Piloten van de British European Airways rebelleren tegen leiding Bedrijf vastgelopen door verkeerd beleid aan top" Winst Alitalia 500 pet hoger Winst steeg de omzetten Lucas sterker Bols dan Graanhandel Van Waveren weer winst Saldo bedrijfsrekening ruim een ton hoger Geldomloop op nieuw record Dividenden «1h TRIUMPH DEALER Goede vooruitzichten bij de Leidsche Wol Spaarcijfers RPS Mekog-Albatros en Vulcaan halen banden nauwer aan Een bouwende belegging Handel Kort geding van vakbonden tegen de reders Voorstel tot fusie van NKV-bonden SCHEEPVAARTBERICHTEN Forse omzetstijging in frisdranken Kort economisch nieuws Naco verhoogt haar tarieven WOENSDAG 6 JULI 1966 11 HARRY OOMEN Om vreemde arbeiders rrrm iö&v m Up 1» Gisteren op het Damrak WALL STREETFractionele verschillen (Van onze correspondent) LONDEN. De British European Air ways (BEA) heeft een commissie inge steld om de eigen interne organisatie te onderzoeken, omdat er een heleboel mis is bij deze genationaliseerde Britse lucht vaartmaatschappij. Vierhonderd van de duizend BEA-piloten hebben de ongebrui kelijke stap gedaan door in een petitie hun gebrek aan vertrouwen in de leiding van het bedrijf uit te spreken. Zij getui gen van hun afgrijzen over het feit dat volgens hen het bedrijf door verkeerde beslissingen aan de top hoeploos is vast gelopen. Eén van de grote grieven is de vaak urenlange vertragingen bij het vertrek die de passagiers in benauwde cabines tot wanhoop brengen. Onnodig gebrek aan efficiency maakt een reis vaak tot een nachtmerrie. Passagiers die op overvolle luchthavens reeds geringeloord worden, ontvangen bovendien vaak een vernede rende bejegening doordat hun door hoog hartige stewardessen de nodige informa tie wordt onthouden. Zij klagen er verder over dat terwijl andere Europese lucht lijnen voorwaarts stormen met nieuwe toestellen, BEA opgescheept blijft met verouderde Vanguards, Viscounts en Co- mets, terwijl de Trident, de Engelse ver sie van de Caravelle niet groot genoeg is. Het ergst is, zo vinden de piloten, dat de bedrijfsleiding hen niet over de toekomst plannen in vertrouwen neemt en geen enkel teken van enthousiasme toont. Men aarzelt bij de BEA nog steeds tus sen VC-10's en grote Amerikaarise straal- machines. Ook wordt medezeggenschap voor de oudere piloten geëist. De moei lijkheid bij de Engelse genationaliseerde luchtvaartmaatschappijen is altijd dat De Italiaanse Luchtvaartmaatschappij Alitalia heeft in het afgelopen jaar bij na 500 percent meer winst gemaakt dan vorig jaar. Van deze winst ad ƒ1 9.382.000 zal 5 per cent over de gewone en buitengewone aandelen worden uitbetaald. Ondanks de vele moeilijkheden in de burgerlucht vaart, die voor de meeste bedrijven in de afgelopen jaren verlies hebben opge leverd, is Alitalia een van de weinige luchtvaartmaatschappijen die sinds 1958 met winst hebben gewerkt. Bij de Leidsche Wolspinnerij N.V. in Leiden bestaat voldoening over de be reikte resultaten in 1965/66. Ook de voor uitzichten voor 1966/67 stemmen tot te vredenheid. Dat bleek gisteren in de aan deelhoudersvergadering. De ontwikkeling van het bedrijf en van de dochteronder nemingen vertoonde een opgaande lijn. De positie van de onderneming op de diverse afzetmarkten heeft een verdere versteviging ondergaan. De sterke verbe tering der resultaten is voor een belang rijk deel te danken aan de gestegen ex portleveranties. De prijzen op de buiten landse markt, zo werd meegedeeld, zijn veel aantrekkelijker dan die in