Internationaal tennistoernooi van Brederode gaat niet door Zatitingh in leiderstrui van de avondzesdaagse Waterpoloteam van HPC door zege van onderste plaats af .EXTRA S. Henstra geen lid van EDO meer Engelse elftal versloeg Polen Ron Clarke weer houder van het wereldrecord 5 km Voorsprong voor jonge Nederlandse tennisspeelsters Ferrari niet meer in autoraces Botwinnik begon met sterk spel West-Indië kwam met 2-0 voor Als u Esso Extra tankt rijdt u zuiniger. En veiliger: want Esso Extra geeft uw auto de kracht om vlot te reageren! TIJGERSHIRT Onstein/Blaisse veroverde titel district Haarlem Roche verslagen door onbekende 1. 1.50 WOENSDAG 6 JULI 1966 15 Van de Kerkhof (Sparta) naar FC Den Bosch Engelse voetbalzege Van Middelkoop was sneller dan Jan Serpenti Nederlandse amateurs rijden in Alkmaar Honkbal scheidsrechters spelen zelf weer Italiaanse selectie aanbieding voor iedereen zolang de voorraad strekt: Ideaal voor sport, fiets, strand, vakantie, enz. 2 maten Tijdelijk bij Esso dealers, die op deze extra aanbieding wijzen met een raambiljet. Wereldrecord van de tienkamp twijfelachtig Selectiekampioenschap der 5-jarigen voor Carlos Pluto (Van onze sportredactie) De heer S. Henstra heeft als lid van EDO bedankt. De heer Henstra is vele Ron Clarke heroverde de wereldtitel op de 5.000 meter. jaren voorzitter van EDO geweest. Hij trad vorig jaar als zodanig af, toen EDO besloot betaald voetbal te blijven spelen. De heer Henstra zelf was voorstander van terugkeer naar het amateurvoetbal, toen een fusiepoging (Haarlem-EDO en RCH) mislukte. In de laatste landenwedstrijd voor het toernooi om het wereldkampieoenschap voetbal heeft het Engelse nationale elf tal dinsdag in Katovice voor 70.000 toe schouwers Polen met 1-0 verslagen. Het enige doelpunt werd reeds na een kwar tier uit een afgemeten voorzet van mid- voor Bobby Charlton door linksachter Ro ger Hunt gescoord. Het Engelse elftal sloot met deze over winning zijn toernee door Europa af. De ploeg bleef ongeslagen. Voordien zege vierden de Engelsen reeds over Finland, Noorwegen en Denemarken. De rechtsbuiten Van de Kerkhof, die Sparta vorig jaar van Helmondia kocht, is door de Rotterdamse vereniging weer verkocht. FC Den Bosch is de nieuwe vereniging van Van de Kerkhof. DWS bood een contract, dat Pim Waayenberg van Blauw Wit tekende, Hartkamp ging van Heerenveen naar SC Cambuur, Koop man van Cambuur naar Heerenveen. Libuda, een 21-jarige voetballer van de Duitse bundesliga-club TSV München 1860 gaat voor GVAV spelen. Deze Libuda dient men niet te verwarren met de be kende rechtsbuiten van Borussia Dort mund. De Australische atleet Ron Clarke heeft dinsdag in Stockholm het wereld record op de 5.000 m, dat sinds 30 no vember 1965 met 13 min. 24,2 sec. op naam van Kipchoge Keino stond, met maar liefst 7,6 sec. verbeterd. Clarke liet een tijd van 13 min 16,6 sec. voor zich afdrukken. De 29-jarige Australische wereldrecord houder liep de 3 mijl in 12 min. 50,4 sec, eveneens een nieuw wereldrecord. Het oude record op deze afstand stond met 12 min. 52,4 seconden reeds op zijn naam. Het Nederlandse damestennisteam, bij na geheel bestaande uit jonge speelsters, heeft dinsdag tijdens de landenwedstrijd tegen Zwitserland in Vitznau een voor sprong van 4-1 genomen. De enige verliespartij kwam op naam van Astrid Suurbeek, die met 3-6, 2-6 ver loor van de Zwitserse kampioene Anne- marie Studer. De overige uitslagen waren: Lidy Jan sen Venneboer (Ned) Janine Bourgnon 6-4, 9-11, 6-1, Judith Salomé (Ned.)Sonja Fetz 6-8, 6-4, 6-3 Hetty Baas (Ned) Silvia Gubler 4-6, 6-3, 6-4 Tine Zwaan (Ned.)Evagreth Emmen-Egger 