Dr. W. Drees morgen tachtig jaar Vader Drees werd een begrip Kees Boeke overleden Autopech bij eerste rit door Paramaribo en bondig^) EEN LEVEN VOOR DE ANDEREN Eén grote gemeente in n.w.-Overijssel Kwart miljoen zakken in vlammen opgegaan Uit trein gegooid flesje vloog door een ruit KLM heeft een drijvend hotel Prinselijk paar in Suriname Lichaam van Engelsman uit Noordzee opgehaald Studietoelagen voldoende, zegt minister Voor Nederlanders in Brazilië Suurhoff weer beter Plaatselijk regen MAANDAG 4 JULI 1966 2 ~.V Morgen wordt dr. W. Drees tachtig Jaar. „Vader Drees" is een begrip ge worden in het Nederland van na de tweede wereldoorlog, niet alleen in de kring waarmee hij zo sterk ver bonden is, maar ook ver daarbuiten. De bescheiden man, ogenschijnlijk het tegengestelde van een beroepspoliti cus, heeft zich de erkentelijkheid van ontelbaar velen weten te verwerven door zijn sociale maatregelen in een tijd dat die vrij zeldzaam waren. Dr. Drees geniet door zijn oprecht' heid het respect van brede lagen van de bevolking, ook van politieke tegen standers. Kerkelijk nieuws Examens Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Dr. Drees is geboren aan het Amster damse Haarlemmerplein, in het gezin van een bankbediende, geen arbeidersmilieu dus. Hij heeft ook nooit de ellende van d etoenmalige arbeidersklasse ondervon den, maar kwam wel al vroeg in aanra king met financiële zorgen. Hij was vijf jaar toen zijn vader stierf. Een weduwen- en wezenuitkering bestond in die jaren niet. Het enige wat de bankinstelling waarbij de vader gewerkt had toezegde was, dat de kleine Wim, als hij met goed gevolg de middelbare school had doorlo pen, later ook op de bank mocht komen werken WILLEM DREES zou het veel verder brengen dan bankbediende door zijn werk kracht en doorzettingsvermogen, eigen schappen die hij van zijn moeder had ge- erfd. Het is voor deze eenvoudige vrouw een onvoorstelbare voldoening geweest dat haar zoon tot de hoogste post in het land werd geroepen. Zij is ook nog, 89 jaar oud. aanwezig geweest toen deze zoon in 1948 het eredoctoraat in de economische wetenschappen werd uitgereikt. Organiseren zat de jonge Drees al vroeg in het bloed. Als vijftienjarige stich- te hij een stenografie- en een korfbalclub. Zijn enthousiasme voor steno is gebleven. Hij gebruikt het ook nu nog voor al zijn aantekeningen. In zijn jonge jaren sclyeef hij de brieven aan zijn verloofde later zijn vrouw in steno. Ook na zijn huwe lijk heeft hij met zijn vrouw nooit anders dan op deze manier gecorrespondeerd. Steno bracht de jonge Drees ook in con tact met de politiek. Toen hij in 1903 voor zijn eindexamen zat, besteedde hij meer aandacht aan de grote spoorwegstaking. Op politieke bijeenkomsten oefende hij zich in het stenografisch opnemen van de redevoeringen. HIJ IS NA zijn eindexamen drie jaar bankbediende geweest. Die termijn was vastgelegd in een verklaring, die hij moest ondertekenen. Er stond ook in dat hij al het bij de bank verdiende salaris moest terugbetalen (zijn beginsalaris was Gedeputeerde Staten van Overijssel hebben op verzoek van de staatssecreta ris van Binnenlandse Zaken een regeling ontworpen tot samenvoeging van de thans bestaande negen gemeenten van noord west-Overijssel tot één grote gemeente. De gemeenten Steenwijk, Steenwijker- wold, Oldemarkt, Kuinre, Blankenham, Blokzijl, Vollenhove, Giethoorn en Wan- neperveen zullen volgens de regeling één nieuwe gemeente vormen, welke Beulake zal heten naar eon gelijknamig dorp dat vroeger gelegen was in de plas Beulaker- wiede. In de achttiende eeuw is het tij dens een stormvloed in de golven verdwe nen. De nieuw te vormen gemeente zal ongeveer 35.000 inwoners tellen en naar oppervlakte gerekend op twee na (Noord oostpolder en Apeldoorn) na de grootste van Nederland zijn. 25 per maand) elIs hij binnen die drie jaar de dienst zou verlaten. Dat