons (Belg.-Cools), 21. Zilverberg (Ned.-Pellenaars), 22. Willy Al tig (Dld-Albai), 23. Denson (G.-B.-Geminia- ni), 24. Mathy (Belg.-Driessens), 25. Darri- gade (Fr.-Caput), 32. Wouters (Ned.-Pelle naars), 40. Harings (Ned.-Pellenaars), 51. Van der Vleuten (Ned.-Pellenaars). 61. Den Hartog (Ned.-Geminiani), 68. Haast (Ned.- Pellenaars), 76. Geldermans (Ned.-Albani). allen dezelfde tijd als Planckaert. Algemeen klassement: 1. Rudi Altig 39 uur. 32 min., 21 sec., 2. Van Vlierberghe (Belg.-Driessens) op 47 sec., 3. ex aequo: Reybroeck. Janssen, Seis, Den Hartog, Ha rings en De Pra (It.-Albani), allen op 52 sec., 9. Brands (Belg.-Driessens) op 1 min., 10. Karstens op 1.02, 11. ex aequo: Planckaert. Momene. De Rosso (It.-Albani), Groussard (Fr.-De Muer), Van den Bossche (Belg.- Driessens), Huysmans (Belg.-Cools), Anque til (Fr.-Geminiani), Foucher (Fr.-De Muer), Vranken (Belg.-Cools). Raymond (Fr.- Plaudl, Van Looy, Gabica (Sp.-Langari- ca). Kunde (Dld-Plaud), Poulidor (Fr.- Magne), Aimar (Fr.-Geminiani), Van Springel (Belg.-Cools), Lebaube (Fr.-Caput). allen op 1.03 28. Simpson (G.-B.-Plaud) op 1.24, 31. ex aequo een groep van negen ren ners, onder wie Zilverberg op 1.48, 40. Van der Vleuten op 1.54, 43. ex aequo een groep renners, onder wie Haast op 2.10, 90. Nij dam op 4.30. 92. Geldermans op 5.25, 97. De Roo op 7.10. 110. Wouters en Van Dongen op 12.25. Ploegenklassement: 1. Pellenaars (Kar stens, De Roo, Nijdam) 8 uur, 55 min., 18 sec. (17), 2. ex aequo: Driessens (Plan ckaert, Reybroek, Vandenberghe) en Ma rien (Van Looy, Seis, Depauw). beide 8.55.18 24), 4. Caput (Benet, Beuffeuil, Dar- rigade) 8.55.18 46), 5. Cools (Vranken Boucquet, Boons) 8.55.18 (51). Algemeen ploegenklassement1Dries sens 120.59.57, 2. Pellenaars 120.59.59, 3. De Muer 121.00.42 4. Cools 121.01.06, 5. Albani 121.02.48 6. Marien 121.02.58. 7. Geminiani 121.03.26, 8. Langarica 121.04.07. Puntenklassement: 1. Planckaert (Belg.) 125 pnt., 2. Karstens (Ned.) 102. 3. Van Looy (Belg.) 101, 4. Seis (Belg.) 98, 5. Rey broeck (Belg.) 74. 6. Janssen (Ned.) 73, 7. De Roo (Ned.) 47, 8 Boucquet (Belg.) 43. 9 Huysmans (Belg.) 42, 10. Vandenberghe (Belg.) 41, 11. Rudi Altig (Did) 39, 12. Van der Vleuten (Ned.) 34. De felste sprint tot nu toe in de Tour. De finishfilm moest gedraaid worden om de winnaar aan te wij zen. Planckaert, Karstens en Janssen gaan wiel aan wiel over de streep. Harings revolutie had ontketend. Daarna moest Anquetil zijn hulptroepen in het geweer roepen, omdat Poulidor na 88 km met Karstens, Raymond, Rudi Altig, Boons en Gabica de uittocht had onderno men. De heren wilden dus wel, maar voor de Aubisque die donderdag als eerste berg op het programma staat, zal er nog wel geen scheiding komen. Een bij de meeste renners niet zo in trek zijnd onderdeel van elke tour-etap pe is de premie-sprint, die de eerste drie niettemin aantrekkelijke prijzen oplevert: 300 francs voor de eerste, 200 voor de twee de en 100 voor de derde doorkomende. Slechts enkele deelnemers hebben duide lijk