Neder land. De in 1964/65 geleden verliezen bij de dochteronderneming in Lokeren kon den geheel worden ingehaald. De directie verwacht een voortdurende vraag naar wol. De nettobesparingen zijn bij de rijks postspaarbank in juni 1966 nagenoeg ge lijk gebleven aan die in de overeenkom stige maand van 1965 nl. 13,1 miljoen gul den tegen 13 miljoen. Vergeleken met 1965 zijn de ingelegde bedragen met 11 percent gestegen, de opnemingen met 12 percent. In juni werd ingelegd 126,4 miljoen (114 miljoen in 1965) en opgenomen 113,3 mil joen (juni 1965: 101 miljoen). Ultimo juni bedroeg het inleggerstegoed 4276,9 miljoen tegen 3993,2 miljoen op 30 juni 1965. deze door de regering gedwongen worden de Engelse toestellen aan te schaffen, omdat de Britse vliegtuigindustrie nu eenmaal van de eigen luchtvaartmaat schappijen afhankelijk is. Ook de bezoldi ging van de piloten beneden de interna tionale normen en hun promotiekansen laten veel te wensen over. De Engelse pers steunt de piloten, die van nature als verantwoordelijke, koel- denkende, en praktische lieden worden beschouwd. Wekenlang wordt de BEA ge plaagd door vertragingen en annulerin gen van vluchten en door mechanische stoornissen. Volgens het bedrijf komt dit door een tekort aan onderdelen. Maar zo wordt op gemerkt, het is moeilijk te geloven dat Rolls Royce, de meest efficiënte moto renfirma ter wereld, hiervoor helemaal aansprakelijk is. Inmiddels wordt het in ternationale prestige van de BEA onder mijnd ten voordele van haar buitenland se concurrenten. De vrees wordt uitge sproken dat een deel van de klandizie voorgoed voor de Britse maatschappij verloren zal gaan. BEA vervoert jaarlijks meer dan 6 miljoen passagiers. Piloten verlaten de maatschappij zo snel, dat re- crutering dit verlies niet kan bijbenen. De Verenigde Kunstmestfabriek Mekog- Albatros N.V. (VKF) en de N.V. Handels- en Transportmaatschappij Vulcaan heb ben besloten hun reeds jarenlang be staande samenwerking op het gebied van meststoffen uit te breiden Ter uitvoering hitrvan zal worden opgericht een geza menlijke dochtermaatschappij, de N.V, Verenigde Kunstmest Handelmaatschap pij Vulcaan die zal worden gevestigd te Rotterdam, waarin de VKF-groep en N.V. Handels- en Transportmaatschappij Vulcaan ieder voor 50 percent deelnemen. De N.V. Handels- en Transportmaat schappij Vulcaan en de Verenigde Kunst- mestfabrieken Mekog-Albatros N.V. zijn ervan overtuigd dat deze samenwerking de kunstmestvoorziening van de Neder landse markt ten goede komt. De afzet der produkten in de wereld van de N.V. Amsterdamsche Likeursto kerij ,,'T Lootsje" der Erven Lucas Bols over 1965 is, blijkens het verslag, met ca 20 pet. gestegen ten opzichte van 1964 Ondanks wederom niet onbelangrijk hoge re exploitatie- en reclamekosten is de exploitatiewinst, zoals reeds gemeld, nog sterker gestegen en wel met 38 pet. De zeer aanzienlijke stijging in verkoopvolu me in een aantal landen, waaronder Ne derland, Duitsland, België, Zwitserland, en Argentinië, is ten dele het gevolg van aangekondigde verhogingen van indirecte belastingen op de artikelen van Bols. Hierdoor gingen handel en consument tot voorraadvorming over. Deze belang rijke omzetstijgingen eind 1965 hebben begin 1966 tot daling van de verkopen ge leid. De voorraadvorming heeft uiteraard de winst over 1965 gunstig beïnvloed. Daar om wordt voorgesteld een deel van deze winst ad 1,2 min. niet uit te keren, doch naar nieuwe rekening over te brengen Blijkens de