deed hij direct nadat de drie jaar om waren. Hij richtte met een compag non een stenografiebureau op. Het heeft nog geen jaar bestaan, want Drees' capa citeiten vielen zo op dat hem gevraagd werd Kamerstenograaf te worden. Hij was toen al vier jaar lid van de S.D.A.P. Niet alleen zijn jeugdervaringen, maar ook zijn gevoeligheid en sociale be wogenheid hebben hem tot het socialisme gebracht. Ook zijn sobefhw# is ge-' heelonthouder en niet-roker bond hem aan die beweging. ALS 26-jarige werd hij in de gemeente raad van Den Haag gekozen, waarin hij 27 jaar zitting heeft gehad. Als 33-jarige werd hij in 1919 wethouder van Sociale Zaken. Intussen had hij de m.o.-akte eco nomie gehaald. Hij zorgde ervoor dat Den Haag zijn eerste tehuis voor bejaarden kreeg. En in zijn woning in de Beeklaan kijkt hij nog seeds uit op dat tehuis. In 1933 verwisselde hij het wethouder schap voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer. Een jaar vóór de oorlog werd hij fractievoorzitter van zijn partij. In oktober 1940 werd hij als politiek gij- Het magazijn van de Zuidhollandse Zak- kenhandel in Pernis is in de nacht van zaterdag op zondag door brand verwoest. Een grote partij zakken VEin jute, papier en plEistic naar schatting 250.000 stuks en een partij patroon tasjes, opgeslagen voor derden, gingen verloren. De schade wordt geschat op 400.000 gulden. De brandweer van Rotterdam wist het overslaan van het vuur naar nabijgelegen woningen te voorkomen. De oorzaak van de brand is onbekend. zeiaar gevangen genomen en naar het concentratiekamp Buchenwald gebracht. Aan een maagaandoening dankte hij een jaar later zijn vrijlating. NA EEN ACTIEF aandeel in het verzet maakte het bevrijde Nederland kennis met een minister Drees, buiten Den Haag een vrijwel onbekende. Dat is niet lang zo gebleven, want zijn daden spraken al spoedig voor hem. Hij wist in die moei lijke jaren, toen alle middelen nodig wa ren voor de wederopbouw van een leeg geroofd en deels verwoest land een sociaal programma uit te werken dat omvangrij ker was dan andere ministers tezamen in de jaren vóór de oorlog hadden volbracht. „Vader Drees" is na de Noodwet Ouder domsvoorziening in 1947, de voorloper van de A.O.W., een begrip geworden. Het komt wel voor dat bejaarden bij het in vullen van een formulier als beroep „Dreestrekker" opgeven. DR. DREES is dertien jaar onafgebro ken minister geweest, waarvan tien jaar minister-president, de eerste socialistische premier in Nederland. Hij werd bij zijn afscheid minister van Staat, een onder scheiding die weinigen te beurt valt. Al is hij niet meer actief in de poli tiek, zijn belangstelling voor de mens, voor actuele vraagstukken op politiek en sociaal gebied is nog onverflauwd, zoals o.a. blijkt uit televisie-interviews. Hij is bij al zijn bekwaamheden en hoge func ties een eenvoudige man gebleven. Tien iaar geleden schreef minister Luns in een felicitatieartikel bij de zeventigste ver jaardag van dr. Drees: „Tijdens mijn di plomatieke carrière en in mijn huidige functie heb ik met vele belangrijke per sonen te maken gehad, doch bijna nim mer heb ik in hen de werkelijke en die pe eenvoud aangetroffen die dr. Drees in al zijn gedragingen kenmerkt." In het Centraal Israëlitisch Ziekenhuis in Amsterdam is overleden ir. C. Boeke, als Kees Boeke een bekende pedagoog, die van 1926 tot 1954 de „Werkplaats Kinder gemeenschap" in Bilthoven heeft geleid waar ook de oudste drie prinsessen een opleiding hebben genoten. Kees Boeke is 81 jaar geworden. Hi werd geboren op 25 september 1884 Alkmaar. Na de middelbare school door lopen te hebben studeerde hij onder meer aan de technische hogeschool in Delft, aan de University College in Londen en aan het Kingsmead College in Birmingham. Van 1911 tot 1914 was hij zendeling van de Quaker Mission in Libanon. Hij heeft veel gepubliceerd over opvoeding en on derwijs in dienst