belangstelling voor deze sprints en het daaraan verbonden klassement. Van hen is de Belg Jan Boonen onbetwist de bekwaamste op dit gebied. Zijn voor naamste tegenstander is de Italiaan Neri maar deze heeft na zeven dagen reeds een ruime achterstand. Boonen, tijdens het seizoen 1964 prof geworden, heeft zich nadien nog niet ontpopt als een hoogvlie ger, maar hij beschikt over een redelijke spurtsnelheid, die hem in staat stelt regelmatig zijn graantje mee te pik ken. Bij de premiesprints in deze Tour, waarvan er nu acht zijn verreden, heeft hij toch al het lieve sommetje van 1700 francs (1250 gulden) verdiend, hetgeen door zijn ploegmakkers uiteraard zeer op prijs wordt gesteld. De meest opvallende wapenfeiten van de 26-jarige Belg waren tot dusverre een overwinning in de Ronde van België voor onafhankelij ken van 1962 en ritzeges in de ronden van België (de tijdrit) en Portu gal 1964 voor professionals. De vurigste wens van Boonen: een ritzege in deze Tour. Wimbledon's achtste dag was nog maar 38 minuten oud toen Trudy Groenman ontmoedigd het hoofd boog voor de onbetwiste koningin van het wereldtennis, Margaret Smith. „Mag gie" won de eerste kwartfinale met een Nederlandse speelster sedert 39 jaar met 6-0, 6-4. Na een eerste set in dertien minuten, waarin zij de ballen links en rechts langs de Groningse sloeg, en een tweede waarin Trudy ineens haar volley vond en tweemaal door de service van de titelhoudster heenbrak. Maar het was en bleef een ongelijke strijd tussen de vaart, de vastheid en de op fysieke superiori teit gebaseerde pressie van de Austra lische en het typisch vrouwelijke, wat ingehouden tennis van de linkshandige Nederlandse nummer één. Gelukkig voor Trudy en haar vele sup porters rond baan één van het eindelijk weer eens zonnige Wimbledon, capituleer de zij pas na dappere tegenstand, waar mee zij van 1-4 tot 4-5 terugkwam na op 3-5 twee matchpunten te hebben over leefd. Toen Margaret er op 4-5 op eigen service weer twee kreeg, maakte zij eerst een dubbele fout, maar toen was het ge beurd. Het was tenslotte een nederlaag met ere. Drysdale schakelde Roche uit. 'r Margaret Smith krijgt in de halve eind strijden Billy Jean King tegenover zich, maar het is voor de kleine gebrilde Ame rikaanse een dubbeltje op zijn kant ge weest, of zij had die eer aan de Zuidafri- kaanse Annette van Zijl moeten laten. De blonde Annette won de eerste set met 6-1 en kwam in de beslissende set na 6-2 voor mevr. King met 3-0 voor te staan. Voor de zoveelste maal in het tennisleven van Billy Jean klonk de alarmschei en weer kwam zij terug uit schijnbaar verlo ren positie. Zij versnelde de vaart. Die per kwamen de drives en gevarieerder werd het Spel van korte ingehouden vol leys en diepe lobs. Op 5-4 had zij aan het eerste wedstrijdpunt genoeg. De andere halve finale gaat tussen Ann Jones en Maria Bueno. De Braziliaanse won in een matige partij tamelijk snel met 6-4 6-3 van Frangoise Durr, die zwak serveerde, maar Ann Jones moest eerst alle spoken van het centre