geconsolideerde cijfers steeg de exploitatiewinst van 14,7 tot 20,3 min. De resultaten beleggingen en inte rest verbeterden van 0,7 min tot 1,2 Met afschrijvingen op duurzame produk tiemiddelen was ƒ2,15 (v.j. ƒ1,9) min gemoeid, met belastingen 8,5 (v.j. 5,3) min. De uit te keren winst komt neer op 6,9 (v.j. 6,3) min. Voorgesteld wordt, zoals gemeld, 6,60 dividend per aandeel van 20, waarvan desgewenst één gulden in aandelen. (Over 1965 ook ƒ6,60 waar van twee gulden in aandelen) over het van 14,8 tot 16,3 min verhoogde ka pitaal. Twee gulden werd reeds als in terim uitgekeerd. De raad van bestuur verwacht in de tweede helft van 1966 een herstel van de omzet in die landen, waar in de eerste helft een repercussie optrad. Echter kan nu nog moeilijk worden voorspeld welke mate dit het geval zal zijn. De Bols-export van gereed produkt was ruim elf percent hoger dan in 1964. Het volume van de grondstoffenbevoorrading van derden vanuit Nederland nam dusda nig in belangrijkheid toe, dat men deze niet meer onvermeld wil laten. De door de Amerikaanse regering genomen maat regel om de vrije invoer van alcoholische dranken door Amerikaanse toeristen bij terugkeer, te verminderen van 5 flessen tot op één fles, had een nadelige invloed op het volume van het exportpakket. De totale export van Wynand Fockink ar tikelen liep enigszins terug. De afzet in Nederland gaf een zeer fraai beeld. Het marktaandeel kon wederom worden ver- Het saldo bedrijfsrekening van Van Waveren's Koninklijke Graanhandel N.V. tn Haarlem geeft, blijkens de verlies- en winstrekening over 1965, een belangrijke verhoging te zien tot 125.250 (v.j. 9.950). De boekwinst door verkoop vas te activa bedroeg 155.598 (nihil). Uit di versen werd verkregen 24.084 (ƒ17.129). Na afschrijvingen, te betalen interest en een saldo verlies deelnemingen binnen land, resteert een winst van ƒ39.399 (na aftrek van het winstsaldo A.P. ad 30.643 resteerde vorig jaar een verliessaldo van 344.313). Voorgesteld wordt de winst in mindering te brengen van genoemd ver liessaldo. Besprekingen over samenwer king met andere bedrijven ten einde de rentabiliteit te verbeteren hebben nog niet tot het beoogde resultaat geleid, aldus het vandaag verschenen verslag. Ook in 1965 heeft Van Waveren een periode van aanpassing achter de rug, welke nog in volle gang is. In dit licht bezien werd tot beëindiging van de ex ploitatie van twee opslagpanden en tot verkoop van deze panden besloten. De handelsafdeling kon haar omzet ver groten. Het silo- en veembedrijf „Concor dia" heeft een bevredigend resultaat ge boekt. Voor vernieuwingen werd 130.000 geïnvesteerd. Het resultaat van één dei- deelnemingen is, hoewel nog steeds nega- teif, aanmerkelijk verbeterd. De omzet vertoont een gestadige groei, die zich in het eerste kwartaal van 1966 heeft voort gezet. De buitenlandse deelnemingen hebben wederom niet tot de resultaten kunnen bijdragen. De in het vorige verslag ge signaleerde opleving op industrieel ge bied in Argentinië heeft zich gehandhaafd, waardoor ook het industriële belang van Van Waveren in staat werd gesteld po sitieve resultaten te boeken, die gereser veerd worden ter verbetering van de li quiditeitspositie. De deelnemingen op agrarisch gebied hebben geleden van de grote droogte doch gaven toch nog een bescheiden positief resultaat te zien. 1 beterd. De slijterijen van de aan Lucas Bols toebehorende N.V. Wijnhandel Tivoli boekten fraaie resultaten, waardoor de rentabiliteit zich