van de vrede, onder meer „Kindergemeenschap", „Redelijke Ordening van de Mensengemeenschap en artikelen in binnen- en buitenlandse tijdschriften. De crematie zal donderdag om twee uur op Westerveld geschieden. De treindienstleider van het station Maarsbergen is licht gewond geraakt doordat uit een trein, die het station pas seerde. een bierflesje werd weggeworpen. Het flesje verbrijzelde een ruit van het kantoortje van de treindienstleider, die daardoor scherven in het gezicht kreeg. Onder grote belangstelling is zaterdag het drijvende hotel van de K.L.M. in Am sterdam, „Mermaid" geopend .Het heeft 130 bedden, een bar en een receptiehal. De gasten ontbijten op een dakterras, dat met een lift te bereiken is. (Van onze reisredacteur) PARAMARIBO De eerste kennisma king van de hoofdstad van Suriname met prins Claus had plaats in een sfeer van nieuwsgierige hartelijkheid. Er waren geen rookbommen, witte kippen of provo's maar wel veel bloemen en loslopende huis dieren. Wat er aan witte kleding werd waargenomen waren geen spijkerpakken maar de habijten van de missiezusters van Rosendaal in de Gravenstraat. Wel stond er een bord met „Republiek" langs de 45 kilometer lange rit van het vliegveld Zanderij naar Paramaribo. Maar dit was een richtingwijzer, die de weg wees naar het dorpje van die naam. Prinses Beatrix en prins Claus kwamen zaterdagavond om kwart voor acht met het K.L.M.-toestel „Sir Alexander Fle ming" in Suriname aan. Zij werden ver welkomd door gouverneur H. L. de Vries en premier J. A. Pengel. Ondanks het avonduur waren enkele honderden nieuws gierigen naar het vliegveld gekomen ter begroeting van het kroonprinselijk paar. Paramaribo heeft altijd van prinses Beatrix gehouden en het heeft nu ook prins Claus ingelijfd in het voor het Oran jehuis warmvoelende Surinaamse hart. Er is hier dan ook nooit sprake geweest van enige critische gevoelens ten aanzien van het huwelijk. Misschien valt dit te verkla ren uit de invloed die de Duitse zending in Suriname heeft gehad. Er zijn bij voor beeld 47 Hernhutterscholen in Suriname, waarvan 20 in Paramaribo. De verleden jaar in gebruik genomen Surinaamse televisie zond ter gelegenheid van de aankomst van het prinselijk paar de documentaire uit van de huwelijksslui ting in de Westerkerk en de rondrit door Amsterdam. De directeur van het televi siestation had de rookbom-scènes in de Raadhuisstraat laten couperen. Inmiddels hebben prinses Beatrix en prins Claus een begin gemaakt met de afwikkeling van het gebruikelijke zwaar bezette programma van dergelijke bezoe ken aan de West. Zondagmiddag maakten zij een rondrit door de Surinaamse hoofd stad. Bij het vertrek van het gouverneurs- huis, waar het prinselijk paar logeert, bleek de open auto met de prins en de prinses echter niet verder te komen dan het einde van de oprijlaan. Prins Claus, die deskundig de moeilijkheden diagnosti ceerde als „een verdronken carburator' adviseerde de chauffeur met een bemoedi gend schouderklopje enkele minuten te wachten en dan „zonder pompen" te star ten. Maar ook dat bleek de moeilijkheden niet op te lossen. De auto werd aan dé kant geduwd en prinses Beatrix, kennelijk ietwat verlegen met de situatie, en prins Claus stapten over in een andere auto. In de stad stonden opvallend veel kij kers langs de route onder wie behalve de traditionele kottomissies ook Creoolse vrouwen, këürig uitgedost met veelkleur! ge plastic kruipennen. Gedurende het tiendaags verblijf in Su riname zullen onder andere bezoeken worden gebracht aan de districten Nicke- rie, Coroni, Saramacca en Marowijne. Een lange tocht staat ook op het pro gramma naar het Stoelmanseiland en Drietabbetje. Op 16 juli vertrekken prin ses Beatrix en prins Claus naar de Ne derlandse Antillen. Ondanks de enthousiaste ontvangst in Suriname zijn er aanwijzingen dat het prinselijk paar niet overal met eenzelfde