court jagen voor zij de inzinking, die haar het ver lies van de eerste set met 4-6 opleverde, te boven was. Nancy Richey, die er met haar shorts, haar elastieken kniekous en haar enorme zonneklep uitzag als de op show beluste doelman van een Amster dams schoolvoetbalelftal, werd van het en op het andere moment van de overheer sende speelster de leerlinge. Ann Jones miste nauwelijks nog een kans en tot ver rukking van haar met applaus gulle aan hang sloeg zij binnen het half uur met 6-1 6-1 de tweede en derde set langs de arme Nancy. Manuel Santana en Cliff Drysdale, die nog een ronde achter waren, bereikten de halve finales bij de heren. Drysdale na zijn moeizame zege van maandag op de Deen Jan Leschly opvallend gemakkelijk met superieure overmacht op alle tennis- wapenen. hoewel pas op het zesde match point, van Tony Roche (9-7 6-2 6-2). Daar mee verdween na Roy Emerson ook de tweede getipte finalist uit het toernooi. Weer speelde een blessure daarbij de be slissende rol. Tony Roche blesseerde zich destijds ernstig aan de enkel bij de kam pioenschappen van Frankrijk, waar hi, desondanks de titel behaalde. Zijn deel name aan Wimbledon kwam er door op losse schroeven te staan. En pas een half uur voor de wedstrijden nadat het wed strijdcomité medewerking had verleend door hem een dag later te laten begin nen waagde de linkshandige Austra liër zich aan het grote avontuur. Op dat moment was hij echter voor de Engelse bookmakers al een outsider geworden. Desondanks bereikte hij nog de laatste acht en had hij zelfs tegen Drysdale in de kwartfinales goede kansen op de eer ste set. Manuel Santana bereikte de laatste vier met heel veel moeite na een opwin dend duel met Ken Fletcher. Het was een partij, waar de vonken afvlogen. Geen powertennis, maar wel uitermate boei end. De kansen lachten de spelers om beurten toe, dan was de Spanjaard heer en meester in de arena met geïnspireerd opportuun tennis dat nooit hetzelfde was dat nooit het produkt was van een ten nisrobot, maar vol was van fantasie en artisticiteit, dan was het de in Hong Kong wonende blonde Australiër, die met zijn topspin en meesterlijke touch op de ba) alles leek te kunnen en scoorde zoals hij wilde. Het draaide na 6-2 3-6 8-6 4-6 uit op een adembenemende vijfde set met servicedoorbraken aan de lopende band en een sensationeel slot. Want Santana verloor zijn service na 4-4, maar door brak die van Fletcher met het gaafste ten nis vol stopvolleys en lobs, smashes en passeerslagen. Hij overleefde nog een ga- mepoint en won toen na 30-0 de service van Fletcher: 7-5. Het Nederlandse aandeel in de tennis- vreugde was deze dag bijzonder klein. Behalve de verwachte nederlaag van Tru dy Groenman kwam later op de dag de onverwachte van Trudy en Elly Krocké in het dames dubbelspel tegen het Engel se paar Shaw en Williams (4-6 6-4 7-5). Tom Okker en zijn Australische partner Ray Ruffels werden in de kwartfinales van het herendubbelspel uitgeschakeld door de als vierde geplaatste Australiërs Davidson en