Velsense bejaarden naar de kop van Noord-Holland SPORTFIETS f 219.50 Regenmantels Regenjassen Verenigingsnieuws uit de IJmond Afscheid bij de belastingen van Praag Rotterdammers met „Henri Dunant" in Beverwijk Meer aardbeien en goedkoper ■■■min Eerste zomeravondconcert in de Beverwijkse Grote Kerk Titel bij Kijk Uit voor Hölscher Aanrijding op W esterhoutplein Na aanrijding in ziekenhuis Havenberichten Moeders als verkeersbrigadier Iets van U bij? E tSH VESTING N.V. HAARLEM PEUGEOT-RIJWIELEN: VAN BUGNUM ZN. PEUGEOT-RIJWIELEN: S. KOR VER BERTUS PRUIS Nylon- en Plastic- REGENKLEDING Uw leverancier voor KOLEN en OLIE WOENSDAG 29 JUNI 1966 In en voor het Zuiderzeemuseum MODEL H 8 COÖP.BOERENLEENBANK De (spaar)bank voor iedereen AL UW BANKZAKEN el sen-IJ muiden VOORJAARSPRIJZEN Kennemer Kruimels SSs.i De sectie ontspanning van de fede ratie „Bejaardenzorg" in Velsen heeft voor de jaarlijkse uitstapjes opnieuw een attractief reisdoel ontdekt: de kop van Noord-Holland. Aldus hebben twee groepen bejaarden weer een aan trekkelijke bustocht achter de rug en wanneer donderdag ook het laatste gezelschap in Velsen zal zijn terug gekeerd, kunnen de organisatoren zich ervan verzekerd houden opnieuw aan ongeveer vijfhonderdvijftig bejaarde inwoners een bijzonder prettige dag te hebben bezorgd. Alleen het weer is verleden week donderdag beter ge weest dan dinsdag bij de tweede tocht, toen het gezelschap bijna de gehele dag moest ervaren dat de Hollandse zomer veel te dikwijls door storm en regen wordt bedorven. Desondanks is de stemming ook gedurende dit reisje de gehele dag voorbeeldig geweest, men heeft immers in dit land wat het weer betreft reeds lang geleerd zich in het onvermijdelijke te schikken. De heenreis ging via Beverwijk, Cas- tricum en Bergen langs de kust naar Callantsoog, waar in een restaurant de eerste koffiepauze werd gehouden. De tocht werd daarop voortgezet naar Den Helder, waar de bejaarde reizigers uiteraard een blik op de Marinehaven niet werd onthouden. Zij troffen het bovendien dat zojuist de boot van Texel was gearriveerd, hetgeen een extra drukte ten gevolge had. De warme maaltijd werd in restau rant v.h. „Zomerdijk" in Den Oever aangeboden, welke zoals gewoonlijk weer uitstekend was verzorgd. Dinsdag fungeerde de heer J. Hühl, voorzitter van de federatie als gastheer, waarbij hij in zijn korte tafelrede niet verzuim de hulde en dank te betuigen aan in stanties en particulieren, die deze ge zellige dag weer mogelijk hebben ge maakt. Zoals het gemeentebestuur, de helpers en helpsters van het Roode Kruis, de artsen en de geestelijke ver zorgers. De volgende bestemming was het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen, waar onder deskundige leiding de fraaie ver zameling met belangstelling werd be keken. Het was bijna vanzelfsprekend dat de vele mannelijke leden van het gezelschap, die vroeger op de een of andere manier bij de visserij waren be trokken, met de grootste interesse ken nis namen van hetgeen hier op het ge bied van de historie rond de Zuiderzee is ondergebracht. En op haar beurt lie ten de dames zich weer vertederen door de oude interieurs en klederdrach ten van Urk, Spakenburg en andere historische vissersplaatsen. Na het bezoek aan het museum kon nog een verversing worden gebruikt in de nabij gelegen taveerne, maar daar op was het tijdstip voor de terugreis toch weer definitief aangebroken. Het laatste traject ging langs Hoorn en Alkmaar, waarna men vrijwel op de vastgestelde tijd in Velsen arriveerde. Donderdag wordt met vier bussen de derde en laatste tocht gemaakt, waar bij uit het bovenstaande wellicht dui delijk is geworden, dat deze reizigers een prettige en interessante dag in het vooruitzicht kan worden gesteld. Alleen zij hun beter weer toegewenst dan de storm en regen, waar men dinsdag mee te kampen heeft