6-3, 6-0. Hetty Salomé/Tine Zwaan (Ned) Ma rianne Kindler/Evagreth Emmen-Egger 6-1, 6-4 Lidy Jansen Venneboer/Astrid SuurbeekAnnemarie Studer/Silvia Gub ler 6-4, 6-2. De bekende Italiaanse autofabriek Fer rari heeft bekendgemaakt wegens moei lijkheden met de vakbonden niet meqr in autoraces te zullen uitkomen. De directie van de Ferrarifabrieken heeft de beslis sing door middel van een communiqué be kendgemaakt. Zij zegt daarin onder meer tot het besluit gekomen te zijn doordat voortdurende stakingen het werk belem merden. De oorzaak van de moeilijkhe den is gelegen in de hernieuwing van een C.A.O. voor metaalarbeiders. Als gevolg van dit besluit zal Ferrari op 16 juli niet deelnemen aan de strijd om de Grote Prijs van Engeland en op 24 juli aan de Grote Prijs van Nederland op het circuit van Zandvoort. Dinsdag is in Amsterdam het zesde IBM-meestertoernooi begonnen. Ex-we reldkampioen Michail Botwinnik won in de openingsronde op sterke wijze van de Hongaar Szylagyi. De overige uitslagen waren: Szabo (Hong.)Van Scheltinga (Ned.) 1-0, Zuidema (Ned.)Barendregt (Ned.) 1-0, Pomar (Sp.)—Flohr (Rusl.) remise, Kuypers (Ned.)Robatsch (Oos- tenr.) remise. De uitslagen van de meestergroep wa ren: Dückstein (Oost.)Ghitescu (Roem.) remise, Konstinopolski (Rusland)Ostojo (Joegosl.) afgebr., Hartoch (Ned.)Mul ler (Oost.) remise, Evevoldsen (Den.) Bakker (Ned.) 1-0, Scholl (Ned.)Kerk- hoff (Ned.) 1-0. KATOWIC (ANP) Het Engelse voetbalelftal heeft dinsdag in de vierde en laatste oefenwedstrijd voor het wereld kampioenschap in Katowic met 1-0 gewon nen van Polen. Het enige doelpunt werd in de eerste helft gescoord. (Van onze wielermedewerker) De Rotterdammer André van Middel koop heeft dinsdagavond op het eiland Rozenburg de tweede ronde van de avondzesdaagse gewonnen. Samen met Jan Serpenti uit Wijk aan Zee die in dit soort meerdaagse wedstrijden altijd goed voor de dag komt had Van Mid delkoop zich van de hoofdmacht afgezon derd. Op het laatste rechte eind naar de finish gaf Van Middelkoop een paar ste vige duwen extra op de pedalen en dat bleek voor Serpenti net iets teveel van het goede. Dé jonge debutant Guus Zan- tingh uit Aalsmeer had aan een vijfde plaats voldoende om Leen Poortvliet als leider te kunnen onttronen. Overigens heeft Poortvliet zijn leiden de positie niet zonder slag of stoot prijs gegeven, want samen met ploegmakker Gabi Minneboo en Peter de Jong ging de aanvoerder van het klassement zelf in het offensief. De drie vluchtelingen werkten goed samen en brachten het tot een voorsprong van bijna 500 meter. Toen nam het peloton met kracht de tegenaan val ter hand en daarbij weerden vooral Jan Serpenti en de blonde Piet Bregman zich voortreffelijk. De opmars van Poort vliet, Minneboo en De Jong werd dan ook tot staan gebracht. Tien ronden voor het einde glipten Van Middelkoop en Serpenti uit het peloton en zij hadden daarmee succes. De twee demarranten namen een paar honderd meter voorsprong en stonden die niet meer af. Van Middelkoop liet het niet op een sprint aankomen en greep met een felle demarrage de zege. De sprint van het 35 man tellende peloton om de der de plaats werd door Harm Ottenbros ge wonnen. De uitslag was: 1. A. van Middelkoop, Rotterdam, de 80 km. in 1.50.20; 2. J. Serpenti, Wijk aan Zee; 3. H. Ottenbros, Alkmaar; 4. J.Hoogland, Aalsmeer; 5. G. Zantingh, Aalsmeer; 6. E. Kroon, Den Haag; 7. P. Kettenis, Den Haag; 8. J. Beun, Leiden; 9. C. Leunis, Amsterdam; 10. B. Minnekus, Zuidland. E. Mattioda Ter gelegenheid van de opening van de nieuwe wielerbaan in Alkmaar zal een Nederlandse amateurploeg zondag 10 juli uitkomen