gunstig ontwikkelde. De raad van bestuur raamt, dat met de bouw van het gehele complex te Nieuw- Vennep, waarvoor eind 1965 de eerste paal werd geslagen, circa drie jaar ge moeid zal zijn. Vertrouwd wordt dat de eerste fase, een grote expeditiehal met bijgebouwen, nog voor het einde van 1966 gereed zal komen. Men is van plan de financiering vooralsnog uit eigen midde len te doen. Daarom zal worden overge gaan tot het verkopen van zich in bin nen- en buitenland bevindende fondsen. De weekstaat van de Nederlandsche Bank per 4 juli laat enkele belangrijke mutaties zien. Het uitbetalen van vakantiegelden heeft een sterke stijging van de chartale circulatie tot gevolg gehad. Nadat de vorige weekstaat reeds een stijging van deze circulatie te zien gaf met 322 miljoen, is er de afgelopen week nog eens een bedrag van 199 miljoen bijgekomen. Hier door kwam de post „bankbiljetten in omloop" met 8231 miljoen op een nieuw hoogtepunt aller tijden. HAMBURG (AFP) Tussen New York en Hamburg zijn uit een schip 8.000 ca mera's ter waarde van DM 1,1 miljoen verdwenen. In de kisten waarin de toestel len gezeten hebben, vond de douane slechts pakpapier en lege dozen. In Ham burg is een zakenman aangehouden. Men vermoedt dat er een internationale smok kelbende aan het werk is geweest. voor Haarlem en Omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 - TEL. 19 000 Op vrijdag 15 juli zal een kort geding dienen dat de vakbonden hebben aange spannen tegen de reders. Onderwerp van het geding is het feit dat Nederland se zeelieden louter en alleen om economi sche motieven ontslagen en vervangen kunnen worden door goedkopere buiten landse arbeidskrachten. Dit deelde voor zitter J. H. Berkhout van de bedrijfsgroep zee-scheepvaart en visserij van de Katho lieke Bond van Vervoerspersoneel (K.B.V.) gisteren op een vergadering van deze bedrijfsgroep in Utrecht mee. Er worden zo ging hij verder onnodig veel zeelieden de vloot afgejaagd door het aantrekken van vreemdelingen, door het ontbreken van een behoorlijk perso neelsbeleid; door het verouderde onderwij en door het ouderwetse stelsel van ar beidsvoorwaarden. De heer Berkhout meent dat wanneer aan al deze zaken onvoldoende aandacht wordt besteed het tijdstip inderdaad na bij komt, dat de Nederlandse vloot niet meer zonder buitenlanders kan varen. Hij pleitte voor een algemene aanpak van deze materie door werknemers, werkge vers en overheid. Dit om te voorkomen dat het zeemansberoep onnodig impopulair wordt in ons land. Op de algemene vergadering van de Ne derlandse Katholieke Tabaksbewerkers- bond zal een voorstel aan de orde komen, dat betrekking heeft op een fusie van de ze bond met de andere N.K.V.-bonden St. Deusdedit (Landarbeidersbond), St. Joris (Bond van Werknemers in voedings- en genotmiddelenbedrijven) en St. Antonius (bond van hotel-, café-, restaurantgeem- ployeerden). De Zaanlandse Scheepsbouw Maat schappij stelt aandeelhouders voor een di vidend van 8 percent over 1965. Over 1964 werd het dividend gepasseerd, over 1963 werd vijf percent uitgekeerd. De Zaandlandse is incourant genoteerd. ij th*/. De stemming voor de internationale waarden is gisteren, na een licht ver deelde opening, uiteindelijk goed prijshou dend geweest. Hierbij zetten Unilever en Kon. Olie het verhoogde niveau van maandag verder voort. Voor Kon. Olie bestond goede lokale vraag, terwijl voor Zwitserse rekening deze stukken uit de markt werden genomen. Daardoor steeg de prijs van 141.90 tot 142.40, tegen