Bowrey. Het was een strijd, die 78 games en drie en een half uur duurde. Het was voor de tweede maal in dit seizoen, dat beide combinaties tegen over elkaar stonden. In de finale van het toernooi te Beckenham wonnen de Aus sies en het werd nu op baan één geen revanche. Tom Okker was vaak de meest briljan te speler van het kwartet met een vijftal service games die hij op love won. maar op vitale momenten maakte hij in zijn gretigheid om op elke bal en in elke po sitie te willen scoren, ook fatale fouten. Toch heeft de Nederlands/Australische combinatie al met al voortreffelijk ge speeld en de zege viel tenslotte aan de kant van Davidson en Bowrey zoals een opgegooid muntstuk kruis of munt kan ge ven: 9-7 8-10 13-11 4-6 6-4. Het enige Ne derlandse succes werd dinsdag behaald door Elly Krocké, die met haar partner Gerrard (Nw. Zeel.) met 4-6 6-4 6-3 in het gemengd dubbelspel won van Salo mon en Walkden (Rhod.). Zij komen in de vierde ronde tegen de winnaar van de partij tussen Tom Okker/Trudy Groenman tegen Ken Fletcher/Margaret Smith. Heren enkelspel, kwartfinale: Santana (Sp.) Fletcher (Austr.) 6-2, 3-6, 8-6. 4-6, 7-5; Dryi- dale (ZA)Roche (Austr.) 8-7, 6-2. 6-2. Dames enkelspel, kwartfinale: Smith (Austr.— Groenman (Ned.) 6-0, 6-4; King-Moffit (VS)-— Van Zijl (ZA) 1-6, 6-2. 6-4; Jones-Haydon (GB)—Richey (US) 4-6, 6-1. «-1; Bueno (Braz.)— Durr (Fr.) 6-4, 6-3. Dames dubbelspel, derde ronde: Shaw/William» (GB)Groenman/Krocké (Ned.) 4-6. 6-4, 7-5; Albert/Arnold (VS)Smith/Tew (GB) 6-3, 6-2; Krantzcke/Melville (Austr.)Bentley/Blackman (Austr.) 6-4. 6-2; Swan/Walkden (ZA/Rhod.)— Starkie/Toyne (Austr.) 6-4, 6-2. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: Alvarez/ Blackman Col./Austr.Higgins/Mcanally (GB) 6-2, 6-2; Ulrich/Lieffrig (Den./Fr.)Mulligan/ Schacht (Austr.) 6-4, 3-6. 7-5; Ryan/Delsport Z AStillwell/Truman (GB) 6-4, 1-6, 7-5; Howe/Eisel Austr./VS)—Battrick/Shaw (GB) 7-5, 6-4; Bowrey/Tegart (Austr.)Guzman/Gour- lay (Ec./Austr.) 3-6, 6-3, 6-2. Derde ronde: Decker/Harris (Austr.)Maioli/ Bassi (It.) 6-3. 6-1; Barrett/Mortimer (GB)— Riessen/Buding (VS/Dld.) 6-2, 6-4; Moore/ Eananuel (ZA)Likhachev/Baksheeva (Rusl.) w.o.; Gerrard/Elly Krocké (NZ/Ned.)Salomon/ Pat Walkden (Rhnd.) 4-6, 6-4, 6-3: Mcmillan/ Van Zijl (ZA)Grissollo/Schediwy Austr./Dld.) 10-8. 6-2; Alvarez/Blackman (Col./Austr.) Drossart/Mercelis (Belg.) 6-1, 7-5; Maud/Swan (ZA)—Lutz/Harter (VS) 6-3. 8-6; Ralston/King (VS)—Macdonald/Fretz (NZ/VS) 6-1, 6-2: Stolle/ Durr (Austr./Fr.)Wooldridge/Williams (GB) 6-3, 6-3; Bluett/Brasher (GB)Saila/Bentley (Finl./GB) 8-6, 6-4. Heren dubbelspel, Cox/Mills (GB)Drysdale/ Mulligan (ZA/Austr.) 6-8, 4-6, 6-2, 6-2. 6-3; Da- vidson/Bowrey (Austr.)Okker/Ruffels (Ned./ Austr.) 9-7, 8-10, 13-11, 4-6. 6-4; Grabner/Riessen (VS)—Lutz/Smith (VS) 4-6. 7-5, 6-3. 9-7; Lall/ Mukerjea (India)Barclay/Pietrangeli (Fr./It.) 5-7, 6-3, 6-3, 6-2; Fletcher/Newcombe (Austr.)— Lall/Mukerjea (India) 10-8, 6-0, 4-6, 6-2.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 13