tegen België. Het Nederlandse team is als volgt samengesteld: achter volging: Fedor den Hartog, Frans van der Ruit, Gerard Koel en Gert Bongers, sprint: Jan Jansen en Wim Koopman. Het Belgische team bestaat uit: achter volging: Verstrepen, Seye, Van Oudenaer- de en Fabry; sprint: Helsen en van Lanc- ker. (Van een medewerker) Op donderdagavond wordt op het EDO- tussen twee teams van scheidsrechters tudden twee teams van scheidsrechters gespeeld. Het team van de Sandy's wordt gecoached door Cor Zandstra, terwijl de Haarlem Hots door Piet van Deenen wor den geleid. Piet Schijven^ar zal, volko men neutraal, als verzorger van beide ploegen optreden. Beide teams bestaan uit leden van de Haarlemse honkbalscheidsrechtersvereni- ging. In de rangen van beide teams ont dekten wij echter enkele gerenommeerde „buitenlandse" gastspelers. De Haarlem Hots die hun vaste coach Co Hetem door ziekte moeten missen, zullen alles in het werk stellen hem een zege als stimulans voor zijn herstel aan te bieden. was met een dertiende plaats weer de beste Fransman. De Beverwij ker Chris Duyker eindigde als veertiende. De stand is nu: 1. G. Zanting 34 punten; 2. E. Kroon 32 pnt.; 3. J. Serpenti 31 pnt.; 4. L. Poortvliet 25 pnt.; 5. P. Ket tenis 23 pnt. Vanavond wordt op het par cours aan de Zwanenburgerdijk in Zwa nenburg (start zeven uur) de derde ronde gereden. (Van onze tennismedewerker) Met het organiseren van een interna tionaal tennistoernooi, op een niveau zo als dit vorig jaar door het wedstrijdcomi té Brederode in Santpoort werd gehouden, is een enorm bedrag gemoeid. Voor de Santpoortse organisatoren, die vrijwel geen financiële steun genieten en slechts gedreven worden door de liefde voor hun sport, is de oiganisatie een financieel waagstuk. De leden van het wedstrijd comité Brederode zijn van mening dat het door bijzondere omstandigheden onverant woord is om dit jaar het toernooi door gang te laten vinden. Tot die omstandigheden mag men re kenen de televisie-uitzendingen van het wereldkampioenschap voetbal, die de pu blieke belangstelling zonder twijfel nade lig zullen beïnvloeden; het niet disponi bel zijn van de plaatselijke favoriet en Nederlands kampioen Tom Okker en het wederom niet beschikbaar zijn van de sterkste Nederlandse dames, die betrok ken zijn bij de dames-interland Neder landFrankrijk- Men heeft overigens, zo vertelde ons voorzitter Chr. Vogelzang, het vaste voornemen het toernooi op de agenda te handhaven en volgend seizoen het tennispubliek weer op een voortref felijk toernooi te vergasten. Het wedstrijd comité Brederode, dat uit acht leden be staat, had bovendien dit jaar het nadeel dat slechts drie leden voor werkzaam heden beschikbaar waren en dat is met een dergelijke omvangrijke organisatie een ondoenlijke zaak. Italië heeft de tweeëntwintig geselec teerde spelers bekendgemaakt voor de we reldkampioenschappen voetbal. Het zijn: Albertosi, Anzolin, Barison, Bulgarelli, Burgnich, Facchetti, Fogli, Guarneri. Ja- nich, Juliano, Landini, Leoncini, Lodetti, Mazzola, Meroni, Pascutti, Perani, Pizza- balla, Rivera, Rizzo, Rosato, Salvadore. West-Indië nam dinsdag een 2-0 voor sprong in de serie van vijf wedstrijden te gen Groot-Brittannië door de derde test match met een verschil van 139 runs te winnen. Engeland was all out voor 253 en West Indië won, terwijl er nog 85 minuten over waren. Slechts Geoff Boycott (71) en Basil d'Oliveira met een moedige 54 handhaafden zich op de laatste dag lange tijd aan bat. Accuraat bowling op de weinig spin aannemende pitch gaf West- Indië een goede start met vijf gevallen wickets voor de lunch De