gehad. Doordat de dépendance van de kleu terschool „De Bijenkorf" in Velsen- Noord inmiddels is opgeheven, zullen na de vakanties alle keuters uit De Gilden in het hoofdgebouw worden on dergebracht. Omdat deze school bij de drukke Wijkerstraatweg is gevestigd, zal een tiental moeders met ingang van maandag 22 augustus de keuters voor en na schooltijd bij het overste ken als verkeersbrigadier assisteren. Bij de Velsense politie zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aange geven: vier bankbiljetten, damestas met inhoud, bankbiljet, damesparaplu, sportbroekje, lederen voetbal, jas, spijkerbroek, kanarie, vulpotlood, re genbroek en zelfbinder, herenhorloge, portemonnee, baret, tas, wekker, zwem broek en handdoek, étui met sleutels, zonnebril, tas met zwembroek en twee handdoeken, passer, hond, boeken, kinderringetje, damesbril, ring met twee sleutels, herenhorloge, Simca- autosleutel, laai, regenbroek, boek, boodschappenmandje, sjaal, paar rol schaatsen, zegels, portemonnee met inhoud. Inlichtingen over deze voorwerpen zijn dagelijks verkrijgbaar op het hoofdbureau van politie te Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen wor den afgegeven. Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd gaat de heer C. van Essen uit IJmuiden de belas tingdienst verlaten, waar hij sinds 1924 op verschillende standplaatsen werk zaam is geweest. De heer Van Essen werd 18 juni 1901 in Klaaswaal gebo ren, waar hij na het verlaten van de lagere school eerst voor de landbouw leek te zijn bestemd. Hij gaf echter de voorkeur aan een andere richting en volgde daardoor een avondcursus in Oud-Beierland, waar hij zich voldoen de ontwikkelde om met ingang van 1 oktober 1924 als grenskommies bij Wouw (Bergen op Zoom) te worden aangesteld. In 1933 werd de heer Van Essen tot assistent bij de invoerrech ten en accijnzen bevorderd en naar Lekkerkerk overgeplaatst, waarna hij vervolgens nog van 1941 tot 1946 als hoofdassistent in Klaaswaal werkzaam is geweest. In 1952 werd de heer Van Essen controleur hoofd-assistent A, hetgeen verband hield met zijn vestiging in IJmuiden bij de inspectie Beverwijk. Hij werd hier belast met de controle op-de administratie van kleine bedrij ven in de IJmond, in welke functie hij bekend werd als een ambtenaar die, hoewel punctueel, toch steeds het nodi ge begrip voor de eventuele moeilijkhe den bij zijn „cliëntele" wist op te bren gen. Deze ambtelijke werkkring is dus thans beëindigd, ter gelegenheid waar van de heer Van Essen donderdag 30 juni, des middags van 16 tot 18 uur nog een afscheidsreceptie houdt. En wel in zijn woonhuis, Frans Halsstraat 16, IJmuiden. Gistermiddag is de „Henri Dunant" van het Nederlandsche Roode Kruis, met 72 patiënten uit Rotterdam, in Beverwijk aangekomen. Patiënten en bemanning werden hartelijk begroet. Het schip kreeg een ligplaats tegenover de werkplaats De Palissade toegewezen, waarna vertegenwoordigers van het plaat selijke Rode Kruis-bestuur en de genees kundige staf zich aan boord begaven. Leerlingen van de LPA-huishoudschool hadden voor elk van de 48 dames- en 24 heren-patiënten een aardige verrassing en het tamboerkorps van de Beverwijkse Harmoniekapel gaf op kade een show. Na tuurlijk werden er aardbeien aangeboden. De patiënten en de opvarenden van de „Henri Dunant" hebben de hartelijke ont vangst en de geschenken bijzonder gewaar deerd. Met de beste herinneringen aan Beverwijk zijn de Rotterdammers naar Den Helder vertrokken, waar het schip inmiddels is aangekomen. Wind en regen hebben niet kunnen ver hinderen dat op de Beverwijkse groente veiling ook dinsdag een grote aanvoer van aardbeien was: het aanbod was zelfs eens zo groot als maandag! De handel was kennelijk verrast, men kocht slechts aarzelend. Voor de eerste soort in sloffen werd tot 4,60 betaald, maar de meeste „enen" bleven onder de vier gulden. Van de kistjes met eerste kwaliteit ging slechts een enkele partij voor meer dan 4 weg, de meeste wer den voor 2 tot 3 verkocht. Advertentie NOG ZO'N KLASSEPAARD UIT DE BEROEMDE PEUGEOT- STAL Een (bijna zwevende) IM met 8 VERSNELLINGEN Naven met vleugelmoeren KLEUREN blauw, groen, geel en tabac Simplex prestige dérailleurs Hoogte uitsluitend 57 cm Compleet met verlichting, drager, bel, pomp en achterlicht. IMPORTEUR O.a. verkrijgbaar bij PLANETENWEG 40, IJMUIDEN, TEL. 5290 - MEERVLIETSTR. 