f 141,20 als vorige slotprijs. Unilever liep op van 88.20 tot ƒ88.60 ƒ87.50). Philips kon zich verbeteren van 101 tot ƒ101.50 (ƒ101.30). AKU had het moeilij ker en moest twee punten prijsgeven tot 341%. Voor Hoogovens werd onveranderd 344 als advieskoers opgegeven. Het Damrak heeft gisteren zonder de richtlijnen van Wall Street de koers moe ten bepalen, doordat de Newyorkse beurs gisteren, wegens Independence Day ge sloten bleef. Aanbod voor Amerikaanse rekening viel er in Amsterdam niet te bespeuren. Mede hierdoor had de arbitra ge een kalme dag hetgeen van invloed was op de omzetten. De handel verliep dan ook, gedurende de gehele beursduur, zeer kalm. Gezien de stabiliteit ten op zichte van het koersverloop van de hoofd fondsen gedurende de laatste beursdagen ziet het er naar uit, dat er een bodem in de markt is gekomen voor deze fond sen, aldus de beurs. De nationale bank van Zwitserland heeft het disconlo verhoogd van ZVz tot ZVï percent. Vergeleken met andere landen ligt het Zwitserse disconto nog aan de lage kant. In Nederland staat het sinds 2 mei op 5 percent. VOORBEURS VAN HEDEN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. lste tijdv. 142.50-143.40 102-102.70 89.50-91.00 2de tijdv. 143.30 102.70 91.10 VERHANDELDE FONDSEN Totaal Gelijk Hoger Lager 4 juli 384 149 (38.8®/o) 138 (35.9»/o) 97 (25.3°/o) 5 juli 368 143 (38.9®/o) 122 33.2°/o) 103 (27.9°/o) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. 142gb-142.20 101.30gb-101.70 88-88.30 koersen Slot- 5 juli koersen Slot- 5 juli Aagtekerk 5 v. Genua n. Port Said. Adrastus 5 rede Tjirebon. Algorab 5 v. Santos n. Salvador. Alkes 5 t.h.v. Kaap Vincent 4n. New York Ameland 5 te Punta Cardon. Amsteldijk 5 te Hamburg. Amstelhoek pass. 5 Pulu Weh n. Singapore. Ares 5 v. Callao n. Guayaquil. Banda 6 te Tripoli. Bengalen 6 te Miri verw. Beninkust 6 te Lagos. Bovenkerk 5 te Kaapstad. Caltex Delfzijl 5 v. Teesport n. Londen. Caltex Eindhoven 6 te Lourenzo Marques verw Caltex Madrid 5 v. Pembroke n. Port Said. Caltex Naples 5 te Durban. Caltex The Hague 5 te Dumai. Ceres 6 te Nickerie. Dahomeykust 5 te Lagos. Delft 5 te San Juan Diloma 5 v. Suez n. Mena al Ahmadi. Dordrecht 5 te Antwerpen. Eemhaven 5 v. Stockholm n. Kopenhagen Eos 5 t.h.v. Algiers n. Rotterdam. Forest Town 5 t.h.v. Jask n. Suez.. Gaasterkerk 5 te Sydney verw. Gabonkust 6 v. Hamburg n. Antwerpen. Gulf Italian pass. 5 Malta n. Perzische Golf. Gulf Swede 5 v. Antwerpen n. Port Said. Hathor 5 dw. Lissabon n. Sfax. Ivoorkust 6 te Freetown. Katwijk 6 te Buffalo. Keizerswaard 5 v. Bombay n. Rotterdam. Kenia 5 v. Le Havre n. Rotterdam. Koningswaard 5 v. Ardrossan n. Curagao. Koratia 5 te Hamble. Korenia 5 te Teesport. Korovina 5 te Liverpool. Kreon 6 te Funchal. Laertes 6 v. Liverpool n. Port Said. Langkoeas 6 v. Suva n. Lautoka. Loppersum 5 te Nassau. Maasdam 5 v. New York n. Galway. Marathon 6 te Oranjestad. Mataram 5 v. Bangkok n. Singapore. Memnon 6 rede Antigua. Naess Lion 6 v. Karachi n. Kharg Eiland. Neder Elbe 5 te Khorramshar verw Nijkerk 5 v. Port Said n. Antwerpen. Ondina 5 te Lavera verw. Oranjefontein 6 v. Antwerpen n. Rotterdam. Poeldijk 5 te Bremen. Polyphemus 6 te Penang verw. Prins Casimir 6 te Montreal. Prins der Nederlanden 6 v. Kingston >(h- ampton. Prins Frederik Willem 6 te Londei Prins Johan Willem Friso 5 te Monl I Provenierssingel 6 te Suez. Purmerend 6 ten anker Liverpool. Radja 4 v. Manilla n. Singapore. Rondo 5 te Hamburg verw. Rotte 7 te Whyalla