uiteindelijke sco res waren: West-Indië 235 en 482 voor vijf, gesloten, Engeland 325 en 253. Hoewel de buitenlandse tennissers als „amateurs" de grote toernooien aandoen zijn de dagvergoedingen, vooral voor de vooraanstaande deelnemers(sters), bijzon der pittig te noemen. In 't streven om het beste te brengen ontkomen de diverse or ganisatoren niet aan de eisen van de ten- nistoeristen. Het ligt in de bedoeling van de diverse toernooi-organisatoren om in Duitsland een bijeenkomst te houden waar men eventueel afspraken kan ma ken om paal en perk te stellen aan de voor waarden van de buitenlandse tennistoe- risten. Het is een harde noodzaak, doch eerf wedstrijdcomité als dat van Brede rode blijft zonder steun van gemeente of bedrijfsleden toch altijd in een moeilij ke situatie verkeren. Op „Wimbledon", de „beurs" waar men de spelers dient aan te trekken lopen „impresario's" die gesteund door casinos, het hotelwezen en de vereni gingen voor propaganda van het toerisme over bedragen beschikken die de Sant poortse organisatoren alleen in verlegen heid kunnen brengen. Vorig jaar waren bijna veertig buiten landers van de partij in Santpoort, waar onder Fletcher en Hewitt. Het bedrag dat met dit toernooi gemoeid was naderde de achttienduizend gulden en 'n dergelijk risi co kan men moeilijk accepteren als men er op voorhand al van verzekerd is dat het toernooi niet in de volledige publieke be langstelling staat Het wedstrijdcomité Brederode betreurt het dat ondanks het feit dat „de inter nationale tennis-kampioenschappen van Kennemerland" al geruime tijd op de KNLTB-agenda staan, men achteraf toch weer een interland heeft vastgesteld. Niet ten onrechte gaat men er van uit dat zon der kosten de Nederlandse dames tegen zeer sterke buitenlandse dames kunnen 'spelen en dat het een plicht van de KNLTB is dat men het werk en het stre ven van het we3strijdcomité steunt. Dat Tom Okker niet beschikbaar is kan men billijken, want hij heeft als militair plichten en het is uiteraard begrijpelijk dat Wimbledon, de internationale kampi oenschappen in Hilversum en de natio nale kampioenschappen prevaleren. Het B-, C- en D- toernooi van Brederode vindt in de week van 25 tot en met 31 juli normaal doorgang. (Van onze zwemmedewerker) In de eerste klasse B van de zomer- waterpolocompetitie KNZB zijn de papie ren van HPC met enkele punten gestegen en kan er weer wat ruimer adem gehaald worden. In Groenendaal werd het Leidse LZC ontvangen en na een afwisselende strijd werden de gasten met een 4-3 ne derlaag huiswaarts gestuurd. Voor het zover was heeft de overwin ning van HPC wel aan een zijden draad je gehangen. Goed samenspelend begon HPC de strijd en al ras verscheen Jo- han Bontekoe voor het LZC-doel om te scoren. De Heemstedenaren gingen door. Uit een voorzet van Ale v. d. Veen kwam HPC door inschieten van Cas Wiers op 2-0. Een afgeslagen aanval van HPC in de tweede periode vormde de inzet voor LZC van de gelijkmaker. Verkeerd overne men bij HPC werd door Parrel met een Leids doelpunt afgestraft. Met Enthoven (HPC) op de kant werd door Kuiper de voorsprong van HPC weggewerkt. In de derde periode gaf Boudie de Jong HPC reden tot juichen. Ook nu kon HPC de voorsprong niet handhaven. Houthoff bracht de ploegen naast elkaar. Daarna golfde het spel snel op en neer; vooral de Leidse doelman Citters was in prachtige vorm. In de slotfase liet Cas Wiers voor STOP'N TIJGER IN UW TANK! een doelpunt de handen op elkaar bren gen en had HPC met 4-3 gewonnen. Merwede verloor in Dordrecht van PSV met 1-10 waarmee HPC de rode lantaarn aan Merwede heeft afgestaan. Dinsdagavond was HPC