onverdeelde instemming zal worden be groet. In bepaalde kringen op Curacao is men van mening dat de ontvangst op dit eiland „koel" zal zijn. Men doelt hierbij op het grote aantal eilandbewoners van joodse oorsprong. Het is echter onwaar schijnlijk dat deze bevolkingsgroep meer van hun gevoelens zal doen blijken dan misschien door de afwezigheid van een aantal van hen op de officiële ontvang sten. Ned. Herv. kerk Beroepen te Uddel L. Doppenberg te Wilsum te Veen (toez.) J. L. Ravesloot cand. te Delft te Uitwijk-Waardhuizen Sj. v. d. Zee, kand. te Utrecht te Oude Tonge C. A. Tukker, kand. te Leiden te Poederooijen A. v. d. Beek, kand. te Lunteren. Bedankt voor Dirksland (2e pred. pl.) (toez.) J. Vos te Rijssen voor Wierden (3e pred. pl.) (toez.) A. Kaste lein te Capelle a.d. IJssel voor Scheve- ningen (vac. H. Stolk) J. J. v. d. Krift te Ermelo. Beroepbaarstelling Dr. C. A. Tukker te Leiden is beroepbaar. Na een radiomelding van de kapitein van de Nederlandse kustvaarder „Oranje- borg" heeft de Scheveningse reddingboot „Bernard van Leer" zaterdagavond het stoffelijk overschot aan boord genomen van een man, dat bij Scheveningen in de Noordzee dreef. Uit een paspoort en een rijbewijs bleek, dat de dode de 55-jarige Leonard Reginald Skinner was uit Scayne Hill. Engeland. Hij was normaal gekleed en droeg een oranje zwemvest. Het li chaam moet reeds geruime tijd in zee ge legen hebben. Het Engelse consulaat in Den Haag is op de hoogte gesteld. Het maximumbedrag voor rijksstudie toelagen, onlangs verhoogd van 3850 tot 4.000 blijft niet achter bij de verhoging van het prijspeil, zegt minister Diepen horst van Onderwijs en Wetenschappen in zijn antwoord op vragen van de Tweede Kamerleden Wilmans en Vis (beiden P.v.d.A.). Het maximum voor de studie toelagen is in vijf jaar tijd verhoogd met 25 percent, terwijl de kosten van het le vensonderhoud in diezelfde tijd stegen me 20,5 percent, exclusief de kosten die voort vloeiende uit sociale verzekering en loon belasting. Houdt men ook met deze factor rekening, dan bedraagt de stijging 18,9 per cent, aldus minister Diepenhorst. In de normen, die betrekking hebben op de bijdrage in de studiekosten door de ouders van beursstudenten, komt een wij ziging, die gepaard gaat met 'n nieuwe be rekeningsmethode. Dit antwoordt de minis ter aan het Tweede Kamerlid dr. Tans (P.v.d.A.). Deze berekeningsmethode maakt het mogelijk de indirecte studiehulp die le ouders ontvangen via kinderbijslag en kin deraftrek en de hulp in de vorm van een rijksstudietoelage, beter op elkaar af te stemmen. Door deze maatregelen be hoeft geen belangrijke vertraging in de af wikkeling der aanvragen voor het komen de studiejaar te worden gevreesd, zegt mi nister Diepenhorst. De Nederlandse regering zal in samen werking met de regering van de staat Sao Paulo in Brazilië een opleidingscentrum gaan financieren in de Nederlandse coöpe ratieve landbouwonderneming ten westen van de stad Sao Paulo. De heer Ch. Hogendoorn, voorzitter van de Holambra-ondememing in Paranapane- ma, 96 kilometer ten westen van de stad Sao Paulo, heeft bekendgemaakt dat er eerst een middelbare school voor jongens, een economische school en een genees kundig-tandheelkundige kliniek zullen worden gebouwd. De kosten bedragen 800 miljoen Cruzeizen (ongeveer 1,2 miljoen gulden). Veertig boerenfamilies uit Neder land vestigden zich twee jaar geleden in „Holambra". De Braziliaanse boeren uit de omgeving zijn onder de indruk geko men vgn hun prestaties. De lagere school op de onderneming wordt door Nederlandse en Braziliaanse kinderen bezocht. De minister van Verkeer en Waterstaat de heer J G. Suurhoff die enige tijd wegens ziekte afwezig was heeft heden zijn werkzaamheden op heT ministerie hervat. AMSTERDAM (gem. un) Geslaagd voor het doctoraal examen klassieke letteren mej. E. L. Peerboom, Haarlem. AMSTERDAM (V.U.) Geslaagd voor