verw. Rotterdam 6 te Le Havre. Rijndam 5 dw. Anticosti n. Southampton. Sarpedon 6 te Guanta. Schelpwijk 6 te Singapore verw. Schie Lloyd 5 v. Genua n. Marseille. Siberoet 5 te Port Swettenham verw Slamat 5 t.h.v. Lissabon n. Marseille. Spaarnekerk 6 te Tripoli. Steenkerk 6 te Barcelona. Steven 5 te Huil. Straat Bali 5 te Hongkong verw. Straat Florida 6 v. Yawata n. Hongkong. Straat Futami 5 v. Mauritius n. Lourenco Mar ques. Straat Johore 7 te Adelaide verw. Straat Lombok 4 v. Penang n. Colombo. Straat Magelhaen 5 v. Abidjan n. Monrovia. Straat Rio 6 te Rio Grande do Sul. Straat Van Diemen 5 te Durban. Themis 5 v. Santo Domingo n. Trinidad. Theron 6 te Willemstad. Tjiwangi 4 v. Nagoya n. Tokio. Van Riebeeck 6 te Mombasa verw. Van Waerwijck 5 v. Singapore n. Hongkong. Viana 5 t.h.v. Beachyhead n. Cap Lopez. Videna 6 te Bandar Mashur n. Port Dickson. Vlieland 5 v. Dar es Salaam n. Abadan. Waterland 5 v. Santos n. Salvador. Willemstad 6 te Madeira. Woltersum 6 te Hamburg. Het verbruik van frisdranken in ons land is de laatste jaren stormachtig toe genomen, maar is toch nog steeds veel lager dan in andere westerse landen. Be droeg het verbruik per hoofd van de be volking in 1949 nog slechts zes liter, vorig jaar was het reeds 32,2 liter. De stijging in een jaar bedroeg maar liefst vijf liter, ondanks de slechte zomer van 1965. De Algemene Nederlandse Bond van Bierhandelaren en mineraalwaterfabrikan ten heeft becijferd, dat als de totale pro- duktie van frisdranken verpakt in 1/5 li ter flesjes op elkaar gestapeld zouden worden, een berg van 120.000 kilometer zou ontstaan oftewel een afstand van drie maal rond de aarde. De tolale produktie van frisdranken bedroeg vorig jaar 393,5 miljoen liter en vertegenwoordigde een waarde van 227 miljoen gulden af fabriek of plm. 480 miljoen gulden voor de ver bruiker. A.K.U Hoogovens Philips Unilever Kon. Petroleum Amsterd. Rubber H.V.A Deli-Mij Holl.-Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Kon. Paketvaart Van Ommeren Ned. Sch. Unie 5»/o Ned. 1964 5V«°/o Ned. 1964-11 53/*°/o Ned. 1965 6°/o B.N.G. 1965 5V«°/o Ned. G. U. 4Vj«/o A.K.U. 5VéVn Hoogovens Alk. Bank Nederl. Amro Bank Holl. Bank Unie Nat.-Nederlanden Ned. Midd.st. B. R.V.S Robeco In terunie Nefo Ver. Bezit Unitas Albert Heijn Alg. Norit Amstel Brouwerij Amsterd. Ballast Amsterd. Droogd. Bensdorp Van Berk el Billiton II Blaauwhoed Bredero Brocades-Stheem Bühr.-Tetterode Bijenkorf Centr. Suiker Mij Cura?. Handel Mij Elsevier Erdal Fokker 341 101.50 gl 89.00 gl 142 77 123-/s gb 98.20 gb 105'/, gb 464 91 gl 175 187 130 gb 87 88-/s 92% 94 Va 9111 105-/2 93-A 240 48.30 180 460'/, 84.50 382 gl 203 167 77.50 101.50 435 718 178 342 371 gl 80 b 418 197 401 348 115 640 509 426-/2 278Va 141 Va 185.50 394 274 Ford Van Gelder Zn. Gelderl. Tielens Gist- en Sp.fabr. Grasso v. d. Grinten Hagemeijer Hatema Havenwerken Heineken Bier Hoek's Machinef. Holec Holl. Beton Indoheem Internatio Kempen-Begeer Key en Kramer Kon. Ned. Papier Kon. Zout-Ketjen Koudijs Leidsche Wol Lindeteves-J acob Meneba Muller Co Chem. F. Naarden Ned. Dagbl. Unie Ned. Kabelfabr. Ned. Sch. Mij Van Nelle Nijverd. Ten Cate Oranjeboom Bier Overz. Gas William Pont Rott. Droogdok Sch. Explo Mij Scholten Foxhol Schuttersveld Smit Transform. Spaarnestad Stokvis Zn. Technische Unie Texoprint Thom. en Drijver Ver. Glasfabr. Ver. Machinefabr. Vredest. Rubber Wessanen Wilt Fijen.