69. VELSEN-Z., TEL. 5701 LANGE NIEUWSTRAAT 773 - IJMUIDEN - TELEFOON 4986 PEUGEOT-rijwielen verkrijgbaar bij KENNEMERLAAN 76 - IJMUIDEN - TELEFOON 5726 HET CONCERT, dat dinsdagavond door de organist W. Sevinga in de Grote Kerk te Beverwijk met medewerking van de trombonist G. van Slooten werd gegeven, was één van de serie zomeravondconcerten in de kerk, die voor het zomerseizoen is vastgesteld. Van zomerse omstandigheden was op deze dinsdagavond allerminst sprake. Huiveringwekkende windvlagen, die door de straten van Beverwijk en om de kerk joegen, hadden velen weerhouden om het concert bij te wonen. Nog geen vijfentwintig toehoorders waren aanwezig, die al bij de inzet van het eerste num mer van het programma, een Preludium voor trombone en orgel van Henry Purcell konden constateren, dat de koude het kerkorgel niet ongemoeid had gelaten. De trombone kon niet aangepast worden aan de verstemming van het orgel. Bovendien pasten de registertimbres van het orgel niet bij de klankkleur van het solo-instru ment, waarvan de klanksterkte ten opzichte van die van het orgel in het gedrang kwam. HET JUISTE EVENWICHT was voor het „San Marco"-concert van Albinoni nog niet gevonden, maar met de Sonatine van Beethoven in een bewerking voor trom bone en orgel werd de aanpassing van de twee instrumenten aan elkaar gunstig voor de kiankwerking, zodat de orgel- klank een sonore achtergrond voor de no bele toon van de trombone werd. De technische vaardigheid van de trombonist en zijn zin voor fraaie toonvorming wer den met succes benut voor een Interlu dium over „Nader mijn God tot U" van Karg Elert en voor bewerkingen van de melodie van gezang 120 van de hand van de heer Sevinga, twee composities, die om het nagestreefde zeer populaire ka rakter, te weinig niveau hadden. Zoekt Sevinga bewust aansluiting bij de popu laire compositie-trant, door Jan Zwart geïnaugureerd en later door Feike Asma onder anderen voortgezet? Ik moet het wel veronderstellen, nu ik op deze avond ook Sevinga's bewerkingen van gezang 218 ge hoord heb. SEVINGA IS OVERIGENS een vaardi ge organist, die blijkbaar ook het contact met orgelmuziek van waarde op prijs stelt. Daarvan getuigden de rustige, even- (Van onze schaakmedewerker) Th. Hölscher is er in geslaagd het club kampioenschap van de IJmuider schaak vereniging Kijk Uit op zijn naam te bren gen. In zijn laatste partij met Tj. de Jong wist hij remise af te dwingen waarmee hij zijn rivaal de kans om op gelijke hoogte te komen ontnam. Het kampioenschap van Hölscher werd bij aanvang van de competitie zeker niet verwacht. Spelers als ir. A. Zwemstra en drs. K. J. Schel haas waren als duidelijke favorieten van start gegaan maar Hölscher ontplooide vooral in de tweede fase van de compe titie een ongenaakbare vorm die hem voor de eerste keer in zijn schaakcarrière de begeerde titel opleverde. De eindstand ziet er als volgt uit: 1. Th. Hölscher 10 6 2-3- Tj. de Jong 10 5 ir. A. Zwemstra 10 5 4. drs. K. J. Schelhaas 6 2 De beslissingscompetitie in de hierop volgende groep om de resterende plaats in de nieuw te vormen eerste afdeling werd voortgezet met de partij W. Boom- P. Lanser. Het duel eindigde in remise. Er resteert nu nog de partij J. Blok-W. Boom. Een eventuele winnaar plaatst zich in de hoogste afdeling, bij remise staan de he ren opnieuw