kansloos ge weest in Den Haag tegen het sterke ZIAN. De Heemstedenaren verloren met 9-3. De doelpunten werden gescoord door Bonte koe, Prins en Van de Veen. In de tweede klasse dames waterpolo- competitie KNZB heeft DWT gisteravond in Amstelveen met 3-2 verloren van De Futen, de ploeg van Ada Kok. DWT nam door een doelpunt van Wil Diependaal-Koelemeij de leiding doch Ada Kok bracht de stand in evenwicht. Na de hervatting nam De Futen de leiding doch Wil Diependaal-Koelemeij scoorde de ge lijkmaker. Vlak voor tijd echter zorgde Ada Kok ervoor dat de punten in Am stelveen bleven. DWR speelde voor de tweede klasse he ren gelijk tegen het Amersfoortse Sedna. De doelpunten werden gescoord door Jan Sint (5x) en Terpoorten (2x). (Van een tennismedewerker) Gisteravond is met de finale dames dubbelspel het toernooi om de Haarlem se tennistitels beëindigd- De HLTC-dames Kea Onstein en Doortje Blaisse hebben met veel machtsvertoon met tweemaal 6-1 het Groenendaal-duo Els Borgerding- Yvonne Koenders verslagen. Yvonne Koenders begon zeer zwak en al spoe dig deelde Els Borgerding in de malaise. Tennisser Tony Roche, de trotse win naar van Rome en Parijs, halve finalist van Wimbledon en algemeen aangeduid als de kroonprins van het Australische tennis is dinsdag in de eerste ronde van de westamerikaanse kampioenschappen verslagen door een volkomen onbekende. De twintigjarige Lennis Schloss versloeg hem in drie sets: 6-4 5-7 8-6. Het wereldrecord op de tienkamp, dat zaterdag en zondag in Salina werd geves tigd door de Amerikaan Billy Toomey met 8234 punten, zal hoogst waarschijnlijk niet in aanmerking komen voor erkenning door de internationale atletiekunie (IAAF) wegens de wind die de deelnemers be voordeelde bij het verspringen. Ward Haylett. de voorzitter van de IAAF, verklaarde dinsdag dat de wind snelheid tijdens de wedstrijd 8 mijl per uur bedroeg, dat is meer dan 3,5 meter per seconde. De voorschriften laten slechts een maximale windsnelheid toe van 2 me ter per seconde, wil de recordpoging er kend worden. De resultaten van de gisteren in Hilversum gehouden draverijen waren: Lammergier-prijs, 2040 m: 1. Eliza Mac; 2. Dox van Rood en Noot; 3. Dorothea. Toto: win. 6,10, pl. 2,50, 1,90, 5,80, koppel 10,50, cov. 5,20, trio 225,20. Ibis-prijs, 1500 m: 1. Fabiana H.: 2. Fabiola Spencer; 3. Francina. Toto: win. 2,60, pl. 1,30. 1,70, koppel 4,80, cov. 3,50. Selectie kampioenschap der 5-jarlgen, 2000 m (autostart): 1. Carlos Pluto; 2. C. Alkestis van E 3. Conny Stuart. Toto: win. 1,20, pl. 1,10, 1,10, koppel 1,60, cov. 1,90. Oehoe-prijs, 2000 m: 1. Allouez 2 (buiten wed denschappen): 2. Beautiful Star: 3. Adonis Silk B.: 4. Comtesse Terraise. Toto: win. 10,50, pl. 1,50. 1,40, 1,80, koppel 8,00, cov. 2,49, trio 92,50. Maraboe-prijs, 2000 meter: 1. Diana R.: 2. Dar ling Hollandia: 3. Dakota. Toto: win. 1,60, pl. 1,40, 1,60. koppel 2,90, cov. 3,20. Nachtegaal-prijs, 2420 m: 1. Zanto: 2. Zilver vos; 3. Bravour S. Toto: win. j 8,50, pl. 2,60. 2,40, 2,90, koppel 11,70, cov. 5,00. Kippen-prijs, 2020 in: 1. Bea: 2. Cunera; 3. Anita. Toto: win. 3,30, pl. 1,70, 1,50, 2,30, koppel 4,30, cov. 5,50, trio 68,30. Kakatoe-prljs 2440 m: 1. Don Stürmann W.; 3. Dorus van Rood en Noot; 3. Ever Queen. Toto: win. 5,20, pl. 1,90, 6,30, 1,80, koppel 9,—, cov. 17310. Totale omzet f 165.176,50. Tennis. Na Bloemendaal 1 dat de overgangsklasse A bereikte, is ook Bloe mendaal 2 dat zondag Oud Wassenaar 3 met 5-3 versloeg, gepromoveerd. De Bloemendalers zullen volgend seizoen in de tweede klasse van de tenniscompetitie uitkomen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 15