-B. Wyers Zwanenberg-Org. 108 3951 425 138 829-/, 93.00 199 193 397 212 Va 279 37.00 237 115 gl 335 1 197 518-/4 135'/, 335 141 300 313 gb 282 73'/a 97 gl 85.10 201 174 80.00 gb 124 b 204 560 b 128 275 92 73.00 138 134-/2 124 430 165 453 V» 169.00 1 juli 5 juli 1 juli 5 juli Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific Illinois Cent.' N.Y. Centr. Pennsylvania South Pac. Union Pac. Allied Chem. A.C.F. Ind, Am. Can. Am. Smelting Am T. and T. Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup. de Nem. Eastm. Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Goodyear T. Wall Street is de nieuwe week in een onzekere stemming begonnen met aan het slot een groot aantal fractionele koers verschillen. Het nieuws uit het bedrijfs leven bleef goed, maar werd overscna- duwd door de bezorgdheid over Vietnam. Luchtvaartlijnen hadden te lijden van aanbod, waardoor United Airlines 5 dol lar verloor. Verliezen werden verder ge leden door Dura Corp (2'A) en Speiry 32-A 32-/2 33-/a 33-/8 59-A 583A 693A 70-/4 7 U/s 70*4 573A 57-/8 34% 34-/8 36Vs 36-/s 39-/8 39-/2 5 4'/8 54-/4 50 50-/2 598/4 60-/2 56-/s 57 34 33-/4 84-, 8 83-/» 32»/s 32-/8 73-Va 73-/8 39-/8 39-/8 49-/8 50-/2 35-/4 36 61-/4 64-/s 188-/4 190 13 l*/s 132 106-/4 106-/4 82 83-/s 51-/j 5U/s Amer. Motors I0-/2 10-/8 Int. Harvester 45-A 45-/, Int. Nickel 88'/t 88-/, Int. T. and T. 75»/s 76-/4 36-/2 36-/8 Mont. Ward 34-/8 35-/4 Radio Corp 50-/4 49-/8 38-/4 38 Royal Dutch 38-'8 39-/4 55'/» 55-/'s Shell Oil 60 59-/4 423Anw 42 32-/« 31-/8 Stand. Oil N.J. 69-/4 70-/4 Studebaker 35-/4 35'/, Texaco 70-/8 70-s Un. Aircraft 84-/« 78-/8 8-/s 8*/s Un. Fruit 30-/4 30'/, Us. Rubber 41-/2 4U/8 44'A 437/, Westingh 53-/8 53-/2 Woolworth 23-/8 23-/4 46 46 V, K.L.M 127'/. 124-/8 Rand -A. Gevraagd daarentegen lagen US Industries l'/«), Douglas Aircraft 3-/s) en Ampex U/s). Ook General Motors Standard Oil of New Jersej' en Illinois Central trokken aan. Du Pont 2. De omzet daalde tot 4.63 miljoen shares tegen 5.23 miljoen vrijdag. De Dow Jones indices: industrie 875,27 1,79); sporen 226,91 (—0.34) en open bare nutsbedrijven 132,06 0,40). De directie van N.V. Cultuur Maatschappij .Ngombezi" deelt mee, dat de sisalproduktie van haar in Tanzania gelegen ondernemingen in juni 1966 heeft bedragen 400 ton (v.j. 622 ton). De totale produktie in januari t/m juni 1966 was 2496 ton; voor de overeenkomstige periode van 1965 2827 ton. De staatssecretaris van economische zaken heeft overeenkomstig een SER-advies aan de federatie Nederlandse wolindustrie „Fenewol" te Tilburg een subsidie van 320.000 verstrekt als bijdrage in de kosten 480.000) van een algehele doorlichting van de strijkgaren dames- stoffensector. hl mei zijn er in Nederland 163,8 miljoen metselbakstenen geproduceerd: meer dan in april (157 miljoen), ook meer dan in mei van het vorige jaar 160.1 miljoen, maar minder dan in de eerste maanden van 1966. 5 OETBAL. Cor Brom, die op verzoek van zijn vereniging Telstar op de trans- ferlijst staat, is geslaagd voor het exa men voor het KNVB-trainiersdiploma B. Ingaande maandag 11 juli zullen de ta rieven van de Naco een verhoging onder gaan. De enkele reizen zullen op de in terlokale diensten vijf cent duurder wor den. De prijzen van de plaatsbewijzen worden op vijf cent afgerond. Ongewijzigd blijven de tarieven van de zesretourrit- tenkaarten, scholierkaarten en maand- kaarten. OOOOOOOfVV'uTruvvvwvA ktfAOOfKWOOOOOOOOi'xyyx'yinororiooeooO WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE mrqocootx

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11