op gelijke hoogte. De partij zal deze week worden gespeeld. Advertentie te Santpoort. Hngelingerweft C9, tel. 8173 Bijk.IJmuiden. Wijk aan Zeeërweg 4. Bankgiro IV» Spaarrente tot 4'/» Vreemde valuta Effekten en gunstige openstellingsuren (ook des avonds) voor wichtige vertolking van de Echo-fantasie van Sweelinck en de gave en goed opge bouwde uitvoering van de Fantasie en Fuga in g (de „grote g-moll") van Jo- hann Sebastian Bach. Een sympathieke gedachte was het van hem de organist van de kerk, de heer G. J. Moed te eren met de voordracht van een door deze gecomponeerde koraal bewerking. P. Zwaanswijk Advertentie Kennemerlaan 100-106 Plein 1945 no. 48 Een 45-jarige inwoner uit Heemskerk is gistermiddag in het Rode Kruis-zieken- huis met verwondingen aan het hoofd en een kuitbeenbreuk opgenomen, nadat hij als bestuurder van een bromfiets in bot sing was gekomen met een personenauto. Die aanrijding vond plaats op de kruising Westerhoutplein-Vondellaan. De automo bilist die naar links de Vondellaan wilde inrijden verleende geen voorrang aan de bromfietsbestuurder die over de Wester houtweg in de richting van de Duinwijk- laan reed. Op de kruising Kerkweg-Van der Palm- straat-Jhr. Geverslaan te Heemskerk ont stond gistermiddag een aanrijding tussen een personenauto en een bromfiets. De j bestuurder van laatstgenoemd voertuig en zijn duo-passagiere werden daarbij ge wond- De slachtoffers werden naar het St. Jozef-ziekenhuis overgebracht en daar ter verpleging opgenomen. Oorzaak van de aanrijding was, dat de bromfietsbestuur der geen voorrang verleende. Dinsdag aangekomen te IJmuiden: Willemstad, van Southampton; Kemphaan, Gdynia, IJmui den; Madison Lloyd, Rotterdam; Rijnstroom, Shoreham; Isis, Antwerpen; Alcetas, Rotterdam; Noord-Holland (sleepboot), Stavanger, IJmui den; Gazelle, Rochester, Zaandam; Wiking, Da genham: Castor, Kemi. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Gruno, naar Londen; Draco, Aarhus; Dania, Kopenhagen; Bartenstein, Hamburg; Vega, Rotterdam; Waver- stroom. Dagenham; Ciudad de Bogota, Bilbao. Woensdag aangekomen te IJmuiden: Saint Jo seph. van Rotterdam; Hondsbosch, Kingslyn, Zaandam; Hartwarden, Vivsta; Kreon, Rotter dam. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Spaarne- stroom, naar Hull; Werratal, Barcelona, IJmui den; Angolakust, Rouaan; Skagern, Huil; Buka, Londen; Hinde, Londen; Kielce, Stettin; Tho mas Ruiz de Velasco, Savona, IJmuiden. Advertentie WOENSDAG 29 JUNI Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 19.30 u.. Openbare gemeenteraadsvergadering. R.k. Vormschool St. Adalbert, Zeeweg 140(a), 20 u.: diplomauitreiking. Gein. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19-21.30 uur. DONDERDAG 20 JUNI Gymnasium Felisenum, Van Hogen- dorplaan 2, Velsen-Zuid, 15 u.: Promotie van de leerlingen. Cultureel Centrum, 20 u.: Bijeenkomst „Succulenta", Ned-Belgische Ver. van liefhebbers van cactussen en vetplanten. Handelsavondschool, Platanenstraat 50, 20.30 u.: diplomauitreiking aan geslaagde kandidaten van de 3- en 5-jarige cur sussen. IJmuiden Stores, Trawlerkade 44, IJ muiden, 15.30-17 u.: Receptie J. M. A. Raaman. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; bovenzaal „De Brulboei": 16 tot 17.30 u.; „De Duinpan", Santpoort: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.15 u.; „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.k. bibliotheek)14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.15 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: donderdag gesloten. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, Willebrordstraat 102, IJmuiden, spreekuur leidster: 9.30 tot 12 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Advertentie LZONEN "illemsbeekweg 88 - Tel. 4627 Vraag naar onze spaarregeling I

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4