het doctoraal examen rechten J. J. W. Mei- ninger, Haarlem. LEIDEN. Geslaagd voor het kandidaats examen Franse taal en letterkunde mej. P. A. van Wijk, Haarlem, en voor het doctoraal examen scheikunde H. J. Vled- der, Hillegom (cum laude) UTRECHT Geslaagd voor het doctoraal examen tandheelkunde J. W. van Eeken, Santpoort. AMSTERDAM. Geslaagd voor het NIVA- accountantsexamen H. Hut en H. L. Ver maire, beiden te Haarlem. GRONINGEN. Gepromoveerd tot doctor Engelse taal en letterkunde J.A. van Ek, voorheen te Heemstede. Hoogleraar. Dr. F. W. Rutten, chef van de hoofdafdeling parlementaire en fi nanciële zaken van het ministerie van Economische Zaken, is benoemd tot hoogleraar in de staathuishoudkunde aan de Economische Hogeschool in Rot terdam. Dr. R. Frankena is benoemd tot hoogleraar in de faculteit der godgeleerd heid aan de rijksuniversiteit in Utrecht om onderwijs te geven in 't Hebreeuws, de Hebreeuwse oudheidkunde en het Babylonisch-Assyrisch. De heer Fran- (Fr.) geboren. Snel gepakt. De Rotterdamse politie heeft zaterdagavond laat op Katen- drecht een 27-jarige schipper aange houden, die kort tevoren 4600 gulden had gestolen uit een afgesloten auto van een 34-jarige winkelier uit Leiderdorp. De politie kreeg uit Katendrecht een tip dat een in het milieu onbekende man veel geld uitgaf. De winkelier kreeg het grootste gedeelte van het verdwenen geld terug. Duizend parkeermeters erbij. Den Haag zal de 500 parkeermeters met 1000 uit breiden, niet alleen in de binnenstad, maar ook daarbuiten in de omgeving van winkelcentra. Deze uitbreiding van het aantal parkeermeters houdt in Den Haag een beperking in van de mogelijk heden voor langparkeerders. De re gering staat afwijzend tegen het plan het Malieveld daarvoor te gebruiken. Gouden ring met cultivé oesterparel in kunstig bewerkte zetting f 74,-» JUWELIERS AMSTERDAM KALVERSTRAAT 123 ROTTERDAM STADHUISPLEIN 24-26 COOLSINGEL 50 DEN HAAG LANGE POTEN 11 IVIMWIAAAAAAMA/WWWI/MIWWWWWVWVtfWWIlWWWWIMWIlWIMWV *MIAAAAA/WWWW\AA/W\/WWMWW\#>A#MWU\AAAAAAAAA/WWWW>A/» Het KNMI deelt mee: Boven West-Europa handhaaft zich een toestand met geringe luchtdrukverschil- len. Maar vlakke storingsgebieden, welke zich van Zuidwest-Frankrijk naar het noordoosten verplaatsen, geven af en toe aanleiding tot plaatselijk regen of on weersbuien, waarbij hier en daar grote hoeveelheden regen vallen. Rotterdam meldde van zondagavond tot maandag morgen 29 millimeter. Het tamelijk war me zomerweer blijft dan ook voortduren met af en toe perioden met zonneschijn, maar ook plaatselijk enkele regen- of onweersbuien. WEERRAPPORTEV Grote Kerk, vandaag 20.15 uur: Con cert door het „Lübecker Knabenchor" m. m. v. Albert de Klerk (orgel). Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Concert door deelnemers aan de improvisatiewedstrijd. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Thunderball", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Agent 007 Operatie Lissa bon", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Tickle me", a l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Het teken van Zorro", a.l. Minerva, 14.30 u.: „Het verraad van de zwarte roofridder", a.l.; 20.15 u.: „Kort sluiting op de 27ste etage", 14 j. Rembrandt, 10.15 u.: „La belle Améri- caine", a.l.; 14, 19 en 21.15 u.: „Geheim Parijs", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Valstrik voor een moordenaar", 18 j. Studio, 10.30 en 14 u.: „Flipper de dol fijn", a.l.; 19 en 21.30 u.: „De vrouw in het zand", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. De Kastanjeloot (Wüstelaan, Santpoort): Expositie van tekeningen, etsen en aqua rellen van A. BroeckmanKlinkhamer. Dagelijks van 10 tot 16 uur en van 19 tot 21 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Tot 19 juli Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Zomerexpo- sitie van werken uit eigen bezit. Tot 3 juli. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Loes Gorlee. Dagelijks van 9.30-18 u. Tot 23 juli. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Poppe Damave. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zon dag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot eind juli. Galerie 3 (Jansstraat). Expositie van werk van Hans v. d. Horst en J. Mulder Dagelijks van 12-18 u. Tot 4 juli. Museum Het huis van Looy (Kamper laan) Expositie van foto's van „Germinal" uit Brussel en „De Muggen" uit Haar lem; tevens mobiele plastieken van Frans Verpoorten. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 1 augustus. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Stoom gemaal en oude machinerieën. Van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9-17 u., zaterdag van 9-12 u. Zon- en feestdagen gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy is ge opend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek)Tot oktober van 9 tot 18 u. geopend. MAANDAG 4 JULI City, 20 u.: „Matt Helm en de lok vogels." Expositiezaal „Felison", Heidestraat, 19 tot 21 u.: Expositie Johan Buning. Tot en met 10 juli. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort, van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 u.: Expositie A. Broeckman- Klinkhamer. Tot en met 18 juli. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 uur af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankspel „Zingende stenen". DINSDAG 5 JULI City, 20 u.: „Matt Helm en de lokvogels". Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klank beeld „Zingende stenen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Expositiezaal „Felison", Heidestraat, 19 tot 21 u.: Expositie Johan Buning. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort, 10 tot 18 en 19 tot 21 uur: Expositie A. BroeckmanKlinkhamer. MAANDAG 4 JULI Luxor, 19 en 21.15 u.: „Het huis der duizend gruwelen". Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Dra- cula, de prins der duisternis". W.B. Theater, 20 u.: „Hand des doods". DINSDAG 5 JULI Luxor, 19 en 21.15 u.: „Het huis der dui zend gruwelen". Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Dra- cula, de prins der duisternis". W.B. Theater, 20 u.: „Hand des doods". Kennemer Oudheidkamer, hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Maximum en minimum- M e temperaturen binnen- en buitenland wind- rich ti max. temp. min. temp. Den Helder onbewolkt O 21 16 Ypenburg mist no 23 15 Vlissingen onbewolkt nno 23 15 Eelde licht bew. ono 23 14 De Bilt geh. bew. n 23 14 Twente geh. bew. windst. 24 15 Eindhoven zw. bew. zw 27 15 Z.-Limburg geh. bew. zzw 27 15 Helsinki zw. bew. zw 21 12 Stockholm half bew. w 21 12 Oslo onbewolkt wnw 22 13 Kopenhagen licht bew. windst. 21 12 Aberdeen zw. bew. w 16 7 Londen licht bew. wzw 25 14 Amsterdam half bew. ono 23 14 Brussel geh. bew. zw 15 Luxemburg mist zzw 15 Parijs mist O 30 14 Bordeaux zw. bew. zzo 30 19 Grenoble licht bew. windst. 30 14 Nice onbewolkt n 24 17 Berlijn ggh. bew. ono 27 16 Frankfort regen zw 28 17 München half bew. zw 28 15 Zürich regenbui no 29 16 Genève onbewolkt zzw 29 16 Locarno licht bew. windst. 27 14 Wenen onbewolkt zo 27 14 innsbruck half bew. windst. 29 12 Belgrado onbewolkt zw 27 16 Athene onbewolkt windst. 29 23 Ftome onbewolkt windst. 27 15 Barcelonh zw. bew. n 27 17 Madrid licht bew. windst. 31 18 Mallorca onbewolkt ono 34 21 Lissabon zw. bew. wzw 16 Dinsdag 5 juli Zon op 4.27 uur; onder 21.02 uur. Maan op 23.10 uur; onder 6.39 uur. Maanstanden Laatste kwartier10 juli 22.4-3 uur Nieuwe maan 18 juli 5.31 uur Eerste kwartier 24 juli 20.00 uur Hoog en laag water in IJ muiden Maandag 4 juli Hoog water 4.32 uur en 17.01 uur. Laag water 0.19 uur en 12.40 uur. Dinsdag 5 juli Hoog water 5.13 uur en 17.40 uur. Laag water 1.01 uur en 13.21 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2